Трускавецький вісник № 39 (960) від 6 березня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 39 (960) від 6 березня 2015 р.

06.03.2015У номері: Хороша музика в фантастично чудовому ресторані; Дуже козирний привіт; Нова персональна виставка в музеї Біласа; Новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

Медики Трускавця добровільно-примусово куплять авто для фронту

Як інформує наше власне джерело, в міській лікарні Трускавця вирішили не відставати в справі закупівлі автомобілів для потреб АТО. Тож КП «Трускавецька міська лікарня» теж придбає автомобіль для потреб фронту.

Але кожна хороша ідея має часто негативні сторони. В даному випадку негативом є те, що працівники медичної установи купуватимуть авто в добровільно-примусовому порядку. Кожен лікар повинен здати як мінімум по 250 гривень, інформує наше джерело, а у випадку незгоди написати письмову відмову чи пояснення. Для чого це робиться – незрозуміло, адже акція благодійна і силоміць заставляти колектив здавати гроші не личить. Сподіваємося, що головний лікар ТМЛ Андрій Кульчинський зробить висновки з цієї невеличкої замітки та не допустить диктатури та насилля над тими, хто гроші на це авто все ж не здасть.

Для учасників АТО Дрогобич виділяє 148 земельних ділянок

Як інформує газета «Галицька Зоря», 24 лютого відбулося чергове засідання дрогобицького виконкому. Зокрема члени міськвиконкому затвердили проект «Детального плану території житлового кварталу К-13 в районі вул. С.Наливайка у Дрогобичі», з приводу якого 4 лютого ц.р. пройшли громадські слухання. Передбачено проектування 148-ми земельних ділянок, які роздадуть учасникам АТО. Щодо самої процедури надання та умов отримання земельних ділянок учасниками АТО, з цього приводу також заплановані громадські слухання, оскільки відповідне Положення ще в стадії розробки. Саме громада повинна визначитися, на яких умовах і в якій черговості розподіляти ці 148 земельних ділянок.

Трускавчанка Світлана Забара відкриває персональну виставку в музеї Михайла Біласа

У понеділок, 9 березня, в художньому музеї народного художника України Михайла Біласа у Трускавці буде відкрито виставку молодої трускавецької майстрині Світлани Забари. Дівчина за професією і за покликанням – педагог, працює організатором дитячого дозвілля, аніматором та вихователем, має підхід абсолютно до всіх дітей, постійно працює над собою, вдосконалюючи вміння та навички.

Мистецький перформенс «Весняні коловороти», в програмі якого передбачені живопис, графіка та інсталяції з натуральних речовин, пройде за участю студентського театру «Альтер» (м. Дрогобич) та музикантів Львівського музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича. Розпочнеться перформенс о 16.00.

Власна інформація

На «круглому столі» не зуміли здолати «гострих кутів»

У вівторок, 3 березня, відбулася нарада з приводу сплати боргу за електроживлення водозабору с. Гірне, який накопичився з несвоєчасної оплати за спожиту воду Трускавецьким підприємством Дрогобицькому водоканалу.

Зустріч відбулася за круглим столом у Дрогобицькій РДА, за участю представника Львівської ОДА, в.о. голови РДА С. Рудницького, в.о. міського голови Дрогобича Т. Метика, міського голови Борислава В. Фірмана, міського голови Трускавця Р. Козира, помічників народного депутата Б. Матківського, керівників водоканалів м. Дрогобича та Трускавця.

За підсумками наради, дійти спільної згоди, щодо вирішення конфліктної ситуації, зацікавленим сторонам не вдалося.

Трускавчани пропонують створення спільного підприємства, якому слід передати водозабір с. Гірне, яке б надавало послуги водоканалам міст Дрогобича та Трускавця. Однак дрогобичанам така пропозиція не прийнятна, оскільки громада і депутатський корпус проти того, аби майно КП «Дрогобичводоканал», яке є власністю громади, переходило у сусідське підпорядкування. Ще однією загвіздкою цієї пропозиції є те, що Трускавецький водоканал є у співвласності міської ради Трускавця та приватної структури.

За інформацією міського голови Борислава, складається враження, що нині через такі приватні фірми як ПАТ «Львівобленерго» чиниться зумисний тиск, аби за невчасну оплату послуг створити такі умови, через які підприємства стануть збитковими і тоді їх легко ліквідувати, чи реорганізувати, а на загал, «прихватизувати». Громада вважає такі дії неприпустимі.

Через заборгованість Трускавецького водоканалу за спожиті послуги надані Дрогобицьким водоканалом, станом на 1 березня поточного року, утворився борг у сумі 8,1 млн. гривень. Виходячи з того, що постанова Національної комісії нині є чинною, навіть попри те, що комісія знаходиться у стані ліквідації, відповідно до якої Трускавцю встановлено тарифи на водопостачання, тому сусіди змушені погасити даний борг.

Представник Львівської ОДА запропонував створити робочу групу щодо перспективних напрацювань, однак наголосив трускавчанам, що борг вони повинні сплатити.

Нагадаємо, що на 10 березня, за умов непогашення боргу перед ПАТ «Львівобленерго», можливе повторне вимкнення електроенергії.

Відділ забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради

Бориславські депутати вимагають від влади припинення цінової вакханалії

Депутати Бориславської міської ради звернулися до Прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, міністерств фінансів та економічного розвитку й інвестицій з вимогою здійснити заходи до припинення цінової вакханалії в окремих регіонах України.

Вони вимагають забезпечити ефективний державний контроль за цінами та за необхідності – інтервенції на продуктовий ринок з боку Державного резерву. Таке звернення підтримано депутатами Бориславської міської ради на позачерговій сесії, – передає кореспондент ІА ZIK.

«На даний час в Україні спостерігається загрозлива ситуація щодо зниження рівня соціального захисту наших громадян, яка полягає у зростанні рівня безробіття та часткової зайнятості. Вона суттєво підсилюється у теперішній час у зв’язку з різким зростанням цін на пальне та продукти. Подекуди зростання цін становить понад 100% протягом 2-3 днів.

Зростання цін основна маса торгівців пов’язують, перш за все, з нестабільним обмінним курсом гривні по відношенню до інших валют, однак курсові коливання відбиваються на цінах лише у бік їх зростання. Панічний та ажіотажний попит призводить до різкого скуповування продуктів та їх дефіциту на ринку. Відсутність контролю за цінами та ситуація, коли спекулянти не притягаються до відповідальності, стимулює такі процеси та призводить до різкого зубожіння основної маси населення.

При збереженні такого стану справ у економіці України, ми можемо опинитися в ситуації, коли гуманітарну допомогу потрібно буде надавати малозабезпеченим громадянам і поза зоною конфлікту на Донбасі. Таким станом справ можуть скористатися вороги нашої держави, які намагаються дестабілізувати соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні.

Вважаємо неприйняття заходів щодо стабілізації цінової ситуації в Україні – сприянням ворогам України у період неоголошеної війни з зовнішнім агресором», – йдеться у зверненні.

ЗІК

У Дрогобичі жінка намагалася обікрасти супермаркет

До Дрогобицького міського відділу міліції, 4 березня, надійшло повідомлення від працівника одного з супермаркетів міста, котрий повідомив про те, що з приміщення торгового закладу викрали продукти харчування та побутову хімію. Сума завданих збитків становить понад 300 гривень. Встановлено, що до скоєння крадіжки причетна 33-річна мешканка міста Дрогобич. Викрадені майно у неї вилучено.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 КК України (крадіжка). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області

Дуже козирний привіт голові Трускавця від Писаренка

Голові Трускавецької міської ради п. Руслану Козиру

Писаренка Костянтина Сергійовича,

інваліда війни в Афганістані

м. Кам`янське (Дніпродзержинськ)

Дніпропетровської обл.,

б. Незалежності, 13, пом. 31

Заява з приводу трускавецьких «шедеврів»

Понад рік тому, перебуваючи на лікуванні у славному галицькому місті, яке Ви очолюєте, звернув увагу на те, як місцева влада шанує віру, звичаї та традиції українського П`ємонту. Мене вразила фігура Божої Матері, встановлена замість культурної композиції «Лукаш і Мавка», яка споглядає суспільну вбиральню, кажуть що не діючу, але з усіма відповідними атрибутами зовні.

Зайшовши до відділу культури зробив відповідне зауваження. «Реакцію» бачу вже нині, через рік. Як кажуть москалі, «а воз і нинє там».

Тепер щодо другого шедеврального витвору. Це мережа ресторанів «Ё-моё». Такого нахабства і відвертого хамства треба ще десь пошукати! Якщо це ще й всеукраїнська мережа, все одно суть справи не міняється. Позаяк іноді пишу коротенькі вірші (куценики), то один присвячую Вам і Вашій команді «ДУПОТАТІВ» (*).

«Ё-моё» москальська знать (або тать – розбійник)

Доплюсуй ще … твою мать!

Та ні, це не помилкова думка, бо на в`їзді до Трускавця красується монумент «героям»-чекістам, померлим вже після війни, причетним до репресій проти місцевого населення. І ось як апофеоз московського нахабства і хамства та повної дурні нині чую з ресторанів голосні наспіви окупантів.

Пане голово! В країну вдерлись кацапські неонацисти, а в краю, де точились запеклі дії у 40-50-х роках виспівують маскальську дурню. Супер!

На будь-які Ваші зауваги щодо так званої «русской культури» «велікой» (я б це іще у десять лапок узяв) змушений зауважити, що після підписів московських творчих (?) особистостей (?), які цим самим схвалили дії Путіна, вона виявилася не чим іншим, як великою купою лайна. Міф розвіявся на порохню!

Припиніть розгул московського хамства, дурні та нахабства, не позорте українських героїв, які вже нині від того гинуть!

З національною неповагою

та з націоналістичним презирством,

Писаренко К.С.

27.06.2014 р., м. Трускавець

* Розбійник, який думає дупою, а не головою. Чому розбійник?А що регіоналів тут хіба погнали від влади? Ні? То які питання до мене?

P.S. Вдруге чекаю відповіді, оскільки досі її ще не отримав від Вас.

 

Хороша музика в фантастично чудовому ресторані

У Трускавці є такі місця, де людина може комфортно та культурно відпочити і насолодитися надзвичайно позитивною атмосферою. Ці місця характеризуються спокоєм та потужною енергетикою, дають заряд бадьорості та щастя на тривалий час. До них можна зарахувати наш прекрасний курортний парк, ландшафтний парк «Підгір`я» з міні-зоопарком біля готельно-курортного комплексу «Карпати», облагороджені території біля церкви Покрови та біля костела, Гошівську гору та деякі інші.

Кожне з вищевказаних місць так чи інакше пов’язане зі звуками – щебетом пташок чи риканням оленів, хоровим церковним співом чи чарівним органом, із музикою вітру та дощу, а інколи і музикою, яку таїть в собі тиша природної благодаті.

Одним з місць у Трускавці, де краса поєднується з музикою, є арт-ресторан «Я і Ти», розміщений на околиці курорту, неподалік від питного озера, на вулиці Данила Галицького. Тут збереглися приватні садиби корінних трускавчан, а шалений ритм життя наче оминув стороною цю тиху спокійну вуличку – кращого місця для арт-ресторану годі знайти.

Про красу арт-ресторану можна говорити дуже багато. Якщо коротко – є 11 суперових кабінок, кожна з яких обставлена у стилі якоїсь країни чи міста. Перераховую: Японія, Франція, США, Лондон, довоєнна Галичина, СССР, козацька Україна, Куба, Близький Схід… Заходячи в ту чи іншу кабінку, машиною часу та простору за одну мить потрапляєш у одне з вищевказаних місць. Та краще один раз побачити, ніж сто разів послухати.

Але деколи краще послухати, особливо якщо це стосується музики, котру грають в «Я і Ти». Тут не тільки інструментальна музика – тут звучать хіти та шлягери, які пасують до кожної кабінки. Не тільки інтер`єр, але і музика перенесе Вас у Токіо чи Гавану, на гостину султана чи шаха, або ж у гості до англійської королеви чи знаменитих трьох мушкетерів.

Ні-ні, не подумайте, що тут дуже голосно, що тут музиканти «лабають», бо їм заплатили. Це музика від душі і для душі. І слухаючи її, тут відпочинеш душею. Для прикладу, коли ми з дружиною сиділи в «американській» кабінці, зазвучала одна з наших улюблених – «Jenny Wren» Пола Маккартні. Ніколи не повірю, що це просто співпадіння…

До речі, про музикантів – культові Андрій Кок, Ігор Андрусейко, Роман Касперський зі своїми товаришами. Хто любить музику, тому представляти цих людей не потрібно. А хто не любить – не потрібно тим більше. Люди люблять свою роботу, виконують її просто перфектно – і цим все сказано.

Отже, в наймолодшому ресторані Трускавця «Я і Ти» поряд з вишуканим дизайнерським інтер’єром та смачною кухнею від київського шеф-кухаря, поряд з одинадцятьма різними унікальними меню та неймовірно привітним персоналом – просто добра музика з 19.00 аж до останнього клієнта. Хороша музика від хороших музикантів, професіоналів найвищого класу. Хай насолоджується Ваше око, Ваше піднебіння, Ваша душа і Ваше вухо. Тут дійсно добрий культурний відпочинок для душі та тіла. Заходьте – м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, тел. 03247-5-34-64, 096-151-17-90, 093-47-26-871, сайт www.яіти.укр

Ресторан «Я і Ти» є частиною відпочинкового комплексу «П`ятий океан» (тут є ще готель, СПА та паб) і входить в мережу «Сузір`я Лева».

Володимир Ключак

Отдых в «Карпатах»

В санаторий приезжаем и про дом мы забываем,

Отдыхаем, веселимся, вместе дружно лечимся.

Нам в «Карпатах» нравится, клёво отдыхается.

Лучше места не бывает, каждый точно это знает.

Нам бы месяц отдохнуть – и домой обратно в путь.

Год промчится незаметно, мы вернемся непременно.

Гасанов Яшар, 10 лет

Баку – Москва – Трускавец

03 марта 2015 г.Создан 06 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником