Трускавецький вісник № 99 (1020) від 17 червня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 99 (1020) від 17 червня 2015 р.

17.06.2015У номері: Ресторан «Я і Ти» запрошує на святкування Дня медика; Вечір у повстанській криївці; Як протидіяти агресії Східниці; Енергетика Володимир Шовкошитного.

Новини Трускавця та регіону

Лише 20 червня…

На суботу, 20 червня, музей міста-курорту Трускавця (майдан Січових Стрільців, 2) запрошує на «Вечір у повстанській криївці». Захід приурочено до святкування Дня міста. У програмі вечора: історичний екскурс в часи національно-визвольних змагань, сценки з повстанського життя, перегляд фільму про УПА, частування карпатським чаєм з тістечками. Початок імпровізованого дійства: 20.00 та 22.00. Квитки можна придбати в касі музею. Телефони для довідок: 5-22-37, 096-389-03-09, 097-276-85-82.

Власна інформація

У Бориславі призначили першого заступника міського голови

Депутати Бориславської міської ради підтримали кандидатуру Ігоря Кобилецького на посаді першого заступника міського голови замість Романа Дурбака, який написав заяву про відставку із займаної посади. Таке рішення прийнято сьогодні, 17 червня, під час позачергової сесії Бориславської міської ради.

За кандидатуру Ігоря Кобилецького проголосувало 33 депутати із 35 присутніх в сесійній залі.

Ігор Кобилецький депутат Бориславської міської ради, член політичної партії «Наша Україна». Місце роботи – ТОВ «КІМ» м. Борислав.

Окрім того, своїм рішення депутати залишили на посаді керуючого справами виконкому Романа Кікіса. За це проголосували 28 депутатів із необхідних 24.

Депутати не призначали заступника міського голови з гуманітарних питань. Залишається вакантною посада заступника з економічних питань.

ЗІК

У Бориславі бюджетників чекають скорочення та відпустки та власний рахунок

У Бориславі у зв’язку з тим, що фінансовий ресурс не збільшується, мова йде про скорочення штатних одиниць та відпустки без збереження заробітних плат у бюджетній сфері.

Про це йшлося черговій нараді з головними бухгалтерами бюджетних установ міста, яку провів начальник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів.

Основними питаннями наради стали: виплата зарплати у бюджетній сфері, виконавча дисципліна, а домінуючим питанням було питання жорсткої економії, адже міський бюджет не в стані забезпечити в повному об’ємі фінансування бюджетних галузей міста. І на це є об’єктивні причини.

Під час наради головні бухгалтери управління праці та соціального захисту населення міської ради, медицини, освіти, дитячої школи мистецтв, централізованої бібліотечної системи, відділу житлово-комунального господарства звітували і вирішували питання корегування заробітної плати.

ЗІК

Богдан Матківський захищає права стебницьких калійників

За ініціативою народного депутата України від Дрогобиччини Богдана Матківського на завтра, 18 червня, у Верховній Раді України заплановано розгляд в другому читанні проекту Закону про внесення змін  до  статті 1-ї Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" щодо працівників калійно-магнієвих копалень, підготовленого народними депутатами попереднього скликання. Цей Закон має стати виправленням помилки, коли шахтарів, котрі на рівні із усіма іншими спускалися в шахти для видобутку калієво-магнієвих руд, не внесли до законопроекту  про престижність шахтарської праці.

«Мене просили виборці зі Стебника повернути цей законопроект до сесійної зали Верховної Ради на друге читання, що вдалося зробити, заручившись підтримкою колег-депутатів, - каже Богдан Матківський. – Є підстави сподіватись, що за нього проголосують і соціальна справедливість буде відновлена».

За словами народного депутата Богдана Матківського, у четвер у сесійній залі він також «просуватиме» підготовлений за проханням виборців з Дрогобича, Борислава законопроект щодо заборони відключення водоканалів електроживлення, що дало б змогу захистити їх від свавілля енергетичних кампаній.

Поточний тиждень для народного депутата від Дрогобиччини справді є дуже гарячим. Адже учора нашому обранцю довелось докласти чимало зусиль, щоб переконати сесійну залу у необхідності прийняття в першому читанні підготовленого ним законопроекту щодо збільшення розміру одноразової допомоги родичам загиблих військовослужбовців, резервістів, міліціонерів майже до 1 млн. грн., сьогодні, 17 червня, доповідатиме  про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" щодо вдосконалення правового регулювання орендних відносин.

Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського

Завод потрібен, але…

Доки у Дрогобичі ламають списи щодо доцільності виділення земельної ділянки для побудови сміттєпереробного заводу німецькою фірмою «INSIL», свою позицію з цього приводу оприлюднила міська партійна організація Партії Зелених України.

«Зелені» виступають за те, щоб сміттєпереробний завод був у Дрогобицькому регіоні, але лише за умови, що він відповідатиме усім вимогам чинного законодавства та екологічним нормам. Сміття необхідно сортувати і переробляти, спалюються лише енергетично цінні відходи, що не піддаються переробці. Для цього необхідно проаналізувати склад, структуру та енергетичну цінність побутових відходів і лише тоді приймати рішення щодо методів його перероблення. Відповідно до чинного законодавства, діяльність слід розпочати з публікації заяв про наміри та наслідки діяльності. До обговорення проекту долучити громадськість, отримати відповідні позитивні висновки державної санітарно-епідеміологічної та екологічної експертизи.

Активісти партії сподіваються, що компанія «INSIL» також зацікавлена працювати в правовому полі і зробить все, аби екологічна ситуація в Дрогобичі була на тому ж рівні, що і в містах Німеччини. Тоді «зелені» Дрогобиччини готові підтримати інвестора і надати допомогу у реалізації цього проекту.

Сергій Матійко, газета «Галицька Зоря»

Платники єдиного податку сплатили до бюджету Трускавця 3,3 млн. гривень

Протягом січня – травня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету м. Трускавця 3,3 млн. грн. єдиного податку. Це на 0,9 млн. грн. перевищує розрахункові показники та на 0,5 млн. грн. більше, ніж за п’ять місяців минулого року.

Від приватних підприємців місцевий бюджет отримав 2,4 млн. грн. єдиного податку, яких в м. Трускавці налічується 928 осіб та 0,9 млн. грн. - від юридичних осіб, яких на обліку перебуває 267.

Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 р.- для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року - платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Як фізичним особам сплатити податок на нерухоме майно

Згідно з нормами Податкового кодексу України контролюючими органами до 1 липня 2015 року за 2014 рік буде обчислено податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такого майна та надіслано йому податкове повідомлення-рішення.

Податок слід сплатити за місцем розташування об′єкта нерухомого майна протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебували у власності фізичних осіб у 2014 році, здійснюється у такому порядку:

- у період з 1 січня по 31 березня 2014 року – із сумарної житлової площі об’єкта житлової нерухомості;

- з 1 квітня по 31 грудня 2014 року – із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. його частки за ставками, встановленими за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. бази оподаткування в таких розмірах:

а) не більше 1 відс. - для квартири/квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відс. - для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів;

в) 1 відс. - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

г) 2,7 відс. - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких перевищує 740 кв. метрів.

Пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебували у власності фізичної особи - платника податку, зменшується за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів;

в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.

Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

«Я і Ти» запрошує на святкування Дня медика та Дня міста Трускавця

У п’ятницю, 19 червня, відбудеться відкриття літньої тераси арт-ресторану «Я і Ти». Оформлена у вишуканому стилі тераса дає можливість гарно відпочивати, насолоджуватися смачними стравами та споглядати життя навколо.

Хіба потребує доведення той факт, що в погожу літню днину чи вечір набагато приємніше посидіти в хорошому товаристві на терасі, ніж у закритому приміщенні? Тож з метою зручності для гостей власники арт-ресторану «Я і Ти» вирішили, що красиво та затишно повинно бути не тільки всередині закладу (нагадаємо, що там є 11 тематичних кабінок), але і зовні.

Відкриття тераси в «Я і Ти» приурочили до Дня міста та Дня медичного працівника. Це свято в Україні відзначають у третю неділю червня, тож завжди у цю неділю Трускавець гуляє та веселиться. Оскільки недільний день насичений різноманітними урочистостями та культурною програмою (в цей день у Трускавці пройде концерт гуртів «Мері» та «Немо»), то в «Я і Ти» вирішили не конкурувати із загальноміською святочною програмою, а органічно доповнити її. Отже, у п’ятницю, 19 червня, о 18.00 в арт-ресторані «Я і Ти» розпочнеться спеціальна програма до Дня медиків. Море драйву та позитиву від гурту «Cherry Bombers», різноманітні конкурси та розіграші сертифікатів, гарний настрій та море позитивних емоцій організатори гарантують. Вхід вільний. Акційна пропозиція для медиків – 15% знижки на попереднє замовлення. Деталі на сайті www.meandyou.com.ua чи за тел. 096-151-17-90.

Святкуймо День медика та День міста Трускавця разом з арт-рестораном «Я і Ти»!

 

Енергетика Володимира Шовкошитного

- Та це ж Володимир Шовкошитний! От з ким вартує Вам взяти інтерв’ю! – каже мені відома журналістка та громадська діячка Наталка Криничанка, з якою у понеділок, 15 червня, проходимо обабіч церкви св. Миколая у Трускавці. І, на щастя, нагода поспілкуватися з цим українським поетом, прозаїком, публіцистом, громадським та державним діячем випала вже наступного дня, 16 червня. Вірніше, не так поспілкуватися, як послухати цю мудру, амбітну, дещо самовпевнену і надзвичайно енергетичну людину, щирого патріота української нації, рідної держави.

Зустріч з Володимиром Шовкошитним пройшла в центральній міській бібліотеці Трускавця у традиційній вже формі літературної кав`ярні. Дві години пройшли як одна мить, аж не вірилося, що люди можуть так довго когось слухати, перехоплюючи кожне слово, тамуючи подих, вбираючи життєдайні слова.

Володимир Шовкошитний встиг розповісти і про себе, і про інших (друзів, опонентів, процеси та явища в Україні та світі), встиг ознайомити з основними віхами творчості своєї та творчості тих людей, за видання чиїх книг він взявся. Народний депутат України першого демократичного скликання, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, перший заступник Голови Національної спілки письменників України не оминув своєю увагою і політики, «пройшовся» по теперішній політичній «еліті», котра сповідує не українство, а малоросійство, згадав про історію.

Уродженець села Світанок Переяслав-Хмельницького району Київської області, Володимир Шовкошитний з дитинства мріяв поступити у Московський літературний інститут. Доля розпорядилася інакше – спочатку закінчив Київський геологорозвідувальний технікум, потім Київський та Московський політехнічні інститути і вже аж тоді Вищі літературні курси Спілки письменників СРСР при Літературному інституті імені Максима Горького у Москві.

Цікаві історії про встановлення пам’ятника Дружби народів у Переяславі-Хмельницькому в радянські часи, про сотника УПА Кречета з Волині, про історію вірша «Я – украинец» (останній твір, написаний В. Шовкошитним російською мовою, в кінці 1980-х) не залишили байдужими слухачів, котрі зібралися на зустріч в бібліотеці. А прийшли сюди представники інтелектуальної та громадської еліти Трускавця Микола Іваник, Марія Попадинець, Галина Заборовська, Ігор Пілько, Віктор Пиців, Галина Шиманська, Михайло Хомич, Віра Савка, Наталія Марковецька, Ірина Вахнич, Ореста Касперська, Олександра Пфайфер та інші.

З насолодою слухали присутні розповіді Віктора Шовкошитного про Ніла Армстронга, Леоніда Кравчука, патріарха Філарета, героя Небесної Сотні Юрія Вербицького, Івана Варченка, журналіста Віталія Жежеру, братів Горинів, Бориса Єльцина, Василя Кука, про перепоховання у 1989 році праху політв’язнів Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. Поет та прозаїк представив не тільки свої книги «Хресна путь», «Білий кречет», «Боривітри» із трилогії «Кров свята», але й книги Петра Сороки, Федора Жученка, Василя Базіва, Вадима Пепи, Павла Вольвача, Віри Кривої, Олександра Косенка, Михайла Лук`янюка.

Письменник поділився з присутніми своєю потужною позитивною енергетикою. Дискусії не було, хоча не з усім сказаним Володимиром Шовкошитним можна погодитись. Дещо неприємно вразила його релігійна заангажованість та випади проти поляків. А голова трускавецької «Просвіти» Галина Шиманська взагалі звинуватила письменника-рухівця в популізмі. Та кінець зустрічі аж ніяк не є приводом вважати її неуспішною. Audiatur et altera pars! «Нехай почута буде і друга сторона», - казали в стародавньому Римі…

Володимир Ключак

Як протидіяти агресії Східниці?

На одній із презентацій курортів, де свої можливості представляли курорти-сусіди Трускавець, Моршин та Східниця, якийсь східницький чиновник заявив, що, мовляв, може у Трускавці все й добре, але в Східниці води більше і вона кращої якості. Ця позиція, яку і раніше неформально пропагували східничани, була озвучена вустами посадовця, та поки що до жодної відповідальності за це чиновника ніхто не притягував. І, схоже, й не збирається. А варто би, адже реклама та промоція, побудовані на приниженні іншого, не повинні існувати взагалі. Тим більше, коли проходить презентація перед зарубіжними гостями, в даному випадку перед представниками держави Ізраїль.

Як реагувати на агресію Східниці? Чи варто спростовувати чутки, які поширюють недоброзичливці Трускавця, чутки, одна від другої абсурдніші? Чи відповідати агресією, чи примиритися із роллю «хлопчика для биття», чи ж подати зважену тверезу позицію про всі плюси, переваги, можливості Трускавця як курорту? Бо курорт в цілому і Нафтуся та інші мінеральні води зокрема мають ще величезний потенціал, якого вистачить на багато наступних поколінь. Про все це говорилося на робочій зустрічі, яка пройшла у середу, 17 червня, в приміщенні Трускавецької міської ради.

Як повідомив ведучий зустрічі, заступник міського голови Трускавця з питань розвитку курорту Юрій Яворський, формальною причиною обговорити вищезазначені питання став депутатський запит Ігоря Пілька, який був підтриманий і депутатом Євгеном Юником. Тож для залучення ширших кіл громадськості і були запрошені на обговорення стратегії протидії антирекламі Трускавця представники депутатського корпусу, туристичних фірм міста, таксисти, керівник КП «Інформаційно-курортний центр» тощо.

В процесі обговорення взяли участь наступні особи: Юрій Яворський, Ігор Пілько, Віктор Пиців, Роман Бучкович, таксист Андрій, Назар Піцур, Віктор Грицик, кілька представників турфірм. Всі їхні пропозиції щодо протидії агресії Східниці тут не подаємо, адже реакція повинна бути адекватною і ефективною, причому не обов’язково плани протидії повинні публікуватися. Це той випадок, коли публічність може зашкодити. Скажемо тільки, що абсолютна більшість присутніх з обуренням констатувала бездіяльність влади щодо реклами Східниці саме у Трускавці (на так званому «східницькому» телевізорі на площі Незалежності, на біг-бордах, сіті-лайтах тощо).

Було вирішено брати на контроль кожен конкретний випадок. Кожен, хто робить антирекламу трускавецькій Нафтусі (чи це якийсь конкретний таксист, чи конкретний швейцар у конкретному санаторії, чи конкретний екскурсовод, чи поширювач злосливих відомостей в районних чи обласних ЗМІ) повинен бути притягнений до відповідальності (адміністративної або й кримінальної). Прецеденти вже є, коли несумлінних екскурсоводів, які «співали» про переваги Східниці над Трускавцем, ставили на місце. Як казав Яценюк, «куля в лоб – то куля в лоб»…

Сказати, що обговорення пройшло абсолютно гладко, не можна. На жаль, трускавецька влада недостатньо попрацювала протягом останніх чотирьох років, нічого не робилося для здобуття статусу курорту державного значення, вона спочиває на міфічних лаврах, хоча король і голий. Натомість східницька влада працювала в поті чола – це у Трускавці визнають, про це говорилося на зустрічі.

Трускавецька влада не хоче, не може і не вміє визнавати своїх помилок, не бажає прислухатися до позиції іншого. Запитання Юрія Яворського до Романа Бучковича чи Віктора Пиціва на кшталт «А яка у Вас освіта?», «Ви фахівець?», «Що за нісенітниці Ви несете?» свідчать про те, що стратегію розвитку курорту потрібно буде після виборів 2015 року розробляти де-факто з нуля. Олександр Богуцький, лідер трускавецького Автомайдану, швидко поставив чиновника на місце, задавши кілька незручних питань щодо кількості джерел, ситуації в парку, щодо «туристичних ярмарків» тощо.

Ініціатор обговорення Ігор Пілько намагався примирити учасників дискусії, апелюючи до того, що всі ми пливемо в одному човні, ім`я якому «Трускавець» і маємо не сваритися, а працювати в одному напрямку. А дискусії та тертя не повинні бути винесені на широкий загал. Як зазначив Назар Піцур, розмови на кшталт «У мене в хаті брудно і моя жінка гуляє» ніякої користі не приносять. «Не треба бачити негатив в загальній картині позитиву», доповнив Юрій Яворський, ставлячи за приклад нещодавнє перебування в нашому місті-курорті телевізійної групи з «1+1».

Дісталося на горіхи (заочно) депутату Євгену Юнику, якого спробували звинуватити в тому, що санаторій «Кристал», який він очолює, став антирекламою Трускавці в телевізійному сюжеті програми «Ревізор». З обуренням говорили таксисти про фейкові та замовні, абсолютно абсурдні та безпідставні звинувачення на їхню адресу щодо пропаганди ними Східниці як курорту. Як зазначив Роман Бучкович, голова профспілки «Трускавецький перевізник», ці звинувачення посипалися тоді, коли таксисти активно стали на захист своїх прав, організовуючи акції протесту проти свавілля трускавецької влади. Очевидно, що трускавецька влада сама й сфабрикувала ці брехливі звинувачення-нісенітниці в сторону таксистів.

Незважаючи на взаємні звинувачення, консенсусу було досягнуто – щодо необхідності протидії агресії недобросовісних конкурентів-сусідів. І в цьому питанні сторони були єдині. Для протидії інформаційній агресії будуть розроблятися адекватні та ефективні заходи, які надовго відіб`ють конкурентам Трускавця охоту займатися «чорним» піаром.

Володимир КлючакСоздан 17 июн 2015  Комментарии       
Всего 1, последний 3 года назад
boligolovv 18 июн 2015 ответить
хорошая статья!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником