Трускавецький вісник № 117 (1038) від 6 серпня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 117 (1038) від 6 серпня 2015 р.

06.08.2015У номері: Пообіцяв – зробив; Чи потрібні Трускавцю бібліотеки; Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

Заступник міністра охорони здоров`я відвідав Трускавець

У четвер, 6 серпня, Трускавецьку міську лікарню з робочим візитом відвідав заступник міністра охорони здоров`я України Віктор Шафранський, який перебуває на Львівщині з дводенним робочим візитом. До Трускавця Віктор Шафранський завітав на семінар, котрий проходив 6 серпня в Міжнародній клініці відновного лікування професора В. Козявкіна. На семінарі обговорювалися дві теми: 1) актуальні проблеми реабілітації та 2) державно-приватне партнерство в медицині.

Заступник міністра приїхав без попередження, в трускавецьку лікарню він прибув біля 8 години ранку та проінспектував роботу приймального відділення, хірургічного відділення, оперблок, відділення сімейної медицини, поліклініку та швидку допомогу. Результатами візиту заступник міністра виявився задоволеним, кажучи, що лікарня у Трускавці вистоїть у бурхливому морі реформування. Він відзначив перспективу розвитку медичного туризму та малоінвазивної хірургії в урології, звернув увагу на потребу посилення ролі сімейної медицини, відзначив високий рівень адміністрування закладу.

Віктор Шафранський став заступником міністра охорони здоров`я в травні 2015 року. До того часу він очолював представництво фірми «Novartis» в Україні, а свій трудовий шлях розпочав у 1991 році після закінчення Тернопільського державного медичного інституту за спеціальністю «лікувальна справа» як лікар відділення судинної хірургії Житомирської обласної лікарні ім. О. Ф Гербачевського. Маючи досвід роботи в медичному бізнесі, він приїхав до Трускавця на семінар, щоб розповісти про партнерство держави та приватних структур в галузі медицини. Приклад трускавецької лікарні, де таке партнерство з ініціативи головного лікаря Андрія Кульчинського вже ефективно діє кілька років, приємно вразив заступника міністра охорони здоров`я.

Дорогу на Помірки будуть ремонтувати всі її основні користувачі

Всі установи, підприємства та організації, що користуються дорогою Трускавець – урочище Помірки, а це НГВУ «Бориславнафтогаз», ДП «Дрогобицький лісгосп», ТОВ «Фірма «Т.С.Б», санаторій «Конвалія», дитячо-оздоровчий табір «Світанок», ТОВ «Акваріус», Станильська сільська рада будуть залучитись до ремонту дороги Трускавець – урочище Помірки шляхом пайової участі та допомоги можливим матеріальним ресурсом – про це наголосив голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор на виїзній нараді з питань обстеження стану та ремонту цієї дороги, інформує прес-служба ДРДА.

В обговоренні також взяли участь заступник голови РДА Іван Мізерник, начальник філії «Дрогобицький райавтодор» Сергій Грибанов,  директор ДП «Дрогобицький лісгосп» Василь Матяшовський, сільський голова  Станилі Михайло Сащук, керівники санаторіїв, підприємці.

Урочище Помірки розташоване на околиці курорту Трускавець у лісовому масиві тут розташовані свердловини заводу мінеральних вод «Нафтуся», а нині саме «Т.С.Б.», дитячо-оздоровчий табір «Світанок» санаторій «Конвалія». Чисте, свіже повітря, яке дає ліс, мальовнича природа, озеро, а також вода «Нафтуся»  причаровує відпочивальників.

Вже 16 днів триває витік води, а водоканал готує людей «завтраками»

До редакції «ТВ» звернувся мешканець вулиці Сагайдачного, який повідомив про те, що на водогоні, який веде з вул. Сагайдачної до військової частини в напрямку Модрич, вже понад два тижні триває витік води, причому досить потужний. Витік стався позаду «Терену» і мешканці відразу повідомили водоканал. Але ось уже шістнадцятий день минув відтоді, а витік не ліквідовують. У той же час водопостачання вулиці Сагайдачної є значно гіршим у порівнянні з іншими мікрорайонами Трускавця. «Після десятої вечора навіть нема чим ноги помити», - каже один з мешканців вул. Сагайдачної.

Люди сподіваються, що їхнє звернення до засобів масової інформації не залишиться поза увагою головного інженера трускавецького водоканалу, якому вони особисто телефонували вже три чи чотири рази з приводу витоку. Мешканці обурені тим, що витік досі не ліквідовано, адже за цю воду доводиться платити їм – втрати води включені в тариф, котрий у Трускавці є найвищим в цілому Дрогобицькому регіоні і одним з найвищих у Львівській області.

Сьогодні відбудеться засідання виконкому Трускавецької міської ради

У четвер, 6 серпня, відбудеться засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Зберуться члени виконкому після полудня, коли дещо спаде спека. Та які питання розглядатимуть – не всі члени виконкому знають, адже вже традиційно порядок денний їм дають для ознайомлення тільки перед самим початком засідання.

В Бориславі почастішали випадки укусів змій

За інформацією заступника головного лікаря ЦМЛ Миколи Станька, у Бориславі почастішали випадки травмування людей внаслідок укусів зміями. Про це інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. Тільки за останній тиждень за медичною допомогою до бориславських медиків звернулось троє потерпілих.

Власна інформація

Кабмін виділив 5 млн. 52,2 тис грн. на добудову школи у с. Ролів

На вимогу народного депутата Богдана Матківського Кабінет Міністрів України виділив на реконструкцію з добудовою загальноосвітньої школи в селі Ролів Дрогобицького району 5 млн. 52,2 тис. грн.

 «Це питання спочатку розглядалось у Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України, де вдалося переконати колег в необхідності першочергового фінансування Ролівської школи, - розповів Б.Матківський. – На основі подання бюджетного комітету Кабінет міністрів України включив  Ролівську школу до Переліку об’єктів, що фінансуються у 2015 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України  № 543 від 3 серпня 2015 року «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних видатків»

Нагадаємо, що будівництво нової школи у Ролеві розпочато в 2005 році УКБ Львівської обласної ради. На даний час навчання тут проводиться в чотирьох старих приміщеннях, які є в аварійному стані.

Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського

Пообіцяв – зробив!

Мешканці будинку 1а на вулиці Івасюка та сусідніх будинків нарешті дочекалися встановлення перил на сходах, які були зруйновані більше п’яти років тому.

- За встановлення перил ми зверталися ще в КП «Наше місто», до тодішнього генерального директора Юрія Алієва, - розповідає передісторію п. Оксана Гурба, жителька будинку. – Це було перед виборами 2010 року. Тоді представники різних політичних сил приходили, обіцяли. Юрій Яворський, зокрема, записав нашу потребу собі в блокнот…

Наступне звернення з приводу перил мешканці Івасюка, 1а підготували до наступного гендиректора КП «Наше місто» Олексія Балицького. Пані Оксана пригадує, що він відразу реагував на звернення людей, зокрема було зроблено необхідні роботи біля будинку № 19 на Івасюка. Та Олексій Балицький тоді якраз пішов зі своєї посади, перила встановити не встиг. І знову люди чекали на перила.

Згодом проти КП «Наше місто» трускавецька влада почала війну та довела його до ручки, тобто до банкрутства. Вершилися глобальні події, а про потребу простих мешканців, які в зимовий період не могли зійти слизькими сходами до аптеки, ніхто не пам’ятав. Було не до простих людей, чиновники насолоджувалися смаком влади.

Коли нещодавно з питанням перил люди звернулися до депутата Трускавецької міської ради Олени Пилат, то вона спробувала вирішити питання. Але годі було пробити глуху стіну чиновницької байдужості – «нема металу, відмовили», ось що почули мешканці.

Звернення щодо злощасних перил подавала і Асоціація інвалідів Трускавця, їм обіцяли, що все зроблять, та обіцянки влади так і залишилися обіцянками. Як кажуть в народі, «казав пан – кожух дам, та слово його тепле».

Тому коли трускавчани звернулися до депутата Андрія Кульчинського, його відповідь була такою, що не знали, чи й вірити.

«Даю слово, що зроблю», - сказав депутат Кульчинський. «Подивимося ми на твоє слово», - скептично подумали мешканці.

Та ось у суботу, 1 серпня, закипіла робота. Перила готові, люди задоволені, Андрій Кульчинський обіцянку виконав. Біля Івасюка, 1а відремонтовано дитячий майданчик, з активними мешканцями обговорено плани щодо покращення благоустрою будинку та території навколо нього. Побачивши, що їхня доля когось цікавить, активізувалися прості мешканці – долучаються по можливості до робіт, які здійснюються з ініціативи Андрія Кульчинського. Так формується громада, яка готова брати відповідальність. Без зайвої балаканини, без коментарів до глобальних проблем, без пошуків крайнього чи винного. «Пообіцяв – зробив!», - з повагою кажуть про Андрія Кульчинського вдячні мешканці вулиці Івасюка.

Володимир Ключак

Чи потрібні Трускавцю бібліотеки?

Звичайно, для культурної людини це питання є риторичним. Натомість для чинного мера Трускавця та його сподвижників – питання, яке можна обговорювати. В такому ж ключі можна запитувати, чи потрібні Трускавцю три школи, чи потрібні дитячі садочки, ДЮСК «Спортовець», Будинок учнівської творчості, Народний дім, два музеї, лікарня та поліклініка тощо.

З обмеженими людьми не подискутуєш. Народна мудрість каже «Краще з мудрим загубити, ніж з дурним знайти», а ще «Від дурного поли врізуй та втікай». Тому не заради дискусії (бо дискутувати взагалі нема про що, а в даному випадку нема з ким – не з мером же), а виключно в якості свідчення хочу поділитися згадкою про трускавецькі бібліотеки.

Отже, вперше я переступив поріг трускавецької бібліотеки в 1992 році, відразу, як тільки переїхав на постійне проживання до нашого міста-курорту. Тоді я поступив на стаціонарне відділення історичного факультету Дрогобицького педінституту. Пригадую, як вперше зайшов в бібліотеку-філію № 1 на вул. Бориславській, якою тоді керувала Катерина Василівна Ківацька. З 1992 і до сьогоднішнього дня я є читачем цієї бібліотеки.

Так само з 1992 року я є постійним читачем центральної бібліотеки Трускавця. 23 роки тому її директором була Майя Григорівна, яку наче зараз бачу виразно перед собою. За ці двадцять три роки я займався в читальному залі (ще не було ери Інтернету, кількість спеціалізованої літератури була обмежена, тому вчитися, писати реферати тощо можна було в читальному залі бібліотеки), брав книги на абонементі, відвідував (і продовжую відвідувати) чисельні заходи, які проводять бібліотечні працівники.

Бібліотека-філія № 2 на вулиці Стебницькій має в своєму розпорядженні менше книг, ніж центральна бібліотека, і це зрозуміло. Тут я беру для читання художню літературу, адже інколи потрібно відпочити, читаючи.

За весь час моєї дружби з трускавецькими бібліотеками не було жодного (!) випадку порушення графіку їхньої діяльності, неввічливості чи небажання допомогти. Можу впевнено заявити як читач з багатолітнім стажем – в бібліотеках Трускавця працюють високопрофесійні люди, котрі відзначаються інтелектом, ерудицією, порядністю, котрі небайдужі до того, що діється в Україні, котрі в багатьох випадках можуть бути за приклад невігласам у владі, яким чомусь бібліотеки стали впоперек горла. Це стосується всіх працівників бібліотек, з якими мені довелося стикнутися в моєму житті – і тих, котрі вже відійшли у вічність як пані Ельвіра чи пані Ліля, чи тих, які продовжують трудитися на бібліотечній ниві (Світлана Карпин, Ореста Касперська, Ірина Вахнич, Віра Савка, Любов Кіско, Наталія Марковецька, Діана Боднарчук, Віра Заяць, Лідія Стецик, Ірина Цимбаляк, Любов Шкільник, Ярослава Волчанська, Олександра Пфайфер, Олександра Цісінська, Наталія Іваночко, Галина Грицило та всі інші, хто продовжує працювати в бібліотеках Трускавця).

Щодо дитячої бібліотеки, то мушу зазначити, що я приїхав до Трускавця вже в юнацькому віці, тому не був її абонентом-читачем, але зараз мої діти відвідують цю бібліотеку – і не тільки заради цікавих книг, але і заради цікавих та змістовних заходів, які там проводять для малечі та молодого покоління трускавчан.

Символічно, що бібліотекарі відзначають своє професійне свято в день святих Віри, Надії, Любові та Софії (Мудрості). Вони є хранителями мудрості, схованої в глибині книг. Вони є свідками Віри, Надії та Любові, а говорити, що бібліотеки віджили своє, що вони непотрібні – це блюзнірство. Втім, причина таких заяв явно зрозуміла – спритні та нахабні ділки примітили для себе просторі приміщення, котрі можна «використати краще». Звісно ж, із користю для себе. Ясна річ, що користю матеріальною. Приклади вже є – на місці книжкового магазину в центрі міста «діє» незрозуміла структура, замість вітальні у центральній бібліотеці комерційна структура вчить танців за гроші, а поруч, в іншому бібліотечному приміщенні, роблять масаж.

Бібліотеки непотрібні трускавецькій владі хоча б тому, що вони сприяють освіті, вчать мислити, а мисляча людина московським агентам аж ніяк не потрібна. Їм потрібні ті, хто не задумуючись кричатиме «Браво Козиру!» і «Все гаразд, це найкращий мер!». А оскільки бібліотекарі якось не поспішали виходити з такими лозунгами на вулиці Трускавця і не лізли, перепрошую, в задницю, як це роблять деякі інші підлеглі КРЯ, то вони виявилися непотрібними. Том й почало лунати «скоротити», «оптимізувати», «ліквідувати», «об`єднати з шкільними бібліотеками». Щодо останньої пропозиції, то таку дурість треба було ще придумати! Може, ще запропонують об’єднуватися з санаторними бібліотеками?

Шановні бібліотекарі, витримки вам! Знаєте, натиску варварів протистояти нелегко, але треба. Як і треба надіятися, що в найближчому майбутньому термін «культура» означатиме для нової трускавецької влади те, що і повинен означати, а не буде символом непотрібного апендиксу до хижацько-споживацького бездуховного та вкрай зіпсутого організму…

Володимир Ключак

Збудовано БУ-47

На вулиці Мазепи між трускавецьким лісництвом та СТО знаходиться будівля колишнього БУ-47. У приміщенні між першим та другим поверхами знаходиться невеличка фотовиставка з 7 стендів під назвою «Трускавець сьогодні. БУ-47». На світлинах зображені будівлі, споруджені БУ-47 в радянський період історії нашого міста-курорту, які пропонуємо переглянути і Вам. Ідея публікації цих світлин належить містерові Бако.Обновлен 07 авг 2015. Создан 06 авг 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником