Трускавецький вісник № 123 (1044) від 14 серпня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 123 (1044) від 14 серпня 2015 р.

14.08.2015У номері: Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

Депутати Борислава вимагають від Кабміну переглянути тарифи на газ

Депутати Бориславської міської ради вимагають від Кабінету Міністрів України невідкладно знизити вартість природного газу до рівня реальної платоспроможності населення та збільшити норми його використання до рівня, який діяв у попередні опалювальні сезони.

Таке звернення було прийнято під час чергової сесії Бориславської міської ради, яка розпочала свою роботу вчора, 13 серпня.

«Ми, депутати Бориславської міської ради, вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася у зв’язку з різким зростанням цін на природний газ, що використовується для потреб населення, і котрі затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 3.03.2015 року, № 583.

Вважаємо, що таке рішення про значне підвищення цін на газ прийняте поспіхом, непрозоро, без врахування зменшення реальних доходів населення, його зубожіння та зростання рівня безробіття, без детального соціально-економічного аналізу, без врахування економічного стану підприємств, суб’єктів малого та середнього бізнесу. А встановлена пільгова норма споживання природного газу в розмірі 200 куб м є занадто мізерною, адже реально кожна сім’я використовує вдвічі – втричі більше газу щоб обігріти житло до норми температурного режиму.

Тому суспільний резонанс і невдоволення населення такою політикою значно зросло. Враховуючи також інші негативні чинники – це може спонукати людей до відкритого конфлікту з владою. Переконані, що прийняттю рішення про підвищення тарифів на всі види енергоносіїв для населення, промисловості та бізнесу мали б передувати жорсткі заходи щодо припинення корупційних схем в енергетичній сфері України, які, на жаль, продовжують діяти.

Враховуючи викладене вище та з метою стабілізації політичної ситуації і зняття соціальної напруги вимагаємо невідкладно знизити вартість природного газу до рівня реальної платоспроможності населення та збільшити норми його використання до рівня, який діяв у попередні опалювальні сезони», – йдеться у зверненні.

ЗІК

Спільні навчання в Трускавці

Сьогодні, 14.08.2015 року, в Трускавці зусиллями рятувальників, пожежників та працівників міської лікарні було проведене спільне навчання евакуації хворих з приміщення терапевтичного відділення лікарні. Згідно зі сценарієм, пожежа була виявлена на 7 поверсі будівлі. Персонал лікарні та рятувальники мали забезпечити евакуацію усіх, хто на цей момент знаходився всередині. Ускладнила завдання умова – при виводі людей встановили відсутність двох чоловік. Їх і мали врятувати з умовної пожежі.

Із завданням впорались. Рятувальники та пожежники приїхали швидко, знайшли та вивели людей. Медики також продемонстрували високий рівень кваліфікації. Усіх потерпілих від пожежі класифікували за ступенем важкості отриманих ушкоджень, та надали невідкладну допомогу.

По завершенню навчань до учасників звернулись: начальник Трускавецького міського відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуації України у Львівській області Лучковський Микола Васильович та головний лікар КП «Трускавецька міська лікарня» Кульчинський Андрій Богданович. Обидна подякували своїм підлеглим за співпрацю та виконання встановленої мети. Головний лікар зауважив, що в лікарні ще є корпуси, які не мають системи пожежної сигналізації через брак бюджетних коштів. Пан Лучковський висловив підтримку Андрію Богдановичу у намірах доопрацювати системи пожежного оповіщення та блискавкозахисту. Микола Васильович підтвердив проблему фінансування даної потреби з міської скарбниці й сказав, що заради вирішення цього важливого питання, цитата: «Зніму шапку перед депутатами міста, щоб ми на наступний бюджет могли передбачити ці кошти … для виділення на виконання протипожежних заходів».

Фінальне слово мав і міський голова Козир Руслан Ярославович. Також подякував учасникам, розповів, що «молиться за те, щоб у нас не виникало надзвичайних ситуацій», чомусь назвав навчання «змаганнями». Існування проблеми із фінансуванням не коментував.

Тетяна Вінницька

Дефіцит вільної землі створює напругу

6-го серпня керівництво міста калійників в особі міського голови Василя Пецюха та його заступника Петра Веклюка провело зустріч з власниками гаражів та інших самочинно зведених будівель (так званих сараїв), розташованих на вул. В. Винниченка. На зборах, організованих поблизу будинку №1 вищевказаної вулиці, зібралось кілька десятків чоловік. Представники Стебницької мерії продемонстрували присутнім проектний план, згідно з яким територія, на якій свого часу самовільно, без будь-якої документації, було зведено різного роду будівельні конструкції, згідно рішень сесій Стебницької міської ради підлягає виділенню учасникам антитерористичної операції. Представники місцевої влади закликали власників вищезазначених забудов поступитись у цьому питанні: пересунути гаражі, розташовані на ділянках, власниками яких є місцеві захисники Батьківщини. При обговоренні цього питання зчинився справжній балаган і склалось враження, що, очевидно, компромісу дійти буде доволі складно.

З одного боку власників "МАФів" можна зрозуміти, адже, якщо мова йде про т. зв. сараї, дехто з них тримає там живність і у тому числі за рахунок неї харчується. Проте як бути з воїнами, яких згідно законодавства місцева влада зобов'язана наділити "паями"? Тим паче, якщо вільних ділянок у місті катма, а число місцевих учасників АТО невпинно зростає.

Проблемою Стебника, як зрештою, багатьох інших населених пунктів, являється дефіцит вільних земельних ділянок. Щодо міста калійників, то тут особливістю цієї проблеми можна впевнено назвати абсурдність деяких нормативно-правових актів, які регулюють земельні відносини. Адже левова частка земельних ділянок, які де-факто відносяться до Стебника (у тому числі неподалік церкви Успення Пресвятої Богородиці, розташованої по вул. Чорновола), де-юре належить Болехівецькій сільській раді.

Зі слів Василя Пецюха, ще за його попередньої каденції на посаді очільника міста, з боку Стебника було ініційовано зустріч з Болехівецьким сільським головою та депутатами. Її метою було спонукати владу сусіднього села прийняти рішення про передачу частини земель на користь нашого міста. Однак, після запевнень, які тоді пролунали з вуст сільських можновладців, справа далі не пішла, заявив Василь Федорович. Керманич міста також констатував, що протягом останніх кількох років з боку стебницької мерії були спроби переконати сусідів у нагальності вирішення цього питання. Втім, голова Болехівецької сільради Дарія Ясеницька не захотіла піти на поступки і повернути Стебнику частину території, ще з радянських часів алогічно закріплену за цим населеним пунктом. Ба більше, незважаючи на прохання стебницьких колег, влада сусіднього села не захотіла навіть виділити кілька ділянок зі свого фонду на користь військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на сході України, поскаржився міський голова. Він також поінформував, що чекає відповіді від керівництва Львівської обласної державної адміністрації, перед якою клопотав про допомогу у цьому питанні.

"Земельну" проблему можна було б розв'язати за рахунок впровадження адміністративно-територіальної реформи, яка останніми місяцями наробила чимало галасу в державі. Для цього необхідне затвердження Кабінетом Міністрів Проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини, який передбачає входження до складу міста калійників кількох сіл (у т. ч. Болехівців). Однак, на це не варто покладати особливих надій, оскільки, укрупнення міста у великій мірі залежить від бажання сусідніх населених пунктів створити нову територіальну громаду з адміністративним центром у Стебнику. Проте наразі голови сільських рад навколишніх населених пунктів, не бажаючи втратити владу, всіляко гальмують цей процес.

Стебницькі Вісті

Гаплик «кабельному бізнесу»

Близько п’ятдесяти крадіжок телефонного кабелю зі збитками у десятки тисяч гривень скоєно в Дрогобичі з початку року.

Ця напасть розповсюдилася по всьому Дрогобичу. Під ножівку і кусачки зловмисників часто-густо потрапляли й оптико-волокнисті кабелі спецзв’язку «102», «103», Інтернет, телефонні мережі різноманітних організацій, міжнародний зв’язок. Шкода – колосальна.

І ось минулого тижня спільними зусиллями оперативних працівників карного розшуку міськвідділу міліції, Державної служби охорони, злодія впіймали. Ним виявився дрогобичанин 1988 р.н. Зараз триває наполеглива робота оперативних служб, слідчих та фахівців «Укртелекому» зі систематизації доказової бази.

Газета «Галицька Зоря»

У Дрогобичі будівництву пам’ятника Лицареві у збруї дали зелене світло

Сьогодні, 14 серпня, оргкомітет на чолі з першим заступником міського голови Петром Судою одноголосно ухвалив рішення про відновлення у місті пам’ятного знаку Лицар у збруї. Ініціатива у громадському середовищі Дрогобича витає уже близько двадцяти років і ескізи пам’ятника скульптори розробляли у двох гіпсових варіантах. Однак через різні чинники процес пробуксовує досі.

Ідейник відновлення Лицаря у збруї, який у Дрогобичі був зведений 1916 року на знак звільнення міста від російської окупації, громадський активіст Хосе Турчик опісля розлогої довідки про історичне підґрунтя постаменту та напрацювання в архітектурному плані для відновлення пам’ятника поставив питання руба: якщо до травня 2016 року (100-річчя встановлення пам’ятника Лицаря у збруї) цей історичний символ не відновити, то його сенс буде втрачений. Краєзнавець Роман Пастух висловив припущення, що відновленням пам’ятника Дрогобич може збудити історичну пам'ять інших міст, зокрема Львова, Перемишля, де стояли тотожні пам’ятники. Співавтор брошури про дрогобицького лицаря і натхненник відновлення пам’ятника Володимир Садовий відзначив гостру актуальність цієї справи, адже тоді у 1916 році, як і сьогодні, ішла боротьба з московським окупантом. Те, що в ідейній площині такий пам’ятник нині став би значущим символом не заперечив ніхто із засідателів. Проте звучали застереження з приводу того, що варто спочатку повернути Дрогобичу втрачене через хаотичну забудову історичне обличчя, а тоді повернутися до розгляду проекту пам’ятника. Частина членів оргкомітету таке міркування розцінила як найкоротший шлях до того, аби ідею просто заговорити і знову ж таки відкласти на роки.

Почесний громадянин міста професор Омелян Вишневський закликав поміркувати над моральним контекстом питання: чи слушно у воєнний час зводити пам’ятник? Це питання роздумам у світлиці Ратуші надало політичного забарвлення. Після недовгої дискусії члени оргкомітету все ж зійшлися на думці, що такий пам’ятник аж ніяк не можна вважати бенкетом під час чуми. Тим паче, як відзначив Володимир Садовий, архітектурний постамент стане ще й символом милосердя. І в цьому підказку дає історія: після встановлення Лицаря у збруї у 1916 р. був створений фонд допомоги вдовам, дітям, сиротам та інвалідам війни, куди від людей надходили щедрі пожертви від населення. Такий фонд цілком реально створити і при відновленому Лицареві у збруї в наш час.

Сучасний Лицар має бути повною копією свого попередника з минулого сторіччя. Розгул фантазії там, де йдеться про відродження історичного часу, не припустимий – останнє, на чому акцентували учасники засідання.

Перший заступник міського голови Петро Суда попросив ініціативну групу зі спорудження пам’ятника Лицареві у збруї подати звернення на сесію міської ради. А до розгляду інших робочих моментів, пов’язаних зі встановленням пам’ятника, організаційний комітет повернеться наступного тижня.

Відділ забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської радиСоздан 14 авг 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником