Трускавецький вісник № 28 (407) від 5 березня 2012 р.

 
 

Трускавецький вісник № 28 (407) від 5 березня 2012 р.

05.03.2012 

У номері: Інтерв`ю з Ярославом Грекулом та Ігорем Курусом, Трускавчанам може стати важче добиратися до Борислава, Мистецькі та культурні новини, Заступника керівника КП "Трускавецьжитло" тепер працює в Бориславі.

Новини Трускавця та регіону

Трускавчанам може стати важче добиратися до Борислава

В Бориславі планують перенести автостанцію. Це питання лобіюють внутрішньоміські перевізники Борислава, які втрачають доходи від того, що міжміські маршрутки типу Стебник – Борислав (через Трускавець) їдуть через найбільш населений мікрорайон вулиці Коваліва та центр міста. Ситуація до болю нагадує трускавецьку, коли з ініціативи внутрішньоміських перевізників влада спробувала перенести кінцеву точку маршруту Дрогобич – Трускавець до трускавецької автостанції, що викликало хвилю обурення громадськості. На щастя, трускавецька влада в цьому питанні проявила все-таки розуміння та прийняла виважене рішення і кінцева зупинка на Дрогобич у Трускавці тепер на стебницькому кільці, біля податкової (площа Чорновола).

Перенесення автостанції у Бориславі з вулиці Тернавка (теперішня дислокація) на вулицю Коваліва спричинило б страшні незручності жителям Трускавця та Стебника, які приїжджають до Борислава, а також бориславцям, яким потрібно добиратися до курорту чи міста калійників. Така передислокація була б на руку виключно перевізникам, чиї апетити постійно зростають незалежно від територіальної одиниці. До речі, дане питання (перенесення автостанції) обговорювалося на нараді у мера Борислава 28 лютого, мер Володимир Фірман навіть дав протокольне доручення головному архітектору міста Тарасу Баумкетнеру вивчити таку можливість.

В той же час і в Бориславі, і в Трускавці не бракує нарікань на якість пасажирських перевезень та хамство водіїв. В основному скаржаться пенсіонери. У Трускавці не всі водії маршруту № 1 виявляють бажання завозити пасажирів до санаторію «Карпати» (це одночасно і зупинка для Міжнародної клініки відновного лікування професора Козявкіна, куди часто їдуть матері з дітьми-інвалідами), особливо після полудня, хоча це і передбачає маршрут. Та найбільше нарікань у Трускавці на маршрут № 3. У Бориславі натомість люди скаржаться на зриви графіків руху та хамство водіїв.

Заступник керівника КП «Трускавецьжитло» тепер працює в Бориславі

Як інформує наше джерело в Бориславі, заступник директора КП «Трускавецьжитло» Олександра Ткаченка Андрій Куротчин (житель Борислава) звільнився із займаної посади та перейшов на роботу в рідне місто. Є інформація (непідтверджена), що пан Андрій зробив це після того, коли побачив, як міська влада Трускавця ставиться до потреб житлово-комунальної сфери, фактично діючи на шкоду новоствореного КП «Трускавецьжитло», відмовляючи у дотаціях, перекриваючи таким чином кисень для життєдіяльності організації.

Андрій Куротчин без роботи не залишився, адже він знаний фахівець. Минулого тижня, а саме у вівторок, 28 лютого, його було представлено як керівника КП «Еко-місто» в Бориславі. Маємо теж інформацію, що з посади керівника КП «Трускавецьжитло» можуть «попросити» і Олександра Ткаченка. Його місце може зайняти член виконавчого комітету ТМР Юрій Паньків, підприємець, якого підозрюють у прихильності до «Фронту змін». Усунення з посади Олександра Ткаченка владі міста, вочевидь, потрібно для впровадження схеми управляючих компаній, яка дасть можливість викачувати з трускавчан максимум коштів. Про те, наскільки загрозливою є ця афера, ви зможете прочитати в матеріалі, який пообіцяли спеціально для «Трускавецького вісника» підготувати відомі київські юристи.

Безсердечні людолови з міської ради

Як інформує наше джерело, у суботу, 3 березня, чиновники ТМР змушені були виконувати вказівки свого вищого керівництва щодо відлову. На цей раз відловлювали не бродячих тварин (їх вбивства тривають, про що ми поінформуємо додатково після отримання всіх підтверджуючих матеріалів щодо відстрілів на Сагайдачного та в курортному парку). Виловлювали людей, які займаються стихійною торгівлею.

Ось що нам повідомили у телефонному режимі: «Посадовці з міської ради засіли на другому поверсі відкритої нещодавно корчми Марфіяна нижче костьолу і фіксували, хто де стоїть, чим торгує. Потім почалися гоніння, складання протоколів. Є дані, що працівників міської ради заставили цей робочий день провести в парку і скласти якомога більше протоколів. Тож хоч-не-хоч люди мусіли виконувати наказ. Кажуть, що Козир телефонував особисто до генерала міліції та скаржився, що міліція в Трускавці зовсім не бореться зі стихійною торгівлею і щось із цим треба робити».

Індустрія гостинності

Асоціація готельних об’єднань і готелів міст України, Рада з питань туризму та курортів України, Консалтинговий центр Тараса Дударя та журнал «Готельний і Ресторанний бізнес» запрошує взяти участь у конференції «Індустрія гостинності. Чистота та гігієна», яка відбудеться 23 березня 2012 року у Львові в конференц-залі готелю «Львів» (пр. Чорновола,7). Цікаві та актуальні лекції від відомих та авторитетних експертів галузі будуть присвячені питанням чистоти та гігієни в готелі, що особливо важливо напередодні проведення Євро 2012. На конференцію запрошуються власники та управляючі готельного бізнесу, керівники підприємств галузі обслуговування, керівники відділів готельного господарства, номерного фонду, хаускіпери, фахівці з чистоти та гігієни підприємств індустрії гостинності. Участь для працівників готелів, санаторіїв, ресторанів безкоштовна (не більше двох учасників від підприємства). Попередня реєстрація обов’язкова. З питаннями звертайтесь до оргкомітету конференції: тел.: (044) 502 80 92, 050 662 08 38. Заявки надсилайте не пізніше 16 березня на адресу: hrb@znannya.org.ua або на факс: 044 502 80 92.

Керівники комунальних підприємств про зарплату і роботу

Як вже інформував «Трускавецький вісник», 1 березня відбулася прес-конференція керівників комунальних служб Трускавця. Одним із питань, яке поставили журналісти, стало питання заробітної платні адміністрації комунальних підприємств. У Трускавці останнім часом цю тему занадто експлуатують, а причиною цього стало встановлення премій та надбавок міському голові, що призвело до ланцюгової реакції і зацікавлення зарплатами керівників набуло дещо гіперболізованого вигляду.

Як зазначив директор КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко, «порядок формування заробітної плати чітко визначений законодавчо». В галузевій угоді прописані всі посади, зазначив пан Олександр і повідомив, що його зарплата становить 4 мінімальні оклади працівників установи плюс 50% доплати. Конкретну суму він не назвав. Натомість Руслан Крамар, керівник КП «Трускавецьтепло» поінформував, що його оклад – 5300 гривень. Директор КП «Парк курортний» Іван Вачко сказав, що його зарплата – три з половиною тисячі гривень.

За даними сайту ТМР, міський голова Руслан Козир отримуватиме зарплату в розмірі 6458 грн. (оклад 2862 грн. плюс нарахування: за ранг – 110 грн., вислуга – 297 грн., надбавка за складність – 1634 грн., за доступ до державної таємниці – 429 грн. Усього фонд зарплати – 5333 грн. Плюс премія (50%) – 1431 грн. Усього разом – 6764 грн.). Разова заробітна плата міського голови за грудень 2011 року становила 12000 грн. (нараховано), отримано на руки – 8000 грн. Рішенням сесії міської ради міському голові призначено премію у розмірі 100%, тобто на 1431 грн. більше, ніж було минулого року. Тепер заробітна плата міського голови становитиме (нарахована) – 8195 грн., на руки міський голова отримуватиме – 6458 грн. Зарплата (нарахована) заступника міського голови П. Нестерівського становить 7183 грн., секретаря ради П. Шумина – 6503 грн.

Рівень середньомісячної заробітної плати на комунальному підприємстві «Трускавецьтепло» становить, за словами керівника підприємства, 2700 гривень, що є вище середньої зарплати по Україні, яка становить 2633 гривні. Можливо, підприємство отримує величезні прибутки за рахунок коштів споживачів, бо Руслан Крамар повідомив, що в 2012 році саме за рахунок власних коштів буде споруджуватися міні-котельня для СШ № 3 та д/у «Дзвіночок» та ще кілька подібних проектів (зокрема, міні-котельня для СШ № 1).

Заступник міського голови Петро Нестерівський поінформував, що міська влада жодним чином не даватиме дотації для КП «Трускавецьжитло». Це означає, що влада міста фактично самоусунулася від допомоги громаді, переклавши на її плечі весь тягар оплати за комунальні послуги по максимально можливому тарифі, згідно з яким комунальні підприємства не просто надаватимуть послуги за собівартістю, але й отримуватимуть прибутки. Тарифи, за якими діє КП «Трускавецьжитло» після нещодавнього суттєвого збільшення, комісія, котра вивчала ситуацію на підприємстві (повністю складалася із підконтрольних меру осіб та його друзів) визнала «заниженими».

Руслан Крамар звинуватив довголітнього гендиректора КП «Наше місто»

Під час прес-конференції 1 березня директор комунального підприємства «Трускавецьтепло» Руслан Крамар звинуватив Юрія Алієва, довголітнього генерального директора КП «Наше місто», в тому, що той довів господарство теплопостачальних організацій до того стану, в якому вони сьогодні перебувають. Пряма мова: «На повну реконструкцію котельню, що на вул. Сагайдачного, на її повну реконструкцію, ще за минулої влади було виділено порядка 5 млн. грн. і проведено її ремонт. Але вартість і якість виконаних робіт є неспівставними. Все зроблено безвідповідально. Не передбачено водоочистки і пом’якшення. Якщо у теплову мережу попадає вода не пом’якшена, то за два-три роки з водопровідного стояка нічого не залишається. Саме це ми зараз і спостерігаємо – гроші пішли на вітер. За це хтось мав би відповісти. Бо керівник того колишнього підприємства, який свого часу за це відповідав і призвів до такої ситуації, зараз є депутатом і постійно критикує теперішній стан КП «Трускавецьтепло». Хоч саме цей депутат призвів до того, що котельня на вул. Коцюбинського абсолютна не придатна для експлуатації, зараз вона працює в аварійному режимі. Тільки дякуючи Богу і натхненній праці працівників підприємства, мешканці міста не відчули ці проблеми. На цій котельні стоїть 4 котла, а експлуатуються тільки два, а решта є просто непридатними. Якщо би щось сталося, то резерву немає. У цих котлів така конструкція, що є прямий контакт палива, вогню і води, при цьому утворюється кислота, яка роз’їдає метал. Їх доводиться постійно зварювати. Хто вкладав кошти у недосконалу конструкцію за минулої влади? Хтось також мав би за це відповісти». Також Руслан Крамар запевнив, що через котельню на Коцюбинського в нього були «недоспані ночі», так він переживає, щоб нічого не сталося.

Різку заяву Руслана Крамара стосовно депутата Юрія Алієва можна розцінювати як реакцію на звернення, яке Юрій Алієв разом з іншими депутатами ТМР підписав для подання у прокуратуру, Антимонопольний комітет та інспекцію у справах захисту прав споживачів. Стосувалося дане звернення незаконних дій КП «Трускавецьтепло» щодо нарахування платні за централізоване опалення (за стояки) тим, хто користується опаленням автономним.

В Бориславі формується опозиція

Незважаючи на те, що в Бориславській міській раді «Фронт змін» має більшість у 24 голоси, на ХХХІ сесії БМР (29 лютого) створено фракцію, котра може стати офіційною опозицією в місті. Мова йде про Республіканську Християнську партію, до фракції якої ввійшло 5 депутатів. Це Володимир Манько, Михайло Лазар, Микола Станько, Михайло Кігічак, Володимир Хауляк. Нагадаємо, що на виборах 2010 року Михайло Лазар кандидував на пост мера Борислава, та для здобуття перемоги йому дещо забракло голосів.

Мистецькі та культурні новини

Завтра, 6 березня, в Картинній галереї музею «Дрогобиччина» (м. Дрогобич, вулиця Січових Стрільців, 18) відбудеться відкриття виставки «Ляльковий дивосвіт» майстрині Ярослави Сенюти зі Львова. В експозиції представлено понад 200 ляльок. Початок – о 15.00.

Натомість 23 лютого у Палаці мистецтв відбулася творча зустріч гості з Чернігова Олени Грицюк-Загреби з учнівською та студентською молоддю міста Дрогобича. Про це інформує газета «Галицька зоря». Олена Грицюк-Загреба – головний архітектор однієї з організацій міста Чернігова, член Національної спілки архітекторів України, учасниця та переможниця архітектурних конкурсів, має реалізовані архітектурні проекти по Україні. Вона – всесторонньо обдарована особистість: із дитинства малює та пише поезії. В її творчому доробку є графіка, акварелі, твори, написані олією. Створений для сина Арсенія домашній ляльковий театр, як, зрештою, графіка та живопис, виставлялись на 6-ти колективних і 10-ти персональних виставках. Акварелі, які представлені на виставці – це архітектурні та пейзажні замальовки різних куточків України, де мандрувала художниця: Крим, Закарпаття, Галичина, рідна Чернігівщина. Як розповідає сама п. Олена, мандруючи, вона відкриває для себе особливі місця та унікальні будівлі і передає свої враження від них у своїх творах. Так, на виставку у Дрогобич мисткиня привезла лише невелику частину робіт, на яких – краєвиди Трускавця, Дрогобича, рідної Чернігівщини. Твори надзвичайно настроєві, насичені повітрям, влучно передають враження і захоплення автора від побаченого.

Ряд акцій культурної тематики проходять і в Бориславі. Так, як інформує відділ внутрішньої політики БМР, Центральною бібліотекою для дорослих міста Борислава підготовлено та проведено радіосторінку «Увага! Книга для вас!», яка мала тематичну назву - «Владика нескорених і володар духу» і була присвячена 120 роковинам від дня народження Йосифа Сліпого . Зокрема, бібліотекар Тетяна Кікіс розповіла про біографію Патріарха та ознайомила слухачів з переліком літератури, яка є в збірнях бібліотеки.

З нагоди 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки в центральній міській бібліотеці м. Борислава розгорнуто експозицію матеріалів «Байкар і поет Гребінка». Тут представлено твори самого автора, а також літературно-критичні матеріали про його життєвий і творчий шлях. Також телерадіокомпанія «БТБ» спільно з працівниками бібліотеки підготували передачу про Євгена Гребінку.

З нагоди 198-річниці від дня народження Тараса Шевченка. В усіх читальних залах бібліотек міста Борислава розгорнуто книжкові експозиції «Шевченка полум’яне слово на сторожі вічності стоїть». В бібліотеці для юнацтва, що по вулиці Коваліва, відбудеться літературний вечір «Незламний Дух Великого Пророка».

У Трускавці натомість Шевченківські урочистості проходитимуть 9 березня о 15.00 в ПК імені Шевченка ЗАТ «Трускавецькурорт» – з концертом виступить Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина». А наступного понеділка, 12 березня, в місті-курорті вшанують пам'ять Романа Різняка-Макомацького – о 14.00 біля його пам’ятника.

Дрогобичани здобули кубок Генерального консула Республіки Польща

Як інформує двотижневик «Кур’єр Ґаліцийський», 25 лютого у Львові відбувся турнір на кубок Генерального консула Республіки Польща у Львові (ним є Ярослав Дрозд). На матчах були присутні поважні гості – начальник управління культури та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода, директор Євро-2012 в Польщі Адам Олькович, голова Ревізійної комісії Польського футбольного союзу Станіслав Бобкевич та інші. Кубок здобув дрогобицький футбольний клуб «Юнак» (тренер Андрій Полєк). Нагадаємо, що дрогобицька футбольна команда «Юнак» до 1939 року вважалася однією з кращих в цілій Галичині, а навіть виходила на всепольський рівень. Особливо багато спогадів на цю тему вміщено в книзі спогадів дрогобичанина Анджея Хцюка «Місяцева земля».

Бориславці – треті в області

Із 21 січня по 25 лютого цього року на базі Львівського Національного університету імені Івана Франка відбувся третій етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін. Десять школярів із міста Борислава здобули призові місця. Друге місце в олімпіаді посіли: з математики - учень гімназії Олег Столяр, з основ християнської етики – гімназист Павло Шкраба. А треті місця відповідно зайняли: з української мови – учень ЗОШ № 1 Василь Кундрик, з англійської – гімназисти Марія Чапля та Олег Столяр, з німецької – учень гімназії Володимир Кірчей, з математики – гімназистка Наталія Куц, з основ християнської етики – Олена Августин, учениця п’ятої школи, з екології – гімназистка Наталія Куц і учень ЗОШ № 1 Володимир Мутка. Серед міст обласного значення бориславські школярі посіли третє загальнокомандне місце. Інформацію для «ТВ» надав відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.

У Дрогобичі відбувся ІХ форум молоді

 Як повідомляє офіційний сайт Дрогобицької міської ради, 2 березня у Дрогобичі в сесійній залі Ратуші відбувся ІХ форум молоді Дрогобиччини. Мета Форуму: ознайомлення молоді з роботою державних установ, церкви, громадських організацій у сфері молодіжної політики. У заході взяли участь делегати-старшокласники від шкіл, ліцею та гімназії, педагоги-організатори, студенти, лідери молодіжних організацій, депутати міської ради, представники обласної адміністрації тощо. Міський голова Олексій Радзієвський, виголошуючи промову, зазначив, що міська влада надзвичайно зацікавлена у співпраці з молоддю, позаяк хоче знати усі проблеми, що турбують сучасних молодих людей. На форумі молодіжні організації міста провели мультимедійне представлення своєї роботи. Після обговорення питань про творче самовираження як шлях до вдосконалення особистості, про духовність і цілісність орієнтації молоді в трансформаційному суспільстві було прийнято підсумковий документ, який визначив напрями роботи на 2012-2013 роки.

Власна інформація

Провалля у центрі міста

У центрі Дрогобича земля пішла з-під ніг. Провалля глибиною до трьох метрів утворилось в магазині “Фото-Quelle”, що на Площі Ринок. Жертв, на щастя, немає. Аварія сталась у ніч з 1 на 2 березня, близько третьої години, тож крамниця була зачинена. Чимала яма поглинула устаткування фотомагазину, прилавок та іншу техніку. Увесь день магазин був зачинений – там прибирали, не обійшлось і без рятівників з бригади МНС, які допомагали “визволити” постраждале обладнання. Наразі причини лиха з’ясовуються. Хоча шириться інформація, що біду наробили підземні води. Власник і працівники магазину від спілкування з пресою і коментарів відмовляються. Очевидно, що люди понесли чималі збитки, бідкаються і клієнти – багатьом із них не повернуть роздруковані фото.

Наталя Зелена, тижневик «Каменярі»

Кримінальні новини

26.02. Правоохоронцями Трускавецького відділку міліції затриманий 43-річний місцевий громадянин, який з території санаторію викрадав алюмінієві конструкції.

27.02. В Дрогобицькому районі із житлового будинку місцевої жительки, шляхом вільного доступу, 36-річний громадянин викрав цинкову ванну, телевізійний кабель довжиною 10 метрів, дві металеві бляти від печі та 20 салатних тарілок, завдавши матеріальної шкоди на загальну суму 2000 гривень.

29.02. До Дрогобицького райвідділу звернувся 28-річний місцевий житель і повідомив про те, що 37-річний, раніше засуджений місцевий мешканець, в стані алкогольного сп’яніння, перебуваючи в салоні автомобіля заявника, погрожуючи ножем, намагався заволодіти його грошима в сумі 300 гривень.

02.03. У м. Дрогобич із квартири пенсіонерки раніше судимий 34-річний місцевий житель викрав гроші в сумі 5000 гривень. У Дрогобицькому районі із підвального приміщення пенсіонерки 41-річний громадянин, шляхом вільного доступу, викрав 15 металевих труб діаметром 50 мм., завдавши матеріальної шкоди на загальну суму 5000 гривень.

www.milicia.lviv.ua

Бандерівці вимагають відставки міського голови Борислава

23 лютого 2012 року Громадська організація “Бандерівець” прийняла рішення “Про відставку міського голови Борислава”. У ньому зокрема сказано:

“Чимало передвиборчих обіцянок Володимира Фірмана залишаються невиконаними, хоча вже минуло чимало часу, аби хоч щось втілити в життя.

Найбільш болючою проблемою для бориславців залишається водопостачання. Здається, за жодної міської влади впродовж двадцяти років незалежності України ця проблема не стояла так гостро. Володимир Фірман у своїй передвиборчій програмі пообіцяв цілодобове водопостачання, а на зустрічі з журналістами в листопаді 2011 року з нагоди річниці перебування при владі сказав, що вже до кінця року водопостачання суттєво поліпшиться. Натомість минуло вже два місяці, а водопостачання не те що не поліпшилось, а суттєво погіршилось. При цьому Володимир Фірман і члени його команди лише говорять про труднощі, чому в Бориславі нема води, але не кажуть, коли ця вода з’явиться і що для цього треба зробити.

Громадська організація “Бандерівець” вимагає добровільної відставки Володимира Фірмана з посади міського голови за введення в оману бориславської громади. Пропонуємо депутатам скликати позачергову сесію з цього приводу.

Будьмо цивілізованими людьми! Відповідаймо за свої слова і вчинки!

Слава Україні! Героям слава!”

Громадська організація “Бандерівець”

Примітка. Звернення взято з часопису «Тустань»

Бібліотечні зустрічі

В перший день весни і у перший тиждень посту у бібліотеці-філії №1, що заходиться по вул. Бориславська, 36 відбулася цікава зустріч з поетесою та громадським діячем Марією Степанівною Лущак-Мельник. Про себе вона говорить:

«Ці вірші – не вірші,

Не кращі, не гірші,

Це мудрість і сила,

Що в Бога просила,

Як хочете силу цю мати –

Можу і Вам передати…»

Доля цієї жінки непроста, довелося їй зазнати немало біди, а тепер вона йде до людей зі своїм ліричним художнім римованим словом, щоб ним лікувати зболені душі людей, допомогти іншим справитись із життєвими труднощами, через віру і любов до Бога. Бо лише щира віра у Бога та молитва допомогли Марії Степанівні пройти крізь усі життєві негоди, перемогти всі життєві труднощі. З Божою допомогою п. Марія змогла вилікувати безнадійно хворого сина. І як подяка Богові, уже декілька років, разом з сином, бере участь у всіх прощах від Самбора до Зарваниці.

Незважаючи на свою худорляву маленьку статуру вона завжди сильна духом з щирою, ніжною, небайдужою душею.

Зараз Марія Степанівна очолює громадську організацію «Альтернатива» у Львові. Працюючи у цій організації і віддаючи всю силу і тепло душі, вона намагається підняти дух народу, відродити силу української нації, забезпечити захист простої людини та природи.

На цій зустрічі відвідувачі нашої бібліотеки, представники громадських організацій Трускавця, зокрема Асоціації інвалідів, слухали поезію п. Марії, дізнались багато цікавого про громадську діяльність Марії Степанівни та громадську організацію «Альтернатива», переглянули декілька відеороликів, а також обмінялись координатами.

Віра Савка, завідувач бібліотеки-філії № 1 м. Трускавця

Ігор Курус: “Треба піднімати край!”

Пропонуємо вашій увазі ексклюзивне інтерв’ю Ігоря Куруса газеті “Тустань”.

Досьє “Тустані”

Ігор Курус народився 1970 року в Стебнику. 1997 року закінчив Київський інститут культури за спеціальністю “народна художня творчість”, а 2003-го – Державну академію керівних кадрів культури і мистецтв за кваліфікацією “соціолог культури”. З 1992-го до 1993-го працював менеджером із зв’язків з телерадіоорганізаціями дирекції Всеукраїнського фестивалю “Червона рута”. 1995 – 1996 роки – редактор відділу в газеті “Теленеделя”, старший редактор “Всесвітньої служби радіомовлення України” в Національній радіокомпанії України. З 1996 року працював в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. З 2001 року займав там посаду начальника оргвідділу. Згідно Указу Президента України Віктора Ющенка від 3 квітня 2005 року призначений членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Відразу ж був обраний заступником голови цього органу. Звільнений з посади Указом президента 22 лютого 2010 року. В жовтні 2010 року призначений керівником національного проекту “Відкритий світ”, який передбачає підключення півтора мільйонів школярів до Інтернету за допомогою освітньої 4G-мережі.

“Якщо піду в парламент, в таборі прихильників Януковича я точно не буду”

- Останнім часом з’явилися на Дрогобиччині два різних бігборди, де згадується Ваше прізвище. За Ваш кошт був виданий церковний календар. Нещодавно проведене масштабне опитування щодо стратегічного розвитку нашого краю, де знову згадується Ваше прізвище. Чи означає це, що Ви маєте намір балотуватися в народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу?

- Давайте розіб’ємо питання на кілька блоків.

Про бігборди. Перший пов’язаний з моєю ініціативою щодо розробки стратегії розвитку краю. Це звичайна інформаційна підтримка цієї роботи. Це намагання збільшити довіру до запитань, які містяться в анкеті. А відповіді на анкети щодо стратегії є дуже важливим чинником розробки об’єктивного документу. Ми хочемо дізнатися думки людей, які живуть у конкретному місті чи селі про їхні проблеми, тому обізнаність про розробку стратегії має спонукати людей до відвертості. Щодо Різдвяного бігборду, то я вважав, що на Різдвяні свята забивати людям голову стратегією не доцільно та й гріх у такі дні говорити про роботу, тому і змінили тему.

Друге, щодо церковного календаря. Я впевнений, що у житті Греко-католицької церкви відбулася надзвичайно важлива подія. Церква розширилася юридично, і це крок до патріархату. Тому утворення Дрогобицько-Самбірської єпархії і введення на престіл нового єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владики Ярослава (Приріза) є історичними подіями, які вартувало зафіксувати.

Нарешті, третє, щодо балотування до Верховної Ради. Щоб йти до Верховної Ради, треба знати, чого туди йти і що там можна зробити, щоб виправити нинішню ситуацію. Я ж прекрасно розумію, чим живе український парламент, оскільки буваю там доволі часто. Скажу відверто це не те місце, яке намазане медом. Немає дискусій, обговорення і пошуку компромісів, а є політична доцільність і бажання переламати один одного через коліно, або банально “кинути”. Сьогодні є “рука” Чечетова і є “рука” Кожем’якіна - і все! Просто так ставати депутатом, щоб потім тебе проклинали, у мене немає бажання. Я вже займав високі посади, маю житло у Києві, маю бізнес, дуже цікаву роботу. У мене вже немає потреби комусь щось доказувати чи задовольняти свої амбіції. Все вже є. Тому якщо я прийматиму рішення балотуватися у депутати, то вирішальним будуть не задоволення своїх амбіцій, отримання житла в Києві чи високий статус… Проте, до виборів ще далеченько. Як казали древні мудреці: “ніколи не кажи ніколи”.

- А якщо будете балотуватися, то від якої політичної сили підете? Чи станете самовисуванцем – з перспективою опинитися в таборі прихильників Януковича?

- Дехто мені вже зараз намагається прищепити ярлик “тушки”. Але ці “дехто” не знають моїх стосунків з партією Януковича. Це постійна війна. Війна за мову, за українську культуру. Тому якщо піду в парламент, в таборі прихильників Януковича я точно не буду. Водночас мені не дуже подобаються й інші партії, оскільки у них домінує політична доцільність, яка часто йде на шкоду державі і людям. Наприклад, згадайте події, коли Прем’єр-міністр Тимошенко хотіла отримати транш від Міжнародного валютного фонду. То що тоді робила партія регіонів з комуністами? Блокували трибуни, свистіли, ламали стільці і мікрофони і т.д. Коли влада помінялася і вже Прем’єр-міністр Азаров звернувся до Міжнародного валютного фонду за допомогою, пригадайте, що робили БЮТівці? Та те ж саме! Виникає питання, а чому так поступали обидві політичні сили? Та тому, що їм не вигідно, щоб один чи інший уряд отримав підтримку. А тепер запитання, а чи думали вони про Україну, про людей, які, можливо, чекали цих грошей? Відповідь однозначна: ні. Для них важливо було знищити політичного опонента. І так кожного дня. А я не хочу керуватися політичною доцільністю, бо вона часто безглузда. А якщо прийму рішення йти до парламенту то буду думати й радитися, з ким йти.

- Але ж у Вас повинна бути якась політична орієнтація?

- Вона у мене є. Я за своєю філософією український християнський демократ.

- Ну, добре, а як Ви оцінюєте шанси висування єдиного кандидата від опозиції в нашому окрузі?

- Ніяк не оцінюю. По-перше, виборець повинен голосувати за того кандидата, який, на думку виборця, буде ефективним у парламенті. А так виходить, що десь у Києві троє людей домовилися, хто балотуватиметься по Дрогобицькому окрузі, може, навіть отримали за це гроші, і нам нав’язують цю людину як перемогу демократії. А, може, ця людина - банальний “хрунь”, чи “забзалюк”, який за місяць перекинеться до протилежного табору? Такий досвід Дрогобиччина вже має. Тому було б добре, щоб проукраїнські партії не нав’язували на Галичині кандидатів, бо тут люди патріотично налаштовані і москаля не оберуть, а краще погоджували таких кандидатів в інших регіонах України, де проблеми з патріотизмом очевидні.

“Зупинити русифікацію освіти, яку здійснює Табачник”

- Розкажіть, будь ласка, про себе. Хто Ваші батьки? Де Ви навчались?

- Мої батьки наприкінці 60-х приїхали до Стебника будувати калійний комбінат. Тато з села Розлуч Турківського району, був футіровщиком і трактористом. Мама родом з села Зав’язанці Мостиського району, поміняла кілька робітничих професій. Нині тато помер, мама живе у Стебнику. Я народився 1970 року у Стебнику. У 1986 закінчив Стебницьку СШ №6 й поступив у Дрогобицьке музучилище. У 1989 році закінчив його й після короткої роботи у місцевому муздрамтеатрі пішов до армії. Після армії поїхав вчитися до Києва там і залишився.

- Ширяться чутки, що Ви вдало одружились, що Ваш тесть – багата людина, а звідси й Ваше багатство.

- Це правда, що мій тесть дуже багата людина. Його багатство - це доброта, щирість і доброзичливість.

- За які й чиї гроші побудований готель “Респект” у Східниці?

- Це гроші родини і моїх партнерів.

- Які ще значимі об’єкти та земельні ділянки в Україні й за кордоном належать Вам?

- Ще є кілька об’єктів. Намагаємось з партнерами втриматися в бізнесі, не дивлячись на існуючий податковий тиск.

- Нині про Вас говорять як про людину голови адміністрації президента Льовочкіна й одіозного в очах галичан політика Каськіва. Як Вам працюється в цій компанії? Що Ви там робите?

- Мені це нагадує анекдот про священика. Приходить один “добродій – конкурент” до священика і каже: “Отче, кажуть, що Ваша дочка повія”. – “Та у мене немає дочки, тільки один син” - відповідає отець. “А Ви тепер підіть і розкажіть це своїм вірним” - відповідає “добродій”. Я не є людиною Льовочкіна і ніколи ним не був. Я з ним навіть не знайомий. Що стосується Каськіва, то ми з ним знайомі давно, ще до “Пори” і Майдану. Наприкінці 2010 року він запропонував мені очолити національний проект “Відкритий світ”. Я довго думав над цим питанням, в тому числі і на можливі звинувачення у співпраці з нинішньою владою. Але коли я побачив, що реалізація проекту дасть можливість підняти рівень освіти дітей, забезпечити школи, в тому числі і сільські, Інтернетом, підручниками і зупинити русифікацію освіти, яку здійснює Табачник, то я вирішив погодитися на пропозицію Каськіва. Я впевнений, що якби на цьому місці був регіонал, українофоб, а я в цей час бігав і розказував про свою любов до України, то я зробив би більше біди. А так поки вдається тримати позиції. А те, що розказують, то нехай говорять. Говорити завжди легше. Час розсудить.

Як працюється? Важко. Ну, наприклад, 23 листопада минулого року було прийнято Урядом постанову про затвердження проекту, але досі вона не опублікована. Крім розробки ТЕО, на реалізацію проекту не виділено жодної копійки. Але попри все мені вдалося розпочати пілотний варіант проекту у 704 школах України, і я все роблю, щоб розпочати проект з нового навчального року, який, без сумніву, принесе користь мільйонам українських дітей.

- Засоби масової інформації писали про Ваш конфлікт з міністром освіти Дмитром Табачником. У чому суть протистояння і чим усе закінчилося?

- Конфліктували ми ще тоді, коли Табачник був віце-прем’єр-міністром, а я першим заступником голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Йшлося про відміну постанови Уряду про обов’язковість дублювання фільмів українською мовою. Чим все закінчилося? Я пішов з посади, потім звільнили Табачника. Сьогодні, як мені здається, міністерство не дуже зацікавлене в існуванні національного проекту “Відкритий світ”, тому і намагається робити дрібні пакості: то наказ вчасно не підписали, то інформації не надали, то проект постанови Уряду затримали, то комусь зателефонували, щоб не брали участі у проекті і т.д. Тобто намагаються, я б так сказав, “урізноманітнити” мою роботу.

“Час радянщини минув, тому не треба боятися говорити правду”

- Повернемось до Дрогобиччини. Чому Ви вирішили займатися стратегією краю саме тепер?

- Проблемами краю я почав перейматися ще років зо три тому. Для цього і створив тижневик “Каменярі” як дискусійний майданчик.

Тепер я побачив, як деякі місцеві керівники розвивають свої регіони. Вони бігають по світу за інвесторами і заманюють їхні гроші у свій край, часом в “пустелю”. А ми живемо на багатющій землі. Тут є нафта, калійні солі, мінеральна вода, Карпати, унікальні підприємства - і бідуємо, бо наші керівники не здатні оформити інвестиційні пропозиції, не здатні організувати робочі місця, а навпаки нищать бізнес. А коли я прочитав звіт району, в якому як досягнення подавалося збільшення за рік (!!!) великої рогатої худоби на 8 голів, я зрозумів, що район “впав” нижче плінтуса і йому потрібна допомога. Тому й вирішив залучити київських спеціалістів до розробки комплексного документу.

- Але дехто вважає, що це Ваша передвиборча стратегія.

- Нехай би краще той “дехто” займався виконанням своїх прямих службових обов’язків. Тоді, можливо, і не треба було б створювати такого документу. А то знищили район. Міста, як після війни. В селах немає аптек, щоб купити елементарних ліків. Діти ходять у холодні напівзруйновані школи, а наші так звані політики й діячі тільки те й роблять, що шукають ворогів і плетуть інтриги. Я закликав їх об’єднатися довкола розробки стратегії для виведення краю з економічної кризи. Але поки великої активності немає. А якщо комусь не подобається, що я підняв цю тему, то де він був рік, два чи п’ять років тому? Чому не готував подібного аналізу? Все було добре? Все влаштовувало?

- То коли чекати якогось результату?

- Насамперед хочу подякувати людям за активність і допомогу. Ми вже зібрали кілька тисяч анкет, але поки активність у різних населених пунктах різна. До середини березня ми завершимо збір даних. Далі беремо два місяці на опрацювання. Десь на літо буде перший варіант документу.

- А що це за Ваша нова ідея “Хрунь Дрогобиччини”? Мені здається, що ця затія перебуває на межі моральності.

- Я з Вами можу погодитися. Але скажіть, будь ласка, постійно дурити людей, брехати, красти громадські гроші, брати хабарі, перекуповувати депутатів й продаватися - це морально? Однозначно ні. То пора казати цим людям в очі, що вони “хруні”, й публічно попереджати інших про це, а не нишком обговорювати якогось начальника, депутата чи мера на кухні, на форумах чи в курилках. Час радянщини минув, тому не треба боятися говорити правду.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Найціннішою для імунної системи є «Нафтуся»

Про імунітет ми чуємо доволі часто, але не завжди розуміємо, який зв'язок між імунною системою та нашим здоров'ям, і чому в когось імунітет сильний, а у когось - ні. На цю тему розмовляємо з заступником головного лікаря з медичної роботи БОЛ «Медичний центр № З «Медпалас» Ярославом Грекулом:

- Ярославе Васильовичу, чи правильно, що імунітет - це здатність організму боротися з захворюваннями?

- Так. Говорячи ширше, імунітет - це реакція організму на будь-який подразник. Імунітет постійно нас захищає, де б ми не були і що б не робили. На вулиці, вдома, на роботі, під час сну... Це наче прикордонник, котрий завжди на варті і ніколи не спить.

- І наше здоров'я залежить від того, наскільки сильний імунітет?

- 80% від усіх захворювань виникають через проблеми з імунітетом. При ослабленому імунітеті будь-яке захворювання, навіть звичайна простуда, може бути дуже небезпечним.

- Від чого ж залежить міцність імунітету?

- Стан імунної системи організму залежить від багатьох факторів. Від нашого харчування, якості води, яку ми вживаємо, повітря, яким ми дихаємо, медикаментів, якими лікуємось, навіть від одягу, який ми носимо. Імунітет залежить і від того, як ми сприймаємо тепло, інші реагенти, від нашої роботи, сім'ї та багатьох інших факторів.

- Я чув, що наша мінеральна вода «Нафтуся» сприяє підвищенню імунітету...

- Це не просто чутки, а перевірений і доведений факт. Вже з самого початку вживання цієї води імунна система людини зміцнюється. Пацієнтам, котрі проходять реабілітацію після трансплантації чи хірургічного втручання, потребують відновлення сил та зміцнення імунної системи, чудово допомагає «Нафтуся», особливо в поєднанні з фізіотерапевтичними методами реабілітації, масажем. А ще врахуйте чисте, не забруднене промисловими відходами повітря - реабілітаційний ефект гарантовано. Тому оздоровлення в Трускавці так позитивно впливає на імунну систему відпочивальників, а отже і на стан їхнього здоров'я взагалі.

- Чи можна, Ярославе Васильовичу, якось перевірити стан своєї імунної системи?

- Звичайно. Це можна зробити і в медичних центрах ЗАТ «Трускавецькурорт». Буде перевірена реакція організму на подразники, сприйняття чи настороженість до тих чи інших видів захворювань, зокрема онкологічних.

- Що ж конкретно сприяє підвищенню імунітету, а що навпаки його пригноблює?

- Негативно на нашу імунну систему впливають забруднення води, харчів, повітря, наявність в них сторонніх чужих речовин. Спробую пояснити: коли щось потрапляє в організм, імунна система відразу ж реагує і посилає сигнал в мозок, намагаючись розпізнати невідому речовину. Якщо вона бачить, що це якесь невластиве для організму тіло, її увага прикута до нього, вона намагається нейтралізувати можливу негативну дію цього чужорідного тіла. Тоді, відповідно, імунітет ослаблений, більш вразливий до захворювань. І до таких чужорідних невластивих тіл належать промислові забруднення води та повітря, різноманітні хімічні добавки до їжі, барвники та консерванти, генетично-модифіковані організми. Імунна система їх намагається розпізнати, а коли це не вдається - заблокувати або знищити чужинців.

- Отже чисті продукти навпаки підвищують імунітет?

- Так, їх імунна система впізнає, каже, що це «свої», і можна відпочивати. Особливо добре сприймаються овочі та фрукти, що містять вітаміни. Але й тут є своя особливість - найкориснішими для імунітету є продукти, вирощені в тій місцевості, де живе людина. Ось момент: дідусь зриває з яблуні яблуко і пропонує його з'їсти внукові. Це справді добре і корисно. Сприйняття того яблука як свого продукту передалося нам генетично від наших батьків, дідусів. І якими б корисними не були лимони, апельсини, ківі, гранати, ананаси, та наша імунна система не може їх сприйняти за свої. Тому куди кориснішими для нашого імунітету будуть свої яблука, груші, вишні, порічки та ін. від якихось екзотичних заокеанських продуктів.

- Кажуть, що деякі суміші лікувальних трав підвищують імунітет...

- Так, але знову ж таки, найкращі ті трави, що виросли в нашій місцевості. Зараз часто рекламують якісь китайські, японські та інші невластиві нашому краю трави, але куди кориснішими будуть наші меліса, звіробій, чебрець, м'ята та інші лікувальні рослини! І ще має дуже велике значення, наскільки екологічно чистими є ці рослини і територія, на якій вони ростуть. Тому наші карпатські трав'яні збори є особливо корисними для організмів та імунітету як місцевих мешканців, так і приїжджих. Але ще раз підкреслюю, що найціннішою для імунної системи є наша «Нафтуся», бажано, в комплексі з фізіотерапевтичними процедурами.

- Доводилося від львівського онколога Ігоря Богуцького чути, що причиною онкозахворювань може бути розлад імунної системи...

- В організмі більшості людей можна знайти і онкоклітини, і віруси, скажімо, гепатиту, і багато інших збудників дуже серйозних захворювань. Але це не значить, що ця людина хвора. Адже поки нормально працює імунна система, вона сприймає інформацію, що ці тіла чужі і небезпечні для організму. Тому вона їх блокує і не дає їм можливості розвиватись і розмножуватись. Але уявіть собі, що трапився в захисній системі організму інформаційний збій, і вона перестає сприймати онкоклітини, як чужорідні і небезпечні. Тоді моментально людина хворіє! І важко знайти причину збою цього ланцюжка захисної імунної системи. Але я вірю, що незабаром буде з'ясована причина інформаційного збою, і ми зможемо успішно лікувати онкозахворювання та інші небезпечні недуги.

Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»

Nadchodzi Apokalipsa...

10-11 lutego br. we Lwowie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona pamięci organizatora lwowsko-warszawskiej szkoły filozoficznej prof. Kazimierza Twardowskiego. Organizatorami spotkania były katedry filozofii Politechniki Lwowskiej i Lwowskiego Uniwersytetu Medycznego.

Z Polski przyjechali Julian Andrzej Kułtys i Stepan Iwanyk. Współprzewodniczącymi konferencji byli profesorowie Wiktor Petruszenko oraz Igor Derżko.

„Kazimierz Twardowski był postacią znaną na całym świecie. To jedyny lwowski filozof, którego imię było i jest symbolem głębokiej wiedzy i nowego podejścia do problemów filozofii i zagadnień ludzkiego istnienia.

Lwowsko-warszawska szkoła filozoficzna była unikatową też pod względem opracowania nowatorskiej idei neopozytywizmu” – opowiadał prof. Igor Derżko.

Wiktor Petruszenko przypomniał zebranym, że po śmierci Kazimierza Twardowskiego jego uczniowie postanowili organizować coroczne konferencje filozoficzne poświęcone jego pamięci. Przed II wojną światową udało się im zebrać tylko jeden raz, w 1939 roku. Cenną inicjatywę przedwojennych lwowskich filozofów odrodzono w czasie niepodległej Ukrainy i mamy w tym roku już dwudzieste czwarte spotkanie. Na konferencję przybyli goście z wielu miast Ukrainy: Kijowa, Odessy, Użhorodu, Łucka, Czerniowiec, Winnicy, Iwano-Frankowska, Charkowa. Inicjatorem powstania we Lwowie konferencji poświęconych działalności prof. Twardowskiego był prof. Marat Wernikow, który jeszcze za czasów radzieckich obronił doktorat na temat działalności lwowsko-warszawskiej szkoły filozoficznej. W 1989 roku grupa młodych lwowskich filozofów odszukała na Cmentarzu Łyczakowskim grób prof. Kazimierza Twardowskiego, całkiem zaniedbany i bez tabliczki. Ich staraniem grób odnowiono.

Naukowcy pracowali równolegle w kilku zespołach. Wśród tematów były: „Ogólne określenia i aktualne problemy współdziałania człowieka i świata”, „Człowiek i świat w badaniach historyczno-filozoficznych”, „Cywilizacja współczesna w wymiarze człowiek – świat”, „Osobistość – kultura – moralność w kontekście współczesnym”. Część referatów wygłoszono o tematyce historycznej: „Kazimierz Twardowski o teorii ewolucji Darwina”, „Filozofia kosmizmu Fedorowa i paradygmat wiecznego życia”, „Franc Brentano i historia filozofii ukraińskiej”.

Szczególną uwagę zwrócono na globalizację współczesnego życia, polityki i miejsca filozofii, jak i też każdego z nas w procesach globalizacji. Bardzo krytycznie omawiano działalność wielu organizacji międzynarodowych, a najbardziej – Światowej Organizacji Handlu (WTO). Mówiono też o akcjach antyglobalistów.

Zebrani filozofowie dyskutowali niezwykle aktywnie. Prawie każdy miał swoje zdanie na stojące przed ludzkością problemy i bronił swojej pozycji. W wielu referatach chodziło o tak ważne sprawy, jak sens ludzkiego życia, filozofia religii, amoralność współczesnego sposobu życia, społeczeństwo konsumpcyjne i jego poglądy na duchowość, czyli – bezduszność współczesnego sposobu życia i myślenia. Według filozofów, prowadzi to do degradacji każdego człowieka i całego społeczeństwa. Dziwne jednak, że na tak poważne dyskusje nie zaproszono kapłanów z żadnego z działających we Lwowie obrządków.

Życie ludzkie, przejawy różnych idei i działań na moralność społeczeństwa, działalność organizacji międzynarodowych i filozoficzne widzenie nauki – to tylko niektóre tematy wygłoszonych referatów. Tylko człowiekowi dalekiemu od nauki i filozofii może wydawać się, że dyskusja nosiła charakter daleki od realiów współczesnego życia i potrzeb każdego człowieka.

Już pierwszy referat wprowadził obecnych w bardo ostrą dyskusję. Była to prelekcja prof. Wiery Mowczan z Drohobycza o alarmującym tytule: „Samozagłada gatunku ludzkiego, jako problem etyczno-moralny”. O tym też mówili kolejni referenci: „Człowiek i przyroda: jakościowo nowy paradygmat epoki”, „Miejsce człowieka w świecie: pogląd nauki”, „Poszukiwania miejsca człowieka w otaczającym świecie drogą rezygnacji z niego”.

Wiera Mowczan przedstawiła niezwykle pesymistyczny wizerunek współczesnego świata i jeszcze gorsze perspektywy ludzkości. Człowiek współczesny całkiem odrzuca wartości duchowe. Wszyscy zorientowani są na konsumpcję dóbr materialnych. Sens życia ludzie znajdują nie w sferze duchowej, lecz w gonitwie by za wszelką cenę wyprzedzić innych. Nazywa się to konkurencją, ale, tak naprawdę, jest to samozniszczenie.

Pojęcie moralności nie gra tu żadnej roli, również w działaniach organizacji międzynarodowych i rządów wielu państw. Większość krajów traci faktyczną niepodległość na rzecz struktur ponadpaństwowych, centrów finansowych, korporacji międzynarodowych. Nazywa się to modnym słowem – globalizacja. Człowiekowi narzucane są kryteria samooceny wyłącznie w planie materialnym. Kto nie umie zdobyć odpowiedniej pozycji materialnej, nie jest wart uwagi.

Najbardziej negatywny wpływ na sytuację na świecie wywołuje WTO. Jest to ponadrządowa organizacja, która nie podlega nawet ONZ i ma ogromne możliwości finansowe. Może postawić na kolana całe kraje. Rządy pozornie niepodległych państw nie mogą się jej przeciwstawić.

Niestety, Ukraina za czasów prezydenta Juszczenki została członkiem tej organizacji. Członkowstwo w niej grozi katastrofą dla nas wszystkich. Na skalę międzynarodową wprowadzane są metody potencjalnego zniszczenia ludzkości. Jedną z najbardziej podstępnych metod działania jest wprowadzenie modyfikowanych genetycznie produktów spożywczych. Już 25% wszystkich ziem na świecie wciągnięto w ich produkcję. Ziemia z tego areału jest na zawsze stracona dla kultywacji normalnych produktów. Nikt nie mówi o zagrożeniu ich używania. Zabronione jest prowadzenie odpowiednich badań naukowych w tym kierunku.

Genetycznie modyfikowana żywność wywołuje uzależnienie, zabija po cichu i powoli potęguje groźne choroby. Nie można głośno mówić o tym, że genetycznie modyfikowana żywność jest bardzo szkodliwa. Eksperymenty ujawniły, że 62% populacji karmionych nią szczurów, zdechła już w pierwszym pokoleniu. Następne pokolenia ujawniają różne niebezpieczne odchylenia od normalnego rozwoju. To samo dotyczy ludzi.

WTO nakazuje używania żywności genetycznie modyfikowanej w pierwszej kolejności w biednych krajach. W krajach rozwiniętych przeznaczona jest tylko dla biednych. Idzie ku temu, że nastąpi izolacja biedniejszych warstw społeczeństw od bogatszych, od zdrowej żywności, od czystej wody. Oznacza to ich degradację i wymieranie. Faktycznie jest to prawdziwym celem organizacji.

Przy używaniu genetycznie zmodyfikowanych produktów najpierw obumiera intelekt człowieka i zostaje zniszczona odporność. Obecnie ludzkość stanęła przed zagładą na światową skalę. Problem wyradzania się stoi przed całymi grupami społecznymi, przed całymi narodami. Mamy bardzo oczywiste przykłady degradacji umysłowej i moralnej, a niedługo dojdzie do tego i fizyczna.

Przed ludzkością powstał problem. Działania odosobnionych grup tzn. „antyglobalistów” nie mogą zatrzymać tego zorganizowanego procesu, który ma wsparcie wielomiliardowego kapitału, organizacji międzynarodowych, rządów najbogatszych państw.

Tylko przez moralne odrodzenie się ludzkości, każdego z nas i całych społeczeństw, tylko powrót do wartości moralnych, odrodzenie powiązań duchowych pomiędzy ludźmi mogą zatrzymać proces wyniszczenia ludzkości. Człowiek traci w sobie człowieka, odrzuca ideały moralności, odchodzi do prymitywnego sposobu życia. Ludzkość teraz nie tylko eksperymentuje sama nad sobą, ale zajęta jest własnym wyniszczaniem.

Czy religie światowe są w stanie odrodzić w ludziach moralność i humanizm, zrozumienie przeznaczenia ludzkości? Na czym polega sens życia? Jeżeli ludzie chcą przetrwać jako populacja – muszą znaleźć racjonalne zrozumienie realiów. Człowiek wtedy jest człowiekiem, gdy ma własną świadomość, zrozumie, gdzie są jego myśli, a gdzie są myśli i sposoby bycia narzucone od zewnątrz. Pomylić się może każdy, ale każdy powinien zrozumieć, że poniesie tego konsekwencje.

Jurij Smirnow, www.kuriergalicyjski.com

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 14 мар 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником