Трускавецький вісник № 29 (408) від 6 березня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 29 (408) від 6 березня 2012 р.

06.03.2012 

У номері: Трускавець очима статистики, "Запашна" тематика, Пошук компромісу у справі "Лісової пісні", Про бюджет Стебника, Інтерв`ю з Кирилом Ляхом, Нова виставка в Єпархіальному музеї.

Новини Трускавця та регіону

Лев Грицак отримав благословення від Папи Бенедикта XVI

Генеральний директор санаторію «Карпати», міський голова Трускавця в 2002 – 2010 роках Лев Ярославович Грицак отримав грамоту Святійшого Отця Бенедикта XVI з уділенням Апостольського благословення з нагоди 60-річчя. Нагадаємо, що Лев Грицак є знаним меценатом для парафій різних конфесій, у тому числі і для парафій Святої Католицької Церкви. Подаємо текст грамоти із благословенням для пана Лева Грицака італійською мовою. «Sua Santita Benedetto XVI di cuore imparte l`implorata Benedizione Apostolica a Lev Hryzak e invoca, per intercessione di Maria Santissima abbondanza di grazie divine in occasione del suo 60 Compleanno. Parrocchia del Patrocinio della Madre di Dio, Truskavetz, Ucraina…».

За теплопостачання – по 800 гривень

До редакції звернулися мешканці будинку 40 на вулиці Бориславська зі скаргами на діяльність КП «Трускавецьтепло» та його керівника Руслана Крамара. Люди вкрай обурені тим, що за теплопостачання, яке є вкрай неякісним, їм доводиться платити астрономічні суми – понад 800 гривень за трикімнатну квартиру. Якщо минулого року люди зверталися до КП «Наше місто», то хоча б отримували відповіді та роз’яснення, а тепер, як кажуть мешканці, «глухий номер». Мешканці Бориславської, 40 вже звернулися у міську прокуратуру, а тепер мають намір ще й звернутися до влади міста, а також на урядову гарячу лінію зі скаргою на діяльність комунального теплопостачального підприємства та його очільника особисто.

Зрізали тополі

Як інформує наше джерело, біля дамби, яка сполучає вулиці Бориславську та Роксолани, з відома міської влади вчора було зрізано ряд тополь. Всі дерева (зелені насадження) підуть для використання в бані. Це вже не перший випадок, коли у місті здійснюються безконтрольні зрізання зелених насаджень. Минулого тижня ніби «невідомі» люди зрізали ряд ялинок обабіч бульвару Юрія Дрогобича.

Стихійних торгівців почали фотографувати

Як інформує наше джерело, у понеділок, 5 березня, в курортному парку та на площі Незалежності тих, хто займався стихійною торгівлею, не просто виганяли з товаром, а фотографували. Фотозйомки здійснювали люди в одязі із написом «Охорона». Чи це була їхня власна ініціатива, чи вказівка когось зверху, сказати важко. Очевидно, що потрібно зібрати базу даних людей, які не повинні брати участь у так званому «святковому великодньому ярмарку», котрий влада Трускавця має намір вдруге цього року організувати на центральній площі міста. Бо там торгувати повинні свої. «Свої» не в значенні «трускавчани», а в значенні «ті, хто приносить прибуток». Не беремося судити, наскільки такий прибуток є законним. Втім, влада замість розганяти стихійних торгівців, могла б збирати з них кошти і таким чином поповнювати міський бюджет. Тоді можна було б меру ще з 10 – 20% премії та надбавки додати, щоб карпатські олені мали побільше сіна та сухофруктів. А то може дійти до конфіскації сушених лікарських трав на користь розвитку популяції тих же карпатських оленів.

Власна інформація

Контракт з «Лісовою піснею»: в пошуках компромісу

Трускавецька міська рада і забудовник великого комплексу на вулиці Сагайдачного «Лісова пісня», представник компанії «ТКС» ТзОВ «Інвестиції та консалтинг» 29 лютого підписали контракт про співпрацю, - повідомив заступник міського голови Петро Нестерівський. З питання проблемної забудови, яка викликала багато зауважень трускавчан на громадських слуханнях, буде також засідання депутатської комісії, а десь на квітень планується винести на сесію міської ради. Петро Нестерівський зазначив, що об’єкт складний, але ж не підривати його тепер. Тому позиція влади: знайти компромісне рішення, вимагати від проблемного забудовника виконати всі необхідні роботи з покращення інфраструктури, врахувати зауваження людей, але не відлякати інвестора. Бо будь-яка інвестиція, яка зайшла в місто, - це плюс, не нові робочі місця, податок з зарплати. Так, від введення в експлуатацію «Лісової пісні» очікується 2,5 мільйонів гривень податку щороку.

Заступник міського голови визнав, що забудовник поки що виконав далеко не всі роботи. Але «Інвестиції та консалтинг» вже зробили два футляри для труб, з вулиці Мазепи від магазину «Світоч» проведуть до свого об’єкта новий водопровід. Дощову каналізацію на вулиці Лисенка буде розвернуто в протилежну сторону – щоб води текли в ліс, на Модричі, а не на Річки…

Новини відділу у справах молоді

Визначено десятку найкращих. 22 лютого відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради забезпечено проведення Координаційної ради з питань підтримки обдарованих дітей та молоді. На засіданні визначено десять цьогорічних стипендіатів міського голови за особливі досягнення у навчанні, мистецтві та спорті у другому півріччі 2011 року. До десятки стипендіатів увійшли Віталій Атаманюк, Ірина Волощак, Юлія Губич, Соломія Кульчинська, Наталія Чапля (всі за здобутки в навчанні), Ірина Маркович (мистецтво), та Галина Кісак, Анастасія Мацюрак, Остап Мількович, Богдан Савка за досягнення у спорті. Урочисте нагородження обдарованої і працьовитої молоді вже традиційно відбудеться під час Шевченківських днів.

До уваги багатодітних. З 1 січня 2012 року набирає чинності норма щодо включення до складу багатодітної сім’ї дітей, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчання, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років. Раніше багатодітною вважалася сім’я, в якій виховується не менше трьох дітей до 18 років. А за новою нормою з 1 січня 2012 року право на посвідчення багатодітної сім’ї та суттєві пільги – безкоштовний проїзд в транспорті, 50% оплати за комунальні послуги тощо – мають сім’ї, де є троє і більше дітей, в тому числі діти 18-23 років, які навчаються на денній стаціонарній формі.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Концерт у Стебнику спонсорує Ігор Курус

З нагоди 198-ї річниці від дня народження Траса Шевченка у Народному домі Стебника відбудеться святковий концерт. У програмі візьмуть участь художні колективи міста та Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю «Верховина». Спонсорує концерт уродженець Стебника тепер мешканець столиці, відомий громадський діяч, засновник газети «Каменярі» Ігор Курус.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Вісті з Дрогобича

У Дрогобичі з балкону на перехожого впала бетонна брила. Бетонна брила, що відкололася від балкону, ледь не відірвала руку перехожому, який в час її падіння опинився під балконом. Сталося це в центрі міста на початку вулиці Лесі Українки біля продовольчого магазину, над яким навис злощасний балкон. Це, до речі, не єдиний будинок з аварійним балконом. Таких небезпечних балконів, карнизів, фасадів у центрі міста немало. Найбільше, мабуть, на вул. Шевській, Ковальській. Ці будинки зведені ще за часів Австро-Угорщини і на даний час вони є пам’яткою архітектури. Однак, якщо за кордоном подібні споруди реставрують і вони стають окрасою міста, у нашому випадку вони несуть загрозу людському життю. І буде велике щастя, якщо обійдеться без жертв.

Магазин, що провалився у центрі Дрогобича, потрапив у підземний хід. Після провалення підлоги у Дрогобичі в магазині «Фотоквелі», розташованого на пл..Ринок,8 виявлено підземні ходи: один з них веде до костела, а другий – на площу Ринок, - повідомив 5 березня на нараді в Ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов. З його слів, розчищення місця провалу та підняття техніки здійснив Третій підрозділ МНС. Доручено водоканалу і комбінату міського господарства виявити причини і місця потрапляння води в підземний хід, яка вимила ґрунт і внаслідок цього в магазині утворилося провалля. Глибина провалля – 2-3 метри, площа – 15 кв. м., що приблизно становить 2/3 магазину. Інститут «Містопроект» разом з відділом архітектури і містобудування міської ради мають в найкоротший термін провести обстеження місця провалля та дати рекомендації щодо недопущення руйнування будинку, якому більше 100 років. Тут, крім офісів і крамниць, є і квартири, в яких мешкають люди. Нагадаємо, що в ніч на 2 березня у магазині «Фотоквелі», що в центрі Дрогобича, провалилась підлога. Уся дорогоцінна фототехніка опинилася в проваллі. На щастя, ніхто не постраждав.

У Дрогобичі Шевченкові роковини відзначать літературно-мистецьким заходом. У Дрогобичі 9 березня урочистим покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку розпочнеться відзначення 198-им роковинам від дня народження Тараса Шевченка. Відтак у музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбудеться літературно-мистецький вечір «Кобзар» - безсмертний заповіт єднання, братолюбства». До участі в заходах буде залучено найкращі мистецькі сили міста – лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів музично-хорові та інструментальні колективи і солісти, читці з педагогічного університету ім. І.Франка, музичного училища ім. В.Барвінського, міського Народного дому ім. І.Франка, музичних і загальноосвітніх шкіл міста. Завершальним акордом вечора стане виступ Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина».

Іван Тихий, «Дрогобицьке земляцтво»

 

«Запашна» тематика

І минулого, і цього тижня темою, яку активно обговорювали в Трускавецькій міській раді, стало питання неприємного запаху каналізації на стику площі Незалежності та бульвару Юрія Дрогобича, де колись розміщувалися атракціони. На офіційному сайті Трускавецької міської ради у суботу, 3 березня, навіть появилася інформація із заставкою телепередачі ЗІКу «Огляд дня», проте за кілька годин цю новину прибрали, інформує наше джерело. В ній, зокрема, йшлося про те, що неприємний запах – суто від коней, а хто стоїть за кіньми, неважко здогадатися. Ми знаємо, що за кіньми переважно стоїть фірман, але він поважна людина, тому далі не продовжуємо.

Вчора, 5 березня, на офіційній сторінці ТМР появилася інформація вже дещо іншого змісту, яка закінчувалася словами «місцевим засобам масової інформації було звернуто увагу на неприпустимість подачі неправдивих провокаційних матеріалів, які стають предметом розгляду регіональної преси і створюють певний негативний стереотип, зводячи таким чином нанівець усі напрацювання міської влади щодо популяризації курорту». В новині не вказано різких слів мера міста проти журналістів, які «годуються». Пряма мова ж мера була такою: «Ви подаєте негатив про те, з чого живете. Вибачте за слово, плюєте в ту миску, з якої їсте». «Наїзд» Руслана Козира на пресу під час понеділкової наради виглядає як мінімум дивним і вкотре доводить факт намагання диктувати, що журналістам писати, як писати і для чого. Народне прислів’я гласить «Не вчи вченого їсти хліба печеного», а інше каже, що «Учив Пилипа Сень, а сам дурний, як пень». Звинувачення, що журналісти зводять нанівець «позитивні напрацювання міської влади щодо популяризації курорту» є просто намаганням перевести стрілки, адже міська влада абсолютно нічого не робила і не робить для популяризації курорту, а кожна її дія спрямована радше на шкоду, ніж на користь. Чого вартує хоча б «популяризація» курорту Трускавця начальником відділу культури пані Т. Татомир в публікації про Миколу Добровольського, керівника цирку «Каскад». Ось з кого варто брати приклад! До речі, поки що на сайті міськради мовчать, яка ж буде подальша доля цієї пані, котра фактично плюнула в душу заслуженій для Трускавця людині і … продовжує очолювати відділ культури.

Якщо Трускавець і подається в негативному плані на обласних чи центральних телеканалах, то в цьому аж ніяк не вина місцевих Інтернет-видань, а бездіяльності міської влади, міського голови конкретно, а особливо його профільного заступника Юрія Яворського. І це думка не тільки наша, а й багатьох представників депутатського корпусу ТМР. Щодо сили впливу місцевих ЗМІ, то, можливо, мер і перебільшує, а, можливо, просто боїться. Згадаємо собі слова Махатми Ганді: «Спочатку нас ігнорували, потім з нас насміхалися, потім із нами воювали і ось ми перемогли». З «Трускавецьким вісником» було абсолютно так само – спочатку ігнорували, потім насміхалися (згадати хоча б замовний виступ пана Богуша на круглому столі, який організовував пан Козир в 2010 році), а тепер воюють. Та це тішить – значить, скоро святкуватимемо перемогу. Не вісник конкретно, а трускавецька громада, виразником інтересів якої і є наше Інтернет-видання..

Та повернімося до теми смороду. Її піднімав на прес-конференції 1 березня і заступник мера Петро Нестерівський. Винні коні, винні журналісти, а смороду нема. На жаль, зафіксувати неприємний запах не можна фотоапаратом чи відеокамерою. Та кожен, у кого нюх не притупився в стінах мерії, може пройтися парком і порівняти три різні запахи. Перший – запах «Нафтусі», різкий та специфічний, неподалік надкаптажної споруди джерела «Едвард» (як іти від нижнього бювету до парку). Другий – запах кінського поту, різкий та специфічний, нижче музею історії міста (як іти з площі Незалежності вверх по вулиці С. Бандери). Третій – запах каналізації, різкий та специфічний, при повороті з площі Незалежності на бульвар Юрія Дрогобича, неподалік зрубаних ялинок. Очевидно, що сам запах можна буде усунути тільки після виявлення причини, що і було доброю порадою для чиновників з мерії. Адже не обов’язково повинно доходити до масових скарг відпочивальників, їх потрібно попереджувати відповідними діями. Тому страусина позиція мерії стосовно ховання голови в пісок (нема запаху – нема проблеми) є щонайменше дивною. Та «Трускавецький вісник» все-таки закриває дану тему, щоб зайвий раз не дратувати дуже чутливих чиновників. Хоча якщо дійсно відпочивальники почнуть скаржитися до санстанції з приводу «душка», то може бути запізно. А станом на початок березня 2012 року у Трускавці кількість відпочивальників є однією з найнижчих за останні десять років. Ось і маємо «напрацювання міської влади» під проводом пана Козира.

А «парфумерну» атаку каналізації припинити легко. Замість звинувачувати когось, потрібно розібратися на місці. Бо якщо в холодну пору року запах не дуже приємний, то що буде в спеку?

Володимир Ключак

Чи заможнішою стає громада? Трускавець очима статистики

Чим потішила промисловість

У 2011р. промислові підприємства міста Трускавця реалізували промислової продукції на 83,4 млн. грн. (0,3% загальнообласного обсягу). 69,5% у цьому обсязі займала продукція переробної промисловості, з неї: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 63,9%. Підприємствам з виробництва та розподілення електроенергії, газу, тепла та води належало 30,5% продукції.

Із загального обсягу реалізованої за 2011р. промислової продукції 53,9 млн. грн. становила продукція добувної, обробної промисловості, яка розподілилась за групами: сировинна продукція – 661,4 тис. грн. (1,2%), інвестиційна – 3285,3 тис. грн. (6,1%), товари широкого використання – 49973,9 тис. грн. (92,7%).

На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у 2011р. відносно 2010р. збільшився випуск води натуральної мінеральної негазованої на 25,2%, продуктів кисломолочних на 10,3%, води натуральної мінеральної газованої на 0,2%.

Проте зменшився випуск сиру свіжого неферментованого та сиру кисломолочного на 82,9%, масла вершкового жирністю до 85% на 78,2%, молока обробленого рідкого на 32,8%, молока і вершків згущених з доданням цукру або без додання цукру на 9,1%.

На підприємствах легкої промисловості у минулому році вироблено 37,4 тис. шт. трикотажу спіднього (місячного виробництва не було, виробництво припинилося у березні 2011 р).

Є прогрес у машинобудуванні. Обсяг виробництва лічильників для рідин, включаючи калібрувальні, збільшився у 2012 на 46,0%, виробництво приладів для вимірювання фізичних та хімічних величин залишився на рівні 2010 року.

На підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії, газу, тепла та води обсяг виробленої та відпущеної теплоенергії у 2011р. зменшився.

Прямі іноземні інвестиції

Обсяг прямих іноземних інвестицій у підприємств та організацій м. Трускавця станом на 1 січня 2012р. становив 25,0 млн. дол. США, що складає 2,6% до загального обсягу інвестицій у Львівській області.

У 2011 році надійшло 3868,5 тис. дол. США (2,6% загальної суми надходжень по області). Приріст іноземні інвестиції до початку року становив 18,1%. За цим показником м. Трускавець займає 9 місце в області.

Найбільше інвестували в економіку м. Трускавця інвестори з Віргінських Островів − 7094,4 тис. дол. США (28,4% від загального обсягу), Нідерландських Антильських Островів − 6834,0 тис. дол. США (27,3%), Молдови − 4252,9 тис. дол. США (17,0%), Великої Британії − 2384,0 тис. дол. США (9,5%), Кіпру − 2203,7 тис. дол. США (8,8%), Латвії − 909,4 тис. дол. США (3,6%), Данії − 608,2 тис. дол. США (2,4%).

За видами економічної діяльності найбільше прямих іноземних інвестицій спрямовано в підприємства, які займаються операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям − 12353,8 тис. дол. США (49,4% від загального обсягу по місту), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги − 7175,1 тис. дол. США (28,7%), діяльності готелів та ресторанів − 2623,2 тис. дол. США (10,5%), промисловості − 1861,4 тис. дол. США (7,4%).

У розрахунку на одну особу в м. Трускавець припадає 1182,7 дол. США прямих іноземних інвестицій (в середньому по області 538,0 дол. США).

Будівництво житла

У 2011р. в м. Трускавець введено в експлуатацію 7 нових житлових будинків (кількість квартир в них 128 одиниць), загальною площею 11268 м. кв., що на 9% більше, ніж за січень–грудень 2010р. За цей період введено в експлуатацію 5 індивідуальних житлових будинків, загальною площею 1554 м2, що на 43,7% менше, ніж у січні–грудні 2010р. Частка міста в загальнообласному обсязі введеного в експлуатацію житла становить 1,6%. За обсягами введеного житла м. Трускавець займає 14 місце, за темпами зростання житлового будівництва – 12 місце в області.

Зовнішня торгівля товарами

За даними Головного управління статистики у Львівській області за січень–грудень 2011р. експорт товарів із м. Трускавця становив 967,0 тис. дол. США, імпорт – 1477,8 тис. дол. США. Порівняно з 2010р. експорт товарів скоротився на 19,5%, імпорт зріс на 2,1%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 510,9 тис. дол. США. Частка міста в загальнообласному обсязі експорту товарів становить 0,1%, імпорту – 0,05%.

Оплата праці

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ та організацій (далі підприємств) у м. Трускавці у січні–грудні 2011р. становила 1520,99 грн., і порівняно з відповідним періодом 2010р. зросла на 10,9% та у 1,5 рази перевищила рівень встановленої мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1004,00 грн.). Проте, її рівень на 32,2% менше середнього рівня в економіці області. За розміром заробітної плати м. Трускавець знаходиться на останньому місці серед районів та міст Львівської області. Середня заробітна плата за одну оплачену годину по м. Трускавці за січень – грудень 2011р. становила 11,10грн.,що на 28,6% менше, ніж по області

Станом на 1 січня 2012 р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати склала 618,5 тис. грн. На економічно активні підприємства припадало 11,1% загальної суми заборгованості, на підприємства-банкрути – 88,9% . Станом на 1 січня 2012р. кількість працівників, яким своєчасно не виплачена заробітна плата, становила 119 осіб, Це 1,0% від кількості зайнятих працівників в економіці міста.

Середній розмір боргу на одного працівника склав 576,47 грн.

Ринок праці

За даними державної служби зайнятості на 1 лютого 2012р. кількість незайнятого населення становила 285 осіб. Кількість громадян, які мали статус безробітного, на 1 лютого 2012року становила 266 осіб і зменшилася порівняно з 1 лютого 2011р. на 8,6%. Серед громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості і отримали статус безробітного, жінки становлять 28 осіб, вивільнені працівники – одна особа, які потребують соціального захисту – 7 осіб, молодь у віці до 35 років – 19 осіб.

За повідомленнями підприємств, установ і організацій кількість вільних робочих місць та вакантних посад становила на початок лютого 2012р. Навантаження на одне вільне робоче місце становило на 1 лютого 2012р. 4 особи (на 1 лютого 2011р. – 16 осіб).

Рівень безробіття зростає

У пошуках роботи до державної служби зайнятості впродовж січня 2012 року звернулося 65 незайнятих громадян, що на 10 осіб (18,2%) більше, ніж у січні 2011р. Серед них 35 осіб або 53,8% отримали статус безробітного. Із усіх безробітних, які перебували на обліку на початок лютого 2012р., 140 – посади службовців, 108 займали робочі місця, решта – особи без професії або такі, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

За сприяння державної служби зайнятості у січні 2012р. було працевлаштовано 35 осіб, що на 12,9% більше, ніж у грудні 2011р. З обліку державної служби зайнятості впродовж січня 2012р. з різних причин (включаючи самостійне працевлаштування) було знято 16 осіб, що на 54,3% менше, ніж працевлаштовано.

З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на допомогу безробітним у січні 2012р. було витрачено 161,7 тис. грн. Середньооблікова кількість безробітних, які її отримали становила 183 особи. Середній розмір допомоги по безробіттю на одного безробітного у січні 2012р. склав 883,60 грн., що на 12,0% менше від законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати (1004грн. з 1 грудня 2011р.).

Населення

Чисельність населення м. Трускавця станом на 1 січня 2012р. становила 29623 (постійного 21092 особи). Упродовж січня–грудня 2011р. в м. Трускавець народилося 208 дітей, померло 198 осіб. Із загальної кількості померлих 9 осіб від нещасних випадків у побуті. За цей період у місто прибуло 302 і вибуло 418 осіб, міграційне скорочення становило 116 осіб. У середньому на кожну тисячу осіб народилось 9,8 немовлят, що на 2% менше, ніж у січні–грудні 2010р

Надання населенню субсидій

За січень–грудень 2011р. до служб із надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 1270 сім'ї, з яких 1195 (94,1%) – повторно. Призначено субсидії 1204 сім’ям (94,8% із числа тих, що звернулися). Загальна сума призначених субсидій становила 190,1 тис. грн.

Середня сума призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії за січень–грудень 2011р. становила 157,9 грн.

Отримали субсидії у грудні 2011р. 208 сімей на загальну суму 43,5 тис. грн.

Організаціям, які надають житлово-комунальні послуги для їх відшкодування у січні–грудні 2011р. нараховано 1227,7 тис. грн. Сума перерахованих їм коштів, включаючи погашення заборгованості попередніх періодів становила 970,8 тис. грн. (79,1% до нарахованих субсидій).

Оплата житлово-комунальних послуг

У грудні 2011р. мешканцям м. Трускавця нараховано до оплати за житло і комунальні послуги 2416,4 тис. грн. У той же час, населення сплатило квартирної плати і комунальних платежів 1974,5 тис. грн. (враховуючи погашення боргів минулих періодів). Крім того, одержано за спожиту електроенергію 349,4 тис. грн. Рівень сплати за житлово-комунальні послуги становив 81,7% від нарахованих до сплати сум, а саме: за утримання будинків, споруд, прибудинкових територій – 102,3%, газопостачання – 82,6%, централізоване опалення – 80,7%, централізоване водопостачання та водовідведення – 69,1%.

На початок січня 2012р. загальна заборгованість населення становила 5452,3 тис. грн. і збільшилася порівняно з відповідною датою попереднього місяця на 1299,9 тис. грн. У загальній сумі заборгованості найбільшу питому вагу становить заборгованість населення за централізоване опалення 2965,5 тис. грн. або 54,4%. Середній термін заборгованості населення за житлово-комунальні послуги становив 3,8 місяця.

Сім’ї, які не платили плату за утримання будинків, споруд, прибудинкових територій більше трьох місяців склали – 18,5%, газопостачання – 3,4% всіх квартиронаймачів міст

Галина Шийка, начальник відділу статистики, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Стебник: помітні зрушення при мізерних можливостях

Для того, щоб місто гірників і хіміків, як колись називали Стебник стало хоч трохи впорядкованим, доглянутим, потрібно вкласти не тисячі, а мільйони гривень. На жаль, такі кошти найближчим часом стебничанам не світять.

Та навіть при тих мізерних коштах міська влада, яку тепер очолює Василь Пецюх, зуміла хоч трохи виправити становище з ремонтом доріг, вивезенням твердих побутових відходів, в роботі житлово-комунального підприємства. Про це йшлося на 17 сесії Стебницької міської ради, яка відбулася першого березня 2012 року. Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2011 рік та про плани на 2012 рік доповідав міський голова Василь Пецюх.

Він акцентував на найголовнішому, за що гадаємо, йому вдячні сотні мешканців міста і водії автотранспортних засобів - це на проведенні капітального ремонту дороги на вулиці Трускавецькій. Нова влада отримала її в такому стані, що годі було назвати дорогою. Зараз вона в нормальному стані. Міському бюджету цей ремонт обійшовся у 698 тисяч гривень, з обласного бюджету було виділено 165 тисяч гривень окрім цього міська влада зуміла акумулювати кошти на капітальний ремонт ділянки дороги на вулиці о. Мекелити та Куліша.

За минулий рік вдалося утворити одне ОСББ на вулиці Бандери, частково відремонтувати один дитячий майданчик та облаштувати новий, у центральній частині міста встановити урни для сміття. Вдалося виготовити проекти на реконструкцію теплових мереж та зовнішнього освітлення міста та подати відповідні пропозиції в Головне управління ЖКГ та в Львівську облдержадміністрацію для виділення фінансування. До Кабміну України та Львівської ОДА надіслано відповідні пропозиції щодо відновлення діяльності ДГХП «Полімінерал». Проведено декілька нарад із сільським головою с. Болехівці та головою Дрогобицької райдержадміністрації щодо виділення землі під кладовище в мікрорайоні Солець та для садибної забудови міста. Оформлено заявку та скеровано в обласну раду з метою виділення коштів для придбання сміттєвоза. Було закуплено спорядження для СК «Патріот». Виділялися кошти для проведення загальноміських свят та на підтримку розвитку фізичної культури.

У Програмі соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачається виділити кошти з місцевого бюджету на капітальний ремонт доріг по вулиці А. Шептицького, П.Куліша, Дрогобицькій, Зелена Діброва, У.Кравченко. Планується провести капітальний ремонт вуличного освітлення, зайнятися впорядкуванням та благоустроєм міського парку відпочинку, капітальним ремонтом ліфтів, на який заплановано виділити 140 тис. грн., провести реконструкцію пам’ятника Тараса Шевченка, ті інше. На ці роботи потрібно щонайменше два мільйони гривень Місто сподівається на субвенції з державного обласного бюджету та на допомогу Дрогобича.. якому місто наразі підпорядковане. Окрім цього уже розроблена проектна документація на ремонт системи електроживлення гуртожитків на вулиці В. Симоненка та С. Бандери. Кошторисна вартість цих робіт становитиме понад півтора мільйона гривень. Їх можна виконати при умові виділення коштів за відповідною Державною програмою, яка на т2011 рік не передбачалася.

На сесії було розглянуто ряд інших важливих для міста питань. Зокрема, розглядалося питання щодо надання Стебнику статусу міста обласного значення, звільнення ДГХП «Полімінерал» від сплати земельного податку а КП «МВУЖКГ» - від сплати державного мита. Йшлося про виготовлення нової нормативної грошової оцінки земель міста та інше.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Все для жіночої втіхи

За що ми так любимо весну? За сонечко, яке все яскравіше і частіше осяює наші втомлені від зими лиця, за оновлення наших надій та сподівань, за можливість скинути так обридлий та важкий зимовий одяг… і за те, що на початку весни є жіноче свято – 8 березня. Чоловіки, відповідно, починають активно шукати відповідь на одне-єдине запитання: що ж подарувати в цей день своїй другій половинці?.. дружині, коханій, мамі, подрузі, дівчині, сестрі, колезі. І не просто подарувати (зробити такий собі подарунок ввічливості), а так щоб вона запам’ятала цей знак уваги як мінімум до наступного року.

Згідно опитування, кращим подарунком у цей день для жінки є квіти, а також запрошення в театр або ресторан. Духи, парфумерію та косметику хотіли б одержати в подарунок 16% опитаних жінок, 11% мріють про торти і цукерки. Відразу відкидайте всяку думку про вдалу покупку на 8 березня побутової техніки – якою б доречною та необхідною вона не була, проте особливої радості такий подарунок не принесе. Одяг теж не прийнято дарувати, хоча деякі частини одягу одержати приємно (звичайно ж, йдеться про шикарну білизну). Не відмовиться жінка і від стильних аксесуарів, таких як, наприклад, рукавички, прикраси, сумочка, новий мобільний телефон.

Зазвичай, жінки самі дають зрозуміти, чого вони хочуть. Якщо ж ні - не завадить спитати. Або ж просто постарайтеся вгадати, якого саме подарунку чекає жінка до 8 березня, і приємно здивуєте її. Саме "точне попадання в ціль" і буде для жінки найголовнішим сюрпризом. Загальновідомо, що жінки люблять вушками. Тому, вручаючи свій презент, не забудьте супроводжувати подарунок наперед підготовленою промовою про те, як ви її любите, цінуєте і т.д. Для жінки такі слова часто значать чи не більше, ніж власне, сам подарунок.

Отже, з подарунками з'ясували. Тепер розкриваємо секрет, який допоможе красиво звільнити жінку від хатніх обов'язків, – запросіть її на вечірку. Краще запрошувати напередодні 8 березня, щоб жінка зітхнула з полегшенням: готувати святковий стіл їй вже не доведеться. Нічний клуб "Cazanova" (що знаходиться в м. Трускавець, на вул. Роксолани, 10) просто створений для жіночої втіхи. Цього вечора "DI ZoN", разом зі своїми друзями – R-Broth та "Dream Fest", влаштують незабутнє свято – мега-вечірку "FEMEN DAY" на 2 пов. – "CAZANOVA HALL". Як розповів один з організаторів вечірки, 8 березня чарівних Леді чекає сюрприз – чоловіче еротичне шоу. Тож не баріться, святкова вечірка розпочнеться о 21:30!

Жінка – це восьме чудо світу, а день 8 березня – це зайвий привід сказати коханим про те, наскільки вони красиві і як сильно Ви їх любите! Якщо домашня обстановка Вам не до смаку – приходьте у четвер, 8 березня, у "Cazanova" та беріть із собою своїх коханих та друзів. Незабутні враження та позитив ми Вам гарантуємо! Замовлення столиків та квитків за телефонами: (067) 111-05-11, (098) 906-23-10.

Наталія Жмурко, «ДрогобичІнфо»

Кирило Лях: «Маємо об'єднатися в ім'я майбутнього України»

«Тризуб» імені Степана Бандери - спортивно-патріотична організація, яка від часу заснування декларувала себе як молодіжне крило Братства вояків ОУН-УПА. Саме вона взяла на озброєння високі ідейні та моральні засади легендарної Української Повстанської армії і у перші роки незалежності дуже багато зробила для утвердження національної ідеї, формування молодого покоління патріотів. Від часу створення міцної організації «Тризуб» і до сьогодні очолює її пан Кирило Лях» Його ми й запросили до розмови.

- Пане Кириле, кілька слів про, так би мовити, біографію «Тризуба»...

- Скажемо, що біографія налічує вже майже два десятиліття. Організаційне оформлення відбулося у місті Стрию, 1993 року. Ініціаторами створення такого патріотичного об'єднання були славної пам'яті Ярослава Стецько — голова проводу ОУН та президент УНР в ек-зилі Микола Плав'юк. До речі, учасником тих зборів був і почесний громадянин нашого міста, колишній вояк УПА і багатолітній політв'язень Володимир Копись, був і я, були й інші відомі люди, які створили оте організаційне ядро.

А вже одним із перших найчисельніших осередків «Тризубу» була саме Бориславська організація, мабуть, ми таки дуже патріотичне місто. Наші ряди поповнили люди, справді віддані національній ідеї, - усі хлопці після армії, колишні «афганці». Це була направду потужна сила. Потім подібні формування створено у Дрогобичі, Стрию, інших містах.

- Ви тоді, наскільки знаю, тісно співпрацювали з Братством вояків ОУН-УПА...

- Так, від самого початку ми задекларували, що є спадкоємцями ідейних і моральних цінностей Української Повстанської Армії. І підтвердженням цьому стала наша подальша діяльність. У нас не було байдужих людей. Ми брали участь у всіх важливих подіях не тільки у нашому реґіоні, але й у столиці, інших міст України. Це була боротьба. І постійно під пильним наглядом наших, ще тоді прокомуністичних, спецслужб, працівників МВД. Але хлопці знали, за що борються, і часто з ризиком для себе, для своїх родин відстоювали право України бути вільною і незалежною.

- І все ж, пам'ятаю, у перші роки незалежності не було такого шаленого тиску на українські патріотичні організації з боку владних структур, як у наш час.

- Тиск був завжди. В ті перші роки і я, і мої побратими з «Тризубу» ледь не щотижня виїжджали на якісь акції. І завжди була пильна «опіка» з боку правоохоронців. Завжди були підіслані «козачки», які провокували сутички, створюючи нам імідж вкрай радикальної й небезпечної для держави структури. Хоча ніколи ми не мали жодної зброї, хіба що визначені за статусом однострої і велике бажання зробити все можливе для утвердження нашої молодої країни. А те, що зараз тиск справді посилився, і не тільки щодо «Тризубу», але й усіх інших українських патріотичних організацій, до всього українського, переконувати нікого не потрібно. Достатньо переглянути наші телеканали, де все суцільно русифікаторське, нашу пресу, на дев'яносто відсотків російськомовну, послухати виступи представників «більшості» у Верховній Раді. Звичайно, кожна нормальна людина, яка вважає себе українцем, громадянином України, з цим миритися не може.

- Але хто винен, що сподівання на патріотичну команду, яка прийшла після Помаранчевої революції не справдились?

- Принаймні, не народ. Люди, які очолили державу завдяки всенародній підтримці, замість того, щоб розбудувати і зміцнювати Україну, почали боротьбу між собою. Амбіції взяли верх над здоровим глуздом. Подібні трагедії вже були в нашій історії. На жаль, як бачимо, уроків з історії наші очільники так і не засвоїли, тож і маємо зараз те, що маємо. Я вважаю, ота кількарічна боротьба у державному керівництві, що призвела до таких наслідків, - злочин перед нашим народом, перед нашою молоддю. Адже завдяки недалекоглядності наших амбітних політиків дуже багато людей розчарувалося, збайдужіло. І те розчарування не так швидко минає. Це й призвело до нинішньої політичної ситуації.

- До речі, щодо політичної ситуації, пане Кириле. Як Ви її оцінюєте на сьогодні? Адже час дуже складний, незадовго вибори до Верховної Ради. Чи стануть їхні результати приводом до оптимізму?

- Будемо сподіватися, що таки вдасться об'єднати всі патріотичні сили. Адже, дивіться, був єдиний Народний Рух України - зараз маємо три. ОУН - теж розділена, виявляється є аж п'ять ОУН. Різні партійки плодяться, як на дріжджах.

- Тобто, забагато вождів?

- Та доходить до смішного: зібралося десять чоловік - і вони вже партія, вже мають свого «гетьмана», який нізащо не хоче віддавати булаву. Є багато партій, що мають ідентичну програму, однакову мету, але ніколи не об'єднуються, бо «вожді» не хочуть втратити перше місце у виборчому списку. Тим часом, єдиний шанс перемогти на наступних виборах - об'єднатися. А бачимо, що от є БЮТ, «Свобода» і «Фронт змін». Потужні партії і вони гідні того, щоб представляти наші інтереси у парламенті. На сході України - трохи по-іншому. А от візьміть Борислав. У виборчому списку окремо стоять три ці партії. Це тільки плутає людей. Бо проголосувати, наприклад, мені, хотілося б за кожну з них. Адже виборчі платформи по суті, однакові. І скажіть, за кого ж голосувати? Те, що потрібно усім їм, нарешті, об'єднатися - це я не раз чув від звичайних простих людей. Народ це розуміє. А у партійних верхівках ніяк не можуть дійти згоди чи то поділити владу. Тобто є небезпека знову наступити на ті самі граблі.

- А на Вашу думку, хто мав би очолити таке єдине виборче об'єднання?

- На мою думку, таки БЮТ, як найпотужніша сила. Там є дуже сильний лідер, що показали і попередні президентські вибори, адже половина громадян України проголосувала саме за лідера БЮТу.

- Що ж, пане Кириле, через півроку побачимо, чи зуміли наші лідери побороти власні амбіції та об'єднатися задля майбутнього країни. А наразі дякую за дуже цікаву розмову.

Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Патріарх Йосиф Сліпий у філателістичних виданнях

У Єпархіальному музеї м. Трускавця 5 березня 2012 року відкрилась виставка «Патріарх Йосиф Сліпий у філателістичних і пропам’ятних виданнях» зі збірки матеріалів, зібраних впродовж тридцяти років відомим популяризатором та пропагандистом ідей Патріарха доктором медицини Романом Смиком.

 Хранитель пам’яті Ісповідника віри, ревного борця за єдність Церкви, послідовного продовжувача справи, розпочатої своїми попередниками – галицькими митрополитами, Роман Смик народився на Івано-Франківщині, але його родина в 1950 році емігрувала у США. Маючи фах лікаря, він упродовж років поєднував професійну діяльність із справою, яка стала для нього покликанням. Але колекціонування й філателія у його випадку не мало жодних натяків на бізнес чи задоволення власних амбіцій. Він служив святій справі – організація виставок, інформування широких кіл громадськості на Заході про УГКЦ і одного з найбільших її подвижників. Пан Роман Смик передав для нашого Єпархіального музею збірку про Йосифа Сліпого, яка послужила основою для створення музею і є постійно діючою його експозицією. Частина збірки міститься у фондах музею. Із нагоди 120 - річниці народження Патріарха Йосифа Сліпого, цього року Єпархіальний музей зі своїх фондів виставив частину подарованої експозиції. Як філателіст-меценат доктор Смик сформував і подарував аналогічні колекції музеям в Едмонтоні, Воррені, Римі, Мельбурні, Львові, Теребовлі, Бережанах, Українському Національному Музеєві в Чикаґо. За своє меценатство він удостоївся численних відзначень і нагород.

Виставлена експозиція музею побудована насамперед на основі матеріалів зі збірки доктора Романа Смика. Відвідувачі мають нагоду побачити поштові марки, конверти, листівки і пам'ятні стрічки, присвячені Йосифу Сліпому. Ці експонати повертають нас у минуле, коли Патріарх відвідував місця проживання української діаспори (І963-І984 рр.). Є тут також пам'ятні медалі, жетони і стрічки, присвячені Патріархові, поетичні твори мирян, репортажі з місць перебування, офіційні поштові марки і конверти, спеціальні пам'ятні поштові штемпелі, видані поштою незалежної України в 1992-І994 рр., документальні фотографії з похорону Патріарха Йосифа в Римі, афіші виставок філателістичних і пам'ятних видань, інші матеріали. Ці матеріали випускались у США, Канаді, Австралії, деяких інших країнах. Виконані на високому мистецькому та професійному рівні, вони демонструвались на міжнародних виставках, про них писала світова преса.

Усі матеріали у вересні 1992 року доктор Роман Смик передав у власність Української Греко-католицької церкви з домовленістю, щоб виставку показувати в різних містах України. Мовою поштових листівок, пропам’ятних стрічок інших пам’ятних видань експозиція розповідає про життєвий шлях Митрополита про його діяльність на ниві згуртування української діаспори світу. У цих філателістичних марках пропам’ятних стрічках відображена історія нашої Церкви. Це надзвичайно цінний матеріал для майбутнього дослідника УГКЦ. Сподіваємося що праця та щирий ентузіазм доктора Романа Смика заохотять інших до подібної праці на ниві церкви.

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

 

Пам’яті українських Героїнь

У лютому ми відзначаємо започатковане українською діаспорою свято українських Героїнь. І це не випадково. Леся Українка – українська поетеса, яка народилася в лютому і сила волі якої продемонструвала надлюдську силу у протистоянні немилосердній недузі. В цілому світі вона визнана генієм поезії! Жінка вольова, сильна і непоборна являється символом нашої української нації. Мало хто може похвалитися такою кількістю письменниць, як наш народ, а це – Олена Пчілка, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Анна Павлик, Уляна Кравченко, Наталена Королева, Людмила Старицька-Черняхівська, Наталя Забіла, Ліна Костенко і багато-багато інших. А Раїса Іванченко – єдина жінка в Європі, яка написала найбільше історичних творів!

І за дивним збігом обставин саме у лютому завершили своє земне життя славні українські патріоти Ольга Басараб, Олена Теліга Наталка Винників, Дарія Гнатківська, Олена Антонів, Наталя Шухевич. В 1950 році весь світ почув про повстання українських політв’язнів у таборах Норильська, Воркути, Кінгіру. Найбільш вражаючою у цих подіях була участь у повстанні українських жінок – одягнувши вишиванки, беззбройні, з високо піднятими головами і палаючими серцями вони щільними рядами виступили проти радянських танків, які були послані нелюдами для придушення повстання. Танки сунули на жінок і під їхніми гусеницями завмирала українська пісня, обривалися життя сотень кращих доньок України…

У рядах повстанців була і наша відважна трускавчанка Михайлина Романишин з роду Данилишиних. А жінки – учасниці УПА, наші землячки Іванна Пілько, Люба Вахнович, Люба Кузик! Жінки-легенди – Дарка Гусяк, Катерина Зарицька, Оксана Бандера, Зеня Білас. Репресованих були тисячі, а повернулися лише сотні!

Жінки-політв’язні Слава Гресько, Наталка Шухевич, Атена Пашко. І всесвітня Героїня Ірина Сеник – 34 роки в’язниці і заслання. І ось її вірш до мами:

Мамо, голубко!

Як же ти терпіла і передчасно посивіла,

А коли їхали в Сибір – не бачила на небі зір,

Бо твої сльози зорями тремтіли…

Боже! За сльози й муки матерів

Скарай хоч раз усіх катів!!!

Прославляючи Героїнь, ми не повинні забувати героїзму матерів, які в умовах несправедливості, облудної і безбожної системи старалися виховувати порядних дітей, релігійно та національно свідомих. І саме на це молоде покоління покладає надію тепер вся Україна.

Наші славні українки відзначають Свято Героїнь з 1993 року. Трускавецький осередок Всеукраїнської Ліги Українських Жінок, Спілка політв’язнів та репресованих, Товариство політв’язнів, прагнуть популяризувати це величне свято. В цьому році нас запросила провести це свято в бібліотеці-філії № 2 її завідувач Стецик Лідія, оформивши перед тим книжкову виставку до дня народження Лесі Українки та до дня жінок-героїнь. Голова Ліги українських жінок міста Трускавця Катерина Ківацька, яка була головним ініціатором та організатором цієї зустрічі, розповіла про наших Героїнь. Леся Маратайців заспівала пісню про маму, виконала її просто блискуче, а на очах присутніх з’явилися сльози.

А потім почалися спогади… Жінки згадували про своє минуле: старші – про заслання і табори, молодші – про життя без мами, висланої на заслання. Спогади, спогади…

Так, Марія Гурба, член Спілки політв’язнів, читала патріотичні вірші, а ми слухали і дивувалися такій прекрасній пам’яті. Яку ж потрібно мати силу духу, щоб витримати все і залишитися доброю, привітною жінкою? Пані Світлана Голубінка розповідала, як вислали маму… Пам’ятає тільки, що побачила її, коли йшла у перший клас, пам’ятає і першу ляльку – голову з плечима, а тулуб мама пошила, набивши ватою. Зі спогадів мами про Казахстан пам’ятає лише те, що спалив корівниках і грілися від дихання корів. Пастух-казах підгодовував наших дівчат потайки, щоб не бачили конвоїри.

Виступив і пан Роман Малярчин, голова Трускавецької станиці Братства вояків ОУН-УПА. О, пан Роман має про що розповісти! І про боротьбу наших дівчат поруч з чоловіками, і про те, як врятували його дві сестрички, назвавши своїм братом, і про те, які тортури застосовували енкаведисти, де там німцям до них…Пан Роман каже, що не дивується, коли хтось не витримував і підписував щось, бо не кожна людина може витримати знущання, не всі є сильні духом, тому і не звинувачує тих, хто піддався. Людська слабкість, що поробиш? І тому ті, що пройшли і витримали це все – справжні герої!

Розповіла про свої поневіряння і голова Спілки політв’язнів Наталія Мінько. Після закінчення терміну заслання рідний Трускавець, в якому народилася та виросла, не прийняв її. Тодішня влада відмовила їй з чоловіком у прописці та в роботі і вони змушені були повернутися у Воркуту. І лише в 1975 році пані Наталія змогла повернутися в Трускавець (а чоловік – з 1987 р., бо не прописували).

Через що потрібно було пройти нашим Героїням, скільки всього пережити, витримати та залишитись при цьому не байдужими до свого народу, своєї держави і нашої молоді.

Вони готові і тепер у свої немолоді вже літа прийти на допомогу, дати пораду і вчити молодь любити свій народ та свою державу, яка носить таке славне і величне ім’я Україна.

Світлана Козачук

З початком весни – нові спортивні перемоги

З 1 по 3 березня 2012 року у м. Львів команда ДЮСК «Спортовець» брала участь у Чемпіонаті області з боксу серед юнаків 1998-1999 р.н. ДЮСШ Львівщини. Чемпіонат Львівщини був відкритим, тобто крім боксерів всіх дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини, участь брали вихованці спортивних шкіл Волинської, Закарпатської, Рівненської та Чернівецької областей, всього 135 учасників.

З 6 боксерів, заявлених від «Спортовця», п’ятеро стали призерами цих престижних змагань: звання Чемпіонів Львівщини та 2 золоті медалі у Василя Коваля та Миколи Біласа, три третіх місця і бронзові медалі у Мирослава Куца, Юрія Буги та Миколи Чуби (тренери ДЮСК Назар Мінів та Михайло Стахнів).

Василь Коваль та Микола Білас увійшли у склад збірної команди Львівської області та представлятимуть Трускавець у Чемпіонаті України з боксу серед юнаків 1998-1999, який буде проводитись з 26 березня по 01 квітня 2012 року у м. Горлівка Донецької області.

Цей Чемпіонат Львівщини серед юних боксерів проводився у паралельному заліку з відкритою першістю Львівського державного училища фізичної культури і спорту. За підсумками цієї першості, двоє вихованців ДЮСК «Спортовець» стали кандидатами до навчання на відділенні боксу для подальшого підвищення своєї спортивної майстерності (Василь Коваль та Микола Білас).

З 2 по 3 березня 2012 року у Трускавці, в плавальному басейні ДЮСК проводився міжобласний турнір з плавання «Весняна першість ДЮСК «Спортовець» серед учнів 2000 р.н. У змагання взяли участь юні плавці з Івано-Франківська, Долини, Калуша, Львова, Рівного та Трускавця, всього 108 учасників.

Змагання відкривав директор ДЮСК Любомир Мацькович. На урочисте відкриття до учасників змагань завітав міський голова Руслан Козир, який сердечно привітав присутніх із спортивним святом у Трускавці, побажав їм хороших виступів, успіхів у житті, міцного здоров’я та подякував батькам і організаторам змагань за те, що вони переймаються здоров’ям майбутнього нашої держави. Завідувач відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Віра Ільницька від Трускавецької міської ради вручила приїжджим командам подарунки з атрибутикою міста Трускавця. Головний суддя змагань Богдан Смеречинський ознайомив учасників з програмою міжобласного юнацького турніру з плавання.

Вихованці ДЮСК «Спортовець» порадували своїх наставників хорошими результатами у плаванні і вибороли 16 призових місць:            Галина Кісак – І м. – 50 в/с, І м. – 50 батерфляй., І м. – 100 в/с, ІІ м. – 100 брас; Анастасія Мацюрак – І м. – на спині, І м. – 100 на спині; Вікторія Уєчко – І м. – 50 брас, І м. – 100 брас; Олександр Габриш – І м. – 100 батерфляй, ІІ м. – 50 батерфляй; Лідія Іваночко - ІІІ м. – 50 в/с, ІІІ м. – 50 батерфляй; Влас Крамар - ІІ м. – 100 брас; Марта Веклюк – ІІ м. – 100 батерфляй; Микола Думальський – ІІІ м. – 100 брас; Олег Вальчук – ІІІ м.- 50 в/с. (тренери ДЮСК Богдан Смеречинський, Олег Кирчей, Андрій Жгута).

По завершенні змагань всі призери були нагороджені грамотами та медалями ДЮСК «Спортовець». Обслуговувала змагання суддівська бригада ДЮСК «Спортовець».

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 14 мар 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником