Трускавецький вісник № 30 (409) від 12 березня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 30 (409) від 12 березня 2012 р.

12.03.2012 

У номері: Інтерв`ю з Тарасом Баумкетнером, Відповідь Сергію Мицику, Як врегулювати стосунки мешканців та ЖЕКів, кримінальні новини, Новини єпархії, Профанація пам`ятника Макомацькому, Школа № 2 має свій сайт, Як потрібно господарювати.

Новини Трускавця та регіону

Вбивство у Бориславі

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВСУ, 21 лютого близько 19-ї години у під'їзді будинку № 8 по вул. О. Довженка бригада швидкої медичної допомоги виявила труп невідомого чоловіка із ножовим пораненням. За фактом вбивства порушено кримінальну справу. Особа вбитого встановлюється. Працівники міліції будуть щиро вдячні громадянам за інформацію, яка допоможе встановити обставини скоєння цього злочину чи особу загиблого.

 «Зелений гай» очолив пан Карабан

У неділю, 11 березня, в приміщенні Народного дому Трускавця проходили збори учасників дачного кооперативу "Зелений гай", який об'єднує 300 дачних ділянок біля с. Станиля. Попередній голова кооперативу, депутат Трускавецької міської ради від ВО «Свобода» Тарас Данилюк зняв з себе обов'язки. Обрано нового голову дачного кооперативу «Зелений гай» Карабана Миколу Миколайовича, а також обрано правління та спостережну раду. Роз'яснення учасникам по земельних питаннях надав землевпорядник Станильської сільської ради Іван Маринчак. Виявилось, що по червоних приватизаційних актах без кадастрового номера, які зроблені до 2008 року, власники дач не можуть продати чи подарувати ділянку, для цього їм потрібно «подарувати» державі за кадастровий номер ще від 200 до 700 грн. Також піднімали питання по безплатній приватизації дачних земельних ділянок, що відбувались при прем'єр-міністрі Тимошенко, та, на жаль, цю практику після зміни влади було відмінено. Також обговорювалися питання покращення доріг, завершення підведення електрики та інші актуальні для дачників справи.

В музеї історії міста – новий керівник

Як інформує наше джерело, минулого тижня до своїх обов’язків приступила новий керівник музею історії міста Трускавця пані Галина Коваль, котра до цього часу працювала науковим співробітником музею. Це призначення є приємним винятком у кадровій політиці нової влади, адже пані Галина є фанатично відданою музейній справі і в тому, що музей історії міста має позитивний імідж, є немала і її заслуга.

У Бориславі викрали футболіста

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВСУ, наближення дати проведення Єврочемпіонату почало впливати і на бориславських злодіїв, які у проміжку часу від 18.45 до 19.15 24 лютого викрали глиняну скульптуру футболіста, виставлену перед входом у магазин «Магнолія» по вул. Т. Шевченка, чим завдали власнику торгового закладу матеріальної шкоди на суму 300 грн. За фактом крадіжки проводиться перевірка.

Викрадене у Трускавці авто правоохоронці виявили в Бориславі

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВСУ, співробітники карного розшуку під час огляду гаражного приміщення по вул. С. Бандери у Бориславі виявили місце відстою викрадених автомобілів співробітники. У гаражі працівники міліції виявили автомобіль марки «Форд», який перебуває у розшуку Трускавецьким міськвідділом міліції, а також деталі та агрегати до автомобілів «Фольксваген В-5» та «Т-4». Викрадений автомобіль та виявлені деталі вилучено та доставлено на арешт-майданчик Бориславського міськвідділу міліції для вирішення питання по суті.

Під час оперативного відпрацювання пунктів прийому металобрухту працівники міліції встановили, що по вул. Д. Яворницького в одному із гаражів на території гаражного кооперативу гр. Л. здійснював незаконні операції з металобрухтом. Не маючи відповідних документів на здійснення таких операцій, власник гаража придбав у непрацюючого мешканця Борислава гр. Я. 4,5 кг брухту кольорових металів за ціною 75 грн. Здавача металу затримано, опитано та відпущено за місцем проживання. Кошти від реалізації брухту кольорових металів вилучено. Вирішується питання про притягнення гр. Л. до відповідальності за здійснення незаконних операцій із металобрухтом.

Хто відповість за профанацію пам’ятника?

Минулого тижня у Трускавці було вчинено акт наруги над пам’ятником знаком Роману Різняку-Макомацькому, славетному трускавчанину, члену УПА. Невідомі особи вщент пошкодили пам’ятну таблицю, встановлену нещодавно. Дату вчинення ганебного вчинку встановити важко, фотофакт злочину наш кореспондент зафіксував у неділю, 11 березня, хоча, ймовірно, хуліганську дію було вчинено кілька днів перед тим.

Нагадаємо, що в 2011 році вже було вчинено акт наруги над пам’ятним знаком, коли з обличчя Романа Різняка-Макомацього невідомі особи відколупали добрячий шматок гіпсу. Тоді краєзнавець Богдан Гуцило вдарив на сполох та вимагав встановлення камер відеоспостереження, але до його думки ніхто не мав бажання дослухатися. Можливо тому, що нові владці міста вважають пана Богдана «людиною Грицака»? І ось тепер, напередодні святкування річниці нашого славного земляка знову маємо такий прикрий випадок. За наругу над пам’ятником опосередковану відповідальність повинні понести і керманичі міста. Можливо, тепер, коли вдруге вчинено пошкодження пам’ятника, вони встановлять біля пам’ятника Макомацькому відеоспостереження. Бо там така глуха місцина, що можуть і пограбувати, зґвалтувати і зарізати, а ніхто не побачить та не почує. Можна до встановлення камер відеоспостереження поставити чергувати там охоронців із парку, щоб менше ганялися за людьми, які продажем якогось краму заробляють собі на кусок хліба.

До речі, сьогодні, 12 березня, біля пам’ятника Р. Різняку-Макомацькому проходять урочисті заходи, які підготував відділ культури ТМР.

У Трускавці відбулася зустріч зі священиками Сколівського та Турківського районів

Як інформує офіційний сайт Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, єпархіальне духовенство вивчає спосіб втілення синодальної стратегії загальноцерковного розвитку. Упродовж Великого Посту тривають зустрічі духовенства Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, Протосинкел єпархії о. Григорій Комар, канцлер о. Тарас Гарасимчук, Голови Комісій у справах катехизації (о. Микола Витівський), молоді (о. Олег Кекош), мирян (о. Любомир Митник) і сім'ї та родини (о. Василь Нестор) представляють синодальну стратегію розвитку УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

5 і 6 березня у м. Трускавці відбулися два регіональні засідання зі священиками Турківського та Сколівського районів, які зібралися, щоб розглянути та краще пізнати один з напрямів загальноцерковної стратегії розвитку УГКЦ – «Боже Слово та Катехизація (Керигма)». З цієї нагоди преосвященний владика Ярослав звернувся до духовенства з коротким словом про важливість проповіді у Церкві (див. повний текст). Під час зустрічей Голови Єпархіальних Комісій розповідають про голошення Слова Божого у різних сферах душпастирського служіння. Також передбачена праця у групах, під час якої духовенство має змогу детально обговорити почуте та запропонувати власні розв'язки викликів сьогодення, враховуючи особливості окремих регіонів, деканатів чи парафій.

Нагадуємо, що Синодом Єпископів УГКЦ, який відбувся у Бразилії у вересні 2011 р.Б., було прийнято стратегію загальноцерковного розвитку УГКЦ до 2020 р.Б. З цієї нагоди Блаженніший Святослав оприлюднив звернення до вірних «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». У Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії УГКЦ впродовж найближчих трьох тижнів відбудеться наступних п'ять зустрічей з питань реалізації синодальної стратегії розвитку.

СШ № 2 має свій сайт

Як інформує наше власне джерело, з 2012 року розпочав свою діяльність офіційний сайт СШ №2 міста Трускавця (навчально-виховний комплекс-гімназія). На сайті є багато корисної інформації, а буде ще більше, адже сайт постійно оновлюється. Гадаємо, що всім випускникам «другої» школи варто б взяти участь у формуванні сайту хоча б в рубриці «Історія школи». А вже вчителі, учні та адміністратори Інтернет-ресурсу подбають і про наповнення сайту завжди свіжими новинами. Нагадаємо, що ідею більш активного використання Інтернету як відкритого джерела інформації про діяльність шкіл та інших освітніх закладів висловив майже одразу після призначення на посаду в 2011 році начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак. Молодий директор СШ № 2 Роман Гудзеляк підтримав ідею керівника відділу освіти. Напевно, трускавецькі середні школи № 1 та № 3 теж працюють над втіленням у життя подібних проектів. Перейти на сайт НВК СШ № 2-гімназія міста Трускавця можна за посиланням www.nvk2g.com.ua

А ось найсвіжіша новина з життя школи: з 20 лютого по 2 березня проходила декада початкових класів. В цей період було проведено відкриті уроки, виховні заходи, веселі перерви. Так, в 3-А класі ( класний керівник Кулигіна Л.Б.) було проведено інтелектуальну гру «Маленькі ерудити», де діти ділилися набутими знаннями не лише в школі, а й самостійно. Найбільше їм сподобалася квіткова галявина із зачарованою красунею, яку їм вдалося визволити. На уроках рідної мови учні 2-Б класу ( класний керівник Гнатів Г.П.) та 3-В класу ( класний керівник Пуравець Л.Я.) розширювали у своїх вихованців знання про рідну мову, про влучність, точність, красу рідного слова, прививали любов до вивчення усної народної творчості. Цікавими і змістовними були і виховні заходи: «Мій татусь, мій дідусь» ( 2-В клас кл. кер. Бачинська М.С.), «Подорож у світ казок» ( 1-А кл. кл. кер. Возняк Г.В.), вікторина «У світі казок» ( 1-Б кл. кл. кер. Кекіс Г.П.), «Весну красну вітаймо» (4-А кл. кер. Каралюс Д.М., 4-Б кл. кер. Кравець С.Б., проектний день «Моя Україна» у 2 – А класі кл. керівник Буган Г. В.: 1 урок « Українська мова» тема уроку «Країна в якій я живу». «Наголос», провела Буган Г. В., 2 урок «Я і Україна» тема: «Твоя країна – Україна», провела Буган Г. В., 3 урок «Образотворче мистецтво» на тему: «Народний символ України – калина» (техніка виконання: паперопластика, скульптура), провела Дмитришин М. Н., 4 урок інтегрований урок читання і музичне мистецтво «Роль пісні у патріотичному виховані школярів», провели Буган Г.В. та вч. музики Петровська А. Є., ГПД вікторина на тему «Маленькі українські розумники», провела Дмитришин М. Н. А з яким нетерпінням діти чекали на Веселі перерви! Щодня вони приймали в них активну участь, змагалися у швидкості, влучності, вболівали один за одного. Першою стартувала перерва «Усміхнись» (Рой Л.Г.). Мета заходу – виховання в учнів людяності, чесності, милосердя, здатність боротися проти зла. А далі – «Найрозумніший» - розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дітей. ( Антохі Г. В.), «EURO – 2012» ( Здерок М.І. Пічугін В.Д.), «Музична хвилинка» (Петровська А.Є.), «Весела перерва Fun break!» ( Баб’як М.Я., Тріщук Г.В.). Під час перерви діти співали, розгадували загадки, ребуси, кросворди на англійській мові. До цього тижня долучились і вчителі художньо-естетичного циклу. (Сілецька Т.Є., Біньковська А.М.), які підготували виставку дитячих робіт «Умілі руки». Декада початкових класів завершилась нагородженням грамотами переможців конкурсів «Талановиті діти».

Львівщину на чемпіонаті України з хортингу представили гідно

3-4 березня в Києві відбувся Чемпіонат України з хортингу серед молоді. На змагання з’їхалося понад 100 спортсменів з різних регіонів України. Львівщину на турнірі представляла команда хортингістів на чолі з керівником Львівської обласної організації Української федерації хортингу Олександром Кульчицьким. В складі команди Львівської області участь в Чемпіонаті України з хортингу взяли і дрогобичани Денис Іваницький та Віталіна Коссак, які виступили успішно: в розділі «показовий виступ» здобули золоту і срібну медаль відповідно. Спортсмени висловлюють подяку за підтримку та допомогу в організації поїздки до Києва спонсору – дрогобицькому магазину «1000 дрібниць».

Власна інформація

У Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії – новий протосинкел

5 березня Преосвященний владика Ярослав (Приріз), Єпархіальний єпископ Самбірсько-Дрогобицький, призначив нового протосинкела єпархії. Ним став протоієрей Григорій Комар, священик Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Цього ж дня владика Ярослав оголосив своє рішення під час зустрічей з єпархіальним духовенством. Єпископ побажав новопризначеному протосинкелу плідно звершувати своє відповідальне служіння на Славу Пресвятої Тройці та на користь Святої Матері Церкви.

Відповідно до церковного законодавства, протосинкел є наділений звичайною владою заступника і допомагає єпархіяльному Єпископові у керівництві всією єпархією (пор. кан.245 ККСЦ). В усій єпархії йому належить така сама виконавча влада, що й єпархіяльному Єпископові, за винятком тих справ, які той застеріг собі або іншим або які на підставі права вимагають його спеціального доручення (пор. кан.248 ККСЦ). Протосинкелом може бути священик, якому сповнилося тридцять років життя і який є доктором або ліценціятом або принаймні знавцем якоїсь церковної науки, відзначається здоровою наукою, чесністю, розсудливістю і досвідом у веденні справ. Протосинкел має привілеї і відзнаки гідності першої після єпископської (пор. кан. 250).

Біографія протоієрея Григорія Комара. Народився 19 червня 1976 року в селі Летня Дрогобицького району, Львівської області. В 1994 р. поступив до Львівської Духовної Семінарії, яку закінчив в грудні 2000 року. 12 лютого 2001 року рукоположений преосвященним владикою Юліаном (Вороновським) на диякона, а 22 квітня цього ж року на священика. Свячення прийняв в неодруженому стані. З благословення владики Юліяна, Єпископа Самбірсько-Дрогобицького, з жовтня 2001 року розпочав спеціалізовані студії в Папському Східному Інституті в Римі (Італія). У червні 2003 отримав диплом ліценціата східного богослов'я. В липні 2003 року призначений проректором та економом Дрогобицької Духовної семінарії, а з грудня 2006 року – сотрудником парохії Успення Пресвятої Богородиці м. Дрогобича. В 2010 р. іменований цензором Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Декретом Блаженнішого Любомира в 2010 р призначений радником Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ. 5 березня 2012 р. владика Ярослав (Приріз) іменував о. Григорія Комара протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Крім рідної, української, знає італійську, англійську, польську і російську мови.

www.sde.org.ua

В Бориславі займуться мостами

З приходом весни в місті нафтовиків почнуть встановлювати новий міст біля заводу «РЕМА», на що вже є відповідний дозвіл. Його кошторисна вартість – у межах 300 тисяч гривень, вантажопідйомність – 10 тонн. На черзі – ремонт мосту на вулиці Гірній через ріку Лошень. А ось найбільшим «головним болем» влади та громади Борислава – мостом на вулиці Героїв ОУН-УПА – ще не все прояснилося, хоча влада активно працює в тому напрямку, аби відновити цю важливу артерію міста хоча б у рік його ювілею.

Газета «Нафтовик Борислава»

І знову перемога

Днями у Києві у спортивному комплексі «Sport Life» відбувся вечір професійного боксу. І знову наш краянин Олег Некрасов продемонстрував високий клас гри. На рингу він зустрівся із боксером Валентином Тростянчуком із Рівного. Домінуючи під час поєдинку, вже у другому раунді О. Некрасов нокаутував свого суперника. І вже вкотре нас порадував переконливою перемогою. Для Олега - це вже шостий рейтинговий поєдинок серед важковаговиків під керівництвом тренера з Борислава Тараса Барни.

24-річний боксер О. Некрасов ось уже два роки, як перейшов із аматорського боксу в професійний. Із шести поєдинків, що їх провів спортсмен, у п'ятьох - переміг нокаутом, а один - звів унічию.

Наталя Соловчук, газета «Нафтовик Борислава»

Перший нафтовий Конгрес відбувся 135 років тому

27 вересня 1877 року у Львові відбувся перший Нафтовий Конгрес, на якому головував відомий нам І. Лукасєвіч. У той же час у Львові проходила «Крайова сільськогосподарська промислова виставка», на якій окремим павільйоном було представлено обладнання нафтоозокеритної промисловості.

Під час Конгресу галицькі промисловці розглянули стан нафтової та озокеритової промисловості, ситуацію в законодавстві та податковій системі Австрії, заходи безпеки в гірничих виробітках та копальнях, транспортування нафтопродуктів. Було запропоновано створення польського гірничого Товариства та галицької гірничої школи.

З резолюції з'їзду: «Вирішити у влади питання про виділення фінансів для здійснення глибокого буріння на Карпатському Підгір'ї... і на створення дослідницької станції для хімічних аналізів нафтових покладів. Подати прохання до Монарха, щоб зволив найласкавіше уповноважити Уряд до видання законодавчого звільнення нафтової промисловості від податків на певний час ...».

А вже 8 червня 1879 року створено Крайове Нафтове Товариство для опіки і розвитку нафтової промисловості та гірництва у Галичині з центром у місті Горлиці.

Товариство об'єднувало власників шахт, копалень і нафтопереробних заводів. Воно мало вплив на формування цін на нафту і нафтопродукти, брало участь у підписанні торгових договорів з іншими державами, видавало гірничий часопис «Гірник», було ініціатором прийняття Крайового Нафтового Закону 17. XII, 1884р.

Товариство організувало створення Дослідної станції нафтової промисловості на відділі Львівської політехніки 1887року, а також узяло участь у створенні 1886 року Гірничої школи у м. Бориславі. З розвитком нафтової промисловості Товариство змінило адресу свого місцезнаходження на м. Львів.

1929 року у Товариство входили 62 підприємства та 144 індивідуальні члени. Видавало двотижневик «Нафтова промисловість». Брало активну участь у численних крайових та міжнародних конференціях, з'їздах та виставках.

Михайло Данчишак, директор Громадського музею історії нафти і газу,

газета «Нафтовик Борислава»

Дрогобичани відзначили 198-у річницю з дня народження Тараса Шевченка

 9 березня пам’ятним віче розпочались урочистості у Дрогобичі з нагоди 198-ої річниці з дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. Вшанувати пам'ять Кобзаря зібралися представники міської влади, народні депутати, відомі громадські діячі та мешканці міста. Заходи з нагоди дня народження великого сина українського народу розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Кобзареві. До громади з вітальним словом звернувся міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, який, зокрема, зазначив, що саме Тарас Шевченко, є тією святинею українського народу, яка здатна об’єднати нашу націю, зміцнити нашу культуру. Усі виступаючі наголосили на тому, що слова Кобзаря для українців нині є актуальними, як ніколи.

Також у рамках заходів із вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка у Львівському обласному академічному театрі ім. Ю.Дрогобича відбувся літературно – мистецький вечір «Кобзар – безсмертний заповіт єднання, братолюбства». Розпочався захід благословенням єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Преосвященнійшого Владики Ярослава Приріза.

Реферат виголосив Почесний громадянин Дрогобича, професор Дрогобицького Державного педагогічного університету імені Івана Франка Михайло Шалата, який, зокрема, закликав пам’ятати заповіт великого українця й любити свій народ, так як це робив Тарас Григорович.

 Прозвучали твори Т. Шевченка у виконанні муніципального чоловічого камерного хору «Боян Дрогобицький», чоловічого вокального квартету «Підгіряни» Дрогобицького Державного педагогічного університету імені Івана Франка, Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина», народної студентської хорової капели «Гаудеамус», хору та симфонічного оркестру Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського.

На завершення вечора міський голова Олексій Радзієвський щиро подякував усім, хто ще раз зумів донести до кожного невмирущу творчу спадщину Тараса Шевченка, його полум’яне слово. «Сьогодні, ми маємо взяти, як зброю, вічне і безсмертне слово Пророка. І з його творів маємо вчитися жити та будувати свою соборну державу», - зазначив Олексій Радзієвський.

Офіційний сайт Дрогобицької міської ради

198-а річниця Тараса Шевченка: вшанували, співали, танцювали

9 березня Трускавець, як і вся Україна, відзначав 198-у річницю з Дня народження Тараса Шевченка. Шевченківські дні – це завжди порив заглянути до «Кобзаря», пошукати нові дослідження і документальні фільми про Тараса, спроба відійти від забальзамованого стереотипу Пророка-Страдника, по-новому відкрити для себе його геніального, але не святого, молодого, а не старця (Шевченко помер у 47 років!).

Чи було щось у цьому – свіжому, небанальному – напрямку зроблено на відзначенні Шевченкових уродин в нашому місті? Поклавши руку на серце, доводиться сказати «ні». На відміну від зворушливо-камерного святкування Дня народження Лесі Українки, Шевченка вшановували традиційно-масштабно: в Палаці культури його імені концертом Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина». Поставлені танці та відпрацьовані літературно-музичні композиції якось не пробивали стіну стереотипів. «Як на ювілеях застійних часів», - звучало в залі від старших людей.

Найкращою і найочікуванішою частиною свята, яка зібрала в залі батьків і рідних дітей, стало нагородження стипендіатів міського голови за особливі досягнення у навчанні, мистецтві та спорті у другому півріччі 2011 року. Ми вже писали про цих дітей, але вони вартують бути названими ще раз. Отже стипендіатами стали Віталій Атаманюк (навчання), Ірина Волощак (мистецтво, навчання), Юлія Губич (навчання), Галина Кісак (спорт), Соломія Кульчинська (навчання), Ірина Маркович (мистецтво), Анастасія Мацюрак (спорт), Остап Мількович (спорт), Богдан Савка (спорт), Наталія Чапля (навчання). З подячним словом від стипендіатів виступила Ірина Волощак.

Окрім міського голови з вітальним словом виступив депутат міської ради Євген Юник. Він же разом з Русланом Козиром після урочистості покладав квіти до пам’ятника Кобзарю.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Відповідь п. Сергію Мицику

Минулого тижня депутат Трускавецької міської ради від «Фронту змін» Мицик С. Я. виступив у пресі із публічною заявою на ім’я голови ТМО Партії регіонів Лева Грицака. Оскільки неозброєним оком видно, що багато зі сказаного цим депутатом явно не відповідає істині, ми вирішили проаналізувати заяву пана Мицика, взяти коментар у голови ТМО Партії регіонів Лева Грицака та подати ці матеріали на розгляд читачів

Коментар Лева Грицака

Лев Грицак, голова ТМО Партії регіонів: «Питання, які у своєму листі до мене піднімає депутат Мицик С. Я., можна вирішити, якщо розглянути їх в кількох ракурсах. Перше – хто для чого йшов у міську раду. Тепер, у ситуації підвищення тарифів для трускавчан, стає чітко та зрозуміло, хто ж ішов, щоб щось зробити для людей, а хто виключно задля вирішення власних інтересів.

Друге – це питання порядності. Пан Мицик наводить цифру 25 мільйонів збитків КП «Наше місто», хоча це цілковито надумана цифра. Він як депутат міської ради прекрасно знає, що ревізія КРУ доказала повну безпідставність звинувачень у розтраті 18 мільйонів. Та «Фронту змін» просто вигідно експлуатувати цю тему, звинувачувати мене, Алієва, КП «Наше місто», хоча жодного доказу, аргументу про якусь розтрату у них немає. Та з волі Божої 18 мільйонів гривень «вилізли» як колосальна розтрата саме у «Фронті змін», я маю на увазі неефективне освоєння такої суми грошей при ремонті відремонтованих вулиць Трускавця у 2012 році. Фактично у Трускавці «Фронт змін» ці державні кошти викинув на вітер, адже дороги не потребували ремонту і за це рано чи пізно хтось мусить відповісти.

Пан Мицик С. Я. у своїй заяві згадує про 132 гектари землі, про якісь нібито домовленості, відкати, робить натяки. Чому ж він не наведе конкретних даних, якщо в нього такі є? А стосовно земельних махінацій вже нової влади Трускавця на чолі із «Фронтом змін», такі дані є, я маю на увазі історію навколо незаконно задіяних трьох земельних ділянок на вулиці Карпатській в районі ресторану «Очаг». Тут є явні порушення, та про це пан Мицик мовчить, бо йому власне у цьому випадку вигідно мовчати.

Стосовно ж тарифів, то я завжди був на тій позиції, що тарифи хоча і треба підвищувати, та робити це потрібно із врахуванням посильності навантаження для мешканців. А твердження, що Грицак використав весь ресурс міста, свідчить про слабкість команди нового мера, там нема кому думати про перспективу розвитку курорту. Яскравий цьому приклад – ситуація із рекламою, коли міський бюджет зазнає значних недопоступлень з цього джерела доходу, а головна причина – намагання перерозподілу сфер впливу, намагання підімнути цей вид бізнесу під себе окремими представниками влади. І таких прикладів можна наводити багато.

Інший приклад – міська влада Трускавця тепер мало що не цілується в губи із ЗАТ «Трускавецькурорт» замість того, щоб поставити вимогу, аби міський бюджет отримав дохід і від реалізації мінеральних вод. А хіба не можна поставити під сумнів акт ЗАТ «Трускавецькурорт» на постійне землекористування землями? Повинна бути укладена угода між ЗАТ «Трускавецькурорт» та міською владою Трускавця, яка мала б метою не якусь платонічну взаємну любов, а вигоду для міста, щоб із ресурсів курорту мали користь не лише якісь приватні структури, а вся трускавецька громада.

Хочу теж сказати, що Трускавецька міська організація Партії регіонів категорично незгідна із політикою «Фронту змін», яка своєю мовчазною згодою на буріння свердловини в курортному парку навесні 2011 року, в першій санітарній зоні охорони трускавецьких родовищ мінеральних вод сприяла погіршенню екологічної ситуації в місті, екологічного стану цілющої води «Нафтуся». Незгідні ми і з політикою передання земель у курортному парку для ЗАТ «Трускавецькурорт». Позиція ТМО Партії регіонів є чітка та зрозуміла – і курортний парк, і земля, і «Нафтуся» та інші цілющі трускавецькі води повинні належати виключно трускавецькій громаді. Це, до речі, моя принципова позиція, яку я завжди відстоював і буду відстоювати до кінця своїх днів. Бо не можна входити в залежність від багатих власників. Міський голова багато говорить про економічну незалежність міста, та фактично вчиняє дії цілком протилежні до декларованих.

Насамкінець хочу сказати пану Мицику, що заява трускавецької організації Партії регіонів стосовно необґрунтованого підвищення тарифів – це ніякий не піар, як звикли піаритися «фронтозмінівці», це наша принципова позиція. Це і позиція Президента, який підтвердив, що Україна не піддасться на тиск Євросоюзу, щоб підняти ціни на газ для населення на 50%. Як би «Фронт змін» у Трускавці не вважав нашу заяву піаром, та вона довела, що саме ми відстоюємо інтереси мешканців. І те, що виконком 24 лютого дещо знизив тариф на обслуговування житла та прибудинкових територій – це наша перемога для громади, яку ми вибороли спільно з деякими іншими політичними силами, громадськими організаціями. Та ми будемо і надалі відстоювати інтереси людей, а не чиїсь меркантильні інтереси і домагатимемося подальшого зниження тарифів».

Неконструктивна демагогія Сергія Мицика

Не до тебе п’ють – не кажи «дай, Боже!». Так говорить народна мудрість відносно тих, хто говорить щось не по темі, або ж пхає своїх п’ять копійок туди, де не потрібно, втручається, куди не слід. Це прислів’я дуже гарно показує ситуацію, в якій опинився пан Мицик С. Я., представник «Фронту змін», намагаючись вигородити їхнього міського голову Руслана Козира. Бо на звернення Лева Грицака, очільника ТМО Партії регіонів, яке той адресував міському голові, чомусь відповідь вирішив дати пан Мицик. А справа стосується підвищення тарифів. Тож на всі закиди та домисли пана Мицика С. Я. даємо аргументовані спростування, побудовані на чітких фактах.

У тому, що «Фронт змін» бере на себе «обов’язок» коментувати звернення голови осередку Партії регіонів у Трускавці, нема нічого дивного, це – спосіб попіаритися і тільки. Тим більше, коли цій політичній силі у Трускавці більше нема чим похвалитися.

Майже з перших рядків свого «коментування» пан Мицик С. Я. відкрито вводить в оману читачів, адже питання підвищення тарифів за часів Лева Грицака ставилося на порядок денний і то неодноразово. Навіть якщо не брати до уваги те підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, проти якого виступали гучно та з пікетами і ті депутати, які тепер входять у козирівську коаліцію, то варто хоча б згадати про підвищення тарифів у 2008 році, проти якого тоді виступала партія «Батьківщина»: і підписи людей збирала, і навіть відбувся суд у Львові. До речі, «Батьківщина» тоді суд програла, а нові тарифи на квартплату від КП «Наше місто» були визнані судом аргументовані.

Пан Мицик чомусь апріорі визнає позиції Лева Грицака як міського голови слабкими в 2007 – 2008 роках, хоча навіть станом на 2010 рік пан Грицак отримав на виборах майже таку ж кількість голосів, як і Руслан Козир, тобто, підтримка громадою двічі міського голови Трускавця хоча і зменшилася, але не настільки, як би це хотів бачити представник «ФЗ». Напевно, перед тим, як робити такі заяви, варто б провести соціологічне дослідження та подивитися, наскільки сильними є позиції та популярність серед трускавецької громади теперішнього голови-фронтозмінівця.

КП «Наше місто» функціонувало протягом семи років і нарікань на його роботу щороку було не більше, ніж нарікань на роботу новостворених в 2011 році комунальних підприємств. А повторення неправдивої інформації, що Трускавець єдиний в регіоні не переглядав тарифів з 2007 року явно не відповідає дійсності. Інша річ, що міська влада намагалася не визискувати людей, а допомагати їм. Як нова «чесна» влада допомагає мешканцям, у котрих розмір середньомісячної зарплати НАЙНИЖЧИЙ у області, бачимо на приклад рішення виконкому від 15.02.2012. Пан Козир отримав у спадок нормальне комунальне господарство, яке функціонувало. А от що він залишить після себе – цього прогнозувати не беремося.

Хотілося б, щоб пан Мицик детальніше зупинився на цифрі 25 мільйонів, проаналізував її, а не повторював те, що не знаходить жодного документального підтвердження. Якщо попередня влада покривала збитки підприємства, вишуковуючи зовнішні ресурси, то честь їй за це і хвала, що вона не лізла своєю рукою в кишені простих трускавчан. Адже завдання влади – сприяти громаді, думати про розвиток міста, а не визискувати громадян. Та, очевидно, «Фронту змін» такі етичні норми не стосуються, якщо пан Мицик робить такі заяви, називаючи турботу про людей злочинною практикою. А щомісячне підвищення тарифів на послуги від моменту приходу пана Козира до влади – це хіба не злочин проти трускавецької громади?

Козирна влада прийшла на відремонтовані дороги, на зроблені внутрішньоквартальні проїзди, на нові тротуари, на майже закінчені об’єкти теплопостачання «Спортовця», лікарні, житлового масиву на Сагайдачного – Бориславській, на зроблені реконструкції об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я. Стартові можливості нової влади Трускавця були значно вищими, ніж стартові можливості сусідніх міст – Борислава, Стебника, а особливо Дрогобича, де дійсно догосподарювалися до ручки. Та отримавши від Лева Грицака місто-сад, нова влада під проводом Козира та «Фронту змін» перетворила його за якихось півтора року в руїну. Можна було б детально зупинитися на причинах, чому різко скоротилася кількість відпочивальників, чому зменшилася кількість інвестицій, чому такий бідненький бюджет Трускавця часів Руслана Козира, якщо порівнювати з бюджетами часів Лева Грицака. Та все можна звести до одного – невміння пана Козира та його команди господарювати. Замість пошуку джерел розвитку, джерел наповнення бюджету у команді Козира займаються пошуками винних, замість вміння тримати марку та продовжити справу Лева Грицака маємо лише нарікання, бідкання та запевнення, що «ми не маємо впливу на ці процеси». Напевно, що Лев Грицак має чим похвалитися перед громадою, а от чи маєте чим похвалитися ви, пане Мицик та вся нова влада міста? Може тим, що воює з людьми мистецтва чи тими, хто приводить у місто відпочивальників? Чи тим, що щомісяця посилює тиск на мешканців, радуючи нас щораз то новими тарифами?

Складається також враження, що пан Мицик забув, що за продажем 132 гектарів землі стоять ті депутати, хто тепер творить козирну коаліцію, або навіть представляє «Фронт змін» та Трускавець на обласному рівні. Пан Мицик говорить, що є свідчення, що керівництво міста отримало відкат у кілька мільйонів гривень. Чому ж ці свідчення не передати у правоохоронні органи? І чому пан Мицик не поставить запитання, для прикладу, депутатам Іванишину, Пільку, Чебаненку, Яворському, Крамару, Юнику, Швецю, Стародубу, Кіселичнику, Беднарчуку, Шумину, Пономаренко, Шиманській, Кульчинському, Возняку та багатьом іншим, хто і тепер не є далеко від влади – а Ви голосували за продаж 132 гектарів і чому Ви це робили? Голова трускавецького «Фронту змін» пані Валентина Бодак була членом міського виконавчого комітету ТМР, тож якщо попередня влада здійснювала якісь порушення (а це в жодному разі не доведено, тож це можна висловлювати тільки як гіпотезу, припущення), то «Фронт змін» є співвідповідальним за ці порушення. Те, що пан Мицик стає на захист інвестора, тобто «Альфи Плюс», означає, що можливий варіант, що у продажі цих 132 гектарів землі був хтось набагато дужче зацікавлений, ніж Лев Грицак і не виключено, що цей хтось тепер займає високу посаду у стінах трускавецької мерії.

А ось цитата із заяви пана Мицика. «І випадок із 132 га землі – не поодинокий. Це – система. Владу такого способу мислення і дії прийнято називати «грицаківщиною». А тому, пане Грицак, ви не маєте морального права повчати теперішню владу, яка не заплямувала себе нічим подібним. Теперішню владу не можна звинуватити у меркантильності підходів до вирішення питань, на відміну від системи взаємостосунків між міським головою і депутатами, запровадженої за вашого правління, коли потрібні рішення у депутатів купувалися».

Пан Мицик перевершує сам себе цими словами. Хіба нова влада не купила собі більшість, заткавши рот керівникам кількох політичних сил, надавши їм посади? Хіба пан Мицик не бачить, як меркантильно просуваються одні земельні питання, а інші блокуються? А кадрова політика призначення чиновників типу п. Татомир на посади – це прозора та чесна політика? Вживання керівником фракції «За зміни» терміну «грицаківщина» означає підтвердження політики цькування не тільки попереднього мера Трускавця, якому громада двічі довіряла керування містом і то значно більшою кількістю голосів, ніж вона це зробила для п. Козира в 2010 році. Вживання цього терміну – це визнання факту переслідування простих людей, які працювали в команді Лева Грицака. Та ці люди працювали на користь міста. А на чию користь працює нова влада Трускавця, для нас, мешканців, залишається загадкою.

Напевно, що пан Грицак за вісім років не зробив стільки кривди для трускавецької громади, скільки вчинив її пан Козир за якихось півтора року. Краще б він займався і далі розведенням благородних карпатських оленів та продавав сухі суміші, або ж добудовував Майдан, аніж вустами пана Мицика вимагав покаяння у того, хто ввійшов в історію Трускавця як добрий господар.

Критикуючи Лева Грицака та посилаючись на Президента, пан Мицик несвідомо підтвердив факт, що «Фронт змін» і Партія регіонів є фактично партіями-партнерами, а так звана опозиційність смугастих – не що інше, як звичайна фікція. Але щоб нас не звинуватили в якійсь упередженості до «ФЗ», то наведемо малесеньку цитату зі статті «Таємниці Адміністрації Президента-2» з газети «Експрес» за 8-15 вересня 2011 року, де Василь Базів говорить буквально таке: «… Яценюк – це однозначно «внук». Якщо Віктор Андрійович називав себе «сином» Леоніда Даниловича, то Арсеній Петрович однозначно «внук». Це сімейний проект Кучми та Пінчука. Найясніша родина вирішила мати свого кандидата в президенти, вибрали хлопця на виріст, фінансують, годують, просувають…». А про людське око варто покритикувати свого годувальника, подібно як у Трускавці пан Козир критикує Лева Грицака, намагаючись не згадувати про всі ці домовленості, які були між ними ще далеко до виборів.

Пан Мицик так спереживався за кошти лікарні, освіти чи культури, що забув, скільки коштів отримує міський голова і на скільки збільшено його зарплату. Якщо затягувати паски, то треба затягувати всім, а не громаду заставляти бідувати, а самим жирувати. Може скоротити посаду третього заступника, його роботи й так не видно, а ці кошти перекинути на потреби ЖКГ? Може подумати і про людей, а не лише про свої меркантильні інтереси? А може варто нагадати пану Мицику, як рада алярмово приймала рішення по оцінці землі, а потім так само алярмово його відміняла, бо це стосувалося інтересів і його, і інших фронтозмінівців? Так що не треба із себе показувати такого великого благодійника громади, інколи краще помовчати, ніж «дбати» за освіту чи культуру. А 450 тисяч на ОСББ як будуть використані? Хіба не для творення плацдарму на вибори? Отож-то, нема чого на люстерко нарікати, коли личко в пір’ячку.

Пан Мицик покладає вину, що зима була лютою та морозною на … Лева Грицака. Однозначно, те, що в лютому були морози мінус тридцять – це вина попереднього міського голови. Це він замовив ці морози, щоб потім пропіаритися на пунктах обігріву (жарт). А якщо серйозно, то розірвання угоди з КП «Наше місто» було абсолютно правильним кроком, а от небажання керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара укладати угоду на теплопостачання ряду об’єктів міста з «Карпатами» в 2011 році свідчить, що владі дуже далекими були проблеми і СШ № 3, і садочка «Дзвіночок», і мешканців ряду будинків по Данилишиних. А заяви, що Лев Грицак «безславно» пішов із посади явно не личать пану Мицику. Дай Боже пану Козиру піти з посади хоча б так само, дивлячись у вічі людям, а не втікаючи кущами.

Повертаючись до теми тарифів, зазначимо, що законодавча база одна для всіх, та ніде тарифи не піднімають такими шаленими темпами та в таких розмірах, як у Трускавці. Це може означати тільки одне – подекуди у місцевої влади є ще совість та голова на плечах. І не всюди міські голови думають, як витрясти з громади останню копійку. Стосовно ж закликів до протестів, про які згадує пан Мицик, зачіпаючи у своєму листі і мою скромну особу, то в жодній публікації відкрито ми не закликали до повалення цієї міської влади, хоча вартувало б. Нас дивує лише позиція тих політиків та політичних сил, які репетували та закликали до протестів, коли тарифи підвищувалися на кілька копійок; коли ж вони підвищуються вдвічі-втричі, то ці політики та політичні сили як в рот води набрали.

До речі, тарифи на виконкомі прийняли потаємно і багато депутатів дізналися про це тільки пост-фактум. Гадаємо, що це можуть підтвердити представники дуже різних політичних сил в міській раді. А якщо пан Мицик замість критики хотів почути похвалу за крок підвищення тарифів у кілька разів, то навряд чи він цього дочекається. Хай такої похвали шукає у козирних виданнях, вони дійсно чорне назвуть білосніжним. Якщо б ми мовчали на факт кричущої несправедливості, то тоді б каміння волало. А нам пан Мицик може подякувати хоча б за можливість почути неперекручену та не викривлену думку громади у різних її проявах. Якщо ж «Фронт змін» хоче слухати дифірамби, то, повторюємо, їх він може почути, але чи варто? Краще гірка правда, ніж солодка брехня.

Напевно, пан Мицик перед тим, як звинувачувати Лева Грицака у зміні політичних поглядів, мав би поцікавитися життєвим та «творчим» шляхом у заслужених фронтозмінівців Трускавця – Петра Іванишина, Валентини Бодак, Теодозія Копка (чи Капка), Богдана Стасишина, та і у Руслана Козира. Де вони були, в яких партіях у 1980, 1998, 2004? А про мораль та етику йому краще б прочитала лекцію викладач атеїзму та наукового комунізму, а співдоповідь виголосив би керівник комсомольської організації. Не хочемо тут називати інших прізвищ, сподіваємося, що пан Мицик як наполегливий шукач правди докопається і до них – як у «Фронті змін» трускавецькому, так і на рівнях регіональному, обласному, загальноукраїнському. Пошукайте, пане Мицик, у Бориславі, Дрогобичі, Самборі, Львові, там тих, які в значно молодшому віці, ніж Лев Грицак, поміняли кількакратно партійні штандарти, є немало. І цікаво, скільки партій поміняє сам пан Мицик, коли досягне 60-річного віку, коли вже за його плечима і Соціалістична партія, і «Наша Україна»…

Жодного разу влада Трускавця не організувала хоча б якоїсь зустрічі із громадськістю, жодна пропозиція громадських організацій не була врахована, а пан Мицик пише, що влада «враховує критику громади». Так, лише коли обурення переливається через край (приклади – перенесення зупинки на Дрогобич, нова земельна оцінка чи протести відносно ситуації в курортному парку), влада змушена давати задній хід. Влада в особі пана Козира та «Фронту змін» вважає, що вона єдино правильна сила, яка не помиляється, інакше б вона сама виступила з ініціативою співпраці з різними партійними осередками, громадськими організаціями чи знаними людьми. Та всюди їм ввижаються то «привид Грицака», то «рука Грицака», то «підступи Грицака». Замість послухати поради чи попросити поділитися досвідом, влада часто рубає гіллю, на якій сидить. Найгірше, що робить вона це не лише на шкоду собі, але і на шкоду всій трускавецькій громаді.

І останнє. Своє звернення Леву Грицаку пан Мицик жбурнув, наче символічну гранату на подвір’я колишнього міського голови, вмістивши в цьому зверненні всю свою ненависть до нього. Мовляв, ось вам, Леве Ярославовичу, що смієте вказувати нам, що смієте вимагати відміни рішення про підвищення тарифів. У червні 2010 року чиясь злочинна рука осатаніло кинула справжню гранату на подвір’я Лева Грицака. Ми не проводимо жодних аналогій, та хочемо тільки запитати пана Мицика – а чи не причетний часом він до цього кидка гранати у червні 2010?

Підготував Володимир Ключак

Як врегулювати стосунки мешканців та ЖЕКів?

Шановні читачі «Трускавецького вісника»! Пропонуємо Вам ознайомитися із матеріалами, люб’язно наданими нам Трускавецькою міською організацією партії «Громадянська позиція». Цю політичну партію в Києві очолює Анатолій Гриценко, у Трускавці – п. Василь Кіндракевич (щоб не плутати, це не хірург, а підприємець). А голова Львівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Громадянська позиція» та ЛОО політичної партії «Громадянська позиція» Теодор Дяків має просто колосальний досвід роботи в житлово-комунальній сфері, яким хоче поділитися і з трускавчанами. Всі нижче опубліковані матеріали, які є інтелектуальною власністю ПП «Громадянська позиція», публікуються нами на безкоштовній основі в рамках головного завдання «ТВ», а саме – з метою формування громадянського суспільства. А в кінці статті Ви зможете прочитати коментар пана Дяківа стосовно потреби захисту мешканцями своїх прав та інтересів.

Проблема. Стосунки мешканців адміністративних центрів України з підприємствами, що надають послуги з обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій (в основному - колишніми ЖЕКами), характеризуються високим рівнем конфліктності, судовими справами та зростанням вартості послуг. Окремі послуги (ремонт конструктивних елементів будинків, підготовка до експлуатації будинків в осінньо-зимовий період, обслуговування будинкових систем тепло- та водопостачання, водовідведення, тощо) роками оплачуються, але не виконуються, що призводить до порушення прав та інтересів споживачів. Крім цього, поступлення не зароблених коштів на рахунки підприємств-виконавців породжують фінансові зловживання, стають джерелом корупції при перевірках цих підприємств державними контролюючими органами та владними органами місцевого самоврядування.

Шляхи вирішення проблеми. Мешканці та споживачі послуг інших категорій (квартиронаймачі, власники або орендарі нежитлових приміщень) надалі - Споживачі, за взаємною згодою їх більшості, можуть замовити у Виконавця (ЖЕКу) тільки потрібні їм послуги, відмовившись від окремих послуг з обслуговування будинків і споруд, які не надаються або надаються неякісно. Розрахунок вартості кожної замовленої послуги здійснюється Виконавцем для окремого будинку і перевіряється та узгоджується представниками Споживачів. Для реалізації своїх прав мешканці багатоквартирних будинків (окремих під’їздів), повинні проявити певний рівень організованості для визначення переліку послуг та особи (осіб), які будуть представляти їх інтереси у стосунках з ЖЕКом. Останнім етапом цього процесу є підписання окремих договорів між Виконавцем послуг та Споживачами відповідних, названих вище, категорій.

Правові підстави для вчинення дій. Відповідно до п. 17 ст. 1, ст. 5 Закону України „Про захист прав споживачів" та п. 1 ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" Споживач має право вільно вибирати та отримувати у Виконавця потрібні йому послуги виключно на договірних засадах. Відповідно до пункту 1) частини 1. статті 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" та ст. 6 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" Споживачі окремого будинку мають право ініціювати перегляд переліку замовлених у Виконавця послуг на будь-якому етапі взаємовідносин сторін. Механізм відмови мешканців від окремих послуг Виконавця визначений Постановою Кабінету Міністрів України № 529 від 20.05.2009 р. „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій". Громадяни, які представляють інтереси Споживачів конкретного будинку у стосунках з Виконавцями послуг чи виконавчими органами місцевого самоврядування, діють на підставі положень Розділу IV „Правочин. Представництво" Цивільного кодексу України. Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, їх вартість, у м. Трускавці встановлені Рішенням виконкому ТМР від 15.02.2012 № 23 „Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для житлових будинків м. Трускавець, які обслуговує комунальне підприємство "Трускавецьжитло" і є доведеними до Споживачів. Вони вказуються у „Повідомленні на оплату житлово-комунальних послуг", які щомісячно направляються Споживачам Виконавцями цих послуг. За результатами волевиявлення замовників послуг - Споживачів, Виконавець зобов'язаний зменшити перелік послуг для конкретного будинку порівняно з переліком, визначеним виконавчим комітетом місцевої ради, оскільки визначення переліку та обсягу замовлення послуг законодавче закріплено за Споживачами.

Порядок реалізації прав споживачів

Для реалізації своїх прав та інтересів Споживачам необхідно зробити наступне:

1. Ініціативний Споживач або їх група (надалі - Ініціатор) розповсюджує серед Споживачів будинку (під'їзду) бланки Заяви до Виконавця послуг (форма Заяви додається). Споживачі погоджують між собою перелік послуг, які вони замовляють у Виконавця для свого будинку. Відсутність у будинку частини Споживачів не є перешкодою для реалізації права їх простої більшості на врегулювання стосунків з Виконавцем. Призначення Заяви - повідомити Виконавця про волевиявлення Споживачів та можливі наслідки ігнорування цього волевиявлення.

2. Ініціатор за власним підписом (підписами) направляє Виконавцю Повідомлення (форма Повідомлення Виконавця послуг додається) про волевиявлення Споживачів щодо переліку послуг, які замовляються у цього Виконавця. До Повідомлення додаються Перелік послуг (форма Переліку замовлених послуг додається), та Заяви Споживачів, воно реєструється у Виконавця належним чином або направляється йому рекомендованим листом з описом та повідомленням Ініціатора про вручення цього поштового відправлення керівнику Виконавця.

Докази повідомлення Виконавця та ксерокопії Заяв зберігаються у Ініціатора. Така процедура забезпечує права Споживачів на той випадок, коли Виконавець не вчиняє ніяких дій, а через певний час звертається до суду з позовом про стягнення коштів з кожного Споживача окремо.

Рішення Споживачів про замовлення певного переліку послуг доводиться Виконавцю шляхом направлення йому Повідомлення з відповідними додатками за умови узгодженого волевиявлення не менш, ніж 50% Споживачів послуг у будинку.

3. Ініціатор або інші представники Споживачів погоджують (підтверджують, або аргументовано заперечують) розраховану Виконавцем вартість кожної замовленої послуги.

Погодження вартості послуг здійснюється шляхом співставлення розрахунків Виконавця з результатами, що випливають з формул, викладених у тексті Постанови КМУ № 529 від 20.05.2009 р., враховуючи параметри будинку та прибудинкової території.

4. Виконавець укладає договори про надання замовленого переліку послуг з кожним Споживачем у будинку окремо.

Ініціатор, інші представники Споживачів у контактах з представниками Виконавців повинні демонструвати витримку і спокій, не вступати у суперечки з працівниками Виконавця, діяти лише шляхом подання та належної реєстрації документів - чинне законодавство України охороняє права та інтереси Споживачів і зобов'язує Виконавця вчиняти відповідні дії. Споживачам потрібно тільки проявити громадянську позицію у відстоюванні своїх прав, матеріальних інтересів та елементарної справедливості.

Якщо Виконавець не вчиняє дій, направлених на реалізацію Заяв Споживачів, то по завершенню місячного терміну від дати реєстрації Повідомлення, Споживачі можуть оплачувати тільки замовлений перелік послуг, просумувавши вартість послуг у відповідних рядках „Повідомлення на оплату житлово-комунальних послуг".

За таких умов місцева влада буде вимушена або фінансувати виконання не замовлених житлово-комунальних послуг з бюджету або спонукати Виконавця до законного врегулювання стосунків зі Споживачами.

На всіх етапах реалізації прав та інтересів Споживачів ініціатори врегулювання цих правовідносин можуть звертатися за допомогою до Трускавецького осередку політичної партії „Громадянська позиція" за адресою: м. Трускавець, вул. Стебницька, 75а, тел. 067-103-73-53.

Форма Заяви до Виконавця послуг

Керівнику (назва підприємства - Виконавця послуг)

(прізвище, ім'я, по-батькові керівника)

Споживача послуг з обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій,

що проживає у будинку №____, під'їзд №____, кв. №____,

конт. тел.____________________

по вул.______________________ у _______________________ (назва населеного пункту)

(прізвище, ім'я, по-батькові або назва Спожив., його представ.)

Заява

Керуючись:

- Законом України „Про захист прав споживачів", яким передбачено право споживача житлово-комунальних послуг вільно та індивідуально вибирати та отримувати потрібні йому послуги,

- Законом України „Про житлово-комунальні послуги", яким передбачено надання житлово-комунальних послуг виключно на договірних засадах;

- Постановою Кабінету Міністрів України № 529 від 20.05.2009 р. „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", якою для Споживача передбачено можливість замовлення певного, вичерпного переліку послуг, з тих, що надаються Виконавцем, визнаючи за собою обов'язки власника щодо забезпечення збереження житлового будинку (квартири, нежитлового приміщення), згідно з нормами, встановленими ст. 151 Житлового Кодексу УРСР, я, як споживач послуг, реалізовуючи свої права та інтереси прошу керівництво Виконавця послуг про наступне :

1. Вчинити передбачені Постановою КМУ № 529 від 20.05.2009 р дії, направлені на реалізацію моєї заяви.

2. Укласти зі мною, як Споживачем, договір про надання послуг, Перелік яких погоджений з більшістю Споживачів будинку і вказаний у Додатку 1. до Повідомлення Виконавця послуг.

Прошу керівництво Виконавця вчинити зазначені вище дії впродовж місяця* від дати отримання ним Повідомлення з доданою цією та іншими заявами Споживачів будинку.

Примітка. Послуги, які після завершення місячного терміну від дати отримання Виконавцем цієї заяви будуть надаватися Виконавцем без моєї (Споживача) згоди та відповідного договору будуть розцінюватись як добровільна, безоплатна допомога на безповоротній основі.

 Дата, підпис Споживача, місце печатки (для Споживачів - юр. осіб)

Додаток 1. до Повідомлення Виконавця послуг

Перелік замовлених послуг з обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій Споживачами будинку №_____по вул.__________________ у м. Трускавці

Назва послуги

1._____________________________________

2._____________________________________

3. ____________________________________

4. '____________________________________

5. _____________________________________

6. ____________________________________

7. ____________________________________

8. ____________________________________

N.

За дорученням Споживачів (згідно положень Розділу IV Цивільного кодексу України) Представник:

(прізвище, ім'я, по-батькові Представника Споживачів) (підпис)

___"___________20__р.

Контактний тел. представника____________

***

Коментар голови ЛОО ПП «Громадянська позиція» Теодора Олексійовича Дяківа: «Є мисливці, є рибалки, які чи сніг, чи дощ, а вони ідуть у ліс і полюють. У нас захоплення – захист прав громадян, вмонтовування в рамки законодавства посадових осіб. В нас законодавство на декілька років випереджає реальний стан речей. Так, для прикладу, мій будинок у Львові користується з березня 2008 року скороченим переліком комунальних послуг, а законодавство, яке регулює ці питання, діє з 2006.

Наша партійна організація активно діє у Львові – тут вже понад 190 будинків відмовилися від комунальних платежів, діючи за нашою схемою.

Справа в тому, що місцеві керівники гальмують усіма можливими засобами застосування механізмів законодавства, порушують реалізацію прав мешканців у сфері житлово-комунального господарства. Робиться це як шляхом недоінформування мешканців, так і поданням їм цілковитої дезінформації. Для прикладу, мешканцям кажуть – якщо Ви відмовляєтеся від отримання якоїсь послуги, то маєте надати нам договір з іншими організаціями, які цю послугу виконують, а це ж суперечить чинному законодавству. Так само із тим, нібито всі 100% мешканців будинку мають відмовитися від надання якихось послуг, а насправді досить половини мешканців. Люди на громадських слуханнях самі визначаються, які послуги замовляти для будинку, а які ні.

І всі ці дії влади мають один мотив. Це, з моєї точки зору, гроші, які збираються з мешканців.

Мешканці вправі відмовитися від послуг житлово-комунальних підприємств, які виконуються погано, або ж які виконують мешканці своїми силами. 60 – 70% тарифу в багатьох містах України складають послуги із прибирання сходових кліток та прибудинкових територій, а також поточний ремонт будинку. Часто люди змушені оплачувати за всі ці послуги, і в той же час сам їх виконують.

Ще одне зауваження, яке хочу подати виключно для трускавчан. У тариф на обслуговування житла та прибудинкових територій, який затвердив трускавецький міськвиконком 15 лютого 2012 року, включена така послуга як аварійно-диспетчерська служба. Дійсно, до прийняття Постанови № 529 від 20 травня 2009 року утримання такої служби покладалося на плечі мешканців будинків. Та дана Постанова передбачає, що аварійно-диспетчерська служба повинна фінансуватися з бюджету, тим більше, що ця сфера відноситься до компетенції МНС. Інше питання – диспетчеризація ліфтів, але за цю послугу мешканці оплачують окремими пунктом, згідно формульного розрахунку Постанови № 869 від 1 червня 2011 року».

Пан Василь Кіндракевич, голова ТМО «Громадянська позиція», зазначає, що їхня організація займає у плані захисту інтересів мешканців принципову позицію. «Днями плануємо нести на реєстрацію заяви із двох будинків на Івасюка, де понад половина мешканців відмовляється від отримування тих чи інших послуг. А якщо у когось із читачів «Трускавецького вісника» виникають якісь додаткові запитання, то ми завжди готові вислухати, порадити, допомогти. Звертайтеся до Трускавецького осередку політичної партії „Громадянська позиція" за адресою: м. Трускавець, вул. Стебницька, 75а, або ж безпосередньо до мене за телефоном 067-103-73-53».

Підготував Володимир Ключак

Як потрібно господарювати

На засіданні трускавецького міськвиконкому 24 лютого було підбито стан економічного розвитку Трускавця за 2011 рік. У своїй доповіді під назвою «Основні показники роботи господарського комплексу міста Трускавець за 2011 рік» завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха назвала 5 найбільш сумлінних платників податків. Перше місце серед них займає санаторій «Карпати». На кожну зароблену гривню підприємство сплачує податків у сумі 17,87 копійок, на другому місці – ДП «Кришталевий палац» (17,50). На кожного працюючого «Карпати» сплатили в 2011 році податку в сумі 15 тисяч 860 гривень. «Карпати» разом із чотирма іншими оздоровницями міста «Кришталевий палац», «Шахтар», «Дніпро-Бескид», Міжнародна клініка відновного лікування) наповнюють 23% бюджету Трускавця. При загальній тенденції зниження кількості відпочивальників у Трускавці, в «Карпатах» план за 2011 рік значно перевиконано, а план виконання ліжкоднів становить 103%. Загальна кількість гостей, оздоровлених в санаторії «Карпати» у 2011 році, становить 10 414 осіб, що на 1065 осіб більше, ніж в 2010 році. Санаторій «Карпати» сплатив податків до бюджетів всіх рівнів (у тому числі і до місцевого, з якого отримують зарплату, премію та різноманітні надбавки посадовці міської ради, а також фінансуються об’єкти освіти, культури, охорони здоров’я, житлово-комунальне господарство) у сумі 9 мільйонів 176 тисяч 450 гривень. З них податок на прибуток склав 1 млн. 644,6 тис. грн., ПДВ 5 млн. 586,78 тис. грн., податок на доходи з фізичних осіб 1 млн. 692,9 тис. грн., плата за землю 183 тис. грн., а ще ж сплачено екологічний податок, збір за спецводокористування, інші податки та збори. В санаторії «Карпати» працює понад 400 чоловік, абсолютна більшість з них – мешканці Трускавця та регіону. Майже 13,5 мільйонів гривень заробітної плати виплачено їм минулого року, причому з березня середньомісячна зарплата на підприємстві підвищилася. Гадаємо, не потрібно порівнювати із підприємствами, де людей постійно переводять як не на 0,7 ставки, то на 0,5 або й на 0,25. Щоквартальні 20%-ві премії, відсутність заборгованості по зарплаті – вона виплачується вчасно, причому завжди, кожного місяця. Стає зрозумілим, що недаремно Лева Ярославовича називають добрим господарем. Бо й місто за його керівництва процвітало та розвивалося.

Для залучення відпочивальників генеральний директор оздоровниці Лев Грицак, його заступники Володимир Маринкевич, Олексій Балицький, Ігор Гарванко, Петро Суда та інші працюють в різних напрямках. Це і пошук нових джерел наповнення оздоровниці, нових контактів. Росія, Азербайджан, Польща, Китай, Італія – у цих країнах побували делегації «Карпат», основна мета – залучення відпочивальників. Вищенаведені цифри показують, що ці поїздки були недаремними, кількість гостей з-поза меж України в 2011 році становила в «Карпатах» 4 821 осіб, що становить 46,3% загальної кількості відпочивальників (у 2010 році закордонних відпочивальників у «Карпатах» було значно менше – 1 788 чоловік). Інший шлях залучення відпочивальників – модернізація інфраструктури, покращення матеріально-технічної бази санаторію, поновлення цієї бази. Що ж за цим всім стоїть? Придбані в магазинах Трускавця матеріали, залучення до виконання робіт фірм із Трускавця, робота для трускавчан та жителів регіону. На придбання основних засобів, оновлення матеріально-технічної бази, на ремонт та модернізацію санаторій «Карпати» в 2011 році витратив понад 11 мільйонів гривень. Ці гроші пішли на користь всьому Трускавцю – і працівникам санаторію, і тим, хто далекий від «Карпат» (магазини, будівельні та інші організації, бюджетна сфера).

Силами санаторію «Карпати» в лютому 2012 року функціонували пункти обігріву, санаторій здійснював у рамках спонсорської допомоги фінансування робіт з ремонту палат в хірургічному відділенні Трускавецької міської лікарні та лор-відділення стебницької лікарні. Окремо вартувало б розповісти про надану допомогу як окремим громадським організаціям, так і конкретним потребуючим особам. Цілком очевидно, що в тому, що санаторій «Карпати» не просто тримається на плаву в нелегкий час економічної кризи, а й розвивається, впевнено приймає виклики нової доби, є велика заслуга особисто генерального директора ТзОВ «Санаторій «Карпати» Лева Грицака. Господар завжди залишається господарем – і в себе вдома, і в санаторії, і на державній службі чи на посаді в органі місцевого самоврядування. Бо багато хто може заявити про себе словом, але мало хто – ділом.

Підготував Володимир Ключак

До ювілею Борислав направду засміється

/Інтерв’ю з головним архітектором міста/

Лічені місяці залишилися до вересня, коли відзначатимемо 625-річний ювілей міста, а разом із тим ще й пройде Міжнародний форум нафтовиків. До цих подій належить зробити дуже багато Адже до нашого міста завітають гості з багатьох країн Європи і навіть з Американського континенту, їхні враження про Україну значною мірою залежатимуть від того, якою вони побачать колиску нафтової промисловості України. У підготовці до святкувань вже пообіцяла допомогу і Львівська облдержадміністрація. Є сподівання на підтримку Кабінету Міністрів нашої держави. А детальніше розповісти про те, що заплановано зробити до ювілею, ми попросили головного архітектора міста Тараса Баумкетнера.

- Пане Тарасе, то які ж зміни в архітектурному обличчі міста можемо очікувати?

- Сподіваємося, змін буде багато. Перше - це реконструкція міського парку культури та відпочинку. Адже багато років тут усе робили стихійно, без жодного плану, без жодної документації, Висаджували дерева - хто як собі хотів: то діти, то політичні партії, то просто так - до якоїсь знаменної дати. Не було зроблено функціонального зонування: де має бути ігрова зона, де спортивна, де видовищна. Для того, щоб зараз тут усе довести до пуття, звичайно ж, потрібно зробити проектну документацію. Над цим зараз і працюємо. Буквально вчора, я їздив до Львова, в Державний інститут проектування міст «Містопроект», щоб погодити всі вихідні дані, наше бачення того, яким має бути парк, оплату. Домовилися, що цей проект робитимуть першочергово, адже час підтискає. У парку, до речі, з'явиться новий об'єкт — музей-скансен нафтової промисловості міста.

- А що вже зроблено щодо цього музею просто неба?

- Наразі небагато. Відведено земельну ділянку площею сім тисяч квадратних метрів, розпочали встановлювати огорожу. Але ж музей - це не просто територія. Мусить бути чітка інфраструктура: господарська зона, місце для продажу різних сувенірів, автостоянка для екскурсійних автобусів. Усе це не зробиш «на око» - потрібні фаховий підхід, чіткий проект.

Те саме і щодо озера. Потрібно спроектувати чітко об'єкти, щоб усе було цивілізовано і цікаво. До речі, у парку дуже багато, так би мовити, «мертвих» зон, що їх зовсім не використовують. Там тільки косять траву, час від часу, та обрізають дерева. Навіть пішохідних алей там немає.

- То вдасться реанімувати наше озеро, чи ні?

- Вдасться. Але, як підрахували по кошторису, для цього потрібні значні кошти - близько двох мільйонів гривень. Треба зробити повністю гідроізоляцію озера, бо ж з нього тікає вода. Для його наповнення плануємо провести воду з верхньої точки отого потічка Ропний, що тече через парк. Трохи, правда, переживаю, бо в тому потічку час від часу появляється нафта, щоб це пізніше не стало проблемою. Потрібно ще добре все продумати. А окрім власне реанімації озера треба продумати і якусь інфраструктуру у вигляді капітальних чи тимчасових торговельних точок, інших об'єктів. Хочемо належно впорядкувати усю оту територію, від вул. Данила Галицького до вул. Карпатська Брама, згідно конкретного детального плану території. Щоб не було так, як із літньою сценою Палацу культури. Спорудили її, там уже відбулися і перші великі концерти, святкування. Але інфраструктуру не продумали. Немає там ані стоянки для транспорту - все стихійно, хто де захотів, там і зупинився. Місце для продажу сувенірів, інші торгові точки - теж не визначені. Крім того, сцена є, а про акустику не подумали. Треба якісь дерева забирати, адже звук зі сцени спрямований в бік парку, а дерева завжди використовуються для звукоізоляції.

Знову ж таки, до нас часто приїжджають різні атракціони, місце для їх розташування теж маємо визначити на території парку, адже значні площі там зовсім не задіяні.

У проекті, що його розробляє ДІПроМіст «Містопроект» усе це буде передбачено, згідно тих завдань, які ми ставили перед проектантами.

- Це щодо парку. А які ще об'єкти будуть реконструйовані?

- Документація розробляється на оновлення всієї центральної частини міста. Та ж площа перед Палацом культури. Ми підняли старі фотографії - вигляд вона мала дуже пристойний. Там була велика рекреаційна зона - з фонтанами, з клумбами. Такою її нам уже не вдасться відновити. Бо зараз вона обмежена з однієї сторони пам'ятником, з іншої - меморіалом. Але плануємо належно обладнати бодай фонтанну площу: поставити там лавочки, покласти бруківку, зробити належне освітлення.

Звичайно ж, буде реконструйовано і фонтан. Ми відшукали фірму, що виконає усі ті роботи. Трохи дорогувато. Потрібно десь 420 тисяч гривень. Буде реконструйовано фонтан, встановлено італійські насоси, що забезпечать і належне очищення води, зроблена відповідна гідроізоляція. Але все це, звичайно, при умові, що всі ці роботи будуть профінансовані із державного бюджету. Є домовленості, розроблено кошторис реконструкції самого Палацу культури - і зовні, і всередині, вимощення пішохідних доріжок у парку, облаштування озера та скансена. Всі ці документи подані і найближчим часом будемо мати конкретний результат.

До ювілею має бути доведена до ладу і площа Івана Франка. Проект цієї реконструкції розроблений ще минулого року. Щось треба робити із тим фонтаном, зокрема, гідроізоляцію, щоб не втікала вода. Зрештою, і сам фонтан застарілий, маю на увазі його зовнішній вигляд.

Планів у нас багато. Але все залежить від коштів, якими зможемо оперувати. Тому, що, як я вже сказав, фінансування має бути із держбюджету, місто таких витрат не потягне. Наразі міська влада робить усе від неї залежне, щоби нас почули, нам допомогли, щоб ювілей наш древній Борислав відзначив гідно.

- Що ж, дякую за цікаву розповідь, пане Тарасе. Хай же збудуться всі оті задуми.

Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 14 мар 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником