Трускавецький вісник № 41 (420) від 5 квітня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 41 (420) від 5 квітня 2012 р.

05.04.2012 

У номері: Із сесії ТМР, Екскурс в історію – тарифна війна 2005 року, Зустріч з Романом Лубківським, Допомога від «Карпат», На автокрановому заводі – нове керівництво, Нова виставка в Єпархіальному та бориславському музеях, Санстанція попереджає про шахраїв.

Новини Трускавця та регіону

Відносини влади Трускавця та ЗАТ «Трускавецькурорт»: хто кого перехитрить?

Під час ІІ пленарного засідання XVII сесії Трускавецької міської ради депутати не проголосували за одне з земельних питань (надання дозволу на виготовлення документації), що безпосередньо стосувалося інтересів ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт», не зважаючи навіть на те, що міський бюджет може недоотримати значні суми коштів. Формальним приводом стало непідписання угоди між владою Трускавця та ЗАТом, проект якої узгоджений трускавецькими посадовцями, але ще не погоджений власниками ЗАТ «Трускавецькурорт». Депутати згадували слова голови Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт» Павла Якубенка під час його минулорічного виступу на сесії, де лунали запевнення, що угода буде підписана до 1 травня 2011 року. Секретар міськради Петро Шумин фактично поставив ультиматум, який виглядав як шантаж: «поки не буде підписано угоду про співпрацю, рішення по ЗАТу приймати не будемо». Натомість мер міста Руслан Козир в більш дружній формі пояснив, що влада пішла на поступки для ЗАТу, а тепер чекає на крок у відповідь зі сторони цієї господарюючої структури. Після цього голова вже зовсім недружньо теж почав шантажувати депутата міськради, голову земельної комісії і заступника гендиректора ЗАТ «Трускавецькурорт» Анатолія Стародуба: «Ви хочете, щоб я зачитав всі 27 пунктів зауважень по Вашому новому об’єкту?». Оскільки питання було відкладено, то це свідчить, що міська влада намагається вчиняти тиск на ЗАТ «Трускавецькурорт», щоб будь-яким легальним чи іншим способом добитися підписання угоди про співпрацю (хоча тут під сумнів можна вже ставити сам термін «співпраця»).

На сьогодні, 5 квітня, було заплановано засідання містобудівної ради, на якому попередньо узгоджений проект скверу із погруддям Івана Франка (біля «Міротелю») за вказівкою мера мають «забракувати». Аш кореспондент не був на цьому засіданні і результати нам невідомі.

Також, за нашими даними, у мерії мають сумнів, що ЗАТ виконає свої зобов’язання по гарантійному листу щодо ремонту вулиці Шевченка, відновлення підпірної стінки біля ПК Шевченка та облаштування території навколо «Міротелю». Ці роботи мали б бути завершені до початку Єврочемпіонату.

Офіційний сайт Трускавецької міськради: неправдиво та незручно

На початку ІІ пленарного засідання XVII сесії Трускавецької міської ради депутат Богдан Процишин, голова депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та співпраці і ЗМІ продемонстрував прінт-скрін та скрін-шот розміщеного матеріалу на офіційному сайті ТМР. Цей матеріал – один з багатьох, які доводять, що не все, що публікується на цьому сайті, є правдою. Так, зокрема, є і стосовно публікації на ОФІЦІЙНОМУ сайті мерії, нібито депутати ОДНОГОЛОСНО підтримали проект рішення про надання дозволу на розробку детального плану забудови для будівництва каплиці УПЦ КП на вулиці Івасюка. І це при тому, що при розгляді даного питання навіть міський голова особисто та демонстративно утримався, тобто не голосував «за». Депутат Богдан Процишин запитав, хто ж персонально несе відповідальність за наповнення сайту ТМР інформацією. Міський голова йому відповів, що персонально сайт наповнює Інформаційно-Аналітичний Відділ (ми зрозуміли, що Інформаційно-Аналітичний – прізвище, а Відділ – таке дивне ім’я). За нашими ж даними, за наповнення сайту відповідає п. Валентина Гук.

Натомість депутат Павло Швець звернув увагу на той факт, що дуже важко на офіційному сайті міськради знайти потрібне рішення сесії чи виконкому. Пролунала пропозиція замість номерів рішення у назві файлів використовувати і номер, і назву рішення, чи ж просто саму назву рішення. Та міський голова вдав, що не почув цього і звично відповів: «Якщо маєте якісь пропозиції, панове, то подавайте їх у письмовій формі». Очевидно, перейменування файлів назвами рішень є неприйнятним для мерії, адже тоді в кожному пакеті рішень виконкому назва одного з файлів обов’язково розпочинатиметься словами «Pro pidvyshchennia taryfiv na...».

А щоб депутати тримали питання сайту ТМР на контролі, пропонуємо їм ознайомитися із тим, як висвітлюється перебіг сесій – однобоко, із називанням одних, «своїх», депутатів, без вказання «чужих», прізвища котрих заміняють словом «інші». Неповна та недостовірна, а часто перекручена інформація, яку публікують на сайті ТМР, мала б стати приводом до заборон таких публікацій взагалі, або ж потрібно ставити вимогу недопущення в публікаціях надто суб’єктивних висловлювань. Далі – текст публікації на офіційному сайті ТМР від 28.03.2012 р., без коментарів.

«Свою роботу розпочала 17 сесія трускавецької міської ради. На початок сесії до зали, окрім депутатів та керівників виконавчих структур, зайшли зо три десятки мешканців міста, незадоволених новими тарифами на утримання і обслуговування житла.

Свої депутатські звернення, що стосувалися переважно нових тарифів, озвучили депутати: Мицик, Пілько, Габшій, Процишин, Белз і інші. Депутат Габшій зачитав звернення, в якому було запропоновано зобов’язати КП «Трускавецьжитло», провести оптимізацію розрахунку тарифів на житлово-комунальні послуги, що має привести до зменшення фінансового навантаження на споживачів комунальних послуг м. Трускавця. Також депутат виклав певні міркування, щодо пошуку резерву для зменшення тарифу. На думку депутата, міська рада повинна провести у відповідність розрахунки закріпленої прибудинкової площі. Пропонувалося зокрема переглянути рентабельність підприємства, яка становить 12%, та оптимізувати витрати на аварійно-диспетчерську службу, яка складає 16% тарифу і є найдорожчою, переглянути заробітні плати працівників комунального підприємства «Трускавецьжитло». Під зверненням підписались депутати Пілько, Швець, Ластовецький, Данилюк, інші.

З цього приводу депутат Пілько нагадав, що сесія міської ради може скасувати рішення виконкому тільки за умови його незаконності, тобто якщо виявлені певні незаконні дії при нарахуванні тарифу. Але на даний момент таких порушень не виявлено. Тут не повинен мати місце популізм і демагогія, якщо хочемо зменшити тариф, треба шукати фінансове забезпечення для кожної пропозиції, - наголосив п. Пілько.

Галина Шиманська закликала до взаєморозуміння: громада і влада мають почути один одного.

Відтак міський голова запропонував створити робочу групу, до складу якої мають увійти депутати, які підписалися під зверненням. У робочу групу увійдуть також фахівці з даного питання, представники комунальних підприємств, представники громади від кожного будинку. Робоча група має за два тижні вивчити питання, підготувати пропозиції. Далі питання знову буде винесене на розгляд виконкому.

Також міський голова наголосив на потребі присутності на засіданнях робочої групи уповноважених представників житлових будинків, умовно кажучи, старшого по будинку, який буде доносити інформацію про роботу робочої групи до мешканців свого будинку.

Також самими депутатами зазначалося, що активність з боку громади пробудила депутатів до активнішої роботи, а не навпаки».

Із депутатських запитів ІІ пленарного засідання XVII сесії ТМР

4 квітня, під час ІІ пленарного засідання XVII сесії ТМР, із конкретними депутатськими запитами виступило троє депутатів. Представник «Нашої України» Ігор Пілько запитав, чому до Трускавця пустили старий склад електропоїздів. Це неприпустимо, адже Трускавець – місто курортне, старий склад – це незручності не лише для наших мешканців, а й для відпочивальників. Міський голова поінформував, що за його підписом направлено лист на ім’я голови ЛОДА, щоб склад електропоїздів замінили на більш комфортний. Є версія, що новіші поїзди, які їздили до Трускавця, відправлено на реновацію.

Представник партії «Батьківщина» Юрій Беднарчук зачитав запит, який підтримала і рада, стосувався він будинку 8 на вулиці Скоропадського, який споруджувала фірма «Монтек». До будинку є ряд претензій. Тож депутати звернулися у прокуратуру та до керівника обласного Держархбудконтролю п. Сірківа.

Натомість депутат від «Фронту змін» Богдан Стасишин підняв питання, яке хвилює мешканців будинку 90 на вулиці Стебницькій (до речі, не тільки їх) – чому нарахування за тепло не здійснюється за лічильником. Керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар під час свого наступного виступу повідомив, що з початком опалювального сезону 2012 – 2013 років оплата за спожите тепло буде здійснюватися по всіх будинках виключно згідно показників лічильника.

200 тисяч – на потреби лікарні

Як інформує наше джерело в Трускавецькій міській організації Партії регіонів, загальні кошти, витрачені на ремонт в трускавецькій міській лікарні (хірургічне відділення) в рамках спонсорської допомоги, становить трохи менше 150 тисяч гривень (орієнтовно 135 – 145 тисяч).

Нагадаємо, що на адресу санаторію «Карпати», генеральний директор якого Лев Грицак є головою ТМО Партії регіонів, надійшли листи-звернення від керівників Трускавецької та Стебницької міських лікарень про надання благодійної допомоги закладам у вигляді проведення комплексних будівельно-ремонтних робіт.

Враховуючи вищенаведене, за дорученням генерального директора підрозділом з будівництва санаторію в хірургічному відділенні Трускавецької міської лікарні виконано наступні роботи: проведено шпаклювання, ґрунтування та фарбування стін та стелі коридору відділення; замінено 3-є дверей коридору; влаштовано 14 світильників коридорного освітлення; замінено всі вимикачі та розетки коридору; влаштовано сонцезахисні жалюзі в коридорі відділення; проведено шпаклювання, ґрунтування та фарбування стін та стелі 2-х палат відділення; замінено мережу електропостачання, вимикачі, розетки та влаштовані 2 загальні і 8 торшерних світильників; проведено заміну мереж водопостачання та водовідведення з влаштуванням умивальників 2-х палат; влаштовано лінолеум 2-х палат; змонтовано сонцезахисні жалюзі 2-х палат хірургічного відділення.

Натомість найближчим часом у Стебницькій міській лікарні (відділення ЛОР) коштами «Карпат» планується виконати робіт приблизно на 40 – 50 тисяч гривень, а саме: шпаклювання, ґрунтування та фарбування стін та стелі двох палат відділення; заміну 2-х вікон та 4-х дверей палат відділення; заміну мережі електропостачання, вимикачів, розеток та влаштування світильників освітлення; заміну мереж водопостачання та водовідведення з влаштуванням санвузла, умивальника і душової кабіни; влаштування лінолеуму; монтаж сонцезахисних жалюзей.

Лев Грицак отримав подяку від голови Львівської обласної асоціації інвалідів

Генеральний директор ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» Лев Ярославович Грицак отримав подяку від голови Львівської обласної асоціації інвалідів Леоніда Тарасенка, за «щире розуміння проблем людей з інвалідністю, сприяння їх соціальній реабілітації та активну життєву позицію». Таке відзначення для двічі міського голови Трускавця свідчить про те, що варто робити добро завжди, а не тільки перед виборами, як це з метою піару роблять багато молодих політиків.

Голова депутатської комісії відзвітував

Під час XVII сесії ТМР прозвітував про діяльність комісії з питань законності, регламенту, депутатської етики та співпраці із ЗМІ її голова Богдан Процишин. Комісія провела 19 засідань, що на 4 більше від запланованого, розглянула 61 питання. Станом на 9 лютого 2012 року на контролі комісії – 21 рішення ТМР. Депутат Процишин подякував за плідну роботу всім членам комісії. Депутати міської ради визнали роботу цієї комісії задовільною.

Із висловлюваннями потрібно бути обережними

Слово – не горобець, вилетить – не впіймаєш. Ця приказка особливо актуальна для публічних осіб. Тему було піднято і на XVII сесії ТМР. Запевнення керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара, що мешканці в питанні встановлення автономного опалення можуть надіятися на компенсацію зі сторони влади, викликало різку критику зі сторони депутата Євгена Юника. «По-перше, не можна плутати опалення індивідуальне та автономне, а по-друге, з висловлюваннями щодо компенсації треба бути дуже обережними, адже ще невідомо, звідки ці кошти можна буде взяти», - зазначив Євген Володимирович. Також кілька разів депутати звертали увагу своїх колег на те, що в залі є преса і кожне висловлювання може бути подано в засоби масової інформації – і такі зауваження спонукали депутатів до більш виважених висловлювань. Про те, що сказане вже є записаним і буде опублікованим, говорив і міський голова. І невипадково оглядка на ЗМІ впадає в око під час різних засідань (сесії, виконком, комісії) чи акцій, адже власне через призму погляду журналістів мешканці Трускавця формують свою думку про діяльність міської влади. Тому владі часто дуже сильно залежить на тому, щоб присутні представники ЗМІ або не особливо акцентували увагу на чомусь, або ж навпаки, подавали інформацію без перекручень.

На автокрановому заводі – нове керівництво

Минулого тижня на Дрогобицькому заводі автомобільних кранів відбулися збори акціонерів. У минулу п’ятницю, 30 березня, наглядова рада ПАТ «ДЗАК» призначила нового директора. Депутата облради від «Фронту змін» Миколу Барана на цій посаді замінив Вадим Залізняк, який працював на підприємстві вже 4 місяці на посаді заступника директора з комерційних питань. Пана Вадима вважають своєю людиною власників заводу – чотирьох дніпропетровських компаній. Заміна керівника заводу була прогнозованою.

Духовні гени спонукають

В Історико-краєзнавчому музеї Борислава з 2 квітня по 30 травня експонується виставка «Духовні гени спонукають» (різьба по дереву Зенона Літинського, Андрія Приступи та вишиваних робіт Дарії Цимейко). Сьогодні ж, 5 квітня, у музеї історії міста Трускавця відкрито виставку «Великодній вернісаж». А в суботу, 7 квітня, в музеї Михайла Біласа пройде вечір українського романсу. Початок – о 17.00.

Власна інформація

 

Вісті з Борислава

Старі борги не дають тепловикам продихнути. ДК «Газ-України» подав на КП «Бориславтеплоенерго» до суду. Позиваються через старі борги за газ 2009, 2010 та 2011 років. Розмір боргу – 1 млн. 644 тис. грн. Як повідомив директор комунального підприємства «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас, погасити цей борг планували після закінчення цього опалювального сезону за кошти, які мають надійти з державного бюджету як компенсація різниці в тарифах. Проте судовий розгляд зводить нанівець можливість розрахуватись з колишніми постачальниками газу. Адже після суду сплатити доведеться не тільки борг, а й пеню та штрафні санкції. Загальна сума становитиме понад 2,5 мільйони гривень. Таких коштів різниця в тарифах не покриє. Тож КП «Бориславтеплоенерго» опиниться у вкрай скрутній ситуації. Єдиний спосіб вирішити проблему, на думку Богдана Дубаса, це домовитися з колишніми постачальниками газу про розтермінування заборгованості. Керівництво теплоенерго збирається в Київ на перемовини. Проте наразі ще зарано робити прогнози щодо результатів цієї поїздки.

Бюджет виконали лише наполовину. Начальник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів повідомив, що міський бюджет Борислава за перший квартал цього року виконано лише на 53,3% до планових показників на І квартал, або на 14,5 % по плану на рік. Таке низькі показники виконання бюджету зумовлені тим, що податки з доходу фізичних осіб у міський бюджет перестали сплачувати нафтовики та кілька інших підприємств, адже вони стали філіями гігантів, що зареєстровані в інших містах. Станом на перше квітня не виконуються у Бориславі навіть контрольні цифри, доведені Міністерством фінансів. Вдалося зібрати лише 81% коштів від пропонованих мінфіном цифр. Головний фінансист міста Юрій Петрів каже, що такими темпами до кінця року до контрольних показників Борислав недобере близько 4 млн. грн. А це означає, що доведеться брати середньострокову позику на виплату заробітної плати. Проте середньострокова позика, яку ймовірно доведеться брати наприкінці року, проблему не вирішить, а лише відстрочить. Гроші все одно доведеться віддавати. Не радує фінансистів і структура видатків міського бюджету. Більше 96% всіх грошей йде на фінансування захищених статей бюджету, тобто на заробітну плату, розрахунок за енергоносії, медикаменти та харчування. Розвиватися місту просто нема за що.

Аварія на електромережах наробила біди. У мешканців будинку № 55 по вулиці Коваліва у Бориславі погоріли побутові електроприлади. А в одній з квартир навіть виникла пожежа – загорівся котел. Сталося це через проблеми з електроживленням будинку. Як розповів на нараді у міського голови начальник ЖЕКу № 2 Петро Стефанишин, спочатку у будинку зникло світло, бо був пошкоджений кабель на вводі у будинок. Щоб забезпечити мешканців електроенергією переключили увесь багатоквартирний будинок на одну лінію живлення. У результаті електропроводка «замкнула», напруга різко підвищилась, електроприлади «стрибка» не витримали. Мешканці зазнали значних матеріальних збитків. Тільки після цього, як каже Петро Стефанишин, Бориславський район електромереж протягнув до будинку резервний кабель і налагодив електропостачання належним чином. Проте історія ще не завершена, адже люди подаватимуть в суд. Хтось має компенсувати мешканцям матеріальні збитки, яких вони зазнали через аварію.

За насильство в сім’ї розплачуються жертви. Тему насильства в сім’ї обговорили на нараді у міського голови Борислава. Представник Бориславського штабу МВС Наталія Хома доповіла, що лише за останній тиждень у місті нафтовиків таких фактів зареєстровано 6. Але біда тут не у кількості, а у парадоксальності чинного українського законодавства. За побутовий конфлікт і погрози фізичною розправою передбачено накладення штрафу. Проте у сім’ї такі правопорушення, зазвичай, скоюють пияки та дебошири, які ніде не працюють. А отже після розгляду справи штраф доводиться сплачувати їхнім родичам, тобто жертвам насильства у родині, які самі викликали міліцію, щоб заспокоїти хулігана. Це абсурдна ситуація, бо, виявляється, що сім’я, яка потерпає від домашнього насильства, ще й платить за це штраф. Виходить, що викликати міліцію у разі побутового конфлікту в родині, собі ж дорожче. А як же тоді заспокоїти порушника миру в домі? Що робити тим, хто потерпає від домашніх тиранів? І найцікавіше: коли хтось із народних обранців здогадається нарешті усунути цей парадокс із законодавства?

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Вісті зі Стебника

 

Хочуть змінити статус міста. Відбулася XVIII сесія Стебницької міської ради. Депутати проголосували за зміни в бюджеті міста Вони стосувалися перенесення коштів з однієї статті на іншу. Міський голова Василь Пецюх ознайомив сесію з поданням до Дрогобицької міської ради щодо надання м. Стебнику статусу міста обласного значення. Йшла мова про звільнення ОСББ від сплати державного мита, вивезення побутових відходів з приватного сектора міста, затверджено Правила проведення земельних робіт на території міста та інше.

Ремонтують дороги. До Великодніх свят міська влада вирішила навести порядок в місті. У першу чергу приступили до ямкового ремонту вулиць Дрогобицької, А. Шептицького, Трускавецької, прибирання території та міжбудинкових площ. До цієї роботи задіяні комунальні служби, мешканці міста, учні шкіл. В подальшому планується закінчити капітальний ремонт вулиць Куліша та Микилити.

Андрій Говіщак

До уваги податкових агентів – розмір податкової соціальної пільги, що встановлено  на 2012 рік!

Відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VІ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Будь-який платник податку, у якого розмір місячної заробітної плати не перевищує граничний розмір доходу, встановлений законодавством, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої Законом на 1 січня звітного податкового року.

Відповідно до Закону України від 22.12.2011 року № 4282-VI "Про державний бюджет України на 2012 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1073 грн. та розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2012 року встановлено на рівні 1073 гривень.

Із врахуванням положень Держбюджету, розмір місячної заробітної плати, що даватиме кожному платнику податку право на застосування податкової соціальної пільги, становить  у 2012 році 1500 грн. (1073 грн. х 1,4).

Розмір податкової соціальної пільги, передбаченої статтею 169 ПКУ, у 2012 році становить 536 грн. 50 коп. (1073 грн. х 50 %).

При цьому 150 % ПСП - дорівнює 804 грн. 75 коп. ПСП 200 % - становить 1073 грн.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці Львівської обл. ДПС

Екскурс в історію. Тарифна війна 2005 року

Нема нічого нового під сонцем. Це – істина. Все, що є, це те, що вже колись було, просто у видозміненій формі. І боротьба за відміну підвищення тарифів з обслуговування будинків та прибудинкових територій у Трускавці у 2012 році – це такий собі повтор подій 2005 року, коли тарифи теж підвищували. Тоді – у півтора рази, тепер – у три. Тоді – відмінили. Під тиском громадськості. Тепер громадськість звинувачують, що її хтось «підбурює», «фінансує», «використовує з метою піару», що люди не розуміють, що так треба, що є закон і згідно нього всім треба платити (за всі придумані послуги, без вибору). Ті, хто тоді «піднімав народ», тепер пробують його «заколисати», «приспати» (звичайно ж, що це слово вживаємо не в значення «приспати навіки»).

Співзасновник газети «Територія слова» Євген Бродзінський люб’язно надав у наше розпорядження №№ 1 та 3 цієї газети (грудень 2005 року). Всі нижченаведені цитати та інтерв’ю – з цих двох номерів. Гадаємо, варто почитати, наскільки змінилися думки, погляди «фарбованих лисів». Воістину, і крісло змінює людину, і кут сидіння змінює точку зору…

На сесії Трускавецької міської ради IV демократичного скликання 8 вересня 2005 року депутати залишили в силі рішення виконкому про підвищення тарифів. 12 – 13 грудня 2005 року – велелюдний мітинг, приблизно півтисячі осіб взяли в ньому участь, головні організатори – «Пора» та «Наша Україна». 13 грудня – сесія, під час якої – бурхливі дебати. Відмінити рішення виконкому не вдалося. Не вдалося.

Цитата: «8 вересня 2005 року сесія міськради, розглянувши рішення виконкому про збільшення тарифів за квартплату в два рази, залишила його в силі. Мешканці міста, отримавши рахунки, з цим не погодилися і 12 грудня біля міської ради провели багатолюдний мітинг (за різними даними у ньому брали участь від 400 до 700 людей). Організатором мітингу виступив міський осередок «ПОРИ!». Мітингуючі вимагали від міської ради перегляду свого рішення. Ігнорувати думку людей (а в близькому майбутньому і виборців) рада на чолі з мером не могла, тому 13 грудня відбулося засідання сесії міськради, на якому це питання було розглянуте ще раз. Засідання відбувалось у приміщенні «Читальні», і його, звичайно ж, супроводжував ще один мітинг. Настрій депутатів перед засіданням вселяв певну надію в серця пікетувальників: більшість народних обранців були не в захопленні від підвищення тарифів, і дебати обіцяли бути гарячими. Такими вони і були.

Спочатку виступив депутат міської ради і Генеральний директор КП «Наше Місто» Юрій Алієв. У своєму виступі він спробував аргументовано довести необхідність підняття тарифів: це і зростання ціни на паливо-мастильні матеріали, на електроенергію, збільшення мінімальної заробітної платні, заборгованість комунальщиків перед працівниками і постачальниками... Він захищав колектив «Нашого Міста», вказуючи на те, що попри труднощі робота ведеться.

Після нього слово брали інші депутати. Депутат Юник доводив, що не можна піднімати тарифи так різко і що люди повинні знати, за які саме послуги платять. Його колега Врублевський наголошував на тому, що працівники КП «Наше Місто» могли б відповідально підходити до своїх обов'язків і бути ввічливішими з людьми. Депутат Бац пропонував переходити на європейську модель комунального господарства, коли послуги надають приватні спеціалізовані організації.

Наприкінці слово взяв міський голова. Він просив не політизувати це питання, наголошував, що йому, як чинному мерові, і людині, яка буде балотуватись на цю посаду вдруге, також не вигідне підняття тарифів. Хвалив Юрія Алієва і колектив комунальщиків за зроблену роботу. Але рішення міськраду просив не змінювати.

Голосування підвело підсумок: рішення виконкому про збільшення вартості тарифів залишили в силі.

Такий розвиток подій, очевидно, не влаштовував пікетуючих, які, не витримавши, ввірвались у залу засідання. Хвилююче було спостерігати, як мужній міліціонер, виконуючи свої службові обов'язки, стояв на дверях і намагався цьому завадити. Людей зрозуміти можна: не такі великі зарплати, щоб безболісно пережити дворазове підвищення квартплати.

Підсумовуючи, хочеться сказати наступне. Без підняття тарифів, звичайно не обійтися, з огляду на загальносвітові тенденції до росту цін на енергоносії. Але чи у два рази? Чи так різко? Крім того, підняти тарифи найлегше, а чи не доцільніше працювати над енергозбереженням і оптимізацією виробничого процесу в самій структурі КП «Наше Місто»?

А взагалі, події цих днів засвідчили низку принципових моментів.

Перше: в Трускавці формується справжнє громадянське суспільство, яке готове відстоювати за свої права.

Друге: в місті є рішуча міська рада (як колегіальний орган), яка не звертає увагу на тиск ззовні, якщо вважає свої дії правильними (що б не говорив потенційному виборцю кожен депутат окремо).

Третє: депутатам варто не тільки говорити, але й працювати. Скільки слів було сказано про створення комісії і перевірку роботи КП «Наше Місто»! Де результати роботи цієї комісії?!

Четверте: серед працівників трускавецької міліції є мужні люди, яких не залякає жодна бабця з ціпком!»

Цитата: «За відміну тарифів проголосували депутати політичного блоку "Наша Україна": Є.Юник, В.Петранівський, І.Булинський, Ю.Остапчук, В.Луців, І.Банковський, О.Кравець, В.Бац. На сесії були відсутні депутати Б.Михальцевич, М.Іваник, Л.Прокопович, М.Киселичник.

Проти та утрималися: фракція "Батьківщина"- А.Кульчинський, О.Бачинський, Ю.Врублевський, С.Гудзан, О. Кропивницький, В.Павлишин, З.Пристай, І.Стасик, М.Федоричак, В.Щигель та позафракційні депутати Ю. Алієв, О.Богуцький, І.Гарванко, І.Горічко, М.Гумега, О.Дяків, М.Мацько, С.Саранча, О. Свіжинський, А.Стародуб, В.Умнов, В. Ченцов, та Л. Грицак.

Відбулись зустрічі небайдужих трускавчан із своїми обранцями - депутатами міської ради в мікрорайонах міста. На цих зустрічах люди змогли безпосередньо ЗАПИТАТИ У НИХ, як вони відстоюють інтереси мешканців, кому вони служать. Громадяни змогли поставити свій підпис під зверненням про відміну драконівських тарифів за комунальні послуги».

А ось позиція чотирьох депутатів тодішніх, які (яке співпадіння!) є депутатами і тепер.

«Ігор Федорович ПІЛЬКО, голова Трускавецького міського осередку партії Народний Союз "Наша Україна"

- Яка Ваша думка про підвищення тарифів та протести проти цього?

Конфліктна ситуація довкола тарифів - це закономірний результат діяльності міського Голови та його команди. Від самого початку в них виробився певний стиль - ігнорувати альтернативні пропозиції, особливо коли вони виходять від опозиції. Весь негатив скидають на колегіальне рішення міської ради, тобто на колективну безвідповідальність депутатів або виконкому. Така позиція шкодить громаді міста.

Ми не є популістами, і розуміємо, що ріст цін на енергоносії, ріст зарплати неминуче приведуть до зростання тарифів на комунальні послуги.

Але вже більш як два роки ми акцентуємо увагу на тому, що КП "Наше місто" - це неефективна структура з непомірне роздутим штатом та допотопними методами управління.

Закупівля товарів проводиться в "ручному" режимі, а розбазарювання нерухомості - це взагалі тема для окремого розслідування. Зарплату працівникам не виплачують місяцями.

Саме тому я вважаю, що збільшення надходжень за рахунок підняття тарифів нічого не дасть, бо це все одно, що лити воду в бочку без дна.

Депутати, що представляють інтереси блоку "Наша Україна", намагались заслухати звіт про фінансово-господарську діяльність КП "Наше місто", і навіть якщо виявиться, що підняття тарифів є необхідним, то кошти від цього збільшення скеровувати за цільовим призначенням на конкретні потреби - ремонти дахів, інженерних мереж, підвальних приміщень, на благоустрій. Шкода, але більшість депутатів не підтримали цю пропозицію.

Вкотре проблему хочуть вирішити за рахунок кишені громадян.

- Яка позиція з цих питань Ваших «друзів-суперників» фракції "Батьківщина"?

- Мені важко щось коментувати. В приватних бесідах проглядалось щире бажання вирішити проблему. Як тільки справа доходила до голосування - це бажання десь щезало. Складається враження, що в "Батьківщині" є декілька центрів прийняття рішень. Була домовленість про спільне голосування щоб припинити роздачу земель до виборів, однак за таку пропозицію голосувала тільки "Наша Україна". Мрію дожити до тих часів, коли благі декларації Трускавецької "Батьківщини" стосовно захисту інтересів мешканців будуть підтверджені голосуванням їх депутатів.

Після того, коли пропозиції "Нашої України", озвучені лідером фракції Євгеном Юником, сесія не підтримала, наші депутати змушені були на знак протесту покинути засідання. Проте ми не збираємось опускати руки. Ми проведемо ряд зустрічей в мікрорайонах, будемо збирати підписи мешканців на підтримку нашої позиції і добиватись скасування рішень, скерованих проти трускавчан».

«Юрій Аліевич АЛІЄВ, депутат Трускавецької міської ради,Генеральний директор КП "Наше Місто"

Дуже коротко прокоментуйте засідання Трускавецької міської ради.

Як депутат і Генеральний директор КП "Наше Місто", я хочу сказати, що основні позиції, які були підняті фракцією "Сила Народу" про відміну підняття тарифів, на мою думку, - це просто політична акція, яка веде до дестабілізації в місті Трускавці і зриву роботи комунального підприємства у осінньо-зимовий період. Оскільки приведення тарифів до збалансованості передбачене чинним законодавством України, Указом Президента і Розпорядженням Голови Облдержадміністрації зокрема. І неодноразово нас викликали у область, де вимагали збалансувати тарифи, тобто встановити 100-відсоткову компенсацію тих витрат, які несе комунальне господарство, надаючи свої послуги. Зросла мінімальна заробітна платня, вартість матеріалів, вартість паливно-мастильних матеріалів. В таких умовах без підняття тарифів працювати просто неможливо. Сам час заставив це зробити. Чому? Тому що іншого шляху немає.

Ще одне хочу сказати. Якщо ви думаєте, що це лише Трускавецька міська рада прийняла таку програму, то це зовсім не так. Тарифи піднімає вся Україна. Я був у міністерстві, де ще влітку мені говорили: "Якщо ти своєчасно тарифи не піднімеш, вони тебе доведуть до того стану, що підприємство просто зупиниться". А це і несвоєчасна виплата зарплати працівникам, і несвоєчасні розрахунки за податки, за енергоносії. Взагалі, якщо тарифи не відповідають критеріям збалансованості, міська рада повинна закладати у бюджет компенсацію витрат по наданню комунальних послуг. Але коли ми приймали бюджет 2005 року, у грудні 2004 року дефіцит бюджету складав 2 200 000 гривень. То про яку компенсацію може йти мова? Це могло поставити під загрозу своєчасну виплату медикам, і освітянам, і культурі, і всім управлінцям міської ради.

- Я після сесії поспілкувався з представниками різних фракцій, в тому числі фракції «Сила Народу» і фракції «Батьківщина». Всі вони не проти підняття тарифів – вони вимагають їх обґрунтованості…

- Дозвольте вам доповісти. Всі обґрунтування, над якими ми працювали, пройшли експертизу у Львівській облдержадміністрації, інспекції працювали у нас на місці. Є висновки цих інспекцій. А ні одна інспекція, повірте мені, не дозволить собі такої розкоші підписати необґрунтований висновок.

- Звідси випливає наступне законне питання: чому ці висновки не були доведені тим людям, які зібрались під залом засідання міської ради?

- Коли ми запустили процедуру обговорення тарифів, це все було доведено через засоби масової інформації. Ми проводили моніторинг загальноміський, під час якого наші трускавецькі газети "Джерела Трускавця" і "Франкова Криниця" публікували розцінки ще влітку цього року. Ми цю інформацію подавали населенню через радіо і телебачення. І пан Кульчинський і інші, у яких ви брали інтерв'ю, про це прекрасно знали. Але позиція бити себе в груди і кричати "Я за народ"... Та я теж за народ. Але я, крім того, ще і за народ, який працює на підприємстві...

- І останнє питання. Ви готові до звіту перед міською радою про роботу КП "Наше Місто", який буде виноситись на порядок денний наступної сесії?

- Безперечно. Я зі своїми службами завжди готовий звітуватись. 35 перевірок за два і півроку. Це для такого підприємства самі розумієте... Готовий доповісти про пророблену роботу, і, повірте мені, буде за що відзвітуватись».

«Андрій Богданович КУЛЬЧИНСЬКИЙ, депутат Трускавецької міської ради, голова фракції "Батьківщина" Трускавецької міської ради

- Андрію Богдановичу, сьогодні на засіданні сесії Трускавецької міської ради піднімалось питання про відміну рішення міської ради про підвищення тарифів на комунальні послуги. Яку позицію щодо цього рішення зайняла ваша фракція?

Я хотів би нагадати, що підвищення комунальних тарифів було прийнято, якщо мені не зраджує пам'ять, у серпні 2005 року Трускавецьким міськвиконкомом. Фракція "Батьківщина" буквально через кілька днів після прийняття цього рішення домовилася про спільні дії з фракцією "Сила Народу" щодо відміни цих комунальних тарифів...

- Добре. А як ви тоді поясните те, що на сьогоднішньому голосуванні вся Ваша фракція утрималась?

- Ми утримались тому, що ми, ви ж чули, пропонували трошки інший варіант розгляду цього питання. Ми пропонували заслухати звіт Генерального директора КП "Наше Місто", зробити організаційні висновки з приводу цього: чи він планує дальше керувати комунальною службою. І друге: ми упор ставили на тарифах по житлу. Не по теплопостачанню і постачанню гарячою водою. Тому що зараз, якщо відмінити тарифи по теплопостачанню і підігріву води, ми можемо дійти до того, що повністю припиниться подача тепла в наші домівки. Ми не є авантюристами у цьому питанні.

Інше питання - підняття ціни за житло. В мене особисто, як у керівника фракції, є багато зауважень до нарахування цього тарифу. Тому що є постанова Кабінету Міністрів Юлії Володимирівни Тимошенко, де чітко зазначено, що тарифи по експлуатації житла нараховуються і визначаються конкретно по кожному будинку.

Відповідно те, що говорив Генеральний директор Алієв про надання 16 видів послуг - це неправда. Надається 3-4 послуги. І, відповідно, якщо ми реально будемо платити тільки за надані послуги, тарифи будуть у 2 - З рази менші.

- І чому Ви не виносили Ваші пропозиції на голосування?

- Я вніс! Я ж говорив. Заява була від фракції.

- А чому не проводилось голосування? Голосування... Тому що прийняли рішення, що буде окремо розглянуто звіт Генерального Директора КП "Наше Місто", і тоді вже будем розглядати це питання».

«Євген Володимирович ЮНИК, депутат Трускавецької міської ради, голова фракції "Сила Народу" Трускавецької міської ради

- Пане Євгене, розкажіть коротко, що сьогодні відбувалось на засіданні міської ради та прокоментуйте ставлення Вашої фракції до подій, що відбулись.

Сьогодні, на пленарному засіданні сесії міської ради, нашою фракцією були висунуті наступні питання: відміна рішення сесії міської ради про підвищення тарифів на комунальні послуги, призупинення відчуження земельних ділянок за тією процедурою, яка зараз використовується в місті, та відновлення трансляції "5-го каналу" у повному обсязі.

З великими потугами нам вдалося включити ці питання до повістки денної, за що проголосувало 17 депутатів.

- І як розвивались події на засіданні сесії далі?

Далі були виступи від КП "Наше Місто" - Генерального директора пана Алієва та його економіста, які пробували спростовувати всі наші аргументи, стверджували, що тарифи відповідають нормам. Але, коли питання про тарифи ще тільки починали піднімати, фракція "Сила Народу", яку я очолюю, виступала за те, що тарифи, можливо, і потрібно підвищувати після детального вивчення не лише витрат, але й прийняття енергозберігаючих програм по використанню газу, води, електроенергії, які би забезпечили раціональне їх використання. Одночасно необхідно вивчити структуру послуг, що реально надаються, а не декларуються в запропонованих для затвердження тарифах.

Люди отримали нові квитанції. І якщо колись у цих квитанціях було вказано, умовно кажучи, 20 гривень, то тепер 40. У людей виникає законне питання: "За що я плачу ці гроші? Це ж ще раз так за квартирну плату." Крім того підвищилися тарифи на водопостачання. Особливо це вдарило по всіх малих і великих підприємствах. Підприємство несе додаткові витрати, тим самим не може підвищити заробітну плату для своїх працівників - тих самих трускавчан. Чи реальне підвищення тарифів на водопостачання? А може необхідно було працювати над втратами води з міських мереж? Це ж ми всі платимо за ріки і озера, що постійно з'являються у всіх мікрорайонах міста.

Тому фракція "Сила Народу", а це фракція Президента Ющенка, хотіла б досягнути у цьому питанні якогось компромісу. На жаль, компромісу зі сторони "Нашого Міста", зі сторони більшої частини депутатів міської ради немає. Вони вважають, що праві в тому, що підвищують тарифи і не хочуть іти на перегляд цих тарифів. Найголовніше — ніхто з них не хоче детально вивчити структуру послуг, що фактично надаються, як це впливає на соціальну ситуацію в місті, що можуть вдіяти мешканці з оплатою за комунальні послуги при невеликих пенсіях та зарплатах.

- Отож, яке Ваше бачення вирішення проблеми?

- Ми не стверджуємо, що тарифи не треба підвищувати взагалі. Ми ставимо питання доцільності такого підвищення. Як кажуть, як заплатив гривню, то хочу знати, що за гривню з'їв. Тому ми вимагаємо призупинити дію цих тарифів на позачерговій сесії міської ради до 01.02.2006 року, причому всіх тарифів - з оплати квартплати, гарячого водопостачання та теплопостачання, провести громадське слухання про їх формування і після цього затвердити. Переглядати потрібно всі тарифи на реальність їх надання, а не лише квартплату, як пропонує фракція " Батьківщина". Для цього не обов'язково спочатку заслуховувати звіт генерального директора КП "Наше місто" Ю.Алієва про фінансово-господарську діяльність підприємства. Давайте зупинимо дію тарифів, а після цього будемо розглядати звіт посадової особи Ю.Алієва і хто має працювати на його місці більш ефективно. Не треба ставити воза попереду коня».

В газеті «Територія слова» так коментують дії депутатів, котрі намагалися допомогти громаді: «Фракція "Сила Народу", вона ж "Наша Україна", показала щире прагнення допомогти людям за відсутності реальних сил це зробити - склад їхньої депутатської групи надто малочисельний, щоб пробити залізобетон, замішаний міським головою. А серйозно говорити з ними про спільні дії у стінах міської ради ніхто з депутатів не збирається».

Та ще в грудні 2005 року підвищені тарифи було відмінено. 29 грудня 2005 року виконком прийняв рішення № 253 «Про відміну рішення міськвиконкому №136 від 26.08.2005р. "Про затвердження розміру плати за користування житлом (квартирної плати) та за утримання житла м. Трускавець, яке обслуговує комунальне підприємство "Наше місто". Ось тест цього рішення.

«У зв'язку із значним підняттям тарифів в Україні за газ і електроенергію для населення, про що було повідомлено в засобах масової інформації 28 грудня 2005 року, яке стане значним додатковим фінансовим навантаженням на сімейні бюджети наших громадян, виконком міської ради вирішив:

1. Відмінити рішення Трускавецького міськвиконкому від 26.08.200! року № 136 "Про затвердження розміру плати за користування житлом (квартирної плати) та за утримання житла міста Трускавець, яке обслуговує комунальне підприємство "Наше місто" з 1 січня 2006 року,

2. УЖКГіБ (п. І. Бошко), директору КП "Наше місто" .п. ІО. Алієву, фінансовому управлінню (п. М. Федоричак ), планово-економічному відділу (п, М. Заверюха) винести на розгляд Трускавецької міської ради питання компенсації КП "Наше місто" відшкодування втрат, пов'язаних з даним рішенням,

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови п. В. Стечкевича.

Міський голова /підпис/ Л. Грицак»

Ось як коментує факт прийняття цього документу в рубриці «Територія редактора» співзасновник та головний редактор газети «Територія слова» Богдан Процишин.

«Не ждіть рятунку ні від кого: Ні від богів, ні від царів! Позбудеться ярма тяжкого Сама сім'я пролетарів.

Ежен Потьє "Інтернаціонал" у перекладі Миколи Вороного.

Борітеся - поборете. в тому числі Білл Клінтон

Знову люди добились свого власними силами! І не важливо, хто виступав організатором пікетувань міської ради - це не головне. Головне те, що люди знову, як і в листопаді минулого року, заставили владу виконати їх вимогу. А така перемога виховує в людині повноцінного громадянина. Перетворює бидло на європейця, зразка третього тисячоліття. Влада, якого б кольору вона не була (в тому числі і помаранчева) вже не зможе почуватись так вільно, як це було досі. Бо вона розуміє - знову прийдуть люди і доб'ються свого власними силами. Звичайно, це лише одне з питань, які чекають на відповідь влади. Не переглянуті тарифи на послуги з теплопостачання та не отримана відповідь про діяльність КП "Наше Місто".

Я пишаюсь Вами, мешканці Трускавця. Ви вже почали процес перетворення на європейця. Ще одна-дві революції, ще одне-два підвищення тарифів і в місті буде порядок, а у Ваших душах буде усвідомлення самого себе, як повноправного громадянина».

Ще один аспект, вартий уваги – обирання мешканцями послуг. Тобто, за що платити, а за що ні, повинні вирішувати мешканці. Мешканцям пропонувалося вирізати таблицю із газети, обрати з 16 послуг (прибирання прибудинкових територій; освітлення сходових кліток; вивезення твердих побутових відходів; обслуговування ліфтів; обслуговування внутрішньобудинкових мереж; обслуговування димвентканалів; ремонт столярних виробів; дератизація; обслуговування паспортним столом; поточний ремонт сходових кліток; поточний ремонт покрівлі; утримання аварійної служби; транспортні засоби (їх утримання); інші витрати; прибирання підвалів; електроенергія ліфтів) ті, які реально їм надаються (поставити «+» чи «–»), вписати свої персональні дані та адресу і занести у штаб «Нашої України» (м. Трускавець, вулиця Шевченка, 5).

Оскільки газета вийшла в кінці грудня, то з Новим роком та перемогою у тарифній війні вітали трускавчан депутати-нашоукраїнці. Частина з них тепер – в інших партіях. Ось як писав тоді Ігор Пілько: «Щиро вітаю трускавчан з перемогою. Найбільше тішить те, що на наших очах формується справжнє громадянське суспільство. Що б не розказували про мотиви повернення тарифів в частині квартирної плати до попереднього розміру, скільки б не говорила влада про те, що це новорічний подарунок від неї - це рішення є перемогою трускавецької громади. Велика заслуга в цьому ГО "Пора", котра організувала велелюдне пікетування міської ради в знак протесту проти підвищення тарифів. Є наш внесок в організацію зустрічей в мікрорайонах міста. Ми готові були добитися скасування несправедливих рішень правовим шляхом. Але найбільше мають право говорити про те, що це їх перемога прості трускавчани, котрі знайшли в собі рішучість стати на захист своїх інтересів».

Насамкінець хочемо зазначити, що ідея публікації архівних матеріалів за 2005 рік належить голові ГМ «Опора» у Трускавці Євгену Бродзінському – одному з головних організаторів акцій протесту проти підвищення тарифів як в 2005, так і в 2012 році.

Матеріал узагальнив та опрацював Володимир Ключак

Примітка. Виділення жирним шрифтом у тексті – від редакції «Трускавецького вісника».

Сімнадцята сесія завершила роботу

Друге і останнє пленарне засідання XVII сесії Трускавецької міської ради VI демократичного скликання відбулося у середу, 4 квітня. Депутати попрацювали п’ять годин без перерви, та все ж «добили» всі питання. Тільки деякі були перенесені з ряду причин. Так, ще неготовим для розгляду виявилося питання затвердження програми «Питна вода», а в зв’язку із запланованим підписанням угоди з ТзОВ «Альфа Плюс» перенесли питання детального плану забудови території по вулиці Городище.

Першим було розглянуто проблему нової перспективної схеми теплопостачання міста Трускавця. Бурхливі дискусії та обговорення доповіді депутата-батьківщинівця й керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара завершилися логічно – схему затвердили. Проте навряд чи це змінить щось із неврегульованими питаннями теплопостачання, а таких є аж надто багато: оплата споживачами, які від’єдналися від централізованого опалення, за транзитні стояки; оплата за квадратними метрами чи тепловими лічильниками; доцільність чи недоцільність встановлення індивідуальних теплових пунктів; від’єднання ряду будинків на Сагайдачного (1, 1-А, 3) та Мазепи від котельні на Коцюбинського, будинку 38 на Бориславській від котельні на Сагайдачного, а будинків Стуса, 7, 9, Данилишиних, 47, 49, 51, Стебницька, 102, 104 від котельні на Івасюка. Мешканцям вищезазначених та ряду інших будинків пропонуватимуть переходити на індивідуальне опалення. Найбільш незахищеним навіть пропонуватимуть безвідсотковий кредит, але звідки братимуть кошти – невідомо. Як і невідомо, чи вдасться спорудити нові котельні для СШ № 3 та д/у «Дзвіночок», для СШ № 1 та кількох будинків на Сагайдачного, для дитсадків «Ялинка» та «Зірочка». З виступу Руслана Крамара складалося враження, що він говорить, думаючи тільки про день сьогоднішній, а не про майбутнє, не про перспективу. Про це в контексті питань індивідуальних теплових пунктів, нарахування згідно лічильників та відсотковості від’єднань від ЦО говорив депутат Кульчинський. Відповідь пана Крамара просто шокувала багатьох присутніх: «Ви ж не плануєте, скільки у Вас буде хворих…».

Блок земельних питань розглядався мляво, за винятком деяких, пов’язаних із сусідськими суперечками чи надто відомими структурами чи особами, до яких у владі є певні питання чи навіть претензії (приклад – підприємець Лоза). Депутати також заслухали з вуст начальника ДПІ м. Трускавця Романа Гладія Програму покращення сервісу обслуговування платників податків та вирішили виділити на закупівлю столів та оргтехніки 20 тисяч гривень. Приміщення та персонал надає податкова.

Не пройшло питання злиття управління архітектури та містобудування і відділу земельних ресурсів в одну структурну одиницю (доповідав керуючий справами Олег Ковальчин). Пояснення мера міста Руслана Козира, що робиться це «з метою оптимізації адміністративного процесу в органах місцевого самоврядування», депутатів не задовольнило, тож голосів забракло. Це надзвичайно сильно розізлило не лише мера, який почав традиційно займатися моралізаторством, але і секретаря ради Петра Шумина. Та до цього питання вже не поверталися.

Рада підтримала депутатський запит Ігоря Пілька – звернутися в прокуратуру щодо проведення перевірки цільового використання земель, які перебувають у постійному землекористуванні. Також було розглянуто та відхилено протест прокурора стосовно охоронної зони пам’ятки архітектури на Шевченка, 1. Останнім було питання, яке готував депутат Сергій Мицик від «Фронту змін» - звернутися до Верховної Ради України з вимогою невідкладного розгляду та прийняття Закону України «Про порядок імпічменту Президента України». Кількість депутатів була вже на межі кворуму, за проект рішення проголосувало лише 16 депутатів з мінімально необхідних 24. Міський голова Трускавця привітав усіх з наступаючими Великодніми святами, побажав очиститися та закрив XVII сесію.

Володимир Ключак

«До світла Воскресіння крізь терни катакомб»

У Єпархіальному музеї м. Трускавця 4 квітня 2012 року відкрилася фотовиставка «До світла Воскресіння крізь терни катакомб», присвячена 20-й річниці легалізації Української Греко-Католицької Церкви. Експозиція розроблена науковими співробітниками Інституту історії Церкви УКУ. В її основу лягли матеріали Інституту історії Церкви Українського католицького університету, спогади очевидців та активних учасників підпілля, які було зібрано протягом 1992-2009 рр., документи та фотографії Державного Галузевого архіву Служби безпеки України, Музею історії релігії, Центру досліджень визвольного руху (Львів), приватних збірок. Експозиція висвітлює три важливих етапи УГКЦ - насильницьку ліквідацію, підпільне життя й легалізацію в 1989 році. Дев’ятнадцять банерів хронологічно представляють трагічну й водночас героїчну історію УГКЦ від 1939 до 1991 року. За задумом розробників проекту матеріали фотовиставки на окремих прикладах повинні узагальнити й представити становище цілої Церкви в умовах переслідувань, розкрити форми спротиву й підпільної діяльності духовенства та мирян, методи боротьби за визнання своїх прав.

Цією виставкою Інститут історії Церкви прагне висловити подяку усім відомим і невідомим мученикам та ісповідникам віри, які своїм життєвим подвигом спричинились до того, щоб Українська Греко-Католицька Церква відродилась на українській землі оновленою та збагаченою

Побачити виставку, присвячену Українській Греко-католицькій церкві, може кожен бажаючий до 25 квітня.

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

Час мудрості і непокори

Вже по-весняному теплого дня 4 квітня в Народному домі відбулася дуже душевна і тепла зустріч. Зустріч з поетом, письменником, перекладачем, громадським та політичним діячем, лауреатом Національної премії України ім. Шевченка, Надзвичайним та Повноважним послом України і просто мудрим та іронічним чоловіком Романом Лубківським та презентація його книги «Чаша непокори».

Про історію видання збірки поезій Романа Лубківського «Чаша непокори» у Дрогобицькому видавництві «Коло» розповів упорядник книги – доцент Дрогобицького педагогічного університету Євген Пшеничний. Вся серія «100 поезій», у якій вже вийшли поетичні доробки Дмитра Павличка, Івана Драча, Романа Лубківського, готується з великою любов’ю і старанністю, поезіям передує бесіда-інтерв’ю з автором, папір для книг замовляється і привозиться аж з Голландії. Та, головне, це, звичайно, зміст, нерв, суть – поезія.

«Для когось поезія – чаша натхнення, чаша краси і насолоди. А для мене – і чаша непокори!» - говорить сам автор Роман Лубківський. Він дуже скромний, іронічний та самоіронічний. Не називає себе шістдесятником, розповідає, що коли вимагалося писати якісь хвальби партії, рятувався в поетичних перекладах. Хоча першу збірку «Зачудовані олені» видав у 1965 році. Потім були перерви у виданні збірок й до десяти років. Потім була нова історія і депутатство першого демократичного скликання. Але депутатство не вважає панацеєю, каже: «Зараз я знову нормальна людина». Згадує як занесли до Верховної Ради жовто-блакитний прапор, а першому Президенту Леоніду Кравчуку запропонували присягати на Пересопницькому Євангеліє, Плющ казав: «Ви б ще Коран приволокли». Як займався дослідженням життя і діяльності «Руської трійці», як один депутат Верховної Ради казав «А русская тройка єто хорошо…». А Роман Лубківський і сина назвав Маркіян. Зараз, коли Степан Хмара питає: «Вам Маркіян хто?» Відповідає «Стрийко». Молоді Роман Лубківський порадив читати не «Отдохни», а газету «День». А всім нам – жити і добре робити свою справу, свою роботу на своєму місці.

З великою любов’ю Роман Лубківський говорив про Трускавець. Для поета це місто має свій запах, свій колір, свій колорит. Любов до Трускавця, співів у курортному парку прививав пану Роману ще Олесь Гончар, який часто відпочивав на курорті. Тому Роман Лубківський висловив пропозицію назвати одну з вулиць Трускавця іменем Олеся Гончара.

Серед інших привітав поета, подякував за зустріч і міський голова Руслан Козир. Він одразу купив не одну «Чашу непокори», а дві пачки книг, одну – для міських бібліотек. А на рахунок вулиці Олеся Гончара міський голова питання запропонував винести на депутатську комісію.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

 

Акція "За охорону дітей і сім'ї"

4 квітня у м. Бориславі відбулася маніфестація, присвячена захисту сім’ї,  дітей та традиційних сімейних цінностей. Учасники акції пройшлися головними вулицями Борислава із закликами не допустити узаконення політики, скерованої на руйнацію українських сімей, а саме: впровадження Гендерних стандартів в суспільне життя та освіту (пропаганда і узаконення сексуальних збочень), а також Ювенальної (кримінальної) юстиції, яка відбирає у батьків та педагогів право на моральне та християнське виховання власних дітей (необмежені права дітей, а батькам тільки обов’язки), що в кінцевому результаті позбавляє батьківських прав. На центральній площі міста перед Міською радою лунали виступи громадських діячів та занепокоєних батьків. Крім того, були показані ролики про негативні наслідки гендерної політики та ювенальної юстиції за кордоном, збиралися підписи на заборону діяльності тих організацій, які підривають інститут сім’ї та пропагують антиморальні ідеї.

Що це за гендерна ідентичність, що так посилено впроваджується в закони і сфери життя українців?

В нашій державі гендерна політика подається як рівність прав жінок і чоловіків. Та насправді гендер –  це соціальна стать. Вже не важливо, ким людина народжується, важливо, ким вона себе відчуває: гетеросексуалом, бісексуалом, гомосексуалістом, лесбійкою чи трансгендерною особою. Йдеться про підступну пропаганду гомосексуалізму в українському суспільстві і в результаті очікується руйнація інституту сім’ї в цілому.

Нам кажуть, що метою введення ювенальної юстиції є посилення соціального захисту неповнолітніх, що дозволить забезпечити додаткові гарантії прав дитини…

А насправді, ювенальна юстиція (ЮЮ) – це пастка в яскравій обгортці. Досвід багатьох західних країн показує, що ювенальна юстиція призводить до наслідків, що протилежні задекларованим! А саме:

- ЮЮ призводить до безкарності молодіжної злочинності та її стрімкого зростання. Адже згідно з принципом «пріоритетності прав дитини», покарання має бути максимально м’яким, тобто символічним.

- ЮЮ спотворює мораль дітей та молоді. Як іще можна зрозуміти основу ювенальної юстиції – доноси і наклепи на батьків, вчителів, друзів? Більш того, згідно з принципом «пріоритетності прав дитини», дітей заохочують подавати на батьків (і взагалі — на дорослих) до суду.

- ЮЮ позбавляє батьків права виховувати своїх дітей: відповідно до норм ювенальної юстиції батьки вже не зможуть захищати дітей від впливу деструктивної мас-культури.

- ЮЮ руйнує сімейний затишок, адже дає дозвіл стороннім людям контролювати повсякденне життя дітей та їх батьків.

Отже, система ювенальної юстиції суперечить конституційному принципу захисту сім'ї, її незалежності, вільного вибору батьками форми виховання дітей, ставить сім'ю під жорстокий контроль чиновників. Сьогодні ювенальна юстиція просовується через Кримінально-процесуальний кодекс, який стає ідеологічною та юридичною основою для введення ЮЮ.

Учасники маніфестації закликали громадськість і батьків не бути байдужими  та встати на захист своїх дітей, а саме:

- створювати громадські організації за участю батьків, педагогів, молодіжні та батьківську комітети і рухи по захисту дітей;

- інформувати про небезпеку ювенальної юстиції та гендерної ідеології;

- підписувати звернення проти введення ювенальної юстиції на ім’я Президента, Міністра юстиції, народних депутатів;

- збирати підписи проти введення ювенальної юстиції та гендерної політики.

Збережемо цілісність сім’ї, моральні і духовні традиції, які будувалися віками!

ГО "Молодь за здорове життя",

з міста Борислава спеціально для «Трускавецького вісника»

Санстанція попереджає: остерігайтеся шахраїв!

 

ДЗ «Трускавецька міська санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України на виконання листа Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Моісеєнка Р.О. від 21.03.2012р. № 179 та листа ДЗ «Львівська обласна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України від 02.04.2012р. № 1849/02, щодо забезпечення дотримання вимог чинного законодавства в частині заборони реклами харчових продуктів та дієтичних добавок без погодження з МОЗ України тексту реклами повідомляє, що до Міністерства охорони здоров'я України надходять звернення громадян з приводу шахрайських дій осіб, що реалізують харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, функціональні харчові продукти та дієтичні добавки (далі – спеціальні харчові продукти).

У зверненнях зазначається, що громадяни отримують інформацію про спеціальні харчові продукти через рекламу із засобів масової інформації (по радіо, телебаченню та із друкованих засобів масової інформації).

Реклама спеціальних харчових продуктів містить інформацію щодо лікування чи полегшення умов перебігу захворювань.

Також, звертаючись по телефону, зазначеному у рекламі спеціальних харчових продуктів, громадяни отримують інформацію про нібито «ефективні та дорогі лікарські засоби». Тобто, сама реклама, а також особи, які надають консультації по телефону, позиціонують спеціальні харчові продукти як лікарські засоби та рекомендують для лікування хвороби.

Зазначаємо, що відповідно до статті 39 Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” забороняється реклама харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок без попереднього погодження її тексту з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Крім того, забороняється для реклами харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок використовувати:

 1) вислови щодо можливої лікувальної дії, втамування болю;

 2) листи подяки, визнання, поради, якщо вони пов'язані з лікуванням чи полегшенням умов перебігу захворювань, а також посилання на таку інформацію;

 3) вислови, які спричиняють чи сприяють виникненню відчуття негативного психологічного стану.

Також підпунктом 6 пункту 4 розділу 1 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері охорони здоров`я щодо посилення контролю за обігом лікарських засобів, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок» визначено, що у рекламі товарів та методів, що не належить до лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, а також у рекламі харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок забороняється посилатися на те, що вони мають лікувальні властивості.

Таким чином, харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, функціональні харчові продукти та дієтичні добавки не є лікарськими засобами та не можуть включатися до стандартів і протоколів надання медичної допомоги.

Крім того, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, функціональні харчові продукти та дієтичні добавки видається із сферою застосування для харчування населення та їх реалізацію дозволено тільки через спеціалізовані відділи магазинів та аптечну мережу.

Враховуючи вищезазначене, прошу забезпечити дотримання чинного законодавства в частині заборони реклами харчових продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок без погодженого з МОЗ тексту реклами.

Наталія Когут, головний державний санітарний лікар м. Трускавець

Запрошуємо на роботу

 

В ательє «Атлас» потрібна кравчиня. Гнучкий графік роботи. Хороша оплата. Тел. 098 499 25 42.

 

СПА-центр «П’ятий океан» запрошує на роботу прибиральницю, косметолога, масажиста, адміністратора. Телефон для довідок: (03247) 6-55-53, 098-07-900-77.

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 05 апр 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 6 мес назад
iowalutheranhospital 30 июл 2019 ответить
Це публічне оголошення для всіх, хто хоче продати нирку, у нас є пацієнти, які потребують пересадки нирки, тому, якщо ви зацікавлені продати нирку, будь ласка, зв'яжіться з нами по електронній пошті iowalutheranhospital@gmail.com
Ви також можете зателефонувати або написати нам на WhatsApp на +1 515 882 1607.

ПРИМІТКА: Ваша безпека гарантована і наш пацієнт погодився платити велику суму кожному, хто погодиться пожертвувати нирку, щоб врятувати їх. Ми сподіваємося почути від вас, щоб ви могли врятувати життя.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником