Трускавецький вісник № 47 (426) від 23 квітня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 47 (426) від 23 квітня 2012 р.

23.04.2012 

У номері: Акція протесту проти нових тарифів у Трускавці, Анонси мистецьких та громадсько-політичних подій, Духовна віднова, Відкриття «Міротелю» перенесли.

Новини Трускавця та регіону

Анонси митецьких та громадсько-політичних подій регіону

- У понеділок, 23 квітня, з 14.00 до 15.00 триватиме пряма телефонна лінія з керівником управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької РДА Галиною Явір. Тел. 3-89-68.

- Впродовж квітня в історичному відділі музею «Дрогобиччина» (Дрогобич, вул. Франка, 32) демонструється виставка «Патріарх Йосип Сліпий у пропам’ятних виданнях».

- У середу, 25 квітня, повинна вирішитися доля Дрогобицького педагогічного університету, в цей день відбудуться вибори ректора. Проте система обрання ректора є такою, що все одно вирішальне слово буде за Міністерством освіти та науки України (міністр Дмитро Табачник). До уваги будуть брати всіх кандидатів, хто набере понад 30% голосів. Отже, якщо один може набрати 50%, а інший 30%, то ректором стане не той, у кого 50%, а виключно той, кого вважатимуть за потрібне призначити на цю посаду у Міносвіти.

- У середу, 25 квітня, в Народному домі Трускавця відбудеться вечір-зустріч з поетом, лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка Іваном Драчем та презентація його книги «Сонце моє». Організаторами акції є відділ культури ТМР, товариство «Просвіта», Народний Дім та видавництво «Коло». Початок о 18.00.

- У четвер, 26 квітня, розпочне свою роботу XVIII сесія Дрогобицької міської ради. Початок о 10.00.

- У четвер, 26 квітня, біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у Бориславі (вул. Данила Галицького, навпроти пошти) пройдуть панахида та віче до 26-ї річниці Чорнобильської трагедії. Початок – о 13.00.

- На четвер, 26 квітня, заплановано проведення чергового засідання Дискусійного клубу, який у Дрогобичі започаткували газета «Тустань» та Товариство «Юрій Дрогобич».

- У четвер, 26 квітня, День відкритих дверей пройде в Бориславському медичному коледжі (вул. Шкільна, 37). Початок – о 16.00, довідки за тел. (03248) 5-01-13, 4-20-17.

- У п’ятницю, 27 квітня, в Палаці мистецтв Дрогобича відбудеться мистецька акція «Дрогобицькі зустрічі» за участю відомих художників Дрогобиччини. Початок о 17.00.

- У неділю, 29 квітня, в клубі села Нагуєвичі розпочнеться творчий вечір поета-пісняра Богдана Галиченка. Запрошуємо представників ЗМІ, літераторів, майстрів поетичного слова та всіх шанувальників української поезії. Початок о 17.00.

- У неділю, 29 квітня, у місті Бориславі відбудеться фестиваль духовної, народної та сучасної естрадної пісні «Великодні дзвони». Початок о 17:00 годині на літній сцені міського Палацу культури.

- У суботу, 5 травня відбудуться ювілейні збори Польського Культурно-просвітницького центру імені Раймунда Яроша, котрий діє в Трускавці з 1992 року. Початок заходу – о 13.00 (в дитячій школі мистецтв). Першим головою польського товариства був світлої пам’яті Євгеній Домбровський, зараз Центр імені Раймунда Яроша очолює п. Євгенія Домбровська. Товариство проводить вечори поезії, зустрічі на історичну тематику, займається впорядкуванням поховань як на трускавецькому цвинтарі, так і на дрогобицькому некрополі по вулиці Трускавецькій (саме тут, між іншим, похований колишній власник Трускавця Раймунд Ярош). «Трускавецький вісник» щиро вітає Культурно-просвітницький центр імені Раймунда Яроша з 20-літнім ювілеєм.

- 20 травня в Дрогобичі пройде акція «Вишиванка-фест». Деталі акції уточнюються, наразі відомо, що збір проходитиме біля пам’ятника Івана Франка.

Управління архітектури відзначило 50-літній ювілей

10 квітня цього року виповнилося 50 років від дня створення управління архітектури у Трускавці. Урочистості з цього приводу пройшли в п’ятницю, 19 квітня,  в Народному домі Трускавця. З вітальним словом виступив міський голова Трускавця Руслан Козир, а згодом слово мали архітектори Роман Домінко та Олександр Грищенко. Народний дім підготував невеличку концертну програму – з піснями та поетичними вітаннями виступили Анна-Марія Грабовська, Олександра Лисак, Олена Соляник та Світлана Губернат. На святкуванні були присутні гості з сусідніх міст, а також зі Львова, а також екс-мер Трускавця Болеслав Петровський. Після офіційного відзначення 50-ліття Управління архітектури та містобудування ТМР архітектори продовжили святкування в неформальній обстановці.

 

Духовна віднова

У Трускавці та Бориславі тривають Святі Місії. Проводить їх священик, який тривалий час працював у м. Оренбург (Росія), а тепер служить у Вроцлаві (Польща). Місії є дещо відміннішими від реколекцій – щоб зрозуміти суть, можна порівняти косметичний ремонт із ремонтом капітальним. Проблеми людини переважно є її власною виною, неправильним підходом до Бога, до речей, до інших людей і до себе самої. Часто Бога люди сприймають як поліцейського, котрий тільки й дивиться, як покарати когось за гріхи. Іншим разом сприймаємо Творця як швидку допомогу, лікар з котрої має допомогти, причому миттєво – і при отриманні такої допомоги навіть не обов’язково дякувати. Забуваємо, що Бог є любов, – наголошує отець-місіонер.

Щодня трускавчани та бориславці окрім місійної науки мають можливість взяти участь у конференціях – чи то для подружнього стану, чи то для батьків, чи то для молоді. Кожного дня від неділі, 22 квітня аж до п’ятниці, 27 квітня – можливість духовного очищення, віднови, направлення свого життя. Місії є благодатним шансом для людини і в зв’язку з цим отець розповів забавну історію про чоловіка, котрий постійно просив Бога, щоб той допоміг йому виграти мільйон доларів у лотерею, але ніколи не купував лотерейного квитка. Часто ми є подібні до цього чоловіка, бо не хочемо зробити перший крок у напрямку свого вдосконалення, змін на краще, віднови, не хочемо купити цього «квитка».

Отже, Святі Місії ще тривають в римо-католицьких церквах Трускавця та Борислава, на їхнє закінчення вірні при виконанні умов Місій можуть отримати індульгенцію (повний відпуст). Час Служби Божої на Святі Місії у Трускавці – 16.00, у Бориславі – 12.00 та 19.00.

 

Пасторально-місійний відділ УГКЦ запрошує на прощу

Пасторально-місійний відділ УГКЦ, референтура у справах мігрантів та іммігрантів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та БФ «Карітас СДЄ» запрошують на зустріч та нічну пішу прощу Самбір-Лаврів (Львівська обл.), яка відбудеться 28-29 квітня.

Зустріч розпочнеться о 19.30 молебнем біля чудотворної ікони Богородиці, що знаходиться у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у м. Самборі. Відтак після спілкування та праці в групах, о 20.30 паломники вирушать у нічну пішу прощу у с. Лаврів із зупинкою у Старому Самборі (храм св. Миколая). Завершиться паломництво Божественною Літургією, яка розпочнеться о. 06.00, у монастирі св. Онуфрія в с. Лаврові. Про історію монастиря св. Онуфрія можна почитати на сайті: http://palomnyk.at.ua

За додатковою інформацією звертатись за номерами: 067-77-48-171 – Ярослав, 067-76-59-769 – Надія.

Чи завалиться верхній бювет?

 

 Як повідомив під час святкування 50-ліття управління архітектури в Трускавці головний архітектор Трускавця 1962 – 1995 рр. Роман Домінко, міській владі Трускавця потрібно звернути увагу на бювет № 2, запроектований київським інститутом на експериментальній основі. Оскільки перекриття там є натягнутим, то воно в любий час може рухнути, обвалитися (якщо почнуться корозійні процеси). Також пан Домінко розкритикував трускавецьку владу за те, що нищиться Палац культури «Мир», в який свого часу було вкладено дуже багато коштів, а ті кошти вибити було зовсім нелегко. Мер Трускавця Руслан Козир висловив безпорадність та тільки розвів руками, що влада не має на це важелів впливу, адже «Мир» тепер – приватна власність.

Відкриття «Міротелю» перенесли

Урочисте відкриття готелю «Міротель» (об’єкт включений у програму Євро-2012) перенесено. Спочатку «Міротель» планували відкрити 21 квітня, та з ряду причин урочисте відкриття відбудеться, швидше за все, в першій декаді травня. «Міротель» разом з «Медпаласом» має шанс стати найкращою лікувально-діагностичною базою в Україні. Окрім того, в «Міротелі» на першому поверсі буде стрип-бар, ресторан та багато атракцій, які стимулюватимуть гостей курорту обирати саме цей об’єкт.  За неперевіреною інформацією, в «Міротелі» вже поселилася група відпочивальників з Польщі. А будівельники з Бучача, котрі працювали на об’єкті, планували здійснювати ще реконструкцію одного з санаторіїв-тисячників ЗАТ «Трускавецькурорт», але тендер виграла трускавецька фірма.

Хотіли нажитися на біді

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВС у Львівській області, в Бориславі спритні ділки вирішили нажитися на людях у зв’язку з перебоями у водопостачанні. В найбільш густонаселеному районі вулиці Коваліва 6 квітня з цистерни «Молоко» вони розпочали продаж питної води, не маючи на це необхідних дозволів. Про таку торгівлю міліцію повідомили самі мешканці мікрорайону. Продавцям води інкримінують шахрайство.

Хваліте Господа з небес

Фестиваль хорового співу «Хваліте Господа з небес» пройшов в Дрогобичі, у кафедральному храмі Пресвятої Трійці, інформує ТРК «Алсет». Участь в фестивалі взяли хорові колективи з Дрогобича, Львова, Івано-Франківська та інших міст. Дрогобич, зокрема, представляли хор музичного училища імені Барвінського, студентська хорова капела «Гаудеамус», муніципальні камерні хори «Легенда» та «Боян».

Фестиваль хорового співу пройшов у Трускавці – минулої суботи 21 квітня, в Будинку учнівської творчості.

Олег Соскін побував у Трускавці

В неділю, 22 квітня, в музеї історії міста Трускавця проходила зустріч із відомим політологом Олегом Соскіним. Гість з Києва розповів про своє бачення теперішньої ситуації в державі, проте обговорювалися і локальні питання, зокрема суто трускавецькі. Участь в дискусії взяли міський голова Трускавця Руслан Козир, знаний дрогобичанин Святослав Сурма, громадський діяч, член партії «ВО «Свобода» Святослав Грабовський та кілька інших осіб. Мер Трускавця вкотре повторив своє улюблене японське прислів’я, що якщо хочеш жити як людина, то треба працювати, як кінь.

Власна інформація

 

Трускавчани відзначилися на турнірах з плавання та тенісу

З 20 по 21 квітня 2012 року у плавальному басейні Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено відкритий міжобласний Великодній турнір з плавання серед учнів 2000 - 2002 р.н.  В змаганнях взяли участь понад 60 сильніших плавців спортивних шкіл Хмельницька (обласний центр фізичного виховання учнівської молоді), Львова (ДЮСШ Аквапарк «ПЛЯЖ»), Трускавця (ДЮСК «Спортовець»), Дрогобича та Кобрина із спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву Білорусії.

 На урочистому відкритті змагань від Трускавецької міської ради гостям турніру були вручені пам’ятні подарунки з атрибутикою міста-курорту Трускавець.

 Найкращих результатів досягнули вихованців ДЮСК «Спортовець»: Галина Кісак – І місце на дистанції 50 м бат. та три ІІ місця ( 50 м в/с, 100 м  компл., 100 м в/с); Влас Крамар – переможець на дистанції 50 м брасом серед юнаків (І місце); Марта Веклюк – ІІ місце на дистанції 100 м бат. та ІІІ місце на 50 бат.; Дмитро Воляр – ІІ місце на дистанції 100 м бат.

У командних видах програми – естафетному плаванні 4 х 50 м комб. трускавчани вибороли ІІ місце серед дівчат та ІІІ місце серед юнаків (тренери ДЮСК – Богдан Смеречинський, Олег Кирчей та Андрій Жгута).

Всі призери турніру були нагороджені грамотами ДЮСК «Спортовець».

З 19 по 22 квітня 2012 року у м. Стрию відбувся міжобласний юнацький тенісний турнір «На Великдень», в якому брали участь учні відділення тенісу ДЮСК «Спортовець». Всього на турнір заявилися біля 50 учасників з Ужгорода, Києва, Стрия та Трускавця у вікових групах до 10 та до 12 років.

Срібним призером змагань став трускавчанин Максим Олійник, який у фінальному поєдинку уступив першість ужгородському тенісисту.

Вихованка ДЮСК «Спортовець» Яна Микитин виборола ІІІ місце та завоювала бронзову медаль (тренер ДЮСК Ігор Микитин).

 Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

 

На горі Маківці відбудуться урочистості з нагоди 97-ї річниці легендарного бою Січових стрільців

29 квітня відбудуться урочисті заходи з нагоди відзначення 97-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківці в Сколівському районі. Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич погодив програму урочистостей, в яких візьмуть участь представники влади, молодіжні та ветеранські громадські організації.

За програмою, 29 квітня о 13.30 біля Меморіалу на горі Маківці відбудеться панахида за Січовими стрільцями, загиблими в тих боях, покладання квітів та віче. Після віча відбудеться концерт патріотичної пісні. На 15.30 заплановано військово-історичну реконструкцію «Бій за гору Маківку» за участі реконструкторів Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

Також заплановане таборування членів молодіжних громадських організацій на горі Маківці впродовж 28 квітня-2 травня.

Прес-служба Львівської обласної ради

 

Дрогобицька районна влада погрожує перекрити комунальникам дорогу до Броницького сміттєзвалища

Дрогобицька райдержадміністрація не задоволена станом експлуатації Броницького сміттєзвалища міськими комунальними службами. Про це 23 квітня заявив на нараді голова РДА Михайло Сендак, – передає кореспондент ІА ZIK.

З його слів, автомобілі, які везуть тверді побутові відходи з Дрогобича до Брониці, засмічують дорогу, яку доводиться прибирати районним службам. Лише під час минулого Дня довкілля на узбіччях зібрано і вивезено 6 вантажівок різного непотрібу, який випав із автомобілів, що перевозять сміття.

«Сміттєзвалище вже вичерпало себе, – каже Михайло Сендак. – Нині тверді побутові відходи складують за визначеною територією. Так не повинно бути».

У зв’язку з цим в районі скликають нараду, на яку запрошують керівництво Дрогобича, екологів зі Львова й інших фахівців, щоб разом шукати вихід із непростої ситуації, яка негативно позначається на навколишньому середовищі, несе загрозу здоров’ю людей. Якщо з боку міста не буде кардинально поліпшено експлуатацію сміттєзвалища, то, зі слів Михайла Сендака, сміттєвозам буде перекрито дорогу до нього.

www.zik.ua

Козиру –  ганьба, трускавчанам –  слава!

 

 «Ганьба Козиру! Ганьба, ганьба, ганьба!!!» - скандували трускавчани після зібрання, яке відбулося минулої п’ятниці, 20 квітня, в Народному домі Трускавця. Та не чув цього Руслан Ярославович, бо, напевно, в цей час попивав мінеральну водичку, святкуючи з Романом Домінком, Олександром Грищенком та іншими архітекторами 50-річчя відділу архітектури в Трускавці. 

Цей день 20 квітня 2012 був для мера достатньо напруженим. Депутатська комісія, котра розглядала пропозиції КП «Трускавецьжитло» стосовно можливості зниження тарифів, зробила так, як хотілося б голові – після довгих дебатів, пописувань розумом та розумінням ситуації та шляхів виходу з неї, мудрими мінами та виглядами вийшов звичайнісінький пшик – тільки троє членів комісії (а потрібно було чотири голоси) проголосувало за ці пропозиції, за те, щоб тариф все-таки знизити. Це депутати Євстахій Буняк, Павло Швець та Віктор Павлик. Принагідно нагадаємо прізвища інших членів комісії з питань ЖКГ, котрі або були відсутні, або ж не проголосували так, як хоче громада. Це Руслан Крамар, Михайло Хомич, Валентина Зануда та Іванна Спурза. Оскільки про п. Зануду дехто встиг навіть забути, як вона виглядає, а п. Крамар був відсутній, то вина у неприйнятті комісією рішення лежить виключно на депутатах Хомичу та Спурзі. Таким чином понад двотижневі п’ять засідань завершилися тим, що можна було спрогнозувати – нічим. І це при тому, що КП «Трускавецьжитло» цього разу подало пропозиції, згідно яких середній тариф на квартплату міг зменшитися з 2,11 грн. чи 2,02 грн. до 1,46 грн. Як свідчать надані нам гендиректором КП «Трускавецьжитло» Олександром Ткаченком та депутатом ТМР Богданом Габшієм дані (отримані нами вже після засідання комісії), цього вдалося б досягти, зменшивши рентабельність підприємства до 5% (тариф тоді на 1 м. кв. знизився б на 10 копійок, а кредит мав би виплачувати міський бюджет), надаючи дотації з міського бюджету на утримання аварійно-диспетчерської служби (на 39,6 коп. знизився б тариф, а бюджет мав би це компенсувати комунальному підприємству у сумі 127 тисяч гривень щомісяця) та завдяки дольовій участі комерційних структур в утриманні будинку (на 6 копійок).

Одразу після засідання комісії з питань ЖКГ (засідання тривало з 12.00 до 13.45) депутати вирішили подати міському голові ультиматум – лист-вимогу до 27 квітня врегулювати ситуацію, інакше депутати готові піти на відміну рішення виконавчого комітету, не виключаючи і розпуску самого виконавчого комітету. Отже, починає пахнути смаженим. Депутатів можна зрозуміти, адже багато мешканців не дуже розбираються у всіх тонкощах місцевого самоврядування і саме на них, тих, хто ходив від хати до хати та переконував за них голосувати, покладають відповідальність за те, що сталося. Хоча найбільшу вину покладають саме на міського голову Трускавця, який своїм «прагматизмом» вже дістав не лише всіх працівників мерії, а й чи не всіх трускавчан.

З 15.00 до 16.45 міський голова мав приємний відпочинок, бо перебував на офіційному святкуванні 50-річчя управління архітектури в Трускавці, а згодом, щоб не зустрічатися з мешканцями Трускавця, з тими ж архітекторами ретирувався із залу. І тоді все й почалося і з цього моменту закінчується наш вступ, а починається наша розповідь на тему «Козиру – ганьба, трускавчанам – слава!».

Порожнє приміщення Народного дому за якихось п’ять-десять хвилин стає вщерть заповненим. Сидячих 120 місць, стільки ж вміщається стояти, але це ще не все. Люди не поміщаються навіть у вузенькому коридорчику, заповнюють внутрішній двір, вимагають говорити голосніше, бо почути хоче кожен. Адже це не політика, не концерт, це те, що болить кожного. Бо обговорюють те, як влада, яку обирали свідомо у жовтні 2010, позбиткувалася, познущалася над громадою, тою, котра мала стати «заможною». І ось кілька сотень представників громади прийшли…

«Про ту «чесну» владу вже ходять анекдоти…» - розпочинає своє коротке слово голова ГМ «Опора» в Трускавці Євген Бродзінський і зазначає, що «Опора» не піариться, адже ж не бере участі у виборах. А підвищення тарифів – це тема, актуальна для кожного. Пан Євген зазначає, що такі різні політичні сили як КУН, Свобода, Народна самооборона, Партія регіонів та Громадянська позиція вже висловилися з приводу підвищення тарифів, тобто, підтримують громаду. А громаді влада просто залізла в кишеню, щоб дехто мав зарплати по 5 – 9 тисяч та ще й премії, надбавки. І не просто загальній ефемерній громаді, а кожній сім`ї – тобі і мені нахабно залізають в кишеню ще й мовчати заставляють.

Обирається президія у складі головуючого Святослава Грабовського та секретаря Василя Кіндракевича (представники «Свободи» та Громадянської позиції). А далі до слова запрошують Анастасію Журавську, вчительку Руслана Козира. Цитуємо дослівно. «Ще такої влади не було в Трускавці, відколи Трускавець. Кожен хотів взяти крісло і за це воювали довго і нудно. Красти нема що, а кожен хоче жити. Пан Ткаченко дістав свою посаду і почав робити ремонт свого кабінету, зарплата – 9 тисяч гривень на місяць, це як моя річна пенсія. Я вже півтора року при новій владі плачу гроші. Де ті гроші?». Це лише уривок із сказаного, а всього пані Анастасія і не встигла сказати, бо часу на виступи давали дуже мало, а зал гудів, кожен з присутніх хотів висловити наболіле, або ж задати запитання. Та не було кому задавати. «А де ж наш депутат Стасишин?» - запитували одна одну мешканки будинку 102 на вулиці Стебницькій. «Так він же ж з «Фронту змін», людина Козира» - роз’яснив хтось більш знаючий у політиці. Та не лише депутатів-фронтозмінівців не було, всіх депутатів наче вистріляло, де в них є час на якихось людей. Один лише Богдан Процишин доповів про стан справ, що ж депутати роблять, щоб розв’язати ситуацію.

Та повернемося до пані Журавської. «Ви вилізьте з чорних джипів за чорними вікнами, а то у вас вже душі стали чорними» - апелювала вона до свідомості (бо слова «совість» тут свідомо не вживаємо) тих же відсутніх депутатів. «Добре сидіти у м`яких кріслах і отримувати високу зарплату» - говорила вчителька теперішнього мера і люди схвалювали її слова у всьому крім одного – що вона і надалі підтримує мера Козира. «Ви й мене вчили, не лише його, то скажіть конкретно, що він зробив доброго, ну хоч щось одне» - мало не благав п. Анастасію Журавську Євген Бродзінський, але відповіді хоч про якусь одну добру справу пана Козира ні він, ні весь зал так і не почули.

Богдан Процишин розповідав, як депутатів «кормили завтраками і обмежували в інформації» і от тепер депутати вимагають від голови до 27 квітня провести виконком, на якому знизити тарифи. Згодом виступив голова ЛОО ПП «Громадянська позиція» Теодор Дяків, який чітко та аргументовано довів, чому підняття квартплати у Трускавці було незаконним і як діяти далі. «Якби влада Трускавця діяла по закону, то ви б тут не збиралися», - зазначив пан Дяків. Партія вже подала до суду, але це не єдиний шлях. Зі слів пана Теодора, державна фінінспекція рекомендує тариф для Трускавця у розмірі 1,45 грн., натомість для деяких будинків у Трускавці тариф встановили в розмірі біля 4 гривень. Звернув увагу відомий львівський правозахисник і на той факт, що в складі виконкому є людина, котра працює в КП «Трускавецьжитло» і то не одна, отже, окремі члени виконкому самі собі підвищили зарплату. І тільки цього одного порушення закону про запобігання корупції в Україні було б достатньо, щоб визнати рішення № 23 з доповненнями незаконним, а таких порушень є ще кілька. До речі, зі своєї сторони вкажемо на ще одне порушення, яке дає нам право агітувати людей, щоб платили за старими тарифами – рішення № 23 не публікувалося в місцевій пресі і це без сумніву. І всілякі потуги юристів «Трускавецьжитла» доводити, що газетних публікацій рішення виконкому їм не потрібно – їм же ж мінус. Як юристам.

«Де гарантія, що кошти, які йдуть на рахунки КП «Трускавецьжитло», не пропадуть так само, як кошти КП «Наше місто»?» - запитував Теодор Дяків і на кінець свого виступу акцентував увагу, що не лише рішення виконкому незаконне, але й мешканці мають право обирати з переліку послуг і тільки тоді укладати договори, як це має місце в великій кількості львівських будинків.

Голова комісії з питань ЖКГ Львівської обласної ради, депутат-свободівець Михайло Задорожний (був присутній на зборах громадян разом з обласним депутатом Олексієм Балицьким) прямо вказав, чому трускавецька влада зробила такий крок. Уряд приймає постанову, за якою впроваджується пеня. Ті, хто матиме борг, будуть позбавлені свого помешкання. І тут в залі завирувало. Так ось які меркантильні інтереси переслідує наш мерчик. Хоче, напевно, загнати нас всіх у борги, позбавити нас квартир і таким чином вирішувати житлові питання. «В мене складається таке враження, що всі видатки Трускавецька міська рада покладає на вас», - продовжував Михайло Леонович і риторично запитував – чому ж досі не реагує прокурор Трускавця. Депутат сподівається, що трускавчани звернуться до обласної ради і маємо інформацію, що вже у вівторок це питання буде піднято у Львові. Також Михайло Задорожний нагадав, що мешканці мають повне право давати доручення своїм депутатам, а обов’язок депутатів – реагувати на такі доручення. Особливо актуальними ці слова звучали в контексті звинувачення однієї з виступаючих, що в Трускавецькій міській раді тільки приблизно десять депутатів не йдуть на повідку у Козира і що громадяни часто хотіли б відкликати депутатів, та не знають, як це зробити. Пан Задорожний підтвердив, що дійсно, зробити це майже неможливо і додав: «Бачили очі, що обирали». Обласний депутат збурення громадськості у Трускавці назвав логічним явищем. Він же навів приклад тарифу-квартплати в Бродах (58 коп.), Городку (97 коп.), Жидачеві (84 коп.) і курортному Моршині (86 коп.). Нагадаємо, що у Трускавці тариф (і то без вивезення сміття) підвищили до 2,02 грн. і навіть якщо знизять, то він становитиме півтора гривні. «Чесна» влада – «заможна» громада, панове.

Святослав Грабовський, помічник обласного депутата Олексія Балицького та головуючий на цих зборах, зробив підсумки та зачитав резолюцію-звернення, яке присутніми було підтримало одноголосно. Одним із його пунктів була вимога поіменного голосування по цьому питанні та в подальшому забезпечення персоналізації голосування, що було б позитивним кроком вперед, але така влада, яку маємо, на жаль, тепер у Трускавці, навряд чи піде назустріч громаді в питанні прозорості своїх дій. Також маємо великий сумнів, що буде розпущено цей виконком, який є просто слухняним знаряддям в руках пана Козира. Та якою буде реакція влади міста на ці збори, побачимо вже цього тижня. А тим часом у п’ятницю, після закінчення зборів, трускавчани під звуки сирен тричі обійшли колом по вулицях біля мерії, діючи методом ненасильницького опору Махатми Ганді, блокуючи тимчасово рух автотранспорту та волаючи і скандуючи «Геть Козира!», «Ганьба Козиру!», «Ганьба, ганьба, ганьба!». І приємно, що в цій колоні були і старі, і молоді, і свободівці, і регіонали, і кунівці, і прихильники Юлії Тимошенко. Бо всіх об’єднало зухвальство та свавілля влади, якої, за словами А. Журавської, «такої у Трускавці ще не було». І дай Боже, щоб більше ніколи такої в нашому прекрасному місті більше й не було, а теперішня щоб щезла, як дим та як віск від вогню.

А трускавчанам, які не були байдужими, а вийшли, щоб висловити свою тверду антикозирну позицію – слава, слава, слава!!!

Володимир Ключак

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 23 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником