Трускавецький вісник № 48 (427) від 25 квітня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 48 (427) від 25 квітня 2012 р.

25.04.2012 

У номері: Як на Львівщині "люди Януковича" утискують регіоналів, По тарифах приймуть політичне рішення, Успіхів більше від невдач, Пам’яті Чорнобиля, Вирвані сторінки з життя, Допомога людям з особливими потребами, Брифінг у податковій, Проект Меморіалу катівні на Стрийській у Дрогобичі, Делегація з Трускавця в Казахстані, Антипромоція від влади, У Бориславі відзначили 100-річчя Пласту, Кримінальні новини, Виставка собак у Східниці.

Новини Трускавця та регіону

По тарифах приймуть політичне рішення?

Вчора, 24 квітня, в черговий раз засідала депутатська комісія із питань тарифів. Попередньо домовлено, що тариф все-таки буде знижено. Цілком можливо, що зробить це виконавчий комітет на своєму засіданні завтра, 26 квітня (хоча цього питання станом на момент написання замітки не було в порядку денному виконкому).

Нагадаємо, що у минулу п’ятницю відбулися збори громадян, де присутні (понад 300 чоловік) ОДНОГОЛОСНО висловилися за відміну рішення виконкому про підняття тарифів та за інші пункти резолюції. В той же час невідомі вже почали розписувати паркани лозунгами «Ні – козирним тарифам».

Гостям прохід закрито!

При в’їзді на площу Незалежності (зі сторони міської ради та від церкви Миколая) нещодавно поставлено загороджувальні шлагбауми, що вже викликало незадоволення як жителів міста, так і відпочивальників. Жителі побоюються, чи з часом взагалі будуть їх допускати в парк, адже ходять чутки, що в парк можна буде потрапити тільки за умови перепустки, натомість нечисленні відпочивальники обурюються тим, що часто такі шлагбауми перекривають навіть тротуари та обмежують свободу пересування. Цікаво також, що ж планує влада робити з цими шлагбауми під час масових заходів (наприклад, День міста, День Незалежності України), коли є великі маси народу. Також, напевно, варто забути про такі атракції як велопробіги чи заїзди мотоциклістів-байкерів. Гірко, що подібні «монтажі» здійснюються без належного обмірковування всіх наслідків. Як кажуть, зразу видно, що думали не головою…

«Краса» на центральній площі Трускавця

«Той будує, той руйнує», писав колись Тарас Шевченко. Відреставрована до 180-річчя курорту центральна площа Трускавця мало того що перетворюється в базар, так ще й нищиться, спеціально демонтується бруківка, що видно на фото. А замість запланованого пам’ятника «Свободи» в центрі Трускавця постануть МАФи – палатки для гендлярів. У що перетворюється Трускавець з таким мером? І що ще нас чекає в наступні роки?

Дім Народний чи Козирний?

У п’ятницю, 20 квітня, в Народному домі Трускавця відбулися збори громадян (трускавчан) з приводу тарифів. За інформацією одного з організаторів цих зборів, керівника ГМ «Опора» в Трускавці, організатори за 1 годину часу змушені були оплатити 80 гривень за оренду залу Народного дому. При цьому коли в Народному домі проводяться сесії чи заходи навіть комерційного характеру (для прикладу, презентація книг, які тут же реалізуються), питання про сплату оренди не постає. Як не постає це питання і для своїх, приклад – управління архітектури святкувало 50-літній ювілей і зайняло часу 1 година 45 хвилин, та ніхто їм рахунки до оплати не виставляє. Що ж стосується громади міста, громадських організацій, яким влада мала б сприяти та йти назустріч, адже дім то НАРОДНИЙ, то за оренду Народного дому змушені оплачувати – і ГМ «Опора» (Євген Бродзінський), і ГО «Клуб української греко-католицької інтелігенції Трускавця» (Володимир Шиманський), інші. В той же час на безкоштовній основі було надано приміщення музею історії міста для зустрічі з п. Соскіним, адже організовувала цю зустріч своя, «козирна» структура – ГО «Товариський клуб». Тому цілком логічно було б перейменувати на час владарювання п. Козира Народний дім Трускавця у Козирний дім – тоді ні в кого не виникало б ні питань, ні претензій стосовно такої несправедливості.

Делегація з Трускавця – в Казахстані

Як повідомив на нараді з працівниками ГКК «Карпати» заступник генерального директора оздоровниці Петро Суда, делегація «Карпат» перебуває в Республіці Казахстан. Мета – залучення відпочивальників із цієї середньоазіатської країни. В рамках візиту – участь делегації «Карпат» на чолі з Олегом Регою на туристичній виставці, інтерв’ю на загальноказахських телеканалах (розповіді про курорт Трускавець, його цілющі води, «Нафтусю», переваги відпочинку в нашому краї, презентація друкованих та відео-матеріалів про курорт та «Карпати»). Петро Станіславович поінформував, що в березні та квітні цього року делегації з «Карпат» вже побували з робочими поїздками у Москві (Російська Федерація), Молдові, Азербайджані та Білорусі. Системна робота ГКК «Карпати» з промоції курорту Трускавець в цілому та готельно-курортного комплексу «Карпати» має свої наслідки – кількість відпочивальників у оздоровниці значно перевищує середньостатистичну по місті.

Чорний біль Чорнобиля

З нагоди 26-ої річниці з дня Чорнобильської катастрофи в центральній міській бібліотеці Трускавця пройде година екології на тему «Біль та тривоги Чорнобиля» (початок – 26 квітня о 14.00). Також в бібліотеці буде організовано книжкову виставку на чорнобильську тематику, в якій, між іншим, будуть наступні позиції: Біль і тривога Чорнобиля /Упоряд. Ю.В. Сафонов .-К.:ВАТ Вид-во «Київ. правда»,2006.-288с.,іл. 64с.; Брухаль Семен. Моя синя ріка. – Львів:Тріада плюс .- 2007.-244с. /вірші « Лелеки» , «Невидима хмара Чорнобиля»/.; Загреба М.П. Пропусти Чорнобиль крізь серце: ТОВ «Спалах» ,К.: 2002. -с.119.; Костін І.Ф Чорнобиль: Сповідь репортера :/Книга – альбом/.-К.:Мистецтво, 2002.-320с.;іл..-Укр.,тест.і рез.англ. та інші видання.

До дня Чорнобильської катастрофи пройде ряд заходів у школах міста, а Народний Дім готує вечір «Біль української землі» (початок о 16.30). У програмі вечора – перегляд фільму «Чорнобиль: загублений світ» режисера Євгена Васильченка.

Також ліквідаторам аварії на ЧАЕС та іншим потерпілим будуть надані грошові допомоги та компенсації (через управління праці та соціального захисту ТМР).

Пасторально-місійний відділ УГКЦ запрошує на прощу

Пасторально-місійний відділ УГКЦ, референтура у справах мігрантів та іммігрантів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та БФ «Карітас СДЄ» запрошують на зустріч та нічну пішу прощу Самбір-Лаврів (Львівська обл.), яка відбудеться 28-29 квітня.

Зустріч розпочнеться о 19.30 молебнем біля чудотворної ікони Богородиці, що знаходиться у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у м. Самборі. Відтак після спілкування та праці в групах, о 20.30 паломники вирушать у нічну пішу прощу у с. Лаврів із зупинкою у Старому Самборі (храм св. Миколая). Завершиться паломництво Божественною Літургією, яка розпочнеться о. 06.00, у монастирі св. Онуфрія в с. Лаврові. Про історію монастиря св. Онуфрія можна почитати на сайті: http://palomnyk.at.ua

За додатковою інформацією звертатись за номерами: 067-77-48-171 – Ярослав, 067-76-59-769 – Надія.

 

У Східниці – Національна виставка собак

Як інформує офіційний сайт Східницької селищної ради www.shidnitca-rada.com,  2 травня 2012 року в селищі-курорті Східниця пройде сертифікатна Національна виставка собак всіх порід "Кубок Східниці". Мета проведення виставки – відбір кращих представників порід собак для подальшого їх використання у племінній та селекційній роботі.

Виставка собак має  статус не міської чи клубної, а національної сертифікатної. Це означає, що кращим собакам будуть присвоєні звання САС – кандидат в чемпіони краси  України. Якщо в активі песика є такі три  нагороди, то він претендує на найвищий в нашій країні титул чемпіона України.

 Оцінювати собак будуть судді національної та міжнародної категорії. Судді визначатимуть  переможців у  16 номінаціях. На виставці будуть представлені біля 100 собак різних порід — представники українських і зарубіжних розплідників, щоб продемонструвати свій екстер'єр. На виставці будуть представлені кращі породні собаки з Києва, Хмельницька, Івано-Франківська, Львова та інших областей України. Серед них багато Чемпіонів України, Чемпіонів Польщі, інтернаціональних Чемпіонів та гранд Чемпіонів України .

В рамках шоу будуть проведені захоплюючі показові виступи на охорону, затримання порушника, будуть показові виступи з елементами дресури та робота собак по загальному курсу слухняності. Також глядачі матимуть можливість голосуванням вибрати найпопулярнішого пса виставки, якому буде вручено «Приз глядацьких симпатій». Крім цього будуть конкурси на визначення найбільш "галасливого песика", "тихого песика", "найменшого", "найбільшого" та інше.

Організатор виставки – Генеральне представництво UCI Міжнародна Громадська Організація,  Львівське обласне об'єднання кінології "Тамерлан".

Власна інформація

 

Обласні депутати стали на захист громади Трускавця

На засіданні постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв'язку Львівської обласної ради було розглянуто звернення від громади міста Трускавця щодо запровадження Трускавецьким міськвиконкомом нових тарифів на комунальні послуги.

Близько 250 мешканців міста Трускавця висловили своє обурення стосовно підвищення тарифів на комунальні послуги. Трускавчани вимагатимуть скликання позачергової сесії міської ради для скасування рішення виконкому про підвищення тарифів та зміни складу виконкому Трускавецької міської ради. До обласної ради вони звернулися за підтримкою.

Заслухавши інформацію Михайла Задорожного про звернення громади Трускавця, комісія одноголосно підтримала висунуті нею вимоги. Також комісія підтримала пропозицію М.Задорожного скерувати звернення трускавчан до прокуратури Львівської області для належного реагування і захисту їхніх інтересів.

Прес-служба Львівської обласної ради

 

Кримінальні новини

У Трускавці у приватній квартирі чоловік організував нарколабораторію

Правоохоронці Львівщини затримали 33-річного чоловіка, який перебував у державному розшуку за вчинення особливо тяжкого злочину. Виявили зловмисника у місті Трускавець, де у приватній квартирі багатоповерхівки він облаштував цілу нарколабораторію.

Днями співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю із залученням бійців відділу швидкого реагування «Сокіл» спільно зі співробітниками слідчого управління Головного управління МВС України у Львівській області провели спеціальну операцію з викриття підпільної нарколабораторії, яку облаштував 33-річний чоловік у приватному помешканні багатоповерхівки, що у місті Трускавець.

Як було встановлено, чоловік є організатором організованої злочинної групи, який перебував у державному розшуку за вчинення особливо тяжкого злочину. Він, використовуючи підручні засоби, організував у звичайній квартирі нарколабораторію та впродовж тривалого часу займався вирощування, виготовленням, зберіганням та збутом наркотичної речовини рослинного походження на території Трускавця.

Під час проведення обшуку за місцем проживання затриманого, працівники спецпідрозділу виявили та вилучили розфасовану та готову до реалізації наркотичну речовину (марихуану) загальною вагою понад 1 кг, електронну вагу для зважування та фасування, значну кількість сірникових коробок, які використовувались для упаковки готової продукції та інше знаряддя злочинної діяльності. Разом з цим, виявлено понад 25 кущів саджанців наркотичної речовини, які знаходились під штучним освітленням ультрафіолетових ламп - з метою пришвидшення їх природного росту.

На сьогодні правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи з встановлення кола співучасників, постачальників сировини, а також канали і шляхи збуту «наркотичного дурману».

Організатора нарколабораторії затримано у порядку статті 115 Кримінально-процесуального кодексу України, вирішується питання про порушення кримінальної справи.

Восьмикласниця викрала у мами гроші та втекла з дому

У другій половині квітня до співробітників Бориславського міського відділу міліції звернулась мати 14-річної дівчинки. Жінка повідомила, що її донька пішла з дому і не повернулась. При цьому, зауважила заявниця, дівчина захопила з дому 100 євро та 2 000 гривень.

Правоохоронці відразу орієнтували на пошук зниклої усі підрозділи ГУ МВС України у Львівській області та громадськість. Також у зв’язку зі зникненням неповнолітньої було порушено кримінальну справу - за фактом вбивства.

Як стало відомо, дівчина виходила на зв'язок зі своїми однокласниками через соціальні мережі, однак повідомити матір про місце свого перебування донька таки не спромоглась.

Вже через два дні після зникнення, працівники Залізничного райвідділу міліції Львова затримали дівчину. Вона саме знаходилась у маршрутному таксі сполученням «Львів-Трускавець».

Свою втечу з дому восьмикласниця пояснила доволі банально – «хотіла погуляти». За її словами, перший день вона провела у місті Трускавець разом зі своїм ровесником з паралельного класу. На гроші матері утікачка придбала мобільний телефон та продукти харчування. Другий – пара провела у Львові, а потім, нагулявшись, вирішили повернутись по домівках. Однак, на автобусній зупинці поблизу залізничного вокзалу неповнолітніх затримали правоохоронці.

Як повідомив оперуповноважений групи кримінальної міліції у справах дітей Бориславського міськвідділу лейтенант міліції Андрій Курило, дівчину поставили на профілактичний облік та повернули додому, а на матір розшуканої склали адміністративний протокол за статтею 184 КУпАП - за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей.

«На гарячому» затримано групу нафтокрадіїв

24 квітня співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України у Львівській області припинили діяльність злочинної групи, яка займалась викраденням нафтопродуктів з нафтопродуктопроводів, що проходять територією області.

40-річного львів’янина, 23-річного та 41-річного мешканців Дрогобицького району затримали «на гарячому» під час викрадення паливних матеріалів у смт. Східниця, що у Дрогобицькому районі.

Правоохоронці вилучили вантажний автомобіль, яким зловмисники здійснювали перевезення викраденого, а саме – автомобіль «Камаз» зі саморобною цистерною. Крім того, в одного з учасників виявили та вилучили пістолет іноземного виробництва з набоями.

Наразі проводиться детальна перевірка та вирішується питання про порушення кримінальної справи.

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області, www.milicia.lviv.ua

Успіхів більше, ніж невдач?

 

 

Багато хто із критиканів чинної влади Трускавця (а це людці підлі, ниці, нікчемні та безсовісні, бо владою не «годуються») звинувачує її в бездіяльності чи неправильній політиці. Що це не так, а влада дуже навіть діяльна, а політика правильна, постараємося доказати в нашій невеличкій статті.

Владу звинувачують, що вона виключно гребе під себе, що курорт не розвивається, що думка громади не враховується. Та це не так. Влада гребе не лише для себе, а й трішечки думає про місцевий бюджет. Чого вартують хоча б так звані різдвяні та великодні ярмарки. Не лише по 100 гривень за день в кишеню комусь дають ті, хто хоче там торгувати (кожен!), а й ще й платять гроші в бюджет, у податкову – і це є величезний плюс. Про розвиток курорту й говорити годі – маємо прекрасний супер-сайт із доменом трускавец-юей (на жаль, не маємо його правильної адреси, щоб ви могли ним помилуватися), маємо натовпи відпочивальників, які інвестують у Трускавець як місто здоров’я і нам з цього теж щось перепадає. Невтомна праця заступника (не знаємо, чи він перший по порядку, чи третій, головне що не шостий) приносить свої результати – не лише для нього як головного красеня міста (може йти на номінацію Містер Трускавець), але й для всієї заможної громади. А те, що громада заможна – хто б сумнівався, адже тарифи ставлять такі, що бідний ніяк не заплатить. Гонорове місто – гоноровий мер – гонорові ціни, то й тарифи гонорові мусять бути. І не потрібно провокацій, бо люди ж (голова, члени виконкому та депутати – теж люди) – тільки ЗА! підвищення тарифів. І то частіше і то з розмахом.

Неймовірним успіхом Трускавця можна вважати і приїзди (досить навіть часті) до нашого міста-курорту іноземних делегацій. Для прикладу, польські делегації з Ясла та Ліманови, які до Трускавця приїжджали цього року, показали нам, що можемо ж купувати лімановські бляхи (Limblach), ясельські продукти та сувеніри, але й можемо у віддаленій перспективі сподіватися, що хтось із цих міст колись (навіть у далекому майбутньому) та й завітає до нас на відпочинок. А дружба з Росією, яка міцніє – дуже навіть правильний хід, особливо в фарватері загальноукраїнської політки. Якщо ще вдасться нашому красеню домовитися про приїзд до Трускавця Великого Патріарха Кирила, то це буде супер-промоція, про яку й Павловському та іже з ним і не снилося.

Успіхів трускавецької влади могло б бути більше, якби не журналісти, не попередники, не свободівці, не капенашомістівці, не опорівці, не регіонали, не кунівці, не пенсіонери, не ветерани, не окремі неслухняні підприємці і що найголовніше – якби не трускавчани. Бо ті трускавчани фактично часто все псують, зводять нанівець всі потуги, а відомо ж кожній породіллі, що чим сильніші ці потуги, тим більші шанси, що все буде гаразд. Інше діло, що в нашому випадку ці потуги чомусь призводять не до плоду, а до геморою, але то все через опонентів і тільки через них. Бо завжди знаходяться такі, що заважають і не розуміють, яка ж то нелегка робота для тих 100 з лишнім осіб у мерії сидіти з восьмої до п’ятої і рухати паперами (слово «рухати» тут розуміти тільки в прямому значенні, а не в його польському відповіднику). Звіти, доповідні та службові записки, наради, розпорядження, рішення – все це свідчить, що успіхів у нашої влади значно більше, ніж невдач. Для прикладу, більше земельних ділянок роздано, ніж відмовлено у наданні, більше своїх людей працевлаштовано, ніж потрібно було, більше торгових точок на Площі Незалежності поставлено, ніж мало би там бути (є такі нелюди, які кажуть, що на центральній площі курорту чомусь взагалі не треба палаток з торгашами), а навіть премія та надбавка у міського голови збільшилася – бо є за що. Бо це вам не якісь печеристі тіла, це РОЗВИТОК КУРОРТУ, ПАНОВЕ, КУРОРТУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО. І ЯКЩО ХТОСЬ ХОЧЕ ЖИТИ, ЯК ЛЮДИНА, ТО МУСИТЬ ПРАЦЮВАТИ, ЯК КІНЬ. Як кінь – і цим все сказано. А працювати якраз ніхто не хоче, бо трускавецькі звикли не сильно працювати, тож успіх влади в тому, щоб заставити їх це робити, щоб не жили, а виживали і пахали, як коні – тоді розум прийде до голови із усвідомленням, яке добро для них робить чесна влада. А до того добра треба прагнути всім серцем.

Ще один момент, який не можемо опустити повз нашу увагу – турбота та піклування про довкілля та дозвілля. Так, навіть ті, кого з легкої руки добрих людей було позбавлено роботи чи то в КП «Наше місто», чи то в санаторіях із приводу незаповненості оздоровниць, чи то в державних чи приватних закладах, у тому числі у власності наших героїв, отже, ті люди без роботи мають повне право, а навіть святий обов’язок вийти з мітлами, щітками та лопатами та попрацювати на благо міста, на благо громади. Інше діло, що деякі люди дужче б хотіли йти із вилами та ціпами, косами та серпами, але ж ми не село, панове, ми Еуропа. І якщо очі бачили, ЩО обирають, то тепер хай і повилізають – нічого не зробиш.

Успішними у всіх відношеннях є культурні заходи, тільки чомусь постійно на них припадає погана погода, але це вже інша справа, скарги можна подавати тільки і виключно до Небесної Канцелярії. Успішними у всіх відношеннях є робота з молоддю, робота територіального центру, де до людей ставляться з увагою, турботою та піклуванням, успішними є турбота про підприємців, особливо тих, які мають таку повагу серед громади, що та їм доручила депутатські мандати. Всім кагалом працює влада на добробут трускавчан – і то всюди, і в лікарні, і в відділах та управліннях, і на кожній вуличці та площі. Кожен клаптик землі, кожен метр квадратний приміщень – все має працювати на розвиток, на мера і його оточення, на Трускавець.

Мусимо написати і про Євро, адже саме Євро є для нас тією панацеєю, тією манною небесною, благодаттю, котру важко переоцінити. Бо й ціни їй немає ні вартості – Трускавець отримає натовпи фанатів, грубі пачки грошей (теж у Євро) на фан-зону та може й на стадіон, а ще ж які красиві об’єкти побудували, вах-вах-вах. Хіба що знову ті люди-заздрісники, особливо на Сагайдачного, «підкопуються» під добре ім’я власників «євро-об’єктів». Чекаємо того червня – як дощу, і щасливі будуть ті, хто побачить це Євро в Трускавці. А не побачать хіба що собаки, але це теж можна трактувати як успіх – менше грошей піде на антирабічну допомогу. А про інші успіхи можна говорити й говорити – і ЗАТ «Трускавецькурорт» тепер владу поважає і все, що треба, виконує, і прекрасні краєвиди видно, відколи біл-борди позрізали (то ніц, що грошей в бюджет менше надходить, головне – красотіще-то яка!), і кількість куплених в одній фірмі котлів для автономного опалення збільшилася і багато чого ще. Головне – не голодують наші трускавецькі чиновники та політики, а все решта – пусте…

Будемо людьми тверезомислячими і скажемо, що поряд із цими успіхами є ще дрібні невдачі, але на те вони й невдачі, щоб у майбутньому стали успіхами. Ну не нейтралізували ще деякі партії, не до кінця проводиться масово-роз’яснювально-пропагандистська політика,, на жаль, люди ще не розуміють всіх благодіянь трускавецької влади. Але робота ведеться, гроші отримуються (зарплати, надбавки, премії, відрядження етцетера) і світле майбутнє вже ось-ось, осюсюлечки, за поворотом на Станелю.

Свій, новий світ будується і місце в ньому – тільки на конкурсній основі. Кожен, хто не підтримує нашу трускавецьку владу, не розуміє її визначальної та передової ролі у будівництві нового порядку в новому Трускавці, не вартий нашої уваги. Для таких вихід єдиний – самоостракізм, це все таки краще, ніж політична самокастрація. А всі решта повинні усвідомити собі і запам’ятати як «отченаш» - при нашому мері все в нас гаразд, успіхи є і вони примножуються з кожним днем, кожною годиною, хвилиною та секундою, влада дуже навіть діяльна, політика правильна, а Трускавець з такою владою чекає велике майбутнє. Тільки потрібно, щоб ця влада панувала у Трускавці навіки! Хайль Козил, перепрошую, Педал! Ні, не так. Слава владі! Йой, знов щось не те сказанув…

Herr Adolf Kosyl

 

Обласна влада зневажила Трускавець, або Як на Львівщині «люди Януковича» утискують регіоналів

«Шановні учасники обласного туру Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків-2011»! Маємо за честь запросити Вас на урочисту церемонію нагородження переможців обласного туру Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків-2011». Святкування відбудеться 24 квітня 2012 р. о 16 год. в приміщенні Будинку Вчених за адресою: м. Львів, вул. Листопадового Чину, 6. З повагою, Голова Ради /підпис, печатка/ Лідія Долинська. 04.04.2012 р.».

Листи такого змісту від Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» (територіальне відділення у Львівській області, www.appu.lviv.ua) розійшлися містами та містечками нашої області, несучи приємну новину тим, хто ніколи не належав до мінімізаторів, хто чесно виплачував людям зароблене, а державі віддавав податки згідно біблійного «Віддайте кесарю кесареве, а Богові Боже». Звичайно ж, що у Трускавці такий лист не оминув санаторію «Карпати» (віднедавна санаторій змінив назву на готельно-курортний комплекс) як найкращого платника податків у місті-курорті. Для отримання відзнаки трудовий колектив оздоровниці вирішив делегувати до Львова генерального директора. З організаторами було погоджено всі деталі, на сцену для отримання відзнаки мали запросити саме керівника «Карпат» Лева Грицака. Та яким було здивування Лева Ярославовича, коли назву «Карпат» зачитано не було, жодної нагороди оздоровниця не отримала. Напевно, просто механічно не зачитали, можна було б подумати…

На цьому можна було б поставити крапку, якби не  кілька «але». І проаналізувавши ці «але», стає зрозуміло, що справа зовсім не в якихось технічних помилках, механічних пропусках чи недбальстві якогось клерка. Все стає на свої місця, коли назвати прізвище не лише того, хто мав отримати нагороду, але й того, хто мав її вручити.

Лев Грицак і Богдан Матолич. Обидва двічі обиралися міськими головами Трускавця. Обидва претендували на цю ж посаду в 2010 році, та жоден з них не здобув перемоги. Обидва – «люди Януковича», бо перший – голова Трускавецької міської організації Партії регіонів (від Партії регіонів і балотувався на мера Трускавця в 2010), а другий – перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка (п. Матолич балотувався на мера Трускавця в 2010 від Української народної партії).

Та цим їхня подібність і вичерпується. Бо чорна кішка пробігла між п. Матоличем та п. Грицаком ще з далеких 1990-х, коли Лев Грицак, будучи депутатом Львівської облради, активно протидіяв розбазарюванню курортного майна. Вибори-2010 ще більше загострили неприязнь між ними, особливо коли у підконтрольних Леву Грицаку газетах було порушено болючі для п. Матолича теми Богдана Преснера, а також віддачі мінеральних вод та майна профспілок, головного багатства Трускавця, в руки ЗАТ «Трускавецькурорт». А ще Богдану Михайловичу Лев Ярославович дорікав тим, що той з 2001 по 2010 роки жодним чином не допоміг Трускавцю, хоча й займав досить солідні посади в області. І цей останній факт крити було нічим.

Тому й не дивно, що побачивши прізвище Грицака та назву санаторію «Карпати», Богдан Матолич як перший заступник глави ЛОДА наказав внести в перелік нагороджуваних певні правки – принаймні саме так пояснює інцидент сам Лев Грицак. Оскільки процес нагородження передбачає немалий розголос, то навряд чи хотів Богдан Матолич, щоб прізвище Лева Грицака прозвучало в позитивному плані. І навіть те, що подібний інцидент безумовно завдасть певної шкоди іміджу осередку Партії регіонів у Трускавці, пана Матолича не зупинило. Можливо, це робилося навіть зумисно, щоб «Карпати», де, між іншим, знаходиться штаб та громадська приймальня ТМО ПР, принизити, а головному трускавецькому регіоналу показати, що нічого не варті його заслуги перед державою, нічого не варті сплачені податки в державну казну та в місцевий бюджет, бо над законом України та Конституцією є ще щось вище – Його Величність Чиновник. Коротше кажучи, спрацювало так зване «телефонне право»…

Щоб не бути голослівними щодо заслуг «Карпат» та Лева Грицака, подамо хоча б кілька цифр. На кожну зароблену гривню «Карпати» сплачують податків у сумі 17,87 копійок і такий результат у Трускавці – найкращий. На кожного працюючого підприємство сплатило в 2011 році податку в сумі 15 тисяч 860 гривень. «Карпати» разом із чотирма іншими оздоровницями міста наповнюють 23% бюджету Трускавця. При загальній тенденції зниження кількості відпочивальників у Трускавці, в «Карпатах» план за 2011 рік значно перевиконано, а план виконання ліжкоднів становить 103%. Загальна кількість гостей, оздоровлених в санаторії «Карпати» у 2011 році, становить 10 414 осіб, що на 1065 осіб більше, ніж в 2010 році. Санаторій «Карпати» сплатив податків до бюджетів всіх рівнів (у тому числі і до місцевого, з якого отримують зарплату, премію та різноманітні надбавки посадовці міської ради, а також фінансуються об’єкти освіти, культури, охорони здоров’я, житлово-комунальне господарство) у сумі 9 мільйонів 256 тисяч 941 гривень (7 млн.460 тис. 880 грн. до державного і 1 млн. 796 тис. 061 грн. до місцевого). З них податок на прибуток склав 1 млн. 644,6 тис. грн., ПДВ 5 млн. 586,78 тис. грн., податок на доходи з фізичних осіб 1 млн. 692,9 тис. грн., плата за землю 183 тис. грн., а ще ж сплачено екологічний податок, збір за спецводокористування, інші податки та збори. В санаторії «Карпати» працює понад 400 чоловік, абсолютна більшість з них – мешканці Трускавця та регіону. Майже 13,5 мільйонів гривень заробітної плати виплачено їм минулого року, причому з березня середньомісячна зарплата на підприємстві підвищилася. Гадаємо, не потрібно порівнювати із підприємствами, де людей постійно переводять як не на 0,7 ставки, то на 0,5 або й на 0,25. Щоквартальні 20%-ві премії, відсутність заборгованості по зарплаті – вона виплачується вчасно, причому завжди, кожного місяця.

 Силами санаторію «Карпати» в лютому 2012 року функціонували пункти обігріву від Партії регіонів, санаторій здійснював у рамках спонсорської допомоги фінансування робіт з ремонту палат в хірургічному відділенні Трускавецької міської лікарні та лор-відділення стебницької лікарні, на що виділено понад 200 тисяч гривень. І саме завдяки «Карпатам» (а також завдяки особисто Леву Грицаку) авторитет Партії регіонів у Трускавці не падає, а навпаки, зростає. Втім, напевно, для пана Богдана Матолича ці слова нічого не говорять. Він, якщо судити за його висловлюваннями з 2010 року, далеко не прихильник Віктора Януковича, діючої влади та Партії регіонів, що й не дивно, адже УНП стоїть на правоцентристських позиціях. А якщо комусь цікаво, як така людина могла потрапити в команду нового губернатора, то скажемо, що в цьому немає нічого дивного. Жодної корупції, жодного купування посад, як дехто міг би подумати, просто треба мати щастя бути однокурсником знаної людини. Наприклад, Петра Писарчука. Або когось іншого, це не так суттєво для нашої теми.

«Другий рік поспіль під егідою АППУ  на високому  організаційному рівні за підтримки місцевої ділової еліти, державної податкової служби, обласної адміністрації відбувся всеукраїнський рейтинг "Сумлінні платники податків". 35 підприємств різних галузей отримали дипломи переможців та подарунки - творчі роботи учнів Центру творчості дітей та юнацтва… Вітальне слово та вдячність сумлінним платникам висловив перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Богдан Михайлович Матолич», - пише на своєму сайті ВГО «Асоціація платників податків України». І це так, Богдан Михайлович гарно розказував про те, яке ж велике значення для економіки області мають податкові надходження. Та, вочевидь, не міг переступити пан Матолич через особисту неприязнь, ну не міг він дозволити собі вручати нагороду п. Грицаку. Людина Президента, державний службовець, заступник Глави Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич змушений був поступитися Матоличу-ображеному, Матоличу, який пам’ятає все.

Близько 170 учасників розділили урочисту атмосферу вітань переможців. Львів, Стрий, Славське, Рава-Руська – в ці та інші міста помандрували почесні відзнаки сумлінним платникам податків. Натомість Трускавець може почуватися певною мірою ображеним. Обласна влада в особі колишнього мера Трускавця Богдана Матолича вирішила, що «Карпати» не заслуговують бути у списку кращих, не заслуговують нагороди. Навряд чи це якось відіб’ється на подальшій роботі санаторію, який був, є і напевно й залишиться сумлінним, кращим платником податків, без зарплат у конвертах, з турботою про людей та місто-курорт.

Злі язики, напевно, дорікнуть Леву Грицаку, що в його випадку подіяло прислів’я «Бий своїх, щоб чужі боялися», яке застосовують в Партії регіонів. Так це чи ні – змогли б прокоментувати тільки в ЛОО ПР чи на вищому партійному рівні. Та нам це не цікаво. Як не цікаво, чи залишаться «Карпати» в Асоціації платників податків України чи вийдуть з неї, чи шукатиме правди Лев Грицак і якщо шукатиме, то де. Нас цікавить інше – чому заради амбіції однієї людини (навіть якщо це і Перший Заступник Голови ЛОДА) було зневажено весь колектив санаторію? Адже в «Карпатах» (і нічого, що санаторій в місті називають осередком трускавецьких регіоналів) багато людей так очікували, що чесність та сумлінність може бути відзначена. Але, видати, нема справедливості. Може вона наступить, коли Партію регіонів в Україні при владі змінить інша політична сила?

Справедливість – дуже делікатна штука. І часто невидима. Тож чи вона є, чи її нема і чи варто за неї боротися – ці питання майже завжди риторичні. Як і у випадку з інцидентом навколо нагородження сумлінних платників податків Львівщини…

Володимир Ключак

Проект, який має назву...

 

Навесні 2011 року група дрогобичан ініціювали акцію вшанування пам’яті загиблих земляків у колишній внутрішній тюрмі управління МГБ СРСР Дрогобицької області, що знаходилася в Дрогобичі на вул. Стрийській, 3 (тепер – заднє подвір’я Інституту фізики і математики при Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка).

Акція відбулася 22 червня 2011 року, в день 70-річчя від початку активної фази Другої світової війни на українських землях та чергової хвилі масових репресій, вчинених більшовицьким режимом проти мирного населення Західної України. За оцінками експертів, у Дрогобицькій тюрмі у червні 1941 року, перед приходом німецьких військ, московська комуністична влада злочинно стратила майже 1000 людей.

За задумом ініціаторів, акція мала на меті такі складові:

1. 2011 року минало 20 років із часу відновлення незалежності України, а місця скорботи, подібні до дрогобицької катівні на вул. Стрийській, так і не були належно впорядковані і пошановані. Більше того, останнім часом в Україні активізувалися сили, які прагнуть ревізувати історію та відновити героїзацію жахливого тоталітарного комуністичного минулого. Громадськість краю не може допустити того, аби злочинну ідеологію у будь якому її вигляді героїзували і зодягали в привабливі для нащадків шати. Злочин має бути виявлений і юридично та морально засуджений. А жертви ідентифіковані та належно пошановані.

2. Для того було ухвалено 22 червня 2011 року відзначити 70-ту річницю початку німецько-радянської війни як велику трагічну дату в історії українського народу, котрий потерпів від обох тоталітарних режимів – німецько-фашистського та московсько-комуністичного. Метою було привернути увагу широкої громадськості власне до подій у червні–липні 1941 року в Дрогобицькій тюрмі на Стрийській, 3, що прямо свідчать про злочини проти українського народу саме московської комуністичної держави.

3. Разом із тим, було задумано силами громадськості Дрогобича і Дрогобиччини створити меморіал на задвірках колишньої катівні МГБ СРСР у Дрогобичі, де влітку 1941 року поспіхом (під час втечі радянської влади) поховані в ямах закатовані мешканці краю. За початковим задумом, мали бути виготовлені і встановлені на стіні позаду пам’ятного хреста у подвір’ї будинку на вул. Стрийській, 3 невеликі меморіальні таблички з іменами загиблих. До акції 22 червня 2011 року силами і коштом членів ініціативної групи виготовлено і почеплено на стіні кілька пам’ятних таблиць.

4. Важливою складовою задуму було відправлення 22 червня 2011 року у подвір’ї колишньої тюрми панахиди за убитими там людьми яку відслужили священнослужителі нашого міста. Панахиду супроводжував хор церкви Святих Петра і Павла. Захід активно підтримали громадськість міста, молодіжні організації Пласт, Студентське Братство та ін. Під час поминальної служби було заявлено про співдію громадськості і Церкви у справі створення меморіалу жертвам сталінського режиму в Дрогобичі.

Планувалося, що такі поминальні Богослужіння у внутрішньому дворі будинку на вул. Стрийській, 3 будуть традиційними в день 22 червня щороку. Також ухвалено силами дрогобицької громади завершити створення меморіалу і заснувати в приміщеннях біля меморіалу відділ Музею «Дрогобиччина». Однак від самого початку було зрозумілим, що концепція меморіалу повинна мати комплексне архітектурно-мистецьке вирішення. До втілення задуму були запрошені архітектори нашого міста, котрі власне й розробили проект Меморіалу у дворі колишньої тюрми управління МГБ СРСР Дрогобицької області у Дрогобичі на вул. Стрийській, 3, який виноситься для ознайомлення громадськості міста і краю.

Володимир Пограничний, www.katedra.org.ua

До теми. Архітектурно-мистецька концепція меморіалу

В архітектурно-планувальну ідею меморіалу закладено стилізоване приміщення катівні.

Головний вхід на територію передбачено через портал-ворота у вигляді тюремних ґрат, виконаних із комбінації хрестів, що символізує трагічні події минулого на місці, куди потрапляє відвідувач.

Проектом передбачено перголу – у формі заґратованого коридору – з поєднанням горизонтальних та вертикальних конструкцій, переплетених кущовими трояндами (ґрати, шипи, квіти). Проходячи крізь неї, відвідувач настроєво переймається скорботою подій літа 1941 року.

Потрапивши на територію меморіалу, відвідувач наче опиняється у камерах (за проектом, їх шість), що мають вікна з ґратами, крізь які іноді проблискував промінь надії.

Монтаж меморіальних гранітних плит зі списком-мартирологом загиблих від репресій передбачено на стіні зліва від входу. Між плитами встановлено стовпи з ліхтарями та колючим дротом, що створюють атмосферу внутрішнього подвір’я в’язниці.

Благоустрій території: трав'янистий настил, поребрик, гравій.

Конструкції: натуральне дерево смолистих порід, покрите імпрегнатом та деревозахисною фарбою.

Металеві конструкції: художня ковка.

Освітлення: світильники з економлампами. Пропонується постійне освітлення вночі.

Проектом передбачено не огороджувати територію, що так само має символічний зміст: відсутність огорожі обабіч порталу уособлює той факт, що за тюремними ґратами людину можна ув’язнити тілом, але при тому вона може залишатися духовно вільною – для духа не існує стін та огорож.

Максим Чирка, автор архітектурного проекту

Від «Трускавецького вісника». Дякуємо за надісланий матеріал п. Олегу Бісику, адміністратору сайту кафедрального храму Пресвятої Трійці в Дрогобичі. Усі, хто хотів би внести свої пропозиції чи зауваження, просимо надсилати листи на електронну адресу katedra@mail.lviv.ua

На книжковій полиці. Вирвані сторінки життя

Марія Матіос. «Вирвані сторінки з автобіографії». Львів, ЛА «Піраміда», 2011 р.

«Солодка Даруся», «Мама Маріца», «Нація», «Щоденник страченої», «Майже ніколи не навпаки»… Своїми творами буковинка Марія Матіос назавжди ввійшла в українську літературу. А де успіх – там заздрість. А заздрість у середовищі журналістів та письменників особливо чорна та підла. Тому й намагаються всілякі бездарі та просто підленькі ниці люди в масці «доброти» займатися шкідництвом, паплюжити чесне ім’я, вигадувати нісенітниці, словом – мають задоволення від пліткувань та перекручень фактів. І приклад того, як деякі «письменники» та «журналісти», не кажучи вже про політиків, намагаються принизити геній Марії Матіос, свідчить про її велич. Адже одної тільки «Солодкої Дарусі» вистачило б, щоб вона стала знаменитістю, а вона ж продовжує писати.

Книга «Вирвані сторінки з автобіографії» є ніби автобіографічною, але по суті є автобіографією не однієї Марії Матіос, а її Буковини (нашої Буковини) як невід’ємної і водночас оригінальної частинки великої України. Поряд із позитивними персонажами – широковідомими (Володимир Івасюк, Іван Дзюба, Федір Тютюнник, Микола Лукаш, Василь Кожелянко, Євген Марчук) та малознаними (прості люди з рідних Розтік, з Буковини, Галичини, Великої України, Києва) – є й негативні. Тому так цікаво читаються матеріали про «регіонала» Табачника, «бютівця» Яворівського, хитрого (в цьому його подібність із Юлією Тимошенко, зазначає М. Матіос) Кравчука, який виглядає так, «якби дотепер цицьку ссав», Ющенка, який розтоптав надії учасників Помаранчевої революції, Януковича… Слово Марії Матіос, не по-жіночому тверде, міцне, чітке, б’є боляче і влучає прямо в ціль. І не мають що на нього відповісти всілякі «гламурні» «інтелектуали», пристосуванці, бо в слові цьому – вся правда життя.

Життєвий шлях письменниці від рідного хутора та рідного села через школу, навчання у вузі, роботу в редакції часів СРСР аж до її київського періоду – це червона нитка «вирваних сторінок», канва, середовище, в яке занурюємося та бачимо там близьку та далеку родину Марії Матіос, її вчителів, друзів справжніх та тих в лапках, бачимо відомих людей у різних ситуаціях. А водночас занурюємося в історію Буковини – часів Австро-Угорщини, Румунії, СРСР. Особливий акцент кладе письменниця на повоєнну історію, коли проходила колективізація, коли ще діяли лісові «хлопці»; а другий акцент – на сучасності. Книга читається напрочуд легко в плані захоплюючого сюжету без сюжету і надзвичайно важко в плані емоційному – не один раз доведеться її відкласти набік, щоб заспокоїтися чи сягнути по валідол чи валер’янку. Або щоб задуматися над тим, що є таке очевидне, але чомусь не звертало на себе увагу. Або щоб самому покаятися. Або щоб запалати гнівом праведним. Або щоб прозрівши самому, відкрити очі іншим. Як писав Павло Загребельний, «прочитавши «Дарусю», хочеться або когось зарізати, або самому повіситись, або…». Щось подібне і з цією книгою Марії Матіос, хоча «Вирвані сторінки…» - книга значно інша, не краща від «Солодкої Дарусі» і не гірша, просто інша.

Інколи одного штриха письменниці вистачає, щоб все стало зрозуміло, щоб побачити в людині те, чого не вистачало до повного портрету. У «Вирваних сторінках…» немає осуду нікого з людей, бо осуджувати найлегше, а от зрозуміти…

Щедра на таланти буковинська земля і Марія Матіос – одна з тих талановитих дочок цього краю, які є перлинами в короні красного письменства всієї нашої неньки-України. І доки матимемо таких письменників та поетів, є надія на те, що Україна все-таки стане українською, як і має бути згідно всіх законів писаних та неписаних.

Володимир Ключак

Допомога людям з особливими потребами

З набуттям чинності Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та інвалідам» стало можливим призначення надбавки на догляд на дітей-інвалідів особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, при умові фактичного догляду за нею.

Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства один із видів допомоги або пенсія. При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства І групи підгрупи А та Б призначається у розмірі 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А встановлюється в розмірі 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за інвалідом з дитинства І групи підгрупи Б або без встановленої підгрупи — в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для інвалідів з дитинства II та III груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким інвалідам з дитинства П та Ш групи, які на підставі довідок, що видаються лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичного закладу, потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається у розмірі 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям-інвалідам може бути призначена надбавка на догляд. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 та від 6 до 18 років становить 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Вона призначається без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід.

У 2012 році розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам залежать від прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та дітей відповідного віку, як передбачено державним бюджетом на 2012 рік. При цьому додала, що виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, у тому числі з надбавкою на догляд, протягом 2009—2012 років здійснюється з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів від 26.03.2008 р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», тобто розмір будь-якої з цієї допомоги має бути не нижчим, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Розмір державної соціальної допомоги з 01.04.2012 р:

- для інвалідів з дитинства І групи підгрупи А — 1466,50 грн.;

- для інвалідів з дитинства І групи підгрупи Б — 1257 грн.;

- для інвалідів з дитинства II та III груп — 838 грн.;

- для інвалідів з дитинства II та III груп з надбавкою на догляд — 838 грн.;

- для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) — 838 грн.;

- для дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд — 1042,10 грн.;

- для дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд — 1153,60грн;

- для дітей-інвалідів, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою від 0 до 18 років — 879,90 грн.;

- для дітей-інвалідів, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд - 1335,40 грн.;

- для дітей-інвалідів, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд - 1446,90 грн.

Юстина Когут, начальник управління праці та соціального захисту населення ТМР

Брифінг у податковій

20 квітня 2012 року в Державній податковій інспекції у м. Трускавці відбувся брифінг заступника начальника інспекції Михайла Вуйка, на якому розглядалася актуальна тема сьогодення: Особливості кампанії «Декларування – 2012» в умовах дії Податкового кодексу України

На брифінг були запрошених представники друкованих ЗМІ: газети «Трускавецькурорт» та «Франкова криниця Підгір’я», місцеве радіо, регіональне телебачення «ТРТ».

Заступник начальника інспекції наголосив, що метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам певної суми податку, сплаченого із їх заробітної плати протягом попереднього року. Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії декларування доходів є обов'язок фізичних осіб подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2011 року вони отримували дохід у вигляді заробітної плати та суми винагород за цивільно-правовими договорами від декількох податкових агентів, за умови, що загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць 2011 року перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році ця сума складає 9410 грн.).

Відповідно до Податкового кодексу України термін подання декларації щодо доходів, отриманих у 2011 році для платників, які зобов'язані подавати декларацію, у тому числі державних службовців - до 1 травня 2012 року. Фізичні особи, що мають право подати декларацію добровільно з метою одержання податкової знижки, подають її до кінця поточного року.

Кількість громадян, які декларують неоподатковані доходи, щороку зростає. У 2010 році подали декларації 679 трускавчан на загальну суму доходів 20 млн.298 тис. грн., відповідно у 2011 році до податкової інспекції звернулися 771 декларант та задекларували дохід в сумі 25 млн.64 тис. грн., з них 308 громадян подали декларацію на отримання податкового кредиту з оплати за навчання та задекларували доходів на 6 млн.776 тис. грн. Активність проявили трускавчани, які отримали спадщину - 89 громадян на суму 11 млн.417 тис. грн., 45 трускавчан продавали нерухомість – на 2 млн.121 тис. грн. та здавали в найм житло – на 60 тис. грн. Двоє громадян задекларували доходи на загальну суму 3 млн.116 тис. грн.

Перерахунки у 2011 році були проведені по всіх деклараціях. До місцевого бюджету надійшло 322.9 тис. грн., по податковому кредиту було повернуто 172.6 тис. грн.

Слід сказати, що станом на 20 квітня 2012 року звернулося до податкової інспекції 419 декларантів та задекларували доходів на загальну суму 13 млн.803 тис. грн., з них 184 громадяни подали декларацію на отримання податкового кредиту з оплати за навчання В звітному році активність проявляють трускавчани, які отримали спадщину - 35 громадян, 78 трускавчан продавали нерухомість, та 57 мешканців здавали в найм житло. Двоє громадян задекларували доходи, сума яких перевищила понад 1 млн. грн. Так звані мільйонери вже встигли сплатили вчасно податки державі.

Як наголосив заступник начальника інспекції, з метою створення відповідних комфортних умов, що гарантують якісне обслуговування громадян в ході кампанії 2012 року декларування доходів, отриманих у звітному 2011 році, ДПІ у м. Трускавці співпрацює із навчальними закладами. Разом з нашими ветеранами виявили бажання взяти участь у широкому інформуванні громадян під час деклараційної кампанії студенти Прикарпатського Інституту ім. М. Грушевського Міжрегіональної Академії управління персоналом. Трускавецькі волонтери отримали в податковій інспекції необхідну друковану продукцію для розповсюдження, а саме: рекламні наклейки, листівки, календарі з соціальною рекламою, буклети на тему «Декларування доходів громадян» та плакати соціальної реклами. Також у податковій інспекції практикують різні методи доведення інформації щодо декларування доходів до громадян міста: розміщено 2 білборди з соціальною рекламою, в курортному парку на електронному табло транслюється реклама, звучить щоденна реклама для пасажирів на залізничному вокзалі по приходу поїздів та електричок, щогодинна трансляція біжучої стрічки по кабельному телебаченню по програмі 1+1. Михайло Вуйко відповів на ряд запитань, що цікавили учасників брифінгу.

В якому випадку Декларація подається обов’язково? Відповідно до норм Податкового кодексу України обов’язок подання декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) виникає у разі, якщо фізична особа протягом звітного 2011 року отримала доходи: у вигляді спадщини та подарунків; від здійснених операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше); іноземних доходів; від надання майна в оренду фізичним особам; у вигляді виграшів; як додаткове благо; при отриманні протягом календарного року доходів, що виплачувались платнику податків двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищувала десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (9410 гривень); інших доходів, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

Чи обов’язково подавати декларацію до податкового органу власноручно? Декларація подається до органу державної податкової служби в один із способів на вибір платника податку: особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Що значить «добровільне подання Декларації»? Подати Декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації не обмежується 1 травня. Крім цього, варто зазначити, що у 2012 році змінилася форма декларації про майновий стан та доходи. Бланки декларацій, додатки до них та консультації щодо їх заповнення Ви можете безкоштовно отримати у Державній податковій інспекції в м. Трускавці, де створені необхідні умови для вчасного їх подання. Звертайтеся за адресою: м. Трускавець, площа Чорновола, 2. Консультацію можна отримати за телефоном (247)5-22-08 та 5-04-02

Дарія Петричкович, СДПІ сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

У Бориславі відсвяткували сторіччя «Пласту»

Бориславські пластуни урочисто відзначили 100-річчя молодіжної організації «Пласт» в Україні та 22 річницю відновлення «Пласту» у Бориславі. Святкування з цієї нагоди відбулися у суботу, 21 квітня, у домівці Бориславської станиці скаутської організації «Пласт».

На урочистості зібралися пластуни різних поколінь, всі, хто за 22 роки діяльності відновленої молодіжної організації пройшов школу виховання у дусі національно-патріотичних та християнських цінностей, які культивує «Пласт».

Розпочали святкові заходи дуже урочисто: підняли пластовий прапор та виконали гімн пластунів. З доповіддю про діяльність Бориславської станиці всеукраїнської скаутської організації пласт виступив незмінний станичний Ігор Пиріг. А ділі були вітання від численних гостей. Привітати пластунів прийшли колишній заступник міського голови Борислава та колишній керівник міської організації Народного руху України Любов Дадацька, заступник діючого міського голови Сергій Оленич, начальник відділу гуманітарної політики Бориславської міської ради, історик-краєзнавець Роман Тарнавський, начальник міського відділу культури Андрій Спас та пластуни старшого покоління, котрі зараз є вже цілком дорослими людьми. До речі, згадуючи своє дитинство у «Пласті», випускники молодіжної організації дійшли висновку, що колишніх пластунів не буває, бо пластунський дух і пластунське виховання залишаються на все життя, і безпосередньо випливають на формування життєвих цінностей і є визначальним фактором дорослого життя.

Також до ювілею пласту станичний та члени молодіжної організації самостійно змонтували фільм про діяльність «Пласту» у Бориславі та видали альманах. І було стільки щастя в очах дорослих людей, котрі побачили себе ще дітьми у цьому фільмі чи на світлинах ювілейного альманаху, що передати це словами не можливо. А ще були радість зустрічі, щирість спілкування і ціле море позитивних емоцій.

Крім того, у рамках простостей у пластовій домівці Бориславської станиці відкрили бібліотеку, щоб теперішні та майбутні пластуни могли черпати інформацію з бездонної криниці мудрості українського народу. А на завершення самі пластуни власними зусиллями провели концерт камерної музики.

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Ігор Курус допомагає вирішувати проблеми водопостачання

Редактор тижневика «Каменярі» Ігор Курус допоміг бориславцям у вирішенні проблеми водопостачання. Він профінансував придбання труб для прокладення водогону. Труби, придбані за гроші головного редактора «Каменярів», з’єднають локальний водозабір «Ріпне» з магістральним водогоном.

Нагадаємо, що у Бориславі провели реконструкцію локального водозабору «Ріпне», щоб забезпечити водою центральну частину міста. Кошти на реконструкцію водозабірної станції отримали за державною програмою «Питна вода». Проте завдяки зусиллям Ігоря Куруса замість однієї труби з водозабору до магістральних водогонів проклали дві. Відповідно подати води з водозабору «Ріпне» у місто зможуть удвічі більше.

Додамо, що періодично у місті нафтовиків виникають перебої з водопостачанням через те, що головний водозабір «Ріпне» відключать від електроенергії. За повідомленням офіційного сайту Бориславської міської ради, через наднизькі температури в зимовий період водоканал спожив набагато більше електроенергії, ніж в попередні місяці, окрім того, населення міста заборгувало підприємству близько 2 мільйонів гривень. Тому ситуація з водопостачанням залишається вкрай важкою. І у випадках відключення електроенергії на водозаборі «Рибник» водозабезпечення міста відбувається тільки за рахунок локальних водозаборів. І хоча повністю забезпечити місто нафтовиків водою за рахунок локальних водозаборів наразі неможливо, все ж міська влада робить кроки до того, щоб перейти власне на таке водопостачання. Реконструкція «ріпного» є першим великим проектом у цьому напрямку. Тому вклад нашого редактора Ігора Куруса у вирішення однієї з найбільш гострих проблем Борислава є дуже вагомим і потрібним.

У вівторок на нараді з керівниками структурних підрозділів Бориславської міської ради міський голова Борислава Володимир Фірман, подякував Ігорю Курусу за допомогу і сказав багато приємних слів на адресу нашого головного редактора. Додамо, що за повідомленням першого заступника міського голови Борислава Руслана Зелінського, вода з реконструйованого водозабору «Ріпне» вже частково подається у Борислав. Зараз там завершують роботи і у травні-червні водозабір планують урочисто відкрити.

Наталка Кучер

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 25 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником