Трускавецький вісник № 49 (428) від 27 квітня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 49 (428) від 27 квітня 2012 р.

27.04.2012 

У номері: Із засідання виконкому в Трускавці; Репресії «козирної» команди; Новини ЗАТ «Трускавецькурорт»; Вісті з Борислава та Дрогобича; Культурні новини; Спортивні новини; Вберегти книгу для наступних поколінь; Запрошуємо на роботу; Засідання Дискусійного клубу в Дрогобичі.

Новини Трускавця та регіону

Сьогодні продають станельську землю

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької РДА, сьогодні, 27 квітня, у районі відбувається земельний аукціон. На торгах продають три земельні ділянки: вільна від забудови земельна ділянка площею 2100кв.м за адресою: Львівська обл., Дрогобицький р-н, Ріпчицька сільська рада, за межами населених пунктів, цільове призначення – під будівництво торгівельного комплексу; вільна від забудови земельна ділянка площею 2100кв.м за адресою: Львівська обл., Дрогобицький р-н, Раневицька сільська рада, за межами населених пунктів, цільове призначення – під будівництво торгівельного комплексу; вільна від забудови земельна ділянка площею 4000кв.м за адресою: Львівська обл., Дрогобицький р-н, Станильська сільська рада, за межами населених пунктів, цільове призначення – для розміщення об’єктів придорожнього сервісу (СТО, автомийка, автостоянка). До участі у торгах зголосилося 5 учасників.

Біля «Червоної Рути» знайшли труп

Як інформує наше джерело, у четвер, 26 квітня, у Трускавці по вулиці Стуса, 4 було виявлено труп невідомого мужчини. На місце прибули правоохоронці. Міліція виясняє деталі ситуації. Труп виявлено без ознак насильницької смерті.

22 квітня також мав місце випадок, коли з шостого поверху лікарні (неврологічне відділення) викинулася старша жіночка з метою вчинити самогубство. Смерть настала моментально. Також у Трускавецькому МВ УМВСУ повідомляють, що у Трускавці 22 квітня було затримано громадянина М., 1979 р. н., який перебував в міждержавному розшуку за скоєння злочинів, передбачених ст. 185 ч.5 КК України.

Орест Лещишин очолив трускавецьке радіо

Як інформує наше джерело, журналіст газети «Трускавецькурорт» Орест Миронович Лещишин призначений на посаду в. о. директора КП «Редакція міського радіомовлення» у Трускавці. Чи залишиться журналіст працювати в газеті «Трускавецькурорт» і чи розроблятиме якусь нову концепцію проводового радіо у Трускавці, наразі невідомо. Нагадаємо, що після того, як директор трускавецького радіо Світлана Марецька пішла в декретну відпустку (козирна влада хотіла звільнити вагітну жінку із займаної посади), в. о. директора міського радіо вже встигли побувати Ольга Біла-Грищенко та Леся Боднар. Як наразі весь тягар виходу радіопередач з Трускавця в ефір лежить на журналістці Світлані Швадчак.

 «Кофеїн-ТВ» про Трускавець

В рамках проекту Кофеїн-ТВ в суботу та неділю на телеканалі АЛСЕТ буде програма про Трускавець, поінформували нас на телеканалі. Сторінка телеканалу www.facebook.com/Alset.tv

У Східниці пройде прес-тур

2 травня в смт. Східниця пройде прес-тур для журналістів. Тема подвійна – Всеукраїнський фестиваль повітряних куль "FLYQUEST" та Національна виставку собак всіх порід "Кубок Східниці". У програмі прес-туру: 10.00 - Розпочинає роботу Національна виставка собак всіх порід "Кубок Східниці". Відвідання виставки "Іконопису та різьби по дереву". 14.00 - Перерва на обід. 15.00 - Прес-конференція за участю голови Східницької селищної ради Івана Піляка, голови оргкомітету фестивалю "Східницьке літо" Шепітчак Миколи та голів оргкомітету фестивалю повітряних куль, національної виставки собак та іконопису, різьби по дереву. 16.00 - Екскурсія по курорту Східниця. 17.30 - Вільний політ на кулях. 17.30-19.30 "Робота куль у прив’язаному режимі», кулі здійматимуться в небо на висоту приблизно 30 метрів. 19.00 - Перерва на вечерю. 20.00 - Відкриття скверу біля будинку "Просвіта". Нагородження переможців турніру лицарів неба "FLYQUEST". 21.00 - Парад повітряних куль, які здійматимуться у нічне небо і освітлюватимуться спецзасобами. Плановий виїзд із Східниці 21.30 год. Акредитація до 17.30 1 травня за shidnitcarada@gmail.com або за тел. 067 995-64-40. Виїзд від Бориславської міської ради о 09:15 год. 2 травня.

На Дискусійному клубі обговорили екологічні проблеми

У четвер, 26 квітня, відбулося чергове засідання Дискусійного клубу в Дрогобичі. Експертами на ньому виступили перший заступник голови ДРДА Іван Мізерник та голова ДМО Української партії Олег Косик, а участь в обговоренні взяли лісівники, пасічники, голови сільських рад (цікавим був виступ голови Снятинської сільради Андрія Сеніва). Також про екологічні проблеми та шляхи їхнього вирішення говорили і колишній голова Дрогобицької РДА Михайло Кравець, керівник Дрогобицької районної організації мисливців і рибалок Станіслав Кузьменко, знаний дрогобичанин Хосе Турчик, заступник голови ДМО Партії Зелених України Сергій Матійко та інші. Детальніше про перебіг зустрічі можна прочитати на сайті «ДрогобичІнфо» (стаття журналіста Юрія Федчака), оскільки через затяжний виконком у Трускавці представник «Трускавецького вісника» не зміг побувати на цьому засіданні Дискусійного клубу.

Підвали «плавають»

Як поінформували редакцію «Трускавецького вісника» мешканці будинку 10 на вулиці Стуса, у їхньому підвалі у четвер, 26 квітня, плавають фекалії. Це не перший будинок, який нарікає на роботу працівників комунальних служб. До речі, аналогічна ситуація нещодавно мала місце на тій же вулиці Стуса, в будинку № 7. Тоді в справу навіть втрутилася міська санстанція. Окремі представники комунальних служб в ситуації намагалися зробити винних самих мешканців будинку, які буцімто свідомо забивають каналізаційні труби, щоб їх швидше поміняли на пластикові.

Власна інформація

Новини культури

«Золоті діти» їдуть до Ялти

Хореографічний колектив Трускавецької дитячої школи мистецтв «Золоті діти» візьме участь у фестивалі «Яскрава країна в Ялті», який відбудеться в червні 2012 року. Про це «Трускавецький вісник» повідомила депутат Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, яка ще з часів попередньої каденції незмінно опікується «Золотими дітьми» та дієво співпрацює з організаторами «Яскравої країни» (саме п. Пономаренко завдячуємо, що цей фестиваль в зимовий період вже щорічно проходить в Трускавці). Також Наталія Анатоліївна повідомила, що ідея пошиття форми для учасників «Яскрава країна в Трускавці» була успішною і саме з символікою Трускавця учасники «Яскравої країни» побували в німецькій столиці Берліні.

Творчий звіт до 20-річчя кафедри

У середу, 25 квітня, в Народному домі Дрогобича пройшов звітний концерт студентів педагогічного факультету Дрогобицького педуніверситету спеціальності «Хореографія», присвячений 20-літтю кафедри культурології та українознавства. До уваги глядачів було представлено біля 25 пісень та хореографічних композицій, які виконували студенти груп ПОХ-13, ПОХ-23, ПОХ-35, ПОХ-55, учні Станківської ЗОШ, танцювальний колектив жидачівського Будинку культури, ансамбль «Золоті діти» м. Трускавець, спортивний танцювальний клуб «Мерінга», хореографічний ансамбль педагогічного факультету «Нова хвиля», ансамбль сучасного танцю «Азарт», ансамбль сучасного бального танцю «Орхідея» із Самбора, народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок», народний ансамбль сучасного танцю «Резонанс» із Самбора, народний ансамбль танцю «Стрияночка», дует «ВІЗАВІ» та інші. Вели програму Марія Мариній та Володимир Маник.

Також під час святкування 20-річчя кафедри культурології та українознавства та творчого звіту були представлені образотворчі роботи студентів (школа професора Ігоря Турманова, доцента Михайла Сидора, старшого викладача Жанни Ясеницької та викладача Галини Савчин). Більшість робіт – пейзажі на карпатську тематику. Творчі роботи представили студенти груп ПОО-44 та ПОО-54.

Шанс для трускавецьких поетів?

Поети Трускавця могли б видати збірник поезій за кошти Європейського фонду регіонального розвитку. У рамках співпраці з містами-побратимами Лімановою (Польща) чи Дольним Кубіном (Словаччина) можна було б реалізувати проекти, співфінансування яких з міського бюджету обійшлося б тільки в кілька тисяч гривень (від 5 до 10% загальної вартості). Прикладом такої співпраці є видання спільної збірки «Хто має час» поетів Ліманової (Лімановський Літературний Клуб) та Дольного Кубіна (Літературний Клуб «Фонтана») за кошти Євросоюзу (книга двомовна – польською та чеською мовами). Та можливість видання поезій українською та польською чи українською та словацькою в трускавецькій мерії навіть не розглядають – їм не до цього. Єдиний культурологічний проект, поданий спільно з поляками по трускавецьких музеях, за нашими даними, втратив будь-які шанси на успіх. Що стало причиною цього, гадаємо, пояснювати не потрібно.

Власна інформація

Новини із ЗАТ «Трускавецькурорт»

Роботи тривають

Тривають роботи згідно наказу № 121/1 від 23.03.2012р., затвердженого генеральним директором ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктором Ждановим «Про підготовку земельних ділянок філій в належний стан та проведення толоки». Як розповіла начальник відділу загальних питань та організації дозвілля Марія Дутко, готуючись до Великодніх свят, силами працівників філій товариства впорядковано території, як свої так і прилеглі до наших установ. Крім того, оздоровниці були прибрані святковими пасхальними композиціями та малюнками на склі на Великодню тематику. До речі, відпочивальникам напрочуд сподобалося таке оформлення та атмосфера, що панувала під час Пасхальних свят.

Також, за словами М. Дутко, ЗАТ «Трускавецькурорт» готується до масового заїзду відпочивальників, який планується на початок травня. Ведуться поточні ремонти окремих кімнат у санаторіях, проводиться генеральне прибирання холів тощо. Окрім цього заплановано провести ремонт меблів в оздоровницях, зокрема в санаторіях «Кристал» та «Алмаз». Наприкінці поточного місяця та на початку травня цього року відбудеться висадка квітів, на даний момент, власне, проведено впорядкування клумб.

Все це та ряд інших заходів, передбачених наказом генерального директора, контролюється комісією з контролю виконання заходів та перевірки стану впорядкування і прибирання територій.

Віктор Стецько, газета «Трускваецькурорт»

Накази повинні виконуватися

Про поточний стан діяльності товариства та виконання фінансово-економічних показників йшлося на останній розширеній нараді керівників товариства. Наймасштабнішою була доповідь директора з економіки та фінансів О. Бродовича, котрий поінформував присутніх про ряд важливих наказів та акцентував на безумовному їх виконанні. Серед новостворених документів накази «Про застосування нових посадових окладів», «Про вдосконалення автоматизації обліку робочого часу», «Про створення постійно діючих комісій» тощо. До того ж директор звернув увагу присутніх на кілька важливих наказів, котрі віднедавна ігноруються. Також керівник зауважив, що існують проблеми зі своєчасним поданням деякими директорами за напрямками інформації на виконання наказу «Про організацію поточної роботи щодо поводження з відходами», що у свою чергу може призвести до несвоєчасного чи неправильного нарахування та сплати екологічного податку. Аби такого не сталося, пожвавлення роботи зі звітністю має відбутися у медичному та комерційному напрямку, а також у сфері енергетики.

Крім того знову доводиться запроваджувати заходи задля зменшення дебіторської заборгованості. Зокрема, найбільша заборгованість у товаристві - із послуг теплопостачання та оренди, медичних послуг та реалізації мінеральної води.

Газета «Трускавецькурорт»

Спортивні новини від ЗАТ «Трускавецькурорт»

Спартакіада стартувала

Вже вкотре щорічно, напередодні Дня закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт» проводиться спартакіада серед працівників товариства. Це традиційні змагання з п'яти спортивних видів, таких, зокрема, як шахи, теніс, футбол та інші. Ось і цього разу в Палаці культури ім. Т. Шевченка вісімнадцятого квітня пройшли змагання з шашок. Це був старт.

Інтелектуали теж спортсмени. Позмагатися за пальму першості з шашок заявилися аж 11 команд філій ЗАТ «Трускавецькурорт». Турнір пройшов за коловою системою, тобто кожна команда зіграла з усіма решту. Таким чином уже після п'ятого туру (було їх одинадцять) визначилися лідери змагань. Це колективи «Трускавецькурорттеплоенерго», ПК ім. Т.Шевченка, санаторіїв «Кристал» та «Весна», а також АТП. За іронією долі саме ці команди вирішували своє майбутнє в двох останніх турах, граючи між собою. Інтригуючим виявилося підбиття підсумків. Найбільше балів - 14,5 - набрали працівники «Трускавецькурорттеплоенерго». Вони й стали переможцями. А от на інші призові місця після останнього туру претендували команди санаторіїв «Кристал», «Весна» та ПК ім. Т. Шевченка. Усі троє набрали однакову кількість очок - 13. За рішенням суддів кращих визначили за результатами гри проти переможця шашкового турніру. Таким чином друге місце посів колектив «Кристалу», а третє - Палацу культури ім. Т. Шевченка, відповідно шашкісти санаторію «Весна» опинилися за межами чільної трійки.

Хочеться також відмітити, що традиційно на високому рівні все підготували та прийняли команди колективів товариства під своїм дахом працівники Палацу культури (директор Михайло Кіселичник). За це їм наша вдячність. Так само дякуємо головному судді змагань Ігорю Макару за високий рівень підготовки та проведення шашкового турніру.

Фінал змагань - це вручення переможцям грамот І, II та III ступенів від адміністрації ЗАТ «Трускавецькурорт» і матеріальне заохочення від профспілкового комітету товариства.

У цілому задоволеними залишилися всі учасники, а особливо переможці. Бо, як кажуть: «Головне - участь». Старт видався вдалим, тож є сподівання, що продовження буде таким самим. На черзі - змагання з шахів. Спартакіада ЗАТ «Трускавецькурорт» продовжується.

Стартували з нічиєї та поразки

Минулими вихідними стартувало друге коло першості Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд. Як відомо, в цьому турнірі приймає участь команда ЗАТ «Трускавецькурорт». Яким видався старт для підопічних Івана Павлика, читайте нижче.

Трускавчани, згідно календаря, мали грати в місті Котермака проти своїх однолітків з місцевої ДЮСШ. Однак, на прохання дрогобичан, які приводять до ладу газон свого футбольного поля, ми прийняли їх на своїй території.

Перед початком поєдинків відбулося відкриття чемпіонату з підняттям прапора України та знамена ЗАТ «Трускавецькурорт» під акомпанемент Гімну нашої держави. До речі, окрема подяка керівництву філії товариства ПК ім. Т. Шевченка за надану технічну допомогу під час відкриття. Далі прозвучали напутні слова від окремих керівників ЗАТу, подяка від футболістів за їх всебічну підтримку, а тоді розпочалося те, власне для чого усі зібралися на стадіоні - матчі першості Львівської області.

Першими на зелений газон центрального міського стадіону вийшли юні спортсмени молодшої вікової групи. Це була в'язка з малою кількістю небезпечних моментів біля обох воріт суперників гра початку другого кола. Вона так і завершилася у нічию - 0:0.

Більш цікавим видався поєдинок між старшими футболістами обох команд. Польових моментів було предостатньо, як і забитих м'ячів. Щоправда, в основному все це відбувалося біля воріт ФК «Трускавецькурорт». Треба сказати, що на сьогодні футболісти старшої вікової групи виглядають ще не зовсім зіграними як в тактичному, так і в фізичному стані, що й відобразилося на першій грі та результаті.

Як каже тренер команди Іван Павлик, зараз іде зміна гравців, основи команди. Багатьох переманив Моршин у якого є футбольна академія. Та й зимові перипетії зі спортзалом далися взнаки. Одним словом господарі програли, і програли одвічному запеклому супернику з Дрогобича. Сподіватимемося, що все це піде лише на користь футболістам у подальшому. Так, що в турнірній таблиці ми знаходимося на п'ятому місці. А от копуни молодшої групи завдяки набраному очку втрималися в трійці призерів. Будемо сподіватися, що до наступної гри наша команда підійде більш зіграною та зарядженою на перемогу. Цього ми їй і бажаємо.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Вісті з Борислава

Медина наближається до пацієнтів. Ще один пункт первинної медико-санітарної допомоги планують відкрити у Бориславі цього року. У вівторок на нараді у міського голови головний лікар ЦМЛ Василь Кочержат зазначив: «Ми маємо позитивний досвід у організації таких амбулаторій. І є можливість ще в цьому році, за сприянням облдержадміністрації, придбати один комплект медичної апаратури для відкриття такого пункту». В такий спосіб медицину намагаються наблизити до пацієнтів, зробити її більш доступною та зручною. Додамо, що перший пункт первинної медико-санітарної допомоги відкрито близько півроку тому по вулиці Коваліва. І за інформацією головного лікаря ЦМЛ працює він цілком успішно.

А грошей все менше. Міський бюджет Борислава втрачає чималі кошти. Надходження до міського бюджету стають меншими через те, що податок з доходів фізичних осіб дедалі частіше перестають потрапляти у міську скарбницю. Ми вже повідомляли, що в інші міста з початку року перераховують податок з доходів фізичних осіб Бориславська експедиції, газопереробне виробництво, тампонажний цех та ВАТ «Укртелеком», оскільки тепер ці об’єкти є структурними підрозділами великих підприємств, що зареєстровані в інших містах. Ще одна втрата міста нафтовиків – Бориславський район електромереж. Це підприємство, як повідомив начальник фінансового управління Юрій Петрів, з початку цього року платить податки у Сихівський район Львова. Через це міська скарбниця понесла втрати за перший квартал цього року в сумі 197 тисяч гривень. Так поступово грошей у міській скарбниці стає дедалі менше, а проблем, які треба вирішувати за кошти з міської скарбниці, залишаються такими ж гострими.

На безкоштовне навчання за кордон. Два найкращі випускники з Борислава будуть вчитися у Польщі. Двоє найуспішніших бориславських дітей зможуть безкоштовно навчатися у вищій технічній школі м. Валбжих. Їхнє навчання оплатять спонсори. Про навчання двох кращих бориславських випускників домовилася делегація з нашого міста чолі з міським головою Володимиром Фірманом, яка цими днями відвідала польське місто-побратим. Візит відбувся в рамках відзначення 20-річчя з часу заснування товариства «Бориславяки», яке організували у Валбжиху вихідці з Борислава. Окрім того, за словами Володимира Фірмана, також вже є домовленість про те, що цього літа відбудеться обмін молодіжними делегаціями. А гурт «Бориславські батяри» вже отримав запрошення у Польщу на святкування Дня міста Валбжих.

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Вісті з Дрогобича

На виконкомі заслухали питання про роботу підприємств промислового комплексу Дрогобича. На розширеному засіданні виконавчого комітету, що відбулось 24 квітня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського за участю керівників промислових підприємств, зокрема, розглянули питання про результати роботи промислового комплексу міст Дрогобича та Стебника за 2011 рік. Як повідомив начальник відділу економіки Дрогобицької міської ради Роман Корпан у 2011 році у нашому місті функціонувало 23 промислові підприємства. Обсяг реалізованої ними продукції у минулому році склав 1 млрд. 680 млн. гривень, що становить 5,9% від усієї реалізованої продукції в області. Найбільшу питому вагу у загальному обсязі промислового виробництва, майже 70% займає НПК «Галичина». Зі слів Р. Корпана, у промисловості Дрогобича працювало лише 5 тис. осіб. Показник середньомісячної зарплати у промисловому комплексі становить 2038 гривень. До міського бюджету підприємствами промислового комплексу за 2011 рік сплачено 35 млн. гривень. Крім того, станом на 1 січня 2012 року 23 % працюючих громадян у промисловому комплексі міст Дрогобича та Стебника мали заборгованість по зарплаті. Начальник податкової інспекції Володимир Сачко повідомив, що на нинішній день усі підприємства, що мають заборгованість по заробітній платі боргують до міського бюджету. Тільки по податку за землю борг становить 3 млн. 800 тис. гривень. Зі слів В. Сачка, щодо злісних боржників будуть відкриватися кримінальні справи. Через велику заборгованість підприємств та організацій Дрогобича та Стебника перед пенсійним фондом, виплату пенсій місто самотужки забезпечує лише на 56%. Про це повідомила начальник Управління пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Любов Яневич. У зв’язку з тим Управлінню постійно доводиться просити дотацію. Міський голова Олексій Радзієвський наголосив, що незважаючи на складне фінансове становище керівники промислових підприємств зобов’язані проаналізувати причини зростання розміру заборгованості та вжити усіх заходів щодо їх погашення, зокрема, по заробітній платі. Заслухавши керівників промислових підприємств, члени виконкому прийняли рішення по даному питанню.

Відбулось засідання XVIII сесії Дрогобицької міської ради. 26 квітня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулось засідання XVIII сесії Дрогобицької міської ради. На сесію прибуло 38 народних обранців. Розпочалось засідання хвилиною мовчання за загиблими внаслідок Чорнобильської катастрофи. На порядку денному: бюджетні питання, питання приватизації, земельні питання. Під час депутатських запитів народні обранці піднімали питання щодо ремонту доріг вулиць Самбірської, І.Франка, Міцкевича; освітлення вул. Б.Хмельницького; щодо встановлення у маршрутках табличок з графіком перевезення пільговиків тощо. Загалом було розглянуто 35 питань. Прийнято відповідні рішення.

Дрогобич відвідав директор Проекту РЕОП Пол Дарбі. 25 квітня у Дробицькій Ратуші відбулась зустріч міського голови Олексія Радзієвського з делегацією Проекту РЕОП у складі: директора Проекту Пола Дарбі, національного координатора Костянтина Рижкова, консультанта з аналізу даних та прогнозування Максима Бороди, місцевого координатора Ростислава Матковського та перекладача Юрія Петецького. Відкриваючи засідання робочої зустрічі, О. Радзієвський подякував канадським партнерам за співпрацю та наголосив, що для Дрогобича цей проект є дуже важливим, оскільки він сприятиме створенню позитивного клімату для економічного розвитку міста, що відповідатиме інтересам громади. З презентацією результатів реалізації Проекту РЕОП у Дрогобичі та можливих варіантів і перспектив їх застосування у практиці роботи структурних підрозділів виконавчого комітету Дрогобицької міської ради виступив директор Проекту Пол Дарбі. Він наголосив, що РЕОП - це п'ятирічний проект, що фінансується Канадською агенцією міжнародного розвитку і виконується Конференційною радою Канади. « Використання демографічних, фінансових та економічних моделей прогнозування розширить можливості міста та сприятиме розвитку бізнесу, покращенню надання послуг, а також залученню інвестицій», - вважає Пол Дарбі. Далі присутні обговорили можливі варіанти реалізації Проектом РЕОП індивідуального запиту Дрогобича. На даний час спеціалісти Проекту розробили та представили демографічну модель міста, яка дозволить спрогнозувати динаміку зміни кількісного та якісного складу населення, потребу в дошкільних та навчальних установах, кількість робочої сили, пенсіонерів тощо. Наступним етапом роботи робочої групи буде розроблення фінансової та економічної моделей, що в подальшому дозволить отримати цілісну картину розвитку Дрогобича. Крім того, спеціалісти Проекту допоможуть розробити Програму залучення інвестицій та підготувати перспективні інвестиційні проекти. У зустрічі також взяли участь: керівник групи супроводу Проекту, перший заступник міського голови Олександр Коростельов, начальник відділу економіки Роман Корпан, директор «Інституту розвитку міста» Михайло Лужецький, члени Робочої групи та групи супроводу Проекту РЕОП.

Борги на автокрановому заводі буде виплачено. До кінця другого кварталу 2012 року боргів із заробітної плати на підприємстві ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» не буде. Про це заявив на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради технічний директор підприємства Богдан Івасівка. Нагадаємо, що згадане підприємство по заборгованості із заробітної плати одне з перших в області, тому погашення боргів знаходиться на постійному контролі у влади. Як зазначив Б. Івасівка на даний час борги сплачуються згідно з встановленим графіком. Крім того, Богдан Михайлович коротко охарактеризував виробництво заводу, наголосивши, що машинобудування у країні знаходиться у складному становищі. Проте, у 2012 році на підприємстві заплановано випустити 150 кранів. Зі слів Б. Івасівки це завдання буде виконано.

Відділ забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради

Сутичка через рекламу мало не переросла в бійку

24 квітня, у вівторок, у другій половині дня біля бювету мінеральних вод №1 сталася невелика сутичка між власником рекламних щитів та охоронцями парку. Про конфлікт кореспондентові газети “Франкова криниця Підгір’я” розповіли свідки події. Причиною непорозумінь став нещодавній демонтаж світлових щитів працівниками КП «Парк курортний». Власник носіїв реклами переконаний в незаконності таких дій, тому домагався повернення щитів на їх попереднє місце. До того ж, підприємець був обурений значними пошкодженнями своєї власності при демонтажу.

Коли сіті-лайти намагалися знову встановити, на перешкоді стали ті ж охоронці парку, вимагаючи відповідного дозволу. Своєю чергою власник рекламних носіїв поцікавився наявністю розпорядження на їх попередній демонтаж, з цього приводу виникла сварка. Щоб погасити конфлікт, довелося викликати наряд міліції, однак щити цього дня так і не встановили.

З приводу демонтованих щитів, спорудження МАФів на новому місці, а також відносин між підприємцями та владою, остання надає відверто неправдиву інформацію на офіційному сайті Трускавецької міської ради. Дехто з власників носіїв реклами схиляються до думки, що непорозуміння розміщення щитів мають політичне забарвлення і набули характеру утисків певної політичної сили.

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Козирна команда: репресії проти неугодних, відкрите шкідництво та зрада інтересів міста-курорту?

Влада Трускавця замість того, щоб сприяти промоції Трускавця, активно протидіє цьому, а тих, хто здійснює промоцію міста за власні кошти, ще й переслідує. Такий висновок напрошується із подій, які мали місце у четвер, 26 квітня. Перший випадок стосується підприємця Сергія Розори, власника готелю «Клуб рН», який дуже багато робив і робить для промоції Трускавця, а також займається благодійністю – і то в такій мірі, що всім чиновникам мерії вкупі далеко до нього. Не будемо перераховувати всі його плюси як то популяризація здорового способу життя, групи здоров’я, ранкова гімнастика, допомога дітям із сиротинців, створення першого сайту із панорамними зображеннями Трускавця чи лекції для відпочивальників – добрих діл у нього значно більше. Перед виборами пан Козир старався здобути підтримку цього підприємця, який відомий ще й чесністю (добровільно поклав на стіл мандат депутата Дрогобицької міської ради п’ятого скликання). Після виборів фактично тільки на ідеях пана Розори нова непрофесійна влада (мається на увазі п. Яворський і так зване управління розвитку курорту) будували концепцію промоції Трускавця, але ця концепція в таких руках і з такими підходами була успішно завалена.

Коли постало питання подальшого розвитку підприємництва, то пан Розора отримав несподівані перешкоди від чинної трускавецької влади, котра намагається маніпуляціями використати ряд моментів виключно на свою користь. В деталі заглиблюватися не будемо, скажемо тільки, що справа стосується об’єкту неподалік паркової зони, в який пан Розора вклав свої заощадження, як законослухняний громадянин діяв виключно в межах чинного законодавства, а тепер трускавецька влада намагається змінами меж санітарних зон довести його до банкрутства. «Напевно, містом керувати важче, ніж торгувати джинсами в парку», - сказав перед засіданням виконкому 26 квітня п. Розора в холі міської ради, додавши, що бізнес в умовах нецивілізованої влади робити досить важко. Пан Сергій обіцяє тему зловживань трускавецької влади висвітлити на центральних українських телеканалах та в столичній пресі, а також розвінчати те, що коїться в Трускавці, у Російській Федерації. Віримо, що пан Розора дотримається своєї обіцянки і ми з радістю готові допомогти йому в цьому, чим тільки зможемо та долучитися до інформування про те, що коїться в Трускавці, в межах польськомовного медіа простору.

Детальніше про цю резонансну справу розповідає дружнє нам Трускавецьке Інтернет-телебачення, якому пан Сергій Розора дав коментар. Зазначаючи, що йому в міській раді в очі сказали, що його там недолюблюють, пан Розора зауважив, що міська рада – не публічний дім, де треба платити за любов і напевно і недолюблюють його тому, що він у міську раду не носить грошей. «Основним гальмом, що тут не йде нормальна робота, є якраз міська рада» - розповідає пан Розора про ситуацію навколо об’єкту, купленого в ЗАТ «Трускавецькурорт». Об’єкт раніше не входив у першу санітарну зону («100 років не проходила»), а тепер чомусь посередині об’єкту провели лінію межі першої санітарної зони. Якщо йти за логікою, то можуть мати рацію ті ЗМІ, які зазначають про забруднення «Нафтусі», адже в першій санітарній зоні формується цілюща вода і в тій же першій санітарній зоні – вбиральні, а також приватні будинки на Франка. «Трускавецький вісник» вже неодноразово звертав увагу міської влади, що ТАКІ питання потрібно в першу чергу вирішувати – питання збереження «Нафтусі», а не свої меркантильні інтереси.

«Я би хотів, щоб наша влада не вичванювалася і не будувала тільки базари, а й займалася промоцією міста», - зазначив пан Розора і зауважив, що влада і сама промоцію не робить, а тим, хто робить, ставить палки в колеса. І наступна подія ще раз доказує, що пан Розора має цілковиту рацію – тим, хто реально займається промоцією курорту, міська влада ставить палки в колеса, тобто, простіше кажучи, займається ШКІДНИЦТВОМ, фактично зраджує інтереси міста-курорту. І це не голослівні заяви, а ФАКТИ. Бо твердження, що «Нафтуся» формується на фекаліях (а це так згідно поданих ТРУСКАВЕЦЬКОЮ мерією документів) – це удар нижче пояса по нашому місті-курорті.

Під час засідання виконавчого комітету більше десятка депутатів Трускавецької міської ради були свідками того, як здійснюються гоніння на голову Трускавецької міської організації Партії регіонів, генерального директора ГКК «Карпати» та двічі мера Трускавця (2002 – 2006 та 2006 – 2010 рр.) Лева Грицака. Одним із рішень, прийнятих на виконкомі, було рішення про ДЕМОНТАЖ сіті-лайту санаторію «Карпати» на бульварі Юрія Дрогобича (читайте уважно, це не бульвар Торосевича, а бульвар Ю. Дрогобича), оскільки сіті-лайт заважатиме новим будкам підприємців, яких на цьому бульварі «поселяє» пан Яворський. До речі, саме заступник мера міста Юрій Яворський і озвучував це питання на виконкомі. В історії вже був випадок, коли одна людина постійно щось демонтувала, в’їлася людям у печінки і потім їй на цвинтарі надгробок демонтували, але це так, до слова. А те, що пан Яворський в’ївся в печінки вже не одному підприємцю у Трускавці – факт, який можуть підтвердити і підприємці, і представники туристичних фірм, і творчі люди, художники тощо. І приклад того, як міська влада заважає трускавецьким підприємцям, можна знайти не в одній публікації на нашому «ТВ», як і в інтерв’ю Сергія Розори для Трускавецького Інтернет-телебачення.

Та й це ще не все. Для ТзОВ «Лемар-Євросервіс», власником якого є дружина екс-мера Галина Грицак, члени виконкому не затвердили поштову адресу об’єкту завершеного будівництва на Різняка-Макомацького, 1 («Дворик Лева»). І це при тому, що угода про пайову участь підприємством виконана повністю – за цією угодою «Лемар-Євросервіс» не тільки здійснив облагородження прилеглої до об’єкта міської (!) території, але й замостив тротуарною плиткою подвір’я будинку 44 на вулиці Бориславській та здійснив деякі інші роботи. Та за надання поштової адреси (!) проголосувало тільки три члени виконавчого комітету.

Що цікаво, міський голова та секретар міськради всіляко доводили, що фірма повинна сплатити живі гроші як пайову участь, на що депутати справедливо обурювалися, адже роботи виконано цільово, місто бачить, що зроблено, а «живі гроші» «поплили» б невідомо в якому напрямку. Зауваження депутата Процишина, що якщо виконано умови угоди, то нема про що вести мову, виконкомом були проігноровані. А на слова депутата Володимира Симовича, що гроші краще б ішли на розвиток міста, ніж в кишеню п. Яворського останній пригрозив депутату судом. Останні висловлювання стосуються так званого «великоднього» ярмарку, який виконком продовжив на центральній площі Трускавця аж до 11 травня (майже до Вознесіння). Таким чином ця шарашкіна контора з різдвяно-великопісно-великодньо-зеленосвяточно-петрівсько-незалежнісно-осінніх ярмарків діятиме, напевно, поки триматиметься за крісла оця влада. «Все для гуцулів, для Косова, Коломиї, та тільки не для Трускавця!» - влучно підмітив суть таких «ярмарків» депутат Володимир Симович та додав, що хотів би знати, скільки ж офіційних доходів матиме Трускавець від цих підприємців. Останнє й обурило пана Яворського.

Продовжуючи тему політичних переслідувань (ми вже назвали прізвища Сергія Розори, Лева Грицака, Володимира Симовича, а два останні – члени Партії регіонів), не можна оминути іншої теми – преференцій для «своїх». Так, після лукавства мера Руслана Козира, що він проти рекламних конструкцій, виконком затвердив розміщення нової рекламної конструкції. Нібито під Євро-2012, але потім вона використовуватиметься підприємцем для власних цілей (тобто, на «благо» міста вона послужить тільки місяць червень і то не цілий, як і східницький телевізор на центральній площі Трускавця). Дозвіл надано фірмі «Галич 444», власником якої є приятель Юрія Яворського, депутат минулого скликання Трускавецької міської ради від «Пори» (партію в Трускавці очолює пан Яворський). Так що приводів для підозри в корупції у стінах трускавецької мерії більшає з кожним днем. А якщо ще подивитися на ситуацію з точки зору, що демонтуються біл-борди з рекламою Трускавця, рекламою трускавецьких санаторіїв (типу «Карпати») чи туристичних фірм міста-курорту, натомість заохочується встановлення конструкцій, які рекламують курорт Східниця (для прикладу, біля залізничного вокзалу абсолютна більшість рекламує саме Східницю), то це повинно б стати предметом розслідування спеціально створеної для цього депутатської комісії, а можливо навіть і правоохоронних органів.

Як зазначив депутат Симович, діяльність пана Яворського є предметом розмов всіх свідомих людей у Трускавці. Чому пан Козир покриває все це неподобство, незрозуміло. Напрошується висновок – комусь це дуже вигідно, як вигідно агітувати людей вступати в ОСББ чи переконувати, що ярмарок-базар на центральній площі курорту – це промоція. І це б нічого, якби не переслідування окремих осіб, політичних сил чи підприємств чинною трускавецькою владою.

Під удар трускавецьких чинуш мало не потрапив і новозбудований готель вищого класу «Міротель» (власність ЗАТ «Трускавецькурорту», відкриття заплановано на 20 травня). На виконкомі хотіли під Євро-2012 зробити вулицю Шевченка суто пішохідною зоною і таким чином повністю перекрити «Міротелю» горло. Проти цього запротестував заступник гендиректора ЗАТ «Трускавецькурорт», депутат ТМР Анатолій Стародуб. Всю вину за цілеспрямовані дії проти ЗАТ «Трускавецькурорт» він поклав на секретаря ТМР Петра Шумина. І доказів цьому є більш ніж достатньо. Напевно, не один раз пожалкували депутати, що в грудні 2010 року з другої спроби все ж проголосували за цю людину. Хоча Петро Шумин – це ще ангел у порівнянні з Юрієм Яворським. Та його «принципова» позиція по ЗАТівських питаннях доводить, що і ЗАТ «Трускавецькурорт» найближчим часом може опинитися в списку ворогів чинної влади, як вже в ньому опинилися Лев Грицак, Партія регіонів, КУН, «Свобода», ГМ «Опора», ряд депутатів ТМР, а також практично всі трускавчани, які висловлюють своє невдоволення зухвалими та безпардонними діями системи на ім’я «козирівщина». А ось пряма мова Анатолія Стародуба до Петра Шумина: «Ви блокуєте всіх і вся. То ви так хочете місто розвивати?».

Інше питання, яке мусимо сьогодні порушити – виконавча гілка влади в Трускавці фактично нехтує думкою депутатів як представників громади. Це особливо яскраво проявилося на виконкомі 26 квітня, коли замість прийняти тариф з обслуговування житла у розмірі 1,46 грн., його прийняли у розмірі 1 грн. 84 коп. Не допомогли навіть погрози окремих із депутатів, що позачергова сесія взагалі скасує рішення виконкому і тариф повернеться до старого розміру (89 копійок в середньому). Пропозиції пана Козира, що він готовий кожного бажаючого поставити керувати комунальним підприємством показали його суть – вже дотепер кожного бажаючого («свого») ставили керувати і маємо фактично колапс. Тому депутати готують позачергову сесію міської ради. Громада теж готується прийти на цю сесію, адже має на це повне право. Напевно, опосередкована демократія у Трускавці себе не оправдала, якщо приходиться вдаватися до демократії прямої. Бо ситуація з тарифами – це теж зрада інтересів трускавчан. І всьому винна «чесна» влада, яка, на жаль, не відповідає своїй назві, бо не хоче бути чесною ні з підприємцями, ні з пенсіонерами, ні з великими господарюючими суб’єктами. А найгірше, що від цього всього виграють конкуренти Трускавця і деяких із них можна дійсно назвати нашими ворогами. Та владі легше бавитися у громадянську війну, ніж втратити свої доходи, як маємо на прикладі масової торгівлі на центральній площі курорту.

Володимир Ключак

Виконком: квартплату трішечки знизили, зате скоро піднімуть плату за вивезення сміття

26.04.2011 р. відбулося чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. На ньому була присутня рекордна як на черговий рядовий виконком кількість депутатів ТМР – майже третина депутатського корпусу. Ось їхні прізвища: пп. Габшій, Данилюк, Процишин, Хомич, Малащак, Ластовецький, Пономаренко, Белз, Симович, Наконечний, Стародуб, Шумин (як член виконкому за квотою секретаря ради). Були і «легкі» питання, але деякі стали справжнім каменем спотикання та приводом до дискусій.

Заслухано інформацію про життя Трускавця в І кварталі 2012 р.

Першим питанням порядку денного виконавчого комітету ТМР 26 квітня було питання життя міста-курорту в першому кварталі 2012 року. Доповідала його завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха. Спостерігається певне відставання від планових призначень. Ситуація краща в порівнянні з першим кварталом 2011 року, та ще не досягли рівня першого кварталу 2011 року (нагадаємо, що в 2010 мером був ще Лев Грицак, а в 2011 вже Руслан Козир). Основними наповнювачами бюджету у плані найбільш сумлінного сплачування податків названо ДП «Кришталевий палац», ГКК «Карпати», СГК «Дніпро-Бескид». Та в загальному недоїмка платежів до бюджету зростає. Кількість населення міста за ці 3 місяці скоротилася на 13 осіб (6 природній спад, 7 міграційний). Борг за комунальні послуги становить 7 млн. 142,5 тисяч гривень, в тому числі населення заборгувало 5 мільйонів 115 тисяч. Детальніша інформація про розвиток курорту за цей період має бути розміщена на офіційному сайті ТМР. Перше питання порядку денного виконкому слухалося в присутності керівників та представників підприємств міста.

Затверджено Програму зайнятості

Другим питанням члени виконком заслухали та затвердили Програму зайнятості населення м. Трускавця на 2012 – 2013 роки. Доповідачем була начальник трускавецького центру зайнятості Маргарита Роман. Вона доповіла, що в 2011 році у Трускавці було створено 1382 робочі місця (юридичні особи 613, фізичні особи із правом найму 412 і ФО СПД 357). Роботодавці потребують кваліфікованих робітників і не обов’язково в будівництві – теж і в медичній галузі, у сфері обслуговування, а також треба електрозварників, сантехніків, столярів. Клієнтами біржі праці часто є випускники Стебницького училища, Дрогобицького педуніверситету, нафтового технікуму. Роботодавці вітають осіб, які мають стаж роботи. Пані Роман звернула на потребу посилення профорієнтаційної роботи в школі.

Житлові, архітектурні, гуманітарні питання

Виконком надав дозвіл на оформлення приватизації житлових приміщень та видачу дублікату свідоцтва на право власності (доповідала Галина Грицьків), а також розглянув блок питань, підготовлених управлінням архітектури та містобудування (доповідав Зеновій Кушнір). Так, дитячу лікарню планують переобладнати у житлові приміщення, щоб надавати там комусь квартири. Є ймовірність використання споруд, які належали охороні здоров’я, для потреб пересильного фонду, бо є люди, які живуть у жахливих умовах, а пан Козир і вся його команда не можуть нічого з цим вдіяти. Тому пересильний фонд може частково вирішити цю проблему.

Питання про призначення нових осіб, уповноважених складати протоколи про адмінпорушення, доповідав начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький. До порушення норм утримання собак та котів міський голова пропонував дописати «та інших тварин», але окремі депутати подали голос, що якщо за хом’ячками ще можна припильнувати, то цього аж ніяк не скажеш про тарганів.

 На баланс трьох ОСББ передали житлові будинки, а от питання про пішохідну зону на Шевченка (мало б бути обмеження заїзду зі сторони Річок та Дрогобицької) відклали, бо до спільної думки дійти так і не вдалося. Дивною виглядало це питання і в контексті нещодавно прийнятого рішення про встановлення стоянки таксомоторів саме на цій вулиці Шевченка.

Також розглянуто було питання про позбавлення двох осіб (батька та матері двох дітей) батьківських прав. Батьки зловживають алкоголем, діти їх не цікавлять, тож вони самі написали заяви про позбавлення їх батьківських прав. Питання доповідала начальник Служби у справах дітей Леся Дребот.

Трускавчани можуть відвідувати музей історії Трускавця безкоштовно

Виконком Трускавецької міської ради на своєму засіданні 26 квітня прийняв рішення про підвищення плати за вхідний квиток до музеїв історії Трускавця та Художнього музею Михайла Біласа, а також встановив тариф на відвідування Народного дому у розмірі 5 гривень з дорослого. Рішення виконкому передбачає ряд пільг для різних категорій осіб. Щоб заохотити жителів Трускавця до відвідин музею історії міста, для трускавчан вхід до цього музею зробили безкоштовним. Диференційовано теж тариф на екскурсії українською та іноземною мовами. Як зазначила директор музею Олена Білас-Березова, багато відвідувачів коли чують про різницю у оплаті послуги, одразу починають розуміти українську мову і просять супровід по музеї проводити їм українською.

Влада Трускавця хотіла завуальовано «протягнути» новий тариф на вивезення сміття

З ініціативи заступника міського голови Петра Нестерівського виконком заслухав питання «Затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів». За такою благою назвою стояло не що інше, як спроба підвищити тариф на вивезення сміття, проти чого різко запротестували депутати. Керівник філії «Ком-Еко-Борислав» Геннадій Корконішко, екс-заступник мера Борислава та хороший друг Петра Нестерівського, поінформував, що люди стали більше смітити і навів конкретні цифри. За 2011 рік із Трускавця було вивезено 74 657 метрів кубічних сміття, в тому числі від населення 42 944 м. куб. І таким чином на одну людину виходить 2 куби сміття в рік. А норма тепер – біля 1,5 куба. Тому зміна норм автоматично збільшить ціну на одну людину за вивіз сміття.

Свої думки з приводу сказаного висловили секретар ради Петро Шумин, член виконкому Віктор Марченко та кілька депутатів ТМР. Оскільки попереду було ще гостріше питання по тарифах на житло, то влада Трускавця вирішила підвищення тарифів на вивезення сміття відкласти. Швидше за все, до наступного, травневого виконкому.

Тариф на квартплату трішечки зменшили

Останнім і найбільш гарячим стало питання зниження тарифів на квартплату. Депутати міської ради фактично були в шоці, ступорі та почували себе ображеними та обманутими, коли почули, що новий тариф з обслуговування будинків та прибудинкових територій становитиме не 1,46 грн., як планувалося, як було вирішено на депутатській комісії  і що було б найприйнятнішим варіантом компромісу, а аж 1,84 грн. Позитивним фактом, проте, є те, що нарахування за березень будуть переглянуті. Та аварійно-диспетчерську службу і далі оплачуватимуть мешканці, хоча у сусідніх містах та всюди по Україні ця послуга фінансується з міського бюджету. І хоча начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак і говорив, що це неможливо з точки зору законодавства та фінансової дисципліни, та шляхів, як це зробити, є кілька. Один з них – поповнення статутного фонду підприємства, другий – замовником послуги виступає УЖКГіБ ТМР, третій – створення єдиної АДС для міста і це ще далеко не всі варіанти виходу з ситуації.

КП «Трускавецьжитло» зробило ряд кроків назустріч, щоб знизити тариф і тепер економічно обґрунтований тариф вони виставляють як в середньому 1,84 грн. Та не слід забувати, що так само «економічно обґрунтованим» був тариф і 2,11, і 2,02 грн. А намагання влади та мера особисто звернути із правильного шляху розмови на тему, що АДС потрібна, виникало обурення депутатів – ніхто не сумнівається в цьому. Але не потрібно все перекладати на плечі мешканців, не потрібно свої проблеми вирішувати виключно за рахунок простих мешканців. Виходить, що мешканці мають і тарифи драконівські сплачувати, і ще на премії та надбавки для мера та всієї братії у понад 100 штатних одиниць працювати. Панщина, рабство, інакше не назвеш. Для прикладу, чому я і кожен із нас має сплачувати тарифи та ще й оплачувати роботу того мера та його друзів-заступників, за які ні я, ні ти не голосували? Трускавчани мають покривати 1 мільйон 700 тисяч гривень збитку КП Трускавецьжитло» за минулий рік? Маємо відривати від себе і від дітей, щоб хтось жирував за наші кровно зароблені гроші? Та не буде цього!

Прийняття тарифу у розмірі 1,84 грн. не поставило крапку у тарифній війні в Трускавці, протистояння переходить у перманентну фазу.

Хто винен і що робити?

Гадаємо, винного у ситуації, що склалася, може назвати кожен. Головніше питання – що робити зараз? Однозначно, що депутати, якщо хочуть мати майбутнє в трускавецькій політиці, повинні скликати позачергову сесію, на якій треба відміняти рішення виконкому, розпускати виконком та виганяти з мерії Руслана Козира і всю «команду». Хоча б розпочати з першого. Потім можна подумати і про друге. А те, як звільнити наше місто-курорт від деструктивної влади, потрібно добре обдумати. Бо ця влада у Трускавці – НЕ НАША! Не трускавецька. І їм пофіґ проблеми мешканців міста, проблеми курорту, його теперішнього та майбутнього. Їм головне – гроші.

На жаль, ситуація така, що 30 голосів за відставку Козира назбирати зараз не вдасться. Та думка про це і велике бажання цього можуть зробити чудо. Адже часто неможливе з часом стає можливими. Тож сподіваючись на чудо, робімо все задля його наближення. І хай нам у цьому допомагає Бог, бо місто чекає на виправлення помилок, яких за два роки зроблено більше, ніж напевно за два останні століття.

Володимир Ключак

Вберегти книгу для наступних поколінь

Всесвітній день книги й авторського права святкується щороку 23 квітня. 1995 Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня 1616 року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.

Сьогодні, на жаль, не кожен українець може похвалитися палкою любов'ю до книги, ще менше прихильників книг серед юного покоління. Проте є чимало людей, котрі наперекір засиллю телебачення та Інтернету обожнюють саме паперовий носій інформації. Так сталося, що саме цього дня мене неабияк потягнуло до найближчої бібліотеки товариства, аби розпитати про стан справ. Точніше, цікавило мене, чим саме багаті полиці наших затівських «храмів» книг та якою саме літературою цікавляться наші відпочивальники. Завідувач методичного відділу та бібліотекар за сумісництвом Оксана Кондур саме впорядковувала книжкові полиці. Тож з нею разом нам довелося не лише переглянути асортимент літератури, а ще й подискутувати на тему читабельності певних літературних напрямків. І хоч сьогодні, у часи низької завантаженості, особливого попиту на «підопічних» пані Оксани немає, проте влітку, коли оздоровниці повні, у бібліотеці ПК ім. Т. Шевченка буває близько 60 відвідувачів. Більшість із них цікавиться релаксовим чтивом, тим, котре не вимагає, аби над ним особливо задумувалися. Тож у пік читацького інтересу на вагу золота - детективи, жіночі романи, фантастика тощо. Відвідувачі старшого віку найчастіше перечитують класиків, молодь цікавиться сучасними перекладами світових творів та довідковою літературою. Та якраз молодих відвідувачів тут стає дедалі менше. На жаль зацікавити малечу у цій бібліотеці теж практично нічим. Чомусь майже відсутня україномовна дитяча книга, а та російськомовна, що є в наявності - ентузіазму у дітей не викликає. Жаліються відвідувачі і на брак місцевої періодики, особливо літні люди, які цікавляться політикою. Тож символічність дати пов'язана із смертями великих діячів літератури актуальна і для нас. Бо хоч і є у мене віра у те, що книга ще довго не стане анахронізмом (не помре для читача), проте як вберегти її вагоме значення для наступних поколінь? Про це варто задуматись.

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

Запрошуємо на роботу

На роботу в один з кращих ресторанів Трускавця запрошуються шеф-кухар зі стажем, кухарі, бармени, офіціанти. Тел. 067 928 11 12.

 

СПА-центр «П’ятий океан» запрошує на роботу прибиральницю, косметолога, масажиста, масажиста-банщика на турецьку баню, адміністратора. Телефон для довідок: (03247) 6-55-53, 098-07-900-77 (Оксана Михайлівна).

 

В ательє «Атлас» потрібна вишивальниця. Гнучкий графік роботи. Хороша оплата. Тел. 098 499 25 42.

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 27 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником