Трускавецький вісник № 51 (430) від 3 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 51 (430) від 3 травня 2012 р.

03.05.2012 

У номері: Пам’яті Петра Шашкевича, У Трускавці спалили символіку «Фронту змін»; Всі на пікет міської ради; Незаконність дій трускавецької влади підтвердив суд; Перше літнє свято в Бориславі; Проща мігрантів Самбір – Лаврів, Надію Скотну призначено ректором Дрогобицького ДДПУ; Олег Панькевич побував у Бориславі; Східниця вразила грандіозним святом.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці обурені підприємці спалили символіку «Фронту змін»

У понеділок, 30 квітня, обурені діями трускавецької влади підприємці привселюдно спалили символіку політичної партії «Фронт змін», висуванець якої Р. Козир перебуває на посаді міського голови Трускавця. Причиною такого відчайдушного кроку стали утиски трускавецьких підприємців зі сторони місцевої влади. Власниця колишнього зоомагазину підпалила символіку «ФЗ» зі словами: «Передаю полум’яний привіт для всього «Фронту Змін», можливо цей полум’яний привіт заставить можновладців думати… ».

Намагання принизити підприємців-вихідців зі Стебника, а також грубе нехтування окремими представниками трускавецької влади думкою людей і небажання йти на компроміс вже не вперше викликає обурення людей малого та середнього бізнесу у Трускавці. Хочеться сподіватися, що демарш зі спалення фронтозмінівської символіки у Трускавці хоча і є першим подібним випадком в нашому місті-курорті, та буде  далеко не останнім, якщо влада не одумається.

Всі – на пікет трускавецької міськради!

Завтра, 4 травня, о 16.00 розпочинається пікет Трускавецької міської ради. Про це інформує листівка за підписами С. Грабовського, В. Кіндракевича, С. Розори, Є. Бродзінського та інших організаторів акції. А ось текст цієї листівки:

«Команда Козира прийшла до влади в Трускавці з лозунгом "Чесна влада - заможна громада". Що змінила ця влада і кого вона зробила заможним? Як бачимо і відчуваємо на власній шкірі, що влада небагато змінила у місті: де вода цілодобово, де дороги між будинками, а що з парком, чому в ньому стоять скульптури з відламаними руками, чому цілеспрямовано вирубуються дерева,, а пам'ятники героїв нищать серед білого дня. Ця влада навіть не довела до ладу пам'ятник Бандері, який сама ж поставила. Зате вони підняли собі зарплати, наприклад, Козир до своєї зарплати мера в 6000 гривень в місяць попросив і отримує ще 50% у вигляді премії за високі досягнення. Це разом близько 10 тис. гривень. А керівники і заступники комунальних підприємств всі отримують більше 5 тис. гривень. Мало того, що ці гроші вони беруть з наших кишень. Вони чесно приховують ці цифри, бо розуміють, що люди їм такого не потерплять.

А що пропонують нам? Вони підняли тарифи в два-п’ять разів, щоб ми оплатили їх зарплату і безгосподарність. І це при тому, що санаторії Трускавця (за останні роки кількість відпочивальників зменшилась на 30%) не заповнені і багато трускавчан отримує 0,5 або і 0,25 ставки, що становить 280 гривень в місяць. А тепер порівняйте  10 тис. і 280 гривень в місяць, як на них можна прожити і де тут є чесна влада? Влада воює з підприємцями міста, зупиняючи їх діяльність, доводячи до банкрутства, виганяє людей з парку, заставляє розбирати магазини. Працевлаштовують і беруть на роботу за наші гроші заїжджі фірми, бо з ними легше домовитись про «співпрацю».

Скажи свою думку на пікеті міської ради 4 травня в 16 годині! Не дозволяй себе ошукати! Це наше місто! Це наше життя! Це майбутнє наших дітей! Не будь байдужим! Стоп тарифам, Стоп злодійству, Стоп брехні, Стоп безладу!»

 

Вони живуть за наші гроші

Цього тижня побачив світ черговий номер бюлетеня «Голос ради» (за 2012 рік № 2, а не № 10, як вказано). На останній сторінці подано декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік міського голови Трускавця та його заступників. Така інформація публікується в обов’язковому порядку відповідно до п. 2 ст. 12 розділу ІІ Закону України «Про засади та запобігання корупції».

Отже, за 2011 рік міський голова Трускавця Руслан Козир отримав заробітної плати 73 619 гривень, а матеріальної допомоги 6 362 гривні. Нагадаємо, що в Трускавці є люди, які працюють на півставки і отримують по 500 гривень щомісяця, тоді їхня річна зарплата складає біля 6 тисяч гривень – менше, ніж річна матеріальна допомога трускавецького мера.

У володінні членів сім’ї Руслана Козира – один вантажний автомобіль Нива-Тайга та 4 легкові – два Ніссани, одна Тойота і один Інфініті. Розмір його внеску до статутного капіталу товариства – 1 мільйон 688 тисяч 742 гривні. В декларації подано також інші доходи мера Трускавця та членів його сім’ї.

Дещо меншими є статки заступників мера, проте і вони вражають. Так, Петро Нестерівський отримав в 2011 році з міського бюджету заробітну плату в сумі 84 тисячі 597 гривень, а матеріальної допомоги 7 тисяч 71 гривню, Валентина Бодак – 79 243 гривні зарплати та 6 579 гривень матеріальної допомоги, Юрій Яворський – 67 938 гривень зарплати та 5 713 гривень матеріальної допомоги. Таким чином тільки на цих чотирьох чиновників місто стратилося на суму понад 330 тисяч гривень. А що говорити про інших 100,4 ставки з мерії.

Нагадаємо, що кожен підприємець, кожен працівник санаторію чи підприємства, кожен пенсіонер утримує чиновників Трускавецької міської ради, оскільки йдуть відрахування із зарплат, пенсій тощо. А слуги народу не дуже хочуть народу служити, що видно по багатьох конфліктах, які останнім часом провокувала влада Трускавця (підвищення квартплати та інших тарифів, конфлікти з окремими підприємцями та цілими групами підприємців – художники, турфірми тощо, нехтування інтересами громади Трускавця).

Власна інформація

 

 

Новим ректором Дрогобицького педуніверситету призначено професора Надію Скотну

3 травня відбулося засідання кадрової комісії міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, на якому розглянуто результати виборів ректора у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Комісія погодилася з вибором трудового колективу вишу й дала згоду на призначення ректором доктора філософських наук, професора Надії Скотної й рекомендувала міністерству укласти з новообраним ректором відповідний контракт. Цього ж дня з Надією Скотною уклали контракт терміном на 4 роки.

Нагадаємо, що Надія Скотна перемогла на виборах ректора, що відбулися 25 квітня у педуніверситеті. На цю посаду було 6 кандидатів. За Надію Скотну проголосувало 55 % делегатів конференції трудового колективу.

www.zik.ua

Вісті з Борислава

 

Свято останнього дзвоника. 27 квітня в Бориславській державній гімназії для випускників  відбулось свято «останнього дзвоника». Побажати щасливої дороги в доросле життя випускникам прийшли: Почесний громадяни міста Володимир Копись, начальник відділу внутрішньої політики міської ради Наталя Бараняк, о. Петро Підлубний УГКЦ св. Анни,  спеціаліст відділу освіти Майя Гоц. Директор гімназії Роксоляна Герасимів вручила грамоти переможцям різноманітних олімпіад та конкурсів.

Втрати міського бюджету. За інформацією начальника фінансового управління міської ради Юрія Петріва через нове податкове законодавство міський бюджет поніс втрати до бюджету за перший квартал поточного року в сумі 197 тис. грн.  за рахунок Бориславського РЕМ, який відтепер платить податки у Сихівський район Львова.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Великоднє свято для самотніх. Великодні гаївки для одиноких літніх людей провели у Бориславі. Продовжили великодні свята для самотніх благодійний фонд «Карітас-Борислав» УГКЦ (директор – отець Петро Підлубний) та територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян (директор Наталія Штереб). Разом з літніми людьми гаївки приміщенні «Карітасу» водили вихованці недільної катехитичної школи, що працює при церкві святої Анни у Бориславі (вчитель-катехит Галина Крисько). Також на святі була присутня сестра милосердя Купріяна, яка поділилась з присутніми розповіддю про своє життя при монастирі. На завершення свята  для всіх присутніх було організовано солодкий стіл, спонсорами якого виступили депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський та депутат Бориславської міської ради Ігор Михаць. Крім того, за сприяння депутата Львівської обласної ради Володимира Голобутовського та депутата міської ради Ігоря Михаця, напередодні Великодніх свят територіальний центр обслуговування пенсіонерів та   одиноких непрацездатних громадян вручив 170 великодніх подарунків найбільш незахищеним та самотнім мешканцям Борислава. Так радість світлого празника Христового Воскресіння у місті нафтовиків спробували принести у кожну домівку.

Дерево, посаджене власноруч. Бориславські школярі садять дерева у рідному місті. Відбувається це у рамках загальноміської акції «Посади дерево і збережи його». Загалом школярі планують висадити у міському парку культури, центральній частині міста та найбільш густонаселеному районі – по вулиці Коваліва близько тисячі саджанців. Посадковий матеріал, як повідомляє офіційний сайт міської ради, надало державне підприємство «Дрогобицьке лісове господарство», керівником якого є Василь Матяшовський, за сприяння депутата Львівської обласної ради Володимира Голобутовського. В такий спосіб спільними зусиллями дорослі та діти намагаються зробити рідний Борислав ошатнішим, а ще організатори акції переконані, що дитина, котра посадила дерево власноруч, вже ніколи ні нищитиме природу. Тож мета акції – благородна: навчити дітей берегти довкілля.

 

У Бориславі побільшало почесних громадян. У міській книзі «Почесний громадянин міста Борислава» буде новий запис. Туди впишуть ім’я Ольги Швед. У четвер, 3 травня, депутати Бориславської міської ради одноголосно підтримали відповідний проект рішення. Ольга Швед десятки років поспіль проводила у рідному місті нафтовиків активну громадську роботу. Вона з 1991 року і по сьогодні є головою міської організації Спілки пенсіонерів України, активісткою Тустановецької «Просвіти», учасницею самодіяльного гурту «Відродження», а тепер ще й письменником-краєзнавцем. Адже саме її книгу «Усе починалось з «Просвіти» презентувала 18 квітня міська організація Національної Спілки журналістів України. (Про цю книгу ми вам уже розповідали). Вітав нову Почесну громадянку Борислава Ольгу Швед із присвоєнням звання міський голова Володимир Фірман. У свою чергу п. Ольга подякувала депутатам за визнання та честь, а Богові за прожите життя та зроблені справи. В такий спосіб Ольга Швед стала шістнадцятою особливою людиною міста нафтовиків, яка відтепер є Почесною громадянкою Борислава. 

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

 

Олег Панькевич провів виїзний прийом громадян у Бориславі та виступив на сесії Бориславської міської ради

3 травня голова Львівської обласної ради Олег Панькевич провів прийом громадян у м. Бориславі. У зустрічі з мешканцями міста також взяв участь депутат облради Осип Магур. Одним з питань, з яким бориславці звернулися до Олега Панькевича, було забезпечення мешканців вулиць Потік та Церковна питною водою. Також під час прийому громадяни просили голову облради посприяти у вирішенні земельних питань. Малозабезпечені,   пенсіонери зверталися до Олега Панькевича за  матеріальною допомогою.

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич запевнив бориславців, що всіляко сприятиме вирішенню їхніх проблем.

В рамках робочої поїздки до міста Борислава голова Львівської обласної ради Олег Панькевич побував на черговій сесії Бориславської міської ради. Виступаючи перед депутатським корпусом, Олег Панькевич торкнувся питань фінансування господарських об’єктів міста Борислава в 2011-2012 роках з обласного та державного бюджетів. Також голова облради наголосив, що Борислав недоотримує надходжень до свого бюджету від податку з доходів фізичних осіб, оскільки податок сплачують не в місті, де працює структурний підрозділ підприємства, а там, де воно зареєстроване. 

Олег Панькевич запевнив, що Львівська обласна рада, зокрема він як голова, а також усі постійні комісії облради готові до співпраці з депутатським корпусом Бориславської міської ради у вирішенні проблемних питань соціально-економічного та культурного розвитку Борислава.

На завершення Олег Панькевич побажав усім депутатам Бориславської міської ради плідної роботи на благо громади міста.

Прес-служба Львівської обласної ради

 

Іван Груник дав доручення напрацювати заходи для ефективного функціонування Бориславської міської лікарні   

3 травня заступник голови – керівник апарату Львівської облдержадміністрації Іван Груник провів нараду щодо функціонування Бориславської центральної міської лікарні.

У нараді взяли участь в.о. начальника головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Середа, заступники начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак та Андрій Голдун, міський голова м. Борислава Володимир Фірман, керівники Бориславської центральної міської лікарні та Бориславського медичного коледжу, а також медичні фахівці різного профілю.

Підсумовуючи нараду, Іван Груник наголосив на недопустимості закриття закладу та дав доручення спільно виробити заходи щодо належного функціонування міської лікарні та підвищення якості надання медичних послуг у Бориславі.

Прес-служба Львівської обласної державної адміністрації

Незаконність дій трускавецької влади підтвердив суд

 

 

Ринок на центральній площі Трускавця – ганебне явище, оскільки мова не йде про жодну промоцію міста, а виключно про чиєсь збагачення. І це очевидно. Як очевидним є переслідування козирною командою підприємців та творчих людей і то не тільки тих, які заробляють на прожиття та дбають про імідж міста в центральній парковій частині міста. Приклад нещодавнього спалення символіки «Фронту змін» на Довженка, 1 є показовим – люди вже не мають ні сили, ні бажання терпіти тих знущань, на які їх прирікає козирна влада.

Боротися з корупцією потрібно – приймаються закони, розробляються стратегії, час від часу правоохоронні органи ловлять на гарячому корупціонерів. Та всіх ще не виловили. Боротися з беззаконням потрібно. Хтось протестує мовчки, хтось просто плаче в хустинку, а хтось іде на пікети, кричить «Ганьба!» та «Геть!». Та є ще такий шлях боротьби із беззаконням та порушенням прав людини як суд. І хоча «справа Зварича» дещо підірвала авторитет судової гілки влади в Україні, та суд на те він і є суд, щоб вершити справедливість. Тому надзвичайно приємною звісткою стала інформація про те, що Трускавецька міська рада програла судову справу за позовом фізичної особи-підприємця про визнання нечинними рішень Трускавецької міської ради Львівської області шостого демократичного скликання №98 від 31 березня 2011 року «Про затвердження Положення «Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Трускавець» та №114 від 14 квітня 2011 року «Про попереднє погодження місця розташування групи тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності». А справа якраз і стосується зловживань трускавецької влади, які суд підтвердив – влада перевищила свої повноваження. Мова про те, про що неодноразово писав «Трускавецький вісник»: своїм – все, чужим – нічого. Тільки от чужі в даному випадку для трускавецької влади – це наші, трускавчани.

Отже, пропонуємо Вашій увазі витяги з Постанови Трускавецького міського суду від 13 березня 2012 року.

«Позивач … свої вимоги обґрунтовує тим, що вказані рішення прийняті всупереч ст. 19, ст. 144 Конституції України, ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. та ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та поза межами визначеної вказаними законами компетенції Трускавецької міської ради, а також порушують його права та охоронювані законом інтереси як суб'єкта правовідносин, у яких ці акти застосовуються, а тому, повинні бути визнані незаконними у судовому порядку.

Представник відповідача - Трускавецької міської ради проти пред'явленого позову заперечила, вказала, що у відповідності до Закону України «Пре основи містобудування», Закону України «Про місцеве самоврядування» до компетенції міської ради належить затвердження відповідно до законодавства державних стандартів, норм і правил, про поведінки місцевого значення, вважає, що оскаржені рішення прийняті в межах повноважень Трускавецької міської ради. Письмового відзиву на позов суду не представлено.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши та перевіривши зібрані у справі докази суд вважає, що адміністративний позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 14 квітня 2011 року фізична особа-підприємець звернувся на ім’я голови Трускавецької міської про розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, а саме стаціонарного кіоску на бульварі Юрія Дрогобича у м. Трускавець Львівської області для ведення роздрібної торгівлі сувенірною продукцією. Вказана заява зареєстрована, відмітка про що зроблена в тексті заяви. Цього ж дня ФОП звернувся ще із одною заявою про розміщення тимчасової споруди для веденні роздрібної торгівлі сувенірною продукцією на площі Незалежності у м. Трускавець. Вказана заява зареєстрована, відмітка про що зроблена на тексті заяви.

Листом виконавчого комітету Трускавецької міської ради вих. № 03/0-609-610 від 15.04.11 р. за підписом міського голови м. Трускавця, ФОП повідомлено, що у відповідності до рішення Трускавецької міської ради №98 від 31.03.2011 р. «Про затвердження Положення «Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Трускавець» питання надання дозволу на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності буде розглядатися після погодження та затвердження у встановленому порядку схеми розміщення тимчасових споруд по бульвару Ю. Дрогобича і пл. Незалежності. Листом виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 78-в від 29.04.2011 р. за підписом міського голови м. Трускавця, ФОП також повідомлено про те, що у відповідності до рішення Трускавецької міської ради №114 від 14.04.2011 р. «Про попереднє погодження місця розташування групи тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» попередньо погоджено розташування групи тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності - КП «Парк курортний» по вул. Ю. Дрогобича і на пл. Незалежності. Запропоновано ФОП звернутися із заявою про розміщення тимчасової споруди на іншій території у відповідності до затвердженої схеми розміщення тимчасових споруд.

Згідно ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року, чинного на час прийняття оскаржуваних рішень, мала архітектурна форма – невелика споруда декоративного, допоміжного чи іншого призначення, що використовується для покращення естетичного вигляду громадських місць і міських об'єктів, організації простору та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів. До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади документальна, декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); садово-паркове освітлення, ліхтарі; сходи, балюстради; паркові містки; обладнання дитячих ігрових майданчиків; павільйони зупинок громадського транспорту; огорожі, ворота, ґрати; меморіальні споруди (надгробки, стели, обеліски тощо); рекламні та інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші об'єкти, визначені законодавством.

Частиною 2 вказаної статті встановлено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницьке діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельник виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Таким чином, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» розмежовує малі архітектурні форми та тимчасові споруди для здійснення підприємницьке діяльності.

Згідно ч. 4. ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури,

У відповідності до пункту 2 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення». Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Як вбачається із змісту рішення Трускавецької міської ради №98 від 31.03.2011 р, «Про затвердження Положення «Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Трускавець» таке рішення винесено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.09 р. №982 «Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності». Вказаним рішенням затверджено Положення про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Трускавці (надалі Положення) (додаток №1). Пп.2.1 Положення передбачає, що розміщення тимчасових споруд здійснюється на підставі рішення Трускавецької міської ради, а для власників земельної ділянки на підставі рішення виконавчого комітету міської ради з урахуванням містобудівної концепції розміщення малих архітектурних форм і перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм в м. Трускавець. Пп.2.7. Положення передбачає право міської ради приймати рішення про попереднє погодження місця розташування тимчасової споруди. Пп.2.10 Положення передбачає, що міська рада протягом місяця після реєстрації документів (на черговій сесії міської ради) приймає рішення щодо розміщення тимчасової споруди та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

За таких умов, суд приходить до висновку, що Рішення Трускавецької міської ради Львівської області № 114 від 14 квітня 2011 року «Про попереднє погодження місцерозташування групи тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності» прийняте на підставі та в межах повноважень, визначених в Положенні про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Трускавці (додаток №1) до оскаржуваного Рішенням №98 від 31.03.2011 р.

Таким чином відповідач у справі - Трускавецька міська рада приймаючи оскаржуване рішення самостійно визначила порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Трускавці та віднесла до своїх повноважень вирішення питань щодо розміщення таких споруд.

Вирішуючи даний спір судом також взято до уваги, що Постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.09 р. №982 «Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності», на підставі якої прийнято оскаржуване рішення Трускавецької міської ради, регламентувався порядок розміщення малих архітектурних форм, якими визнавались тимчасові одноповерхові споруди соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності висотою не вище ніж 4 метри, що мають по зовнішньому контуру площу близько 30 кв. метрів, виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без закладення фундаменту. Відтак, така Постанова, на думку суду, суперечить ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», тому, в силу пункту 2 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного закону, не могла бути підставою для прийняття органом місцевого самоврядування рішення про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Ч. 2 ст. 19 Конституції України вказує, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 144 Конституції України встановлено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Конституційний Суд України в своєму Рішенні від 16.04.2009 р. № 7-рп/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) зазначив, що гарантоване державою місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи і передбачає правову, організаційну та матеріально-фінансову самостійність, яка має певні конституційно-правові межі, встановлені, зокрема, приписами статей 19, 140, 143, 144; 146 Основного Закону України. З аналізу вказаних конституційних положень вбачається., що ці органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Поряд з тим, ні Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ні Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» не передбачено право місцевих рад встановлювати порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та надавати дозволи на розміщення таких споруд.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність, рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Ч.10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Підставами для визнання недійсним акта суб'єкта владних повноважень е невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі.

Оцінюючи зібрані по справі докази та враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що пред'явлений адміністративний позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 7-12, 17-20, 94, 159-163 КАС України, суд ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця до Трускавецької міської ради Львівської області задовольнити.

Визнати нечинним Рішення Трускавецької міської ради Львівської області шосте сесії шостого демократичного скликання № 98 від 31 березня 2011 року «Про затвердження Положення «Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Трускавець».

Визнати нечинним Рішення Трускавецької міської ради Львівської області сьомої сесії шостого демократичного скликання № 114 від 14 квітня 2011 року «Про попередні погодження місця розташування групи тимчасових споруд для здійснення підприємницьке діяльності».

Стягнути із місцевого бюджету м. Трускавця на користь ФОП 3 грн. 40 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої Інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні під час його проголошення – з дня отримання копії цього рішення. Суддя /підпис/ Марчук В. І.».

На момент отримання нами документу постанова суду ще не набрала законної сили. Подано апеляцію, та рішення суду першої інстанції показує, що трускавецька влада ПЕРЕВИЩУЄ свої повноваження, тобто діє за рамками чинного законодавства України.

Підготував Володимир Ключак

Перше літнє свято

Перший великий концерт на відкритому майданчику відбувся у неділю, 29 квітня, у Бориславі. Більше п’яти годин з літньої сцени міського Палацу культури лунала гарна українська пісня. Тисячі бориславців та гостей міста співали, танцювали та розважалися. Це у місті нафтовиків проходив фестиваль «Великодні дзвони».

Таке свято у Бориславі започаткували минулого року за ініціативою міського голови Володимира Фірмана. Тож  цього року «Великодні дзвони» проходили вже вдруге і теж під егідою мера та за спонсорської підтримки депутата Львівської обласної ради Володимира Голобутовського, депутата Бориславської міської ради Ігоря Михаця та головного редактора тижневика «Каменярі» Ігоря Куруса.

На відміну від минулорічного фестивалю цього року свято набрало вже регіонального характеру. Адже на учасниками концерту, крім бориславських артистів, були виконавці та гурти з Трускавця і Дрогобича. Перелічити всіх учасників багатогодинного концерту просто неможливо, тому зазначимо лише, що кожен з виконавців виконував на бориславській літній сцені по кілька номерів, а гурт «Зорепад-денс» влаштував для глядачів цілий міні-концерт. Традиційно у програмі фестивалю «Великодні дзвони» звучали духовні, народні та сучасні естрадні пісні. І всі глядачі свята мали нагоду ще раз переконатися у тому, наскільки багатий наш народ на талановитих виконавців, наскільки багатою і різноманітною є українська пісня. А ще важливіше, що на першому літньому загальноміському святі зустрілись знайомі і друзі, люди поспілкувались, діти пораділи і всі отримали багато позитивних емоцій.

Цікаво також, що концерт майже не перебивали офіційні виступи. Зі сцени бориславців і гостей міста лише привітав начальник відділу гуманітарної політики Роман Тарнавський. Тож загалом фестиваль був справжнім народним гулянням. Артисти почергово виходили на сцену і забезпечували «живу» музику. А глядачі змінювали одне одного на майданчику перед сценою. І звісно сприяла бориславцям чудова, практично літня, погода. А ще просто під час свята у небі над Бориславом ширяли повітряні кулі, адже у Східниці цими днями відбувався фестиваль повітряних куль «FLYQUEST». Тож учасники цього фестивалю своїм повітряним транспортом завітали і на Бориславські «Великодні дзвони».

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

На прощі родин мігрантів Самбір-Лаврів паломники вчились дивитися на себе очима Христа

На прощі паломники «мають здобути очі Ісуса Христа», сказав о. Тарас Рисей, настоятель храму Святого влкм. Пантелеймона, що у Самборі, на Львівщині, у своїй катехизі. Опісля розвинув цю тему у проповіді на Літургії у неділю мироносиць, яку очолив у храмі монастиря св. Онуфрія, у с. Лаврів. «Щоб ці очі здобути, треба дивитись на себе, у себе і просити у Бога гідного людини, а не малого, чи дріб’язкового», - стверджує священик.

Звертаючись до паломницької молоді, яка у цю ніч так чисельно зібралась у храмі, а не «десь у клубі, чи в барі», - як зауважує священик, о. Тарас слушно акцентував на тому, а що ж означає насправді проща для мене і для тебе: чи це добре, чи не дуже? Адже, за його словами, на прощі ми також і терпимо. Священик порівнює прочанський хід з іспитом, «яким ми можемо здати, а можемо і «завалити», якщо думка, «а який ти все-таки молодець, порівняно з іншими, що пішов на прощу», навіяна ворогом дитині, молодій людині, старшому буде прийнята нами у серце і закорениться», - говорить священик.

Продовжуючи тему прочанина, о. Михайло Николин, адміністратор храму св. Миколая, декан Старосамбірський, наголосив на просвіченні людини-паломника Божим світлом, особливо у цей воскресний час, зауваживши, що «паломник, який іде вночі, знає, що попереду світло, рівно ж як і мігрант, котрий, працюючи далеко на чужині, знає, що побачить світло», - говорить священик та закликає так жити, щоб у темряві ми стали носіями Христового світла.

Проща розпочалася Молебнем біля чудотворної ікони Самбірської Богородиці, який з паломниками молились о. Олег Чупа, референт у справах мігрантів та іммігрантів Самбірсько-Дрогобицької єпархії та о. Тарас Рисей, він також, окрім вищезгаданого, і духівник молодіжної спільноти «Ноєв Ковчег» та організації «Українська молодь Христові».

Відтак піший хід від Самбора до Старого Самбора, місця перепочинку, очолив о. Рисей. У Старосамбірському храмі, в інструментальному виконанні о. Тараса, під супровід гітари, прочани мали радість послухати духовні пісні у виконанні спільноти УМХ. Подальшу частину прощі вів о. Михайло, де, у своїй катехизі, детально зупинився на усіх таїнствах нашої Церкви.

Відтак у Лаврові, в храмі св. Онуфрія, після Літургії, настоятель монастиря, о. Микола Ковалишин, розповів прочанам про історію цієї давньої обителі та життя святого Онуфрія, мощі якого знаходяться у храмі. Після обряду мирування паломники приклались до мощей святого.

Проща відбулась у ніч з 28 на 29 квітня, участь в якій взяло понад 260 осіб, серед них – більша частина молоді та дітей. Організаторами прощі виступили Пасторально-місійний відділ УГКЦ та референтура у справах мігрантів та іммігрантів СДЄ. Разом з учасниками молились сестри-монахині чину Пресвятої Євхаристії та діти із місцевого сиротинця, які були з ними.

www.palomnyk.at.ua

 

Ігор Курус запросив інвестора: «Укрлендфармінг» входить на ринок Дрогобиччини

Перші плоди Стратегії розвитку краю, ініціатором якої є головний редактор тижневика «Каменярі» Ігор Курус, схоже, дозріли. Найкрупніший в Україні агровиробничий холдинг «Укрлендфармінг» на запрошення пана Куруса входить на ринок Дрогобиччини з інвестиційним проектом.

Для довідки: основним видом діяльності «Укрлендфармінгу» є вирощування сільгоспкультур на площі понад 500 тис. га. Цей холдинг володіє потужностями зі зберігання понад 1 млн. тонн зернових. До нього входить 6 насіннєвих заводів. «Укрлендфармінг»  має потужності для виробництва  450 тонн цукру. Водночас він є другим у світі та першим у Європі серед виробників яєць. Один із лідерів з виробництва м’ясомолочної продукції. На тваринницьких фермах холдинг вирощує близько 64 тис. голів рогатої худоби. До його складу входить 19 м’ясокомбінатів. Холдинг Укрлендфармінг» є публічним товариством, позаяк його акції вільно котуються на Лондонській фондовій біржі.

На Дрогобиччині фірма готова орендувати землю для вирощування зернових та цукрового буряка. Першу зустріч представники «Укрлендфармінгу» провели з жителями Болехівців. Цікаво, що в цьому селі є 350 га землі, на якій берези вже виросли на висоту до 4 метрів. Та «Укрлендфармінг»  готовий орендувати й цю землю й фактично врятувати колишню ріллю від заліснення. Зараз заплановані зустрічі з жителями Лішні, Грушова, Великого Дорожова, Уріжа та інших сіл.

Якщо в результаті цих зустрічей вдасться взяти в оренду 4 тис. га землі, «Укрлендфармінг»  має намір відкрити в Меденицькому училищі відділення для навчання водіїв «Джонгірів» (універсальних комбайнів). Це дуже хороша пропозиція. Тим паче, що, як переконують представники фірми, за два місяці збору урожаїв водій «Джонгіра» може заробити 60 і більше тисяч гривень.

Ця фірма вже встигла добре зарекомендувати себе на Львівщині. Вона реалізовує подібні проекти в Бродівському та Золочівському районах. У результаті селяни отримують додаткові місця праці, бюджети сіл та районів – кошти, а земля, яка за відсутності господарів заростала бур’янами та чагарниками, почала рясно родити. Така ж перспектива чекає й на села Дрогобицького району.

Та з появою на Дрогобиччині «Укрлендфармінгу» появилася й інша фірма – нещодавно зареєстроване в Дрогобичі ТОВ «Дрогобичагрозахід». Її представники спільно зі спеціалістами найкрупнішого в Україні агрохолдингу брали участь у зустрічі з пайовиками села Болехівці. Позаяк зустріч відбувалася в понеділок, а попереду було два вихідні, то привселюдно домовилися, що почнуть оформлювати документи на оренду паїв у четвер. Фахівці «Укрлендфармінгу» слова дотримали, а представники ТОВ «Дрогобичагрозахід» схитрували й почали оформлювати документи під час вихідних. Прикро, бо ж недарма кажуть, що хто вірний у малому, буде вірним і у великому. Хто ж обманює по дрібничках, може обманути й у справах серйозних.

Дуже хочеться вірити, що «Дрогобичагрозахід» обманювати селян не збирається. Та ми все ж поцікавилися, чим він хоче обробляти отриману в оренду землю. Наразі в новоствореної фірми на Дрогобиччині  не побачили жодної одиниці техніки. Хіба лише офіс. А раз техніки нема, то починають закрадатися всілякі сумніви. Звичайно, не маємо права категорично стверджувати, що ця фірма землю обробляти не збирається, та приклади української дійсності свідчать, що в подібних випадках збирають банк землі для когось іншого. Та люди мають чітко знати: хто й заради чого бере в оренду їхню землю?

Валерій Мельник

 

Східниця вразила грандіозним святом

Початок травня у Східниці зустріли грандіозним святом. Великих заходів і важливих подій було одразу кілька.

З 28 квітня по 2 травня у Східниці відбувався всеукраїнський фестиваль повітряних куль «FLYQUEST». У рамках турніру пройшли змагання повітроплавців, відбулася «робота куль у прив’язаному режимі», тобто прив’язані до землі кулі здіймалися в небо на висоту приблизно 30 метрів. Це дало можливість навіть пересічним глядачам здійнятися у повітря та помилуватися краєвидами. А особливо вразив і східничан, і гостей селища грандіозний парад повітряних куль, які здіймалися у нічне небо і освітлювалися спецзасобами. Відбувалось це феєричне видовище 1 травня.

Цікаво, що у цьогорічному фестивалі повітряних куль «FLYQUEST» у Східниці брала участь і найбільша повітряна куля Східної Європи, її об'єм становить 7 тис. куб. м. та вміщує вона 12 чоловік, тоді як об'єм звичайних куль – 2,5-3 тис. куб. м та вміщають вони 3-4 особи.

А ще фестиваль повітряних куль «FLYQUEST», що відбувся у Східниці став першим міжнародним фестивалем повітроплавців на теренах Західної України. Статусу міжнародного він набув завдяки тому, що участь у турнірі взяла команда Литви.

Щодо власне турніру лицарів неба, то як розповів нам організатор фестивалю повітряних куль «FLYQUEST»Микола Рубель, особливість польотів у нашому регіоні – це висока складність, адже повітроплавство – це молодий для України вид спорту, а тому досвіду польотів у горах практично нема. Тож по суті лицарі на повітряних кулях просто таки на фестивалі, опановували такий вид польотів і набирались досвіду. Але в останній день фестивалю повітроплавці хоч і були вже стомленими, все ж очі у них світилися радістю, а отже небо підкорено, і свято вдалося.

У середу, 2 травня, у Східниці відбулося ще одне дійство – сертифікатна Національна виставка собак всіх порід "Кубок Східниці». Мета проведення виставки – відбір кращих представників порід собак для подальшого їх використання у племінній та селекційній роботі. На виставці було представлено 35 різних порід, а учасниками виставки загалом стали близько 75 собак зі Львова, Хмельницького, Івано-Франківська, Києва, а також довколишніх міст, в тому числі і Борислава, Трускавця, Дрогобича та Східниці. Визначали кращих чотириногих друзів людини за екстер’єром, тобто зовнішнім виглядом та особливими для кожної породи характеристиками. Кваліфіковані судді провели експертну оцінку кожного чотирилапого улюбленця і визначили володаря «Кубку Східниці». У рамках Національної виставки собак відбулися і показові виступи. За повідомленням організатора виставки собак Галини Гончарук, показові виступи організовувались саме для того, щоб пересічним глядачам було цікавіше спостерігати за дійством. Чотириногі породисті вихованці разом зі своїми господарями демонстрували перед глядачами справжні дива дресури. Собаки виконували усе: від найпростіших команд і до парних танців з господарями та захисту від нападників.

Крім вражаючих повітряних куль та вишуканих порід собак, дивували східничан і гостей селища людськими талантами. У Народному домі «Просвіта» селища міського типу Східниця зараз експонується виставка

"Іконопису та різьби по дереву". Її підготувала львівська цінителька мистецтва Стефанія Даньків. Як вона розповіла під час прес-конференції, особливість виставки у тому, що в одній експозиції зібрано і роботи відомих та визнаних майстрів і молодих та перспективних. І дійсно, захоплює подих від фантастичних ікон створених на дереві, розмальованих золотом, від помпезних і водночас делікатних різьблених витворів, які, крім мистецької, мають ще й декоративно-ужиткову цінність. Направду експонати створені золотими руками майстрів.

Не обійшлось без золотих людських рук і ще на одному заході. Травневими вихідними у Східниці відкрито новий сквер. Знаходиться він біля будинку "Просвіта", і створений зусиллями, коштами, ентузіазмом та руками самих східничан просто на місці колишніх чагарників. Тож звісно, кожному, хто доклав тих чи інших зусиль новенький сквер уже став рідним та улюбленим куточком.

Але все що сталося у Східниці цими вихідними – це лише перший цьогорічний крок, так би мовити пролог до великого кількамісячного свята «Східницьке літо». Під час прес-конференції журналістів цілої області вже добре заінтригували організатори. Зокрема, Микола Шепітчак розповів, що фестиваль «Східницьке літо», який буде проходити вже другий раз, поєднає у собі кращі здобутки минулорічного свята з новими яскравими проектами. Всіх таємниць організатори зараз ще не відкривають, але запевняють, що з 3 червня і по 24 серпня у Східниці буде дуже цікаво і весело.

Під час травневих святкувань зустрічався з журналістами і селищний голова Іван Піляк. З керівником селища журналісти, зрозуміло, менше говорили про свята і більше про практичні речі. Здебільшого йшлося про розвиток курортного селища та про перспективи туристичної галузі. Виявляється при населенні близько 3 200 осіб, Східниця вже зараз готова прийняти 2,5 тисячі відпочивальників. Щодо проблем, то досі невирішеним залишається питання впорядкування славетних східницьких джерел мінеральних вод. Селищний голова Іван Піляк докладно пояснив журналістам свою позицію з цього приводу. Він переконаний, що без інвестицій вирішити проблему впорядкування джерел не вдасться. А щоб інвестиції надійшли, треба закласти кошти на підтримку і розвиток джерел у вартість путівок. А власне сам доступ до лікувальних мінеральних вод, на думку селищного голови, має бути безкоштовним. Проте наразі питання це не врегульоване, і ніхто стовідсотково не може сказати коли і як саме проблему вирішать.

Та попри всі проблеми вже зрозуміло, що Східниця взяла чіткий курс на розвиток туризму. Останні святкування і цікаві плани на літо свідчать про те, що крім оздоровлення курортне селище почало поступ і у напрямку організації дозвілля та розваг. Звісно, не все дається легко. Звісно, не все одразу виходить. Але цікаві заходи вже з’являються, нових ідей не бракує, а головне є бажання працювати над реалізацією найбільш креативних, помпезних і грандіозних планів. Ну що тут додаси: Успіхів Вам, східничани!

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Пам’яті Петра Шашкевича

 

 

Сьогодні, 3 травня 2012 року, на 64-му році життя помер головний інженер КП «Трускавецьтепло» Петро Михайлович Шашкевич. Все своє життя Петро Михайлович віддав справі теплопостачання Трускавця. Друзі, колишні та теперішні працівники КП «Трускавецьтеплоенерго», філії з теплопостачання КП «Наше місто», КП «Трускавецьжитло», УЖКГіБ ТМР та всі, хто знав цю хорошу людину, висловлюють щирі співчуття з приводу його смерті.

Ось як згадують Петра Михайловича колеги по роботі: «це єдиний у Трускавці грамотний спеціаліст у сфері теплоенерго», «найкращий знавець гідравліки та теплотехніки», «завдяки ньому у Трускавці були здані в експлуатацію котельня на Сагайдачного та котельня міської лікарні», «був ініціатором модернізації та енергозберігаючих технологій, з метою збереження тепла та економії енергоносіїв тісно співпрацював із львівськими науково-проектними організаціями, які займалися нововведеннями», «найкраще знав, де і як потрібно зробити відповідні зміни чи коригування».

А ще «з ним всі ладили, бо він був простий, доступний, комунікабельний», «ніколи нікого не образив», «був компанійською людиною», «до нього йшли за порадою, як до батька і він завжди вислухав у будь-якій справі, міг говорити на будь-яку тему, дати добру пораду», «не був ні заздрісним, ні жадібним», «ворогів не мав», «на нього завжди можна було покластися».

14 квітня Петру Михайловичу минуло 63 роки. Сьогодні він зустрівся зі своєю дружиною, зі своєю Любов’ю, з якою не бачився вже майже десяток років.

Похорон відбудеться в суботу, 5 травня. А в наших серцях назавжди залишиться пам’ять про цю Велику Людину, якої нам так бракуватиме.

Вічная пам’ять…

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 03 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником