Трускавецький вісник № 53 (432) від 10 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 53 (432) від 10 травня 2012 р.

10.05.2012 

У номері: До Дня Перемоги; Влада не спішить з компенсаціями для КП «Трускавецьжитло»; Спортивні новини; Серце до серця; Про стратегію розвитку Дрогобича; Чесний водій.

Новини Трускавця та регіону

До Дня Перемоги

8 травня 2012 року о 11.00 в Бориславі на військовому Меморіалі та біля пам’ятного знаку воїну УПА Володимиру Лисику відбулась Поминальна панахида та Молитва прощення, присвячені 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та Дню пам’яті жертв Другої світової війни. Участь в заходах взяли ветерани Радянської Армії та ветерани Української Повстанської Армії. Молитву прощення відправили священики УГКЦ, УПЦ КП та УАПЦ. Участь у молитві взяли представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Фірманом.

А 9 травня 2012 року об 11.00 на військовому Меморіалі Борислава відбулося віче-реквієм, присвячене 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та Дню пам’яті жертв Другої світової війни, інформує наш бориславський кореспондент.

У Трускавці натомість урочиста хода до Дня Перемоги розпочалася о 12.00. Від міської ради ветерани та всі бажаючі пройшли ходою до Меморіалу слави на Дрогобицькій. Там відбулося віче пам`яті.

Також під час ходи відбулося покладання квітів до могили воїнів УПА, що біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Після всіх офіційних заходів відбувся святковий концерт, а згодом ветеранів запросили на святковий обід в «Пельменній». Участь в обіді взяло біля 60 осіб. А виплати до Дня Перемоги здійснені вже до 5 травня, про що на понеділковій нараді 7 травня повідомила начальник Управління праці та соцзахисту ТМР Юстина Когут.

Свято випускників

Як інформує наш бориславський кореспондент, 12 травня в Бориславі о 16.00 год. на площі перед міською радою відбудеться традиційне свято випускників.

У Трускавці День випускника теж пройде цієї суботи, 12 травня. Розпочнеться свято о 18 годині на майдані Незалежності.

«Альтер» запрошує трускавчан

Як повідомив «Трускавецький вісник» заступник начальника відділу культури ТМР Олег Дьорка, у суботу, 12 травня, в Народному домі Трускавця пройде вечір у стилі IMPROV – абсолютної імпровізації та гри. Початок – о 20.00. «Заведуть» глядачів актори зі славнозвісного дрогобицького театру «Альтер», а далі вже і самі присутні матимуть можливість долучитися до цікавого, пізнавального та смішного видовища, спробувати себе в ролі актора. У програмі передбачено і виступ молодіжного рок-гурту TNDT. Організатором вечора є відділ культури міської ради, який і запрошує трускавчан гарно, весело та корисно провести свій час. Тим більше, що вхід – безкоштовний J.

Обласний депутат провів прийом громадян

7 травня депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський провів особистий прийом громадян. З початку року було проведено чотири прийоми. За їх результатами було сформовано 7 депутатських звернень у різні інстанції та подано 28 заяв на отримання матеріальної допомоги. 12 громадянам така допомога виплачена на загальну суму 9 тис. грн. Загальна кількість громадян, які звернулись за матеріальною допомогою – 37. Також за ініціативою Голобутовського В.З. було подане спільне депутатське подання для надання матеріальної допомоги важкохворій дитині на проведення хірургічного втручання. Така допомога надійшла вчасно в розмірі 18 500 грн.

 

До Дня Матері

У неділю, 13 травня 2012 року, о 16.00 в міському Палаці культури міста Борислава розпочнеться заключний тур мистецького дитячо-юнацького фестивалю «Ми діти твої, України», присвяченого Дню Матері. Організатори: Бориславська міська рада, відділ освіти БМР та бориславський міський Палац культури. Вхід вільний, запрошуємо шановну громаду.

Власна інформація

 

У Дрогобичі у День Перемоги комуністи пройшли у святковій колоні в червоних одностроях

9 травня у Дрогобичі відбулася святкова хода з центру міста до меморіалу військової слави, на чолі якої були Державний Прапор України і Прапор Перемоги. Комуністи цього разу партійних прапорів не розгортали, а натомість йшли в колоні в одностроях з радянською символікою і написом «Коммунистическая партия Украины». На вулицях людям роздавали газету «РУАН на Галичине» громадського руху «Возрождение. Золотой век».

Під час святкової ходи відбулося покладання вінків і квітів до меморіалу жертвам фашизму, пам'ятників воїнам-афганцям і Герою Радянського Союзу дрогобичанинові Григорію Геврику, до Вічного вогню.

На меморіалі військової слави відбулася панахида за душі загиблих на полі бою, яку відправив о. Микола Манзюк (УПЦ МП). На урочистому віче з привітаннями до ветеранів, усіх присутніх звернулися міський голова Олексій Радзієвський, голова райдержадміністрації Михайло Сендак, голови ветеранських організацій, ветерани. Під залпи салюту учасники заходу поклали вінки і квіти до меморіалу і могил, в яких покоїться прах загиблих, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Завершилось віче піснею про Перемогу, яку натхненно виконала учениця загальноосвітньої школи №4. Відтак перед Меморіалом майшем пройшли воїни дрогобицьких військових частин, віддаючи почесті загиблим під час Другої світової війни.

Іван Тихий, «Дрогобицьке земляцтво»

Влада не спішить з компенсаціями для КП «Трускавецьжитло»

24 лютого 2012 року на «Трускавецькому віснику» було опубліковано статтю «Кому вигідно підставляти Олександра Ткаченка?». Автора статті звинувачували у тому, що стаття замовна («джинса»), що він за неї отримав величезні гроші, що все в ній неправда і що ніхто нікого підставляти не хоче. Та події останніх місяців (березень – травень) показують, що викладене у статті – правда приблизно на 99%.

Нагадаємо, що основним тезами та нашими аргументами від 24 лютого були такі.

Перше. «Права воля України» в Трускавці готова співпрацювати із владою взамін за певні поступки чи гарантії.

Друге. Мирне співіснування між «ПВУ» та «Фронтом змін» у Трускавці можливе, хоча перша партія – суто пропрезидентська, а друга нібито опозиційна.

Третє. Посада керівника новоствореного КП «Трускавецьжитло» для Олександра Ткаченка (після зруйнування козирною владою КП «Наше місто») надавалася в кількох цілях: забезпечити тверду більшість в раді; знизити рейтинговість партії «ПВУ», свідоме намагання дискредитувати як цю політичну силу, так і Олександра Ткаченка особисто командою Р. Козира; показати невміння О. Ткаченка справлятися з поставленими завданнями; зробити «ПВУ» громовідводом у випадку невдач так званих реформ, за якими насправді стоїть намагання прибутку; використати зміни в ЖКГ для потреб парламентських виборів 2012 року та майбутніх місцевих виборів.

Четверте. Для «Правої волі України» було запропоновано КП «Трускавецьжитло» як ЗАВІДОМО провальну аферу, без жодної підтримки чи фінансування, зате з непосильними обов’язками.

Інакше кажучи, пан Ткаченко мав стати громовідводом для пана Козира, в той же час саме міський голова мав би отримати певні зиски від так званих «реформ». Не громада, не трускавчани, не працівники комунальної галузі, а виключно верхівка трускавецької влади.

Про те, що пан Ткаченко вже є таким громовідводом, свідчить багато нюансів. Основний акцент кладеться на тому, що 1) в КП «Трускавецьжитло» працюють не професіонали, а виключно «свої» люди; 2) висока зарплата та великий штат адміністрації; 3) те, що «економічно обґрунтованих» тарифів визначено як мінімум чотири (середніх) – 2,11 грн., 2,02 грн., 1,46 грн. і 1,84 грн., 4) послуги і далі надаються неякісно; 5) КП «Трускавецьжитло» пережило не лише зовнішні перевірки, але і «внутрішню», депутатську, 6) тяганина навколо таких моментів як можливість чи неможливість обрання послуг з переліку, рейтинговість комунального підприємства та кошти накладних витрат і багато іншого. Прикметно, що не тільки «опозиціонери» типу Грабовського, Бродзінського чи Дяківа критикують саме Ткаченка, але і «агітатор» пана Козира Анастасія Журавська, але і підвладні п. Козиру та провладні ЗМІ, врешт-решт і сам Руслан Козир.

Справжнім ляпасом для Олександра Ткаченка напевно стала понеділкова нарада 7 травня, коли керівника комунального підприємства міський голова різко розкритикував, підняв з місця наче якогось хлопчика і сказав: «Я не прошу, я вимагаю!». Мова йде про роз’яснювальну роботу з мешканцями, яку нібито не проводить КП «Трускавецьжитло» стосовно нових тарифів. Тобто, на «Трускавецьжитло» покладається обов’язок доводити мешканцям, що політика пана Козира є єдино правильна. «Пгавільним путьом ідьотє, тавагіщі!». Ось як про це пише офіційний сайт Руслана Козира (бо якось важко назвати його сайтом міської ради, коли там часто йдуть наклепи на депутатів, язик не повертається). Отже, пряма мова Руслана Козира: «На жаль, демагогія людям подобається – людям завжди подобається, коли їм говорять те, що вони хочуть почути. Усі легше і швидше сприймають «не плати», ніж «плати». Демагогія з усіма її негативними наслідками відкриється тоді, коли прийде час платити… Сьогодні ми спостерігаємо таку ситуацію, коли люди приходять і скаржаться, приміром, на забиту каналізацію і перекладають усю вину на комунальне підприємство і міського голову. Але каналізацію забили самі мешканці, а не комунальне підприємство. Тому тут має бути колективна відповідальність. А у нас деякі «активісти» закликають людей до колективної безвідповідальності. Жаль тих людей, які підпадають під вплив демагогів… Підвищення тарифів – крок однозначно непопулярний, і по відношенню до громадян не зовсім справедливий. Але ми змушені це зробити з огляду на те, що нас до цього зобов’язує законодавство – це по-перше, а по-друге – це умова нормальної роботи підприємства. При цьому, зрозуміло, надавач послуг, тобто комунальне підприємство, має адекватно поводитися, принаймні забезпечити абсолютну прозорість використання коштів споживачів. Проблема ще й в тому, що наші комунальні підприємства не мають конкуренції, поки що немає альтернативи цим надавачам послуг. А тому слід постійно доводити до відома громадян перелік робіт, які планується виконати по кожному будинку. Така інформація має міститися на кожному під’їзді кожного будинку. Адже люди піддаються впливу демагогів тільки від браку інформації. Тут і засоби масової інформації мають сприяти, подавати правильну, а не перекручену інформацію. Також слід найбільш дисциплінованим щодо сплати комунальних послуг громадянам надавати ці послуги оперативніше і в більшому обсязі. Усі обіцянки, дані громадянам, треба виконувати. Люди мають відчути і побачити, що робота виконується. Як міський голова закликаю усіх надавачів послуг працювати відповідально, старанно відноситися до своїх обов’язків, а споживачів послуг жорстко контролювати роботу комунального підприємства і не бути байдужим до своїх будинків».

Можна було б і не коментувати, але як ту утриматися, коли чуєш, що «найбільш дисциплінованим щодо сплати комунальних послуг громадянам надавати ці послуги оперативніше і в більшому обсязі» чи «закликаю усіх надавачів послуг працювати відповідально, старанно відноситися до своїх обов’язків, а споживачів послуг жорстко контролювати роботу комунального підприємства і не бути байдужим до своїх будинків». Поряд з демагогією – знайшовся крайній, тобто «Трускавецьжитло», чию роботу треба «жорстко» контролювати.

Ще більш жорстко пише пан Гай в «Джерелах Трускавця»: «На останній нараді з керівниками міста дісталося на горіхи від міського голови Р.Козира директору КП «Трускавецьжитло» О.Ткаченку.. (відносно сміття – В. К.). Ще одне зауваження стосувалося керівника КП «Трускавецьжитло», котрий зволікає з вивішуванням на кожному багатоповерховому будинку оголошення-роз’яснення, які послуги надає комунальне підприємство за ті кошти, які платять мешканці. Люди повинні знати правду про тарифи та кількість послуг».

Та за всією цією демагогією поза увагою залишається одне – а що зробила чи робить влада Трускавця, щоб КП «Трускавецьжитло» успішно справлялося з обов’язками? В статті «Кому вигідно підставляти Олександра Ткаченка?» ми згадували, що розпочинати роботу йому довелося в нелегких умовах: «Страшна на вигляд будівля радянського зразка, в якій все нагадувало бюрократизм минулої епохи. Відсутність ліцензій на виконання робіт, відсутність надійної опори серед старих кадрів, а нові підлеглі не знали всіх нюансів роботи. Та найгірше – відсутність стартового капіталу. Довелося брати кредит, згоду на це дала Трускавецька міська рада. Та рада, яка в минулі роки завжди підтримувала комунальне господарство Трускавця, цього року зовсім інша – в цьому скликанні найбільше підприємців, які не пожаліють нікого, не зрозуміють та не допоможуть, якщо не матимуть з цього зиску. Втім, рада дуже підходить по духу до мера. Отже, замість підтримати новостворене комунальне підприємство коштами, які все-таки є в бюджеті і не завжди розподіляються раціонально (чого вартує хоча б премія у розмірі 100% від зарплати для міського голови), міська рада дала на розвиток підприємства по мінімуму. Житловий фонд старий, часто у аварійному чи ветхому стані. Дахи протікають. Мережі гнилі, або ж зашлаковані. Прибутковий сегмент як-то теплопостачання чи водопостачання – у віданні інших підприємств. Вимоги та очікування великі. А підтримка міської влади для свого дітища – новоствореного комунального підприємства «Трускавецьжитло» - мінімальна. А поза тим – злорадство окремих наближених до мера осіб типу «ну, скільки той Ткаченко зможе витримати?» (кінець цитати).

Після того, як підприємство фактично заставили піднімати тариф до вкрай непопулярної середньої позначки 2,11 грн., влада два рази зробила задній хід і тепер тариф становить 1,84 грн. Та протести тривають. І як не парадоксально це звучить, протестувати проти пана Козира та його урядування мали б не лише мешканці, які отримують послуги від КП «Трускавецьжитло», але й ті, хто ці послуги надає, тобто керівництво та рядові працівники цього комунального підприємства. Бо вони отримують в результаті своєї роботи прямі збитки, а влада жодним чином їх не компенсує. І виглядає на те, що й не збирається.

Ось приклад до теми. У рішенні виконкому від 26 квітня застосовано понижуючий коефіцієнт для гуртожитків та деяких старих будинків згідно списку. Оскільки через це доходи для «Трускавецьжитла» зменшаться, то влада мала б компенсувати підприємству, зробити певні вливання, скоригувати бюджет та або дотувати КП, або поповнити його статутний фонд, або діяти одним з інших шляхів у цьому напрямку. Та цього не зроблено. Як і досі не визначено, що ж буде з аварійно-диспетчерською службою, з невідремонтованими ліфтами, дірявими дахами, ветхими будинками, відсутністю коштів на матеріали в КП «Трускавецьжитло». Зате бюджетна комісія знаходить кошти для … постаменту пам’ятника Бандері. Бо, бачите, меценат своїм коштом встановив цю фігуру (котра через свій непропорційний та недовершений вигляд є фактично ганьбою, а не окрасою Трускавця), а страшнючий постамент має вже поставити заможна громада…

Політика пана Козира не є соціальною, не є навіть асоціальною, а є радше антисоціальною. Всі навантаження влада кладе на плечі збіднілої за ці два роки громади. Коли підняття нормативної грошової оцінки за землю зачепило інтереси кишень Р. Козира, П. Іванишина, інших багатіїв та окремих депутатів ТМР і тих, хто за ними стоїть, тоді рішення ради моментально відмінили. А от пролобіювати інтереси простих громадян нема кому, як і нема кому взяти відповідальність за долю ЖКГ у Трускавці. Можливо, для козирної влади потрібна руйнація трускавецької комуналки, щоб потім сказати, що це винні Грицак, Янукович, Свобода, Грабовський, Бродзінський, «Трускавецький вісник» чи «журналісти, які перекручують інформацію».

Кожного свідомого трускавчанина повинно боліти те, що не тільки залишаємося без прекрасної вільної центральної площі міста, не тільки скочуємося у яму провінційного безперспективного містечка, не тільки втрачаємо «Нафтусю» та надію на право на неї, але й котимося в комунальну яму, на дні якої – кабала «управляючих компаній» російського зразка, невідомість майбутнього, афери з ОСББ та ігнорування потреб найбільш соціально незахищених. «Нема коштів», наче кіт Базіліо з лисицею Алісою розводять руками в міській раді, роблячи з Олександра Ткаченка іншого героя казки. Гроші в міській казні знаходяться на все, тільки не на потреби комунального сектора. У культурі – своя людина, в освіті – теж своя, в УЖКГіБ – як не дати, для лікарні – свята справа, а ще й курорт треба «розвивати», плюс для чиновників виплати, доплати, відрядження, премії та надбавки… А комунальники повинні «заробляти на себе» і не виключено, що ще й на «того хлопця» з мерії… Цікавим фактом є й те, що для КП «Трускавецьтепло» кошти знайдуться для модульної котельні (і це добре, що знайдуться), а от для КП «Трускавецьжитло» нема. Вибачайте, Олександре Олександровичу…

А закінчимо тими ж словами, що й у статті за лютий місяць. «Хочеться вірити, що в «Правій волі» побачать, що в сімейній коаліції влади Трускавця їм відвели роль пасинка. Хочеться, щоб «Права воля України» показала, що вона не слухняне знаряддя в руках мера та його близького оточення, а тверезомисляча сила, котра готова стати на захист інтересів трускавецької громади разом з іншими тверезомислячими силами». І хочеться вірити, що тариф буде для населення посильним, а комуналка процвітатиме. Тільки б дочекатися відставки пана Козира. Та, на жаль, тридцяти голосів серед депутатів на цю святу справу поки що ніяк не назбирати. Але, на щастя, є інші шляхи і є надія…

Володимир Ключак

Якщо стратегія робиться без громади, то чиї мрії вона реалізує?

Рік тому, коли до Дрогобича завітали представники канадського уряду і запропонували розробити стратегічний план розвитку міста до 2020 року, це вселило надію, що Дрогобич отримує шанс вийти з депресії. Оптимізму додавало те, що відповідно до нового проекту, менеджери зі стратегічного планування не завершать свою діяльність на гарно виданому примірнику стратегічного плану, а продовжать проект на час втілення напрацьованих проектів.

Цілий ряд громадських організацій вирішило взяти участь у розробці теперішнього проекту, але з’ясувалося, що робочі засідання проводили, по суті, у закритому режимі, оскільки ніяких оголошень про їх проведення ніде не публікували. На сьогодні маємо такий результат: проект стратегічного плану функціонерами міської ради підготовлений, є спроба шаленими темпами оголосити про завершення громадського обговорення, щоб внести до сесійної зали та затвердити. А далі сказати громадськості – пізно. Ми тут самі вже розберемося.

Щоб змінити ситуацію, громадськість ініціює проведення серії круглих столів, на яких буде можливість висловитися громадськості, викласти бачення майбутнього нашого міста своїми очима, щоб вмонтувати його до нового стратегічного плану і, що не менш важливо, запропонувати механізми моніторингу громадськістю обрання проектів та процесу їхнього втілення. Перший такий круглий стіл відбудеться 15 травня о 15.00 год на вул. Коновальця, 7, куди запрошені очільники міста та експерти, що працювали над стратегією, щоб почути голос громадськості та доопрацювати проект.

Зараз подаємо зауваження до проекту стратегії розвитку міста Дрогобича, які напрацьовані ГО «Небайдужі Дрогобичани» для розгляду їх зацікавленими сторонами.

Попередній перегляд проекту демонструє високу кваліфікацію залучених спеціалістів зі стратегічного планування. Але в цьому проекті не враховано причини невдалого впровадження раніше створеного стратегічного плану.

Відсутність розділу, де були б проаналізовані причин провалу реалізації попереднього стратегічного плану Дрогобича від 2006 року, несе в собі великі загрози. Такий підхід може призвести до того, що прорахунки минулого створять такі ж непереборні перешкоди для впровадження щойно запропонованої нової стратегії. Як наслідок, у запропонованому проекті стратегії розвитку є суттєві упущення у створенні сценаріїв можливого розвитку, відповідно стратегічне бачення є збідненим та проведеному SWOT аналізу бракує об’єктивності.

Спробуємо окреслити опущені моменти і запропонувати більш об’ємний погляд на стратегічне бачення та його реалізацію. Отож, в загальному, причини не-реалізації попереднього стратегічного плану є як зовнішні, так і внутрішні. Якщо на ліквідацію зовнішніх причин місцева громада може впливати опосередковано (наприклад, на зміни до законодавчої бази, державного бюджету чи економіко-політичного стану держави), то на усунення внутрішніх причин (політична воля місцевої влади, громадський тиск на виконання стратегії, направлення місцевих ресурсів на реалізацію стратегії і т.п.) місцева громада може безпосередньо впливати через її самоврядування та власну активну позицію.

Фіксування у стратегічному плані значення громади через самоврядування та громадську активність дозволить уникнути можливого збайдужіння, непрозорості дій органів місцевого самоврядування до реалізації стратегії та підсилить реалізацію стратегії місцевими людськими та експертними ресурсами.

1 блок пропозицій

Базовий сценарій може отримати додаткові основні припущення:

- комунальні підприємства збиткові, а великі замовлення виконують сторонні фірми;

- органи місцевого самоврядування не шукають вигідної співпраці з навколишніми містами, нехтують перевагами природної агломерації;

- органи місцевого самоврядування працюють непрозоро і не мають довіри у мешканців.

Тоді в базовому сценарії виявиться, що відбувається і таке:

- не «комунальна інфраструктура і послуги будуть відповідати бюджетним можли¬остям», а комунальна інфраструктура (підприємства) будуть передані в приватні руки

- є неможливим втілювати великобюджетні проекти через брак коштів;

- часті протести громадсько-політичних сил можуть дестабілізувати роботу органі місцевого самоврядування.

Оптимістичний сценарій можливого розвитку ґрунтується лише на зовнішніх чинниках, а тому залишається тільки мати надію, що вони стануть більш прихильними до українців і до Дрогобича зокрема. Тому розгляньмо реалістичний сценарій.

2 блок пропозицій

Реалістичний сценарій може отримати додаткові основні припущення:

- комунальні підприємства розвиваються і виконують великі замовлення;

- органи місцевого самоврядування використовують перевагами Дрогобицької агломерації здійснюють великобюджетні програми;

- органи місцевого самоврядування працюють прозоро і демократично.

Тоді в реалістичному сценарії виявиться, що відбувається і таке:

- не «за рахунок бюджетних надходжень… буде покращуватися комунальна сфера, міське середовище і якість життя», а за рахунок розвитку комунальних підприємств, вони реально зможуть впливати на формування високої якості життя;

- стане неможливим втілювати великобюджетні проекти (агломерація може собі подібне дозволити в окремих проектах, для вже близько 200 тис. осіб);

- вивільниться бюджетні кошти за рахунок того, що громадські організації можуть стати співвиконавцями цілого ряду соціальних молодіжних та культурних програм на партнерських засадах з органами місцевого самоврядування.

Враховуючи вище викладені пропозиції для сценаріїв можливого розвитку пропонується провести уточнення стратегічного бачення «Дрогобич – 2020».

3 блок пропозицій

Пропонується внести такі зміни до стратегічного бачення:

- зняти таке поняття «регіональний промисловий центр», натомість зафіксувати бачення «регіональний центр промислового використання інноваційних технологій» ;

- змінити причинно-наслідковий зв'язок: «зручність міського середовища та якість комунальних послуг гарантує високий рівень задоволення мешканців життям»;

- Додати органи місцевого самоврядування у своїй роботі відкриті для громадськості, активно з нею консультуються та співпрацюють.

Тепер результати аналізу SWOT теж повинні бути відповідно скоректованими.

4 блок пропозицій

Пропонується внести такі корективи до сильних сторін:

- До п.2 не тільки «робочої сили» але й акумуляції матеріальних ресурсів з агломерації;

- Пункти 4-7 варто ліквідувати як те, чого вже не має;

- Пункт 8 виглядає як знущання, оскільки у відкритому доступі не має ні одної практичної пропозиції для інвестиції, більше того всі заїжджі інвестори мало не з боєм отримують відповіді на пропозицію і все це у зовсім непрозорий спосіб;

- Пункт 12 має сумнівну сильну сторону, оскільки ми хочемо росту зарплат;

- Внести додатковий пункт про «активність громадськості у справі розпрацювання стратегічного бачення»;

- Внести додатковий пункт про «готовність громадських організацій на себе у співпраці з виконавчими органами роботу у соціальній, молодіжній та культурній сферах».

5 блок пропозицій

Пропонується внести такі корективи до слабких сторін:

- До пункту 1: не низький рівень зарплат, а втрата кваліфікації «робочою сили» через виїзд кваліфікованих або їхнє самопрацевлаштування через підприємництво;

- Пункт 5 повинен бути змінений, оскільки через Дрогобич: проходить міжнародна траса на Самбір до західного кордону, але вона є у жахливому стані;

- Додати пункт про: непрозорість діяльності місцевих органів влади щодо напрямків розвитку, прийняття управлінських рішень, та співпраці із громадськими організаціями;

- Додати пункт про: доведення підприємств комунальної сфери до банкрутства та спроби їх приватизувати;

- Додати пункт про: невпорядкованість земельних питань, відсутність регуляторних актів для їхнього вирішення.

6 блок пропозицій

Пропонується внести такі корективи до можливостей:

- Додати пункт про: зростання довіри до влади через створення прозорості в діях влади: стануть відомими перелік нерухомості для придбання, вільні земельні ділянки, повноцінно запрацює сайт міської ради, почнеться повноцінне спілкування влади з громадою;

- Додати пункт про: співпрацю влади з громадськістю та спілками підприємцями, частина бюджетних коштів буде освоюватися ними;

- Додати пункт про: впорядкованість у сфері обліку, розподілу та продажу земельних ділянок;

- Додати пункт про: розробку та втілення великобюджетних проектів в межах Дрогобицької агломерації.

7 блок пропозицій

Пропонується внести такі корективи до переліку можливих загроз:

- Додати пункт про: пасивність та розчарованість громади у можливостях співпраці з владою та впливу на неї;

- Додати пункт про: дальше заперечення можливостей агломерації;

- Додати пункт про: використання земельних ресурсів залишається в тіні з великою корупційною складовою;

- Додати пункт про: комунальні підприємства далі доводяться до банкрутства та, будучи природними монополістами, передаються у приватні руки.

Відповідно до запропонованих значимих додаткових акцентів в аналізі SWOT стає важливим доповнити виявлені дві точки зростання додатковими рисами.

8 блок пропозицій

Пропонується внести такі корективи до першої точки зростання:

- Додати про: дії влади стають прозорими та приймання рішень є після консультацій із громадськістю у сфері розподілу бюджету та землі; використовуються переваги агломерації, здійснюються великобюджетні проекти.

9 блок пропозицій

Пропонується внести такі корективи до другої точки зростання:

- Додати про: проведення співпраці на конкурсних засадах влади з громадськими та підприємцями на використання бюджетних коштів; комунальна сфера розвивається і стає прибутковою.

Для корегування стратегічного напрямку розвитку міста пропонується визначити ще додаткові базові параметри

10 блок пропозицій

Пропонується внести такі доповнення до базових параметрів:

- Додати про: доступність влади та прозорість її дій;

- Додати про: розвиток комунальної сфери;

- Додати про: створення Дрогобицької агломерації

Описуючи напрямок А, пропонуються зміни до переліку переваг Дрогобича.

11 блок пропозицій

Переваги Дрогобича перед містами конкурентами ґрунтуються на ще додаткових твердженнях, пов’язаних з можливістю:

- утворення агломерації,

- реанімації комунальної сфери,

- включення на партнерських засадах громадськість як продуктивну силу.

Відповідно до переліку стратегічних проблем вартує внести такі зміни:

12 блок пропозицій

Стратегічними проблемами вартує визнати також і:

- відсутність скоординованої політики органів влади Дрогобича та навколишніх міст для утворення агломерації,

- непрозорість прийняття рішень владою;

- занепад комунальної сфери,

- не використання продуктивних сил громадськості.

Для ліквідації стратегічних проблем потрібно внести додаткові оперативні цілі.

13 блок пропозицій

Оперативні цілі пропонується скорегувати:

- А.1.3. Створення спільно з громадськістю пакету інвестиційних пропозицій.

- А.2.1. Замінити на: Запропонувати можливу систему пільг для потенційного інвестора та очікувані результати в найближчій перспективі.

- А.2.2. Замінити на: забезпечення потенційних земельних ділянок та будівель відповідними інфраструктурою та комунікаціями, підвищуючи їхню капіталізацію

Стратегічний напрямок допрацювати, щоб врахувати вище наведені пропозиції.

14 блок пропозицій

Завдання для реалізації оперативних цілей пропонується скорегувати:

- А.1.1. Включити громадські організації та спілки підприємців в якості партнерів. Програму промоції обрати на конкурсі, що підвищить рівень її розробки.

- А.1.2. забезпечити прозорість умов інвестування, пропозицій інвесторів та спільно з громадськістю прийняття рішень.

- А.2.1. Інвентаризацію об’єктів та земель провести швидко (щонайбільше за 6 місяців), а не роками.

- А.2.1. Всі відкриті бази даних зробити відкритими в електронному варіанті.

- А2.2. Оперативну ціль вартує викреслити, оскільки діяльність, якою і так займається центр зайнятості, а результат мінімальний.

Описуючи напрямок В, пропонуються зміни до переліку стратегічних проблем.

15 блок пропозицій

Пропонуються такі зміни:

- Не «вузький», а непрозорий ринок нерухомості для ведення бізнесу;

- Не «відсутність дієвих асоціацій підприємців», а ігнорування владою наявності таких;

- Додатково пропонується про: відсутність громадської ради підприємців при виконавчих органах.

Відповідно потрібно коригувати завдання для реалізації оперативних цілей:

16 блок пропозицій

Пропонуються такі зміни:

- В.1.1. Партнерами зробити існуючі підприємницькі структури для організації юридичної допомоги та бізнес-інкубатора

- В.1.2. Систему ISO впроваджувати поетапно зі щоквартальними звітами (бо два роки – це можливість влади нічого не робити, а виконання завдань перекидається на наступну новообрану владу).

- В.2.1. Зняти монополію міського голови на визначення напрямків розвитку міста і системи пільг, а залучити до таких рішень громадськість та підприємців

Важливим доповненням розділу про моніторинг і впровадження стратегічного плану буде усунення конфлікту інтересів діючої влади. Влада сама впроваджує і сама дає собі оцінку. Тому необхідно:

17 блок пропозицій

1. До спостережної ради повинні входити експерти від громадських організацій та підприємців.

2. Моніторинг впровадження стратегічного плану повинні здійснювати поруч з інститутом міста і громадські організації та підприємці

3. Стратегічний план може бути затверджений сесією тільки після проведення широкого обговорення з громадськістю.

Дякую за увагу!

Пропозиції надав Святослав Сурма, голова ГО «Небайдужі Дрогобичани»

Чесний водій

Безкорисливу людину у наш час зустріти нелегко, особливо там, де моральні, духовні цінності перетинаються з матеріальними. Прикладів таких, коли людина навіть на побутовому рівні забуває, що таке добро, чесність можна навести чимало. На ринку вас можуть обрахувати, обділити, обдурити. Ось чоловік, який продає молоко, б’ється в груди, що воно свіже, ну щойно від корови. А воно, як переконалася через хвилину жінка, прокисле.

Не раз уже доводилося мені бути очевидцем і розповідати про те, як деякі водії маршруток у Трускавці ганьблять пільговиків-пенсіонерів, бо не платять за проїзд. Хоча останні мають на це право, бо таке рішення ухвалила міська рада.

Ще я не бачив випадку, аби водій повернув гроші старшій людині або відмовився від них. Бере і вважає, що совість у нього чиста.

Та зовсім іншу людину побачив я у маршрутці Трускавець – Стебник Було це третього травня. У Трускавці на кінцевій зупинці, що біля залізничного вокзалу у салон автобуса зайшли хлопець і дівчина. Заплатили водію ї зайняли місце. Шофер, середнього віку чоловік, пильно подивився в їх бік, а тоді питає:

- Ви не загубили мобільний телефон?

- Загубив, - відповідає молодий чоловік. - А звідки ви знаєте?

- Запам’ятав. Ви їхали вчора цим автобусом. Коли всі зійшли, я оглянув салон і там, де ви сиділи, знайшов ось цей телефон. Ваш?

- Так. Це мій, «NOKIA».

- Прошу, візьміть і більше не губіть.

Молодий чоловік, який назвався Ярославом, тепло подякував водієві за його добрий вчинок. А водієм цим є Михайло Шпрінгер. Працює він на автобусі «Богдан».

Уже не вперше пан Михайло знаходить в автобусі загублені речі пасажирів і повертає їх потерпілим. Мав випадок, коли жінка залишила сумку з доброю сумою грошей. Не полакомився. Цілий тиждень возив. а таки знову побачив цю жінку і повернув її загублене. Було і документи залишали, та знаходив їх власників.

Приємно, що є такі люди серед нас, що в них честь і добро не вкрилися бур’яном наживи. Вами, пане Михайле, можуть пишатися ваші рідні, ваше керівництво та друзі. Добра вам та здоров’я на довгі роки.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Весняні старти

26-27 квітня 2012 р. у плавальному басейні дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено Літній чемпіонат Львівської області з плавання серед учнів 1998-2000 р.н.

В змаганнях прийняли участь понад 80 плавців спортивних шкіл м. Червонограда (ДЮСШ №2 та ДЮСШ «ШАХТАР»), м. Львова (КДЮСШ № 9, ДЮСШ ім. Ю. Кутенка та ДЮСШ «Аквапарк «ПЛЯЖ»), ДЮСШ «Синевир» м. Дрогобича та ДЮСК «Спортовець» м. Трускавця. Обслуговувала змагання суддівська бригада ДЮСК «Спортовець» (головний суддя – Богдан Смеречинський).

 Це офіційні змагання, які у Трускавці проводяться завдяки співпраці адміністрації ДЮСК «Спортовець» з Федерацією плавання Львівщини та обласним управлінням комітету з фізичного виховання та спорту Львівської облдержадміністрації. Змагання носили особисто-командний характер.

Найкращого результату в особистому заліку добилися вихованці ДЮСК «Спортовець» Коцибан Владислав та Мацюрак Анастасія, які тричі піднімалися на сходинку першого місця і стали абсолютними чемпіонами Львівщини з плавання. Також неодноразовими переможцями та призерами чемпіонату Львівської області стали вихованці ДЮСК «Спортовець» : Савка Богдан, Кісак Галина, Уєчко Вікторія, Іваночко Лідія, Дурбак Владислав, Веклюк Марта (тренери ДЮСК – Богдан Смеречинський, Олег Кирчей та Андрій Жгута). У естафетному плаванні дівчата ДЮСК «Спортовець» двічі вибороли першість на дистанціях 4 х 50м вільним стилем (дівчата) та 4 х 50 м у комбінованій естафеті.

За командними результатами команда Трускавецького ДЮСК «Спортовець» стала чемпіоном Львівщини з плавання серед учнів 1998-2000 р.н. набравши 1204 очок. Друге місце вибороли плавці з ДЮСШ № 2 (м. Червоноград) – 1128 очок. Третє місце у активі КДЮСШ №9 (м. Львів ) – 1015 очок, ДЮСШ ім. Д. Силантєва – 901 очок (м. Львів ), КДЮСШ ім. Ю. Кутенка – 890 очок (м. Львів), ДЮСШ Аквапарк «Пляж» - 854 очок ( м. Львів), ДЮСШ «Синєвир» - 201 очок (м. Дрогобич), Дрогобицька ДЮСШ – 120 очок. Всі призери турніру були нагороджені грамотами Львівської обласної федерації плавання (голова федерації Гутник А.Ю. ).

З 28 по 29 квітня 2012 року у м. Соснівка команда борців дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» приймала участь у І-му юнацькому турнірі з вільної боротьби «Відкрита першість м. Соснівка» серед команд юнаків та дівчат 1998-2003 р.н. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини (11 команд) та Волині (3 команди).

 Львівщину представляли спортивні школи «Спартаківець» (міста Соснівка, Щирець, Трускавець, Львів, Пісочне) та ДЮСШ «Тризуб» з м. Винники, ДЮСШ №7 та «Богатир» м. Львова, ДЮСШ «Сокіл» та СК «Темп» с. Підгірці та ДЮСК «Спортовець» м. Трускавець.

 Змагання носили особистий характер. Найкращих результатів у своїх вагових категоріях змогли добитись вихованці ДЮСК «Спортовець» Білінський Андрій, Хоминець Олександр та Ільницький Владислав, які увійшли у півфінал і вибороли три бронзові медалі зайнявши треті місця серед своїх ровесників (тренер Семен Гардій).

З 3 по 5 травня 2012 року у м. Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбувся Всеукраїнський турнір-меморіал з волейболу серед дівчат 1998-1999 р.н. пам’яті першого директора ДЮСК «Спортовець», почесного громадянина м. Трускавця - Лоба Івана Павловича.

 Відкривав змагання директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович, який звернув увагу, що мешканці Трускавця та Адміністрація ДЮСК «Спортовець» пам’ятають та цінують великий особистий вклад Івана Павловича у розвиток дитячого спорту у Трускавці, адже саме завдяки йому було створена спортивна школа та відкриті відділення з волейболу та плавання. На урочистому відкритті змагань від Трускавецької міської ради та відділу у справах сім’ї молоді і спорту Роман Коваль вручив гостям турніру пам’ятні подарунки з атрибутикою міста-курорту Трускавець. В змаганнях приймали участь команди ДЮСШ міст Івано-Франківська, Луцька, Самбору, Нового Роздолу та Трускавця.

Переможцем турніру стали дівчата з Волинської ОДЮСШ (м. Луцьк). Срібло вибороли волейболісти ДЮСШ з м. Нового Роздолу. Бронзові медалі у дівчат з команди Івано-Франківська. Команда ДЮСК «Спортовець» посіла четверте місце. Самбірчанки цього року на п’ятому місці. Призери турніру були нагороджені кубками, грамотами та медалями ДЮСК «Спортовець».

У м. Тернополі з 3 по 5 травня 2012 року команда ДЮСК «Спортовець» приймала участь у міжнародному юнацькому турнірі з плавання «Відкритий Кубок голови міста Тернополя». Разом з трускавчанами на голубих доріжках змагались юні спортсмени з міст: Збєжова (Польша), Алітуса (Литва), Долини, Івано-Франківська, Луцька, Рівного та Тернополя. Найкращі результати показали вихованці ДЮСК «Спортовець» - Коцибан Владислав, який тричі піднімався на сходинку ІІ місця, виборовши срібні медалі на дистанціях 50м вільним стилем, 50м і 100м батерфляй, та Смеречинська Софія, у якої також ІІ місце і срібна медаль на дистанції 100 м батерфляй (тренер Богдан Смеречинський).

З 7 по 13 травня 2012 р. у м. Трускавці на ґрунтових тенісних кортах ДЮСК «Спортовець» проводиться Відкритий Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу «НАФТУСЯ» (ІІІ категорії) серед юнаків та дівчат до 10 та до 12 років.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

Спортивні новини від ЗАТ «Трускавецькурорт»

Другими на старт вийдуть шахісти

Тривають змагання між філіями ЗАТ «Трускавецькурорт» із визначення найспортивнішої команди товариства, яка виборе це почесне звання в спартакіаді, присвяченій Дню підприємства.

Ми вже розповідали про шашковий турнір та його переможців. На черзі ще одна інтелектуальна гра - шахи. Травневі свята наклали свій відбиток у графік змагань. Проте, сподіватимемося, що така перерва між змаганнями пішла лише на користь учасникам та додала ефекту довгоочікуваного дійства.

Отже, не пропустіть! Наступної середи, 16 травня в Палаці культури ім. Т. Шевченка о 14.00 стартує другий етап спартакіади - турнір з шахів.

Думаю, він буде ще більш захоплюючим та інтригуючим, аніж змагання з шашок, а його учасниками стануть усі філії ЗАТ «Трускавецькурорт». І це буде рекорд!

За тур до завершення - ФК «Трускавецькурорт» перший

Триває першість Львівської області з футболу серед найменших копунів 2002 року народження та молодших. Організована вона спільними зусиллями федерації футболу м. Трускавця та керівниками команд-учасниць наприкінці минулого року та проходить за кущовою системою. П'ятий тур (зіграно вже більше двадцяти матчів) проходив у Дрогобичі. П'ять команд, незважаючи на спеку, боролися завзято і тільки за перемогу.

На відміну від найстарших спортсменів футбольної команди «Трускавецькурорт» молодші грають краще і показують відмінний результат. Зокрема, в Чемпіонаті Львівської області гравці 1998-99 р. н. посідають у турнірній таблиці друге місце. Не відстають від них й найменші трускавчани. Після п'ятого туру першості області, що днями пройшов у Дрогобичі, вони посідають перше місце.

Варто зазначити, що під час пекельної спеки нашим спортсменам довелося грати усі матчі поспіль без перерви. Таким видався для ФК «Трускавецькурорт» календар змагань. Проте це не завадило їм переграти ДЮСШ м. Дрогобича - 4:1 та ДЮСШ Самбірський район - 2:0. Далі були нічия з ДЮСШ-2 м. Дрогобич - 2:2 та поразка від самбірчан - 0:1. Однак, оскільки господарі майданчика переграли ФК «Самбір» - 2:0, за окремими показниками ми вийшли на перше місце. Тож усе вирішиться в останньому турі.

Після нічиєї - ефектна перемога

Триває друге коло Чемпіонату Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд. Вдало стартували в другій половині першості футболісти молодшої візової групи ФК «Трускавецькурорт». Після нульової нічиєї з однолітками Дрогобицької ДЮСШ трускавчани розгромили суперника з сусіднього Борислава.

Гра проходила під акомпанемент дощу та вітру. Як виявилося, ці природні катаклізми посприяли одним та завадили іншим. Звичайно це - жарт. Бо ж обидва суперники грали в однакових умовах.

Перший тайм гості ще якось тримали оборону власних воріт від масованих атак господарів поля. На перерву команди пішли за мінімальної переваги трускавецьких юних футболістів - 1:0. Гол на рахунку Михайла Бобоцька.

У другому таймі захист нафтовиків посипався, як картковий дім. Оборона буквально тріщала по швах. Господарі за тотальної переваги довели загальний рахунок матчу до непристойного. Але - це футбол. Інколи трапляється й таке. Ми не вихваляємося перед гостями, а просто констатуємо факт, що наші копуни нарешті набрали необхідну ігрову форму і в хорошому тонусі демонструють яскравий та видовищний футбол. Сподіватимемося, що так буде до кінця сезону.

До речі, трускавчани посідають друге місце в групі та ще зберігають шанси на перше. Цікаво, чи вдасться?

Відносно старшої вікової групи ФК «Трускавецькурорт», то за обопільної домовленості команд поєдинок відбудеться наступного тижня.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Серце до серця

З ініціативи Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» в рамках проведення VІІ Всеукраїнської щорічної благодійної акції , яка спрямована на допомогу дітям, хворим на цукровий діабет, у м. Трускавці було проведено ряд різноманітних заходів.

Напередодні проведення акції у місті пройшла рекламна кампанія через місцеві засоби масової інформації.

4 травня 2012 року в курортному парку міста біля Бювету мінеральних вод №1 відбувся благодійний концерт за участю вихованців дитячого сектору Народного дому (Софії Яблонської, Романа Савчина та Ромчика Саланя), а також Народного цирку «Каскад». Ведуча благочинного концерту Людмила Лесишак закликала присутніх свідомо внести свій внесок у вдячну справу – допомогу дітям, хворим на цукровий діабет.

До благодійної акції у м. Трускавці відділом у справах сім’ї молоді та спорту Трускавецької міської ради було залучено 11 волонтерів із числа учнів загальноосвітніх шкіл міста. А саме: Богданна Павлишин, Наталя Гирчак, Вікторія Кучерак, Анастасія Космірак, Владислав Орешніков, Світлана Пачєріна, Наталя Студент, Лілія Сидоряк, Олена Гурська, Андрій Кікта, Ірина Галкіна.

Волонтери отримали спеціально виготовлені і пронумеровані скриньки для збору грошей, а також ідентифікатори. За час проведення акції у курортному парку м. Трускавця волонтерами було зібрано 8110,00 грн.

Збір коштів проводився і в трьох загальноосвітніх школах міста та міській лікарні, де сума благодійних внесків становить 1401,0 грн. Найбільше коштів серед установ освіти зібрано у ЗСШ №1.

Усі кошти, зібрані під час проведення акції , а саме 9511,00 грн., було перераховано через відділення ЗАТ «Кредобанк» у м. Трускавці на рахунок благодійного фонду «Серце до серця» на придбання медичного обладнання для лікування дітей, хворих на цукровий діабет.

Благодійна акція «Серце до серця» у м. Трускавці була проведена завдяки спільним зусиллям відділу у справах сім’ї молоді спорту, відділу культури, відділу освіти Трускавецької міської ради та за підтримки членів ЛГО «Фронт змін».

Віра Ільницька, директор ТЦСССДМ

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 10 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником