Трускавецький вісник № 57 (436) від 16 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 57 (436) від 16 травня 2012 р.

16.05.2012 

У номері: КП «Трускавецьжитло» погрожує споживачам судами; Побили Мирна Бучацького та людину в курортному парку; Анонси подій; Родина – Церква – Держава; Дошлюбна чистота.

Новини Трускавця та регіону

КП «Трускавецьжитло» погрожує споживачам судами

У вівторок, 15 травня, на дошках оголошень багатоповерхових будинків КП «Трускавецьжитло» порозміщувало інформацію про заплановані видатки на утримання будинків. Паралельно з цим в тексті вміщено погрозу споживачам – якщо вони не сплачуватимуть комунальні послуги в повному обсязі, то комунальне підприємство передасть їх до суду і тоді вони змушені будуть не лише повністю оплатити всю заборгованість, а й сплатити судовий збір та інші судові видатки.

Очевидно, такі оголошення появилися невипадково, адже після кількакратного підвищення квартплати деякі споживачі продовжують платити за старим тарифом, а деякі взагалі перестали сплачувати за цю послугу. Цікаво, чи є юридична база КП «Трускавецьжитло» настільки потужною, що майже половину мешканців міста вони збираються подавати до суду? Невже залякування дадуть позитивний ефект і люди масово та беззастережно почнуть сплачувати все, що їм пишуть в квитанціях?

Побили Мирона Бучацького

Як інформує наше джерело, в Дрогобичі на автостанції було побито Почесного громадянина Трускавця, депутата Львівської обласної ради першого демократичного скликання, знаного громадського діяча, голову «Меморіалу» Мирона Бучацького. Конфлікт виник через право безкоштовного проїзду пенсіонера, чин побиття здійснив водій автобуса одного з маршрутів. Пан Бучацький вже зняв побої та звернувся до начальника Дрогобицького МВ ГУМВСУ Андрія Біласа. Та винуватець бійки зібрав підписи чотирьох водіїв, буцімто це пан Бучацький напав на нього та почав бити. Як розвиватимуться події навколо цієї справи дальше, наразі невідомо, але ніщо не свідчить про те, що все закінчиться мирно.

Нагадаємо, що Мирон Бучацький послідовно відстоює законні права пільгових категорій населення на безкоштовний проїзд в маршрутках, чим викликає значне незадоволення перевізників, а також окремих представників місцевої влади, які лобіюють інтереси цих перевізників та покривають порушення водіїв.

В Бориславі під час заходів 9 травня лунали прокльони

Як інформує газета «Нафтовик Борислава», у місті нафтовиків не обійшлося без конфліктів під час відзначення Дня Перемоги. Свій виступ на віче голова Бориславської міської ради першого демократичного скликання та учасник визвольних змагань 1940-х рр. Володимир Копись розпочав словами: «Шановні дійсні ветерани Червоної Армії, яка боролася з фашистською Німеччиною, я вас вітаю з цим святом! А заодно проклинаю всіх тих, хто був причетний до нищення української нації». Після такого привітання пролунали незадоволені вигуки і значна частина ветеранів почала розходитися, тому в ситуацію змушений був втрутитися міський голова. Натомість під час виступів голови бориславської Ради ветеранів Людмили Коновалової та заступника військового комісара Дрогобицько-Бориславського військкомату майора Плесканка жодних ексцесів не було.

Анонси подій

- У четвер, 17 травня, о 12.30 в трускавецькій НВК «СЗШ № 2-гімназія» відбудеться захід «Кращі учні року».

- У четвер, 17 травня, о 16.00 в дрогобицькому Палаці мистецтв (вул. Шевченка, 38) буде відкрито персональну виставку-продаж картин Вероніки Мосевич. У день відкриття вхід безкоштовний. Виставка триватиме до 27 червня.

- Як інформує наше джерело в трускавецькій парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (УПЦ КП), у неділю, 20 травня, відбудеться відкриття й освячення нової православної церкви Київського Патріархату в Бориславі. Церква Різдва Пресвятої Богородиці на вулиці Каденюка в Бориславі (район центральної поліклініки Борислава) буде освячена нещодавно призначеним єпископом Дрогобицько-Самбірським Михаїлом (Бондарчуком), який змінив на пості правлячого архієрея єпископа Матфея. Початок Святої Літургії – 11.00. Настоятелем парафії Різдва Богородиці в Бориславі буде о. Олексій Столяр.

- На неділю, 20 травня, в Народному домі Трускавця заплановано проведення зборів громадян з питання водопостачання Трускавця, ситуації навколо питного озера та інших питань життєдіяльності міста. Організатором зборів громадян є ГО «Клуб греко-католицької інтелігенції», котра діє при парафії св. Миколая. Проанонсував подію під час засідання Дискусійного клубу в Дрогобичі 10 травня п. Володимир Шиманський.

- У вівторок, 22 травня, розпочне свою роботу XVIII сесія Трускавецької міської ради. Натомість на четвер, 24 травня, планується проведення засідання виконкому ТМР.

- У п’ятницю, 25 травня, в школах пройде свято Останнього Дзвоника.

- На п’ятницю, 25 травня, на 16.45, призначено засідання трускавецького міського суду у справі позову стосовно незаконності підвищення тарифів у Трускавці. В КП «Трускавецьжитло» цю інформацію не підтвердили.

- 29 травня 2012 року в залі засідань Бориславської міської ради відбудеться засідання круглого столу на тему «Вирішення проблем водопостачання міста Борислава». Початок о 11.00.

Наступник Тимофія Бойка повинен продовжити справу збереження БУТ

Минулої суботи, 12 травня, після довгої та тяжкої хвороби, у львівській лікарні помер довголітній директор Будинку учнівської творчості Трускавця Тимофій Бойко. Похорон відбувся у понеділок, 14 травня. Тимофій Бойко твердо стояв на позиції збереження БУТу як окремого позашкільного закладу із власним приміщенням та категорично виступав проти заходів міської влади Трускавця щодо так званої «оптимізації», яка мала намір перевести «обрізаний» (після скорочень гуртків, годин та штату) БУТ у приміщення СШ № 3. Цілком логічно, що влада Трускавця намагатиметься поставити новим директором БУТу людину, яка буде слухняним знаряддям у її руках і зможе зробити так, як зробив Теодозій Копко з КП «Наше місто» на посаді генерального директора цього підприємства.

Власна інформація

Родина – Церква – Держава

В рамках Міжнародного Тижня Родини, який проходить з 13 по 20 травня, парафія святого Миколая у Трускавці провела і продовжує проводити ряд заходів. І один з них – круглий стіл на тему «Міцна сім'я – міцна Церква – міцна держава», який пройшов 15 травня в НВК «СЗШ № 2-гімназія» м. Трускавця. Мета заходу: утвердження родинних цінностей та християнського виховання в українському суспільстві. І хоча наприкінці зустрічі директор школи Роман Гудзеляк і зазначив, що круглий стіл виглядав швидше як звіт школи № 2 перед батьками, та ми не погоджуємося з таким твердженням. Адже структура цього своєрідного відкритого уроку за участі представників батьків, вчителів, духовенства, продумана та вміло проведена вчителем християнської етики Ларисою Григорівною Рой, була скомпонована так, що було цікаво та повчально від початку до кінця, від виступу та слів молитви отця Василя Нестера, голови Комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії аж до зворушливих слів вдячності методиста відділу освіти Інни Форемної.

А поміж цими виступами – цікаві заняття для батьків, котрі мали наповнити символічні глечики (дитячі душі) вірою, любов’ю, добром та мудрістю, розповіді вчителів про співпрацю родини та школи, виступ завуча з виховної роботи Руслани Болюк на цю ж тематику (три нові гілки співпраці – туристичний фестиваль «Золота осінь», Свято вишиванки та гаївки, Родинне свято коляди), гарні слайд-шоу, відеопрезентації, свідчення пані Лариси Рой про велику сили Біблії, в тому числі у вирішенні сімейних конфліктів та проблем.

«Батьки, пам'ятайте, що Ви перед Богом і народом строго зобов'язані дбати і працювати над вихованням своїх дітей. Пам'ятайте також, що Ваша хата є першою і найважливішою школою». Ці слова великого митрополита Андрея Шептицького залишаються актуальними, як і слова Заповіту його наступника на митрополичій кафедрі, Блаженнішого Йосифа Сліпого: «Християнська родина – це основа здорового суспільства, народу, нації. Це запорука їх росту і сили! І тому заповітую Вам: Збережіть, а де її розхитано, оновіть в Українському народові справжню християнську родину, як невгасаюче вогнище життя і здоров'я Церкви і Народу! Християнська Родина і Рідна Українська школа – це передумови здорового виховання прийдешніх поколінь! Отож, заповітую вам: Відроджуйте їх і рятуйте їх в Україні і в усіх країнах поселення нашого Українського народу!»

Без міцної сім’ї нема міцної Церкви, не буде і міцної держави. Це розуміє Диявол – ворог роду людського. Це добре розуміють і вороги нашого народу, які під благими видами пропагують вседозволеність, розпусту, непослух, перевагу матеріального над духовним. Пригадуємо слова одного з кандидатів на мера Трускавця та лідера партійного осередку, котрий на зустрічі з виборцями у «Златі» сказав, що духовні потреби – другорядні, а головне – економіка, матеріальне. І в цьому біда, що такі люди отримують владу, навіть якщо більшість їх і не підтримує, як в цьому конкретному випадку. Звичайно, фінансовий стан сім’ї впливає на її міцність, як і забезпеченість помешканням, оплачуваною роботою тощо. Але головне в родині – любов, взаєморозуміння, вміння вибачити та вміння працювати над собою. Стосунки в сім’ї повинні бути побудовані на відкритості, щирості, правді, а не на лицемірстві, брехні, обмані. І це стосується таким самим чином і Церкви, і держави, незалежно від того, як ця Церква чи держава називається. У протилежному випадку маємо те, чого не хочемо, але на що заслуговуємо. Як у випадку із словами, що «маємо таку владу, на яку заслуговуємо», так і в сім’ї – маємо тих дітей, яких ми виростили, як ми їх виховали. І повчальний приклад навела вчителька християнської етики, коли семилітній дитині батько казав «хочеш літак – я куплю тобі й літак» і дитина мала французьку косметику та наймодніший у Трускавці одяг, та вже в 12 років дівчина пішла хибним шляхом і лише навернення до Бога, віра та сльози відчаю та прохання до Всевишнього про допомогу змогли відкоригувати зламану долю.

Тиждень Християнської Родини триває. Так, вже пройшли дні молитви за українські подружжя, 20 травня пройде концертна програма «Подяка батькам за життя», в неділю ввечері в парафії святого Миколая буде відслужено молебень до Богородиці за християнські родини парафії, у неформальній обстановці пройде ще зустріч із подружніми парами. Дуже добре, що Церква звертає особливу увагу на роль родини, сім’ї, яку навіть комуністи називали «коміркою суспільства» (ячейкой общества). Роль родини важко переоцінити. Родина – як здоров’я, цінуємо лише тоді, коли втрачаємо. А втратити її ой як легко – іноді вистачить одного необачного слова, одного кроку, брехні, зради, лицемірства, віроломства. Сімейне, родинне виховання – це основа виховання національного, патріотичного, духовного і просто морального. Тому слова молитви за українську родину, яку на завершення разом з отцем Василем Нестером щиро промовляли всі присутні учасники круглого столу в трускавецькій СШ № 2, повинні бути вплетені в наші щоденні молитви.

«Боже великий, Боже отців наших! Дай нашому народові якнайбільше добрих, святих християнських родин. Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до божественної Твоєї Євангелії і до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дітей були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті. Дай нам таких матерів, що вміли б добре, по-християнськи виховувати своїх дітей, а для своїх чоловіків були б поміччю, потіхою та доброю радою. Дай нам таких дітей, які були б потіхою та славою батьків і красою свого народу. Благослови, всемогутній Боже, український нарід. Даруй йому ласку вірно Тобі служити і доступити колись вічної нагороди в небі, бо Тобі, Боже, у Святій Тройці єдиний, Отче, Сину і Духу Святий, належиться вся слава, честь і поклін на віки вічні. Амінь».

Володимир Ключак

Чому я така дурна?

Чому я така дурна? Це питання ставить собі не одна дівчина, коли втратить цноту під час дошлюбних статевих зв’язків. Та перед тим вона мала б поставити собі інше запитання: чи хлопець любить мене як особу, чи лише як машину для власного задоволення? Якщо дівчина відмовить хлопцеві у дошлюбних статевих стосунках, то така відмова буде тестом, а чи любов це, а чи щось зовсім інше…

На такі, здавалося б, дуже непрості теми спілкувалися молоді люди, студенти біологічного факультету ДДПУ імені Франка, що у Трускавці, під час зустрічі з отцем Олегом Кобелем, головою Комісії у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ. Зустріч ця проходила в рамках святкування Міжнародного Тижня Родини, а організатором її виступив вікарій церкви святого Миколая у Трускавці, голова Комісії у справах подружжя та сім’ї Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, а також давній друг та однокурсник отця Олега отець Василь Нестер, знаний і як редактор «Трускавецького благовісника».

Фактично захід планували провести як Дискусійний клуб на тему «Дошлюбна чистота: «за» і «проти». Але дискусії не вийшло, студенти (у переважній більшості студентки) дещо кремпувалися, та й було їх небагато порівняно з тим, скільки, на нашу думку, мало б бути. І хоча отець Олег зайняв увагу майже на дві години часу, та ніхто не поспішав покидати аудиторію, настільки все було цікаво – і конкретні приклади, і пояснення речей, про які зазвичай у Церкві не говорять, і окреслення загроз, які стоять як перед конкретними людьми, так і перед народами та людством (наприклад, усиновлення гомосексуальними парами, ювенальна юстиція, підміна понять тощо).

Презерватив – це броня? Це єдине, що тебе захистить? А чи не краще не балансувати на краю прірви, урвища, а відійти подалі від небезпеки? Чи ті, хто рекламує контрацепцію, має на меті зробити вас здоровими та щасливими, чи може просто продати свій продукт?

З таких запитань пан Олег розпочав свою бесіду, в яку вміло вплітав сюжети американського відеокліпу та гумористичні мотиви іншого відео, розповіді про телегонію, фізіологію хлопців, про лист головного гінеколога Третього Райху до Адольфа Гітлера стосовно високої моралі українських дівчат та українського народу, притчу про дівчину і надкушене яблуко, про акції Рух Чистих Сердець та Справжня Любов Чекає, як і пояснення, що таке любов (це коли ти даруєш і не чекаєш взамін нічого) та чому варто чекати і не поспішати втрачати цноту.

Невипадково немає поняття «друга шлюбна ніч», а є тільки перша, невипадково білий колір весільної сукні означає чистоту, в тому числі і тілесну. Та, на жаль, щораз частіше вінчатися йдуть «із животом» чи не усвідомлюючи вартості та значення шлюбу. Відповідно і маємо великий відсоток розлучень, сімейні конфлікти, непорозуміння, сім’ї, які є сім’ями тільки формально, номінально, а насправді перебувають на грані розпаду. Студенти долучилися до дискусії про визнання шлюбу недійсним, а одна дівчина навіть запропонувала, щоб шлюб давати виключно цнотливим. Питання дошлюбної чистоти може виглядати дивним, але при збереженні цієї чистоти до шлюбу вдається уникнути багато проблем, як психологічного, морального, так і фізичного та фізіологічного характеру. І це не просто консервативна позиція Церкви, яку часто називають незрозумілим архаїзмом, пережитком. Це – правда, яку доводять різні науки: психологія, біологія, статистика, генетика. Недарма в головних релігіях це питання ніколи не стояло як щось другорядне, а завжди – як головне. Бо чи хотів би ти отримати понадкушуване яблуко, чи все-таки волієш ціле, здорове та принадне? Чи хотів би ти одружитися на тій, з якою переспало пів міста, чи все-таки бажаєш мати дружиною ту єдину, яка подарує тобі найцінніше, що в неї є – чистоту? І чи не повинно таке обдаровування бути взаємним?

На жаль, Інтернет, реклама в ЗМІ, позиція різних кіл як політичних, так і бізнесових, лобі великих компаній, маніпуляції громадською думкою подають нам викривлені поняття любові, зводячи її до сексу, задоволення інстинкту. Молода людина губиться, вона готова вкусити забороненого плоду, піддаючись спокусі, як колись Єва піддалася Змію. Гріх – це те, що не лише віддаляє нас від Бога, але і заважає нормальним стосункам з іншими людьми. І люди, які хочуть протидіяти спокусі, часто об’єднуються в групи, спільноти, також є такі групи і в соціальних мережах. Отець Олег зазначив, що він готовий поспілкуватися з тими, хто хоче більше дізнатися на цю тематику та жити в дошлюбній чистоті, і дав свій номер телефону: 097 224 34 45 та 066 464 08 54. На ці номери можна надсилати і СМС з текстом «Я, (своє ім’я), прошу про молитву» і кожного вівторка священик помолиться за тебе під час Служби Божої. Він спростував міфи, що «секс безпечний», «секс цікавий» і що «всі цим займаються» та наголосив на тому, що статеві стосунки призначені тільки для одружених задля поглиблення любові і зачаття дітей. «Господь – це третій, який ніколи не буде зайвим», - зазначив проповідник і закликав молодь молитися за добру дружину чи доброго чоловіка. Не за конкретну людину, яку ви хочете собі як партнера, а Бог сам знає, що буде краще для вас.

І наскільки тоді буде щасливою та сім’я, в якій хлопець і дівчина знають, що вони належать і належали завжди тільки один одному – і більше нікому. «Аж поки смерть не розлучить нас».

 …Чому я така дурна? Невже обов’язково дійти до межі, після якої потрібно буде ставити собі це запитання?

Володимир Ключак

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 16 мая 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
Назар 06 июн 2012 ответить
Один Бучацький воює з мафією. Всі решту сидять по норам. Боягузи. З таким народом ніхто не буде рахуватись. Забудьте про Європу.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником