Трускавецький вісник № 58 (437) від 18 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 58 (437) від 18 травня 2012 р.

18.05.2012 

У номері: Тариф знижено!; «Подарунок» Трускавцю до Євро-2012; Хто добудує стадіон в Дрогобичі; Вісті з Борислава; Кримінальні новини; Рукотворна краса з бісеру; Чисте місто – чисте серце; На книжковій полиці.

Новини Трускавця та регіону

«Подарунок» Трускавцю до Євро-2012

Неприємний сюрприз для трускавчан та відпочивальників зроблено напередодні Євро-2012. З 27 травня Львівська залізниця вводить новий розклад руху поїздів. Фактично до Трускавця окрім електрички до Львова (відправлення з Трускавця о 06.02; 10.25; 16.33; 19.31; відправлення зі Львова о 07.24; 13.46; 16.15; 20.18) курсуватиме тільки один нічний швидкий поїзд до Києва. Відправлятиметься він з Трускавця о 19 год. 46 хв., а прибуватиме в столицю о 09 год. 12 хв. З Києва на Трускавець поїзд відправлятиметься о 20 год. 18 хв., а у Трускавець прибуде о 09 год. 01 хв.

Таким чином скасовано рух потягів з Трускавця на Дніпропетровськ та Харків, не буде вагону на Одесу. Давно вже ми забули про поїзди в Санкт-Петербург і Москву. В кінці другої каденції Лева Грицака цю справу поволі зрушували з місця, та потім були вибори, появилося управління розвитку курорту, яке дорозвивало курорт до того, що скоро нічим до Трускавця буде добратися. Тішить хоча б те, що мер міста Р. Козир написав листи, щоб повернули кращі вагони на маршруті електропотягу «Трускавець – Львів», бо ті, що їздять тепер, залізниця, напевно, зняла з напрямку Ходорова чи Лавочного. Та чи буде толк від цих листів – невідомо, адже міський голова Трускавця часто бідкається, що «ми не маємо жодного впливу на ці процеси». Словом, не вирішує він майже нічого.

А взагалі Трускавець посилено готується до Євро, незважаючи на те, що в нашому місті не проживатиме жодна з команд Єврочемпіонату. В червні буде багато мистецьких акцій і навіть якщо не буде футбольних фанатів звідкись, то своїм влаштують прямі трансляції. Офіційне відкриття Євро у Трускавці буде в той же день, що і у Варшаві – 8 червня.

Відбулося засідання дрогобицького виконкому

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, 17 травня відбулось засідання виконкому ДМР. На порядку денному: про підсумки роботи міського господарства, закладів освіти, культури та мистецтв, охорони здоров’я в осінньо-зимовому періоді 2011-2012 роках і завдання щодо підготовки до наступного осінньо-зимового періоду 2012-2013 років; про заходи щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2012 року у містах Дрогобичі та Стебнику; про надання грошових допомог на поховання; про ліквідацію автобусного маршруту загального користування №6, питання приватизації тощо.

Зустріч з поетесою

У вівторок, 15 травня, в СШ № 3 м. Трускавця відбулася зустріч з поетесою Любов’ю Проць та презентація її поетичної збірки «Група крові». Знана у Трускавці та Дрогобичі композитор Олександра Цісінська деякі твори  Любові Проць поклала на музику і їх під час зустрічі виконали учні школи. На святі поезії виступив і трускавецький поет В’ячеслав Умнов.

Власна інформація

 

Тариф на послуги з обслуговування і утримання будинків знижено

Виконком своїм рішенням затвердив новий тариф на послуги з обслуговування і утримання житлових будинків. Відтепер тариф становить 1 грн. 46 коп. з ПДВ. Це тариф – збитковий для підприємства. КП «Трускавецьжитло» зобов’язане перерахувати вартість нарахованих коштів за послуги з утримання будинків з 3 березня 2012 року.

КП «Трускавецьжитло» у місячний термін має підготувати матеріали на розгляд сесії міської ради щодо пошуку необхідного відшкодування збиткового тарифу.

Для гуртожитків понижуючий коефіцієнт 0,6 – зберігається.

Цим же рішенням виконкому задоволено протест прокурора, який полягав в тому, що аварійно-диспетчерська служба не повинна значитися окремою послугою, як це було раніше. Відповідно до законодавства, ця послуга має входити до складу послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту інженерних мереж. Тепер цю послугу розбито на окремі послуги, у відповідності до кількості працівників кожного підрозділу, який забезпечує цю ділянку роботи: на водопостачання, опалення, обслуговування електромереж, інакше кажучи, ця послуга розчинилася в інших послугах – так вимагає закон. Відтепер в усі послуги з обслуговування інженерних мереж включено пункт «цілоденне аварійне обслуговування».

Попереднім рішенням виконкому тариф був зменшений за рахунок зменшення площі прибирання прибудинкових територій. Але залишкові площі також хтось має прибирати. Тому цей пункт попереднього рішення відмінений, і на послугу з прибирання прибудинкової території тариф зріс. Сюди ж внесені дитячі і спортивні майданчики. Відповідно, економічно обґрунтований тариф став 1 грн. 96 коп. Збиток становить 50 коп. Для нежитлових приміщень буде застосовуватися економічно обґрунтований тариф.

Як прокоментував ситуацію О. Ткаченко, якщо депутати не знайдуть коштів на компенсацію збиткового тарифу, то можливі два варіанти розвитку подій: або підприємство «Трускавецьжитло» припинить своє існування, або, згідно з законодавством, підприємство подасть до суду на трускавецьку міську раду і компенсаційні кошти за збитковий тариф стягуватимуться примусово.

На думку О.Ткаченка, це рішення є абсолютно політичним.

www.truskavets-city.gov.ua

    

Хто добудує стадіон у Дрогобичі?

8 червня у нашому регіоні розпочнуться заходи в рамках Євро-2012 – про це є офіційні повідомлення. Навколо цьогорічного чемпіонату Європи з футболу було багато гаму, великі надії покладали представники влади у містах, які залучені до проведення Євро-2012. У Трускавці та Дрогобичі, наприклад, міські голови на усіх нарадах та прес-конференціях хвалилися, які будуть ідеальні дороги, якими будуть чисті й охайні наші міста. Сперечалися також, де має бути стадіон для тренування команд – у Трускавці чи Дрогобичі. Було вирішено, що, таки, Дрогобицький "Крановик", що на вулиці Спортивній, стане тренувальною базою для гравців чемпіонату.

Очікувалося, що стадіон у Дрогобичі збудують у запланований термін і відкриють у призначений день, офіційною датою, оголошеною місцевою владою, став "день сміху" 1 квітня. Але будівництво стадіону з певних причин гальмувалося і наприкінці 2011-го року призупинилося.

Сьогодні стадіон у жахливому стані, як то кажуть, його спорудження, як то кажуть, залишилося лише розпочати й закінчити. На будівельному майданчику не видно жодної охорони, когось із робітників тут також давно не було, зрозуміло, що й жодні будівельні роботи давно не проводилися. Така безконтрольність не витримує жодної критики, адже у спорудження стадіону, яким так хизувалася місцева влада, вкладені немалі кошти - йдеться про десятки мільйонів гривень. Кажуть, що 13 мільйонів від загальної суми кудись щезли – справою зайнялася прокуратура. Вірити в те, що винних у розкраданні й гальмуванні будівництва знайдуть, не дуже хочеться, адже подібні справи відомі і в кожній результат один – кінці, як то кажуть, у воду.

Сьогодні на будівельному майданчику у Дрогобичі на вулиці Спортивній, який поки що називають стадіоном, стоїть кран, вагончик, вантажівка, будматеріали, інструменти тощо. Завтра усе може зникнути – його просто розтягнуть, а винними в усьому зроблять мешканців, котрих назвуть злодіями, що розікрали "громадську власність", на них усе й спишуть. А колишній стадіон, хоч який він був, - перетвориться у пустир, їх не бракує у наших містах Дрогобичі та Трускавці, що дуже прагнуть бути "європейськими".

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Вісті з Борислава

Діяльність міського голови. 15 травня Бориславський міський голова Володимир Фірман провів апаратну нараду з керівниками виконавчих органів міської ради. Основними питаннями наради стали питання організації оздоровлення школярів під час літніх канікул. Міський голова наголосив на тому, що потрібно оздоровити щонайменше близько двох з половиною тисяч дітей та забезпечити їм відповідні умови відпочинку та дозвілля. «Дітей не задіяних і не охоплених увагою дорослих не має бути в нашому місті. Ми й так забагато втратили. Я вимагаю від усіх відповідних служб одного – зробити життя та дозвілля наших дітей цікавими» - наголосив міський голова. Окрім того, мова йшла про зменшення заборгованості з виплат заробітної плати підприємствами міста. Так, станом на перше травня є позитивна тенденція до зменшення заборгованості і становить понад 38% у порівнянні з початком року. . Робота з боржниками-підприємствами різних форм власності буде й надалі продовжуватись. Начальник фінансового управління міської ради Юрій Петрів доповів щодо ситуації з плановими виплатами щорічних відпускних вчителям міста та інформував, що бюджет міста має профінансувати відділ освіти в розмірі 4,7 млн. грн. на проведення виплат відпускних. 15 травня міський голова Володимир Фірман провів нараду з керівниками комунальних підприємств . На нараді керівники комунальних підприємств прозвітували про зроблене за минулий тиждень. Зокрема, керівник КП «Бориславтеплоенерго» проінформував про те, що їхнє підприємство розпочало підготовку до нового опалювального сезону. Закуплено необхідний матеріал та планово відбуватимуться ремонтні роботи на теплотрасах. В. о директора «Бориславводоканал» О.Винар проінформував про те, що працівники підприємства проводять ліквідацію витоків по вулицях Трускавецькій, Гірній, Коваліва, Бандери та Весняній .Також виконують великий об’єм робіт з ремонту каналізації. На нараді міський голова висловив претензії щодо санітарної очистки міста, а також до роботи підприємства «КОМ-ЕКО-Борислав».

Енергозбереження. З ініціативи Бориславського міського Володимира Фірмана розпочато перехід вуличного освітлення вулиць в нічний час на цілу ніч. За інформацією КП «Бориславсвітло» центральні вулиці міста Данила Галицького, Міцкевича, Весняна вже освітлюються протягом темної частини доби. Міський голова зобов’язав підприємство і надалі продовжувати роботи щодо заміни вуличного освітлення на енергоощадне і тим самим забезпечити вуличне освітлення в темну пору доби в цілому місті. На даний час йдуть роботи на вулиці Коваліва.

Від влади. 15 травня відбулось засідання Оргкомітету з підготовки та проведення загальноміських свят. Голова Оргкомітету – Сергій Оленич, заступник міського голови. На засіданні Оргкомітету вирішили: 22 травня о 12.00 годині біля пам’ятника Т.Шевченку /вул. Коваліва,32/ відбудеться літературно-мистецьке свято з нагоди перепоховання Т.Шевченка в Україну, а вже о 15.00 – в міському Палаці культури (вул. Данила Галицького) відбудеться свято Героїв.

Спортивні досягнення бориславців. З 11 по 19 травня у китайському місті Кінхуангдао відбувається чемпіонат світу з боксу серед жінок. Вихованка Бориславського СОТ «Гладіатор» Наталя Князь представляє Україну у ваговій категорії до 48 кг. Нагадаємо: Наталя Князь, майстер спорту міжнародного класу (МСМК), бронзова призерка Чемпіонату Європи 2011 р.(Нідерланди), дворазова Чемпіонка України, Чемпіонка Європи серед молоді 2008 року (Болгарія). З 29 квітня Національна збірна під керівництвом Заслуженого тренера України Миколи Хаджиогло перебувають у Китаї, де й готувалися до відповідального старту. У Китаї спортсменки зможуть вибороти ліцензії на Ігри XXX Олімпіади у Лондоні.

Прогнозовані події. 22 травня в міському Палаці культури відбудеться Свято Героїв. Початок о 15.00 годині. В програмі свята: урочиста академія та святковий концерт. Концерт буде організовано творчими колективами та виконавцями міського Палацу культури. А 3 червня вперше в місті Бориславі відбудуться «Губицькі фестини». Організатор фестин – міський Палац культури. Меценати: депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський та депутат міської ради Ігор Михаць. Фестини відбудуться під патронатом міського голови Володимира Фірмана і будуть присвячені ювілею міста.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Борислав розробить документацію на власні очисні споруди. Бориславу виділяють 350 тис. грн. на виготовлення документації для будівництва очисних споруд. Як розповів нам депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський, на сесії облради у середу, 16 травня, затверджено програму соціально-економічного розвитку Львівщини. У додатках до цієї програми одним із пунктів є виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва очисних споруд у Бориславі. Кошти виділять з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Очисні споруди Борислава очищатимуть за добу 7 тисяч кубічних метрів стоків. Будівництво таких очисних споруд дасть можливість місту нафтовиків самостійно очищати каналізаційні води, і не нарощувати заборгованість за очищення стоків перед КП  «Дрогобичводоканал». Нагадаємо, що зараз очищення бориславських стоків здійснює КП «Дрогобичводоканал», і між водоканалами Борислава та Дрогобича є суттєві непорозуміння, які обговорювалися навіть на обласному рівні, бо бориславський водоканал заборгував дрогобицьким колегам за очищення стоків близько 4 мільйонів гривень.

На відновлення каналізаційного колектора потрібно 100 тисяч гривень. Для ліквідації аварії на каналізаційному колекторі, що сталася у центрі Бориславі 10 травня потрібно 99 тисяч 272 гривні. Про це на нараді у міського голови повідомив начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Бориславської міської ради Олег Левицький. За його словами,  вже підготовлено відповідну проектно-кошторисну документацію. Кошти на ліквідацію аварії проситимуть з обласного резервного фонду через Львівську обласну державну адміністрацію, бо у місті немає жодної зайвої копійки. Нагадаємо, що 10 травня близько 18 години в центральній частині міста Борислава, поблизу банку «Аваль», на перехресті вулиць Данила Галицького, Володимира Великого, Шкільної та  Михайла Грушевського стався провал бетонного каналізаційного колектору діаметром 500 мм. У результаті посеред перехрестя утворився отвір діаметром 1 метр. За інформацією начальника  відділу з питань надзвичайних ситуацій  та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимира Прідуна, під проїзною частиною вимито в грунті  пустоту, висотою близько  3 метрів та  шириною близько 3 метрів, а на яку довжину і ширину зруйновано сам колектор встановити без розкопок неможливо. Ліквідувати аварійну ситуацію на каналізаційному колекторі у Бориславі потрібно якнайшвидше з кількох причин. По-перше, через перехрестя, на якому обвалився колектор, рухається величезна кількість транспорту, адже автомобільний міст через р. Тисмениця по вул. Героїв ОУН-УПА досі не відновлено після паводку 2008 року. По-друге, є ймовірність подальшого руйнування колектору, а через це каналізаційні стоки, в тому числі і фекальні, можуть підтопити прилеглу територію, на якій чимало житлових будинків. По-третє, поруч із каналізаційним колектором проходить водопровід, який у випадку просідання ґрунту може бути пошкоджено, а тоді без водопостачання залишаться мешканці прилеглих вулиць. І наостанок, через аварію на каналізаційному колекторі на перехресті вулиць Данила Галицького, Володимира Великого, Грушевського та Шкільної можуть бути пошкоджені телекомунікаційні мережі, яких там сила-силенна, бо філія ПАТ «Укртелекому» у Бориславі знаходиться всього за кількасот метрів від місця аварії. Бориславський міський голова Володимир Фірман каже: «Проблема вкрай складна і потребує термінового та комплексного вирішення»

До виборів менше, ніж півроку. Борислав вже розпочав підготовку до виборів. Відповідно до вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» та для здійснення моніторингу стану матеріально-технічного забезпечення виборчих комісій, надання їм практичної допомоги Бориславський міський голова Володимир Фірман своїм розпорядженням утворив робочу групу із сприяння проведенню виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року. Офіційне повідомлення про це розміщено на сайті Бориславської міської ради. Керівник робочої групи – керуючий справами виконавчого комітету Бориславської міської ради Олександр Майсак, секретар групи – начальник відділу з питань внутрішньої політики Наталія Бараняк. До складу робочої групи ввійшли: начальник юридичного відділу Оксана Тахтарова, начальник загального відділу Ганна Стецун, начальник відділу Державного реєстру виборців міської ради Ярослав Дзіндзьо та інші посадові особи. Також відповідно до розпорядження закріплено відповідальних посадових осіб виконавчих органів Бориславської міської ради за виборчими  дільницями. На території Бориславської міської ради утворено 24 звичайні виборчі дільниці, і це на одну більше, ніж під час попередніх виборів.

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Рукотворна краса з бісеру

16 травня в приміщенні центральної бібліотеки відбулася година спілкування з бісерним мистецтвом “Краса рукотворна – дивує нас”.

Бібліотекарі Галина Грицило та Діана Боднарчук розповіли присутнім учням ЗОСШ№ 1 про виникнення декоративно-прикладного мистецтва. Минають часи, змінюються історичні покоління та епохи, але залишається у всіх народів непереборна тяга творити, наповнювати своє життя красою.

Традиційно захід проводився спільно з Будинком учнівської творчості. Керівник гуртка бісеронизання “Монисто” Тетяна Осійчук розповіла та продемонструвала роботи гуртківців Юлії Цайтлер, Ольги Шквирко, Христини Федів Христини.

Вихованці БУТ І. Грицило, М. Гаврилів, Ю.Цайтлер, Х.Федів, О.Шквирко на годину стали керівниками уявних гуртків і провели з присутніми дівчатками майстер-клас з бісероплетіння. На згадку бібліотеці залишили букет квітів, виготовлених з бісеру.

Галина Грицило, бібліотекар юнацької кафедри ЦБС м. Трускавця

Ювілей в прямому ефірі

Дрогобич 16 травня 2012 року. Місто як і завжди живе своїм спокійним життям, лише у редакції регіонального радіо «Франкова земля» усі працівники у напруженому очікуванні урочистої миті. І ось нарешті сталося: приміщення Львівського музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича вщент заповнене глядачами  -  розпочинається концертно-мистецьке дійство «Собор щоденної благодаті». Саме такий формат обрали дрогобицькі радійники для відзначення ювілею. І не випадково, адже головним редактором радіо «Франкова земля» з 1976 року є Йосип Іванович Фиштик – знаний не лише як журналіст, але й поет-пісняр. Уже десятиліттями його персону асоціюють з дрогобицьким радіо. Інколи в народі можна почути фразу «та йду на радіо Фиштика», тож з роками дрогобицький ефір просто важко уявити без Йосипа Івановича. Відповідно у цей день привітати радіо-людину прийшло безліч друзів, колег та шанувальників.

Зі словом Божого благословення до ювілярів та присутніх звернувся отець-канцлер Самбірсько-Дрогобицької Єпархії отець Тарас Герасимчук. Він зачитав вітального листа від Владики Ярослава Приріза. Від представників влади колектив радіо уважили голова Дрогобицької районної державної адміністрації Михайло Сендак, голова Районної Ради – Михайло Сікора, міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський і інші. Далі настав момент для вітань колег. Серед них були голова обласної організації  Національної спілки журналістів України Ярослав Климович, директор дрогобицького музичного училища ім. В.Барвінського Микола Ластовецький, колеги з Києва з Дому Європи, а також трускавчанин Лев Грицак, який давно є приятелем дрогобицьких митців-журналістів. Зокрема  під час урочистостей Леву Ярославовичу була вручена премія  за вклад у підтримку культури, від Дому Європи у Києві, а також грамота за підтримку культури в прикарпатському регіоні від Івано-Франківської облдержадміністрації, яку вручила головний редактор дитячого журналу «Дзвіночок».

У цей вечір лунали і пісенно-музичні привітання. Зокрема від депутата обласної ради Тараса Курчика, дуету  Ярославна, Юлії Фиштик, народної артистки України Антоніни Маренич і інших. Загалом географія гостей свідчить про широке коло прихильників, яке за 6 десятиліть назбиралось у Дрогобицького радіо. Тому не дивним була така велика кількість тих, хто бажав привітати ювілярів з 60 річчям. Наша редакція також приєднується до побажань і хай у наших колег буде поменше цензури і побільше ефірів і вдячних слухачів.

Ярослав Баран

Свіжі кримінальні новини

Влаштувавши погром у магазині, хулігани вину свою не визнають

Ввечері 17 травня в відділення міліції Борислава надійшов телефонний дзвінок від невідомого, який повідомив, що в приміщенні одного з торгових комплексів міста невідомі вчинили бійку, в ході якої заподіяли йому тілесні ушкодження.

На місці події учасники слідчо-оперативної групи встановили, що 27-річний та 30-річний мешканці Борислава, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, зайшли в магазин в торговому центрі та почали ображати 24-річного продавця нецензурними словами. Після цього хулігани почали наносити останньому руками та ногами удари по всіх ділянках тіла. Окрім цього вони спеціально розбили його мобільний телефон та комп’ютерний монітор, чим заподіяли останньому матеріальної шкоди.

Під час затримання та дачі пояснення зловмисники своєї вини у вчиненому не визнали, пояснюючи це тим, що вони просто хотіли придбати комп’ютер. Перебуваючи у магазині, один з приятелів випадково скинув з вітрини монітор, і тоді між персоналом магазину і відвідувачами почалась словесна перепалка.

Правоохоронці в діях вищезазначених осіб вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого статтею 296 КК України (хуліганство).

З місця події вилучено мобільний телефон та комп’ютерний монітор. Перевірку по даному факту проводить Бориславський МВ ГУМВСУ у Львівській області.

Не пройшовши випробувальний термін, дрогобичанка відправиться за ґрати

26-річна мешканка Дрогобича, маючи судимість за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України до 5 років позбавлення волі та звільнена з випробувальним терміном на 3 роки, на шлях виправлення не стала та знову продовжувала вчиняти злочини.

Наприкінці минулого року зловмисниця, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, проникла на територію цегельного заводу в Дрогобичі та викрала з одного з закинутих приміщень холодильник, вартістю 370 гривень, який в подальшому використовувала по господарству. А вже на початку цього року лиходійка вдруге скоїла крадіжку.

Цього разу вона викрала два мобільні телефони у своїх знайомих, у яких перебувала у гостях. Присівши в вітальній кімнаті приятелі почали святкувати та споживати спиртні напої. Протягом святкування вони кілька разів виходили на кухню курити, де зловмисниця побачила на столі телефон подруги, другий мобільний вона запримітила у кишені куртки співмешканця подруги.

В один з моментів вона присіла на диван, та непомітно для інших осіб витягнула з куртки мобільний телефон, а пізніше непомітно з присвоїла телефон подруги.

Прийшовши додому, жінка виклала усе викрадене, плануючи наступного дня продати їх, а на виручені гроші придбати продукти харчування. Однак продати дані телефони не встигла, так як вранці наступного дня до неї додому прийшли працівники міліції.

Зловмисниця зізналась працівникам міліції у скоєні крадіжок. Слідчі Дрогобицького відділу порушили кримінальну справу за ч.2 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

Нещодавно Дрогобицький міськрайонний суд засудив зловмисницю до 5 років позбавлення волі, цього разу без випробувального строку.

Вбивство через оковиту

Днями до чергової частини Дрогобицького МВ ГУ МВС України в Львівській області від фельдшера швидкої медичної допомоги міської лікарні надійшло телефонне повідомлення, що в приміщенні квартири виявлено труп 26-річного мешканця міста Дрогобич.

Виїздом слідчо-оперативної групи встановлено, що 25-річний мешканець Дрогобича того вечора перебував у квартирі свого товариша. Хлопці спільно розпивали спиртні напої, коли раптом на ґрунті особистих неприязних стосунків між ними виникла сварка. Тоді гість схопив кухонного ножа та наніс господареві поранення у ділянку грудної клітки зліва, внаслідок чого останній помер.

За цим фактом слідчі Дрогобицького міськвідділу міліції порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Слідчі дії тривають.

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України в Львівській області, www.milicia.lviv.ua

Чисте місто - чисте серце

Чому з кожним днем наше місто стає все бруднішим і бруднішим? Це питання, як ніколи, є актуальне зараз. Пройшовшись по вулиці, не можна не звернути увагу на порожні пляшки біля лавочок, обгортки від солодощів на тротуарах, траві. Це наше місто? Це ми, зразкові громадяни, тут живемо? Це ще дуже навіть добре, коли ти піднімеш це сміття і викинеш у найближчу сміттєву урну, але таких людей, на превеликий жаль, дуже мало. Всіх мовби то задовільняє таке становище нашого міста, і тому ми, ніби забуваючи про обов'язок кожного громадянина, мимохідь, "нехотячи" кидаємо сміття просто там, де ми проходимо.

Чисте місто

В народі говорять, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Але, напевно, всі прекрасно розуміють, що все ж таки чисто там, де і прибирають, і не смітять. Як є у Європі. Чому там на першому місці стоїть культура і екологія держави? Чому ми не можемо так само розставити пріоритети в рідній країні? Всі ми хочемо жити у економічно, туристично розвиненій країні, але якщо так дальше продовжуватиметься, то ніякі заповідники, парки не привертатимуть увагу туристів. Майже кожен день по телебаченні можна побачити, що у нашій столиці відбувається: діють лише декілька пляжів, адже інші просто не придатні до роботи через бруд і недотримування хоч найменших норм порядку та чистоти. Мешканці Києва скаржаться, що їм немає де відпочити з сім'єю. Якщо таке відбувається у нашій столиці, то що можна говорити про інші міста, не згадуючи взагалі про села? Ось тут і стає за державу прикро. Адже Київська Русь була свого часу культурним центром Європи. Пізніше спудеї з усієї Східної Європи, включно з Ломоносовим, мали за честь здобути освіту в Києво-Могилянській академії. Мандрівники з подивом відзначали тотальну письменність населення, наявність шкіл у кожному селі і турботу про дітей, відповідальність за яких, у разі втрати батьків, брали на свої плечі громада, родичі або сусіди. І струмки були чистими, і гілочок не ламали даремно. І хати стояли як намальовані у вишневих садках.

Чисте серце

Совість – суддя в душі людини, який визначає переможця вічної боротьби між добром і злом. Одне слово, про совість люди пам’ятають і звертаються до неї постійно. Влада — у міру необхідності. Тому коли влада, чи на місцевому, чи на вищому рівні, починає звертатися до суспільної свідомості з допомогою категорії совісті, то це може здаватися дуже підозрілим (з якого це дива?). А диво одне – скоро вибори. Дуже важливим є те, щоб ми не забували про нашу совість, наше внутрішнє "Я". Не потрібно бути такими людьми, які кажуть: "Та наше місто й так вже брудне, що буде, якщо я викину сміття просто на дорогу?" або "Хай цим займається влада, нам до цього немає діла". Це справа кожної людини. Але якщо ми хочемо жити в чистоті та порядку, то його потрібно підтримувати не лише в своєму куточку, у себе вдома, але й у місті. Бодай би кожна людина викидала сміття в урну, то швидкими темпами ми дійшли б до вирішення цієї проблеми. І не потрібно було б організовувати так звані "суботники" і різноманітні акції. Недарма давньоримський письменник Публій Теренцій Афер сказав : "Я людина, і ніщо людське мені не чуже". Таке життєве кредо повинне бути у кожного українця чи українки. Проблеми нашої великої та дружньої сім'ї ми повинні вирішувати разом.

Діана Кузьмич

На книжковій полиці. Поезія Стефанії Шумило

У неділю, 20 травня, о 15.00 в залі санаторію «Кришталевий палац» відбудеться презентація книги Стефанії Шумило, трускавецької поетеси, члена творчого об’єднання «Письменники Бойківщини». Книга має назву «Забута криниця». Вірші прочитає сама поетеса, а відомий співак та композитор Євген Конів виконає пісні на слова поетеси. Натомість ми пропонуємо Вашій увазі вірш Стефанії Шумило, написаний до презентації книги Михайла Шевеля «Ув’язнена юність», яка проходила цього року в музеї історії міста Трускавця.

Не можна пісню ув’язнити

Посвята панові Михайлу Шевелю від громади міста Трускавець

Там, де сніги і морози тріскучі,

Неначе звір гудів колючий дріт,

 Із-поміж ґрат тихесенько щоночі

Сумна мелодія летіла в світ.

 

День наступав і знов лісоповали,

Колодам підставляли знов плече.

Не раз та рук й ноги обмерзали,

До нині тіло обморожене пече.

 

Там гинув цвіт, було їх сотні тисяч,

Яким зламали долю в таборах.

Яким плювали просто у обличчя,

Та виживали, мов підбитий птах.

 

А скільки в’язнів, того не збагнути,

Лежать в могилах, де нема імен.

Де у катівнях був народ закутий,

Там нація вмирала ніч і день.

 

І до тепер привикнути не можуть,

Що вже пройшли оці страшні часи.

Все пережите часто в снах тривожить

І будять конвоїрів голоси.

 

Катам не вдалось нації дух вбити

І не змогли зламати юний цвіт.

Не можна нашу пісню ув’язнити!

Вона із таборів летіла в світ.

29.02.2012 р., Стефанія Шумило, м. ТрускавецьОбновлен 12 июн 2014. Создан 18 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником