Трускавецький вісник № 59 (438) від 21 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 59 (438) від 21 травня 2012 р.

21.05.2012 

У номері: Я не маю жодних сумнівів; Трускавецькі готелі несуть збитки через Євро; Скандал навколо фірми обласного депутата; Ситуація із сміттям виходить за рамки здорового глузду; Наближається День Героїв; Учнів поменшає; Служба 102 Борислава інформує; Радіоізотопна реографія; ЛОДА допомагає органам місцевого самоврядування; Безідейна опозиція проти безідейної влади; Михайло Сендак проти Романа Ілика; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

Трускавецькі готелі вже несуть збитки через Євро

Як інформує наше джерело, окремі готелі Трускавця вже понесли величезні збитки через Євро. Про це інформує наше власне джерело, а назви цих готелів нас просили не розголошувати. Справа в тому, що в готелях змушені були відмовляти постійним клієнтам, адже готувалися до виконання умов договору, згідно з яким готелі зобов’язувалися надати місця для фанів та інших гостей Єврочемпіонату. Та за тиждень до початку дії угоди її з ініціативи ЛОДА було розірвано і тепер кілька трускавецьких готелів опинилися на мілині – в червні, в високий сезон вони залишаться майже повністю порожніми, що значно вдарить по їхній економіці. Не отримують готелі і 30%-ву компенсацію, адже угоди розірвано і право на компенсацію вони втратили. А ймовірність того, що фани, які все ж приїдуть на Україну, захочуть відвідати культурні заходи в Трускавці, є досить невеликою, тому орієнтуватися на них не випадає.

Скандал навколо фірми обласного депутата

У Бориславі розгорівся скандал навколо фірми бориславського обласного депутата від «Фронту змін», знаного підприємця та мецената, власника торгової мережі «Гаманець» Володимира Голобутовського. Скандал розгорівся після публікації в газеті «Вибір», яку видає ЛОО Партії захисників Вітчизни (голова – Павло Барнацький), статті авторства Антона Берегового «Фронт – проти малюків». Обласного депутата звинувачують в тому, що його фірма, яка виграла тендер на поставки продуктів харчування в садочки міста, постачає неякісну продукцію і таким чином «нагріває руки». Відповіддю на ці закиди стала стаття «Кому потрібна брехня на пісній олії» в комунальній газеті «Нафтовик Борислава», в якій закиди спростовують і власник «Гаманця» Володимир Голобутовський, і директор мережі Ігор Кравецький, і керівники дитячих дошкільних установ.

Цей скандал – не перший, який виникає в Бориславі після публікацій, які з’являються у «Виборі». Резонансною на початку цього року стала стаття про фірму Володимира Фірмана, яка виготовляє металопластикові вікна. Взагалі Партія захисників Вітчизни приділяє Бориславу дуже багато уваги. Є версія, що Павло Барнацький балотуватиметься у Верховну Раду України від нашого округу і розраховує найбільше саме на голоси бориславців. Окрім нього, від так званих демократичних сил (КОД та інші) до ВРУ можливо балотуватимуться Михайло Задорожний, Роман Ілик, Віктор Возняк, Ігор Курус і це ще не кінець.

Ситуація із сміттям виходить за рамки здорового глузду

Ситуація із стихійним сміттєзвалищем на вулиці Довженка виходить за рамки здорового глузду. Про це на понеділковій нараді 21 травня поінформував мер Трускавця Руслан Козир. Колишнє місце смітника довелося звільнити, оскільки там приватна територія, та мешканці наче навмисно смітять і з цим не можуть собі дати ради ні міліція, ні комунальні служби, ні інші відповідальні органи. Мер зобов’язав до участі у вирішенні цього питання міську санепідемстанцію, та керівник Трускавецької СЕС Наталія Когут відповіла, що це питання суто в компетенції органу місцевого самоврядування. Натомість заступник начальника Трускавецького МВ ГУМВСУ Богдан Собко погодився, що робота дільничних міліціонерів та представників комунальних служб повинна вестися більш скоординовано.

Наближається День Героїв

Цього тижня в нашому регіоні відзначать День Героїв. Основні заходи у Дрогобичі та Бориславі пройдуть у вівторок, 22 травня, а у Трускавці – у середу, 23 травня. В Дрогобичі захід поєднають х річницею перепоховання Тараса Шевченка – розпочнеться він о 10.00 біля пам’ятника Кобзареві. В Бориславі ж річниця перепоховання Шевченка розпочнеться о 12.00 біля пам’ятника на вулиці Коваліва, а Свято Героїв – о 15.00 в міському Палаці культури.

У Трускавці урочиста хода до Дня Героїв розпочнеться о 12.00 від церкви святого Миколая; у програмі заходів – покладання квітів до ряду пам’ятників та пам’ятних знаків та віче біля пам’ятника Степану Бандері.

Приміщення суду та терцентру звільниться

Як поінформував на понеділковій нараді 21 травня мер Трускавця Руслан Козир, тривають роботи по спорудженні будинку міського суду. Споруда будується за залучені кошти інвесторів. Також із теперішнього приміщення по вулиці Річки буде переїжджати і територіальний центр з обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян. Мер дав вказівку директору терцентру Олені Пилат пришвидшити облаштування нових приміщень. Таким чином будинок колишньої дитячої лікарні на вулиці Річки скоро звільниться повністю і його мерія зможе використати на власний розсуд.

Учнів у Трускавці поменшає

Як повідомив на понеділковій нараді 21 травня начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак, останній дзвінок у школах міста пролунає цієї п’ятниці, 25 травня. В зв’язку з тим, що біля 40% випускників 9-х класів покидають школу, в наступному 2012-2013 навчальному році сумарна кількість класів у трускавецьких школах зменшиться на одну одиницю. Також зменшиться середня наповнюваність – з 25,4 учня на клас до менше ніж 24.

А головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут повідомила, що пришкільний табір для відпочинку та оздоровлення дітей, який функціонуватиме при СШ № 2, готовий на 95%. Підготовка освітян до відпочинкового періоду триває.

У Трускавці колишній хлопець відібрав у дівчини телефон

Як інформує відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області, до Трускавецького міськвідділу міліції з заявою звернулась 23-річна місцева мешканка, яка повідомила, що на одній з вулиць міста її колишній 30-річний хлопець відібрав її мобільний телефон вартістю 3 000 гривень. Наразі підозрюваного затримано. Проводиться дослідча перевірка.

У Дрогобичі відкрили «Університет третього віку»

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, у Дрогобичі відбулось урочисте відкриття факультету «Основи медицини та здоровий спосіб життя» Університету третього віку. Даний факультет відкрився на базі Дрогобицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дрогобицької міської ради при відділенні соціально-побутової адаптації за сприяння міської ради та методичній підтримці біологічного факультету ДДПУ ім. І.Франка.

Зі словами привітань до присутніх звернувся секретар міської ради Тарас Метик, який зазначив, що турбота про людей похилого віку – це воістину справа громади, кожного з нас, і коли в єдиному пориві поєднуються зусилля влади та громади – в літніх людей зникає відчуття самотності.

Факультет Університету третього віку призначений виключно для літніх людей, більшість з яких якраз обслуговує територіальний центр. Як зазначила директор Дрогобицького територіального центру соціального обслуговування Марія Лютик: «Освіта людей похилого віку в університеті – це допомога з користю проводити вільний час, отримати додаткові знання, можливість ділитися своїми, розширяти коло спілкування та інтересів, це активне дозвілля». Першими слухачами університету стали 20 осіб пенсійного віку – мешканці Дрогобича. Навчання в університеті добровільне та безкоштовне.

Взагалі рух створення таких Університетів в Україні стартував у 2007 році у Ковелі (Волинь). В Європі перші Університети третього віку було відкрито ще у 70-их роках ХХ сторіччя. Перший з них організував у Франції в 1973 році професор Pierre Vellas – на факультетi права і соціальних наук Тулузького університету.

Анонс чергового засідання Дискусійного клубу в Дрогобичі

На четвер, 24 травня, у Дрогобичі заплановано провести чергове засідання Дискусійного клубу. Теми для обговорення будуть наступні: «Висунення кандидатів у депутати до Верховної Ради України: право політиків чи обов’язок громади?» та «Що заважає легалізації робочих місць на Дрогобиччині?».

Трускавецька влада теж декларує проведення дискусій за круглим столом. Минулого тижня їх провели аж два – відносно теми підприємців в курортному парку (так зване «питання Розори») та стосовно вирішення проблем водопостачання та статусу питного озера. Та влада Трускавця настільки боїться опозиційної преси, що намагається проводити так звані» круглі столи за участю громадськості» навіть без участі представників невигідних їм ЗМІ. Так само від ЗМІ та мешканців у п’ятницю, 18 травня, приховали той факт, що в цей день відбудеться виконком, який змушений задовольнити протест прокурора та знизити тариф до 1,46 гривень, чого й домагалася громада. Не виключено, що трускавецька влада буде визнана найбільш закритою серед всіх органів місцевого самоврядування Львівщини та такою, котра діє без врахування думки громади, котра її обирала.

Тому тим більше приємно, що в Дрогобичі на засідання Дискусійного клубу запрошуються всі бажаючі, а теми для обговорення анонсуються заздалегідь.

В Дрогобичі пройшла міжнародна конференція

У п’ятницю та суботу в Дрогобичі проходила ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна політика: проблеми та перспективи», повідомила ТРК «Алсет». Захід присвячено 10-річчю кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького педуніверситету, яка і стала організатором конференції разом з Львівською облдержадміністрацією та відділом сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міськради.

Власна інформація

Вісті з Борислава

Промисловість Борислава обійшла промисловість Дрогобича

За перший квартал цього року Борислав реалізував продукції більше, ніж  промислово розвинений Дрогобич. Бориславські підприємства за перші три місяці цього року реалізували продукції на 173 мільйони гривень, тоді як значно потужніший у промисловому аспекті Дрогобич за той самий період продав товарів лише на 155 мільйонів. А Червоноград з його шахтами спрацював лише трошки краще, за Борислав, і реалізував продукції на суму близько 180 мільйонів. Про це на нараді у міського голови повідом спеціаліст виконавчого комітету Лев Попель. За його словами, таких показників вдалося досягти вперше за багато років.

На думку міського голови Борислава Володимира Фірмана, інформацію про такі високі показники реалізації продукції слід подати у облдержадміністрацію та Кабмін, адже сьогодні уряд систематично веде мову про впровадження соціальної справедливості. А тому, хто більше та краще працює, той повинен і більше отримувати.

Земля тікає з-під ніг

У Бориславі знову надзвичайна подія. Цього разу провалився ґрунт. Провалля утворилося у п’ятницю, 18 травня, у самому центрі міста, поблизу двохповерхового  житлового будинку № 15 по вул. Володимира  Івасюка. Діаметр провалля близько 2,5 м., а глибина близько 1,5 м.

Як повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимир Прідун, представники НГВУ «Бориславнафтогаз» негайно провели обстеження – виходу на поверхню вуглеводнів не виявлено. З огляду на величезну загазованість центральної частини Борислава, такі висновки спеціалістів НГВУ радують. А засмучує те, що одразу причину провалля встановити не вдалося, тож вирішено продовжити обстеження з залученням  ширшого коло фахівців.

Бориславські гімназисти серед кращих

Бориславська державна гімназія на 20 місці у рейтингу навчальних закладів України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання випускників 2011 року.

Такий рейтинг сформувала редакція видання «Фокус». І 20 сходинка минулорічних випускників гімназії – це дуже престижний результат. Адже в Україні 20 тисяч навчальних закладів. Приємно відзначити, що сусідами Бориславської гімназії у рейтингу результатів зовнішнього незалежного оцінювання є школа-гімназія «Сихівська», Тальківський економічно-математичний ліцей та гімназія «Києво-Могилянська колегія»

За родинні цінності

У Бориславі захищатимуть родинні цінності. Для цього у місті нафтовиків утворено нову громадську організацію «Товариство захисту українських сімей і родинних цінностей «Родина». Як зазначено у статуті цієї організації, метою її діяльності є: «збереження українських сімей і родинних цінностей, пропагування християнського виховання дітей, чистоти народних традицій, а також інформування населення про нові ініціативи нашої держави щодо сім’ї й дітей, інше». Очолила організацію Уляна Савка. На одному з останніх засідань, як повідомила нам начальник відділу з питань внутрішньої політики Бориславської міської ради Наталія Бараняк, виконавчий комітет Бориславської міської ради легалізував громадську організацію «Родина»

Відкрито новий храм

Ще одна Українська православна церква Київського патріархату з’явилась у Бориславі. У неділю, 20 травня, храм Різдва Пресвятої Богородиці урочисто відкрили та освятили. Знаходиться нова церква на вул. Каденюка – це мікрорайон Баня. Першу Архієрейську Божественну Літургію у новій церкві очолив Преосвященнішій  Михаїл, єпископ Дрогобицький і Самбірський.

Додамо, що відкрита у неділю церква, є другим храмом УПЦ Київського патріархату у Бориславі. Перша така церква була відкрита кілька років тому по вулиці Володимира Великого, у приміщенні колишньої четвертої школи.

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

 

Ніжна, вірна і кохана – моя мама

17 травня, у четвер, у приміщенні бібліотеки-філії №1 відбулося літературно-мистецьке свято «Ніжна, вірна і кохана – моя мама», присвячене Дню матері.

В Україні День матері почали святкувати з 1929 року. Спочатку це свято «оселилося» в Галичині. Союз Українок Галичини звернувся до громади з пропозицією про відзначення цього свята на наших землях. У цей день по всій Галичині тривали концерти, конференції, фестини. Рівно 10 разів це свято проводили в Галичині. Його заборонили з приходом радянських військ. Натомість більше 50-ти років ми відзначали Міжнародний жіночий день – 8 Березня. У своїй першооснові День матері значиміше за Міжнародний жіночий день, адже воно пропонує вшанувати Матір у трьох її найбільших іпостасях: Матір-Богородиця, Матір-Жінка, Матір-Україна.

Із здобуттям Незалежності ми знову другої неділі травня вшановуємо День матері. Цього дня присутні, в бібліотеці, урочисто привітали своїх матусь і бабусь. На святі звучало багато поезії, присвяченої Матері.

Авторську поезію читали юні поети Трускавця Богданна Павлишин та Христина Масляник, а також працівник Народного дому Борис Прохорчук. Яблонська Софія виконала пісню «А сорочка мамина», Борис Прохорчук «Пісню про рушник» та «Чорнобривці». Крім цього звучало багато відомих пісень, присвячених матері.

Кажуть, кожне покоління переживає любов батьків і невдячність дітей. Давайте станемо винятком! Для цього в наш технічний вік є дуже багато можливостей. Це зв'язок за допомогою мобільних телефонів та sms повідомлень. А за допомогою Інтернету, наприклад, через скайп можна не лише розмовляти, але й побачитись матері зі своєю дитиною, якщо ви десь далеко живете від дому.

Умійте відчувати серце матері. Умійте бачити в її очах мир і спокій, радість, тривогу і хвилювання. Ви є надією своїх матерів, ви є втіхою і вінцем їх життя.

Любіть своїх матерів!

Віра Савка, завідувач бібліотеки-філії №1 м. Трускавця

Обласна державна адміністрація допомагає органам місцевого самоврядування

 

18 травня під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Матолича за участю заступника голови облдержадміністрації Володимира Губицького відбулася робоча нарада, на котрій розглядалися проблемні питання, що стосуються безперебійного водопостачання та водовідведення у Бориславі, та зниження вартості цих послуг для мешканців міста. У нараді взяли участь депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський, депутат Бориславської міської ради Олександр Зварич, представники головного управління житлово-комунального господарства, управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання міст Борислава і Дрогобича, представник ПАТ «Львівобленерго».

Заступник голови Володимир Губицький загострив увагу на критичному фінансовому стані підприємства, нагадав присутнім, що така нарада проводиться не вперше, а вирішення проблем цього населеного пункту постійно перекладається органами місцевого самоврядування на обласну адміністрацію.

Наприклад, узимку 2012 року, коли вийшло з ладу насосне обладнання на водозаборі «Рибник», що є основним джерелом водопостачання міст Борислав та Східниця, велика частина мешканців зовсім залишилась без води. Для співфінансування робіт з відновлення роботи електричних двигунів було виділено 111,413 тис. грн. з резервного фонду обласної державної адміністрації для запобігання надзвичайній ситуації.

Міський голова Борислава Володимир Фірман інформував про технічний стан водопровідно-каналізаційного господарства міста та фінансовий стан діючого підприємства. Міський голова не зміг реально окреслити ситуацію та охарактеризувати можливості п’яти водозаборів і добову потребу питної води, причини критичного фінансового стану та шляхи виходу із ситуації. Бориславська міська рада не надала реальних пропозицій, котрі б допомогли вирішити проблему.

Варто зазначити, що заборгованість споживачів перед КП «Бориславводоканалом» станом на 1 травня цього року становить 2,5 млн. грн., тоді як підприємство має боргів на понад 10 млн. грн. Ситуація критична і через те, що комунальне підприємство не виконує зобов’язань з виплати розтермінованих боргів.

Директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник з обуренням інформував про порушення термінів графіку погашення заборгованості попередніх періодів та недотримання домовленостей щодо 100-відсоткової сплати за спожиту електричну енергію за поточний місяць. Андрій Скрипник зазначив, що ПАТ «Львівобленерго» завжди йде назустріч побажанням підприємств, розуміючи їхні проблеми.

Перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростильов запропонував відновити схему водопостачання через село Модричі, проклавши 3 кілометри водогону, котрий зможе забезпечити водою третину споживачів Борислава. Орієнтовна вартість будівельно-монтажних робіт з врахуванням проектування та експертизи – приблизно 4 млн. грн. Олександр Коростильов відзначив, що за таких умов тариф на воду для водопостачального підприємства м. Борислав становитиме 1,77 грн. за один кубометр, зараз у Бориславі тариф становить 7,90 грн. за один кубічний метр (середній тариф в області 4,74 грн.).

За підсумками наради перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич доручив міському голові Борислава розробити схему водопостачання міста; скласти перелік заходів виходу із критичного фінансового стану з економічним обґрунтуванням; розробити фінансовий план щодо стабілізації та забезпечення споживачів якісною водою.

Учасники наради констатували, що реалізація сьогоднішніх пропозицій допоможе мешканцям міст і тим керівникам, що зобов’язані забезпечувати норми споживання та отримання комунальних послуг.

Прес-служба Львівської ОДА

Я не маю жодних сумнівів

Я не маю жодних сумнівів у тому, що теперішня трускавецька влада мусить піти. Не знаю, чи гонорово, чи озираючись, під улюлюкання громади, чи потайки, чи якось інакше. Вона просто мусить піти, бо дискредитувала себе остаточно і повністю.

Я свідомо не назву у цій своїй статті жодного прізвища. Свідомо не писатиму, чим саме влада дискредитувала себе, бо тоді обов’язково щось пропущу і мене мучитиме сумління, що не виклав все від А до Я. А люди розуміють, про що йде мова. Свідомо не ділитиму депутатів на хороших та поганих – достатньо, що їх вже і так розділили у мерії. І «хороші» раді, що вони потрапили до цього розряду, а «погані» або ображаються і мстять, або намагаються «виправитися».

Я свідомо не критикуватиму трускавецьку владу, адже вона, така самозакохана і впевнена у своїй святості, нездатна подякувати за конструктивну критику і всюди бачить тільки ворогів.

Я свідомо не зачіпатиму колаборантів, адже вони – гидь і відплата для них буде страшною.

Та я свідомо очікую на той час, коли Трускавець зітхне з полегшенням і скаже: «Звершилося!». Адже я не маю жодних сумнівів у тому, що такий час настане і прийде він швидше, ніж мав би прийти згідно калькуляцій.

Хто скаже добре слово про теперішню трускавецьку владу? Споживачі комунальних послуг? Працівники комунальних підприємств? Підприємці? Творчі люди? Журналісти? Пенсіонери? Пасажири чи власники автомобілів? Безробітні чи ті, що працюють? Корінні трускавчани чи ті, хто сюди приїхав, щоб запобігти імбрідінгу? Хто?!!

Кому стало краще від того, що попередня влада Трускавця пішла і прийшла нова, оця? Невже простим людям? Невже патріотам, які плакали при відкритті пам’ятників? Невже сім’ям, котрі раділи з молодого мера та молодої команди депутатського корпусу? Невже одиноким, чиї квартир розподілені ще до моменту настання їхньої смерті? Невже комусь стало краще?!!

Та треба визнати, що все-таки комусь стало краще. Та ми обіцяли, що прізвищ вказувати не будемо. Бо якби їм не стало краще, то вони не лягали б під амбразуру і не шукали б добра там, де його нема. Не лукавили б у мороці свого словоблуддя і не видавали б біле за чорне, а чорне за біле. Не кивали б на минуле, а дивилися б у майбутнє. Не боялися б правдивого слова і не закривали очі на очевидні речі. Та їх влаштовує ця влада, бо вони при ній можуть збагатитися, змогли відкати збільшити з 10-15% аж до 30%, можуть тішитися тим, що жирують за людський рахунок. Якщо вони думають, що хтось їм заздрить, то вони помиляються. Їм можна тільки поспівчувати. Адже ніщо нікуди безслідно не зникає і людська кривда повертається до кривдника. Кривда звільнених з роботи, кривда зневажених фахівців, кривда несправедливо ображених, незаконно позбавлених засобів до існування, кривда тих євангельських «малих», на сторожі яких ніби ніхто й не стоїть, а все-таки вони не зайві в цьому світі і в цьому місті.

Я не маю жодних сумнівів, що в остаточному результаті Добро переможе Зло як на глобальному, так і на місцевому рівні. Як не маю сумнівів у тому, що Зло прийшло до нас під маскою Добра і тільки потім показало свою справжню морду з хижим оскалом. Я не маю жодних сумнівів, що ера криміналітету не вічна і хоча 90-ті роки показали, що ця ера страшна і вона може час від часу повертатися, та вірю у краще майбутнє свого міста і своєї країни.

Замість чистого – брудне місто, замість перспективного – безперспективне, замість зручного та комфортного – незручне та некомфортне. Та все це просто слова, чергові слогани чергових політичних воєн. За ними нема змісту, як нема змісту в діях теперішньої трускавецької влади, котра живе сама по собі, а громада – сама по собі, терплячи цю несправедливу надбудову над собою, цей інститут насильства в особі насильників. Такий закон. Dura lex sed lex.

Після бурі з-за хмар виглядає сонечко. Після морозів настає відлига. Після ночі наступає ранок. Після страждань тут нас очікує радість там. Після сліз колись буде сміх. Як після радості мусили наступити сльози. Бо в нас вже з жиру бісилися від доброго життя і Трускавець фактично покараний цією владою. Адже від добра добра не шукають, а ми попробували.

Я не маю жодних сумнівів, що мене звинувачуватимуть в істериці, в намаганні обілити владу минулу та очорнити владу сучасну, в упередженості та необ’єктивності. Хтось скаже: «Подивіться, та вони стараються, та вони пробують щось робити, дайте їм час, дайте їм шанс!». Але час змарнований, шанс втрачений, сусіди нас обганяють і сміються з нас, місто перетворюється у таке собі провінційне селище, а самодури чекають за це все ще й якоїсь похвали. Євро без футболістів, тарифи без думки громади, депутати без власної думки, а виконком як ручний інструмент для політичної мастурбації партійних імпотентів. І над цим всім – страшна чорна біда, котра хмарою затулила все те світле, що могло б бути, а чого нема. Бо навіть природа показує, що в нас два останні роки і Дні міста, і незалежності, і інші публічні заходи перестали бути святами, перетворившись у слякоть. Бо хіба є з чого радіти? Коли в помешканні покійник, пісень не співають. Коли в рідній хаті ворог, в долоні не плещуть. Коли не знаходиш, а губиш, то тішитися нема з чого.

Два роки коту під хвіст. Кожен новий день приносить нові порції – знущання, цинізм, брехню, грабунок, образи, насмішки. Окупанти приходили та відходили, а більше зла від них чинив хіба «свій», вічний прислужник окупантів, колаборант. Котрий не мав честі та гідності і котрий казав, що дощ падає, коли йому плювали в очі. Як та курва з прислів’я.

Та все так не буде, говорить народна мудрість і прийде час, що вся ця нечисть згине, як віск від вогню, розвіється, як дим. Огидні діла та хитрі рішення будуть змазані, як і їхні винуватці. Потомки відповідатимуть за своїх батьків і шкода тих потомків. Як шкода втраченого часу та змарнованих можливостей Трускавця. Суєта суєт навколо конкретних питань крутиться навколо відсутності стратегії розвитку міста та наявності стратегії розвитку власного бізнесу чи власних доходів. За мудрими словами та коментарями – хитрі амбіції та не менш хитрі власні інтереси. Іменем закону прикриваються найбільші беззаконники. Але я не маю жодних сумнівів, що все так не буде.

Бо прийде час і він вже скоро, коли все кодло тікатиме світ за очі від гніву людського і проклинатиме ту годину, коли збрела їм у голову думка обманути власний народ – своїх сусідів, нещодавніх приятелів, знайомих та незнайомих мешканців цього міста та цього краю. Прийде час і ось він вже надходить, коли прийдеться відповісти за кожне своє темне діло та лукаве слово, коли не допоможуть ніякі піарщики і не буде адвоката, а пролунає одностайний засуд: «Винен! Винні!».

Я не маю жодних сумнівів у тому, що далі вдень сходитиме та заходитиме сонце, а вночі нам світитиме місяць, що ріки тектимуть вниз, а пара підніматиметься вверх. Я не сумніваюся, що ми повернемо шанс розвитку, а не занепаду, розквіту, а не руйнації, слави, а не ганьби. Як за чорною смугою повинна настати світла, так і після цієї влади повинна прийти інша, яка зможе вивести Трускавець з руїни, призупинити цю деградацію, повернути вектор у потрібне русло – потрібне для громади, а не для окремих ненаситних балаболів.

Я не маю жодних сумнівів у тому, що теперішня трускавецька влада мусить піти. Не знаю, чи гонорово, чи озираючись, під улюлюкання громади, чи потайки, чи якось інакше. Вона просто мусить піти, бо дискредитувала себе остаточно і повністю. Можна багато пояснювати, чому і як це сталося і стається надалі, але не варто товкти воду у ступі.

Я не просто чекаю цього дня, я наближаю його – своїми думками, своїми словами, своїми діями, своїми активністю та невтомністю, своїми молитвами. І буду радий, якщо нас, активних та небайдужих, з кожним днем буде щораз більше. І ми наближатимемо падіння Зла, котре проникло в нашу домівку, в наш Трускавець.

Володимир

 

Гамери

Переможцем Третього Трускавецького міжнародного кінофестивалю “Золота пектораль”, який тривав у місті-курорті з 16 до 20 травня, серед ігрових повнометражних фільмів стала стрічка “Гамер”.

У затишному кінозалі готелю “Женева”, який вміщає з сотню місць, зібралися запеклі кіномани. Нас чоловік тридцять. Може, якби знали, що цей фільм переможе, сюди б набилося більше людей. А так – молодий режисер, ще молодший виконавець головної ролі. Що вони можуть повідати світу й людям?

“Гамер” – фільм про хлопця, який захоплюється комп’ютерними іграми. Він прибрав собі прізвисько Кос. Здається, крім комп’ютера, його в цьому світі нічого не цікавить. Він має мрію: поїхати на чемпіонат світу і зайняти там перше місце. Мрія збувається, але не зовсім: вдалося посісти лише друге місце. Ні фанати, яким він роздає автографи, ні увага з боку дівчат, ні турбота матері про нього, - здається, ніщо не здатне пробити душу геймера (в “Жартівливому словнику комп’ютерника”, геймерів, які багато часу проводять за відеоіграми, називають гамерами, тобто людьми, які не мислять себе без іграшок, здатні грати зранку до ночі, ставлячи оточуючих у незручне становище; тут же жартівливо додається, що до тридцяти років гамер стає імпотентом).

Упродовж півтори години ми спостерігаємо ось це занурення в віртуальний світ. Сидимо з трускавецьким колегою й висуваємо версії: ось зараз головний герой покінчить з собою, або його наб’ють, або надмірне вживання алкоголю призведе до злочину, або якась гарна дівчина віднадить його від комп’ютера… Нічого подібного не стається – і в цьому, мабуть, трагедія! Весела музика вночі приводить головного героя до тями – і на цьому фільм закінчується.

Здавалося б, ні тобі закрученого сюжету, ні карколомної розв’язки, ні інтелектуальних розмов, але той, хто додивився фільм до кінця, все-таки збагатився. Бо якось раніше не дуже придивлявся до цих комп’ютерозалежних, а, виявляється, і в них є свій світ, у який вони нікого не пускають, і цей світ, який ти не сприймаєш, має право на існування.

За великим рахунком, ні режисерові Олегові Сєнцову, ні виконавцеві головної ролі Владиславові Жукову нічого не треба було особливо придумувати. Після перегляду стрічки Олег Сєнцов зізнався, що фільм фактично про нього. Вірніше, внутрішні відчуття головному героєві вдалося передати, а зовнішньо Владислав Жуков грав самого себе. Він також захоплювався комп’ютерними іграми, а відразу після кінофестивалю захищає дипломну роботу й після закінчення вишу працюватиме менеджером. На запитання, чи продовжить він зніматись у фільмах, юнак відповів, що навряд. Та й Олег Сєнцов заявив, що помучився з актором, бо він не дуже піддається настановам режисера. Але, може, це і є найвищою майстерністю: зіграти самого себе, а не видумувати казна що, коли зображаєш чужу тобі душу?

Бюджет фільму склав 20 тисяч доларів. Режисер зізнався, що сцени з Лос-Анджелесу, де проходив чемпіонат світу з комп’ютерних ігор, їм прислали, а вони вже “вмонтовували” героїв у кадри. У фільмі лише одна професійна акторка – Жанна Бірюк, яка зіграла роль мами Коса. І в наступних своїх фільмах Олег Сєнцов планує співпрацювати з непрофесійними акторами.

Третій Трускавецький міжнародний кінофестиваль “Золота пектораль” обрав цього року напрям ігрового та документального кіно, заснованого на реальних подіях. Журі очолив відомий документаліст Олександр Балагура, українець, який нині живе в Італії. До складу журі ввійшли відома російська кіноакторка Лідія Федосєєва-Шукшина та мистецтвознавець Василь Федоришин. А засновниками кінофестивалю виступили Костянтин Стогній, полковник міліції у відставці та відомий ведучий телеканалу ІСТV, а також чільний діяч “Нафтогазу України” Андрій Лопушанський, який став ще й головним меценатом.

“Золота Пектораль” присуджена за короткометражний фільм “Історія Леоніда” (режисер Райнер Людвігс). Це документальна анімація. Стрічка триває лише 19 хвилин. У ній розповідається про ліквідатора катастрофи, міліціонера із села Копачі, який живе в кількох кілометрах від реактора і раптово опиняється в епіцентрі трагедії. Разом з родиною він спершу виявляється безпомічною жертвою катастрофи, але його дружина знаходить у собі сили протистояти обставинам.

Найкращим документальним фільмом визнано стрічку “Чи є там театр?” режисера Нани Джанелідзе. Вона відома як автор сценарію знаменитого фільму “Покаяння”, який 1987 року отримав Гран-прі на Каннському кінофестивалі. У цій же документальній стрічці, яка триває майже годину, мова йде про одного з найвідоміших грузинських акторів Кахі Кавсадзе. Незважаючи на те, що його доля склалася трагічно, він став успішним актором, знаним не лише в Грузії, а й за її межами. Історія кохання Кахі також повна романтики і трагізму та відома у Грузії як легенда про кохання і терпимість

Гран-прі кінофестивалю отримала документальна стрічка Олесі Фокіної “Один”. Це розповідь про відомого режисера Юрія Норштейна. Його легендарний “Їжачок у тумані” майже сорок років тому підкорив увесь світ і був визнаний найкращим мультфільмом усіх часів. А тридцять років тому почалася болісна для великого режисера епопея, коли він почав роботу над фільмом за мотивами повісті Миколи Гоголя “Шинель”.

Прикметно, що за ініціативою журі грошовий еквівалент переможця (а це 5 тисяч доларів) було поділено між роботами “Один” та “Гамер”, з якого я й розпочав свою розповідь.

На Трускавецькому кінофестивалі “Золота пектораль” були продемонстровані й фільми, які пересічний глядач уже міг бачити на ІСTV. Це й не дивно, адже один із засновників фестивалю Костянтин Стогній веде на цьому телеканалі популярну передачу “Надзвичайні новини”. Насамперед мова йде про документальний фільм “Україна: точка відліку” режисерів Сергія Буковського та Світлани Залоги, присвячений двадцятій річниці Незалежності України. Епохальні події 1989-1991 років змінили світову геополітичну ситуацію. Глядач з перших вуст дізнається, що ж відбулося тоді в українських політичних ешелонах та як народилася наша незалежність.

Багато фурору свого часу наробив і фільм Костянтина Стогнія “Фальшива історія”. Журналіст і його команда спробували розкрити таємницю смерті Адольфа Гітлера. Існує версія, що той після війни переховувався десь у Південній Африці, а 75-літнім помер в Аргентині.

Свого часу на ІСTV демонстрували й детектив “Картина крейдою”, одна з історій якого відбувається в Трускавці. Стрічка заснована на реальних подіях, а частина зйомок була проведена саме в трускавецькому готелі “Женева”, де проходив кінофестиваль.

Як на мене, саме така камерність, прив’язаність до одного готелю, попри міжнародну складову, не дозволила “Золотій пекторалі” стати кінофестивалем всеукраїнського значення. Навіть мешканці Трускавця та відпочивальники мали обмежений доступ до фільмів. Авторові цих рядків самому довелося скористатися давніми знайомствами.

В Трускавці щорічно проходить ще один кінофестиваль - “Корона Карпат”. Він теж має статус міжнародного. Покази фільмів відбуваються в одному з найкращих кінотеатрів Трускавця, де вхід, звісно, доступний усім охочим. Але, мабуть, кожний має право на такий кінофестиваль, який вважає потрібним.

… Я себе зловив на думці, що всі ми в тій чи іншій мірі гамери. Живемо в своєму, часто віртуальному, світі й не помічаємо, що діється навколо…

Анатолій Власюк

Михайло Сендак проти Романа Ілика, або Вибір без вибору

 

Схоже, що символічна дата - 9 травня - стала неофіційним початком відліку передвиборчої кампанії в Україні. Влада й опозиція прагнуть перемоги - кожна своєї.

Що стосується Дрогобиччини, то, швидше за все, в Адміністрації Президента ставку зроблять на Михайла Сендака, голову Дрогобицької районної державної адміністрації, хоча, очевидно, він ітиме як самовисуванець, а офіційно від Партії регіонів можуть висунути Лева Грицака, генерального директора трускавецького санаторію “Карпати”. Будуть й інші самовисуванці, які формально представлятимуть дружні до Партії регіонів політичні сили.

Що стосується Комітету опору диктатурі, то тут ставку зробили на Романа Ілика, голову Львівської обласної організації “Батьківщини”. З боку національно-демократичних сил будуть й інші самовисуванці, які фактично представлятимуть партії різного політичного забарвлення. Наприклад, від “Свободи” піде Михайло Задорожний, від Партії захисників Вітчизни - Павло Барнацький, від Громадянської позиції - Віктор Возняк.

Мабуть, не слід говорити, що Партія регіонів завжди робить ставку на найбільш цинічних і аморальних політиканів, аби за допомогою адміністративного ресурсу та підкупу виборців привести до влади свою людину, якою можна маніпулювати й постійно тримати на гачку, лякаючи компроматом.

Михайлові Сендаку для повного щастя не вистачало ще стати народним депутатом України. Мабуть, ні в кого немає сумнівів, якій політичній силі він служитиме в парламенті, якщо Бог пригорне небо до його ніг. Але при цьому його хлібодавці не враховують, що Михайло Сендак насамперед вирішує власні шкурні інтереси, тому в залежності від політичної ситуації поводить себе, як хамелеон. Що стосується його ймовірної законотворчої діяльності, то, мабуть, ні в кого не виникає сумнівів, що в цій царині він повний профан, і жодний помічник-консультант йому в цьому не зарадить.

Що стосується Романа Ілика, то, здається, Комітет опору диктатурі робить ведмежу послугу Партії регіонів й Адміністрації Президента, якщо мова не йде про змову на державному рівні. З усіх імовірних кандидатур Роман Ілик з боку національно-демократичних сил на Дрогобиччині має чи не найнижчий рейтинг, і навіть належність до “Батьківщини” чи нещодавнє солідарне голодування з Юлією Тимошенко не здатні суттєво його підняти.

Цьогорічна передвиборча кампанія, мабуть, буде найбруднішою в історії незалежної України. Тонни компромату на ймовірних суперників уже чекають свого часу в передвиборчих штабах. Як не дивно, у виграшному стані знаходиться Михайло Сендак. Його вже стільки критикували, що люди звикли до цього, а знайти щось новеньке і свіженьке навряд чи вдасться навіть найзапеклішим його опонентам.

Звісно, на підтримку, з одного боку, Михайла Сендака влада, а, з іншого боку, опозиція на підтримку Романа Ілика кинуть значні сили. Але знову ж таки регіонали будуть у виграшному стані. Їхніх самовисуванців буде не так багато, порівняно з самовисуванцями від національно-демократичних сил, які самознищуватимуть один одного. З іншого боку, де ви бачили, щоби після прийняття рішення Комітетом опору диктатурі, який, до речі, в Дрогобичі вже не збирався більше двох місяців, чи Координаційною радою Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини всі одностайно виконували проголосоване? Як приклад, маємо голосування дрогобицьких депутатів на сесіях. Їхні очільники приймають одне рішення, а вони голосують так, як їм “підказує” Олексій Радзієвський. І при цьому, зауважте, жодного покарання за порушення партійної дисципліни. Так що за члена “Батьківщини”, якого висунули по округу, ніхто з представників національно-демократичних сил щиро не агітуватиме, тому що єдність вичерпується глибиною власної кишені. Саме на цьому й можуть зіграти сили, лояльні до режиму Януковича.

Але влада й опозиція можуть задумувати собі одне, а люди завжди роблять по-своєму. Так і в цьому випадку. Неофіційні соціологічні опитування підтверджують, що найбільшою популярністю на наших теренах нині користується Михайло Задорожний. Мабуть, ні в кого не виникає сумнівів, що він балотуватиметься до Верховної Ради України, навіть якщо “Свобода”, яку він представляє, заборонить йому це робити. І хоча в Бориславі його рейтинг нульовий, а в Трускавці малий, зате в Дрогобичі та Дрогобицькому районі достатньо високий. Ще невідомо, чи ці симпатії виллються в голоси виборців й чи не станеться за цих п’ять місяців до виборів якихось обставин, що завадять Михайлові Задорожному балотуватись, але якби вибори відбулися найближчої неділі, найбільше голосів набрав би саме він.

Практика попередніх років показує, що перемагають, як правило, ті, хто має найбільшу підтримку в Дрогобичі та Стебнику. В Стебнику в Михайла Задорожного є серйозний конкурент - Тарас Курчик, якщо він зважиться протистояти Романові Ілику, адже належить до дружнього “Батьківщині” Народного Руху України, а в Дрогобичі посильну допомогу Михайлові Сендаку надаватиме Олексій Радзієвський, який відчув зміну київського вітру й терміново “подружився” з очільником Дрогобицького району.

Михайлові Сендаку, на відміну від інших конкурентів, буде відкрите зелене світло під час зустрічей з трудовими колективами і виборцями  в Трускавці та Бориславі, де при владі представники нібито опозиційного до Партії регіонів Фронту змін. А, з іншого боку, на Дрогобиччині не та “Свобода”, що у Львові чи в  Тернопільській області, так що розраховувати Михайлові Задорожному лише на імідж цієї політичної сили не доводиться.

За великим рахунком, великої боротьби за мандат народного депутата України на Дрогобиччині не було би. Досить оцінити патріотизм і професіоналізм кожного, аби зрозуміти хто є хто. Але в нас люди дають себе купити - причому негідно, мало не відверто, в душі зневажаючи тих, за кого голосуватимуть. Цим і користуються кандидати в депутати. Хто більше збреше, більше пообіцяє, більше дасть знедоленому виборцю, той і виграє.

В кінцевому результаті, хто би не прийшов від Дрогобиччини до українського парламенту, він не гратиме жодної ролі в державотворенні України.  По-перше, тому, що сам нічого не зробить, по-друге, що буде прив’язаний або до влади, або до опозиції, по-третє, що треба все-таки бути особистістю. Головне завдання для виборців, аби Дрогобиччину нарешті представляла гідна людина. Впораємося? Чи знову продамося за шмат гнилої ковбаси, як у випадку з Лавриновичем чи Димінським?

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Трускавецькі проблеми

Це була одна з двох тем, яку 10 травня розглянули на своєму сьомому засіданні учасники Дискусійного клубу. Одним з експертів виступив відомий правозахисник зі Львова Теодор Дяків. Свого часу за його ініціативою будинок, в якому він живе, став платити ЖЕКу лише за ті послуги, які фактично надавались. Потім цей почин підтримали мешканці багатьох інших будинків.

Аналогічна ситуація нині склалася в Трускавці. Мало того, що послуг не надають, то влада вирішила ще й тарифи підняти. Це обурило громаду й змусило її пікетувати міську раду.

Теодор Дяків, відповідаючи на запитання Святослава Грабовського, одного з активістів громадського руху “Стоп тарифам!”, зазначив, що людям слід платити по старих тарифах. Рано чи пізно суд, прокуратура або сама влада відмінять тарифи.

Керівник Асоціації “Нові Горизонти” Олександр Магльона сказав, що фактично громадських слухань з цього приводу в Трускавці не було, влада привела на них службовців, а депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний зазначив, що це дійсно так, бо влада користується низькою активністю громади.

Голова громадської організації “Клуб греко-католицької інтелігенції Трускавця” Володимир Шиманський підкреслив, що влада не працює з громадськими організаціями та громадою.

Керівник громадської організації “Дрогобицька громада” Богдан Юзефів поділився досвідом роботи. Фактично два з половиною роки люди платять квартирну плату, як за радянської влади, хоча мали би платити за надання послуг. Вперше була зроблена громадська експертиза, яка виявила багато сфальшованих документів, але влада стоїть осторонь. Фактично створене на базі ЖЕКів КП “ЖЕО” є годівницею для неї, бо підприємство збиткове і його постійно дотують. Нині правоохоронці мали би порушити карну справу проти керівників ЖЕО.

Голова громадської організації “Юрій Дрогобич” Володимир Кондзьолка переконаний, що інформування населення по тарифах має бути реальним, а не формальним. Перед виборами це фантастично виходить у всіх, хто йде до влади.

Про ставлення трускавецької влади до підприємців розповів Сергій Розора. На його думку, влада перешкоджає бізнесу. Він припустив, що можновладці хочуть розмістити тут своїх людей. а тому витісняють “чужих”. За його словами, Трускавець як курорт занепадає, наповнюваність відпочивальниками зменшилася на 30 відсотків.

Депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький звернув увагу присутніх на те, що влада говорить про першу санітарну зону, в межах якої, мовляв, підприємці не мають права працювати, але в той же час надає дозвіл ЗАТ “Трускавецькурорт” бурити тут свердловини для видобутку мінеральної води.

За словами приватного підприємця Віктора Пиціва, трускавецький міський голова Руслан Козир й досі керується постановою Ради Міністрів УРСР від 1961 року про Трускавець як всесоюзну оздоровницю, хоча з того часу вийшло вже багато інших нормативних актів. Він і досі не може зрозуміти, яким чином його діяльність у сфері туризму може впливати на якість “нафтусі”. Таким, як він, підприємцям, пропонують заплатити наперед дев’ять з половиною тисяч гривень, аби спокійно продовжувати свою роботу, а також поставити МАФи (малі архітектурні форми типу кіосків), але ж туристичний бізнес цього не потребує. Він також зазначив, що йде хаотична забудова Трускавця, а натомість відсутність комунікацій може призвести до багатьох проблем.

Володимир Кондзьолка переконаний, що трускавецькі проблеми міська влада самотужки не  розв’яже. Треба, щоб і керівники сусідніх міст до цього підключилися. Так само комплексно й разом потрібно розв’язувати й інші проблеми Дрогобиччини.

Доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Мирон Цайтлер говорив про екологічні проблеми Трускавця. За його словами, мінеральна вода залишається основним рекреаційним засобом Трускавця. Якщо в 80-х роках минулого століття Трускавець упродовж року відвідувало 400 тисяч осіб, то нині ця цифра скоротилася вдвічі. Він вважає, що курорт не отримує адекватної компенсації за використання природних ресурсів, зокрема мінеральної води. Власники тут не живуть і не є представниками автохтонного населення. Ресурси вичерпуються за принципом сьогоднішнього дня. Туристи, звісно, привозять гроші, але більшість працівників курорту мають мінімальну зарплату, а то й змушені отримувати пів-ставки.

Громадський активіст Хосе Турчик звернув увагу на те, що фактично “Трускавець вмер”. Війни про те, чи це бальнеологічний курорт, чи рекреаційна зона, йшли ще за Радянського Союзу. Трускавець перестав бути курортом. “Я про це сміливо можу казати, - зауважив виступаючий, - бо побував практично на всіх європейських курортах і можу порівнювати”. Тому й жодна команда Євро-2012 не захотіла зупинятися в Трускавці, і справа навіть не в тім, що в Дрогобичі провалили реконструкцію стадіону. Він підкреслив, що треба законсервувати будь-яке будівництво в Трускавці, бо він перетвориться на черговий Донецьк.

Володимир Шиманський обурений тим, що наші люди повдягали вишивані сорочки і нищать усе, що дав Бог.

Наприкінці обговорення цієї теми Сергій Розора запропонував всім долучитися до інформаційної кампанії “Врятуймо Трускавець!”. І це справді актуально, адже мова йде про саме існування курорту. До речі, цю ідею підтримує відомий політик Олег Соскін, який нещодавно побував у Трускавці. Свою допомогу обіцяв і Юрій Кармазін. 

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Чи відкриють кримінальну справу проти дрогобицьких чиновників, які грубо порушили норми чинного законодавства при формуванні тарифів на комунальні послуги?

Народний депутат України Юрій Кармазін звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Генерального прокурора України Віктора Пшонки та голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка щодо порушення норм чинного законодавства виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради та комунальними підприємствами Дрогобича при формуванні тарифів на комунальні послуги та при наданні таких послуг, порушення прав громадян на належну якість обслуговування будинків та прибудинкових територій.

Антимонопольний комітет, провівши перевірку, прийняв рішення, в якому, зокрема, сказано:

“КП “ЖЕО” визнано таким, що вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції”;

- КП “ЖЕО” зобов’язано розрахувати тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Дрогобичі у відповідності до вимог чинного Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року  N 869, та подати тарифи на вказані послуги до органу місцевого самоврядування у місті Дрогобичі для прийняття відповідного рішення. Термін виконання – 31 березня 2012 року;

- за вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції на КП “ЖЕО” накладено штраф  у розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень”.

Також у цьому листі Антимонопольного комітету сказано, що вживаються відповідні заходи і щодо Дрогобицької міської ради. Зокрема, прийняте рішення, згідно з яким виконавчий комітет Дрогобицької міської ради зобов’язано до 31 березня 2012 року встановити тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з дотриманням пункту 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 1 червня 2011 року N 869.

У своєму депутатському зверненні Юрій Кармазін пише, що “Дрогобицька міська рада і не збирається виконувати приписи Антимонопольного комітету України, до нинішньо-го дня не привела тарифи за послуги до належних розмірів”. Відтак він просить Генеральну прокуратуру України перевірити факти невиконання КП “ЖЕО” Дрогобицької міської ради приписів Антимонопольного комітету України щодо розрахунків тарифів, а за наявності підстав вирішити питання про порушення кримінальної справи.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Безідейна опозиція проти безідейної влади

Опозиція нарешті пішла в свій останній і рішучий бій, оприлюднивши програму під назвою “Справедлива держава. Чесна влада. Гідне життя”.

Впадає в очі, що пріоритет, хоч і завуальовано, надано одній партії, бо програма вийшла під гаслом “За Батьківщину”. Назва ж є утопічною, бо держава по суті своїй не може бути справедливою, влада – чесною в аморальному суспільстві, а гідне життя можна дійсно забезпечити або при комунізмі, або в раю, бо люди завжди будуть соціально нерівними.

Програма об’єднаної опозиції є популізмом чистісінької води без належних механізмів утілення задуманого в життя, а окремі законодавчі акти, які передбачається замінити чи прийняти нові, не можуть по суті розв’язати проблему.

Наголос робиться на тому, що як тільки опозиція прийде до влади і утворить у Верховній Раді демократичну більшість, відразу будуть розв’язані нагальні соціальні проблеми. Скажімо, пенсія зросте на 334 гривні, а мінімальна зарплата в перерахунку становитиме 300 доларів. Мені цікаво, чи вистачить новим парламентаріям п’яти років навіть за умови імпічменту Януковича, аби втілити задумане в життя?

Опозицію можна зрозуміти. Найбільше їй розходиться на тому, аби прийти до влади, аби Юлія Тимошенко і Юрій Луценко були на волі. Для цього обдуреному народу можна пообіцяти все що завгодно. Упосліджені режимом Януковича вимагатимуть помсти, де правосуддю не буде місця, як і нині. Кампанійщина по боротьбі з корупцією продовжуватиметься і при новому режимі, аж поки справа не торкатиметься “своїх”. На зміну тих, хто нині вірно служить режиму Януковича, мають прийти ті, хто вірно служитиме режиму об’єднаної опозиції. Тоді так звана кадрова реформа Ющенка здаватиметься дитячою казочкою в порівнянні з кривавим трилером Тимошенко-Яценюка.

Я можу зрозуміти відчуття опозиції, відстороненої від влади. Я навіть допускаю, що багато опозиціонерів щиро прагнуть змін і готові змести режим Януковича. Але я не розумію, як за нинішньої системи влади це можна зробити? Можна до безкінечності удосконалювати державні інституції, але від закладеної в державі репресивної системи нікуди не дінешся. Можна говорити про демократію й одночасно леліяти ленінську владу рад. Можна мріяти про європейську Україну і в той же час декларувати підписання взаємовигідної і рівноправної угоди про створення зони вільної торгівлі з Росією. То куди все-таки нас штовхає опозиція – до Європейського чи Євразійського союзу?

Влада по-справжньому настрашилася цієї програми, з якої випливає, що сидітимуть усі. Це ще один привід для закручування гайок, адже сподіватися милостей від розлюченої опозиції не доводиться. Хіба би були домовленості про недоторканість, як між Ющенком і Кучмою, а потім між Януковичем і Ющенком.

Програма об’єднаної опозиції розрахована на плебс, найбільш руйнівну силу будь-яких революційних змін. Освіченому суспільству, здатному будувати, тут не знайшлося місця. Легше всіх пересадити і звинуватити у смертних гріхах, ніж збудувати цивілізоване суспільство, в якому були би зацікавлені жити й ті, хто нині змушений служити режиму Януковича.

І останнє, але найбільш важливе. Де в програмі об’єднаної опозиції національна ідея? Ми хочемо будувати світле майбутнє без Януковича десь в Африці чи на Північному полюсі? Чи зрозуміємо ми врешті-решт, що насамперед є українцями, а вже потім членами партій чи позапартійними?

Цю програму, звісно, можна удосконалити, як свого часу робили це з Конституцією України. Проте без механізмів утілення в життя хороших ідей конституція не спрацювала, хоча й вважається однією з найкращих в Європі.

Я буду всіма силами підтримувати прагнення опозиції змести режими Януковича й так само люто боротимуся з її популізмом, який заводить Україну на манівці. Дуже не хочеться, аби опозиція, перебравши владу в свої руки, утворила режим, потворніший за нинішній. Чи без крові не можна побудувати України, до якої з симпатією ставилися б у всьому світі? Може, все-таки спробуємо? Чи я такий же утопіст, як і опозиція?

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Радіоізотопна реографія (РРГ) – єдине подібне дослідження в регіоні

Важливе місце в діагностиці урологічних і багатьох інших захворювань займають радіоізотопні методи дослідження, здатні охарактеризувати функціональний і анатомічний стан ряду сечостатевих органів, кровоносних і лімфатичних судин, що відносяться до них, а також кісток, в яких метастазують ракові пухлини цих органів.

РРГ (запропонована в 1956 р.) - дослідження функції нирок за допомогою внутрішньовенного введення радіоактивного ізотопу, виділення якого нирками, проходження з лоханок по сечоводах в сечовий міхур і виведення з нього уловлюється датчиками та реєструється спеціальним приладом у вигляді кривої лінії (ренограми). З радіоактивних ізотопів використовують звичайно йод-гіпуран. Радіоізотопна ренографія - дуже чутливий метод виявлення початкових функціональних порушень в нирці.

Радіологічна лабораторія функціонує у ЗАТ «Трускавецькурорт» з 1970 року. Щороку тут обстежуються 4,5 - 5 тис. хворих. Ця лабораторія - єдина в регіоні, в курортній системі України. І, взагалі, таких лабораторій в Україні небагато.

Основне завдання радіоізотопної ренографії (РРГ) полягає у визначенні секреторно-видільної функції кожної нирки окремо. Якщо видільну функцію можна визначити іншими методами (екскреторна урографія і т.д.), то для визначення секреторної функції (утворення первинної сечі) - цей метод є незамінний. Диференціальна діагностика урологічних захворювань є досить складна, і, щоб встановити правильний діагноз, необхідно проводити комплексні дослідження, в тому числі РРГ. Цей метод дає можливість визначити у процентному співвідношенні функціональний стан нирок, кожної окремо, тобто дізнатися, наскільки нирка ще виконує свою роботу (у процентах), або визначитися про доцільність її оперативного видалення.

Цей метод є незамінний і доповнюючий до лікування сечокам'яної хвороби методом літотрипсії (ЕУХЛ). Він дає можливість прийняти правильну тактику лікування - дроблення або операція.

РРГ дає можливість виявити пієлонефрит (запалення нирки) на ранніх стадіях хвороби. Цим методом визначаємо васкуляризацію (кровопостачання) нирки.

По кліренсу (коефіцієнту «очищення») е можливість визначати ранні стадії ниркової недостатності.

Метод РРГ малотравматичний і безпечний, у зв'язку з чим може бути застосований при будь-якому, навіть найважчому стані хворого. Він особливо цінний у тих випадках, коли не можна застосовувати екскреторну урографію: при гострій і термінальній стадії хронічної ниркової недостатності, при непереносимості рентгеноконтрастних препаратів.

Метод залишається актуальним, доповнюючим і в деяких випадках незамінний, особливо в санаторно-курортному лікуванні, де є навантаження водою, і лікар, таким чином, може правильно дозувати прийом Нафтусі. Жоден інший метод (лабораторний, УЗД, екскреторна урографія тощо) не може надати дані, які можна отримати за допомогою радіоізотопної реографії.

Таким чином метод РРГ дає можливість:

1. Виявити захворювання нирок на ранніх стадіях.

2. Досліджувати видільну і секреторну функцію нирок.

3. Досліджувати нирки роздільно (окремо кожну).

4. Визначати процентне співвідношення функціональної здатності нирок.

5. Поставити точний діагноз, визначити прогноз захворювання для хворого і вибрати правильну лікувальну тактику.

Дослідження проводиться без втручання в сечовидільні шляхи, мінімальне променеве навантаження на організм, радіонуклеїд виводиться з організму через 2-3 години.

Газета «Трускавецькурорт»

Спортивні новини

Вісім очок з дванадцяти... теж непогано

Поступово підходить до завершення Чемпіонат Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд сезону 2011-2012. Продовжують гонитву за медалями найвищого ґатунку футболісти молодшої вікової групи 1998-99 років народження ФК «Трускавецькурорт». Ми знову грали з футболістами сусіднього Борислава, на їх полі.

Цього разу трускавчани перевірили на міцність колунів місцевої ДЮСШ. Забігаючи наперед, скажу, що і молодші спортсмени ФК «Трускавецькурорт», і старші здобули свої чергові переконливі перемоги. Футболісти 1998-99 р. н. не зустріли опору господарів майданчика, грали розкуто, багато комбінуючи та створюючи гольові моменти. А відзначалися в нашій команді і півзахисник Микола Саранча, і захисник Назарій Васильків, а також Михайло Бобоцько, Юрій Мотика та Андрій Галин.

Попри все, бориславські футболісти спромоглися на гол престижу. Суддя Степан Лужецький зафіксував фінальним свистком рахунок - 4:1 на користь ФК «Трускавецькурорт».

Стосовно футболістів старшої групи трускавчан скажу, що вони переграли ДЮСШ м. Борислава з ще більшим рахунком. Однак, у них все йшло не так легко. Проте, ближче до середини першого тайму стало зрозуміло й очевидно, що з такими виконавцями, як Роман Хомин та Роман Павлічко наші колуни таки візьмуть заплановані три очки. Як з'ясувалося - з рахунком аж - 5:1. Відзначилися: Р. Хомин, Р. Павлічко, С. Бечкало та Ю. Винар.

Буквально через три дні трускавчанам довелося знову вступати в бій. Цього разу, і знову на виїзді, ми зустрічалися з футболістами ДЮСШ. Але тепер з дрогобицькими.

Втома далася взнаки. Та й просте футбольне невезіння теж «допомогло». Наприклад молодші копуни ФК «Трускавецькурорт» у підсумку зіграли внічию - 0:0, маючи стовідсотковий момент для взяття воріт: наш нападник Н. Васильків по-бразильськи переграв пів команди суперника, голкіпера та пробив по пустих воротах, але м'яч котився надто повільно і захисник дрогобичан встиг вибити його з пустих воріт.

Старші, на відміну від домашнього програного поєдинку, постали перед господарями - зібраними, технічно озброєними та з жагою поквитатися за поразку. І їм це майже вдалося. Програючи у ході зустрічі - 0:1, гості провели дві показові атаки і вже вели перед - 2:1. Однак, прикра помилка в захисті - і на табло стадіону ДЮСШ м. Дрогобича - 2:2. Гра так і завершилася нічиєю.

За словами тренера ФК «Трускавецькурорт» Івана Павлика, для перемоги його підопічних не вистачило кількох ігрових хвилин. Останні п'ять хвилин трускавчани просто закрили господарів на їх половині поля. Але помилка в захисті та невезіння в нападі і, як наслідок, лише нічия.

До завершення сезону 2011-2012 нашій команді, а саме старшій віковій групі, залишилося зіграти перенесений матч з однолітками Борислава і знову на виїзді. Сподіватимемося, що фініш таки буде мажорним.

До речі, першість Львівської області серед футболістів 2000-2002 років народження теж на фініші. Остання зустріч відбудеться за згодою сторін у Дрогобичі. Там, нагадаю, наші найменші копуни йдуть першими.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Наші бориславці виявилися сильнішими

5-6 травня у Бориславі пройшла спартакіада області фізкультурно-спортивного товариства «Україна» . Учасники змагались в таких видах: міні-футбол, настільний теніс, гирі, шахи, шашки. Головний суддя змагань - майстер спорту з важкої атлетики Михайло Гопшта, голова ФСТ «Україна» в м. Бориславі, секретар - Марія Фіненко, яка вже понад ЗО років працює у спорті.

У змаганнях узяли участь команди з Борислава, Самбора, Стрия, Червонограда, Дрогобича. Кожен вид змагань проходив у різних сп9ртивних залах: медичного коледжу, ДЮСШ «Освіта», ФСТ «Україна», Фітнес-клуб, ДЮСШ «Атлант». Кожна із команд боролася до кінця, всі були настроєні на перемогу. Але наші бориславці виявилися сильнішими. Понад 8 років поспіль ми перемагаємо. Так розподілили місця між собою команди: І - Борислав, II - Самбір, III -Стрий, IV - Червоноград, V - Дрогобич. Голова ФСТ «Україна» дякує всім учасникам, які захищали честь нашого Бориславського ФСТ «Україна» та суддям. Є ще порох у порохівницях. А ще б фінансування належне - і все було б добре. Але, попри скруту є люди, колективи, які небайдужі до спорту. Велике їм спасибі!

На змаганнях були присутні й керівництво з області А. Хвостунов, заступник Львівської області, організатори ФСТ «Україна» та В. Вагін, начальник оргвідділу ФСТ «Україна». Переможець змагань нагороджений кубком Бориславського міського голови Володимира Фірмана з нагоди 625-річчя міста, року спорту та здорового способу життя. Адміністрація ФСТ «Україна» висловлює подяку М. Драбчуку та Ю. Дмитрушу за фінансову допомогу команді ФСТ «Україна» м. Борислава.

Сергій Гепалов, заступник директора ДЮСШ «Атлант», газета «Нафтовик Борислава»

Служба «102» Борислава повідомляє

Травневі свята мало вплинули на стан криміногенної ситуації в місті. У період із першого по десяте травня скоєно дванадцять крадіжок та два пограбування. Маємо також одинадцять випадків погроз фізичною розправою, одне хуліганство, вісім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, одинадцять випадків настання смерті, три дорожньо-транспортні пригоди, п'ять випадків пошкодження майна та ще два порушення закону, віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито два злочини за фактами крадіжок. Працівники міського відділу міліції встановили зловмисників, які нанесли громадянам міста тілесні ушкодження, причетні до вчинення хуліганських дій та погрожували мешканцям фізичною розправою. За десятьма фактами крадіжок, двома пограбуваннями, п'ятьма фактами навмисного пошкодження майна, одинадцятьма випадками настання смерті та ще двома порушеннями закону, віднесеними до категорії інших злочинів, правоохоронці проводять дослідчі перевірки.

Чотири дорослі кролі та п'ять кроленят викрала невідома особа в ніч на п'яте травня з одного із приватних подвір'їв по вул. С. Петлюри. Зловмисник вночі проник на огороджене подвір'я будинку, де із дерев'яних кліток викрав кролів, орієнтовною вартістю одна тисяча гривень. За фактом крадіжки проводиться перевірка.

Дослідча перевірка проводиться також за фактом крадіжки кущів суниць із грядки на вул. Модрицькій. Невідома особа, скориставшись вільним доступом, викопала із грядки 76-річної гр. Б. кущі суниць. Виявивши відсутність на грядці кущів ягоди, ображена нахабністю злодіїв громадянка зателефонувала у чергову частину міліції. За її викликом на місце події скеровано оперативно-слідчу групу.

Мобільний телефон марки «Самсунг Е-2121» викрав невідомий зловмисник із автомобіля «Фоль-ксваген Т-2» по вул. Шкільній. Нерозважливий власник залишив свого «сталевого коня» на короткий термін часу, не вживши запобіжних заходів, які б унеможливили крадіжку із салону. Півгодини часу для злодія було цілком достатньо, щоб викрасти із незачиненого салону автомобіля мобільний телефон вартістю 600 грн. За фактом крадіжки проводяться оперативно-розшукові заходи.

Першого травня невідомі зловмисники залишили мешканців вул. І. Мазепи без води. Близько полудня вони пошкодили поліетиленову водопровідну трубу діаметром 110 мм, що стало причиною зриву подачі води. Про факт навмисного пошкодження водопровідної мережі керівництво водоканалу повідомило працівників міліції письмовою заявою, що надійшла у чергову частину через секретаря. За фактом навмисного пошкодження водопровідної труби проводиться дослідча перевірка.

Невдалим виявилася нічна подорож вулицями міста для сорокадев'ятирічного мешканця вул. Трускавецької гр. П. Близько п'ятої години ранку по вул. Вояків ОУН-УПА одинокого чоловіка перейняв невідомий. Зустріч закінчилася побиттям. У постраждалого перехожого знахабнілий невідомий розбишака відібрав 600 грн. За фактом пограбування порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Другого травня близько 22-ої години по вул. Т. Шевченка неподалік будинку № 165 трапилося зіткнення автомобіля «Опель-Вектра» зі скутером. Внаслідок ДТП тілесні ушкодження отримала пасажирка скутера, яку каретою швидкої допомоги було доставлено у травматологічне відділення ЦМЛ. Причини виникнення ДТП та її винуватця буде встановлено у ході слідства, після завершення якого матеріали скеровують у Бориславський міський суд для визначення міри покарання порушнику правил Дорожнього руху.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 21 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником