Трускавецький вісник № 60 (439) від 22 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 60 (439) від 22 травня 2012 р.

22.05.2012 

У номері: Із сесії ТМР; КП «Трускавецьтепло» хоче нагріти руки на трускавчанах; Лицарські турніри в Трускавці; Вісті з Борислава та Дрогобича.

Новини Трускавця та регіону

Національне визнання-2012

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток України, розбудову позитивного іміджу держави та сприяння розвитку міжнародного співробітництва ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» став номінантом почесної відзнаки “Національне визнання–2012".

Лицарські турніри в Трускавці

26 травня на території ландшафтного парку готельно-курортного комплексу "Карпати" відбудеться незабутнє лицарське шоу. В програмі шоу: показові бої лицарів, майстер-клас по фехтуванню, ігри та конкурси, стрільба з лука та арбалету, перетягування канату та метання списів, а також ходулі, гуртові лижі, городки та інші конкурси, концерт середньовічної музики, показові стародавні танці та майстер-класи по них, фаєр-шоу. Початок дійства о 15.00, закінчення о 22.00. Вхід безкоштовний.

А 3 червня в ГКК «Карпати» пройде концерт Наталії Валевської. Запрошуємо усіх гостей комплексу "Карпати" та міста Трускавця на концерт цієї зірки української естради. Концерт відбудеться 3 червня в концертному залі готельно-курортного комплексу "Карпати". Початок концерту о 20.00. Вхід безкоштовний.

Трускавчани вшанували пам’ять провідника ОУН Ярослава Стецька

На виконання рішення сесії Львівської обласної ради від 20.12.2011р. № 339 «Про проголошення 2012 р. роком УПА, роком Я. Стецька, роком Йосипа Сліпого, роком О. Новаківського» та з метою національно-патріотичного виховання молоді 18-20 травня 2012 р. відбулося сходження учнівської молоді Львівської області на гору Лопату (1211м.), де 6-7 липня 1944 р. курінь УПА Василя Андрусяка-«Грегота-Різуна» розгромив німецьких та мадярських окупантів. Захід відбувся на базі «Карпати» с. Дубино Сколівського р-ну, де протягом трьох днів для двадцяти команд Львівщини, крім сходження, була організована цікава конкурсна програма. У читанні власної поезії на патріотичну тематику перше місце здобула команда м. Трускавця (вірш «Воякам УПА» учениці СШ № 2 Оксани Черняк), а також у конкурсі капітанів команд перше місце отримав учень СШ № 2 Богдан Гарасим’як.

Після дев’ятигодинного сходження учні мали можливість відпочити на водоспаді ріки Кам’янка, позмагатися у грі в футбол, волейбол, знайти нових друзів на дискотеці чи поспівати пісні біля вогнища.

Поїздку організувала в. о. директора БУТ Гривняк Л.М., а команду міста представляли найбільш фізично підготовлені учні НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця, вихованці БУТ Богдан Гарасим’як, Богдан Старовий, Іван Бородін, Роман Дорошенко, В’ячеслав Приходько, під керівництвом вчителя військової підготовки НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця Долика Г. Б. та керівника гуртка БУТ Казакова І. В.

Свято Матері та дитини від Польського товариства Борислава

З ініціативи Польського культурно-освітнього товариства «Згода», яке діє в Бориславі, 27 травня в міському Палаці культури Борислава відбудеться «Свято Матері і дитини». Початок свята о 15.00 годині, вхід – безкоштовний. Як повідомила голова організації п. Елеонора Попович, цей святковий захід присвячено 20- річчю від дня створення організації та 625-річчю міста Борислава. У підготовці та проведенні свята Матері і дитини допомагає Польська суботня школа при ЗОШ № 3.

У районі заборгованість із заробітної плати скоротилася майже на половину

За інформацією управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації заборгованість із заробітної плати у районі скоротилася на 285,6 тис. грн. і на даний час становить 368,1 тис. грн. Позитивних зрушень вдалося досягти завдяки послідовній системній роботі райдержадміністрації  щодо своєчасної виплати заробітної плати у районі. Голова райдержадміністрації М. Сендак провів 14 засідань комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, до роботи були залучені правоохоронні та контролюючі органи, проводилися бесіди із керівниками підприємств, які заборгували своїм працівникам. На сьогодні єдиним боржником із виплати заробітної плати в районі залишається санаторій "Карпатські зорі".

 

Зустріч родин мігрантів у Стрию та нічна піша проща Стрий-Кохавино

У Стрию 26-27 травня при каплиці святого священомученика Йосафата Кунцевича відбудеться зустріч мігрантів та їхніх родин та нічна піша проща Стрий-Кохавино. Організатори: Пасторально-місійний відділ УГКЦ, референтура у справах мігрантів та іммігрантів Стрийської єпархії та БФ «Карітас» Стрийської єпархії УГКЦ.

Розпочнеться зустріч молебнем біля Чудотворного образу Ліської Богоматері у катедральному храмі Успіня Пресвятої Богородиці, 26 травня, о 18.45, який очолить Преосвященний Владика Тарас Сеньків.

Відтак о 19.30 паломники вирушать у нічну пішу прощу Стрий-Кохавино із зупинкою в с. Стриганці, де розмовлятимуть у групах на тему: «Чи можна стати святим у сучасному світі?».

У неділю, 27 травня, у Кохавино, в храмі святої Покрови Божої Матері о 03.00 відбудеться Божественна Літургія, опісля - хресний хід зі свічками до місця появи Чудотворного образу та цілющого джерела.

Рівно ж на зустрічі можна буде придбати книгу Ігоря Лазоришина про шосту Міжнародну пішу прощу родин мігрантів із Самбора до Зарваниці «Кроки до неба».

Власна інформація

 

 

Бориславська влада звернулась до Кабінету Міністрів України

За інформацією фінуправління та відділу економіки міської ради у місті Бориславі в 2012 році складається критична ситуація з виконанням бюджету. За результатами роботи в І кварталі цього року податкові та неподаткові надходження до бюджету м. Борислава склали 8,04 млн. грн., що становить лише 57% до запланованого показника. Як результат не виконуються соціальні програми, в щораз більшому занепаді опиняється житлово-комунальне господарство, не вистачає коштів на виплату заробітної плати бюджетникам та оплату енергоносіїв. Основна причина такого становища – в тому, що найбільші підприємства та організації міста перестають платити податок на доходи фізичних осіб в Бориславі (за місцем їх фактичного знаходження), а перераховують його в інші міста, за місцем знаходження головної організації. Так сталося з Бориславською експедицією Прикарпатського УБР, де працює 534 особи, а податок на доходи фізичних осіб в розмірі 3,2 млн. грн. на рік почало сплачувати в бюджет міста Долини Івано-Франківської області, де власне і зареєстроване Прикарпатське УБР. Таким же шляхом пішло і Бориславське газопереробне виробництво Долинського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта», а це ще 0,8 млн. грн. на рік, Львівська філія ПАТ «Укртелеком» ЦТП № 1 м. Борислав, а це 0,2 млн. грн., що недопоступлять до бюджету міста Борислава.

 В 2012 році прийнято рішення про сплату податку на доходи фізичних осіб працівників Бориславського району електромереж у бюджет міста Львова. Від таких дій Бориславський бюджет недоотримає ще приблизно 1 млн. грн.. Ідентична ситуація з філією Долинської тампонажної контори (Івано-Франківська область), де втрати становлять 0,3 млн. грн.

 Ліквідовано Державну податкову інспекцію в м. Бориславі та перетворено її у відділення Державної податкової інспекції в м. Дрогобичі. Податок на доходи фізичних осіб в розмірі 182 тис. грн. на рік буде сплачуватися до бюджету міста Дрогобича.

 Така непродумана політика призводить до того, що Борислав залишається сам на сам зі своїми проблемами, які не тільки не вирішуються, а стають щораз гострішими, і життя для 35 тисяч мешканців міста стає щораз складнішим, соціальна напруга в місті наростає і це при тому, що обсяги реалізації промислової продукції є найвищими в області.

 Так, за І квартал 2012 року промисловими підприємствами міста було реалізовано продукції на суму 173,0 млн. грн., що майже на 61 млн. грн більше, ніж за відповідний період минулого року. В той же час промисловими підприємствами м. Дрогобича з його 100 тисячним населенням (включаючи Стебник) було реалізовано в І кварталі промислової продукції на суму 156,5 млн. грн. Для порівняння можна навести також ще одне сусіднє місто Самбір, за чисельністю населення співставний з Бориславом, - 35,0 тис. чол. Так ось, тут в І кварталі було реалізовано продукції на суму 59,6 млн. грн. А якщо порівнювати обсяги виробництва промислової продукції на душу населення серед міст області, то Бориславу не буде рівних. Для прикладу, в І кварталі 2012 року обсяг реалізації промислової продукції в Бориславі склав 4,9 тис. грн. на одного мешканця. А в Дрогобичі цей показник становить лише 2,08 тис. грн., в Самборі 1,72 тис. грн., Стрию 3,66 тис. грн., Червонограді 2,73 тис. грн., навіть у Львові цей показник нижчий – лише 4,2 тис. грн. на мешканця. Але Борислав від цього тільки страждає – з міста викачуються сотні мільйонів гривень, а назад повертаються тільки крихти. Ситуація стає загрозливою – не вистачає коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплату за виконані роботи комунальним підприємствам міста і, як результат, виникають проблеми з оплатою бюджетними організаціями послуг з водопостачання, а КП «Бориславський водоканал» не в змозі розрахуватися за спожиту електроенергію, що призводить до відключення електроенергії для водоканалу і, як наслідок, припиняється водопостачання для цілого міста. Через брак коштів виникають проблеми з прибиранням міста та вивезенням сміття, не кажучи вже про ремонти дахів, ліфтів чи міських доріг. Через нестачу бюджетних коштів виникають затримки з виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери - міська рада постійно змушена вдаватися до оформлення позик для виплати зарплат. Особливо гостро стоїть питання виплати заробітної плати напередодні відпусток вчителів. Існує цілком реальна загроза зі зривом оплати відпусток педагогам. Соціальна напруга в місті наближається до критичної. А все тому, що кошти за матеріальні блага, що створюються в нашому місті, йдуть в зовсім інші міста, а нам залишаються тільки проблеми.

 Виходить, що працівники структурних підрозділів, які не зареєстровані в Бориславі, користуються послугами бюджетних установ та комунальних підприємств, що фінансуються з міського бюджету м. Борислава, - діти навчаються в школах нашого міста, медична допомога надається у наших закладах охорони здоров’я, благоустрій здійснюється нашими комунальними підприємствами, а податки від цих структурних підрозділів перераховуються в інші міста. Міська влада звернулась до Президента України, Уряду, Верховної Ради України з проханням внести зміни до Податкового кодексу України.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

 

 

Вісті з Дрогобича

У Дрогобичі вшанували Великого Кобзаря та національних Героїв

 Нині виповнюється 151 рік з дня перепоховання на українській землі тіла Великого українця Тараса Шевченка. З цієї нагоди та з нагоди Свята Героїв у Дрогобичі біля пам’ятника Т. Шевченку відбулись урочистості. Розпочався захід із панахиди, яку відправив о. Мирослав Соболта.

З привітанням до усіх присутніх звернувся міський голова Олексій Радзієвський, який зазначив, що символічно, що одночасно із вшануванням пам’яті Тараса Шевченка в Україні відзначають Свято героїв – усіх тих, хто власне життя присвятив служінню українській нації. Адже на патріотичній творчості Кобзаря зростало не одне покоління борців за волю України».

«На основі тих цінностей, що залишили нам у спадок українські пророки та українські герої творімо, Незалежну Соборну державу!», - завершив свій виступ очільник міста.

З нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка та Свята Героїв перед присутніми виступили: викладач Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Ірина Барна, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, станичний Братства ОУН-УПА Степан Яворський.

У програмі заходу звучали патріотичні пісні та вірші у виконанні студентів ДДПУ ім. І.Франка, Дрогобицького нафтового технікуму, вихованців Стебницької музичної школи, Палацу юнацької та дитячої творчості та інші. Під час святкових заходів були покладені квіти до пам’ятників Т. Шевченку, борцям за волю України, В.Чорноволу, С. Бандері.

www.drohobych-rada.gov.ua

У Дрогобичі «Вишиванка-фест» зібрала понад тисячу юнаків і юнок

У неділю, 20 травня, у Дрогобичі фестиваль рідної культури «Вишиванка-фест».

Розпочався фестиваль Парадом вишиванок від пам’ятника Іванові Франкові. На чолі колони – Державний Прапор України і червоно-чорний прапор боротьби. Розмаїттям кольорів унікальних вишиванок, чарівних усмішок  розцвіло старовинне місто. Учасники ходи з патріотичними піснями і гаслами пройшли  через центр міста його головними вулицями до пам’ятки архітектури Шпихліра, де розпочалася етно-частина фестивалю – виставки та майстер-класи народних майстрів з вишивання, виготовлення ляльки-мотанки, ткацтва,  різб’ярів, гончарів, бджолярів, козацькі забави та ін. На сцені співали  Квітка Садова з Борислава, колективи “Gratia” ,  “Ладканка” з Дрогобича і Самбора, «Тарасова Ніч” ,  “Йорий Клоц” , “Залізний Хрест” зі Львова, "Ворст" та “Спалені вітрила” з Рівного, “100'жари” з Чорткова. Завершував концерт гурт  “Тінь  Сонця” з Києва. Відтак над Дрогобичем спалахнув потужний феєрверк.

«Ставимо собі за мету-долучити саме молодь до громадського та культурного життя Дрогобича міста та України, відстоювати українську мову, вивчати глибше історію та культуру Батьківщини, - каже організатор заходу Олег Дукас. – На це був спрямована «Вишиванка-фест».

Зі слів молодіжного лідера, Парад вишиванок зібрав півтисячі юнаків і юнок, а всього у «Вишиванці-фест» взяло участь більше тисячі молодих дрогобичан і гостей міста.

Дрогобицька молодь відзначить 97-роковини бою УССусів на Маківці

За ініціативи відділу сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, учасники міської Школи лідера і Молодіжного парламенту здійснили сходження на гору Маківку для відзначення 97-ої річниці бою Українських Січових Стрільців у Карпатах в 1915 році, - повідомила начальник відділу Олександра Пашко.

Під час перебування на Маківці юнаки і юнки помоляться за душі полеглих за рідну землю, покладуть квіти до пам’ятника героям, поклянуться берегти і розбудовувати Українську державу.

В усіх навчальних закладах Дрогобича відбулися Уроки історичної пам’яті, присвячені бою на Маківці.

Дрогобицький бюджет заборгував працівникам охорони здоров’я 1 450 тис. грн.

У Дрогобичі через не виконання плану надходжень податку з доходів фізичних осіб виникла затримка з виплатою заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я – борг склав 1 450 тис. грн.

Зі слів першого заступника міського голови Олександра Коростельова, це – третина місячної зарплати медиків.

А всього бюджет заборгував  галузі охорони здоров’я 2,5 млн. грн.

Ускладнило фінансову ситуацію в медицині те, що не вдалося перевести на фінансування з обласного бюджету онкологічного і шкірвендиспансерів, а це 5 млн. грн. видатків. Що стосується міжбюджетних трансфертів, то Дрогобич вже пролікував мешканців Дрогобицького району на загальну суму 4 млн.грн. в той час, як бюджетом району на рік передбачено 4,2 млн.грн. міжбюджетних трансфертів Дрогобичу за пролікованих хворих.

Іван Тихий, «Дрогобицьке земляцтво»

 

«Чорний вівторок»?

22 травня розпочалася чергова сесія Трускавецької міської ради. З двома перервами перше пленарне засідання тривало від 10 до 14 години.

Пікет плюс пікет

Ще на підході до Народного дому не можна було не зауважити дві великі групи протестувальників – представників КП «Трускавецьжитло», переважно у помаранчевих камізельках, та вже традиційно тих небайдужих мешканців Трускавця, які змусили своєю активною позицією домогтися відміни рішення виконкому щодо драконівського підвищення тарифів. Комунальників було більше і їхні вимоги – розглянути питання дотацій для комунального підприємства, не дати йому загинути. На одному з лозунгів так і було написано, що не треба було це підприємство породжувати, а потім вбивати. Адже тариф в 1,46 грн. без дотацій з міського бюджету означає 172 тисячі гривень збитків щомісяця. При фонді зарплати в 300 тисяч це просто катастрофа. А люди і так очікують зарплати як манни небесної, бо вона для них – єдине джерело існування.

Інші ж лозунги закликали до совісті мера та депутатів: «Не думайте про себе – думайте про місто» та «Депутати! Ми також люди!». Комунальники, як і представники громади, поводили себе досить мирно. Адже їхні питання не суперечать одні одним, а радше доповнюють. Тариф може бути й збитковим, але споживачі можуть обирати собі, які послуги їм потрібні, натомість міська рада повинна продумати, яким чином зберегти комунальну галузь міста, не пустити її на самоплив, що намагаються зробити останнім часом. Адже галузь – збиткова по всій Україні.

Під вимоги мешканців, які зачитав у рупор Святослав Грабовський, у сесійний зал почали заходити як обидві групи протестувальників, так і депутати та клерки. Сесія розпочалася.

Бій навколо порядку денного

Вже традицією стає у Трускавці бойова розминка навколо порядку денного сесії. І також XVIII сесія ТМР не стала винятком. Майже з перших хвилин після гімну, після затвердження складу лічильної та редакційної комісій та початку внесення пропозицій до порядку денного почали лунати звинувачення у фальсифікаціях підрахунку голосів. Факти фальсифікацій засвідчили не лише присутні представники громади та лідер ЛОО ПП «Партія захисників Вітчизни» Павло Барнацький, а й депутати міськради. А справа стосувалася питання вибору послуг. Врешті-решт порядок денний затвердили, та питання, які були актуальними та цікавили присутніх мешканців Трускавця і працівників КП «Трускавецьжитло», вирішили на цьому пленарному засіданні не розглядати. Як зазначив депутат Ігор Пілько, питання потрібно спочатку вивчити отже, його треба перенести, інакше цей день може стати «чорним вівторком» для Трускавця. Ігор Федорович назвав цей день також «днем початку кінця злагодженої роботи Трускавецької міської ради» та дорікнув меру, що той не вміє слухати громаду. Це викликало оплески присутніх. Ще далі у своїх висловлюваннях пішов депутат Анатолій Стародуб, який звинуватив у тому, що сесія перестає працювати продуктивно, секретаря ради, а навіть закликав розпустити раду та провести перевибори. Це вже викликало не просто оплески, а овації. Ситуація була гарячою настільки, що мер вимушений був зробити кількахвилинну перерву. Після консультацій із депутатами сесія продовжила роботу.

Депутатські запити

Першим звернення зборів громадян, які відбулися минулої неділі, зачитав депутат від КУН Ігор Ластовецький. Ініціатива ГО «Клуб греко-католицької інтелігенції» полягала в наступному: громадські слухання, які пройшли 1 березня цього року, визнати незаконними, самовільну забудову навколо земель питного озера припинити, а саме озеро залишити в статусі «питне», територію ж навколо привести до належного санітарного стану. 56 присутніх на недільних зборах мешканців проголосувало за це, як і за те, щоб провести громадські слухання по Генплану Трускавця.

Депутат Євген Юник запитував, чому ж на місці дитячого майданчика тепер стоянка – це в районі «Едельвейсу», а депутат Ігор Стасик порушив питання контейнерного майданчика для збору сміття біля будинку 13 на вулиці Івасюка.

Вже вкотре про недостовірні публікації на офіційному сайті міськради говорив депутат Богдан Процишин – він вимагає назвати особу, котра подає це все на сайт і притягнути її до службової відповідальності. Також пропозиціями депутата було прийняти нарешті і Положення про офіційний сайт міської ради, і Статут громади міста з додатками до нього, зокрема і Положення про порядок проведення громадських слухань.

Депутат Павло Швець звернувся із запитанням, чи може член виконкому працювати в комунальному підприємстві і таким чином встановлювати тарифи, а також закликав до впровадження персоналізації голосувань, тобто, внести зміни до регламенту. Дуже неохоче це сприйняв міський голова, заявивши, що «з табличками ходили за німців», але таку позицію Руслана Козира можна зрозуміти – йому ж вигідно, щоб була колективна безвідповідальність, а потрібні рішення протягувалися фальсифікаціями від лічильної комісії, яка завжди скаже «24», коли на це є воля боса.

Депутат Ігор Гарванко підняв питання гуртожитку на Івасюка, який руйнується, а депутат Володимир Симович просив дати доручення провести перевірку законності розміщення тимчасових споруд підприємцем Сазоновим.

Бюджет, фінанси, Бандера, зловживання

До 12.10 депутати встигли розглянути та без особливих дебатів прийняти ряд питань, по яких доповідали начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, начальник управління комунального майна ТМР Микола Габшій, завідувач планово-економічним відділом ТМР Марія Заверюха. Внесено зміни та доповнення до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Трускавця на 2012 рік, яку затвердили ще в лютому. Гроші знайти можна, є два варіанти – збільшення податкових надходжень, легалізація робочих місць, а друге – від податку за землю.

Депутати прийняли на баланс міста пам’ятник Бандері – на його постамент треба 50 тисяч гривень. Депутат Процишин натякнув громадянину Козиру, що краще йому було б передати місту все-таки довершений пам’ятник, а не тільки «конструктор», та з ним не погодився депутат Ластовецький і інші.

Натомість питання робіт на Площі Незалежності, які мають завершитися до 1 червня, викликало дискусію. Гроші на це зняли з вулиці Річки (там мали замінити світлові опори) та теплопостачання СШ № 3. Оскільки розбірну сцену продадуть, то треба замостити місце під нею, що вимагає додаткових витрат. Та не це стало предметом здивування депутатів. Богдан Процишин заявив, що УЖКГіБ уклало договір з підрядником на суму 200 тисяч гривень ще 24 квітня 2012 року, а на це не було повноважень. Також є різниця, яку виконавча влада називає механічною помилкою, та невідомо, чи так це насправді – мова йде про те, що в одних документах фігурує «Майдан Незалежності», а в інших – «Майдан Січових Стрільців», що не одне й те саме. Врешті-решт депутат Процишин не наполягав на своєму, хоча і заявив, що «вся ця ситуація нагадує так звану попередню владу, яка спочатку робила, а потім руками депутатів узаконювала». І хоча видатки здійснювалися всупереч рішення ради, депутати вирішили на цьому увагу не акцентувати.

Депутат Сергій Мицик висловився щодо потреби залишити хоча б мінімум коштів для наведення ладу на площі Чорновола, де зараз стоять автобуси на Дрогобич. Останній перед перервою блок питань, зокрема і по дозволах на продаж автомобілів міською лікарнею, озвучив начальник управління комунальним майном Микола Габшій.

Вода і структура

Два важливі питання, котрі розглянули депутати після перерви, тобто від 13 до 14 години, стосувалися водопостачання та структури виконавчого комітету. Так, між іншим, затверджено додаткову угоду до договору про виконання взаємних зобов’язань щодо розвитку водопостачання та водовідведення у місті Трускавці, укладеного з ТзОВ «Альфа плюс». Депутатів цікавило і питання «Інвестицій та консалтингу». Те, що проблема питної води у Трускавці вирішується, вирішується і ніяк не вирішиться, бачить кожен і якось вже соромно спекулювати на цьому. Теперішня угода як додаткова до договору з 2007 року (три сторони – міська рада, «Альфа Плюс» та Трускавецький водоканал) містить докладний графік інвестування та виконання робіт, розрахований на цей та наступний роки. На запитання депутатів відповідали гендиректор водоканалу Володимир Возняк та заступник генерального директора ТзОВ «Альфа Плюс» Віктор Марченко, який добре знає ці питання, бо ж у минулій каденції працював заступником міського голови, а тепер є членом виконавчого комітету ТМР. З ґрунтовними зауваженнями перед депутатами виступив депутат Сергій Мицик, голова фракції «За зміни». Під час обговорення так чи інакше зачепили питання резервного водозабору, водосховища в Доброгостові, статусу озера, нових забудов навколо нього та старих житлових будиночків, двох каналізаційних колекторів, через які не можна пройти погодження в санстанції (нагадаємо, що міська влада хотіла вигнати санстанцію з приміщення, яке та на даний час займає), а також винесення в натурі, демаркацію меж зони суворої охорони – по периметру. Під кінець пленарного засідання до зали зайшов представник власника «Альфи Плюс» із Києва. Кілька хвилин перед тим до зали зайшов і обласний депутат Петро Іванишин. Так що консультації міської влади з цією фірмою триватимуть.

Останнім питанням, яке розглянули депутати в вівторок (сподіваємося, що не такий цей вівторок і чорний), було повторне слухане питання змін у структурі виконавчих органів влади. Доповідав керуючий справами ТМР Олег Ковальчин. З 1 вересня в нас буде об’єднане Управління містобудування, архітектури та землекористування, очолить його Олександр Грищенко, а двома заступниками будуть Зеновій Кушнір та Анатолій Лютов. Певні зміни стосуються Управління праці та соцзахисту, бухгалтерії.

УЖКГіБ його начальник Юрій Терлецький просив не чіпати, бо тоді в його заступниці Станіслави Намистюк зарплата стане нижчою на 400 гривень.

Міський голова обурився, коли депутат Ігор Пілько зазначив, що на сьогоднішній сесії при розгляді окремих питань немає ясності та прозорості.

Депутат Богдан Процишин подав пропозицію скоротити до двох чоловік кількість заступників міського голови, але за це проголосувало тільки шість депутатів. Так доволі сумбурно закінчилося перше пленарне засідання.

Дату другого пленарного засідання XVIII сесії ТМР названо не було. Вона розпочнеться з питань, на які очікували представники комунальних підприємств.

Володимир Ключак

 

Трускавчан хочуть залишити без тепла? Ні, на них хочуть нагріти руки…

Незважаючи на те, що КП «Трускавецьтепло» вже поставили на місце, вказавши, що здирання коштів за так звані «транзитні стояки» є абсолютно беззаконним, та це підприємство під орудою депутата міськради Руслана Крамара вперто продовжує наступати на ті ж граблі, намагаючись впровадити в життя завідомо незаконні, а навіть злочинні рішення.

Нагадаємо, що в кінці лютого семеро депутатів Трускавецької міської ради (Ю. Алієв, О. Біліченко, Б. Процишин, В. Наконечний, В. Белз, С. Павлечко та В. Симович) звернулися до голови Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України п. І. Коломійця, начальника Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області п. Ю. Петриці та до тодішнього прокурора Львівської області п. В. Ковбасюка з проханням дати роз’яснення та перевірити ситуацію у справі нарахувань мешканцям Трускавця, які встановили автономне опалення, так званого тарифу за «транзит теплоносія по стояках».

Цікаво, що пан Крамар називає цих депутатів ось як: «Кілька депутатів, очолювані представниками попередньої влади…». Нагадаємо, що пан Процишин був явним опозиціонером до попередньої влади, а п’ятеро з семи депутатів у минулому скликанні зовсім не були депутатами. Пан Крамар, напевно, забув, що він був заступником попереднього міського голови і так само є представником «попередньої влади», адже «Батьківщина» була в більшості, як до речі, і «Пора» Юрія Яворського; а теперішній заступник мера, голова ТМО ПП «Фронт змін» Валентина Бодак була членом виконавчого комітету під головуванням Лева Грицака. Так що не треба шукати скалку в оці іншого, коли у твоїх очах колода…

Та повернемося до головного. У відповідні інстанції депутати звернулися тому, що їм було цікаво, чим у своїй роботі користувався трускавецький виконком, коли затвердив методику розрахунку незаконних нарахувань. Та виявилося, що з цього питання взагалі ніякого рішення виконкому не було – і це тільки перше порушення. Тобто, нарахування, які здійснювало КП «Трускавецьтепло» за так званий теплоносій по транзитних стояках, були незаконні, ніякої методики здійснювати таку процедуру нема.

Депутати Трускавецької міської ради найперше отримали відповідь з обласного відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) за № 13/03-684 від 03.03.2012, згідно якої АМКУ поінформував про здійснення виїзної позапланової перевірки. В наступному ж листі-відповіді ЛОВ АМКУ №13/03-895 від 20.03.2012 депутатів ТМР повідомили, що проведено позапланову перевірку комунального підприємства «Трускавецьтепло» Трускавецької міської ради щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг з постачання теплової енергії і за її результатами в діях КП «Трускавецьтепло» виявлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг з постачання теплової енергії. Депутатів запевнили, що АМКУ розпочне провадження у справі про порушення КП «Трускавецьтепло» законодавства про захист економічної конкуренції.

Було отримано і відповідь з Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області. Інспекція листом № 0563 від 04.04.2012 р. поінформувала депутатів, що питання взято до розгляду по суті в межах наданих їй (інспекції) ст. 26 Закону України «Про захист прав споживачів» повноважень. Згідно п. 28 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2005р. (із змінами та доповненнями) - «споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства». Тобто, в законі нема жодної згадки про оплату за транзитні стояки. Як бачимо, КП «Трускавецьтепло» могло б виставляти до оплати певні суми за обігрів місць загального користування, але в багатьох будинках ці місця (сходові клітки) не опалюються. Що ж стосується підвалів, то там повинна бути зроблена теплоізоляція і люди за обігрів підвалів платити теж не повинні.

Про те, що «Трускавецьтепло» в особі Руслана Крамара не мало права виставляти до оплати рахунки за транзитні стояки, свідчить інша частина відповіді з Державної інспекції з питань захисту прав споживачів: «відповідно до чинного законодавства при відключенні від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоповерхових житлових будинках нараховується плата тільки за опалення місць загального користування. Транзитні стояки повинні бути ізольовані. За виявлені під час перевірки порушення буде притягнуто до адміністративної відповідальності директора КП «Трускавецьтепло» п. Крамара Р. Я. та приписом акту перевірки зобов'язано КП «Трускавецьтепло» не проводити нарахування оплати за тепловіддачу транзитних стояків централізованого опалення при влаштуванні індивідуального опалення мешканцям м. Трускавця та провести перерахунок нарахованої суми пред'явленої до оплати споживачам за тепловіддачу транзитних стояків централізованого опалення».

Отже, спроба нагріти руки на автономщиках «Трускавецьтеплу» та його керівнику не вдалися. Виглядає на те, що комунальники діяли за принципом «заплатять – добре, не заплатять – то ми ж нічого не втрачаємо», але колективне депутатське звернення значно поплутало їхні плани. Ніхто з представників новостворених комунальних підприємств жодних обстежень не робив, нікуди не ходив, просто вирвали з бази даних 3 тисяч абонентів, в яких є автономне опалення і зробили їм нарахування. Та в своїх коментарях та інтерв’ю Руслан Крамар винними у власних бідах намагається зробити … депутатів, котрі подавали це колективне звернення.

На виконання припису до акту перевірки, КП «Трускавецьтепло» поінформувало інспекцію листом від 09.04.2012р. № 201/04, що мешканцям квартир багатоквартирного будинку, які встановили індивідуальні (автономні) системи опалення припинено нарахування оплати за централізоване опалення за рахунок тепловіддачі транзитних стояків. Абонентським відділом підприємства до 1 травня 2012 року мав бути проведений перерахунок на суму 152578,19 грн. мешканцям квартир багатоквартирного будинку, які встановили індивідуальні (автономні) системи опалення у м. Трускавці. У процесі перевірки було виявлено, що перерахунок має бути збільшено ще на 35 тисяч гривень і таким чином загальна сума, яку підприємство має повернути людям, складає щось понад 180 тисяч гривень. Але з початком травня люди отримують квитанції, де вже нема нових нарахувань за «теплоносій по транзитних стояках», але до оплати виставляється «борг» за попередні періоди за такий нібито отриманий абонентами «теплоносій».

Та замість врахувати, що вільне трактування законодавства є явищем недопустимим, Руслан Крамар продовжує експериментувати, думаючи, як збагатитися. І прикладом цього є листівки, які кидають у скриньки трускавчан, наліпки на під’їздах, де лунають заклики встановлювати автономне опалення. І заклик здійснювати це за допомогою … КП «Трускавецьтепло». Якщо зважати, що котли будуть закуплятися в «Арко», то тут є поєднання, навіть зрощення бізнесу та влади. Хто керує містом, той не повинен лобіювати свої бізнесові інтереси, це недопустимо згідно українського законодавства. Бо це виглядає як прояв корупції.

Подаємо текст одного із звернень адміністрації КП «Трускавецьтепло»: «Шановні мешканці! 4 квітня 2012 року Трускавецька міська рада прийняла рішення № 297 «Про затвердження схеми теплопостачання бюджетних та житлових будинків м. Трускавця». Даним рішенням передбачено відключення житлових будинків від централізованого опалення, в яких станом на 15 жовтня 2011 року понад 60 відсотків квартир встановлено індивідуальне опалення. У 2012 році відключенню від централізованого опалення підлягають наступні багатоквартирні житлові будинки на вулиці Данилишиних, 21,47,49,51, Стебницькій, 102,104, Стуса, 6,7,9, Мазепи, 6а,10,14, 19, Сагайдачного,10 (прибудова), 12 (прибудова), Бориславська,38. Таке рішення зумовлено тим, що за результатами розрахунків та проведеного аналізу фахівцями з теплопостачання та гідравліки ТзОВ НВП “Львівенергокомфорт” , які розробляли схему теплопостачання для нашого міста, теплопостачальна організація КП «Трускавецьтепло» немає фізичної можливості забезпечити якісним централізованим опаленням квартир тих будинків, у квартирах яких встановлена велика кількість індивідуального опалення. Єдиний шлях отримати якісне тепло і гарячу воду у згаданих будинках, для квартир, що залишилися на централізованому опаленні – встановити індивідуальне опалення. З цього приводу ми надамо Вам повну інформації за тел. 5-48-42, або якщо Ви звернетеся в абонентський відділ за адресою вул. Коцюбинського, 12 (поблизу д/у «Теремок»). На підставі затвердженої схеми теплопостачання КП «Трускавецьтепло» офіційно повідомляє Вас про те, що з нового опалювального сезону підприємство не в змозі надати у вашу квартиру якісний теплоносій і таким чином температура повітря у Вашій квартирі не буде відповідати санітарним нормам, що призведе до появи сирості, цвілі та грибка у приміщенні. Просимо Вас вжити необхідних заходів по встановленню індивідуальної системи теплопостачання. Якщо ж у вас немає фінансової можливості встановити індивідуальне опалення, КП «Трускавецьтепло» встановить його за кошти надані вам підприємством у безвідсотковий кредит терміном на 1 рік. Для цього між нами буде підписаний відповідний договір. Для прикладу, щоб встановити індивідуальне опалення у 2-х кімнатній квартирі силами нашого підприємства необхідно затратити близько 12 тис гри. (без оформлення проектної документації в газовій канторі), користуючись розтермінуванням виплати Ви будете сплачувати протягом року по 1 тис. грн.».

Інакше ніж спробою нагріти руки на трускавчанах це не назвеш. Ми вже мовчимо про те, що такі заяви та оголошення від пана Крамара, дії котрого в минулому і стали причиною розбалансування системи теплопостачання Трускавця, серйозно підривають імідж об’єднаної опозиції та КОДу в Трускавці. При найбільшій повазі до Юлій Тимошенко та кандидата від КОДу по нашому окрузі Романа Ілика навряд чи підніметься рука проголосувати за цю політичну силу та цього кандидата тій людині, хто на власній шкурі відчуває «турботу» Крамара. Намагання витягнути з кишені трускавчан на користь козирної фірми (а щось і пану Крамару все-таки перепаде) як мінімум по 12 тисяч гривень (12 місяців множимо по 1 тисячі гривень) свідчить, що ну ніяк не можуть наїстися з корита ті, хто до нього допався, живучи впроголодь. Намагання витягнути копійку з кожної кишені будь-яким способом (постійними підвищеннями тарифів, сумнівними рішеннями, свідомою дезінформацією, демагогією) свідчить про те, що правоохоронні органи давно повинні б зацікавитися таким політично-бізнесовим підходом окремих посадових осіб до вирішення міських проблем. Під обгорткою соціальних пропозицій нам подають банальний розбій серед білого дня, грабіж у темних вуличках, шахрайство у стилі Лисиці Аліси та Кота Базіліо. Навіть цілком реальна шкода для рідної партії – це ніщо у порівнянні з можливістю здобути солідний куш, нечесний зиск.

«Підприємство повідомляє мешканців про заплановане відключення, і для тих, хто не може встановити індивідуальне опалення власними фінансовими силами може скористатися програмою розтермінування виплати на один рік за умови, що КП «Трускавецьтепло» встановить свій котел. Для малозабезпечених підприємство також підготувало соціальну пропозицію і працюватиме через управління соцзахисту». За цими словами, котрі офіційно розміщені на сайті міської ради Трускавця, стоїть справжня корупційна схема – за умови, що ми встановимо свій котел, ви зможете скористатися розтермінуванням виплати. Питання незаконності рішення ТМР № 297 від 4 квітня цього року теж є явно очевидним і потребує додаткового розслідування.

Що тут більше скажеш? Залишається сподіватися, що у випадку і з цією аферою трускавецькі депутати не мовчатимуть, а знову-таки звернуться до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області та до прокурора Львівської області з проханням дати роз’яснення та перевірити ситуацію…

Володимир Ключак

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 23 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником