Трускавецький вісник № 61 (440) від 23 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 61 (440) від 23 травня 2012 р.

23.05.2012 

У номері: Свято Героїв у Трускавці; «Громадянська позиція» звернулася в трускавецьку прокуратуру; Творчий вечір Сергія Дмітрієва; Анонс відкриття «Міротелю»; Ювілейний фестиваль КВН в Дрогобичі; Владика Ярослав Приріз побував у Старому Кропивнику.

Новини Трускавця та регіону

У п’ятницю – відкриття «Міротелю»

Остаточно визначено дату відкриття ще одного об’єкту до Єво-2012 у Трускавці – надсучасного готельного комплексу «Міротель». Відкриття відбудеться у п’ятницю, 25 травня, о 12.00. Є інформація, що участь у відкритті візьмуть дуже солідні гості, є навіть версія, що може прибути Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Власна інформація

Владика Ярослав взяв участь у святкуванні 165-ліття храму в с. Старий Кропивник на Дрогобиччині

22 травня, на свято Перенесення мощей св. Миколая Чудотворця, вірні с. Старий Кропивник Підбузького деканату відсвяткували 165-літній ювілей з дня освячення місцевого храму. Для участі у спільній святковій молитві до парафії прибув владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький. У співслужінні священиків Підбузького деканату та інших деканатів єпархії архиєрей очолив Божественну Літургію.

«Святий Отець Миколай дає нам гарний приклад живої, діяльної та жертвенної любові до Бога і ближнього», - зазначив єпископ, вітаючи вірних з храмовим празником. Його любов до ближнього є всеобіймаючою, повною милосердя і готовою допомогти в кожній потребі душі й тіла. Пригадуючи про відповідальність людини перед Богом, владика Ярослав додав, що Бог виноситиме суд щодо людини в залежності від того, чи чинила вона діла любові й милосердя: «Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших — ви мені зробили» (Мт. 25, 40).

Звертаючи увагу вірних на багатство церковної літургійної традиції, архиєрей наголосив: «Щотижнева служба, присвячена св. Миколаю, є справжнім віддзеркаленням культу цього Святителя у нашій Церкві та народі». У піснеспівах цієї служби св. Миколай величається як "вселенський світильник", "співчутливий і добролюбовий", "ревний рятівник і справжній заступник", "окраса Церкви", "доброта архиєреїв", "монахів похвала", "великий заступник", "милосердний опікун і заступник, всіх терплячих потішитель". Незважаючи на те, що від історичного часу життя св. Миколая минуло вже 17 століть, він чує всі прохання людські й даною йому від Бога благодаттю не лише виконує їх, але й випереджає. У підсумку, характеризуючи покровительство св. Миколая Чудотворця, архиєрей сказав: «Цей святий допомагає людям на суші й на морі, у в'язницях і лікарнях; він допомагає кожній родині й кожній людині, яка просить його допомоги; він допомагає Церкві й суспільству».

Після завершення богослужіння владика Ярослав привітав вірних з ювілеєм храму та подякував священику парафії – прот. Андрію Савці – за душпастирське служіння у Христовому винограднику. З нагоди ювілею єпископ пригадав вірним, що їхній храм був і залишається духовною святинею, місцем Божої присутності, домом молитви, школою української національної свідомості: «Немає більшої виховної сили, ніж сила Церкви, в якій діє сила Божа. Це вона виховує народ та прищеплює у душі людини ті християнські чесноти, які зроблять з неї доброго і мудрого громадянина».

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

«Громадянська позиція» звернулася до трускавецької прокуратури

Як стало відомо редакції «Трускавецького вісника», до прокуратури міста Трускавця надійшло звернення, яке стосується питання відмови споживачам у праві на вибір житлово-комунальних послуг. Подаємо повністю текст звернення.

«Прокурору м. Трускавець п. Кучерявому О.В. 82200 Львівська область, м. Трускавець, вул. Річки 31

Шановний Олександре Володимировичу!

Відповідно до абзацу п’ятого пункту 5 статті 12 Закону України «Про політичні партії в Україні» Трускавецька міська організація політичної партії «Громадянська позиція» звертається до Вас з проханням здійснити перевірку наявності порушення прав та інтересів споживачів житлово-комунальних послуг у м. Трускавці комунальним підприємством «Трускавецьжитло» Трускавецької міської ради, яке вбачається у відмові споживачам послуг реалізувати їх право на замовлення конкретного переліку послуг з обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій у вказаному вище комунальному підприємстві.

Всі власники квартир житлового будинку по вул. Бандери, 45 у м. Трускавці звернулися до КП «Трускавецьжитло» з індивідуальними заявами (копії заяв – додаток 1), якими замовили у виконавця послуг попередньо спільно визначений вичерпний їх перелік, керуючись наступними нормами законодавства України:

- Спеціальним Законом України «Про захист прав споживачів» встановлено, що послуга – діяльність виконавця з надання споживачеві певного визначеного договором блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача.

- Законом України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи. Тобто, задоволення потреби фізичної особи не може здійснюватися проти її волі.

Власники (співвласники) житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках зобов’язані утримувати місця та території спільного користування в належному, санітарному, протипожежному та технічному стані та нести пов’язані з цим витрати.

Статтею 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено надання житлово-комунальних послуг виключно на договірних засадах. Істотною умовою договору є перелік послуг, які замовляються споживачами окремого будинку у конкретного виконавця.

- Нормою абзацу четвертого, частини 2 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» встановлено, що порушенням прав споживача є пряме або опосередковане примушення його до придбання товарів, робіт, послуг у певного продавця.

Виконавець послуг КП «Трускавецьжитло» листом №124 від 17.04.2012р. (копія листа – додаток 2) відмовив споживачам у реалізації їх законних прав, передбачених наведеними вище нормами законодавства України.

Просимо вжити заходів прокурорського реагування на порушення прав та інтересів споживачів, які вбачаються у відмові споживачам замовити виконання послуг у визначеного ним виконавця, або виконувати їх самостійно, дотримуючись вимог чинного законодавства.

Додатки: 1. Копії заяв споживачів. 2. Копія листа КП «Трускавецьжитло» №124 від 17.04.2012р.

З повагою, голова Трускавецької міської організації політичної партії «Громадянська позиція» /підпис/ Василь Кіндракевич».

Також інформуємо трускавчан, що надійшов лист-відповідь з прокуратури за № 1141вих-12 від 17.05.2012 року на попереднє звернення голови ТМО ПП «Громадянська позиція» Василя Кіндракевича, в якому, між іншим, зазначено: «… за результатами проведеної перевірки прокуратурою встановлено порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів № 869 від 1 червня 2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та внесено голові виконавчого комітету Трускавецької міської ради Козиру Руслану Ярославовичу протест на рішення виконавчого комітету № 117 від 26 квітня 2012 року, яким встановлено нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлових будинків м. Трускавець, що знаходяться на балансі КП «Трускавецьжитло», для приведення його у відповідність до вимог закону…». Відповідь надійшла за підписом в. о. прокурора Трускавця О. Тидаша, радника юстиції 2-го класу.

Отже, відміна піднятих тарифів трускавецьким виконкомом 18 травня була вимушеним кроком зі сторони влади та реакцією на протест прокурора, а не якоюсь «доброю волею міської влади», як це намагаються подати окремі недостовірні джерела. Тепер залишається чекати на реакцію правоохоронних органів стосовно питання відмови споживачам у праві на вибір житлово-комунальних послуг.

До речі, у п’ятницю, 25 травня, відбудеться перше судове засідання в справі тарифів. Слухання проходитимуть в трускавецькому міському суді (вулиці Річки). Початок засідання – 15.45.

Підготував Володимир Ключак

Вічная слава і пам’ять

Герої – хто вони? Чи тільки ті, хто загинув у боротьбі за Вітчизну, чи ті, що творять її сьогодення і будучину? Ті, що пожертвували своїм життям один раз, ідучи на смерть з гордо піднятою головою, чи ті, хто жертвує це життя на вівтар Батьківщини щодня, щогодини?

Напевно, нема окресленого правила, визначення, кого вважати Героєм. Та й не потрібно. Але вшанувати як тих, хто поліг за Україну, так і тих, хто дочекався її, збираються свідомі українці в двадцятих числах травня. Саме в травні загинули визначні Герої нашого народу – Симон Петлюра та Євген Коновалець. І саме в травні Україна відзначає День Героїв – свято, яке ще не зовсім прижилося, та стає все відомішим, особливо в нас, у Галичині.

У Трускавці в середу, 23 травня, зібралися вшанувати Героїв місцева влада, працівники культурних та освітніх закладів, школярі, представники громадських організацій, а також небайдужі трускавчани. Урочистою ходою зі смолоскипами, жовто-синіми та червоно-чорними прапорами, квітами та під звуки маршу духового оркестру пройшла колона від символічної могили Українських Січових Стрільців, що біля церкви святого Миколая, до пам’ятника Провіднику ОУН Степану Бандері. Панахиду за убієнними відслужив та проповідь виголосив отець Василь Нестер з церкви св. Миколая. А після цього прозвучали виступи, вплетені у поетично-музичну композицію свята. Не лише пам’ятати про Героїв, але й брати з них приклад, примножувати славу України закликали станичний Братства вояків ОУН-УПА в Трускавці Роман Малярчин, голова трускавецької станиці «Пласту» Олег Рега, міський голова Трускавця Руслан Козир, директор музею історії міста Галина Коваль.

Завершилося свято покладанням квітів до могил Січових Стрільців та воїнів УПА, а також до пам’ятників Василю Біласу, Дмитру Данилишину, Роману Різняку-Макомацькому та Степану Бандері.

Володимир Ключак

Сергій Дмітрієв: друг, син та заслужений діяч мистецтв

У п’ятницю, 18 травня, творчі дрогобичани та й любителі мистецтв з сусідніх Трускавця, Борислава, Стебника мали справжнє свято. Такою радісною і світлою мистецькою подією став творчий вечір відомого в регіоні хореографа та вокаліста Сергія Дмітрієва «Дмітрієв і Ко». Керівник народного ансамблю сучасного танцю «VIVA» та лідер рок-гурту «Fusion» Сергій Дмітрієв зумів зібрати і представити в одному концерті не лише свої колективи, а й багато талановитих та різнопланових друзів. Тож на глядачів цього дня чекали пісні та танці, серйозні бойові мистецтва та жартівливі сценки. Так, у динамічному різножанровому концерті виступили танцювальний ансамбль «Радість» та керівник клубу східного танцю «Шахрезада» Гульшат, Дрогобицький осередок хортингу (керівник інструктор фітнесу Денис Іваницький) та Львівська обласна федерація ушу (голова Оксана Сотрихіна), танцювальний дует «Флеш» з Трускавця – Ігор Наконечний та Олена Понамарьова і гумористична формація «ЛВК» - Ліга видатних комедіантів та багато інших. І, звичайно, в різних іпостасях – танцюриста, співака і організатора – виходив на сцену Сергій Дмітрієв.

Цей чудовий концерт професійних і не дуже, але дуже творчих та небайдужих людей, які постійно знаходяться в процесі пошуку, росту та самовдосконалення, Сергій присвятив своїй матері – Ірині Миколаївні - адже 18 травня іменини Ірини, в пам’ять християнської великомучениці. Тож до талантів співака та хореографа Сергія Дмітрієва можна сміливо додати не менш рідкісний дар надійного друга та вдячного сина.

Старання та праця винагороджуються, тож радник міського голови Дрогобича, заслужений діяч естрадного мистецтва Тарас Шит цього дня урочисто вручив Сергію Дмітрієву відзнаку про звання «Заслужений діяч мистецтв».

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Ювілейні мотиви ХХ фестивалю КВН

15 травня у залі Народного дому ім. І.Франка яблуку ніде було впасти. Тут проходила фінальна гра ХХ ювілейного студентського фестивалю Клубу веселих та найкмітливіших (КВН) Дрогобицького педуніверситету ім. І. Франка. Понад три години лунали музика, спів і студентські жарти. Організаторами дійства традиційно виступили профком студентів ДДПУ та студентське самоврядування.

Путівки до фіналу у відбіркових іграх у квітні вибороли чотири команди: «Фізматівська шпана» (Інститут фізики, математики та інформатики), «Істфак» (Історичний факультет), «Зе, Ти Де» (Інженерно-педагогічний факультет), «Галюцинації» (Соціально-гуманітарний факультет). Вони і вступили в боротьбу за головний приз – чемпіонський кубок.

Та перш ніж розпочалася гра, її учасників та глядачів привітала ректор ДДПУ Надія Скотна. А відтак глядачі переглянули півгодинний відеофільм з історії студентського фестивалю КВН. На екрані ожили перші ігри фестивалю у 90-их роках, виступи недавніх чемпіонів. З особливою ностальгією фільм переглянули учасники університетського КВНу різних років, які у досить чисельному складі завітали на фестиваль і навіть увійшли до складу журі. Більше того, наприкінці гри на сцену з короткими виступами-привітаннями вийшли команди, які виборювали чемпіонство у різні роки (в тому числі і 1992-му), довівши, що КВН для них – не розвага, а стан душі.

А розпочалося все у 1992 році з ініціативи учасників театральної студії «Ровесник», які звернулися до голови студентського профкому Ігоря Гівчака і запропонували провести в інституті фестиваль КВН. Ця ідея була підтримана і вже 20 років втілюється в життя у вигляді щорічного фестивалю та виступів збірних команд університету у турнірах різного рівня.

А між тим була фінальна гра, тема якої – «Ювілейні мотиви». У першому конкурсі «Візитка» усі команди продемонстрували високий рівень підготовки, щедро сипали жартами, демонстрували кумедні мініатюри. Тож журі усім виставило практично рівні оцінки.

Після конкурсу «Розминка», в якій команди мають проявити кмітливість і за 30 секунд влучно відповісти на два запитання суперника, уперед з невеликим відривом вийшов «Істфак». Проте відставання інших команд становило 1-3 бали. Тож перед останнім конкурсом – «Музичне домашнє завдання» – інтрига зберігалася і шанси на чемпіонство були у кожного учасника фіналу.

«Фізматівська шпана» запропонувала на суд глядачів жартівливу сценку з урочистого святкування 20-річчя КВНу… у кімнаті гуртожитку. Її кульмінацією став величезний торт, з якого вистрибнула Мерилін Монро, роль якої виконав студент.

«Галюцинації» представили пародію на телепередачу, в якій університетський КВН зі святом вітали відомі співаки. А згодом на екрані з’явилися змонтовані фрагменти кінофільму про життя печерних людей, звичайно, з дотепним озвученням (вони також мріяли про чемпіонський кубок фестивалю).

Команда «Зе, Ти Де», яка складалася з дівчат та одного хлопця, поєднала низку мініатюр з виконанням пісень. Жарти були оригінальними, але виступу трохи бракувало енергійності. Тим більше, що на сцену дівчата вийшли після яскравого виступу команди «Істфак». Вона складалася лише з трьох учасників, але хлопці були настільки артистичними і дотепними, що легко завоювали симпатії глядачів і суддів. Майбутні історики спробували показати, яким міг би бути перший фестиваль КВН, запросивши на його відкриття і Юрія Шатунова, і Степана Гігу. Кумедно виглядав у виконанні представника «Істфаку» голова студентського профкому Ігор Гівчак, який вів перший фестиваль і колисав дитину у візочку. Повеселила глядачів і чудернацька методика знайомства з дівчатами іншого учасника команди – Славіка, який для цього зійшов зі сцени у зал.

Рішення журі було одностайним: команда «Істфак» отримала за конкурс максимальні бали і як наслідок – повторила досягнення своїх попередників з історичного факультету, які виграли чемпіонський титул 8 років тому. У доробку команди – 81 бал. Друге місце посіла «Фізматівська шпана» (78 балів), третє-четверте розділили «Галюцинації» та «Зе, Ти Де» - по 76 балів. Але, згідно з положенням про конкурс, третє місце дісталося команді, яка краще виступила у «Розминці», тобто «Галюцинаціям».

Усі команди-учасники фіналу отримали дипломи та грошові премії. А капітан чемпіона підняв угору перехідний кубок, який до наступного сезону зберігатиметься на історичному факультеті.

Пропонуємо нашим читачам декілька жартів, підслуханих на фестивалі.

*** Учора біля села Рихтичі щось невідоме зорало два поля. Дивіться на каналі СТБ новий проект «Ікс-трактор!» («Галюцинації»).

*** Випадок у магазині.

- Доброго дня. У вас є кава «Нескафе»?

- У нас все не з кафе. Ви думаєте, що ми сюди всі продукти з кафе привозимо? («Галюцинації»).

*** - Познайомтеся. Це Оля. Вона живе в гуртожитку. Вчиться, не п’є, не курить. Олю, ти реально займаєш чиєсь місце!

- А це Володя. Ми називаємо його фломастером. Його життя теж можна продовжити спиртом («Зе, Ти Де»).

*** Увага! Вже незабаром! Дивіться у всіх маршрутках міста – «Криваві війни»: між тими, кому дує і кому душно («Галюцинації»).

*** Мешканці України після смерті потрапляють або в рай, або назад в Україну («Галюцинації»).

*** На екзамені. Заходить студент.

- Пане професоре, а ви приймете екзамен у нетверезого студента?

- Прийму.

- А в дуже п’яного?

- Що? Ну добре вже, прийму.

- Ура! Хлопці, заносіть! («Істфак»).

*** Кранівник п’ятого розряду Петренко забрав свого сина з дитсадка, не залишаючи місця праці («Галюцинації»).

Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 23 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником