Трускавецький вісник № 62 (441) від 25 травня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 62 (441) від 25 травня 2012 р.

25.05.2012 

У номері: У Трускавці відкрито «Міротель»; Надзвичайна ситуація в Бориславі; Звернення міського голови Борислава Володимира Фірмана; Як легалізувати робочі місця на Дрогобиччині; Про висунення кандидатів у депутати; В Дрогобичі відкриють меморіал «Тюрма на Стрийській».

 

До уваги жителів міста Борислава!

Шановні мешканці м. Борислава! Бориславська міська рада інформує Вас про те, що 28 травня буде припинено водопостачання жителям, які проживають на наступних вулицях: Володимира Великого, Дорошенка, Довженка, Данила Галицького, Чорновола, Грушевського, Шевченка. Водопостачання буде припинено з метою відновлення бетонного каналізаційного колектора, який знаходиться на перехресті вулиць Д. Галицького, Володимира Великого, Шкільної та Грушевського.

Нагадаємо: 10.05.2012 р. 18 год. 00 хв. в центральній частині міста на перехресті вулиць Д. Галицького, Володимира Великого, Шкільної та Грушевського стався провал бетонного каналізаційного колектору ø600мм, в результаті на проїжджій частині утворився отвір діаметром 1 метр, а під проїзною частиною вимита в ґрунті пустота висотою близько 3 метрів, шириною близько 3 метрів.

Відновлення водопостачання вищезазначених вулиць очікуємо 29 травня.

Ми просимо вибачення та розуміння у всіх мешканців за тимчасові незручності.

Міський голова Володимир Фірман

Новини Трускавця та регіону

Пройшло свято Останнього Дзвоника

У школах регіону 25 травня, в п’ятницю, пройшло свято Останнього Дзвоника. Цьогоріч воно було дещо особливим, адже в зв’язку з Єврочемпіонатом з футболу випускний був проведений швидше. Також проходять випускні для випускних груп дитячих садочків.

Мер журналіста послав нахер

У Дрогобичі міський голова послав журналіста Тимофія Хащівського «нахер» (дослівно: «пішов нахер, ти!»). Про цей інцидент інформує сам журналіст на сайті «ДрогобичІнфо». Нагадаємо, що пан Хащівський є дійсним членом Національної Спілки журналістів України. Журналіст запевняє, що має аудіозапис на диктофоні. Подія мала місце у вівторок, 22 травня, під час відзначення в Дрогобичі Дня Героїв та Дня перепоховання Тараса Шевченка.

В Дрогобичі створять меморіал «Тюрма на Стрийській»

 У Дрогобицькій Ратуші під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулось засідання організаційного комітету щодо створення меморіалу на території колишньої катівні НКВД-МГБ-КГБ СРСР, що знаходилася у Дрогобичі на вул. Стрийській, 3. Саме там, влітку 1941 року, відбулися масові розстріли ні в чому невинних наших співвітчизників. З метою вшанування пам’яті жертв сталінського режиму і виник даний задум, інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради.

Ініціаторами створення меморіального комплексу виступили священики УГКЦ та депутати. Автором архітектурного проекту є Максим Чирка. 24 травня проект буде поданий на затвердження архітектурної ради, він вже знайшов схвалення у громадськості.

 Члени організаційного комітету визначились з назвою меморіалу. Він звучатиме - «Тюрма на Стрийській». Окрім того, було прийнято рішення у відділенні «Ощадбанку» відкрити розрахунковий рахунок для акумуляції коштів з пожертв на спорудження меморіалу. Меморіал «Тюрма на Стрийській» планують відкрити 12 липня 2012 року.

23 травня міський голова Олексій Радзієвський з робочою поїздкою перебував у Житомирі. Мета поїздки – налагодження контактів у поставці Дрогобичу бруківки та інших будівельних матеріалів з метою використання їх в облаштуванні площі Ринок та спорудженні меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській».

Власна інформація

В Бориславі – надзвичайна ситуація

За інформацією начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва Бориславської міської ради Олега Левицького внаслідок провалу бетонного каналізаційного колектору ø500мм на проїжджій частині на перехресті вулиць Данила Галицького, Володимира Великого, Шкільної та Грушевського /центральна частина міста/ утворився отвір діаметром 1 метр, а під проїзною частиною вимита в ґрунті пустота висотою близько 3 метрів, шириною близько 3 метрів. На яку довжину зруйновано колектор –  встановити в даний час неможливо.

Колектор знаходиться в центральній частині міста, несе найбільше транспортне навантаження, через нього проходять основні транспортні потоки, після руйнування автомобільного міста через р. Тисмениця по вул. героїв ОУН-УПА під час повені у 2008 році. Нагадаємо, що провалля утворилося 10 травня цього року. На сьогодні існує проблема проїзду транспорту по центральних вулицях міста. Як зазначає міський голова Володимир Фірман : «Ситуація надзвичайно ускладнюється ще й тим фактом, що для безперебійного забезпечення обслуговування нафтових качалок, які розташовані по всій території міста, вулицями міста курсує важкий та надважкий транспорт НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ УКРНАФТА та інших нафтопереробних підприємств. Якщо ми не перекриємо рух по даній проїзній частині, то місто може взагалі залишитись без транспортних артерій».

За результатами обговорення даної ситуації було прийняте рішення щодо звернень до ПАТ УКРНАФТИ та інших підприємств про допомогу місту у вирішенні встановлення та облаштування під’їзних шляхів для тимчасового мосту в районі вулиці Героїв ОУН-УПА.Для цього потрібно кошти в сумі 700 тисяч гривень для самого мосту та 120 тисяч грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Міська влада звернулась до Львівської обласної адміністрації з проханням виділення коштів з резервного фонду у сумі 99,272 грн., для ліквідації провалля ті відновлення колектору. 23 травня у Львівській облдержадміністрації відбулось засідання щодо даної ситуації та прийнято відповідне рішення про виділення коштів з резервного фонду облдержадміністрації.

Довідка. Одним з найскладніших питань діючої міської влади міста Борислава залишається питання експлуатації та відновлення мостів, яких в Бориславі понад 50. Нагадаємо: під час останньої великої повені 23-27 липня 2008 року міст через р. Тисменицю по вулиці Героїв ОУН-УПА та міст через р. Лошань по вул. Гірній були зруйновані та стали непридатними для експлуатації.

Бориславу обіцяли виділити кошти на відновлення цих стратегічних мостів. А потрібно було коштів у сумі 23 819,438 тис. грн., але на жаль у 2008 році тільки було профінансовано лише 4593,583 тис. грн.. Ці кошти були виділені з резервного фонду державного бюджету. Відтак було розроблено проектно-кошторисні документації, оплачено експертизу і технічний нагляд, виконано демонтаж конструкцій мостів та виконано влаштування опор під запроектований міст по вул. Героїв ОУН – УПА через р. Тисменицю.

Адже в нашій державі дуже багато залежить від політичної ситуації, яка має властивість дуже часто змінюватись і то полярно. Тому через ряд причин, які не залежали від міської влади, фінансування до нас в повному об’ємі так і не надійшло. Щодо мосту по Героїв ОУН-УПА, то вже в 2010 році було проведено корегування в сторону зменшення проектно-кошторисної документації, яка пройшла повторно всі експертизи. Міністерство надзвичайних ситуацій обіцяє міській владі, що гроші на відновлення мосту по вулиці Героїв ОУН-УПА таки виділять. Невідомо лише коли.

Хоч на даний час проходження експертиз ще ускладнилось тим фактом, що якщо виділяються кошти з державного бюджету, то таку експертизу потрібно проходити уже не у регіональній експертизі м. Львова «Львівдержбудекспертиза», а у спеціально визначеній Кабінетом Міністрів України державній експертизі, яка знаходиться або в самій столиці, або в інших регіонах України, а це ще додатковий час і затягування всієї процедури.

Внаслідок цього символ Борислава – Барабський міст, що є в центральні частині міста, перебуває під загрозою руйнування. Причина цього явища в тому, що практично весь транспорт, в тому числі і важкий, рухається через центр міста, бо мости по вулицях Героїв ОУН-УПА та Гірній досі не відновлені після паводку 2008 року.

Тим часом у Бориславі розпочато будівництво мосту біля заводу РЕМА по вул. Сосюри через р.Тисменицю. На даний час профінансовано аванс Львівській фірмі в розмірі 88 тис. грн., а також проведено оплату за виготовлення проектно-кошторисної документації. Окрім того, виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію мосту через р. Лошань по вул. Трускавецькій.

Також у минулому році завершено берегоукріплення перед мостом по вул. С. Бандери, який сполучає Борислав та Східницю. На відновлювальні роботи з берегоукріплення було виділено та освоєно 262,969 тис. грн. В тому числі, з обласного бюджету 200 тис грн. та 62 тис. грн.. з місцевого бюджету. За ці гроші будівельники демонтували та витягли з під мосту зруйновану частину підпірної стінки та змонтували із фундаментних блоків нову підпірну стінку, яка захищатиме верхню опору мосту від повеневих вод. Загальна довжина ново змонтованої захисної стіни склала 50 метрів.

За благочинні кошти МКП «МАЖОР», яке очолює депутат міської ради Олександр Зварич, був відновлений пішохідний міст біля Гукової гори через р. Лошань по вул. Володимира Великого та пішохідний міст чере р. Тисмениця в районі заводу БЕЛМЗ, які були зруйновані паводками у 2008 році.

Як зазначає перший заступник міського голови Руслан Зелінський: «Загалом ситуація з мостами та річками у Бориславі дійсно жахлива. Проте багато в чому винні і самі мешканці, бо на береги річок викидають силу-силенну сміття, що при піднятті рівня води сприяє заторам та руйнації мостам. За ініціативою міського голови було організовано кілька толок, щоб прибрати русла річок. Але на прибирання вийшли тільки працівники виконкому на чолі з Володимиром Фірманом, деяких бюджетних установ та учні навчальних закладів. А у місті 62 км річок і потічків. З цього випливає – місто без допомоги області та держави не обійдеться».

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Вісті з Борислава

Наслідки негоди. 25 травня внаслідок сильних опадів з насосної станції Рибник КП «Бориславводоканал» було припинено водопостачання м. Борислава та смт. Східниця. Як прокоментував міський голова Володимир Фірман: «Таке рішення було прийнято з метою недопущення виведення з ладу насосного обладнання через суттєве забруднення ріки Стрий. Але станом на 10:00 годину ситуація стабілізувалась і вже ввечері бориславці та східничани воду отримають». Нагадаємо про те, що водозабезпечення м.Борислава та смт. Східниці здійснюється з поверхневих водойм.

Вшанування пам’яті Возницького Бориса Григоровича. У зв’язку із трагічною смертю Героя України, кавалера ордену «За заслуги», видатного українського вченого – Почесного члена академії мистецтв України, генерального директора Львівської національної галереї мистецтв Возницького Бориса Григоровича та на виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про вшанування пам’яті Візницького Бориса Григоровича»  на території міста Борислава 25 травня забезпечено приспущення Державного Прапору України з чорними стрічками на будинках і спорудах органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Вибори-2012. 24 травня керівник робочої групи із сприяння проведенню виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, керуючий справами виконкому Бориславської міської ради Олександр Майсак провів навчання з відповідальними посадовими особами виконавчих органів міської ради, які закріплені за виборчими дільницями міста Борислава та смт. Східниця. Мета навчання: належне забезпечення виборчих комісій обладнанням, інвентарем, транспортними засобами і засобами зв’язку, іншими матеріальними цінностями відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» та відповідної постанови Центральної виборчої комісії від 26 січня 2012 року № 18 .

Прогнозовані події. 5 червня відбудеться 36 чергова сесія Бориславської міської ради. В порядку денному сесії – різне; питання щодо врегулювання земельних відносин; фінансово-господарські питання.

151-річниця перепоховання Т.Шевченка в Україну.    22 травня в місті Бориславі біля пам’ятника Т.Шевченка з нагоди 151-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україну відбулось літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій». Розпочалося свято вступним словом ведучої, працівниці Центральної бібліотечної системи Божени Дмитришин, панахиду відправив о. Петро Підлубний, сотрудник церкви св. Анни. Міський голова Володимир Фірман у своєму виступі наголосив на важливій ролі Шевченка в долі кожного українця. «Слова Безсмертного Кобзаря є особливо актуальними в наш час. Ми всі та кожен зокрема повинні мати Шевченкове слово у своєму серці, у своїй душі, щоб не стати відступником», - зауважує Володимир Фірман. А далі від вдячних нащадків до підніжжя пам’ятника покладено квіти. Літературна композиція присвячена Шевченкові прозвучала у виконанні учнів 5-8 класів ЗОШ № 4, гуртківців художньо-драматичного гуртка під керівництвом вчителя ЗОШ № 4 Тетяни Ревеняли. Від спілки журналістів України виступив редактор часопису «Нафтовик Борислава» Роман Соловчук, а почесна громадянка міста, голова міської організації «Союз Українок» Анастасія Закидальська подарувала присутнім проникливу поезію Кобзаря.

Свято Героїв. 22 травня в міському Палаці культури відбулось Свято Героїв. Учасників визвольних змагань та всіх присутніх в залі вітав міський голова Володимир Фірман. «Україна відзначає Свято Героїв. Історія його сягає 1941 року, коли другий великий збір ОУН постановив відзначати 23 травня – День пам’яті Героїв, які загинули в боротьбі за Україну. Саме у травні віддали своє життя кращі сини України: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України – Микола Міхновський; 25 травня 1926 року – головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917 – 1921 років – Симон Петлюра; 23 травня 1938 року – засновник і провідник ОУН – Євген Коновалець. Я сьогодні вітаю всіх ветеранів визвольних змагань, які присутні в цьому залі та бажаю міцного здоров`я, добробуту та процвітання рідній Україні», - сказав Володимир Стахович. Учні загальноосвітньої школи № 5, відмінники навчання від імені громади поклали квіти до пам’ятників С.Бандері, В.Лисику та борцям за незалежність - воїнам УПА. Голова міської організації Бориславської станиці Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Марія Граблюк виступила з докладною доповіддю про Героїв України. До уваги присутніх був представлений фрагмент інтерв’ю зі Степаном Бандерою. І присутні в залі змогли почути живий голос Провідника. Художні колективи міського Палацу подарували присутнім в’язанку стрілецьким та патріотичних пісень. В фойє Палацу культури було оформлено експозицію з портретів Героїв України.

Підприємницька діяльність. Станом на 1 травня цього року Державними реєстраторами виконавчого комітету Бориславської міської ради (зареєстровано) включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 629 юридичних осіб та 3074 фізичні особи-підприємці, що на 11% більше ніж за відповідний період минулого року. З них, на даний час, не припинили своєї діяльності (діють) 534 юридичні особи та 1768 фізичних осіб-підприємців.

Літнє оздоровлення. За інформацією начальника відділу гуманітарної політики Бориславської міської ради Романа Тарнавського в нашому місті буде відкрито 9 пришкільних таборів. Вони почнуть функціонувати з 28 травня. Планується оздоровити у пришкільних таборах близько 1200 учнів. Цього року вперше будуть оздоровлюватись діти на базі будинку дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацької спортивної школи.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Свіжі новини від «Спортовця»

Відповідно до офіційного календаря Федерації тенісу України в період з 14 до 19 травня 2012 року на відкритих ґрунтових тенісних кортах ДЮСК «Спортовець» проводився юнацький турнір з тенісу «НАФТУСЯ». В турнірі приймали участь юні тенісисти у війці до 10 та до 12 років зі Львова, Стрия, Івано-Франківська та Трускавця. Це вже третій такий турнір і проводиться він на новозбудованих відкритих тенісних кортах завдяки тісній співпраця Федерації тенісу Львівщини (виконавчий директор Анатолій Стасюк) та адміністрації ДЮСК «Спортовець» (директор Любомир Мацькович).

 Серед вихованців відділення тенісу Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» найкращого результату добився Олійник Максим, який виборов І місце в парному розряді та ІІІ місце в одиночному розряді (тренер ДЮСК Ігор Микитин).

 З 18 по 20 травня 2012 року у м. Трускавці, в ігровому залі спортивно-оздоровчого комплексу ДЮСК «Спортовець» вихованці нашого закладу приймали участь у чемпіонаті області з волейболу серед команд дівчат 1999-99 р.н. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини. Команда дівчат ДЮСК «Спортовець» виборола срібні медалі (тренери Олена Крамар та Юрій Бєлов) і зайняла ІІ місце, отримавши перемогу над своїми ровесниками з Дрогобича, Львова, Стрия, Старого Самбору, Мостиськ та Самбору. Чемпіонами Львівщини стала команда ДЮСШ м. Нового Роздолу.

19 травня 2012 р. у м. Винники команда ДЮСК «Спортовець» приймала участь в обласному турнірі з вільної боротьби «ІІ відкрита першість ДЮСШ «ТРИЗУБ» меморіал тренерів МС Б.Білоуса та МС В.Родича » серед юнаків та дівчат 1999-2001 р.н. Бронзовими призерами турніру стали вихованці ДЮСК Білінський Андрій, Ільницький Володимир та Хоменець Олександра (тренер Семен Гардій).

 22 та 23 травня 2012 р. у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» відбулися спортивно-розважальні ігри «Старт до Олімпу» серед учнів 1 класів СЗШ та дітей дошкільних установ міста. «Старт до Олімпу» - це спортивно-розважальні ігри серед учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл Трускавця. Проводяться вони з квітня 2005 року чотири рази на рік у 1, 2,3 та 4 класах. Ідею запровадження цих змагань та назву їм дав почесний громадянин міста, нині покійний, Лоб Іван Павлович, який присвятив своє життя розвитку дитячого спорту і у 1981 році відкривав спортивну школу (теперішній Трускавецький дитячо-юнацький спортивний клуб «Спортовець»).

Педагогічний колектив ДЮСК «Спортовець» та керівництво відділу освіти Трускавецької міської ради приділяють особливу увагу проведенню таких змагань, розуміючи важливість цих перших стартів для подальшого формування у дітей необхідності фізичного самовдосконалення, ведення здорового способу життя, зацікавленості до спорту високих досягнень.

 Організатори змагань - відділ освіти Трускавецької міської ради та ДЮСК «Спортовець». Обслуговували змагання тренери ДЮСК «Спортовець». Прийшли підтримати своїх дітей багато батьків та дітей.

 На урочистому відкритті змагань присутніх вітав завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Микола Шубак та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович, який наголосив, що з нового навчального року всі учасники цих змагань будуть задіяні у секціях для занять різними видами спорту, зокрема плаванням буде охоплено більшість дітей міста.

 Переможцями та призерами змагань серед 1-х класів стали: І місце – команда «Блискавка» НВК «СЗШ№2-гімназія», 1-Б кл.; ІІ місце – команда «Сонечко» НВК «СЗШ№2-гімназія», 1-А кл.; ІІІ місце – команда «Веселка» СЗШ №3, 1- Б кл.

 Серед дошкільних установ приймали участь у змаганнях команди: «Зірочка» (І місце), «Ялинка» (ІІ місце), «Теремок» (ІІІ місце), «Сонечко» та команда «Спритні Дзвіночки» (ду «Дзвіночок).

 Під час проведення змагань серед дошкільних навчальних закладів до «Спортовця» завітав міський голова Руслан Козир, який під час урочистого закриття змагань дав високу позитивну оцінку заходу, привітав дошкільнят, їх наставників і батьків зі святом та першими спортивними стартами.

 Нагородження проводили міський голова Руслан Козир, завідувач відділу освіти Михайло Шубак, директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович та головний суддя змагань Ігор Гургула.

 Команди призери отримали пам’ятні кубки та грамоти. Учасники, які вибороли призові місця, були нагороджені грамотами і медалями, а всім дошкільнятам вручили іменні грамоти за активну участь у спортивно-розважальних іграх «Старт до Олімпу».

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

У Трускавці відкрито «Міротель»

Урочисте відкриття нового надсучасного об’єкту ЗАТ «Трускавецькурорт» під назвою «Міротель» пройшло у п’ятницю, 25 травня. Розмови про прибуття Миколи Азарова чи Раїси Богатирьової не підтвердилися. Присутні були приємно вражені тим, що захід урочистого відкриття не затягували, він був дуже лаконічним. Між гімнами України (на оголошення початку та кінця заходу як офіційної частини) пройшло всього десять хвилин. Виступ Голови Наглядової Ради Товариства Павла Якубенка теж був досить лаконічним, після чого Павло Павлович разом з Генеральним директором ЗАТу Віктором Ждановим та з участю міського голови Трускавця Руслана Козира перерізав червону стрічку. Чин освячення здійснив архімандрит Лука (УАПЦ) разом з отцем Павлом тієї ж Церкви. Після огляду першого поверху та спільної фотографії на пам'ять присутніх запросили до фуршетних столиків.

А далі почалося найцікавіше. Групи по десять чоловік мали можливість оглянути весь санаторно-готельний оздоровчий комплекс. Номери, яких в готелі є 184 (166 стандартних номерів різних модифікацій, 16 «люксів», 1 Miracle Suit та 1 Президентський), розміщаються з першого по дев`ятий поверхи. Натомість на першому та другому – кілька гарних ресторанів та барів, а також дві дитячі кімнати (для найменших та для дітей віком 6 – 12 років). Є дещо і для дорослих – нічний клуб, який при вході зустрічає велетенською спокусливою чарівною туфелькою, а всередині не менш спокусливою і теж велетенською … дупцею. Гарні краєвиди відкриваються з вікон, хоча помітно, що ще потрібно зробити кілька штрихів зовні, щоб облагородити територію. Та це – невеличкі детальки, які зовсім не псують прекрасного настрою від перебування в готелі.

Готель «Міротель» – це не лише готель, а й сучасна лікувально-оздоровча база, адже поруч, а фактично разом з готелем (бо є прямий перехід) – знаний вже «МедПалас». Гадаємо, не варто перераховувати всі плюси діагностичного центру чи новітніх технологій лікування – не став про все це говорити і під час прес-конференції заступник гендиректора по медичній частині Андріан Драновський. Бо, як кажуть, краще один раз побачити самому, ніж сто разів почути від когось.

«Ми пишаємося, що в цей непростий час ми побудували цей прекрасний комплекс, побудували згідно Генерального плану розвитку ЗАТ «Трускавецькурорт», - говорить голова Наглядової Ради Павло Якубенко і продовжує: «Це один із сотні найбільших комплексів у світі. Обслуговування тут – на найвищому рівні». І це не просто слова, рівень сервісу тут дійсно високий, що видно неозброєним оком. Персонал так і кланяється, готовий виконати забаганку гостей. До речі, люди тут мешкають ще з квітня, для прикладу, номер «Президентський», який так хотіли подивитися окремі журналісти, зараз зайнятий. Окрім українців тут вже побували гості з Ізраїлю, Польщі, Німеччини і країн Закавказзя та Середньої Азії. І хоча ціни тут від 900 гривень за номер на добу (включно із сніданком), та великим плюсом є власне спрямованість закладу на лікування, а не просто на туризм та рекреацію. На жаль, на хибний шлях орієнтування не на лікування, а на рекреацію та туризм чомусь ступила наша місцева трускавецька влада.

Між іншим, говорячи «не для преси» про стосунки з владою Трускавця, Павло Якубенко висловив жаль, що не всі депутати мають бачення розвитку курорту. «Це менталітет наших людей, які сьогодні у владі», скрушно зітхнув Павло Якубенко і висловив надію, що трускавецька влада не йтиме методом «виламування рук», як це мало місце з комплексом пропозицій від ЗАТу щодо влаштування гарного скверику імені Франка з погруддям Великого Каменяра. З незрозумілих причин ЗАТу в цьому відмовили. Невже свого рідного Франка не шануємо? Оскільки є певні непорозуміння, то наразі призупинено роботи щодо реконструкції вулиці Шевченка. Та це нюанси, на яких навряд чи слід акцентувати увагу в цей святковий день. Тим більше, що відкриття готелю, та ще й такого рівня, та ще й такого красеня – подія для Трускавця дійсно небуденна.

До речі, на червень цього року заплановано відкриття ще одного готелю у Трускавці – «Дворика Лева». І хоча це готель зовсім іншого типу, та він, як і «Міротель», теж стане окрасою нашого міста-курорту Трускавець. А «Міротелю» побажаємо багатих клієнтів і багато клієнтів, адже від цього зиск матимуть не лише власники, але і трускавчани, котрі працюють в закладі. Як зазначив Генеральний директор «Трускавецькурорту» Віктор Жданов, споруджували готель українські фірми, українські громадяни і працюватиме він на благо Української держави. Адже недарма об’єкт – в переліку Постанови Кабінету Міністрів України. Хоча щодо майбутніх гостей на Єврочемпіонат, то перші особи ЗАТу такого оптимізму, як у стінах мерії, зовсім не виділяли. Очевидно, мають більше інформації з цього приводу.

Наступного року «Mirotel Resort & SPA» буде висунуто на здобуття Державної премії України в галузі архітектури.

Володимир Ключак

Артистів та бізнесменів – не висувати!

Восьме засідання Дискусійного клубу Дрогобича було присвячено двом темам – висуненню кандидатів у депутати Верховної Ради України та безробіттю на Дрогобиччині. На свято Вознесіння, в час проливного дощу вже відомі обличчя зібралися подискутувати в офісі навпроти «Алсету», хоча з самого початку було зрозуміло, що до спільної думки тут навряд чи дійдуть. Серед присутніх – і два ймовірні кандидати в нардепи – Ігор Курус та Михайло Задорожний. Перший пішов досить швидко, оцінивши, напевно, якість дискусії, другий натомість досидів до кінця.

Вже не перший раз експертами в Дискусійному клубі виступають Володимир Кондзьолка та Святослав Сурма. Під час розгляду першого питання кожен з них висловив своє бачення того, як має проходити процес висунення кандидатів, а також бачення критеріїв до майбутніх кандидатів. Та в підсумку ніхто не висловив твердого переконання, що наступний нардеп від Дрогобиччини буде іншим, ніж панове Танюк, Лавринович чи Димінський, які вже представляли наш край у ВРУ. В запальній дискусії окрім вже вище згадуваних тут осіб, взяли участь і Хосе Турчик, Сергій Розора, Богдан Іванців, Михайло Ваврин, Олександр Магльона, Михайло Кривий, Наталія та Анатолій Сиваки, Ярослав Бігуняк, Ярослав Янишин, Тарас Кучма, Ігор Войтович, Олег Косик, Богдан Юзефів, Богдан Волощук. Останній (знаний адвокат, голова ТМО партії УРП-Собор) навіть висунув ідею, що артистів та бізнесменів кандидатами висувати не можна, бо вони завжди працюють за гроші і готові здатися, якщо є загроза їхньому бізнесу. Ця цікава пропозиція навряд чи буде втілена в життя, але вартує уваги. Адже приклад Трускавецької міської ради, коли понад 50% депутатів становлять бізнесмени, показує, як ці люди вміють дбати про громаду. А про артистів у ВРУ краще й не згадувати.

Дискусія поволі поточилася в русло, як визначити єдиного кандидата, яким критеріям він має відповідати і чи взагалі це можливо. Постало питання узурпації «єдиного кандидата» так званим КОДом і присутні звернули увагу на факт, що київський, львівський та дрогобицький КОДи можуть мати різні кандидатури. Наприклад, вже називається як мінімум чотири особи, котрі можуть йти від КОДу, насправді ж тих, що заявляють себе як опозиційні до влади є значно більше, та прізвищ тут називати не будемо.

Сергій Розора, екс-депутат Дрогобицької міської ради та підприємець, зауважив, що ми дуже себе любимо дурити і що присутні на засіданні є самозванцями, адже громадські організації, які вони нібито представляють, часто не є дієвими, там не проводяться жодні звітно-виборні збори і голову не переобирають від моменту заснування ГО. Також пан Розора підняв тему, як інформація подається громадськості і навів приклад з однієї сумнівної офіційної трускавецької газети, де його називають «таким собі паном Розорою», а депутат від «Свободи» Ігор Струбіцький називає учасників акцій протесту «людьми не зовсім адекватними». А хіба мітинги чи акції протесту – це не збори громади? Хіба збори громади – це коли влада зганяє працівників культури, освіти та весь інший адмінресурс на сумнівне свято, щоб послухати хрипливі виступи теж не зовсім адекватних керманичів? Та ця тема потребує ширшого висвітлення в окремій статті, як і тема інтелектуального та морального стану тих, кого ми обирали і знову обиратимемо.

Про те, що не можна обирати представників тих політичних сил, які вкрилися ганьбою через масові «тушки» у своєму середовищі, говорив Анатолій Сивак з Києва, та місцеві бютівці з цим не погоджувалися: а що, обирати регіоналів, у них же ж тушок нема? Говорячи про корупцію, присутні договорилися, що в нас майже всі корупціонери, бо кожен очікує, що кандидати «щось дадуть». Натомість після виборів суспільство ділиться на тих, хто при кориті і тих, хто їм заздрить. Про те, що політична субординація часто суперечить Божим заповідям, говорив Олександр Магльона, а Михайло Ваврин зазначив, що на місцевому рівні є кілька достойних людей, але от чи устоять вони там, у Верховній Раді, перед спокусами? Можливо, виходом є підписання з кандидатами угоди, яка б дозволила їх відкликати у разі зради?

Богдан Юзефів порадив присутнім вивчити самим та розповісти іншим Закон України «Про статус народного депутата України» і закликав не зачаровуватися, щоб не було потім розчарувань. Він висловив надію, що в Дрогобичі будуть телепрограми зразка «Хто тут живе?» і через це сито мали б пройти всі кандидати. Натомість Михайло Задорожний зауважив, що на діяльну та активну людину завжди намагатимуться щось «накопати» і навів приклади масових перевірок на його підприємствах – явно на чиєсь замовлення. «Навіть якщо я і не пройду через чиєсь «сито», то все одно обов’язково переможу», - висловив впевненість наразі обласний депутат.

Чи не буде після руху «Чесно» (який в залі представляв Святослав Сурма) рухів «Дуже чесно», «Вельми чесно»? – запитував Олег Косик з партії Насалика. В сторону руху «Чесно» лунали й інші випади, хто, мовляв, його організував, та пан Сурма навів слова покійного Черномирдіна («що б ми не організували – все одно виходить КПРС») і зазначив, що рух «Чесно» - це самоорганізований рух, до якого можна долучатися кожному, а його мета – зібрати максимум інформації з відкритих джерел і подати її людям, щоб аморальні особи не змогли потрапити до влади.

Фактично жирну крапку в балаканині, котра почала перетворюватися в якийсь аморфно-сумбурний словесний безлад, поставив фермер Ярослав Бігуняк. «Будь-яку дурницю з вуст таких потужних фігур як тут можна прийняти за правду. Мене охопив повний жах від цього всього. Дрогобиччину «вставлять», як і на всіх попередніх виборах».

Після цього ведучий Дискусійного клубу Анатолій Власюк запропонував перейти до другої теми – як подолати безробіття в нашому регіоні.

Володимир Ключак

До теми. Подаємо виступи Володимира Кондзьолки («Вимоги до кандидатів у народні депутати») та Святослава Сурми (Маніфест руху «Чесно» та критерії доброчесності кандидата), виголошені на засіданні Дискусійного клубу 24 травня.

Пропозиція. Вимоги до кандидатів у народні депутати

За роки незалежності України Дрогобиччина жодного разу не обрала народним депутатом в одномандатному мажоритарному окрузі свого земляка, мешканця нашого регіону. Депутатами від Дрогобиччини були Лесь Танюк, Олександр Лавринович, Петро Димінський.

Дрогобиччина, як і Західна Україна в цілому була і є зручним стартовим майданчиком для столичних політиків. Декларовані ними проукраїнські погляди поділяються основною масою мешканців, а отже для перемоги на виборах не треба вкладати надто багато і зусиль і коштів. Як результат, таких депутатів ми бачили хіба що спорадично, тоді коли вони цього хотіли, а не тоді коли у нас була потреба.

Політична ситуація, розвиток суспільства, економічні виклики формують нові вимоги до народного обранця від нашого краю.

Наша мета — обрати представника до Верховної Ради від Дрогобиччини, який працюючи в наступному парламенті буде твердим і послідовним державним діячем, реалізовуватиме проукраїнську політику, не піддаватиметься підкупам і погрозам, дбатиме за Україну і рідний край - Дрогобиччину.

Для цього наш обранець має відповідати певним вимогам.

Перша і найбільш важлива вимога – це політична, економічна, правова стійкість. Наш обранець має мати тверді політичні та моральні переконання, бути членом тієї фракції і партії, від якої став депутатом, незалежно від того чи вона є в більшості, чи в меншості в парламенті. Голосувати з політичних та стратегічних питань має опираючись виключно на рішення фракції або партії і взагалі голосувати — тільки особисто.

Зміна ним політичних поглядів, не узгодження позицій з керівництвом з важливих для країни питань, є підставою для складання ним депутатських повноважень.

Наш обранець має бути матеріально забезпеченим і мати високу стійкість до не законних фінансових пропозицій щодо вирішення питань у Верховній Раді.

Депутат має мати прозорий фінансовий та майновий стан, якщо це підприємець -легальний бізнес, щоб уникнути тиску силових та інших структур з метою зміни ним політичної орієнтації.

З метою контролю громадою легальності отримання ним доходів, депутат має запропонувати громаді і впровадити під час виконання обов'язків народного депутата систему моніторингу особистих та доходів родини.

Друга вимога — електоральна підтримка великою кількістю політичних партій.

Об'єднана підтримка політичними партіями дає змогу говорити про висунення єдиного кандидата, який зможе з потужних позицій вести боротьбу з провладними кандидатами. Це дозволить уникнути взаємопоборювання, розпорошення голосів і можливої поразки на виборах, що показав негативний досвід виборів міського голови в Дрогобичі та попередніх виборів до Верховної Ради.

Третя вимога — місце проживання — Дрогобиччина.

Це не містечковість, а можливість покращення процесу комунікації з народним депутатом. Часте перебування депутата на окрузі дасть змогу налагодити постійний зв'язок керівників органів самоврядування регіону з центральною владою, підприємцям і керівникам підприємств за його підтримки брати участь у державних програмах і державних замовленнях.

Четверта вимога — знаність у регіоні, комунікабельність та компетентність у вирішення проблем Дрогобиччини.

Власне не рейтинг, а знаність, що означає широке коло знайомств, довіру, авторитет, напрацьовані виробничою діяльністю, громадською та політичною активністю, а не політтехнологами при допомозі гречки, білбордів та ЗМІ.

Народний депутат має мати чітке бачення проблем регіону, шляхів їх вирішення. Він має запровадити об'єднання регіональних влад і громад для спільного розв'язання проблем, що на сьогодні не зроблено жодним міським головою чи депутатом. Для цього він має мати добрі зв'язки як в Києві та і на місцях. Вміти переконувати на користь громади і друзів і опонентів.

Ці вимоги повністю корелюють з з критеріями доброчесності кандидата від руху "Чесно", в дечому доповнюють їх регіональними особливостями.

Головна їх особливість - це те, що вони формулюють вимоги не тільки для відбору кандидата, а й вимоги до роботи народного депутата.

Вважаємо, що ці вимоги до народного депутата разом з критеріями руху "Чесно" можуть стати ситом громади для відбору кандидатів у народні депутати України.

Маніфест громадського руху «Чесно»

Ми, українці, об'єднавшись, можемо змінювати власне життя.

Якщо нас десятки, ми можемо відстояти свій сквер, парк чи дитячий майданчик,

Якщо нас сотні, ми можемо протистояти цензурі.

Якщо нас тисячі, ми можемо захистити свою справу.

Якщо нас сотні тисяч, можемо мирно відстояти свій вибір.

Якщо нас мільйони - ми можемо змінити країну!

Шлях до змін - це нові ЧЕСНІ вибори.

Ми хочемо, аби влада була відповідальною.

Ми хочемо, аби наступні вибори до парламенту відчинили двері для НОВИХ і ЧЕСНИХ людей.

Ми хочемо нової якості української політики.

Ми вважаємо, що у Верховній Раді не має бути людей, які не відповідають нашим критеріям.

Ми не підтримуємо конкретних політиків чи політичних партій.

Ми об'єднуємося саме для того, аби зрозуміти, хто є хто.

Ми будемо питати політиків про їхню відповідальність і про все те, що для нас насправді важливо.

Ми будемо готуватися до виборів і голосувати свідомо.

Ми будемо боротися, аби наші голоси були пораховані ЧЕСНО.

Час діяти! Час об'єднуватися!

Критерії доброчесності кандидата

1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини

Оприлюднена достовірна інформація про випадки порушення особою прав і свобод людини (наприклад, кримінальне переслідування особи з політичних чи інших незаконних мотивів, перешкоджання роботі журналіста, ненадання інформації на запит, необгрунтоване обмеження свободи мирних зібрань, порушення виборчих прав) або зловживання своїм правом (наприклад, подання позову до журналіста, ЗМІ з вимогою надмірної грошової компенсації моральної шкоди). Порушення особою прав і свобод людини може полягати як у безпосередньому вчиненні відповідних дій або бездіяльності, так і у виданні відповідного наказу (прийнятті рішення), що призвело до порушення. Враховуються випадки грубого порушення прав або неодноразові випадки незначних порушень. Дії з перешкоджання роботі журналістів можуть полягати в тиску в будь-якій формі, погрозах, фізичному впливі, інших діях, спрямованих на перешкоджання виконанню журналістом чи ЗМІ своїх професійних обов'язків. Подання позову про відшкодування моральної шкоди з мінімальною грошовою вимогою (наприклад, одна гривня) не береться до уваги. Участь у діях, пов'язаних із зазіханням на безпеку, здоров'я, гідність або майно громадян, ксенофобські висловлювання щодо категорій осіб за ознакою мови, зокрема державної, культури або за іншою ознакою. 61% українців визнали цей критерій важливим

2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців

Кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції; Більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої.

Значущість запропонованих критеріїв оцінки кандидатів у депутати є високою для виборців усіх політичних сил: критерій переходів депутата з однієї фракції до іншої є дуже і достатньо важливим для 80% виборців партії «Батьківщина» (не дуже важливий і зовсім не важливий для 17%), 65% виборців КПУ (не дуже важливий і не важливий для 25%), 60% виборців Партії регіонів (не дуже важливий і не важливий для 35%), 71% виборців партії «УДАР» (не дуже важливий і не важливий для 21%), 72% партії «Фронт змін» (не дуже важливий і не важливий для 25%).

3. Непричетність до корупційних дій

Наявність раніше оприлюдненої, обґрунтованої інформації про причетність до корупції (хабарництво, прийняття рішень за наявності конфлікту інтересів, зокрема отримання доходу в результаті такого конфлікту, призначення на посаду близьких осіб, порушення вимог про несумність, тощо).

Враховуються факти притягнення особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення (адміністративні корупційнійні правопорушення, злочини у сфері службової діяльності та їх аналоги).

Враховується також оприлюднена інформація про обґрунтовану підозру у причетності особи до корупції. Така інформація повинна бути оприлюднена у засобах масової інформації чи мережі Інтернет та мати достатній рівень достовірності, а саме бути оприлюднена у виданнях, що дотримуються загальновизнаних професійних стандартів, підготовлена журналістом чи ЗМІ, бути не анонімною, ґрунтуватися на документах тощо. Інформація про підозри не повинна бути політично мотивована (тобто оприлюднена представниками політичної сили з метою компрометації своїх опонентів). 80% українців визнали цей критерій важливим

4. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

Відмова оприлюднити або надати на запит декларацію про доходи і майно; Невідповідність задекларованих доходів і майна стилю життя, який веде особа.

Декларація може бути оприлюднена ініціативно, тобто коли особа самостійно передала її в засоби масової інформації чи оприлюднила в мережі Інтернет, або надана у відповідь на запит Руху "Чесно". Посилання особи на передачу декларації в органи державної влади вважається відмовою в наданні декларації.

Невідповідність між стилем життя особи та доходами і майном, які ця особа задекларувала, встановлюється на підставі: повідомлень у ЗМІ щодо майна, яким користується особа (транспортні засоби, нерухомість, одяг, аксесуари тощо), навіть якщо це майно не належить їй на праві власності; інформації з відкритих джерел (бази даних, реєстри тощо) щодо майна або прав (наприклад, частка в майні юридичної особи), які належать особі; іншої інформації про стиль життя особи, який не відповідає її доходам і майну (наприклад, дорогі подорожі за кордон). Використовується раніше оприлюднена інформація, а також інформація, зібрана активістами чи партнерами Руху "Чесно". 74% українців визнали цей критерій важливим

5. Особисте голосування в парламенті

Зафіксовані випадки неособистого голосування народним депутатом або голосування замість іншого народного депутата.

Фіксуються випадки голосування іншою особою за народного депутата або голосування цим народним депутатом за іншу особу. Таке фіксування може здійснюватися за допомогою повідомлень в ЗМІ, фіксування фото-, відеозасобами або шляхом аналізу даних про присутність депутата в залі засідань (письмова та електронна реєстрація в залі) та його голосування.

66% українців визнали цей критерій важливим

6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів

Відвідування принаймні 75% пленарних засідань Верховної Ради України 6-го скликання. Ураховується реальна відвідуваність (фізична присутність на засіданнях). Фіксується шляхом аналізу даних про реєстрацію народного депутата, зокрема письмової реєстрації особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата України та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. 72% українців визнали цей критерій важливим.

 

Що заважає легалізації робочих місць на Дрогобиччині?

Друга тема Дискусійного клубу в Дрогобичі (24 травня) носила саме таку назву. Головним експертом виступив директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, депутат Дрогобицької міськради від партії «Батьківщина», колишній правоохоронець Богдан Волошин. До речі, роботу дрогобицької біржі праці високо оцінили в області – нещодавно їм надали перше місце згідно результатів роботи, та працювати все одно ще є над чим. Міськрайонний центр зайнятості, який охоплює своєю увагою місто Дрогобич та всі села району крім Уличного, Доброгостова та Станилі (вони належать до Стебницького центру зайнятості), провів у 2011 році 811 перевірок,в результаті яких виявлено понад 200 чоловік, які працювали нелегально (насправді виявити це дуже складно).

Пан Волошин коротко розповів про недоліки нелегального працевлаштування (ненормований робочий день, праця на вихідні, неможливість поскаржитися, відсутність відпусток, лікарняних, соціального захисту, відсутність стажу тощо). В той же час багатьом підприємцям вигідно мати нелегалів, адже відпадає потреба в бухгалтерії, писанні табелів, поданні податкової та іншої звітності, не потрібні конкурси, медогляди. А головне – за цих людей не потрібно сплачувати податки. В результаті ж втрачають не тільки ті ж самі наймані нелегальні робітники, але й бюджет. Директор центру зайнятості висловив думку, що головними причинами, через які в нас так сильно поширене нелегальне працевлаштування – це 1) недосконале чинне законодавство, 2) менталітет, 3) наші пристосування. За приклад він навів Канаду, де найкраще сплачують податки турки, а найгірше … українці. «Наші не вивчають закон, а думають, як його обійти. Часто наші люди хочуть стояти на обліку як безробітні, мати пенсію по інвалідності, субсидії та інші соціальні виплати і в той же час ще й нелегально працювати», - зазначив пан Волошин.

Коротко експерт зупинився на проектах реформ, які готує віце-прем`єр Сергій Тігіпко і які можуть бути впроваджені вже після виборів. Згадувалося про великі штрафи за порушення в бухгалтерії, про нову формулу мінімальної заробітної плати та тарифну сітку. Під час дискусії окремі виступаючі висловили думку, що таким чином буде здійснюватися тиск на неугодних, а драконівські закони призведуть, що підприємці просто згортатимуть свою діяльність. Хоча необхідність певних змін не заперечував ніхто – цілком очевидними є маневри підприємців з метою обмеження наповнення бюджету своїми грішми.

«Риба гниє з голови», почав говорити Сергій Розора, а Богдан Волошин одразу ж доповнив «але чистять її з хвоста». В час, коли пан Волошин розповідав, як держава йде назустріч у питанні легалізації шляхом дотацій для створення нових робочих місць, підприємець Володимир Кондзьолка розповів про часті виклики в прокуратуру через те, що бухгалтерія його підприємства не вказала працівників як сумісників. «Я не можу перевести працівники на півставки, а змушений його звільняти, хіба це правильно?» - запитував підприємець.

Є в питанні безробіття і певні нюанси – багато молодих людей просто не бажає працювати. Для прикладу, як зазначив пан Волошин, раніше за тунеядство садили, бо була 214 стаття, тепер нічого не робити інколи подається як якийсь престиж. А роботодавці не хочуть брати на роботу тих молодих людей, чиї батьки працюють за кордоном, адже ті мають гроші від батьків і часто теж не хочуть працювати, не цінують зароблену копійку, хочуть легкого життя. Іншим моментом є ситуація із промисловими підприємствами Дрогобича – їхні працівники поповнюють лави безробітних. В той же час у школах, лікарнях та в інших установах часто працюють бабусі та дідусі, яким поза вісімдесят, а молодь стоїть на біржі праці і це її влаштовує. Та вирішити проблему в окремо взятому регіоні неможливо, загальнодержавна стратегія в цьому плані повинна бути дещо інша. І за негативний приклад наводили колишнього керівника служби зайнятості пана Галицького та його зловживання.

Фактично до якогось спільного знаменника так і не дійшли, бо час було вичерпано і зустріч і так дещо затяглася. Традиційно до кінця залишилися найстійкіші. Наступне засідання Дискусійного клубу заплановано провести знову через два тижні.

Володимир Ключак

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 25 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником