Трускавецький вісник № 65 (444) від 31 травня 2012 р.

 
 

Трускавецький вісник № 65 (444) від 31 травня 2012 р.

31.05.2012 

У номері: Із сесії 31 травня у Трускавці; Хто відповість за смерть у поліклініці; Сесія на підвищених тонах у Дрогобичі; Східниця розширюється; Чи будуть тарифні війни у Дрогобичі.

Новини Трускавця та регіону

Хто відповість за смерть у поліклініці?

Як інформує наше джерело, сьогодні, 31 травня, біля полудня, на четвертому поверсі трускавецької поліклініки помер громадянин А., мешканець вулиці Данилишиних, колишній лікар одного з відомчих санаторіїв. Йому стало погано ще після підняття пішки на четвертий поверх, а спуститися вниз він вже не зміг. Смерть наступила на місці. Ймовірна причина – не витримало серце від непосильного навантаження підйому на четвертий поверх, а ліфт – несправний.

Хто понесе за це відповідальність і яку саме? Мер міста Руслан Козир, начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький чи головний лікар лікарні Андрій Кульчинський? Чи хтось інший? Адже минулого 2011 року витрачено значну суму грошей на ремонт ліфта поліклініки, акти виконаних робіт здані, кошти освоєні, а ліфт не працює, в неробочому стані. Тому цілком очевидним є факт, що цієї смерті могло б і не бути, якби до справи ремонту ліфтів у міській лікарні підійшли професійно та відкрито.

Руслан Козир прибув через п’ять хвилин та ще й не сам

У середу, 30 травня, трапився невеличкий конфлікт між сусідами на вулиці Річки (3 та 5). Про це повідомив нам один з учасників конфлікту пан Ш. Мешканець вирішив загородити стовпчиками в’їзд на прибудинкову територію, адже автомобілі там ставлять незаконно, територія перетворилася фактично в автостоянку. Та представник сусідів (забудівник готелю) терміново викликав міського голову і той прибув на місце події через 5 хвилин, та ще й не сам, а зі своїм заступником Петром Нестерівським. Голова втрутився у сусідську суперечку та не дозволив пану Ш. продовжувати роботи на власній території. Деталі цієї пікантної історії, в яку замішані досить впливові у Трускавці люди, в тому числі одна з депутатів ТМР, котра здійснила прибудову, що «вилізла» на тротуар, не подаємо.

Східниця розширюється

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької РДА, 29 травня перший заступник голови райдержадміністрації М. Винницький провів нараду з питань завершення робіт щодо зміни і встановлення меж смт. Східниця у зв'язку з тим, що селище претендує на статус курорту державного значення. У нараді взяли участь Східницький селищний голова І. Піляк та представники виконкому і депутатського корпусу Східницької селищної ради, Опаківський сільський голова Г. Шагур,  в.о. начальника управління Держкомзему О. Денькович, начальник Дрогобицького районного відділу ДПЦДЗК В. Кішко, інші відповідальні працівники. За підсумками обговорення прийнято рішення: підготувати звернення до Новокропивницької та Опаківської сільських рад щодо введення в межі смт. Східниця частини земель цих сільських рад; виготовити карти-схеми з нанесенням земель, які мають ввійти в межі Східницької селищної ради; погодити в установленому порядку передачу земель лісового фонду, які належать державному лісовому господарству; на підставі зібраних документів та наявних напрацювань подати на розгляд Дрогобицької районної ради клопотання про зміни і встановлення меж смт. Східниця.

Чи будуть тарифні війни і в Дрогобичі?

Про те, щоб підняти тарифи з утримання будинків та прибудинкової території, подумують і в Дрогобичі. Так, зокрема, на 20 червня заплановано провести з цього питання громадські слухання. Про це повідомляє департамент міського господарства Дрогобицької міської ради в особі директора Андрія Яніва. Департамент запрошує усіх зацікавлених осіб (споживачів, громадські організації тощо) взяти участь у відкритих слуханнях щодо зміни рівня тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у м. Дрогобичі, які відбудуться 20.06.2012року о 10.00год. у приміщенні Дрогобицької міської ради (II поверх, сесійний зал), за адресою пл. Ринок,1 м. Дрогобич. Згідно із програмою проведення відкритих слухань, міською владою запропоновано до розгляду наступні питання: 1. Причини та обґрунтування необхідності зміни тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня; 2. Загальний розмір тарифу (з ПДВ) та його структуру для кожного будинку індивідуально; 3. Періодичність та строк надання на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Усі зацікавлені особи до дати проведення слухань мають право надіслати письмові зауваження, пропозиції чи заперечення на адресу: КП "Житлово-експлуатаційне об’єднання" Дрогобицької міської ради, 82100, вул.Індустріальна,4 м. Дрогобич, Львівська область.

Вшанували пам'ять Великого Каменяра

 28 травня у Дрогобичі біля пам’ятника Іванові Франку відбулись урочисті заходи з нагоди 96-ї річниці з дня смерті Великого Каменяра. Розпочався захід з панахиди. Слово про Івана Франка виголосив секретар міської ради Тарас Метик. У своєму виступі він зазначив: «Ми повинні пишатися тим, що Дрогобич є містом Івана Франка, що наша земля породила людину, яка заявила про українство у цілому світі. Ми повинні нести у серці утвердження того, що ми є нащадками великого Каменяра. Він був справжнім поводирем для свого народу, а його праці, його слова, його прагнення свободи гідний приклад відданості рідній Батьківщині».

Про світоча українського письменства, вченого, громадсько-політичного діяча, провідника національного відродження України - Івана Франка говорили у своїх виступах проректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Юрій Кишакевич, підприємець Ігор Курус, онук Івана Франка Роланд Франко. У вшануванні пам’яті Каменяра взяли участь представники влади, громадськості міста, учні навчальних закладів. До підніжжя пам’ятника Іванові Франку були покладені вінки та квіти.

Подарунки патріота

Приємний подарунок напередодні літа отримали освітяни Трускавця зі столиці нашої держави. Молодий душею патріот України з Києва Сергій Шаблій за сприяння вчителя і поета В’ячеслава Умнова передав вчителям української мови і літератури та історії шкіл міста кілька цікавих видань: книгу Павла Штепи «Українці і москвини», «Українофобію», інші книги та 40 піврічних передплат на часопис «За вільну Україну».

Власна інформація

Депутати переймаються поїздами, гучною музикою та українською мовою

Друге пленарне засідання XVIII сесії Трускавецької міської ради пройшло у четвер, 31 травня. Порядок денний зазнав невеличкого коригування за пропозицією голови бюджетної комісії Юрія Беднарчука – Трускавець має намір взяти участь у всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування. Також вкралася невеличка помилка у проект рішення з програми соціально-економічного розвитку, тож ці нюанси потрібно було врахувати.

Депутати у своїх запитах порушили надзвичайно важливі для міста питання. Так, Євген Юник зачитав текст звернення до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, голови ЛОДА Михайла Костюа та гендиректора «Укрзалізниці» щодо відновлення руху потягів з Харкова та Дніпропетровська до Трускавця. Відміну цих двох поїздів названо «підривом економічної спроможності курорту». Заперечень не було жодних, навпаки, депутат Ігор Пілько гаряче підтримав колегу і назвав відміну поїздів «катастрофою для міста», питанням найважливішим з усіх, які сьогодні обговорюються в сесійній залі. Ігор Федорович висловив готовність разом з делегацією поїхати для вирішення питання у відповідні організації (напевно, в «Укрзалізницю»), він також у своїх запитах звернув увагу на необхідність нанесення штрихової лінії на автодорозі Трускавець – Дрогобич, щоб можна було обганяти авто.

Також Ігор Пілько порушив питання галасу біля корчми, котра знаходиться в курортному парку, нижче латинського костела. Гучна музика, яка в часі Великого посту була зовсім недоречна (тоді там крутили непристойні сороміцькі вульгарні коломийки та подібні співанки), тепер ще більше дратує, адже найчастіше звучить саме російська попса. Хоча в загальний шумовий ефект поряд із східницьким телевізором, який тепер рекламує страви азербайджанської кухні, ця корчма певною мірою вписується. Депутат зауважив, що гуляючи біля цієї корчми, йому соромно було б признатися, що він депутат і теж певним чином відповідальний за те, що ж там відбувається.

Питання, яке хвилює перевізників-таксистсів, котрі мають укладені угоди з комунальним АТП, порушив депутат Богдан Процишин. Обабіч них стоять нелегали без дозволів, ліцензійних карток і жодного офіційного статусу і роблять конкуренцію. Тож депутати звернулися із зверненням та додатком із номерами авто найактивніших порушників до начальника Трускавецького МВ ГУМВСУ Івана Малиша, прокурора Трускавця Олександра Кучерявого та начальника трускавецької ДПІ Романа Гладія, щоб ті вплинули на ситуацію. Натомість депутат Андрій Кульчинський розповів, що збільшилася кількість покусаних бродячими собаками – що характерно, трускавецькі пси виявляють патріотизм, бо кусають найчастіше приїжджих. Причиною цього може бути факт, що часто відпочивальники своїм дітям дозволяють іти на контакт із бродячими собаками і не пильнують за дітьми, а також певну роль у цьому процесі відіграють і намагання підгодовувати бродячих собак та гладити їх. Також депутат Кульчинський цікавився, що ж таке будується нижче Івасюка, 1. Очевидно, він не читав новину на «ТВ», що це азербайджанці за сприяння пані Валентини будують новий супермаркет.

Зате уважно читає місцеві новини секретар міської ради Петро Шумин. Петро Євстахович взявся пояснювати представникам ЗМІ, чому ж у мерії відмовилися від проекту пам’ятника-погруддя Івана Франка, який пропонував встановити ЗАТ «Трускавецькурорт». Мало того що автор проекту не знав жодного вірша чи твору Великого Каменяра, так ще й погруддя мали намір встановити десь «за плотом» і тому містобудівна рада відмовила. Заступник генерального директора ЗАТу депутат Анатолій Стародуб висловив впевненість у тому, що порозуміння як у цьому, так і в інших питаннях вдасться досягнути.

Депутат Богдан Габшій розповів про численні наїзди на людей, а особливо на дітей на пішохідному переїзді по вулиці Стуса – між магазинами «Едем» та «Овочі-фрукти». Дійсно, там машини ганяють так, начебто жодного пішохідного переходу немає. Тому депутат просить відновити «зебру» на цьому місці. Свої коментарі з цього приводу дали начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький та заступник міського голови Петро Нестерівський.

Депутат Павло Швець пригадав минулий рік, коли «робили» вулицю Сагайдачного. Тоді депутат з автором цих рядків об’їхали всю вулицю і зафіксували порушення при ремонті дороги, коли з-під асфальту в численних місцях витікала вода, а стики зароблені вкрай неякісно. Павло Костянтинович вже тоді бив на сполох, що до весни ця дорога буде з ямами і він був правий. Так враження, що жодного ремонту на цій вулиці не було. Та з відповіді Юрія Терлецького виникало, що міська влада тут ні при чому, а крайніх треба шукати чи то в автодорі, чи то в Службі автомобільних доріг. Словом, як завжди, «ми не маємо впливу на ці процеси» і відповідальних за звичайне відмивання коштів нема. Також пан Швець попросив вивести зі складу комісії з питань ЖКГ депутата Зануду, котра жодного разу протягом року не брала участі в робот комісії і тому комісія часто засідає на межі кворуму.

Звернення на захист української мови зачитав голова фракції «За зміни» Сергій Мицик. У ньому багато уваги приділяється Партії регіонів, котра покликана об’єднувати людей, є заклики до Лева Грицака, щоб той виконав свої обіцянки (наче б у Трускавці і далі при владі був Лев Ярославович, а не пан Козир). «Леве Ярославовичу, віримо, що ви є патріот, якому небайдужа доля України», - зачитав Сергій Орестович та несподівано для залу закликав гендиректора «Карпат» та лідера ТМО ПР доєднатися до дій опозиції. Звернення, до речі, підписало кілька депутатів, котрі представляють ряд політичних сил у Трускавці. Заступник Лева Грицака по партійній лінії, депутат Святослав Павлечко зауважив, що позиція ЛОО ПР у мовному питанні є відома – її виклав голова регіоналів Львівщини, нардеп Петро Писарчук. А позиція така – є одна державна українська мова.

При розгляді основних питань порядку денного кореспондент «Трускавецького вісника» присутнім не був, тому зазначимо лише, що питання вибору споживачами послуг ЖКГ зрушило з місця, затверджено проект, який має пройти ще процедуру регуляторного акту, але до кінця навряд чи комусь вистачить сили дійти – для обрання окремих послуг чи вилучення існуючих з діючого переліку потрібна буде згода 100% мешканців будинку, що є радше фантастикою, ніж реальністю. Та ще й мешканці повинні довести, що вони самі забезпечуватимуть виконання цієї послуги, а після цього виконком має дати добро на рішення 100% жителів цього будинку.

Депутати натомість не затвердили план детальної забудови території навколо питного озера, чим поставили у тупик заступника гендиректора фірми «Альфа плюс» Віктора Марченка. Мотивація була проста – спочатку нам цілодобове водопостачання, а тоді ми дамо згоду на цей детальний план забудови території. До речі, якісь громадські слухання (можливо, з цього питання також) ініціює одна з трускавецьких ГО на 8 червня, о 17.20 в Народному домі.

Володимир Ключак

У Дрогобичі сесія відбулась на підвищених тонах

29 травня відбулась чергова XIX сесія дрогобицької міської ради. Із 50 депутатів були присутні лише 34. Якими ж такими важливими справами треба бути зайнятим, щоб один раз в місяць не з`явитися на засідання, де вирішуються важливі для Дрогобича питання? За нашими спостереженнями, протягом останніх чотирьох місяців сесію відвідує не більше сорока народних обранців.

КП "Дрогобицька лазня" буде працювати.  Сесія розпочалась із невеликого скандалу, який влаштували дрогобичани, що прибули до міської ради для того, щоб стати на захист КП "Дрогобицька лазня". Найбільше дісталось Михайлу Ваврину. Згодом Олексій Радзієвський запевнив людей, що ніхто не збирається закривати лазню і заклад працюватиме і надалі. Також міський голова зазначив, що дуже радий тому, що дрогобичани відвідали сесію і їм не байдужа доля міста. Варто зазначити, що сесійні засідання є відкритими, тому будь-хто, кому цікаво, як працюють депутати може бути присутнім на сесії. Дату проведення сесій можна дізнатись на офіційному сайті Дрогобицької міської ради.

Що заважає депутату Федаку? Степан Федак із депутатської трибуни заявив, що "Вишиванка Фест" відбулась більше тижня тому та афіші ще й досі не прибрані. Не зрозуміло лише, на чию адресу прозвучали ці докори, комунальників чи організаторів фестивалю. Пан Федак нещодавно став працювати у департаменті міського господарства. Напередодні ми хотіли поспілкуватись з ним, та депутат категорично відмовився давати інтерв`ю та депутатський звіт. Чим мотивовані такі дії, Степан Федак не пояснив.

Червоний прапор чи георгіївська стрічка? Про те, як Михайло Ваврин "любить" Олексія Радзієвського, відомо всім і кожному. Цього разу пан Ваврин не втратив нагоди "вколоти" міського голову, привселюдно зачепивши тему Другої світової війни. Михайло Васильович зазначив: "Олексій Радзієвський то іде під червоними прапорами, то з георгіївською стрічкою, то визнає голодомор геноцидом. Вам ще залишилося визнати двомовність у Дрогобичі!". Також пан Ваврин навів історичну довідку, що георгіївська стрічка — російська імперська символіка, двоколірна стрічка, яка застосовувалася в оформленні низки військових нагород в Російській імперії. З'явилась у 1769 році як додаток до вищої нагороди Російської імперії — Ордена святого Георгія, заснованого російською імператрицею Катериною II. Жовтий колір символізував російську імперську корону, а чорний — двоголового орла. Та, мабуть, Михайло Ваврин не до кінця прочитав інформацію з Вікіпедії, бо наприкінці інформаційної довідки йдеться про те, що в 1943 році був заснований Орден Слави, до якого додавалася жовто-чорна стрічка, що отримала назву гвардійської.

А що з дорогами? Це питання порушив Богдан Пристай, який зазначив, що неодноразово Олексій Васильович обіцяв до кінця 2012 року закінчити ремонт дороги по вул. І. Франка. Минуло вже п`ять місяців, а ремонт навіть не розпочали. На що Олексій Васильович відповів: "Заспокойте громаду. Справа не в грошах, вони вже зарезервовані, тож дорогу буде зроблено до кінця року. Спочатку треба завершити тендерні процедури. Через два тижні роботи розпочнуться". Достовірність цих слів ми перевіримо за два тижні. Тоді очікуйте фоторепортаж на ДІ. Перевіримо, чого варте слово міського голови? Ціну слова Андрія Яніва вже всі побачили.

Доцільність існування вечірньої школи. Це питання має дослідити депутат Лариса Картеда за дорученням міського голови. Також у цьому приміщенні з 2005 року діє психолого-медико-педагогічна консультація, де кваліфіковану допомогу отримують десятки дітей. Усе наче б то добре та є одне "але" - відсутність пандуса. Тут ця річ дуже потрібна, оскільки за консультаціями звертаються і діти-інваліди. Сподіваємось, міська влада відгукнеться і виправить ситуацію.

І про освіту загалом…  Приємна новина чекає освітян. Жодних заборгованостей по відпускних не буде. Тож можна із спокійною душею іти на заслужений літній відпочинок. Під час перерви виникла суперечка між депутатом С. Гориславським та директором ЗОШ№8 О. Фурдином. Сергій Гориславський стверджував, що виїздив з депутатами до школи, приміщення виглядає "як після війни". Директор школи, навпаки, заявляв, що заклад відремонтовано на 90 відсотків. Як усе насправді знають лише ті, хто там вчиться та працює.

У кого "рильце в пушку"? Це визначали між собою О. Радзієвський та О. Хрущ у справжньому словесному двобої. Зачепили земельне питання: зокрема, цього дня було прийнято рішення про те, що буде роздано усім бажаючим 130 земельних ділянок по вулицях А. Шептицького та С.Наливайка. Уже є відповідні проекти. Олег Хрущ назвав усе це "розводом", пояснивши, що є люди, які по двадцять років чекають на отримання земельної ділянки. Згодом конфлікт перейшов на особисту площину з виясненням, хто скільки землі "заграбастав" і "у кого рильце в пушку?". Врешті-решт за документ проголосувало 28 депутатів за умови, що слово "конкурс" буде виключено з документації. Земельні ділянки будуть роздаватися тим, хто написав відповідні заяви. Черги, як такої, немає, - зазначив начальник управління комунальних ресурсів Ростислав Росоха. Особливість видачі цих земельних ділянок полягає у тому, що вони видаються безкоштовно, але за установку всіх комунікацій власник має заплатити 84 тис. грн. Не всім, хто написав заяву це по кишені, а інших варіантів не передбачено.

Оксана Каспрук, «ДрогобичІнфо»

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 31 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником