Трускавецький вісник № 70 (449) від 27 червня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 70 (449) від 27 червня 2012 р.

27.06.2012 

У номері: Обікрали керівника оздоровниці; Олег Баган – лауреат премії імені Бандери; Перспективи комунального господарства в Бориславі; І хто ми після цього; Новини Стебника; Вечір пам’яті Ореста Мацюка; Із прийому міського голови; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Обікрали керівника оздоровниці

В ніч з понеділка на вівторок невідомі зловмисники обікрали помешкання керівника однієї з оздоровниць Трускавця, інформує наше власне джерело. Користуючись тим, що пан N. із сім’єю перебував на відпочинку за межами області, злодії проникли у приміщення житлового будинку фактично в центрі Трускавця та обікрали його повністю. Забрали багато. Найгірше, що злодії змогли зламати металевий сейф. Розслідуванням справи займається Трускавецький міськвідділ міліції.

Олег Баган – лауреат премії імені Бандери

Дрогобичанин Олег Баган став одним із трьох переможців Обласної премії імені Героя України Степана Бандери. Про це повідомила прес-служба Львівської облради. Так, 26 червня на початку роботи ХІХ сесії Львівської обласної ради її голова Олег Панькевич оголосив імена перших переможців Обласної премії імені Героя України Степана Бандери у трьох номінаціях. За підсумками засідання журі з присудження премії першими переможцями стали:

- Олег Баган – науковець, публіцист, громадський діяч, керівник ГО «Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова», упорядник багатьох науково-публіцистичних видань, видавець, з міста Дрогобич – в номінації «Громадська діяльність»;

- Олександр Панченко – громадський діяч, політик, видавець, правозахисник і краєзнавець з міста Лохвиця, що на Полтавщині – в номінації «Політична діяльність»;

- Ярослав Гаврилюк – народний артист України, режисер, упорядник книги «Крути. Січень 1918 року», з міста Києва, та Євген Перепічка – історик, громадський діяч, автор десятків дослідницьких праць, зокрема «Феномен Степана Бандери», публіцист з міста Львова – в номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність», розділивши премію порівну.

Обласну премію імені Героя України Степана Бандери було затверджено рішенням Львівської обласної ради від 16.03.2012 р. № 423. Згідно Положення, премію обласної ради призначають у галузі національного державотворення. Премією відзначають громадських і політичних діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Премію присуджують щорічно напередодні 1 січня – дня народження Степана Бандери (цьогоріч – з нагоди Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року з урочистим врученням 30 червня 2012 року).

Здобувача премії (особу чи інституцію) висувають громадські, політичні та наукові інституції з обов’язковими рекомендаціями щонайменше трьох авторитетних громадських, політичних та наукових діячів способом подання текстового тезового викладу громадської, політичної та наукової діяльності та її результатів в українському державотворенні (проект, винахід, інвестиції, науково-теоретичні праці: монографія, посібник тощо відповідного спрямування). Грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20 тисяч гривень.

В трускавецькому костьолі – новий вікарій

Завершив свою роботу на місії отець-вікарій трускавецької парафії РКЦ Внебовзяття Пресвятої Діви Марії Вєслав Маєвський (Чину Найсвятійшого Ізбавителя). В неділю, 24 червня, отець Вєслав попрощався з вірними та виїхав до монастиря в Польщі. Його на посаді вікарія замінив отець Славомір Скубіш, теж священик-монах чернечого ордену редемптористів.

Власна інформація

Вісті зі Стебника

День молоді. День молоді у Стебнику відбувся як завжди на просторому майдані ім. Тараса Шевченка. Молодь міста привітали міський голова Василь Пецюх та один з депутатів Львівської обласної ради. Вони говорили про те, що за Стебником є майбутнє, бо має потужну сировинно-мінеральну базу, яка чекає на свого виробника. А молодь тут повинна сказати своє вагоме слово. Відбувся святковий концерт за участю художніх колективів міста. Розваги молоді тривали до пізнього вечора.

Завтра – відкриття нового стадіону. Завдяки значній спонсорській допомозі уродженця Стебника, нині киянина, активного громадського діяча, засновника регіональної газети «Каменяр» Ігоря Куруса у Стебнику збудовано практично новий стадіон. Його відкриття відбудеться завтра, 28 червня. З нагоди такої події буде відслужено молебень, відбудеться футбольний матч на кубок Конституції України, концерт за участю заслуженого артиста України Тараса Курчика, ігри та розваги.

Із сесії Стебницької міськради. Депутати Стебницької міської ради 27 червня провели 20 сесію VІ демократичного скликання. Вони обговорили зміни у міський бюджет на 2012 рік, утворили ліквідаційну комісію з ліквідації КП «Стебницьке підприємство житлово-комунального господарства», розглянули подання прокуратури щодо усунення порушень про інвестиційну діяльність ТОВ «Стебникводоканал» та на рішення міської ради №167 від 6 червня 2011 року та ряд інших питань, що стосуються господарської діяльності міста та його установ.

Андрій Говіщак

І хто ми після цього?

Згадуючи Майдан 2004 р. - тоді не тільки я, а й багато хто, в тому числі і за межами України, були горді за наш український народ, за країну, в якій живемо. Ходили з гордо піднятими головами. Відчули себе людьми, з якими можна мати справу.

А сьогодні? Задаймо кожен собі запитання: ким сьогодні я себе почуваю після того, як дозволив прийняти закон фактично про нищення української мови? Сказати, що мені соромно за нас, українців, - це нічого не сказати. Ми зараз дозволяємо україноненависницькій владі нищити майбутнє своїх дітей та внуків. Що ми робимо? Хто ми після цього? Сліпі і немічні, як щойно народжені кошенята, яких топлять колісніченки, табачники, ківалови...

У кожній телепередачі глузують і сміються, наскільки ми з гордого народу буквально за два роки стали на коліна, перетворилися на біомасу, з якої можна все робити: знущатися, принижувати, бити, вбивати, забирати мову. В іншій цивілізованій країні такого взагалі не може бути, і ті продажні політики давно були б змушені тікати від гніву народного. Що ближче до виборів, то буде ще краще. В Росії вже ввели закон про заборону зібрань і штраф за порушення - 70 тисяч гривень для громадян, а для посадовців - 140 тисяч гривень. Думаю, що і у нас він вже скоро буде для «покращення життя вже сьогодні».

В мене напередодні виборів є прохання до старшого покоління. До старшого покоління тому, що вибори і виграють за їх рахунок. Не продавайте своїх дітей і внуків у рабство! Невже кілограм гречки, вкраденої у вас же, вартує, щоб дозволити знищити майбутнє дітей? Ні, і ще раз ні! Люблячі нас дідусі і бабусі чомусь хочуть для молоді того ж ярма, з якого з великим трудом вибирались десятиліттями. Що ж то за любов з елементом садизму? А щоб такого не відбувалося, ТРІМ, хто прийде до влади восени, треба подумати про безтурботне життя старших і після виходу на заслужений відпочинок могли нормально жити, подорожувати світом, відчувати себе повноцінними людьми, а не жебраками. Українці, де наша гордість?

Володимир Мидянка, член ВО «Свобода», газета «Нафтовик Борислава»

Наше комунальне господарство та його найближчі перспективи

Про складне становище, в якому перебуває нині житлово-комунальне господарство міста, написано і сказано багато. Більшість мешканців знає, що комунальне господарство у буквальному розумінні складається із комплексу проблем, для вирішення яких потрібні час, а головне - гроші. Тому нашу розмову із начальником відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олегом Левицьким ми побудували на обговоренні найближчих перспектив, які можуть очікувати бориславців у поліпшенні водо- та теплопостачання, а також ремонту міських доріг.

- Пане Олеже, про проблеми водопостачання Борислава та Східниці відомо чи не усій Україні. Чи не могли б Ви бодай контурно окреслити, на які позитивні зміни можуть тут розраховувати бориславці та східничани найближчим часом?

- З початком весни водопостачання міста поступово налагоджується. Маємо навіть певні позитивні зміни на краще, хоч, зрозуміло, загальний його стан далекий від бажаного. Завдяки зусиллям міської влади Бориславу вдалося затвердити на рівні Львівської облдержадміністрації цільову програму водозабезпечення міста, а також стати учасниками Державної програми «Питна вода України». Згідно цієї програми цього року мають бути профінансовані реконструкція мереж та два об'єкти водопостачання - локального водозабору «Валька» та насосної станції «Рибник». На насосній станції на початку року ми мали надзвичайну ситуацію, пов'язану з виходом із ладу двох електродвигунів. У зв'язку із цим наприкінці лютого та початку березня місто відчувало серйозні проблеми із водозабезпеченням. Програма реконструкції насосної станції «Рибник» передбачає заміну обладнання, що суттєво поліпшить її роботу та зменшить енергоємність станції. Під час реконструкції буде проведено заміну електромагнітних пускачів, а також виконано низку електромонтажних робіт, включаючи заміну проводки. Це дасть змогу суттєво знизити енергоспоживання станції. Перша черга реконструкції «Рибника» передбачає виконання робіт на загальну суму 5 млн. грн. Наразі грошей ще немає, хоч усі передумови для фінансування виконані. Маємо розуміння на рівні обласної адміністрації та Міністерства житлово-комунального господарства. Тож сподіваємося, що у другому півріччі кошти для реконструкції насосної станції у Рибнику надійдуть. Якби нам вдалося цього року також провести реконструкцію локального водозабору «Валька», то місто відчуло б суттєве поліпшення водопостачання. Дешева вода з «Вальки» забезпечувала б потреби мікрорайонів вулиць Коваліва та Трускавецької - найбільш об'ємних мікрорайонів міста щодо водоспоживання. Воду з уже реконструйованого локального водозабору «Ріпне» можна було б розподілити між іншими мікрорайонами міста. Надалі, 2013 - 2014 років, слід провести реконструкцію менш потужних локальних водозаборів «Раточин» та «Штателянди», дебіт яких також суттєво позначився б на загальній картині забезпечення міста водою. Це, так би мовити, найближча перспектива вирішення питання щодо поліпшення водозабезпечення міста. Гарантувати, що усі ці роботи виконають у найближчі два-три роки, звичайно, не можу. Усе залежить від фінансування із Державного бюджету. На жаль, коштів у міській казні для виконання такої програми немає. Хочу також зазначити, що якщо цього року нам вдасться реконструювати «Вальку» та першу чергу насосної станції «Рибник», мешканці міста неодмінно відчують поліпшення у водозабезпеченні. Добове споживання води нині складає трохи більше трьох тисяч кубометрів. А потужність локальних водозаборів «Ріпне» та «Валька» після реконструкції складає по дві тисячі кубометрів води на добу кожен. Практично місто із двох реконструйованих водозаборів отримуватиме чотири тисячі кубометрів води. Реконструкція насосної станції у Рибнику забезпечить надійність водопостачання. Адже насосна станція працюватиме стабільно, без отих побоювань чи збоїв у роботі, що їх маємо сьогодні. Стабільна робота насосної станції дасть можливість утримувати у мережі необхідний тиск, відтак воду отримують люди, які мешкають на останніх поверхах багатоквартирних будинків. Нові магнітні пускачі та електродвигуни забезпечуватимуть економію електроенергії. Перспективи, безперечно, є. Проте особливих ілюзій вимальовувати не варто, адже, окрім водозаборів та насосної станції, маємо у місті діряві мережі, які також потребують заміни. А це  все - час і кошти, яких, на жаль, місто сьогодні не має.

- А чого слід очікувати із ремонтом доріг? Велику надію щодо їх ремонту більшість мешканців пов'язувала із «Євро-2012», проте футбольний чемпіонат скоро завершиться, а дороги на Східшщю та Дрогобич немає досі...

- У травні голова облдержадміністрації Михайло Костюк підписав розпорядження, згідно якого на капітальний та поточний ремонт доріг у Бориславі виділено більше мільйона гривень. Хочу зазначити, що до принципів підбору, розрахунку і методів фінансування відділ житлово-комунального господарства підійшов дуже відповідально. Опрацьовано усю оновлену нормативно-правову базу, що регламентує діяльність органів місцевого самоврядування при вирішенні цих питань та підготовлено декілька варіантів ремонту міських доріг. Область зупинилася на варіанті, який цього року передбачає капітальний ремонт вул. Дрогобицької на суму 773 тис. грн. та поточні ремонти вулиць: С. Коваліва - 90 тис. грн., В. Великого - 60 тис. грн., Данила Галицького - 30 тис. грн., а також Дрогобицької - 151 тис. грн. На вул. Дрогобицьку двічі виділяли кошти, оскільки на окремих ділянках мова йде про ліквідацію ямковості, а подекуди дорожнє полотно потребує капітального ремонту. Загалом на ремонт цієї вулиці буде витрачено близько мільйона гривень. Не очікуючи розгляду поданих варіантів, наш відділ подав у службу автомобільних доріг Головного управління розвитку інфраструктури ЛОДА заявку про необхідність дофінансування ремонту доріг. Йшлося про вул. Дрогобицьку та С. Бандери на суми, що дійсно потрібні для їх ремонту. На Дрогобицьку потреби складали 10 млн. грн., а С. Бандери - 5 млн. грн. Проте згідно із традицією, що утвердилася в обласних владних кабінетах, та діючих норм законодавства, місцеві органи влади отримують ті кошти, що їх передбачено певній території згідно розрахунків. Тому сума у розмірі 1 млн. 105 тис. грн. - це ті реальні гроші, що їх ми сьогодні можемо використати для ремонту доріг Борислава. У бюджеті міста для ремонту доріг передбачено 200 тис. грн. Це в основному кошти, які будуть використані для спів-фінансування ремонтних робіт за рахунок Державного та обласного бюджетів. За рахунок обласного бюджету планується також профінансувати роботи н суму 526 тис. грн. із ремонту вул. Івасюка. Йдеться про відтинок дороги від площі Івана Франка до повороту на вул. Потік, а також ділянку вул. Потік до травматологічного та хірургічного відділень міської лікарні. Це та невелика ділянка дороги, від якості якої дуже часто залежить чиєсь життя. Тому ми плануємо зробити нормальну дорогу для доїзду до лікарні.

- А як буде із вулицею Степана Бандери?

- Ремонт цієї вулиці також включено у перелік 2012 року. Проте Головне управління розвитку інфраструктури включило ремонт цієї вулиці у другу чергу. На ремонт вул. С. Бандери планується затратити 623 тис. грн.

- Як трактувати поняття «друга черга»?

- Це також державні кошти, які стягуються із платників податків у вигляді обов'язкового збору на паливо. Перша черга - це гарантовані кошти, які надійдуть до бюджету. Друга черга - очікувана сума від прогнозованих надходжень. Йдеться про те, що до закінчення року кількість реалізованого палива зросте, і відповідно збільшаться надходження до бюджету, які можна буде використати для ремонту доріг, їх, власне, заплановано використати для ремонту вул. С. Бандери.

- У місті багато говорять про закриття котельні по вул. Д. Галицького. Наскільки це відповідає дійсності? Чи вартує мешканцям центральної частини міста до початку опалювального сезону встановлювати в помешканнях індивідуальні системи опалення?

- Розмову щодо котельні по вул. Д. Галицького слід вести предметно. У місті діє розроблена й затверджена сесією міської ради перспективна програма розвитку теплозабезпечення із чіткою виписаною схемою теплопостачання. Згідно цієї програми котельня на вул. Д. Галицького ліквідовується, а центральна частина переводиться на індивідуальні системи опалення. На підставі цієї програми більше п'яти років поспіль мешканці центральної частини мали змогу безперешкодно отримувати дозвіл на встановлення у своїх квартирах індивідуальних систем опалення. Обладнання котельні по вул. Д. Галицького застаріле й малоефективне. Теплові мережі вкрай зношені. Котельня працює в аварійному режимі. Реконструкція ЇЇ не передбачена, тож не виключено, що у будь-який момент ця котельня може вийти із ладу. Тож мешканці центральної частини можуть залишитись без тепла. Хочу відразу застерегти власників квартир, які розраховують у випадку аварії обігрівати приміщення за рахунок електроенергії. Електричні мережі на такі навантаження не розраховані, тож, цілком можливо, вони також вийдуть із ладу у перший же день через перенавантаження. Що це означає у двадцятиградусний мороз, пояснювати не потрібно. Важливо, щоб люди знали і головне розуміли: відповідальності за це ніхто нести не буде. Котельня по вул. Д. Галицького вичерпала свій ресурс і її виводять із експлуатації. Часу для встановлення індивідуального опалення у помешканнях було більше, ніж достатньо. Тому щиро раджу всім мешканцям центральної частини міста, які мають сумніви щодо необхідності встановлення індивідуального опалення, не зволікати, а встановити у своїй квартирі індивідуальну систему опалення, її переваги вони зможуть оцінити із настанням перших холодів.

Розмову записав Петро Магур, газета «Нафтовик Борсилава»

Орест Мацюк – патріот, що вболівав за кожний клаптик паперу

Була б дуже бідна історія України без імен, які народила земля Трускавця – Василь Білас, Дмитро Данилишин, Роман Різняк, Дарія Гусяк… Але не лише героїв дарує земля наша, вона народжує й світочів думки. Так золотом в історію української науки вписано ім’я Ореста-Нестора Мацюка, - такими словами розпочав 24 червня 2012 року урочисту Академію з нагоди 80-ліття з Дня народження Ореста Мацюка, організовану Радою старійшин, краєзнавець і співавтор дослідження про Трускавець з Орестом Мацюком Іван Скибак.

Орест-Нестор Ярославович Мацюк — український історик, архівіст і знавець філіграней водяних знаків на папері, історик паперу, краєзнавець, доктор історичних наук (1995), професор (1997), заслужений працівник культури України (1994).

Народився 24 червня 1932 р. у Трускавці в родині вчителів. Помер 17 липня 1999 року.

У 1956 році закінчив економічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту. У 1972 закінчив Московський державний історико-архівний інститут. Знав кілька мов, вільно володів польською й німецькою, в архіві освоїв латину. Навчився палеографії, хронології, метрології, дипломатики. Був джерелознавцем, бібліографом, навчав тонкощів архівної справи молодших колег і дослідників, щедро ділився з колегами темами та джерелами. Саме Орест Мацюк знайшов документи, що підтверджують наявність друкарень у дофедорівський період і на інших землях України.

Науковий ступінь доктора історичних наук отримав без попереднього захисту кандидатської дисертації за монографію «Історія українського паперу».

Професор Львівського державного Університету, директор Центрального державного архіву в м. Львові (з 1991 року), Орест Мацюк відомий широким колам істориків, архівістів, спеціалістів різноманітних допоміжних історичних наук країн Європи та поза нею.

Та за цими офіційними рядками біографії стоїть не сухий ідеал, а жива добра людина. Поділитися спогадами про Ореста Мацюка 24 червня приїхали в Трускавець багато його друзів, однокласників, однокурсників, колег. Так, заступник Ореста Мацюка у Львівському державному історичному архіві Іван Сварник чесно відзначив, що адміністратор з Ореста Мацюка був не дуже добрий. Але він мав хист історика, іскру Божу дослідника, який зробив надзвичайно великий внесок в розвиток архівознавства. Фундаментальне дослідження про Галицьке намісництво, історія українського паперу та дослідження фортифікаційних споруд України ніколи не втратять свого наукового та довідникового значення. Орест Ярославович був дуже ретельним і наполегливим в роботі, вважав, що за рік роботи в архіві можна вивчити хіба що де розміщений туалет та читальний зал. Разом з тим Орест Мацюк був дуже скромним, одна з тез: «Якщо хтось думає, що він незамінний, нехай запхає палець у воду, витягне і подивиться, який слід залишився…»

Та сам Орест-Нестор Мацюк виявився незамінним. З його смертю його дослідженнями продовжують користуватися, та ніхто не продовжує вивчення важливих тем…Це був справжній патріот України, який вболівав за кожний клаптик паперу, створеного на наших теренах.

Дуже детально про трускавецький родовід Ореста Мацюка розповів керівник краєзнавчого клубу «Сива давнина» Микола Іваник. Спогадами про роки навчання в школі поділилися товариш Ореста Мацюка зі шкільних літ, трускавчанин, доцент Львівської комерційної Академії, член президії Ради старійшин Михайло Мацько та однокласник та родич – троюрідний брат мами Ореста Розалії – Зеновій Габшій.

П’ять років вчився разом з Орестом Мацюком у Львівському сільськогосподарському інституті та жив в одній кімнаті Зеновій Кадюк. Він розповів, що Орест вже під час навчання проявив інтерес до архівної справи, історії. Годівля тварин та використання сільгосптехніки, які вивчали в інституті, цікавили його менше. Він досконало знав німецьку мову, захоплювався спортом.

З трьома конкретними пропозиціями, як на сесії Львівської обласної ради, виступив доктор історичних наук, професор кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету Богдан Якимович: здійснити мрію Ореста Мацюка і відкрити музей-папірню; встановити меморіальну табличку на будинку, де народився і жив дослідник; до 85-річчя історика видати друге, доповнене видання спогадів про Ореста Мацюка «Незакінчена подорож», бо, як кажуть латиняни, verba volant, scripta manent. - слова відлітають, написане залишається.

На урочистій Академії виступив також міський голова Руслан Козир. Всім присутнім за добрі слова та пам’ять про чоловіка подякувала дружина Ореста Мацюка Надія Мацюк. На завершення зустрічі найближчі друзі виїхали до будинку, де народився Орест Мацюк і де планується встановити меморіальну дошку, та мали святковий обід в готельно-курортному комплексі «Карпати».

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Замість міліції – до мера

Саме такий випадок стався на черговому прийомі міського голови, що відбувся 26 червня.

Зайшла поважного віку, але досить жвава, бесідлива, пристойно одягнена жінка і почала розповідати про свою пригоду. Сама вона з Дрогобича, а родом з Лемківщини. У Трускавці буває часто, бо користується лікувальними властивостями мінеральних вод. Якось, йдучи вулицею Лисенка, з подвір’я неждано вибіг пес, вхопив її за взуття і розірвав його. При цьому вона впала і вивихнула ногу.

Власниця пса, яка була очевидцем ситуації, вибачилася перед жінкою, заплатила їй за пошкоджене взуття і навіть дала баночку аптечного спирту для лікування ноги. Та на цьому її пригода не закінчилася. Дрогобичанка пішло до свого лікаря, який встановив, що у неї не просто вивих, а пошкоджене сухожилля, і лікування буде довгим. Старенька захотіла сказати про це господині злого пса і з цим наміром приїхала до неї у Трускавець. Собаку, який знову гуляв вільно на подвір’ї, господиня поспіхом загнала до хати, а гості запропонувала сісти на лавку. Не довго й відпочивала, як звідкись прибув син господині. І безцеремонно, як розповідає потерпіла, заявив:

- Це моя територія! Пішла звідси! – і виштовхнув жінку-інваліда за браму, ще й торбу викинув за нею. При цьому сильно притиснув жінці палець на руці.

- Ось подивіться, як посинів. Та він гірший за цього пса.

- То що ви хочете? – поцікавився міський голова

- Я хотіла, аби мені вернули гроші за лікування, а мені сказали, що зі мною розрахувалися справедливо. Та яка тут справедливість? Її нема ніде, - сказала жінка і покинула приймальню.

Міський голова, звичайно, поспівчував людині, сказавши, що цю справу краще б вирішила міліція. Він визнав за справедливе, що усі приватні пси мають бути на прив’язі. У даному випадку власник неприв’язаного пса, що кидається на людей, мав би бути оштрафований. Не заперечує міський голова й того, що в місті є проблеми з бездомними тваринами. З ними більш ефективно повинні би боротися громадські організації. Для цього відпускаються бюджетні кошти, але їх ці організації не беруться використовувати, бо це серйозна відповідальність, якої ніхто на себе не хоче брати.

На цей раз на прийом до міського голови прийшло мало людей. Крім уже потерпілої відвідувачки з Дрогобича прийшов пан Петро з вулиці Мазепи, 4. Він має претензії до тепловиків. Хоч мешкає в Одесі, але за свою трускавецьку квартиру платить справно. Є в нього автономне опалення, стояки ізольовані, а йому йде нарахування за використання централізованого тепла. Уже є чималий борг. Власне це питання він би хотів улагодити з міською владою. Міський голова пообіцяв розібратися і владнати цю проблему.

Пані Галина, яка мешкає по сусідству з готелем «Сенатор», хоче вирішити питання зі своєю земельною ділянкою, яку у свій час відпустила для цієї установи. Її запевнили, що її приватизовану ділянку ніхто не забере, треба лише підготувати відповідні документи.

З надією на допомогу прийшли на прийом дві жінки-інваліди Малиновські з вулиці Мазепи. Вони утримують трьохкімнатну квартиру, не мають субсидії, а тепер довідалися, що будинок від’єднуватимуть від централізованого тепла. На встановлення автономного опалення у них немає ні грошей, ні здоров’я.

Їм сказали написати заяву на допомогу на встановлення індивідуального опалення

Руслан Козир запевнив цих жінок, що при будь-якій ситуації їх без тепла не залишать. А працівник управління праці і соціального забезпечення сказала, щоб вони зверталися із заявою на оформлення субсидії.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Служба 102 Борислава повідомляє

За другу декаду червня у Бориславському міському відділі внутрішніх справ зареєстровано 72 заяви і повідомлення про злочини, що були скоєні у місті або готувалися.

У період із десятого по двадцяте червня у місті скоєно десять крадіжок та три пограбування. Маємо також двадцять випадків погроз фізичною розправою, три хуліганства, дванадцять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, один факт порушення правил адміннагляду, п'ять випадків шахрайства, десять випадків настання смерті, три злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, сім фактів навмисного пошкодження майна, два випадки виявлення та вилучення зброї та ще два порушення закону, віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито три злочини за фактами крадіжки. Співробітники міліції встановили осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні пошкодження, а також причетні до вчинення шахрайських і хуліганських дій та порушення правил адміннагляду. Працівники міського відділу міліції розкрили злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю. За сімома фактами пошкодження майна, чотирма випадками настання смерті та ще двома порушеннями закону, які віднесені до категорії інших злочинів, проводять дослідчі перевірки.

У чергову частину надійшла заява від гр. Д., в якій вона повідомляє, що 26 травня близько 23.00 по вул. Д. Галицького невідома особа відкрито заволоділа її грошима у сумі 50 грн. та двома мобільними телефонами марки «Nokiа» С5-06» та «LG».

Мобільний телефон марки «Nokiа» та гроші у сумі 130 грн. невідомі зловмисники у зухвалий спосіб відібрали у гр. В. 17 червня близько о 11.00 на вулиці С. Банд ери поблизу будинку 226, завдавши непоступливому власнику тілесних ушкоджень. За фактами пограбувань проводять оперативно-розшукові заходи. Працівники міліції будуть вдячні громадянам за будь-яку інформацію, яка допоможе встановити особи грабіжників та затримати їх. Анонімність гарантується.

Арсенал зброї виявили та вилучили працівники міліції в одному із помешкань по вул. Джерельній. Вилучену зброю та набої скеровано на дослідження у Науково-криміналістичний центр при ГУ МВС у Львівській області. Проти власника арсеналу порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

У чергову частину надійшла заява від гр. К., у якій повідомляється, що невідома особа шляхом обману та зловживання її довірою на території міського парку культури та відпочинку під виглядом ворожіння заволоділа її грошима у сумі 300 грн. та золотими виробами, завдавши їй матеріальної шкоди на суму близько 5 тис. грн. За цим фактом проводиться перевірка. Працівники міліції звертаються до громадян із проханням бути обачними у спілкуванні з невідомими людьми і за жодних обставин не віддавати у їхні руки гроші, ювелірні прикраси та документи. Якщо ви де-небудь зіткнулися із невідомою особою, яка заговорила про біди та нещастя, які очікують Вас та Вашу родину в найближчі дні, майте на увазі: перед Вами шахрай. Щоб не стати черговою жертвою знайдіть будь-який привід, щоб уникнути спілкування із цією на перший погляд доброзичливою, і обов'язково зателефонуйте у чергову частину міського відділу міліції на тел. 102, 5-09-02 або на мобільний телефон безперебійного зв'язку 0673402610.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 27 июн 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником