Трускавецький вісник № 72 (451) від 3 липня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 72 (451) від 3 липня 2012 р.

03.07.2012 

У номері: День «Карпат»; Літо – пора крадіжок; У Стебнику горів «шанхай»; Микола Гук йде на вибори; Обласна рада вступилася за Трускавець; День податківця.

Новини Трускавця та регіону

День «Карпат»

Традиційно 1 липня санаторій «Карпати» (тепер це вже готельно-курортний комплекс) відзначає свій День народження. Не став винятком і цей рік. І хоча дата була зовсім не кругла – 19 років – та свято було просто чудове, вдалося на славу і принесло масу радості та задоволення не тільки працівникам оздоровниці та її відпочивальникам, а і всім мешканцям Трускавця та гостям нашого курорту, котрі в цей день завітали в ландшафтний парк «Підгір’я». Так, протягом шести годин, з 16 до 22, тривала концертна програма. Номери від народного цирку «Каскад», виступи клоунів, ігри для дітей, забави для дорослих, виступи гуртів «Сагайдачний» та «Барви Карпат», джазового оркестру «Біг-Бенд Трускавець» - все супроводжувалося бурхливими оплесками глядачів. А завершив святкування виступ Заслуженого артиста України, нашого земляка Тараса Курчика.

Слід відзначити, що такі заходи сприяють промоції міста. І приємно, що в Трускавці є куди піти і на що подивитися. Не так важливо, хто організовує святкові концерти чи інші заходи – «Карпати», «Трускавецькурорт», міська влада чи інші структури. Важливо, що відпочивальник (а так само і житель міста) може дійсно добре відпочити. Адже Трускавець – це місто, де відновлюють здоров’я та сили, де заряджаються енергією, де відпочивають тілом, серцем та душею.

Обласна рада вступилася за Трускавець

Як інформує наше джерело, сьогодні, 3 липня, під час сесії Львівської обласної ради було піднято питання відновлення поїздів Харків – Трускавець та Дніпропетровськ – Трускавець. Облрада звернулася до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням відновлення цих потягів до нашого міста-курорту, а також розглянути можливість влітку причіпляти вагони до Трускавця із Москви, Санкт-Петербурга, Мінська та Кишинева. Поряд з тим у зверненні згадано і про потребу покращення транспортного сполучення Львівщини з Азербайджаном, Казахстаном та Росією – це теж на руку Трускавцю, Моршину, Східниці та іншим курортам Західної України.

Питання відновлення поїздів до Трускавця лобіює обласний депутат від Трускавця Олексій Балицький. Під час прес-конференції у середу, 27 червня, мер Трускавця Руслан Козир висловив сумнів у тому, що поїзди до нашого міста-курорту будуть відновлені, адже ця справа – компетенція «Укрзалізниці».

Літо – пора крадіжок

В зв’язку з тим, що літо – пора відпусток і багато наших краян їдуть на відпочинок, активізувалися злодії. «Трускавецький вісник» вже інформував про те, що обікрали помешкання керівника оздоровниці в центрі міста, та на цьому кримінальні новини не закінчилися. Як інформує наше власне джерело, нещодавно у Бориславі невідомі викрали автомобіль керівника заводу мінеральних вод із його власного гаражу, а в Трускавці обікрали помешкання лікаря одного із санаторіїв, обдуривши його матір, щоб та йшла по одну тисячу гривень до банку, яку нібито там їй мають видати. Не всіх зловмисників зловили, та міліція все ж працює. Так, згідно наших даних, нещодавно трускавецькі правоохоронці на гарячому впіймали злодія, котрий обікрав один із приватних магазинів Трускавця. Раніше суджений громадянин А. повернеться туди, звідки вийшов зовсім недавно.

Власна інформація

У Дрогобичі відзначили 71 роковини Акту відновлення Української держави

У неділю, 1 липня, у Дрогобичі біля пам’ятки дерев’яної архітектури церкви Юра відбулися урочистості з нагоди 71-их роковин проголошення Акту відновлення Української держави.

Розпочався захід Молебнем за Україну. Секретар міської ради Тарас Метик, голова Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Тарас Гентош, голова дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський у своїх виступах, зокрема наголосили, що саме ця дата, 30 червня 1941 року, стала фундаментом для розбудови Української незалежної держави, Учасники віча протестували проти ухваленого в першому читанні закону про мови Ківалова-Колесніченка. Люди висловили своє обурення проголосованим законом щодо мовного питання, яким, фактично, знищується українська мова.

 Іван Тихий, «Дрогобицьке земляцтво»

Звітує управління юстиції

/Про проведену роботу реєстраційною службою Трускавецького міського управління юстиції у І півріччі 2012 року з питань реєстрації (легалізації) громадських формувань/

Протягом звітного періоду Трускавецьким міським управлінням юстиції зареєстровано Трускавецький міський осередок творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

Зареєстровано зміни до статутних документів в частині зміни назви:

- Профспілкової організації санаторію «Арніка» на первинна профспілкова організація працівників філії санаторій «Арніка» ПАТ «Львівгаз» Професійної спілки працівників газових господарств України;

- Профспілкової організації працівників ТзОВ санаторій «Карпати» на первинна профспілкова організація працівників ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» Профспілки працівників агропромислового комплексу України.

Взято до відома інформацію про зміни у складі керівних органів наступних громадських формувань:

- Первинна організація №3 Трускавецької міської організації Партії регіонів;

- Первинна організація №7 Трускавецької міської організації Партії регіонів.

Взято до відома інформацію про зміну юридичної адреси: Первинної профспілкової організації працівників філії санаторій «Арніка» ПАТ «Львівгаз» Професійної спілки працівників газових господарств України.

На підставі рішення ІІ Національного з’їзду Політичної партії «Сильна Україна» від 17.03.2012, скасовано запис у реєстрі обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, про реєстрацію Трускавецької міської організації політичної партії «Сильна Україна».

Відмов у легалізації (реєстрації) об’єднань громадян та інших громадських формувань за вищевказаний період не було.

Ірина Наконечна, провідний спеціаліст реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції

У Стебнику горів «шанхай»

Є у Стебнику мікрорайон, який в народі називають «Куба». А через дорогу, що веде до хвостосховища, виник, як кажуть стебничани, справжній «шанхай». Так хтось в далекі 60-ті роки назвав самовільну господарську забудову, де розташовані різновидні хліви, будки, гаражі, загородки. Тут, уже зі самого початку заселення «Куби», люди тримають різну живність, старі речі, сільгоспреманент, бо поряд земельні грядки. Зроблені ці трущоби в основному зі старого дерева, будівельних відходів і стоять вони впритул один до одного. Коли десь у 1996 році тут виникла пожежа, то їх згоріло чимало, а в них спеклася худоба, птиці, згоріло майно. Відтоді тут таких серйозних випадків пожежі не траплялося

Та другого липня 2012 року «шанхай» знову запалав. Запалав по-справжньому, бо уже декілька днів стояла літня спека. Тому будь-яка іскорка могла спричинитися до серйозної пожежі. Так воно і сталося. Зі слів очевидців, одну жінку похилого віку, яка щось тут порядкувала, вкусила бджола чи оса. Вона вирішила їх вигнати димом. Але вогонь із запаленого кулька якимось чином перекинувся на сухий хмиз чи сіно, бо тут люди складують пашу для годівлі тварин, і так виникла пожежа, яку через пару хвилин було видно навіть з Трускавця та Гірки. Її прибули гасити пожежники зі Стебника, Трускавця, Дрогобича, Борислава.

Кажуть, ця особа не постраждала, але дістав травму один пожежник. Вогонь спільними зусиллями приборкали швидко, Коли почали розгрібати згарище, то виявилося що хтось з людей поніс значні збитки: згоріла легкова машина, скутер, худоба, птиця… Взагалі, пожежники ще встановлюють справжню причину пожежі та завдані матеріальні збитки.

Ми поцікавилися у заступника міської ради Стебника Петра Веклюка, чи люди на законних підставах поставили собі в цьому районі господарські будки. Виявляється, це земля не стебницька, а Болехівської сільської ради. А сільська і районна влада очевидно дивилися на ці забудови крізь пальці, тому і стоїть дотепер такий «шанхай», де кожної миті може знову виникнути небезпечна ситуація.

Андрій Говіщак

Микола Гук точно йде на вибори!

Оце «мужик»! Він дав у пику російському шовіністу Круглову на телебаченні і за це його, сина репресованого галичанина, редактора україномовного «Дзвону Севастополя», полюбив російськомовний Севастополь. Це не просто слова, у свій час Микола Гук на виборах до ВРУ здобув майже 9% голосів севастопольців.

Оце «мужик»! Він швидше подасть руку бомжеві, ніж бізнесменові, який сидить на своїх мішках із золотом. Бо ближче до Бога той, хто менше має.

Оце «мужик»! Він готовий іти на вибори до Верховної Ради України як висуванець Української Республіканської партії Левка Лук’яненка і як єдиний кандидат від об’єднаної опозиції, бо тільки він має шанс перемогти Партію регіонів.

Хто цей «мужик», як його називали прості роботяги із Севастополя? Це Микола Гук, колишній міський голова Дрогобича. Він би і в 2010 році виграв вибори мера Дрогобича, та його дружина почала працювати на трускавецького кандидата і тому Микола Петрович програв. Але все на краще, був час все гарно обдумати і ось прийшов час скликати прес-конференцію, що і зробив Микола Гук спекотного вівторкового дня 3 липня.

…Дрогобич обклеєний плакатами «ГУК!». І не тільки Дрогобич. Але Гук – це не тільки прізвище дрогобицького мера 2006 – 2010 років, між якими був час імпічменту. Це «Громадська українська коаліція», офіс якої буде відкрито наступного тижня в славному місті Котермака за адресою вулиця Шевченка, 2. А далі будуть відкриті осередки «ГУК» в Трускавці, Стебнику та інших населених пунктах. Буде власна програма, буде своя газета. Та поки нема свого офісу і своєї газети, пан Гук закликає всіх журналістів до бару. Спочатку прес-конференцію планували провести в більярд-барі, та хтось там прийшов, чимось пригрозив і Миколі Петровичу відмовили. В останній момент зустріч із представниками преси та Інтернет-медій перенесли до «Фоксі-Роксі», власником якої (якого) є друг пана Гука п. Дмитро Н-ов. Журналістів зібралося доволі, та не всі. «Я особливо дякую Анатолію Власюку, який постійно пише про мене – він приносить мені бали, тож хай і далі продовжує працювати», - зазначає Микола Петрович, сидячи між екс-депутатом ДМР, першим керівником трускавецької «Батьківщини» Юрієм Мацюраком та своїм новим прес-секретарем Віталієм. Щоправда, між них затесалася й руда лисиця як символ простоти та щирості слів колишнього мера Дрогобича. А не вірити йому немає жодних підстав. Він притягував, наче магніт, гроші до дрогобицького бюджету, а ті гроші депутати на чолі з мафіозними лідерами окремих фракцій розбазарювали. Так було, зокрема, і з 40 чи 50 мільйонів від продажу земельної ділянки під НПЗ «Галична». Окрім того, що частина коштів пішла на ремонти шкіл, перекривалися дахи над будинками та ресторанами депутатів. Пан Гук не боїться називати прізвищ. Одіозними фігурами виглядають в наших очах з почутого від Миколи Петровича і Алла Гладун, і Богдан Іванців, і Володимир Сабат, і Леонід Мищатин, і Андрій Янів, і депутат Галишин. Не кращі від них і Олексій Радзієвський, Олександр Коростельов, Тарас Метик. Що вже говорити про представників Партії регіонів – пан Гук хвалиться, що за його каденції їх не пускали за поріг Ратуші (на нашу думку, це все ж дискримінація)…

«Дуже дякую, що ви сьогодні прийшли, бо люди відчувають голод на правду та справедливість», «особисто з Радзієвським я не спілкуюсь, бо не переношу людей, які свідомо брешуть», «партії на політрадах засуджують владу, а їхні представники в міській раді владі підіграють – це колабораціонізм», «я можу гордитися справами, які я робив у Севастополі, Києві, Дрогобичі», «Дрогобич тепер скочується в прірву боргів та запроданства» - такі витяги з довгого і прекрасно укладеного монологу Миколи Гука, колись поета та журналіста. Факти, які наводить пан Гук, наведені нижче у його відкритому листі до Олексія Радзієвського, тож їх ми повторювати не будемо. Скажемо лише, що пан Гук вміє гарно виступати і слова його щирі. Та чи повірять йому мешканці Борислава, Трускавця, Дрогобицького району, як у 2006 повірили мешканці Дрогобича? Чи зможе він подолати представника Партії регіонів? Може! Сильний дух і вперта вдача разом із підтримкою тих бізнесменів, котрим він ніяк не хоче, але мусить подавати свою руку, можуть зробити неможливе. І хоча наразі називають більше шести кандидатів у нардепи, які мріють йти від об’єднаної опозиції, та Микола Петрович теж має шанс як людина, котра знає, чого йти у Верховну Раду і як там відстоювати інтереси Дрогобиччини. Якби не він – не було б плаката Бандери навпроти дрогобицької Ратуші. Якби не він – не було б магнітно-резонансного томографу та двох польських штучних нирок у дрогобицькій лікарні. Якби не він – не мали б доган його всі заступники. Та не все вдавалося Миколі Петровичу через хитрих депутатів. «Прометей» продали, дрогобицькі землю та майно через новостворену юридичну особу «Управління комунального майна» теж відчужували кому і коли треба, а відповідальність за свої дії намагалися перекласти на мера. Та він протистояв як міг, бо його життя – боротьба. «Я воював, скандалив – це була боротьба і я горджуся тим, що я не ліг», - зазначає екс-мер Дрогобича, який може стати нашим представником у ВРУ. Іде він до парламенту не задля збагачення, а щоб відстоювати інтереси людей.

«Я не прагну бути багатим, я прагну бути щасливим. Я лише маленький елемент в цьому всесвіті і після себе хочу залишити добро!». Саме ці слова Миколи Гука ставимо на завершення нашого репортажу із його прес-конференції, першої в цьому році, та далеко не останньої.

Володимир Ключак

До теми. Ідіть у відставку! Відкритий лист Дрогобицькому міському голові п. Радзієвському О.В.

Пане Радзієвський!

Звертаюся до вас з відкритим листом, аби поставити заслін перед брехнею, ганьбою, безчестям, якими ви вкрили моє рідне місто, кожного його мешканця – від малого до великого, а отже, і мене – як дрогобичанина, і як вашого попередника на посаді міського голови Дрогобича.

Можливо, я був не ідеальним міським головою, подекуди помилявся, як і кожна людина, яка не лише говорить, а й прагне щось зробити. Але я ніколи не брехав громаді, ніколи не купував голоси депутатів, не крав майно громади сам і не давав цього робити іншим. Я, як міг і скільки міг, боровся з депутатською захланністю та лицемірством, дбав про громаду та про розвиток міста. Моє сумління чисте, а тому я маю моральне право звертатися до вас від імені громади.

Однією зі своїх перемог на посаді міського голови Дрогобича я вважаю те, що добився, щоб стадіон «Галичина» ввійшов до переліку об’єктів ЄВРО. Ви, пане Радзієвський, за неповні два роки своєї каденції звели нанівець мої зусилля щодо реконструкції стадіону, хоча тричі клялися добудувати й відкрити його. Кошти на реконструкцію, а це – 30 млн. грн., осіли невідомо в чиїх кишенях, а стадіон – розвалений. І не говоріть неправди, що ви нічого не могли вдіяти. Мені сьогодні совісно перед мешканцями Трускавця, Стрия та Моршина, які претендували на реконструкцію своїх стадіонів в рамках підготовки до ЄВРО, але поступилися Дрогобичу. Вони б свого шансу не упустили… Ви ж проґавили стадіон, і, цілком можливо, самі на тому нагріли руки.

За час моєї каденції я знайшов кошти на утримання муніципальної футбольної команди, і Дрогобич радів її успіхам. Ви ж цю команду просто знищили. Дрогобицькі футболісти та тренери сьогодні відстоюють футбольну честь інших міст…

Ви дозволили зруйнувати 3 км асфальтного покриття на вул. Трускавецькій , яка була реконструйована в 2008 року і не мала жодної вибоїни. Дорогу наново перекрили за кошти ЄВРО. Це – злочин перед містом, перед громадою – за ці кошти можна було би відремонтувати дві основні артерії міста – дороги на вул. В. Великого та вул. Самбірській, які донині в жахливому стані.

Ви, не запитавши в громади, передали у державну власність (відомству Дмитра Табачника) колишній палац бурмістра Дрогобича Раймунда Яроша – пам’ятку архітектури, яка має для Дрогобича величезну цінність. Віддали задарма з добрим шматком землі у центрі міста на додачу – дозвольте припустити, що не задарма для себе. Я ж, як міський голова, категорично відмовлявся від таких пропозицій і мріяв відкрити у цьому палаці музей Бруно Шульца. Це б прославило Дрогобич на увесь світ. Але навіщо вам Бруно Шульц та його, як ви висловлювались, «мальовидла». До речі, ці всесвітньо відомі «мальовидла» Дрогобич і Україна втратили за першого вашого головування – і це на вашому сумлінні.

За мого перебування на посаді міського голови площа Ринок стала місцем відпочинку дрогобичан, я добився того, щоб обставити її лавочками і кожен, хто порушував заборону на в’їзд автомобілів, мав справу з інспекторами ДПС. Ви ж перетворили площу Ринок на суцільну автопарковку – людям небезпечно там ходити. Я намагався очистити центральні вулиці від торгівлі і дбав, аби Дрогобич зберігав своє неповторне історичне обличчя. Ви ж, пане Радзієвський, зруйнували історичний ареал міста, давши дозвіл підприємцям забудовувати площу Малий Ринок малими архітектурними формами. Дивно, що вам потакають фахівці з охорони культурної спадщини та прокурори.

При моєму головуванні була справжня співпраця з польськими містами-побратимами: Дрогобич отримав дарунок з міста Сянок: магнітно-ядерний резонатор та два апарати «штучної нирки». Їхня вартість – понад мільйон доларів. Через вашу бездіяльність ці безцінні нині для багатьох дрогобичан і мешканців навколишніх сіл апарати досі не введені в дію. Вам також відомо, що саме я був ініціатором відкриття в Дрогобичі відділення гемодіалізу – чи не тому ви саботуєте його подальший розвиток?

Саме ви звели плідну взаємовигідну співпрацю з закордонними містами до рівня безпредметних застіль. Поляки обурюються вашою поведінкою і поведінкою ваших колег. Вони вже хочуть забрати у Дрогобича апарати «штучної нирки»…

За моєї каденції дрогобицька онкологічна лікарня, вперше за 20 останніх років, отримала 300 тис. грн. на ремонт приміщень. Ваші ж намагання закрити цю лікарню, просто шокували усіх дрогобичан. Як можна закрити онкологічну лікарню, коли кожен сотий дрогобичанин є хворим на рак? Чи кожен з них має можливість і кошти їздити на лікування до Львова? Та що вам біди простих смертних – ви вже подумки продали ці історичні споруди практично в центрі міста і відрахували собі свій куш. Дрогобицькій онколікарні треба всіма силами допомагати. Ваша позиція – злочин перед громадою.

За моєї каденції розпочалася реконструкція плавального басейну ДЮСШ. Ви ж на цей об’єкт не виділили жодної копійки. Де ж тоді вчитися плавати нашим дітям? Плавання – це здоров’я, ви це прекрасно знаєте, тому й їздите за кошт громади до сусіднього Трускавця поплюскатися у тамтешніх басейнах. А спитайте у дрогобичан, чи багатьом з них по кишені оздоровлювати дітей у Трускавці?

Ми щороку виконували бюджет (я цього добивався постійно) – люди мали вчасно і зарплати, і премії. Ви ж задля того, аби так-сяк тримати бюджет, безперестанку скорочуєте працівників, переводите їх на менші зарплати, заставляєте йти в неоплачувані відпустки... І вас не цікавить, як вони виживають, як зводять кінці з кінцями…

І мене, і громаду турбує, а точніше, вражає, ваша кадрова політика. Коли я став міським головою, то не звільнив жодної людини з тих, хто чесно працював і належно виконував свої обов’язки. Не замінив навіть секретарку та водіїв. Бо я не йшов красти, і мені нічого було ховати від цих людей, незалежно від того, ким вони були призначені на посади. Ви ж змусили піти з посад справжніх фахівців, які мали авторитет: директора музею, директора ресторану «Берізка», директора ринку, директора лазні, керівників відділу спорту, юридичного відділу, управління фінансів, головного спеціаліста з питань транспорту та ряд інших дрогобичан – вам були потрібні не фахівці, а «свої» люди, віддані вам особисто. Чим вам допекли висококласні водії міської ради? Ви і їх примусили звільнитися з роботи, і вони, щоби вижити, залишили жінок і дітей та податися на заробітки за кордон.

Я дозволяв громадським організаціям проводити свої збори в приміщеннях Ратуші, ви – заборонили. Чому? Ратуша належить не вам, а громаді, і активісти цієї громади мають бути пошановані владою. Тим більше,що, як подейкують люди, вас частіше можна застати не в Ратуші, а на «Заліссі».

Люди знають все про ваші і вашої команди діяння: спалили сміттєвоз, розбили вщент «Опель», підвели під банкрутство лазню та готель, понабирали кредитів під заставу майна громади – ці борги невідомо хто і коли віддаватиме, а отже, плакало те майно...

Приниженням дрогобицького виробничого потенціалу, зрадою місцевого товаровиробника можна назвати купівлю міською господаркою двох старих імпортних сміттєвозів, замість того, щоб придбати нові сучасні сміттєвози Дрогобицького авто кранового заводу. І це при тому, що ціна дрогобицьких сміттєвозів є набагато нижчою, ніж імпортних. Тільки цією оборудкою громаді завдано прямих збитків на суму до пів мільйона гривень. Про моральні збитки мовчу. Як тепер машинобудівникам пропонувати свої сміттєвози іншим містам, коли рідний Дрогобич від них відмовився?...

Це лише деякі факти з вашого безславного керування містом. Сьогодні вже всім зрозуміло: місто під вами котиться в прірву боргів, грузне в корупції, холуйстві, продажності. І головне – ніхто не сміє навіть сказати про це вголос. Так нині виглядає демократія у Дрогобичі.

Я говорив вам в очі під час виборів і повторюю тепер: ви – безвідповідальна людина. Довірливі дрогобичани купилися на ваші гучні обіцянки перетворити Дрогобич на європейське місто, створити нові робочі місця, поставити на ноги всі промислові підприємства, побудувати сміттєпереробний завод, та на багато інших обіцянок-цяцянок. Сьогодні громада зрозуміла свою помилку. Люди вас називають брехуном. І справедливо.

Вашу участь і псевдо-перемогу в номінації «Кращий мер року» інакше, як глумом над Дрогобичем, не назвеш. Це що, кращих мерів, за версією теперішньої київської влади, вибирають із списку тих, хто найбільше долучився до руйнації українських міст, а громаду цих міст довів до злиднів? Чи не до себе приміряв Янукович критерії оцінки кращого мера?

Ви, пане «кращий мер», окрім усього, ще й боягуз – не прийшли на телепередачу каналу ЗІК «Хто тут живе», хоч обіцяли… А людський осуд вам – як з гуся вода. Ви впевнені в своїй безкарності: депутати у відставку не відправлять, бо переважна більшість з них – під вашою п’ятою. З правоохоронцями знайти спільну мову – для вас також не проблема: ще є добро громади, яким можна розрахуватися за спокій перебування на посаді . А своїм діям ви самі дали оцінку на одній із нарад у Ратуші: «Після мене – хоч потоп»…

Якось на сесії ви вдавали із себе великого мораліста і дорікали одній учительці негідною поведінкою за те, що вона в програмі «Міняю жінку» не так себе поводила і начебто ославила Дрогобич. Позицію мера врахували – учительку звільнили… І тоді, направду вся Україна побачила, як мер ославив своє місто.

Сьогодні вам дорікаю я, дорікають тисячі дрогобичан і стебничан – за брехню, за зраджену віру й надію, за втрачені можливості і перспективи нашого міста.

Ви, пане Радзієвський, винні перед Дрогобичем: перед його славним минулим – бо зневажаєте історію; перед сьогоденням кожного громадянина міста – бо обкрадаєте його; перед майбутнім – бо за нього не дбаєте і на завтрашній день громади не працюєте. Ця ваша провина є значно більшою, ніж будь-яка провина перед законом. Припускаю, що десь глибоко в душі ви й самі це розумієте, тому все частіше шукаєте розради на «Заліссі». Я беру на себе відповідальність показати вам інший вихід із ситуації: зберіть останні крихти свого сумління і подайте у відставку. Не мучте громаду, не пропивайте місто!

Бажаю вам мужності й мудрості у прийнятті рішення.

Микола Гук

 

Мойсеєнко і Данилець запрошують у Трускавець

Тридцять років на сцені, двадцять п’ять років із прізвиськом «кролики». Це Володимир Мойсеєнко і Володимир Данилець. Хто з них хто? Хто вищий, худіший – у того і довше прізвище. Це Мойсеєнко. А взагалі їх дуже часто плутають і називають Данилко і Мойсеєв, або ж Даниленко і Мойсєц. Жінок же їхніх називають «крільчихами», а дітей «кролятами». Про все це артисти розповіли глядачам під час свого чергового концерту у Трускавці, який проходив 3 липня в концертному залі ГКК «Карпати».

До речі, вхід на концерт був безкоштовним. Артисти п’ятнадцять років поспіль відпочивають у Трускавці і незмінно – в санаторії «Карпати» (нагадаємо, що в цьому році «Карпати» відзначили своє 19-річчя, тож Мойсеєнко з Данильцем тут – відпочивальники-старожили). За домовленістю із генеральним директором Левом Грицаком «кролики» постійно дають безкоштовні концерти в залі санаторію. І не тільки вони, до речі.

Відпочивальники мали змогу побачити найсвіжіші номери, адже «кролики» готуються до фестивалю в Юрмалі, який розпочнеться в липні. Годинна пісенно-гумористично-розважальна програма з переспівами відомих українських та російських пісень, з анекдотами та імпровізованими смішними відповідями на різноманітні запитання із залу, бувальщини із життя, амплуа двох сусідів – і час спливає дуже швидко. Прикметно, що артисти в багатьох своїх виступах акцентують власне на трускавецьких випадках в їхньому житті, розмовляють на теми «бюветні», добре знані відпочивальникам. Ось деякі з них.

Старенька бабця просить автограф для онучки і потім їй говорить: «Бачиш, онучко, дядя помре, а його автограф залишиться».

Після фотосесій біля бювету «кроликам» доводиться купувати щоразу нові туфлі (натяк, що їм постійно наступають на ноги).

У артистів під час концертів запитують, чи п’ють вони «Нафтусю», адже повинен бути антракт (натяк на сечогінну дію трускавецької води).

Та все ж головна тема нової програми Мойсеєнка та Данильця – це любов. «Я буду довго, довго буду я … ту дівчину, котру я так люблю» - переспівують артисти відому російську пісню про ровер та букет, зірваний у лузі, а далі «прикалуються» з «жовтої» дитини, яку невірна дружина «принесла» з китайського кварталу, переходячи згодом до відносин між закоханими, дружиною та чоловіком, тещею та зятем.

Та не є нашою метою описувати виступ цих артистів чи рекламувати їх, а закцентувати увагу на тому, що власне Трускавець обирають Мойсеєнко та Данилець для свого відпочинку. За останні два роки на наших шпальтах були цікаві інтерв’ю з цікавими людьми – всі вони приїжджали до Трускавця на відпочинок та лікування і жоден з них не залишився байдужим до краси нашої природи, до привітності наших людей (в тому числі персоналу в оздоровницях), до високої фаховості наших трускавецьких лікарів, до цілющих властивостей «Нафтусі», «Софії», «Марії». Про це говорили тренер Мирон Маркевич, відомі історики Раїса Іванченко та Георгій Шаповалов, письменниця Марія Матіос, поети, артисти, політики, духовні чини, українці, росіяни, поляки, азербайджанці, представники різних народів, люди різного віку.

Бальнеологічний курорт приваблює до себе розумних людей, адже пропонує не лише відпочинок та розваги, а найцінніше – здоров’я. Якщо би кожен, хто відпочив у Трускавці, рекомендував наш курорт як найкраще місце для відпочинку своїм друзям, співробітникам, родині – це була б найкраща промоція. Ми ж у свою чергу маємо старатися зробити все, щоб наші гості почували себе тут затишно, комфортно і хотіли повертатися знову та знову до Трускавця. Як щороку повертаються сюди два Володимири – Данилець та Мойсеєнко.

Володимир Ключак

Податківці відзначили професійне свято

 

2 липня в Державній податковій інспекції у м. Трускавці відбулися урочисті збори з нагоди святкування професійного свята – Дня працівника податкової служби України.

Відкрив захід в.о. начальника інспекції Лотоцький Ярослав Іванович., який зазначив: «Нелегкий шлях становлення пройшла податкова служба, що бере свій початок з липня 1990 року. За ці роки відбулося чимало змін як на законодавчому рівні, так і в самій структурі податкової служби. До діючого сьогодні відомства трускавецькі податківці разом зі всією податковою службою країни йшли, накопичуючи досвід, вдосконалюючи систему адміністрування податків, механізм їх нарахування та сплати».   

Ярослав Іванович звернув увагу на те, що сьогодні податкова робить ставку на сумлінного платника. Невипадково змінено пріоритети та робляться перші кроки у перетворенні фіскального органу на сервісну службу, створюються сприятливі та комфортні умови платникам, максимально спрощуються процедури декларування та сплати податків. Підтвердженням цьому є відкриття центрів обслуговування платників податків. Такий центр нещодавно відкрито і у ДПІ у м. Трускавці.

Робота податкового інспектора потребує високого професіоналізму, сумління та наполегливості, адже ми забезпечуємо виконання надзвичайно важливої справи – наповнення державної скарбниці. Внесок Трускавця до казни держави залишається високим. А це реальний внесок наших податківців у розбудову Української Держави. Так завдяки наполегливій праці колективу трускавецької податкової, за шість місяців поточного року до Державного бюджету надійшло 23,7 млн. грн. Щороку зростають показники надходжень до місцевого бюджету, за перше півріччя цього року зібрано 31,8 млн. грн., а це на5,1 млн. грн. більше, ніж за цей же період минулого року, що в свою чергу допомагає вирішити злободенні соціальні проблеми нашого міста.

В. о. начальника інспекції також відзначив важливу роль ветеранів у становленні податкової служби, які, „ідучи на заслужений відпочинок, передали високий професіоналізм та професійні поради молодій зміні”.

”Усі наші здобутки та успіхи були б неможливими без висококваліфікованої, напруженої та злагодженої праці усього колективу. З нагоди Дня працівника податкової служби України висловлюю щиру вдячність усім працівникам інспекції за невтомну, самовіддану працю, за відповідальне ставлення до виконання своїх службових обов’язків. Бажаю Вам, шановні колеги, і Вашим родинам, миру, добра, достатку, всіх благ та впевненості в завтрашньому дні. Користуючись нагодою, сердечні слова шани хочу адресувати нашим ветеранам, які самовіддано працювали у роки становлення податкової служби. Міцного Вам здоров’я та довгих років життя!” – привітав присутніх Ярослав Іванович.

За високий професіоналізм та значний внесок у розвиток податкової служби кращих працівників інспекції відзначено грамотами - Живко О.Я., Івасівку О.Л., Роїк Н.І., Боднара В.І., Бонк Н.С., Сьорак Г.І., Сьорака В.Б., Жука І.В., Роскіпа О.В., Холод О.І. Подякою ДПС у Львівській області за сумлінну працю відзначено Петричкович Д.М. Ветеранам податкової служби вручено пам’ятні подарунки.

Слова привітань прозвучали також від першого заступника міського голови Трускавця Бодак Валентини Анатоліївни: “Сьогодні важко уявити розвиток країни без повсякденної роботи податківців. Податкова служба конкретними і вагомими справами довела важливість своєї ролі в соціально-економічному розвитку як держави в цілому, так і міста зокрема. Мені приємно зазначити, що колектив трускавецької податкової - стабільна працьовита команда однодумців, готових та здатних працювати злагоджено, чітко для наповнення як державного так і місцевого бюджетів. Від щирого серця хочу привітати Вас з Днем працівника державної податкової служби України. Нехай Ваша натхненна праця буде увінчана вагомими здобутками в ім’я подальшого зростання добробуту мешканців нашого міста. Бажаю усім працівникам податкової інспекції високого професіоналізму, плідної праці та успіхів у повсякденній роботі. Нехай доля буде прихильною до Вас і Ваших близьких, щедрою на міцне здоров'я, щастя, добро і родинне благополуччя!” За сумлінну працю та відповідальне ставлення до дорученої справи Ключко Л.І., Торбу В.В., Білана Я.Л. та Яворську О.З. від Трускавецької міської ради нагороджено почесними грамотами.

 Кожен із нас, як справжній громадянин, повинен замислитись, що податки потрібно сплачували свідомо та добровільно. Адже без цього не буде заможної держави, де кожна людина змогла б жити гідним життям.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

 Обновлен 10 июл 2012. Создан 03 июл 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником