Трускавецький вісник № 76 (455) від 10 липня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 76 (455) від 10 липня 2012 р.

10.07.2012 

У номері: У міській організації Партії регіонів – новий голова; Трускавець можуть завалити сміттям по вуха; Кадрові ротації у Бориславі та Дрогобичі; Істфак готується до відзначення 20-річчя; Анонс «Франкофесту»; Італійці зацікавилися Бориславом; Голос совісті чи гра у популізм.

Новини Трускавця та регіону

У міській організації Партії регіонів – новий голова

Нещодавно, 30 червня, відбулася конференція Бориславської міської організації Партії регіонів, інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на прес-службу БМО ПР. На ній розглянуто питання і прийнято рішення щодо участі та роботи організації у виборах народних депутатів України у жовтні цього року.

Прийнято рішення запропонувати конференції Львівської обласної організації Партії регіонів рекомендувати до висунення кандидатом у народні депутати України по багатомандатному виборчому округу голову Львівської обласної організації Партії регіонів Петра Писарчука. Учасники конференції відзначили, що Петро Писарчук, як народний депутат України, неодноразово надавав допомогу у вирішенні наболілих проблем м. Борислава та його мешканців.

Ще одним важливим питанням для організації були перевибори голови міської організації Партії регіонів. За пропозицією Івана Удовенка, головою Бориславської міської організації Партії регіонів обраний Валерій Настенко, який протягом тривалого часу був першим заступником голови.

Учасники конференції та новообраний голова сердечно подякували Іванові Удовенку, який очолював організацію від часу її заснування, за багаторічну роботу, побажали йому здоров'я та наснаги. Щирі слова подяки Іванові Удовенку за багаторічну співпрацю від Петра Писарчука, а також Грамоту Львівської обласної організації передав її представник Михайло Вельгош. Він побажав новообраному голові, учасникам конференції та усім членам Бориславської міської організації Партії регіонів успіхів у подальшій роботі на благо міста та його мешканців.

 

Трускавець можуть завалити сміттям по вуха

Бориславські депутати під час чергової сесії Бориславської міської ради сьогодні, 10 липня, висловили готовність очолити блокування вивезення трускавецького сміття на бориславське сміттєзвалище. Чашу терпіння бориславців переповнив той факт, що фірма, котра займається вивезенням сміття одночасно і з Борислава, і з Трускавця (вивіз здійснюється на бориславське сміттєзвалище в районі Губич), явну перевагу надає Трускавцю. Вплинути на «Ком-Еко-Борислав», котре вивозить сміття та розірвати договір з «Ком-Еко-Борислав-2012», яке орендує бориславське сміттєзвалище, закликало ряд обранців міста нафтовиків. Новопризначений перший заступник бориславського мера Роман Дурбак, який, до речі, має певне відношення і до Трускавця, обіцяв діяти жорстко. Кажуть, що саме за м`яку політику стосовно «Ком-Еко» і був звільнений попередній перший заступник Володимира Фірмана Руслан Зелінський (офіційна ж причина звільнення – заява за власним бажанням).

Недопущення вивозу сміття з Трускавця та перекриття дороги бориславські депутати обіцяють одразу після першого засідання новоствореної комісії з цього питання. Нагадаємо, що в 2010 році, напередодні місцевих виборів, бориславська влада вже блокувала дорогу з Трускавця для машин «Ком-Еко», котрі вивозили сміття з Трускавця. Тоді справу вдалося владнати завдяки зусиллям тодішнього міського голови Трускавця.

Керівництво лікарні вирішує проблеми

 

Як інформує газета «Нафтовик Борислава», на щотижневій нараді у мера в. о. головного лікаря ЦМЛ Віталій Головчак порушив проблему наявності контейнерних майданчиків для збирання сміття поблизу медичних установ, які є справжніми розсадниками антисанітарії. Йшлося у першу чергу про контейнерний майданчик поблизу пологового відділення, який у базарні дні перетворюється у невелике сміттєзвалище. Медики намагаються якось боротися із цим, проте результату це не дає, тому доцільно перенести його розташування в інше місце.

Виконувач обов'язків головного лікаря повідомив, що нарешті вдалося отримати усі необхідні дозвільні документи на закупівлю та застосування наркотичних препаратів для лікування важкохворих, а також порушив проблему фінансування галузі. Через борги у лікувальних установах міста можуть припинити харчування хворих. Зрозуміло, що керівництво ЦМЛ робить усе необхідне, щоб зняти цю проблему, проте без коштів її вирішити складно.

Істфак готується до відзначення 20-річчя

У вересні минає 20 років, відколи в Дрогобицькому педагогічному інституті (тепер – університет) було відновлено історичний факультет. Сталася ця подія в 1992 році, тоді було утворено історичне відділення, яке згодом трансформувалося в окремий факультет. Першим деканом факультету став Михайло Семенович Савчин. Відкриття факультету припало на складний період в українській державі, перші студенти змушені були пройти випробування «ситом», оскільки тоді в ДДПІ проходив експеримент, згідно якого до студентів записували всіх бажаючих, а згодом під час зимової сесії проходив відсів. Тоді з восьми груп залишилися тільки дві – історики-психологи та історики-народознавці. Першим ювілеєм (5 років) став перший випуск на історичному – одним з випускників був засновник проекту «Трускавецький вісник» Володимир Ключак. Ювілей 10 років істфак не святкував, натомість пишне святкування провели в 2007 році – п’ятнадцять років факультету, за участі численних делегацій, в тому числі зарубіжних (Польщі). Цього року святкування 20-річчя істфаку буде дещо скромнішим, заплановане воно на вересень.

Пам’ятник Івану Павлу ІІ відреставровано

Як інформує ТРК «Алсет», у Дрогобичі було відновлено пам’ятник Блаженному Папі Івану Павлу ІІ. Пам’ятник встановлено коштами польської громади міста, він розміщений одразу перед костелом святого Варфоломія і є однією з окрас Дрогобича. Лютневі морози дещо деформували обличчя святого, тож для повернення пам’ятнику первісного вигляду і був запрошений славетний польський скульптор Кшиштоф Хвалєба.

Відбудеться відкриття Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській»

Як інформує офіційний сайт виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, у четвер, 12 липня, о 17.00 на території колишньої катівні НКВД-МГБ-КГБ СРСР, що знаходилася на вул. Стрийській, 3, з метою увіковічення пам’яті невинно убієнних жертв комуно-більшовицького терору, відбудеться відкриття меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській». Участь у поминальній панахиді візьмуть єпископи УГКЦ, УПЦ КП, духовенство інших конфесій.

Франкофест – масштабне Франкове свято

На 27-29 липня в Нагуєвичах заплановано провести грандіозне Франкове святкування під назвою «Франкофест» (як Міжнародний культурно-мистецький фестиваль). Афіші з анонсом події порозвішувані навіть у Сколівському районі. Проходитиме захід з метою популяризації творчості нашого земляка.

На «Франкофесті» будуть три сцени (театральна, фольклорна, музична), а в літературно-меморіальному музеї Івана Франка відомі діячі культури та мистецтва читатимуть поетичні твори Каменяра. Заплановано, що на великій сцені з концертом виступлять «Тартак», «Гайдамаки», «Піккардійська терція», «Мері» та інші гурти. Вхід на мистецький захід буде безкоштовним.

Подих літа

В Історико-краєзнавчому музеї Борислава 3 липня відкрито мистецьку виставку живопису під назвою «Подих літа». Роботи Галини Панів та Мар’яни Кость експонуватимуться в бориславському музеї до 6 серпня.

Власна інформація

У Бориславі призначено першого заступника міського голови

Депутати Бориславської міської ради підтримали пропозицію щодо призначення першого заступника міського голови Борислава. За таке рішення депутати проголосували одноголосно. Ним став депутат Дрогобицької районної ради (депутатська фракція «Народний Рух України») Роман Дурбак. Крім цього новопризначений заступник є помічником народного депутата Ярослава Кендзьора.

Нагадаємо, до цього посаду першого заступника міського голови обіймав Руслан Зелінський.

www.zik.ua

Мер Дрогобича розпочав ротацію кадрів

Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський своїм розпорядженням звільнив Андрія Яніва з посади директора департаменту міського господарства-заступника міського голови. Ця відставка була прогнозованою, бо вже тривалий час на оперативних нарадах мер висловлював претензії щодо роботи цього чиновника.  Новим директором департаменту міського господарства став Іван Лепкий, який працював на керівних посадах у комунальних службах Дрогобича і Стебника. Знаючи можливості цього керівника, мало хто з дрогобичан сподівається, що з його приходом справи в місті покращаться.

Подейкують, що це лише початок відставок у дрогобицькій владі.

www.zik.ua

Італійці зацікавилися Бориславом

У ці дні в Бориславі побували італійці з міста Ґенуї – представники фірми «Gordon Global Group», які мають намір побудувати в нас сонячну електростанцію. У складі делегації наших гостей був головний хірург Антоніо Констанцо, викладач медуніверситету, голова асоціації хірургів області Ліґурія.

Знаний італійський медик побував у деяких наших медичних закладах, зокрема, у хірургії та травматології. Його здивували умови, в яких працюють лікарі та лікуються хворі. «У вас медичне обладнання ще від Адама і Єви», - образно висловився гість.

З італійцями мав зустріч міський голова Володимир Фірман. Він уже веде не перші переговори із діловими людьми Ґенуї із приводу перспективних нетрадиційних джерел електроенергії. Гості до всього, якщо успішно реалізуватимуть свій проект, пообіцяли побудувати в Бориславі сучасний медичний центр. Будемо сподіватися, що Європа нам допоможе.

Газета «Нафтовик Борислава»

Владика Ярослав освятив храм у с. Новошичі на Дрогобиччині

8 липня владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, здійснив душпастирський візит до парафії у с. Новошичі, що на Дрогобиччині. Священик та вірні процесійно зустріли архиєрея. Богослужіння розпочалось чином освячення новозбудованого храму свв. апп. Петра й Павла. Відтак у співслужінні прот. Михайла Коліщака (декана Мокрянського), прот. Василя Полянка (адміністратора парафії), а також священиків Дрогобицького, Мокрянського, Лішнянського та Дублянського деканатів, владика відслужив Архиєрейську Божественну Літургію.

Пояснюючи вірним євангельську розповідь про зцілення гадаринського біснуватого, єпископ зауважив: "Слово Боже показує боротьбу – між Христом і дияволом". За словами єпископа, диявол шукає шляхів для того, щоб замешкати в людині, а згодом спаралізувати її і вчинити нездатною чинити добро. Натомість при зустрічі з Господом, коли людина приходить до Нього як до того, що може відпустити гріх, стається чудо зцілення – визволення з оков гріха поневоленої людини.

"Інколи Ісус є наче той божественний будильник: Він турбує нашу свідомість, утримує нас від повного задоволення через певні незручності життя, тому що в Нього є краща дорога життя для нас," – зазначив владика Ярослав. Бог, на думку архиєрея, витягує людину зі стану самозадоволеності для того, щоб відкрити їй ширші горизонти, котрі їй слід ще підкорити. Він стукає до її серця, шукаючи тисячі різних нагод.

"Ісус турбуватиме нас у гріхах через відчуття провини, не для того, щоб нас покарати, а щоб пробудити до Його любові і прощення і миру Божого, який є поза усяке розуміння; Він турбуватиме нас, показуючи нам, ким ми можемо стати через Божу ласку, наприклад синами і дочками Найвищого, спадкоємцями Його вічного Царства; Він турбуватиме нас через скорботу і страждання, щоб ми зводили очі до вічного; Він постійно турбуватиме нас через потребуючих людей," – такими словами описав владика Ярослав турботу Бога про спасіння людини. Наостанок архиєрей додав, що кожна турбота Бога про людину випливає з його безмежної любові до неї.

Після завершення богослужіння владика Ярослав нагородив о. Василя Полянка протоєрейським хрестом. Єпископ подякував священикові, жертводавцям, будівничим та вірним за велику невтомну працю над будівництвом Божого храму: "Цей храм у ІІІ тисячолітті нагадуватиме всім, хто до нього та й повз нього йтиме, про велику духовну культуру наших предків".

У свою чергу, о. Василь Полянко подякував єпископові за душпастирські відвідини парафії. Священик наголосив, що рівно 10 років тому – 12 липня 1992 року Божого – було освячено наріжний камінь під будівництво храму в с. Новошичі. За той час велика кількість жертводавців долучились своїми пожертвами до цієї богоугодної справи. Окрему подяку священик висловив Ярославу Куколюсу, мешканцю Новошич, який пожертвував найбільшу частину коштів, окрім того й сам працював під час будівництва церкви. Отець Василь також подякував й іншим жертводавцям: Михайлу Гавриличу, Зеновію Баранецькому, Ігору Яворському, Івану Грущаку, Ігору Курусу та Роману Гаману. Відтак владика уділив усім архиєрейське благословення.

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії, www.sde.org.ua

Голос совісті чи гра у популізм?

- Я готовий пожертвувати обійманою посадою, якщо тільки депутати-українофоби не зупиняться і ганебний законопроект «Про засади державної мовної політики» увійде в дію, - заявив на ХVIII позачерговій сесії районної ради з приводу прийняття Партією регіонів, комуністами та Народною партією законопроекту Ківалова-Колесніченка № 9073 від 26.08.2011 року «Про засади державної мовної політики»очільник Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак.

Така заява з боку Михайла Дмитровича створила у сесійній залі справжній резонанс. Народні обранці гуділи, як у вулику. Як це – виходець з Партії регіонів дозволив собі критикувати дії «вищестоящих» партійних вождів, які, у свою чергу, дозволяли йому бути «вхожим» у всі кабінети Києва та Львова? А тим часом Михайло Сендак продовжував: «Свого часу я не боявся відкрито сказати, що Президент зробив велику помилку, взявши на роботу Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника».

От тобі й маєш! Яка безстрашна позиція! На такий благородний вчинок напрошується цілком слушне запитання: чому ж безстрашний Михайло Дмитрович примкнув до команди регіоналів, а не відмовився від запропонованої ними підтримки і одразу ж, на знак протесту, не відмовився від посади глави Дрогобицької райдержадміністрації? А сьогодні владні мужі райради ламають собі голову над ще одним непростим питанням: що це було: голос совісті, чи хитромудро сплетена гра у популізм, спрогнозована напередодні виборів?

Вікторія Лишик

Служба «102» Борислава повідомляє

За третю декаду червня у Бориславському міському відділі внутрішніх справ зареєстровано 50 заяв і повідомлень про злочини, що були скоєні або готувалися. У період із двадцять першого по тридцяте червня у місті скоєно десять крадіжок. Маємо також сім випадків погроз фізичною розправою, два хуліганства, сім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, три дорожньо-транспортні пригоди, п'ятнадцять випадків настання смерті, один злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю, три випадки навмисного пошкодження майна, по одному факту підробки документів та незаконного заволодіння автотранспортом.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито чотири справи за фактами крадіжок, встановлено осіб, які причетні до вчинення хуліганських дій, погрожували фізичною розправою та нанесли громадянам міста тілесні ушкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю та встановлюють осіб, причетних до підробки документів. За трьома фактами пошкодження майна та чотирма випадками настання смерті проводять дослідчі перевірки.

Профільну трубу, чотири металеві рамки та два металеві листи викрали невідомі зловмисники з обгородженого подвір'я гр. П. по вул. І. Франка, чим завдали власнику матеріальної шкоди на суму 300 грн. У ході проведення оперативно-пошукових заходів працівники міліції виявили викрадений металобрухт на обгородженій території «Прикарпатського монтажно-налагоджувального управління», яку для здійснення підприємницької діяльності орендує гр. П.

Проведеними заходами встановлено, що гр. П. здійснює незаконні операції з металобрухтом чорних і кольорових металів без державної реєстрації та спеціального дозволу (ліцензії). Викрадений із приватного подвір'я по вул. І. Франка металобрухт підприємливий громадянин придбав у невідомого чоловіка. У ході перевірки у горе-підприємця працівники міліції вилучили 100 кг брухту чорних металів, металеву бочку, наповнену металевим дротом, та металеву трубу довжиною 2,5 метра. За фактом незаконної підприємницької Діяльності порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Автомобіль «Тойота Прадо» викрали невідомі зловмисники в ніч з 29 на 30 червня. Злочинці проникли у приміщення гаражу гаражного кооперативу «Сигнал», зламавши навісний замок, звідки викрали автомобіль вартістю 200 тис. грн. Працівники міліції будуть вдячні громадянам за будь-яку інформацію, яка допоможе встановити місце знаходження викраденого автомобіля, особи грабіжників та затримати їх. Анонімність гарантується. Викрасти металеве риштування із новобудови по вул. Золота Баня у Східниці невідомому зловмиснику завадив мешканець Вінницької області, який повідомив про це чергову частину міліції. Виїздом слідчо-оперативної групи на місце події встановлено особу, яка намагалася здійснити крадіжку. Це був мешканець Східниці гр. Г. При поверхневому огляді у нього виявлено та вилучено 19 металевих кріплень до риштування. Зловмисник опитаний та відпущений. Вирішується питання щодо притягнення його до відповідальності.

Газета «Нафтовик Борислава»

 

Прохання допомогти

Допомоги усіх небайдужих потребує мешканець с. Лужок 16-річний Олег Куцій. Після пережитого восени минулого року ГРВІ, грипу, у хлопця почалися ускладнення: набута апластична анемія важкого ступеня (захворювання системи кровотворення, що вражає кістковий мозок), а також фебрильна нейротропенія, гострий апендицит, апендоктомія, посттрансфузійний гемоксидероз та ін., юнак потребує інтенсивної терапії. На на восьмиденний курс лікування терміново необхідна велика сума грошей - 100 000 грн. , якої у батьків хлопця немає. Мати Олена звертається до всіх добрих людей, хто в змозі допомогти її синові з лікуванням, давши йому надію на щасливе майбутнє. Не будьте байдужими! Доля цього юнака у Ваших руках! Кожна гривня додасть йому шанс на одужання! Просимо допомоги у всіх, хто може відкрити своє серце для чужого горя.

Всіх, хто хоче і може допомогти, прохання переказувати кошти:

Отримувач: ПриватБанк

Номер рахунку: 29244825509100

МФО: 305299

ОКПО: 14360570

Призначення платежу при поповненні карти готівкою: для поповнення карти Куцій Олена Михайлівна ІНН – 2811414825. Для поповнення карти 4405885820880273.

Призначення платежу при поповненні карти безготівковим платежем: в призначенні вказати що за платіж, на основі чого (договір, лицьовий рахунок), кому? Куцій Олена Михайлівна ІНН – 2811414825. Для поповнення карти 4405885820880273.

Порядок розірвання шлюбу змінено

 

Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» змінено порядок розірвання шлюбу. Так, розірвання шлюбу, здійснене судом після набрання чинності цим законом, не підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану. У таких випадках документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Розірвання шлюбу здійснюється судом за заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі в порядку окремого провадження, а також за позовом одного з подружжя.

При розірванні шлюбу особа, яка змінила прізвище при державній реєстрації шлюбу, визначає для себе чи надалі іменуватися цим прізвищем або відновити дошлюбне прізвище.

Статтею 235 Цивільного процесуального кодексу України, яка регулює порядок розгляду справ окремого провадження, визначено, що у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.

При розгляді питання про розірвання шлюбу в порядку позовного провадження суд приймає рішення, в резолютивній частині якого зазначає висновок по суті заявлених позивачем вимог (стаття 215 зазначеного Кодексу). Таким чином, належне вирішення судом питання про прізвище, яке бажає мати той з подружжя, який змінював його під час державної реєстрації шлюбу, залежить від зазначення відповідних вимог у поданих до суду заяві або позові. У разі, якщо питання про вибір прізвища не буде предметом розгляду суду, це призведе до необхідності повторного звернення особи та ухвалення судом додаткового рішення.

У зв’язку з цим з метою належної реалізації права особи на вибір прізвища після розірвання шлюбу необхідно порушувати про це питання у поданих до суду заяві або позові.

Світлана Левицька, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Трускавецького міського управління юстиції

 Создан 10 июл 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником