Трускавецький вісник № 80 (459) від 18 липня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 80 (459) від 18 липня 2012 р.

18.07.2012 

У номері: «Правильний» шлях Руслана Козира; Трускавець – місто абсурду; Мінеральні води придатні для пиття; Істерія від "Джерел Трускавця"; Микола Гук не довіряє руху «Чесно»; По Дрогобицькому округу від ПР йтиме Михайло Янковський.

Новини Трускавця та регіону

По Дрогобицькому округу від Партії регіонів йтиме Михайло Янковський

Як інформує прес-служба Львівської обласної організації партії регіонів, 7 липня у Львові відбулася ХVII конференція ЛОО ПР, присвячена обговоренню концептуальних та стратегічних питань щодо виборчої кампанії до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року. Під час конференції були визначені рекомендації обласної партійної організації до ХIV З’їзду Партії регіонів щодо висунення кандидатів у Народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному та в одномандатних виборчих округах Львівської області.

Так, зокрема по одномандатному Дрогобицькому виборчому окрузі № 121 висунуто заступника голови ЛОДА Михайла Петровича Янковського, котрий свого часу керував трускавецькою міліцією.

Натомість по загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі висунуто голову Дрогобицької МО ПР, депутата Дрогобицької міськради Сергія Гориславського.

Микола Гук не довіряє руху «Чесно»?

У четвер, 19 липня, відбудеться друга прес-конференція екс-мера Дрогобича Миколи Гука, на якій Микола Петрович обіцяє розкрити три теми: «Маніфест ГУКа», «Про доцільність проведення місцевого референдуму по достроковому припиненню повноважень міського голови м. Дрогобича Радзієвського О.В. та створення ініціативної групи по збору підписів для його проведення» і «Обережно: Рух «Чесно» може запропонувати виборцям «кота в мішку»!». Прес-конференція для місцевих ЗМІ розпочнеться о 15.00 за адресою: м. Дрогобич, вул. Шевченка, 2.

Борги із зарплати – понад 5 млн. гривень

 Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, 16 липня на оперативній нараді з керівниками відділів, управлінь та служб міський голова Олексій Радзієвський повідомив про стан заборгованості із виплати зарплати на підприємствах Дрогобича та Стебника. Як і раніше, у списку боржників лідирує ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», на якому заборгованість із зарплати сягнула понад 2 млн. гривень. Міський голова О. Радзієвський повідомив, що проблеми, які вимагають втручання влади у роботу згаданого підприємства вирішені. Зокрема, на минулому тижні відбулась поїздка у Білорусь на мінський завод «МАЗ» офіційної делегації, до складу якої увійшли: міський голова Дрогобича, власник підприємства ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», та генеральний директор згаданого підприємства. У результаті довготривалих переговорів з генеральним директором «МАЗу» О. Радзієвському вдалося досягнути домовленості про поставку шасі автомобілів «МАЗ» на Дрогобицький автокрановий завод, оскільки через те, що наше підприємство має заборгованість перед білоруськими партнерами постачання шасі було припинено. «Всі умови для роботи підприємства ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» створені, тепер справа за менеджментом», - зазначив О. Радзієвський. Очільник міста звернувся з проханням до директора автокранового заводу п. Миколи Барана задіяти свій адміністративний ресурс та прикласти всіх зусиль для ліквідації заборгованості.

Окрім того, міський голова звернув увагу на заборгованість із зарплати на підприємствах Стебницьке КП «МВУЖКГ» (борг 195 тис. грн.) та КП « Берізка» (борг 500 тис. грн.), зазначивши, що на комунальних підприємствах заборгованості не повинно бути.

На нинішній день борги із зарплати на підприємствах Дрогобича та Стебника становлять понад 5 млн. гривень.

У Бійничах вшанують вояка УПА

У неділю, 22 липня, в с. Гаї Бійничі (Гаї Нижні) біля пам’ятного знаку на честь воїнів ОУН-УПА відбудеться відзначення 100-річчя від Дня народження Голови Проводу ОУН Дрогобиччини, сотенного відділу УПА Василя Николяка. Початок – о 11.30.

 

У Східниці  проходитиме міжнародний шаховий турнір з швидких шахів

У Східниці в приміщенні народного дому "Просвіта" у неділю, 22 липня, відбудеться міжнародний шаховий турнір з швидких шахів. Про це «ТВ» повідомили у Східницькій селищній раді.

Мета проведення шагового турніру: популяризація активного відпочинку  у бальнеологічному курорті .Східниця;  рекламування шахів серед молоді; розвиток і закріплення дружніх зв'язків між спортсменами України та інших держав  та визначення сильніших шахістів даного турніру. Турнір буде проводитись за правилами швидких шахів по швейцарській системі у 7 турів.  Контроль часу 15хв. на партію кожному учаснику. Місця визначаються по кількості набраних очок. При однаковому результаті місця визначаються за  додатковими показниками. Розклад турів 22 липня: 10:30-11:00—реєстрація, 12:00—1 тур, 12:45—2 тур, 13:30—3 тур, 15.00—4 тур, 15:45—5 тур, 16:30—6 тур, 17:15 —7 тур, 18:00— закриття турніру.

 Шаховий турнір проходить за підтримки  Східницької селищної ради та готельно-оздоровчого комплексу “Санта Марія”.

Власна інформація

 

 «Правильний шлях» Руслана Козира?

Під час понеділкової наради 16 липня мер Трускавця Руслан Козир висловив абсолютну впевненість у тому, що «ми йдемо правильним шляхом». При цьому голова не уточнив, хто це «ми» - його команда чи все місто. Та це не так і важливо. Головне – правильним шляхом йдете, товариші, як сказав би класик.

За роки правління Руслана Козира у Трускавці проходить процес скорочення заповнюваності оздоровниць. Ті керівники, що ще якось дають собі раду, з жахом спостерігають за тим, як Східниця завойовує собі позицію курорту № 1 в регіоні та області, як відміняються поїзди до Трускавця з Дніпропетровська та Харкова, як відпочивальники відкрито заявляють, що більше не хочуть приїжджати на наш курорт. Правильним шляхом йдете, товариші?

В 2011 році за кошти державного бюджету були відремонтовані кілька вулиць – Суховоля, Городище, Героїв УПА, Бориславська. Ті ж, які збереглися непогано з попередніх часів, поволі починають руйнуватися. Стан тих, які не встигла відремонтувати попередня влада, викликає тільки співчуття. Правильним шляхом йдете, товариші?

Останні два роки при міській раді «діє» управління розвитку курорту, є спеціальна посада заступника міського голови з питань промоції та розвитку курорту. Відбулося багато поїздок до Росії та Польщі, подано багато заявок до участі в програмах, грантах, проектах, проходить бурхлива імітація діяльності на благо розвитку курорту. В той же час не зроблено найпростішого – обіцяний сайт курорту досі не готовий, або ж про нього чомусь ніхто не чув і ніхто його не бачив, як і сумнозвісний логотип, по якому проводили конкурс. Правильним шляхом йдете, товариші?

У Трускавці порівняно з іншими містами регіону та області за останні два роки відбувся найвищий рівень росту тарифів на житлово-комунальні послуги. В той же час рівень середньомісячної зарплати у Трускавці залишається одним з найнижчих в Україні. Правильним шляхом йдете, товариші?

Рівень працевлаштованих іногородніх громадян у органах влади Трускавця є найвищим в регіоні та області. За словами мера, це робиться, щоб запобігти процесу імбрідінгу – виродження нації. В той же час місцеві мешканці мусять або виїжджати на заробітки, або задовольнятися тимчасовим працевлаштуванням, або ж займатися стихійною торгівлею, бій якій рішуче оголосили у стінах мерії. Правильним шляхом йдете, товариші?

Рівень доходів на душу населення у Трускавці за останні два роки різко впав – в той час, коли по області та Україні спостерігається незначний ріст. Рівень цін на трускавецьких ринках, вартість різноманітних послуг у Трускавці значно перевищує аналогічні рівень чи вартість в регіоні та області. Міська влада стимулює мешканців міста витрачати кошти, закуповуючи котли для індивідуального опалення, баки запасу води та оплачувати послуги у фірмах, до яких безпосереднє відношення мають міський голова та окремі депутати. Жодної корупції у таких кроках у стінах трускавецької мерії не вбачають. Правильним шляхом йдете, товариші?

В Трускавці не залишилося безкоштовних туалетів. Дві нещодавно встановлені вбиральні є платними, плату за відвідування туалетів почали стягувати і в туалетах від ЗАТ «Трускавецькурорт». Приємна новина для відпочивальників, чи не так? Правильним шляхом йдете, товариші?

В жовтні 2011 року Руслан Козир оголосив, що в місті вже є цілоденне водопостачання. Та практика показує, що це далеко не так і справа з водою у Трускавці, яка вже майже була вирішилася в 2009-2010 роках, зайшла в глухий кут. Найгірше, що якість питної води, яка потрапляє в помешкання трускавчан, не покращується. Висновки міської санепідемстанції стосовно стану «Нафтусі» при відборі із свердловин і санітарно-біологічних показників питної води оприлюднювати не будемо. Правильним шляхом йдете, товариші?

Напередодні виборів 2010 року тоді ще кандидат на посаду міського голови Трускавця Руслан Козир заявляв, що він готовий стояти при в’їзді до Трускавця і цілувати руку кожному росіянину, котрий привозить гроші в Трускавець. Фактично перемога пана Козира – це був суто російський проект за участі російських імперських політтехнологів із Санкт-Петербурга. За останні два роки в місті різко збільшилася кількість російськомовної реклами. В той же час представники влади показово стають «на захист української мови», палець об палець не вдаривши, щоб щось змінити в цьому плані у Трускавці. Показово, що на липневій сесії на захист української мови міський голова був відсутній. Правильним шляхом йдете, товариші?

Свою діяльність теперішня влада розпочала із репресій своїх попередників. Ті, хто розвивав місто, стали негласними ворогами тих, хто місто руйнує. Та є прислів’я, що на все свій час і хто кому яму копає, той сам в неї впаде. На демагогії та популізмі можна було протриматися два роки, а що далі? Куди йти тепер? Невже правильним шляхом йдете, товариші?

Втім, чи варто називати товаришами окупантів та колаборантів? Напевно, що ні. Тамбовський вовк їм товариш. А шлях їхній веде в нікуди, в безодню, у пекло.

Володимир Ключак

Трускавець – місто абсурду?

/Пародія/

Днями переглядав місцеві Інтернет-видання і на очі потрапив текст статті під назвою «Дрогобич – місто абсурду?». Одне трускавецьке Інтернет-видання опублікувало цю статтю, вочевидь, з метою показати, як все гарно у Трускавці (краще, ніж було два роки тому) і як все погано в Дрогобичі (гірше, ніж було два роки тому). Читаючи публікацію, звернув увагу, що замість слова «Дрогобич» в багатьох випадках можна просто ставити «Трускавець» і майже нічого не зміниться. Отже, дещо видозмінену та перероблену статтю пропонуємо увазі читачів «Трускавецького вісника».

  …Кожного разу, коли повертаєшся додому з-за кордону, розумієш, наскільки у нас погані справи. І цей сум, цей біль не проходять з часом, а навпаки – міцніють та кріпнуть, переростаючи у величезне бажання когось відправити у відставку або ж за грати. Колись славний курорт перетворився у справжню провінцію, яка лише дякуючи цілющим водам та активним людям не дає захлинутись в абсурді трускавецької реальності.  Колись Трускавець мав європейський вигляд, а сьогодні? На жаль, недалекоглядна позиція влади, споживацьке ставлення до багатств міста, абсолютне ігнорування владою здорового глузду та моралі у своїй щоденній діяльності призвели до того, що Трускавець перетворився на місто втраченої мрії.

Центр міста – площа та курортний парк

Абсолютно необлаштований, занедбаний, розбитий, немов після бомбування фашистами, центр колись славного курорту - перше, що спадає на думку, коли спацеруєш бульваром Юрія Дрогобича, площею Незалежності чи курортним парком. Малі архітектурні форми, якими обставили все, що лиш можна було обставити, «дивовижні» громадська вбиральня та мавпа біля Бандери, намети-пивнушки, в яких неповнолітньому з радістю наллють пива, що згідно чинного законодавства вважається алкогольним напоєм – ось прикраса курорту із двохсотлітньою історією. Особливою забавою для трускавчан у вечірню пору є «мотати» автомобілем чи скутером кола по Стебницькому чи Дрогобицькому кільці або ж розпивати алкоголь на дитячих майданчиках чи між магазином «Болоння», скляною майстернею та «Родиною ковбаскою». Відверто, Трускавець ввечері – не найкраще місце для прогулянки. По відношенню ж до «шанхаю» на Стебницькій згадую сумний вердикт, який не так давно виніс майстер моєму телефону – «ремонту не підлягає». Ось так і Трускавець у баченні міської влади – ремонту не підлягає, бо все нормально. Нікому нічого не треба, і найперше - міському голові, який так довго та активно займався підготовкою до «ЄВРО-2012», будівництвом фан-зони та вирішенням своїх київських справ.

Мабуть, міський голова і не знає, що на одній із центральних вулиць міста умілі підприємці набудували собі кіосків. Мова йде про вулицю Стебницька. Як таке взагалі можливе? Це не тільки несучасно   та некрасиво, це брутально і непатріотично - розташувати в місці, в якому обов’язково побувають відпочивальники, якісь безформні «будки». А на що перетворився бульвар Юрія Дрогобича? А як жахливо виглядала на «різдвяні» та «великодні» ярмарки та на День міста центральна площа Трускавця? Ми впевнені – такою ж вона буде і на День Незалежності, бо бізнес є бізнес.

Замість того, щоб затвердити програму розвитку центральної частини міста, урядовці місцевого самоврядування одним роздають дозволи на забудову центру, іншим, навпаки, перешкоджають навіть на околицях. Де ще можливий  такий абсурд і таке нахабство? Не встигли ці монстри вирости, як на їхніх фасадах вже появляються оголошення «продається». Ну не можу я повірити в те, що ось цей «інвестиційний проект» обійшовся без якогось умілого підприємливого державного службовця, що всіляко допомагав ось цим «інвесторам» зводити ці торгові площі. Чому б правоохоронним органам не перевірити факти забудови? Хочеться вірити, що у головного архітектора міста є хоч якийсь смак, бо здається мені, що він патологічно відсутній. Чого вартує хоча б «Корчма» з її музикою ввечері… А де були пани депутати, члени відповідних депутатських комісій? Можливо, теж допомагали міському голові будувати фан-зону та встановлювати «телевізор» на центральній площі, який в народі вже назвали «східницьким»?

Стратегічні завдання міської влади

У 2012 році можновладці Трускавця поставили собі два стратегічних завдання: перетворити територію від пам’ятника Бандери до центральної площі Незалежності на парк атракціонів та великий базар і «порішати» справи з землею. Кваплюсь вам доповісти, любий читачу, що усе із запланованого хлопцям вдалося виконати. З першим завданням патріоти України та міста справились на 100%: площа Незалежності, що завжди була місцем проведення загальноміських патріотичних заходів, перетворилася на ганебний базар, як і вся навколишня територія. Тут можна гучно послухати «свіжу» російську музику, поскакати на батуті, батькам покатати своїх дітей на дитячих автомобілях.  І якщо в Дрогобичі на неподобство щодня дивиться Тарас Шевченко, то в Трускавці у спину згорбленого Бандери посміхається широкорота мавпа. Ось такі контрасти. Якщо чесно, район базару, на превеликий жаль, і центральна площа, бульвар Торосевича мені нагадують окраїни якогось східного міста десь в середній Азії. Ось цей імпровізований парк розваг працює до глибокої ночі, правда, вечором тут блукають підозрілі молодики в спортивних костюмах, які  розпивають алкоголь. Обурювала адекватну частину громади міста і дивна реконструкція вулиць, які були повністю відремонтовані. Та у влади на все одна відповідь – «ми не маємо впливу на ці процеси» (коронна фраза Р. Козира, якою він, напевно, ввійде в історію).

Зміни будуть

Мої спостереження, зафіксовані в цій статті, не є катастрофічними доказами для смертельного вироку прекрасному прикарпатському місту. Трускавець – це люди, і люди тут хороші. Тут є молодь, думаюча, інтелектуальна, тут є адекватний підприємливий середній вік, що готовий працювати та творити нашу хорошу реальність, тут є зрілість та досвід в особі представників старшого покоління, що завжди допоможуть та підтримають хорошою порадою. На жаль, тут є і багато випадкових людей, які самі цього не очікуючи, позаймали високі посади у владі, але каденція пройде, роки минуть і цих людей ми більше не побачимо, і більше не почуємо. Їхній час пройшов!  І, можливо, зараз Трускавець – місто втраченої мрії, але у будь-якому разі не надії, дякуючи людям, котрі тут мешкають…

Трускавчанин ВК

Примітка. Оригінал статті «Дрогобич – місто абсурду?» знаходиться на сайті www.djerela.com.ua

 

 

Істерія від «Джерел Трускавця»

Сьогодні, 18 липня, прокозирівська газета оприлюднила черговий наклеп, публікуючи анонімний опус під назвою «Як «Франкову криницю» спіймали на брехні». Ось її текст.

«Нещодавно трускавчани та гості міста мали змогу взяти  участь у благодійному концерті, який  був організований фондом «Крила Надії». Захід відбувався на центральній сцені міста-курорту. В цей день на майдані Незалежності  було справді людно,  адже мали місце різноманітні мистецькі акції, майстер  - класи тощо . Захід вдався, усі задуми було реалізовано - це підтвердили і організатори, і люди, котрі долучилися до роботи з підготовки благочинного заходу. Найважливіше те, що вдалось  зібрати такі необхідні кошти для лікування Погуляєва Богдана, юнака, хворого на важку недугу – гострий лімфобластний лейкоз.

На жаль, в газеті «Франкова криниця» було опубліковано статтю під назвою «РІШУЧІ ДІЇ "КРИЛА НАДІЇ"», де мова йшла про те, як міська влада перешкоджала організаторам у підготовці до фестивалю. Автор статті у своїх висновках посилається на директора фонду «Крила надії» п. Наталю. Як виявилось згодом, п. Наталя коментарів, у яких звинувачувала б міську владу  Трускавця, не давала, у своїй більшості текст статті журналіста газети «Франкова Криниця» не відповідає правді, так як і не відповідає правді та інформація, кому насправді підуть гроші на лікування.  Чи то навмисно, чи то ненароком було скомпрометовано діяльність і міської влади, і БФ «Крила Надії».

На адресу відділів міської ради надійшли листи – подяки від фонду «Крила Надії». Організатори подякували «за сприяння у проведенні» акції «Діти - квіти» заступнику міського голови  В. Бодак, відділу культури в особі  Т. Татомир та УЖКГ і Б і його керівнику  Ю. Терлецькому».

Оскільки у публікації «Джерел Трускавця» подано відверту брехню, а її мета – скомпрометувати головного редактора газети Володимира Ключака, то подаємо для ознайомлення читачів і статтю з «Франкової криниці Підгір`я» «РІШУЧІ ДІЇ "КРИЛА НАДІЇ". Ось її текст.

«В суботу, 7 липня, в нашому місті на майдані Незалежності відбувся благодійний мистецький фестиваль "Діти-квіти" на підтримку онкохворих дітей.

Організатором акції став благодійний фонд "Крила надії", заснований у Львові у 2007 році. Основний напрямок діяльності благодійного фонду "Крила надії" - адресна допомога онкохворим дітям, оскільки висока вартість лікування та недофінансування медицини з боку держави не дозволяє батькам таких дітей самотужки оплатити лікування. Допомога онкохворим дітям та відділенням, де ці діти проходять лікування, і надалі залишається основним пріоритетом роботи фонду. Допомога надається дітям віком до 18 років або старшим за умови, що вони проходять лікування в дитячому онковідділенні, або уже знаходилися під опікою фонду. А також фонд здійснює підтримку відділень онкології і гематології Львівської обласної спеціалізованої лікарні, залучення донорів крові і пропаганду безкоштовного донорства крові, творчі заняття з дітьми у лікарнях, підбір і навчання волонтерів тощо.

На початку "Крила надії" мали певні проблеми з організацією благодійного  фестивалю у Трускавці - спершу Трускавецька міська рада не хотіла давати дозволу на проведення акції на центральній площі міста, фонду чинили бюрократичні перешкоди. "Хтось з чиновників скептично ставиться до благодійності, когось налякало слово "ярмарок" у переліку заходів, а десь "потрібний" чоловік виявився у відпустці",- розповідає директор фонду пані Наталія. Та зрештою всі непорозуміння були усунуті, міський голова телефоном з відпустки дав вказівку заступникам сприяти, а не перешкоджати благодійному фестивалю…

Тож благодійний мистецький фестиваль "Діти-квіти", незважаючи на труднощі і неймовірну спеку, успішно відбувся, організатори задоволені результатом і сподіваються на подальше проведення подібних акцій в нашому курортному місті. На сцені виступали музичні гурти з Трускавця, Дрогобича, регіону, на площі перед сценою майстрині проводили майстер-класи з різноманітних декоративно-ужиткових мистецтв. За день акції зібрано 6 тисяч 300 гривень, 1300 гривень лише від майстер-класів. Як повідомила пані Наталія, всі кошти підуть на лікування Ореста Козака та Сергія Чмирука, які проходять лікування у Львові в Інституті крові, та яким потрібно на поточні витрати на ліки до трьох тисяч на тиждень.

Іра ЦИГАН».

Як бачимо, стаття позитивно описує акцію, фактично робить рекламу діяльності благодійного фонду. Міський голова Руслан Козир описаний суто в позитивному світлі і журналістка наче висловлює задоволення, що все пройшло так гарно та вдало. Директор фонду пані Наталія не давала інтерв’ю журналістці, проте в телефонному режимі дала коментар. Добре все, що добре закінчується і приємно, що міська влада посприяла фестивалю. Шкода лише, що коштів зібрали надто мало як на курортний Трускавець – але це вже інше питання: наскільки ми не лише говоримо про благочинність, але й готові дати реальну грошову пожертву хворим дітям.

Якщо проаналізувати публікацію в «Франковій криниці Підгір`я» та текст подяки від організаторів акції на адресу міської ради, то побачимо, що в газеті подано суму коштів 6300 гривень, а в подяці – 6430, а також є відмінності у прізвищах хворих діточок, на лікування яким підуть чи пішли зібрані кошти. Та це – дрібниці. Але не дрібницею є факт, що «Джерела Трускавця» вкотре намагаються очорнити всіх і кожного, хто має альтернативну думку, хто не вихваляє попід небесі пана Козира, пані Татомир та іже з ними. Чого вартувала хоча б публікація фото редактора «Трускавецького вісника» в аналогічному минулорічному пасквілі «Як брехун попався на брехні», або інтерв’ю тієї ж пані Татомир. Автора пасквілів неважко вирахувати – це ще той комуніст і його статті в далекі часи мали подібне спрямування. Але Бог йому суддя. Бо хто хоч раз прислужився лукавому, той служитиме йому і надалі. Чим баняк накипить, тим і смердить. І ще й істерично пищить на вогні. Та за такими «баняками» давно на звалищі зачекалися.

Поза цим всім залишився ще однин момент, який не описано в жодній з газет. У мерії публікацію статті «Рішучі дії «Крила надії» вирішили напевно використати для відмови організаторам фестивалю у подальшій співпраці. Адже тут для них жодного відкату нема. Ось що може бути справжньою причиною цієї істерії від «Джерел Трускавця», коли багато галасу даремно, коли з мухи роблять слона, коли на біле кажуть «чорне», а на чорне «біле».

Володимир Ключак

 

Мінеральні води у бюветах придатні для пиття, на відміну від свердловин

 

За даними останнього моніторингу СЕС, у Трускавці є проблеми із водопостачанням і якістю води. У чому причина - допомагала розібратися головний санітарний лікар міської СЕС  Наталія Когут.

- Пані Наталю, ходять чутки, що питна вода в окремих санаторних закладах не відповідає нормативам…

- 11.07, 12.07 і 13.07 у Трускавці було припинене водопостачання, це призвело до того, що доводилося використовувати воду із резервів. Такі дії несуть за собою подвійні наслідки: з одного боку, добре, тому що у жителів міста є вода, а з іншого – резервуар, в якому зберігається резервний запас, не може мати якісної води і моніторингове дослідження підтвердило, що вода не відповідає нормі. А не може бути у резервуарі якісної води тому, що немає циркуляції і відбувається застій, до того ж високі температурні умови сприяють розвитку бактерій і вода стає непридатною. Водою із запасів користувалися два оздоровчі заклади Трускавця: санаторій «Арніка» і вілла «Анастасія». У цих закладах вода була забруднена, а причина – перебої у водопостачанні, це проблема водоканалу. Адже є планові і непланові припинення постачання води у місті. І про кожні припинення водоканал змушений в обов’язковому порядку повідомляти санітарну службу і об’єкт, який залишиться без води. Тоді після проведення очистки резервів ми проводимо дослідження на  якість  води, і цю воду можна аж тоді використовувати.

- Як часто відбувається перевірка води?

- Щомісяця проводиться планове дослідження. Ми змушені тримати під контролем якість і чистоту води. Також може проводитися непланове дослідження, коли є скарги чи форс-мажорні ситуації.

- Чи придатні для пиття мінеральні води Трускавця?

- Нещодавно, щоб перевірити якість роботи очисних механізмів, ми зробили мікробіологічний аналіз води з самої свердловини та з бювету. Результати показали, що вода з свердловини є непридатною для споживання, та після обробки бактерицидними лампами і очищення  до  споживачів мінеральні води надходять належної якості.

Володимир Дуб, www.djerela.com.ua

 Создан 18 июл 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником