Трускавецький вісник № 87 (466) від 1 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 87 (466) від 1 серпня 2012 р.

01.08.2012 

У номері: Дрогобиччина вже програла ці вибори; Влада нацькувала на журналіста міліцію; Запит Ігоря Пілька проігнорували; Ремонт вулиць; Не стало Ірини Калинець; Це ж як треба ненавидіти Франка; В Бориславі вода вже чиста; Матеріальну допомогу постраждалим від стихії виплачено. 

Новини Трускавця та регіону

Хто нацькував міліцію на журналіста?

Як інформує наше джерело, у п'ятницю, 27 липня, дрогобицькі міліціонери намагалися незаконно затримати директора Трускавецького Інтернет-телебачення та журналіста газети «Франкова криниця Підгір’я» Василя Кирилича. Як повідомив сам журналіст, при вході в дрогобицьку ратушу міліціонери спочатку вимагали у нього показати перепустку, а потім зажадали пройти до міського відділу міліції «для звірки прізвища особи» із якоюсь базою даних. Правоохоронці пробували вилучити також мобільний телефон.

Нагадавши міліціонерам про їхні обов’язки та причини для затримання особи, а також свої права громадянина, журналіст все ж увійшов до ратуші. Своєю чергою міліціонери наполягали на затриманні, аж поки не появився керівник їхнього підрозділу Михайло Паук. На вимогу журналіста пояснити поведінку своїх підопічних підполковник зам’явся й попрямував разом з ним до секретаря дрогобицької міськради Тараса Метика, на зустріч з яким і прийшов до ратуші Василь Кирилич.

В кабінеті секретаря ради Василь Кирилич висловив свій протест з приводу дій міліціонерів, які порушували права громадянина України. На думку журналіста, інцидент може бути пов’язаний також із його релігійними переконаннями. Не виключено, що влада «замовила» цей фарс із затриманням, як свого часу представники теперішньої трускавецької влади перед виборами «замовили» затримання редактора «Трускавецького вісника». Тоді тільки завдяки втручанню обласної міліції та листа до міністра внутрішніх справ у Володимира Ключака трускавецькі міліціонери попросили вибачення за безпідставне затримання та вилучення мобільного телефону, а також за погрози. Тож за порадою юристів, журналіст Василь Кирилич так само звернувся до керівників силових структур України. Адже на тиск на представників ЗМІ з боку міліціонерів потрібно реагувати обов’язково.

Депутатський запит Ігоря Пілька проігноровано

Ще під час XVIII сесії Трускавецької міської ради на другому пленарному засіданні 31 травня 2012 року депутат Ігор Пілько підняв питання галасу біля корчми, котра знаходиться в курортному парку. Депутат зауважив, що гуляючи біля цієї корчми, йому соромно було б признатися, що він депутат і теж певним чином відповідальний за те, що там відбувається. Гучна музика плюс неукраїнський репертуар викликали в депутата почуття сорому за те, що ж відбувається в місті і він як представник влади нічого з цим вдіяти не може.

Пройшло рівно два місяці від цього дня, коли Ігор Пілько подав свій запит. Вчора, 30 липня, гуляючи парком ввечері, ми зауважили, що ситуація зовсім не покращилася, а навіть погіршилася. Якщо в час Великого посту тут крутили хоча б українську музику (переважно коломийки та польки), то тепер панує російський  шансон. Не знаємо, яку відповідь депутат Пілько отримав на свій запит, можливо, якусь відписку, як їх отримують інші депутати (про це заявляв депутат Алієв на сесії 26 липня), але те, що його запит проігнорували – реальність. Можливо, на наступній сесії міський голова відповість депутату, дивлячись щиро у вічі та розводячи руками: «Прошу пана, Ви ж зрозумійте, ми не маємо жодного впливу на цей процес». А варто б на такі «процеси» впливати, бо це ганьба та сором для Трускавця, що в самому серці нашого міста-курорту пропагуємо чужомовну попсу.

Влада Трускавця боїться Партії регіонів чи заграє з нею?

«Трускавецький вісник» вже інформував про те, що 4 липня 2012 року відбулася ХІХ позачергова сесія Трускавецької міської ради з приводу мовного законопроекту Ківалова-Колесніченка. Виїзне засідання відбулося на Площі Незалежності, всі депутати підтримали рішення міської ради. Та текст звернення депутатів був опублікований повністю тільки в Інтернет-виданні «Трускавецький вісник». Прокозирівські ЗМІ подали скупу інформацію про позицію трускавецьких депутатів та невеличкі уривки цього рішення.

Та що дивує найбільше – текст рішення Трускавецької міської ради не оприлюднено офіційно не те що в бюлетені ТМР чи іншому друкованому органі, а навіть на офіційному сайті Трускавецької міської ради. І хоча від 4 липня минуло вже чотири тижні, та рішення ТМР з такого важливого мовного питання не було оприлюднено в жоден спосіб, що викликає підозру про спеціальну вказівку приховати цю інформацію від громадськості. Цілком можливо, що в такий спосіб міська влада Трускавця просто заграє з Партією регіонів, або ж прямо показує свою слабкість та страх перед цією провладною силою. Не виключено, що позачергова сесія була саме так і задумана – провести її, прийняти рішення і таким чином заспокоїти небайдужих трускавчан, а в той же час на догоду Партії регіонів це рішення не публікувати навіть на офіційному сайті міськради, не кажучи вже про друковані ЗМІ.

26 липня відбулася ХХ сесія Трускавецької міської ради, на якій одним із рішень було пролобійоване міським головою Русланом Козиром питання про переведення будівництва біля питного озера зі статусу міні-готелю в статус житлового будівництва. Міський бюджет від цього втратив колосальні кошти. Швидше за все, це рішення теж не буде розміщено на офіційному сайті Трускавецької міської ради, адже комусь невигідно, щоб люди знали всю правду, а веб-ресурс мерії був відкритим та прозорим.

Ремонтують вулиці Річки та Данилишиних

Сьогодні продовжується ремонт вулиці Данилишиних у Трускавці. Як і обіцяв на одній з понеділкових нарад начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький, одразу після ремонту відрізку вулиці Річки від об’єкта Петра Іванишина до прокуратури комунальники взялися за ремонт Данилишиних. Ремонт цієї вулиці розпочали з ділянки між «Гаманцем» та «Рукавичкою». Паралельно триває ремонт меншої ділянки вулиці Річки, котра ще не була відремонтована. Ремонт дорожнього полотна здійснюється за кошти міського бюджету.

Натомість у Бориславі до ремонту доріг – претензії. Як зазначила під час апаратної наради 31 липня в Бориславській міській раді начальник юридичного відділу бориславського міськвиконкому Оксана Тахтарова, підготовлено апеляційну скаргу на фірму, котра здійснювала ремонт вулиці Степана Бандери. Після зими вулиця перебуває в такому ж стані, як і була до ремонту.

Шукали гадюку, а знайшли вужа

Як поінформував на апаратній нараді 31 липня начальник Бориславського міськвідділу МНС України у Львівській області Олег Кобилецький, надзвичайникам на прохання жителів вулиці Вояків УПА довелося виїхати відловлювати гадюку, котру постійно бачили в кущах. Проте на місці еменесники гадюку не знайшли, а виявили тільки вужа, якого й відловили. Чи дійсно в кущах була отруйна гадюка, чи люди просто сплутали ці два види рептилій, залишається загадкою.

Також Олег Кобилецький повідомив, що їм доводилося виїжджати і на ліквідацію осиного гнізда. Оси становили небезпеку для жителів вже іншого мікрорайону Борислава.

Чи буде тепло освітянам?

Цього тижня відділ освіти Бориславської міської ради провів аналіз лікарняних порівняно з першим півріччям 2011 року. Зроблено це було на вимогу трускавецького Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Про це 31 липня на апаратній нараді повідомила в. о. начальника відділу освіти БМР Леся Коваленко. Виявилося, що в першому півріччі 2012 року кількість лікарняних значно перевищила аналогічний період минулого року – 4089 проти 3111 днів.

Чиновниця також повідомила, що з д/у № 4 звернулися на урядову гарячу лінію, чому їм не виплачено аванс. В д/у № 2 є проблеми з ремонтом водяної труби, з водоканалом не можуть ніяк дійти згоди. Мер міста Володимир Фірман зауважив, що такі питання слід вирішувати в робочому режимі. Також бориславські освітяни, як і їхні колеги з Дрогобича та Трускавця, готуються до прийому делегації з Волині. Підприємці звертаються до керівництва освітою, щоб їм проплатили заборгованість за харчоблоки, яка в загальному по місті становить біля 300 тисяч гривень, та в освіті ще не розрахувалися за спожите тепло. «Ціле літо тратимо гроші за тепло, а за харчування нема чим платити», - прокоментував ситуацію міський голова і дав доручення прискорити процес із документацією на енергозбереження для СШ № 3 та д/у №№ 11, 16 та 20. Щоб освітянам знову не нараховували кошти за тепло по квадратурі, мер дав доручення здійснити повірку теплових лічильників у закладах освіти. Також у зв’язку з відключенням котельні по Данила Галицького потрібно подбати про майбутнє тепло у міжшкільному комбінаті, бібліотеці, Палаці культури, міській раді. Мер різко розкритикував посадовців, які не задіяли Борислав до обласної програми з енергозбереження для населення. Він дав доручення по можливості виправити цю ситуацію, а всю інформацію про обласну програму енергозбереження для населення розмістити в місцевих ЗМІ.

Не вперше мер Борислава піднімає питання енергозбереження. На прес-конференції 27 липня він навів кричущі факти, коли у час канікул школи обігрівалися на повну, бо в класних кімнатах вчителі займалися репетиторством. В час, коли в багатьох сільських школах вікна замінені на металопластикові, у Бориславі на час приходу нової влади вікна по школах та садочках були не просто старі дерев’яні, а ветхі, які мало що трималися купи. Тому і доводилося йти на економію енергоресурсів. Тепер мер міста ставить питання перед керівниками відділів та управлінь так: «Йде зима, до неї потрібно готуватися вже відтепер. Пам’ятайте, що за вами стоять люди, які повинні жити та працювати в нормальних умовах».

В Бориславі вода вже чиста

Обласна санстанція зняла свою заборону на використання питної води в Бориславі. Постанова львівської обласної СЕС від 27.07.12 свідчить, що вода в Бориславі придатна для споживання. Про це було повідомлено у п’ятницю, 27 липня, під час прес-конференції мера міста Володимира Фірмана. Інформацію підтвердив на щотижневій апаратній нараді в мерії 31 липня головний державний санітарний лікар Борислава Роман Ковтало. Він зазначив, що є ще претензії окремих мешканців з вулиці Коваліва на запах нафти, але дослідження показують, що вода відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Також головний державний санітарний лікар Борислава повідомив, що є вже суттєві зрушення із вивозом сміття з Борислава.

Натомість міський голова Борислава Володимир Фірман висловив своє обурення тим, що сміття впродовж місяця часу з міста вивозилося вкрай погано, а в деяких випадках не вивозилося зовсім. Стосовно ж ситуації з водою, то мер висловив подив, що збитки водних мереж оцінені всього в 100 гривень і навів за приклад факт, коли за відсутність підпису одного чиновника, за відсутність дозволу на спецводокористування водна інспекція виставила бориславському водоканалу збитки на суму 12 мільйонів гривень. Цей факт Володимир Стахович прокоментував так: «В цій державі багато речей я не розумію».

Нагадаємо, що внаслідок витоку нафти (понад 400 літрів) сталося екологічне забруднення землі та водойм Борислава. Нафта проникла в діряві водопровідні мережі та потрапила в помешкання людей. Вийшли з ладу баки запасу води, які часто неможливо промити, понищено одяг, пошкоджені пральні машини. В той же час збитки водоканалу оцінено на 230 тисяч гривень, а по забрудненню довкілля (землі) – на 150 тисяч. Питання Володимира Фірмана «А збитки людей хтось рахував?» стало риторичним – кому нині до людей.

Земля, житло, комуналка, соціальний захист, проблеми колишніх підприємців

Під час апаратної наради в Бориславській міській раді 31 липня було озвучено кількість звернень, які надійшли до мерії протягом першого півріччя 2012 року. Так, загалом за 6 місяців 2012 року до влади Борислава надійшло 1538 звернень, з них 1433 письмові і 105 усних. З них 406 стосувалися земельних питань, 8 – транспорту та зв’язку, 239 – соціального захисту, 34 – праці та зайнятості, 458 – комунального господарства, 105 – житла, 109 – освіти, 2 – охорони здоров’я, 4 – діяльності об’єднань громадян. Інформацію про ці дані було скеровано у ЛОДА.

Натомість в цій статистиці не відображена ситуація, в яку потрапили пенсіонери, які колись мали необережність реєструватися підприємцями. Незважаючи на те, що ці люди часто-густо вже й забули, що колись пробували займатися бізнесом, в них почали знімати гроші з пенсії. Коли пенсіонери  спохватилися і пробували зняти себе з обліку, то виявилося, що зробити це не так вже й просто. Під час апаратної наради 31 липня в Бориславі було сказано, що таких осіб у Бориславі є біля півсотні. Міський голова Володимир Фірман зауважив, що для реєстрації підприємців діє єдине вікно, натомість для зняття з реєстрації такого вікна немає і на цю процедуру потрібно часу значно більше, ніж для реєстрації.

Змінено місце голосування

В мікрорайоні Борислава Губичі буде змінено місце голосування. Про це було поінформовано під час апаратної наради в бориславській мерії 31 липня. Тепер жителі Губич голосуватимуть в приміщенні дев’ятої школи. Офіційного ж розпорядження ЦВК стосовно цього ще немає через велику завантаженість роботи ЦВК, котра просить наразі жодні подання їй не надсилати, повідомили на нараді.

Постраждалі від стихії отримали допомогу в повному обсязі

За інформацією управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  станом на 28.07.2012р.забезпечено в повному обсязі виплату матеріальної грошової допомоги,  виділеної з резервного фонду державного бюджету населенню сіл Волоща, Тинів, Зади, яке постраждало унаслідок проходження ввечері 9 червня 2012 року територією області холодного атмосферного фронту.

Виплачено допомогу 563 особам на суму 3 280 722 грн., з них: 413 жителям с.Волоща на суму 2 524 409 грн., та 150 жителям сіл Тинів, Зади на суму 756 313 грн. Загальна сума виплаченої допомоги постраждалим від буревію з урахуванням раніше виплачених коштів з обласного бюджету (407 250 грн.) становить 3 687 972 грн., інформує офіційний сайт Дрогобицької РДА.

Натомість прес-служба ЛОО Партії регіонів інформує, що заступник голови ЛОДА Михайло Янковський особисто відвідав село Волоща Дрогобицького району. Саме цей населений пункт під час стихії, що вирувала на Львівщині 9 червня, постраждав найбільше – внаслідок сильного граду зазнали пошкоджень покрівлі дахів житлових будинків та господарських будівель 564 домогосподарств.

Однак уже невдовзі усі знищені будівлі будуть відновлені повністю. Це стало можливим завдяки коштам, які згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 червня 2012 року були виділені для проведення невідкладних робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Із резервного фонду державного бюджету на подолання наслідків стихії виділено понад 7,5 мільйонів гривень – майже половина із цих коштів надійшла саме для Дрогобицького району.

«Мені приємно, що завдяки спільній роботі Львівської обласної державної адміністрації, а також місцевих органів виконавчої влади у вкрай стислі терміни було зроблено все, аби життя у селі Волоща та інших постраждалих від стихії населених пунктах увійшло у звичне русло. На сьогодні можна із впевненістю сказати, що про страшну негоду селяни невдовзі забудуть, адже уже сьогодні йде активна робота із відновлення дахів будинків, постраждалих від негоди», - зазначив у коментарі «12 каналу» Михайло Янковський. За словами заступника голови ЛОДА, на цей час відновлено усі пошкоджені об’єкти бюджетної сфери та комунальної власності, ведуться ремонті роботи у приватних будинках. «Для надання матеріальної допомоги сім’ям, постраждалим внаслідок стихійного лиха розпорядженням голови ЛОДА від 15 червня 2012 року з резервного фонду обласного бюджету виділено понад 1 мільйон гривень, у тому числі Дрогобицькому районному бюджету - 407 250 гривень», - сказав пан Янковський.

Нагадаємо, внаслідок негоди 9 червня 2012 року у Львівській області зазнали пошкоджень від граду покрівлі дахів житлових будинків та господарських будівель 2 311 домогосподарств, а також покрівлі дахів 143 об’єктів та житлових будинків комунальної власності і бюджетної сфери Дрогобицького, Жидачівського, Миколаївського та Самбірського районів області.

Власна інформація

 

У Трускавці спалили «Мерседес-Бенц»

1 серпня о 03.59 год. за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу у м. Трускавець на вул. Мазепи, 4 у легковому автомобілі «Мерседес-Бенц», 1986 року випуску. Про це повідомили журналісти проекту «101. Служба порятунку» телеканалу ZIK.

Вогнем знищено моторний відсік, дві фари, колесо, пошкоджено бампер, капот, два крила та колесо. Збитки – 30 000 грн.

Причина пожежі – занесення джерела запалювання ззовні сторонньою особою.

www.zik.ua

 

Вісті з Борислава

Підготовка до 625-річчя міста

Міський голова міста Борислава Володимир Фірман відвідав міський парк культури та відпочинку, де в даний час відбуваються роботи щодо облаштування скансену. З ініціативи міського голови в міському парку постане музей нафтоозокеритовидобутку просто неба. На сьогоднішній день відведено територію в міському парку, йде благоустрій самої території. «Чому саме в парку? Та тому, що наше місто – єдине місто, на території якого добувають нафту по сьогоднішній день. А міський парк – це район нафтовидобутку «Дучки». Наш парк уже сам по собі є музейною експозицією. Наприклад, потічок Ріпне, що протікає по території майбутнього скансену - це музейний експонат. По його руслу, розміщено дубові пороги. Я думаю, що такі речі зацікавлять не тільки наших дітей, а й гостей міста. А далі є нафтові вишки, діючі та законсервовані. Кращого місця під музей-скансен просто не знайти. Наш Борислав – колиска нафтовидобутку. І ми зобов’язані розказати майбутнім поколінням про історію нашого міста», - зазначає Володимир Фірман.            

Велику допомогу в облаштуванні музею просто неба надають підприємці міста – Володимир Голобутовський, Ігор Михаць, Олександр Зварич. Доволі часто цих людей можна зустріти на даному4 об’єкті.

Далі міський голова відвідав міський Палац культури, де повним ходом йдуть підготовчі роботи. Палац культури – основний центр, де відбуватимуться загальноміські заходи з нагоди ювілею міста.

А пізніше – новобудова мосту біля заводу РЕМа. Бориславці, які бачать цей міст вперше – не стримують позитивних емоцій. Адже так давно в нашому місті нічого не будувалось, а цей міст направду вражає.

А далі вулиця Коваліва, на якій здійснюють поточний ремонт. І ще багато куточків Борислава відвідав міський голова в цей день. Десь йде косіння трав, десь чищення русел річок. Складається враження, що все місто готується гідно відзначити своє день народження.

Новини культури

Нещодавно в читальній залі центральної міської бібліотеки м. Борислава відбулась презентація унікальної в українському краєзнавстві книги Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина: свідки епох». Двотомна енциклопедична книга-альбом розповідає про походження назв, історію, храми, пам’ятники, освіту, «Просвіту», розвиток усіх 113 сіл і міст, відомих вихідців та багато ін. Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».

На презентацію видання завітали два співавтори – Ігор Шимко та Петро Сов’як. Автори поділились з присутніми своїми враженнями від зустрічей з мешканцями Дрогобиччини. Сама ідея створення такого шедевру виникла ще п’ять років. Адже, як зауважив Ігор Шимко: «Владі не потрібно нашої історії. Але вона потрібна всім нам, українцям. І ми хотіли зафіксувати багатющу інформацію про наш рідний край в ім’я майбутнього наших дітей та України». Вступне слово та бібліографічний екскурс присутнім провів начальник відділу гуманітарної політики міської ради Роман Тарнавський.

У Бориславі відновлено подачу питної води

За інформацією начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимира Прідуна станом на 27 липня постановою головного державного санітарного лікаря м. Борислава знято тимчасову заборону подачі питної води в мікрорайони вулиць Коваліва, Володимира Великого, 600-річчя Борислава. Заборону знято на підставі результатів лабораторних досліджень проб водопровідної води проведених ДЗ «Львівська облсанепідемстанція» та вирішено відновити в мікрорайон Коваліва, Володимира Великого, 600 річчя Борислава подачу питної води.

Львівська облсанепідемстанція проводила лабораторні дослідження проб водопровідної води по цих вулицях і відмітила що на протягом двох днів (26-27 липня) вміст гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у питній воді нижче нормативної, тобто менше 0,1 мг.

Нагадаємо, що станом на 17 липня в центральному водогоні внаслідок потрапляння у водогін нафтопродуктів було виявлено перевищення шкідливих домішок у 7-8 разів. За висновком фахівців єдиний варіант очистити водогін – прокачувати водогінні труби до повного очищення. Як зазначають фахівці, на сьогодні не існує хімічних реагентів, що змогли б допомогти очистити водогін від цієї біди.

З 17 по 27 липня мешканці вищезазначених вулиць отримували воду, яку підвозили цистернами.

Міжнародна співпраця

27 липня міський голова м. Борислава Володимир Фірман зустрівся з дітьми з м. Валбжих (Польща), які в рамках партнерських відносин між нашими містами, відпочивають в нашому місті. Поселили польських дітей в дитячому будинку «Оріана».

Як зазначила керівник групи, директор школи № 8 м. Валбжеха Малґожата Риковська: «Всі наші діти задоволені з візиту в Україну. Ми зустрічались з українськими школярами. Під час зустрічі діти палили спільну ватру, співали польських та українських пісень. Особливо нам запам’ятається поїздка до Львова та Трускавця. Відвідали наші діти і українські сім’ї».

Володимир Фірман, зокрема, зазначив, що саме такі відвідини зближують народи. Адже і 40 юних бориславців зараз перебуває на відпочинку в Польщі. Володимир Стахович побажав усім дітям гарних вражень, хорошого відпочинку і ще не раз завітати до нашого міста. Насамкінець юні гості виконали в’язанку польських та українських пісень.

 «Започатковано гарну традицію. І було зроблено все, щоб відпочинок наших польських друзів, збагатив їх тільки позитивними емоціями про Україну, і про Борислав, зокрема. Ми не можемо змінити минулого, але ми можемо будувати майбутнє», - зазначив міський голова.

На завершення гостям вручено солодощі, сувеніри та зроблено спільну світлину з міським головою. Зустріч відбулась в дуже теплій та затишній атмосфері.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Директор ТзОВ привласнив та розтратив 146 299 гривень бюджетних коштів

 

 

Слідчі слідчого відділу Дрогобицького міського відділу закінчили розслідувати  кримінальну справу проти службової та юридичної особи - директора одного з ТзОВ. До компетенції посадової особи входили організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. 

Уклавши договір з відділом культури Дрогобицької міської ради, «відповідальний» директор завідомо завищив відомості щодо фактично виконаних обсягів роботи.  Директору були ввірені бюджетні кошти, виділені для здійснення реконструкції та добудови Дрогобицької дитячої художньої школи для створення культурно-мистецького комплексу. Після фактичного отримання коштів з корисливих мотивів, використавши своє службове становище, чоловік привласнив та розтратив бюджетні кошти, що належали відділу культури та мистецтв Дрогобицької міської ради на загальну суму 146 299 гривень.

Своїми умисними протиправними діями він вчинив злочин, передбачений ч.4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення та розтрата чужого майна у великих розмірах). 

Всупереч інтересам юридичної особи, він склав та підписав від свого імені низку офіційних неправдивих документів, зокрема - довідку про вартість виконаних робіт, акт приймання виконаних підрядних робіт, вартість виконаних робіт, вказавши у документах неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт.

Своїми діями зловмисник спричинив шкоду охоронюваним законом державним інтересам  на вказану вище суму, що є тяжким наслідком. Таким чином, своїми умисними протиправними діями, зловживаючи повноваженнями,  умисно з метою одержання неправомірної вигоди для себе всупереч інтересам юридичної особи завдав істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам і спричинило тяжкі наслідки, вчинив злочин передбачений ч.2 ст.364-1 Кримінального кодексу України.

Наталія Постойко, відділ зв’язків з громадськістю Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області

«Не будьмо байдужі до чистоти власної душі…»

29 липня владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відвідав парафію свв. Володимира та Ольги та освятив новозбудований храм. Святкування з нагоди освячення церкви розпочались 27 липня, увечері, Великою Вечірнею напередодні празника святих-покровителів парафії. Після завершення Вечірні прот. Роман Гринаш, адміністратор парафії, пояснив вірним важливість події освячення храму, а також значення Божої святині у житті християнина.

У неділю, в день посвячення храму, наймолодші парафіяни з короваєм та привітальними віршами зустріли архиєрея. Відтак розпочався чин освячення храму, під час якого канцлер єпархії, о. Тарас Гарасимчук, зачитував для вірних пояснення священнодійств, які супроводжували чин.

В освяченому храмі єпископ у співслужінні численного духовенства відслужив Божественну Літургію. "У ці липневі дні ми згадуємо першоплоди святости Київської Руси – святих Володимира, Ольгу, Бориса й Гліба та Антонія Печерського," – зазначив владика Ярослав. На думку архиєрея, згадуючи минуле, християнам не варто зупинятись лише на самій думці про те, що відбулось. Потрібно водночас пам'ятати, що далеке минуле має для нас величезне значення й сьогодні – через понад тисячу літ, у ХХІ столітті.

"Ми – християни і водночас діти святого князя Володимира, тому наше святкування в липні і серпні пам'яті українських святих повинні стати нагодою для іспиту сумління: якою мірою ми засвоїли той великий дар, що його отримала Київська Русь понад тисячу років тому?" – звернувся до вірних єпископ. Християнське благочестя св. Володимира, за словами єпископа, не є позірним знаком. Зокрема, Київський Митрополит Іларіон на адресу князя промовив наступні слова: "Ти давав милостиню тим, що просили, одягав нагих, кормив голодних і спрагнених, помагав недужим і викупляв боржників, звільняв невільників. Твої щедроти і милостині ще й сьогодні люди згадують".

На завершення проповіді владика Ярослав закликав вірних не бути байдужими до чистоти власної душі, а шукати очищення у святих Тайнах Сповіді та Причастя, у щоденній щирій молитві, у взаємній любові та вірності Божим заповідям. Наприкінці богослужіння архиєрей нагородив о. Романа Гринаша хрестом з прикрасами. Єпископ також подякував попереднику о. Романа – о. Мирославу Кізимі, – за душпастирювання якого розпочалось будівництво храму. Відтак владика зачитав Патріаршу грамоту, якою Блаженніший Святослав відзначив тих, хто трудився над будівництвом святині. Вірних єпископ закликав користати з храму як місця зустрічі людини з Богом: "Щоб у ньому кожна душа під знаменом Святого Хреста завжди знаходила наснагу для очищення та духовного поступу".

У свою чергу, о. Роман Гринаш подякував архиєреєві за душпастирські відвідини парафії. Священик з вдячністю згадав усіх, хто трудився над будівництвом храму, багато з яких уже відійшли у вічність.

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, www.sde.org.ua

 

Дрогобиччина вже програла ці вибори

Незважаючи на те, що вибори до українського парламенту відбудуться аж у кінці жовтня, можна хоч зараз із абсолютною впевненістю сказати, що Дрогобиччина вже програла ці вибори. Так-так, ми програли всі: і Дрогобич, і Трускавець, і Борислав, і Стебник, і весь Дрогобицький район. І це не якась істерія чи провокація, це реальність. Цей песимізм у даному випадку виправданий, адже песиміст – це добре поінформований оптиміст. Та й не песимізм, це, а реалізм.

Отже, чому? Чому Дрогобиччина програла вибори? Та хоча б тому, що за винятком свого депутата-мажоритарника більше ніхто не лобіюватиме наші інтереси у Верховній Раді України, ніхто не буде допомагати вирішувати проблеми Дрогобиччини. І незважаючи на те, кого оберуть мажоритарником, він зможе тільки побічно щось вирішувати для регіону. Добре буде, якщо ця людина входитиме у якусь потужну фракцію (незалежно чи провладну чи опозиційну). Добре буде, якщо це не буде ізгой у парламенті. Але вже погано те, що він, цей депутат, не матиме тих земляків зі своєї чи й чужої політичної сили, на кого можна було б опертися, кого можна було б попросити посприяти.

Справа в тому, що у всіх партійних списках тих політичних сил, які мають реальні шанси пройти до українського парламенту, немає жодного (!) вихідця з нашого краю чи людини, котра пов’язана міцними узами з Дрогобиччиною. Виняток міг становити Роман Ілик, якби він входив до прохідної частини списку об’єднаної опозиції «Батьківщина». Та Романа Романовича кинули на амбразуру, тобто на нелегкий мажоритарний округ, де поборюватиме його зовсім не кандидат від Партії регіонів, а біля десятка націоналістів-патріотів різного штибу. Місце в списку ОО «Батьківщина» знайшлося для Степана Кубіва, Віктора Швеця, Віктора Уколова, Андрія Шкіля, а от наш земляк, котрий родом з Дрогобича, а вчився в Бориславі, у список не потрапив. Нема у цьому списку і Миколи Барана, теперішнього обласного депутата від «Фронту змін». Жаль, звичайно.

Не краща ситуація зі списком Партії регіонів. Очевидно, в ідеалі було б добре, якби у прохідну частину потрапило кілька осіб з нашого краю, хоча б Сергій Гориславський з Дрогобича, не кажучи вже про представників Трускавця чи Борислава. Але в цьому списку навіть лідер обласної організації Петро Писарчук – аж поза першою сотнею. Тож зрозуміло, що про якесь регіональне лобі від регіоналів говорити не доводиться.

Як не доводиться говорити і про лобі нашого краю в списках інших політичних сил, яким політологи дають хоч якісь шанси потрапити до парламенту – я маю на увазі «Свободу», «Удар» Віталія Кличка, «Нашу Україну» у конгломераті з КУН та УНП під проводом Віктора Ющенка. І хто б не пройшов у Верховну Раду від Дрогобиччини, він буде там сам, як палець, від чого й руки можуть опуститися.

Дозволимо собі помріяти. Хіба погано, якби до ВРУ потрапили за партійними списками «Батьківщини» Роман Ілик, Михайло Ваврин, Володимир Голобутовський, Микола Баран, або навіть той же Руслан Козир? Хоча з Козиром я дещо загнув… Хіба погано, якби «Свободу» в парламенті представляв Михайло Задорожний? Невже не відстоювали би інтереси нашого краю очільники дрогобицьких та трускавецьких регіоналів Сергій Гориславський та Лев Грицак? А хіба не представляли б гідно Дрогобиччину Герой України Володимир Козявкін, хіба не лобіювали б інтереси нашого краю Олександр Чебаненко, Олексій Радзієвський, Михайло Сендак, Павло Якубенко чи Тарас Курчик? Звичайно, це утопія. Але помріяти можна. Бо кошти на розвиток пливуть Україною, та Дрогобиччину вони часто оминають. Хто відстоюватиме інтереси загазованого Борислава та нестійкого від копалень Стебника, хто допоможе розвивати курорти Трускавець та Східницю, хто поламає навіки стереотип, що в Україні найгірші дороги на Львівщині, а на Львівщині найгірші дороги на Дрогобиччині? А ніхто.

Вкотре переглядаю партійні списки, шукаю тих, хто причетні до Дрогобиччини. Знайшов – Олександр Лавринович, у першій десятці списку Партії регіонів. Імовірний майбутній спікер навряд чи дуже цікавитиметься Дрогобиччиною, хіба після тривалих та наполегливих прохань до нього як до Почесного громадянина міста Борислава.

Від цих роздумів аж пропадає всяке бажання брати участь у цих виборах – не тільки за когось агітувати, а й іти голосувати. Бо реально в жодному партійному списку нема тих, кого хотів би бачити, зате в кожному є ті, кого б бачити там зовсім не хотілося. Отже, напевно так і прийдеться зробити – піти на вибори і проголосувати тільки за мажоритарника. Чи може взагалі краще не йти?

Володимир Ключак

Це ж як треба ненавидіти Франка!

 

Іван Франко, Вічний Революціонер, Великий Каменяр. Слава про нашого земляка лине не тільки Україною, а й по всьому світі. Поет, письменник, публіцист, невтомний збирач фольклору, політичний та громадський діяч, Іван Франко випередив свою епоху. Дрогобиччина пишається своїм сином. На честь Франка названі Львівський та Дрогобицький університети, місто Станіславів було перейменоване в Івано-Франківськ, кілька сіл носять назву Франка. В нашому краї є газета «Франкова криниця Підгір’я», радіо «Франкова Земля», проходять різні фестивалі як от хоча б нещодавній «ФранкоФест».

Пам’ятники Іванові Франкові є в багатьох містах України та світу, а в нашому краї з особливим трепетом вшановують земляка з Нагуєвич. Та от видно став комусь впоперек горла Франко у Трускавці, бо тут додумалися … демонтувати пам’ятник Великому Каменяреві. Погруддя, котре знаходилося в тихій та затишній місцині, на перехресті вулиць Бандери та Франка (що теж досить символічно), не сподобалося міській владі. Офіційний сайт трускавецької мерії поінформував мешканців міста, що «бюст Івана Франка … не відповідає ні естетичним, ні містобудівним нормам. Крім того він вже зазнав руйнації, оскільки не був виготовлений з природних матеріалів». Всі роки відповідав містобудівним та естетичним нормам, аж тут раптом перестав відповідати.

І одразу, мов ножем у серце: «Тож на засіданні містобудівної ради Трускавця скульптор Іван Самотос та архітектор Василь Каменщик представили макет нової скульптури Каменяра в повен зріст і пропозицію щодо його розміщення на розі вулиць Т. Шевченка і С. Бандери між музеєм М. Біласа та екскурсійним бюро. В результаті широкого обговорення вирішено проект взяти за основу. Доопрацювати згідно внесених зауважень і представити на розгляд художньої ради керамічно-скульптурної фабрики».

Здавалося б, ну що ж, один пам’ятник знесуть, інший поставлять, може воно й на краще. Але так може здаватися тільки тому, хто не знає всіх деталей цієї історії. Бо є кілька моментів, які і послугували причинами того, що Великий Каменяр, який називав Трускавець «золотодайною Колхідою на благословенному Богом Підгір’ї», став небажаною особою в Трускавці, персоною нон ґрата для трускавецької влади.

Причина перша – теперішній пам’ятник знаходиться на дуже привабливій території, фактично поблизу центру міста, поза межами першої санітарної зони, на перехресті шляхів відпочивальників, котрі йдуть до бювету чи до центру міста з «Карпат», «Перлини Прикарпаття», «Шахтаря», військового санаторію, «Проліску» та інших оздоровниць. Кільканадцять якщо не кількадесят соток землі – це реальна можливість для когось вибудувати тут ще один готель, якийсь магазинчик, салон чи інший об’єкт. Влада посприяє, як посприяла вона обласному депутату Петру Іванишину з об’єктом незаконної забудови біля питного озера. А хто завадить цьому? Один тільки Франко заважає. От і вирішили Вічного Революціонера тишком-нишком усунути з цього місця, цинічно дописавши «в результаті широкого обговорення».

Причина друга – потрібно дати заробити тим, хто підтримував Руслана Козира на попередніх виборах. Скульптор Іван Самотос та архітектор Василь Каменщик зі Львова вже «прославилися» своїм пам’ятником Бандері біля «Злати» у Трускавці. Скульптура без ніг, замість обіцяного червоно-чорного прапора як фону пам’ятника маємо якийсь бруднувато-коричневий колір як символ фашизму. Політтехнологи із Санкт-Петербурга постаралися зробити все, щоб відбити любов до Бандери і треба зазначити, їм це частково вдалося. Бо кожен, хто проходить повз так званий «пам’ятник» Великому Провіднику ОУН, мимоволі починає критикувати цю потвору, цей покруч з непропорційно великою рукою та малою головою, цю істоту, котра наче вросла в постамент або ж просто стоїть на колінах перед санаторієм СБУ. Тому намагання дати заробити заїжджим «митцям» на спорудженні подібних «пам’ятників у повний ріст» є звичайнісінькою примхою мера та ігноруванням громадської думки.

Причина третя – вибори. В 2010 році пан Козир своє «велике діло» у Трускавці зробив – поставив пам’ятник Бандері. І наче загіпнотизував людей, котрі не побачили ні розмитості його передвиборчої програми, ні небезпеки, яка прийшла в місто з приходом цього варяга. Те, що почало творитися в Трускавці після 2010 року, включно з невмінням захистити інтереси громади та намаганням всі видатки перекласти на плечі соціально незахищених мешканців, показало, що рейтинги пана Козира сильно пішли донизу. Тож щоб їх хоч трішки припідняти, в команді мера вирішили знову взятися за «добре» діло, тим разом із пам’ятником Франку.

Але цього разу громада мусить твердо сказати своє рішуче «НІ!» експериментам над нашим Поетом. Творення недолугих безногих покручів, перенесення Франка з метою захоплення привабливої для когось земельної ділянки не повинно пройти непоміченим, як проходять інші рішення трускавецької влади. Як казали іспанці, но пасаран! Не допустимо глуму над Франком! До речі, у Трускавці є два пам’ятники Тарасові Шевченку, то чому не може бути два пам’ятники Франку? Чому б не спорудити парний пам’ятник Іванові Франкові та Уляні Кравченко, що свого часу пропонував відомий дослідник історії нашого міста Іван Скибак? Врешті-решт, хай ставить пан Козир зі своїми франкмасонами ще один пам’ятник Франку, але хай не рушить цього старого. Геть руки від Франка!

Та влада не любить дослухатися до тверезих думок. Те, що прийшло з Петербурга, обговоренню не підлягає!

А найгірше в цій історії те, що пан Козир декларував себе як знавця та шанувальника Франка, кидаючи то в лад, то невпопад фразами з його творів у різних привітаннях та різних своїх «виступах». Та коли можна отримати прибуток, Франко виявився зайвим або й шкідливим, тому й вирішили його «в результаті широкого обговорення» відсунути на задній план, або ж просто викинути. Бо, бачите, пам’ятник-погруддя їм не подобається. Насправді ж, погруддя в досить хорошому стані, потрібно тільки шанувати Франка не словом, а ділом і вряди-годи покласти до підніжжя Великого Каменяра букет квітів від влади «золотодайної Колхіди».

Володимир Ключак

Не стало Ірини Калинець

Львівська обласна рада сумує через велику втрату

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич висловлює щирі співчуття рідним та близьким української поетеси, громадської діячки, політв’язня Ірини Калинець, яка відійшла у вічність 31 липня.

«Від імені депутатів Львівської обласної ради висловлюю співчуття усім, хто знав Ірину Онуфріївну, хто мав щастя спілкуватися з нею, хто був з нею поруч.

Ірина Калинець належить до покоління Безстрашних і Нескорених, які творили історію України у ХХ столітті, яким випало пройти через репресії, заслання, роз’єднання з родиною. Ця мужня жінка гідно витримала усі удари долі, не зламалася, не скорилася. Вона ніколи не йшла на компроміси, якщо це  вимагало діяти всупереч сумлінню та переконанням.  Життя Ірини Онуфріївни – це подвиг, гідний наслідування. Вона ніколи не залишалася байдужою, вболівала за майбутнє нації, горіла, як смолоскип, і вела за собою інших. На жаль, такі люди часто швидко згорають…

Ми сумуємо разом з усіма, хто знав і любив Ірину Онуфріївну. Вічна їй пам’ять».

Прес-служба Львівської обласної ради

Михайло Костюк та колектив облдержадміністрації висловлюють співчуття рідним та близьким з приводу смерті Ірини Калинець

Голова Львівської ОДА Михайло Костюк та колектив облдержадміністрації висловлюють співчуття рідним та близьким з приводу смерті видатної особистості, поетеси, громадського діяча, однієї з лідерів дисидентського руху Ірини Калинець.

Все своє життя ця сильна духом жінка присвятила Україні, становленню її незалежності. Вона одна з тих, хто творив історію держави, жертвуючи заради неї власною свободою. Проте, її думки завжди були вільними, принципи незламними, а жага до справедливості та досягнення вищої мети нескінченною.

Є люди, які не лише здатні пройти всі виклики долі та йти далі, а й піднімати з колін інших, «давати» віру. Саме без таких не відбулась би Україна. Вічна їй пам'ять.

Прес-служба Львівської обласної державної адміністрації

 Создан 01 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником