Трускавецький вісник № 88 (467) від 2 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 88 (467) від 2 серпня 2012 р.

02.08.2012 

У номері: Везуль; Враження від «Франко фесту»; Запрошує «Східницьке літо»; Кров у сечі; Футбольні пристрасті.

Новини Трускавця та регіону

Приходьте на зустріч з питань залежності

11 серпня (наступної суботи) в 11.00 год. у БФ "Карітас СДЄ УГКЦ" відбудеться  зустріч з психологами з питань залежності від алкоголю та наркотиків. Приходьте за адресою: м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4, каб. №31, 3-ій поверх (новий корпус).

Власна інформація

Запрошує Палац культури імені Шевченка

2 серпня, 20.00 – концерт Валерія Осмолова.

3 серпня, 20.00 – концерт народного артиста України І. Поповича.

4 серпня, 20.00 – концерт заслуженого артиста України А. Салтикова.

5 серпня, 20.00 – вечір індійської культури за участю Маніша Капура.

6 серпня, 20.00 – концерт Наталі) Валевської.

7 серпня, 20.00 – концерт пародій «Шоу двійників».

8 серпня, 16.00 – концерт народного фольклорного ансамблю «Джерела Карпат»; 20.00 – концерт заслуженого артиста України А. Костенка. Примітка: у програмі можуть бути зміни та доповнення.

Газета «Трускавецькурорт»

"Дивовижні долоні" відпочили у Шипільську

Молодь з особливими потребами, підопічні центру "Дивовижні долоні", активно та цікаво проводять літо. Так, 27 липня усі молоді люди разом з батьками та працівниками Центру вирушили на пікнік на Шепільську базу, що біля Стрия. Там вони із задоволенням провели весь день, купаючись та засмагаючи. Також діти бавилися ігри, куштували смачний обід, адже провели там весь день. Приємно було провести час на вулиці, дихаючи свіжим повітрям та змінивши вже звичну обстановку центру на комфортні умови бази відпочинку.

Усі підопічні та батьки залишилися сповненими позитивних вражень про цікаво проведений день. Також висловлюємо щиру вдячність директору Шипільської бази відпочинку, який дозволив перебувати на території бази безкоштовно.

www.caritas-sde.org

Везуль

Про те, що є таке місто як Везуль, я дізнався тільки сьогодні. Бо невеличке містечко у Франції, причому не курортне, а типово індустріальне, навряд чи могло в особливий спосіб привернути увагу трускавчанина.

Про те, що є таке місто Трускавець, француз Антуан Фолькман не мав жодної уяви. До того моменту, коли доля його закинула сюди на кінофестиваль «Корона Карпат». Це було в 2011 році. Француз, котрий в Інституті східних мов вивчав російську, а потім вирішив вивчити і українську як дуже перспективну (!), приїхав у передгір’я Карпат із передгір’я своїх рідних Альп, поселився в санаторії «Карпати» і взяв активну участь у фестивалі «Корона Карпат». Тоді і зародилася в нього ця ідея – щоб Трускавець та Везуль стали побратимами.

Дві тисячі кілометрів різниці для європейця – не перешкода. Мовні бар’єри, відмінний менталітет, інший спосіб життя, стереотипи – це все долається, якщо тільки захотіти. Тож заручившись підтримкою муніципалітету у Везулі, пан Антуан приїхав цими днями до Трускавця, до свого друга, генерального директора кінофестивалю «Корона Карпат», екс-депутата ТМР Олега Карпина, щоб обговорити можливості співпраці.

2 серпня пан Антуан та пан Олег зустрілися з цього приводу із заступником міського голови Трускавця Юрієм Яворським. Не лише зустрілися, а й обмінялися подарунками, тож пан Яворський питиме справжнє французьке вино та вдосконалюватиме свою англійську, читаючи журнали, а пан Фолькман повезе до Везуля матеріали про Трускавець, в тому числі відеофільм про наш курорт. Поки що мова не йде про якусь потужну економічну співпрацю, адже тут з поляками далі розмов справа не надто рухається, а що вже говорити про далеку у всіх відношеннях Францію. Але в галузі спорту, а особливо культури, така співпраця цілком можлива. Тим більше, що в 2013 році у Везулі проходитиме потужна митецька акція, приурочена піввіковому ювілею побратимства цього французького містечка на кордоні з Швейцарією, та одного з міст Німеччини. При нагоді міг би і Трускавець приїхати, можливо навіть укласти договір про партнерство. І хоча практика показує, що часто такі договори так і застрягають на рівні декларацій, як це маємо з німецькою землею Ватлінґен, але спробувати можна. Чим не привід зробити гарну промоцію Трускавця у Франції? «Трускавецький вісник» радить гарні фільми про Трускавець озвучити ще і англійською, німецькою, французькою, іспанською, щоб при таких нагодах завжди мати під рукою що показати світові. Та якщо англійською в управлінні Юрія Михайловича всі володіють вільно («англійська у нас робоча», хвалився він), то фахівців із французької, німецької, іспанської можна позичити в дрогобицькому педуніверситеті – тут  викладачу Яворському можуть допомогти та порадити викладачі Бодак та Шубак. Це так, до слова.

А насправді дуже приємно, що є ініціатива, що є такі небайдужі стосовно справи промоції люди як Олег Карпин та його друзі, що бажання дружити виходить від різних людей різних країн. Потрібно було бачити, як загорялися очі у молодого француза, коли він розповідав про свою малу батьківщину. «У нас є все», - говорив він, дарував журнали, які й ми на дозвіллі попробуємо прочитати англійською та французькою, переконував, що хотів би бачити делегацію з Трускавця у Везулі.

Тепер я знаю, що є таке місто Везуль. Як людина, котра поглиблює свої знання, я довго в Інтернеті шукатиму інформацію, пов’язану з цим містом, бо, чесно, при написанні цієї статті я знаю про Везуль поки що тільки те, що розказав пан Антуан Фолькман. І можливо, коли пройде зміна влади у Трускавці, поїду в складі трускавецької делегації до Франції, щоб аж тоді зайнятися промоцією нашого курорту по-справжньомуJ. Це жарт, звичайно. А якщо серйозно, то хіба щось заважає, щоб Везуль та Трускавець стали містами-побратимами?

Володимир Ключак

Східниця святкує цілий серпень

У Східниці триває промоційний фестиваль «Східницьке літо». Організатори прагнуть перевершити грандіозний минулорічний успіх фестивалю і мають на це великі шанси, тим більше, що в напрямку промоції Східниці спільно працюють і влада селища, і господарюючі суб’єкти. Тож пропонуємо Вашій увазі програму фестивалю «Східницьке літо» на серпень 2012 року.

Із 3 по 5 серпня в сусідньому зі Східницею селі Урич (це Сколівський район) проходитиме фестиваль «Тустань». Подаємо програму на суботу, 4 серпня.

Фестивальна галявина (головна сцена): 13.00 – урочисте відкриття фестивалю, військовий похід, освячення воїнів, бугурт; 13.30 – 19.00 – лицарський турнір: змагання воїнів на мечах, змагання лучників, змагання із сканболу (середньовічне регбі), бугурти, лицарські ігри, боротьба, танцювальні майстер класи; 19.00 – професійні лицарські поєдинки; 19.30 – 01.00 – вечірній концерт (Kings & Beggars; PECHERA Folk Band; Йорий Клоц & Театр Тіней Див; Czesław Śpiewa (Польща); 20.30 – змагання воїнів на конях; 22.30 – нічний штурм фортеці; вогняне дійство від студії стародавніх танців «БЕЛЬТАЙН»; 01.30 – кіноніч, в рамках якої відбуватиметься показ фільмів фестивалю «КіноЛев».

Майстерня танцю: майстер-класи середньовічного танцю від студії стародавніх танців «БЕЛЬТАЙН» (МПК ім. Гната Хоткевича); етнотанці.

Ігрові майданчики: 13.00 – 19.00 – нові ігри для дітей та для дорослих на вправність та розум.

Майстерня бою: 13.00 – 19.00 – кожен зможе одягнути на себе лати та взяти в руки справжній меч та показати свою вправність у бою.

Середньовічна кухня: 13.00 – 22.00 – спробуйте давні страви – каші, рибу, м'ясо. Вся їжа не тільки без ГМО, а й без картоплі, помідорів та інших заморських продуктів.

Дитинець: 13.00 – 19.00 – майстер-класи гри на трембіті та інших інструментах від Любомира Кушлика.

Майстерня пісні: виступи лірника Лайоша Молнара.

Галявина ремісників: 13.00 – 19.00 – майстри запропонують мистецький крам і навчать кувати, крутити гончарний круг, робити ляльки-мотанки, та багато іншого…

Скоморохи (шукайте на території фестивалю): 13.00 – 22.00 – веселі та дотепні ігри з людьми, лялькова вистава «Король Данило і його блазень Олелько» за Юрієм Винничуком, і багато позитивного настрою.

Гра «Уявіть себе» (вся територія Фестивалю): 13.00 – 19.00 – кожен із глядачів, при вході на Фестиваль отримає коротку легенду про те, ким він може стати цими фестивальними середньовічними днями, і за умови активної участі поринути у середньовічне життя, навчитися нового ремесла або проявити свою мужність вправність та мудрість.

Натомість у самій Східниці 11-12 серпня (наступні вихідні) проводитимуть політ повітряних куль над гірськими ландшафтами Карпат. Присвячені ці польоти бдуть Дню курорту Східниця, котрий триватиме весь вік-енд. Окрім того, на День курорту Східниця пропонує такі атракції.

Субота, 11.08: дитячі атракціони; містечко українських ремісників; ярмарок-продаж виробів народних майстрів та умільців України; майстер-класи від карпатських майстрів. А з 17 години розпочнуться концертні програми під назвою «Вечорниці у веселої куми», «Прогресивні вечорниці» та «Гарячі вечорниці» за участю гуртів «Бурдон», «Цвіт кульбаби»; співака Назара Савка, а завершаться суботні гуляння пінною дискотекою.

В неділю вечір обіцяє бути не менш цікавим, адже окрім місцевих виконавців та конкурсу імені Омеляна Стоцького (першовідкривача цілющих східницьких вод) під назвою «Східниця гукає таланти», обіцяє бути й знаменитий Дзідзьо. Так що приїжджайте до Східниці на дні курорту 11 – 12 серпня – не пошкодуєте.

Завершальним акордом фестивалю «Східницького літа» стане святкування Дня Незалежності України, планується провести грандіозний гала-концерт.

Підготував Володимир Ключак

Без коментарів. Уривок з рішення Трускавецької міської ради № 348 від 26 липня 2012 року

«Про затвердження проектів землеустрою, технічних документацій та надання земельних ділянок»

Розглянувши заяви юридичних та фізичних осіб, проекти землеустрою та технічні документації на земельні ділянки, керуючись ст.ст.116, 118, 121, 123, 124, п.2 ст.134 Земельного кодексу України», міська рада вирішила:

… 8. Припинити дію договору оренди земельної ділянки, укладеного між Трускавецькою міською радою (орендодавцем) та Іванишином Петром Кириловичем (орендарем), зареєстрованого 15.03.2012 року у книзі реєстрації договорів оренди земельних ділянок за № 461150004000082, на земельну ділянку площею 0,2617 га по вул. Помірецькій, з моменту реєстрації державних актів.

9. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення гр. Іванишину Петру Кириловичу по вул. Помірецька площа земельної ділянки 0,1000 для будівництва та обслуговування житлового будинку (землі житлової та громадської забудови).

9.1 Надати у власність гр. Іванишину Петру Кириловичу земельну ділянку площею 0,1000 га. по вул. Помірецька для будівництва та обслуговування житлового будинку (землі житлової та громадської забудови), що перебуває в користуванні Іванишина Петра Кириловича.

10. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення гр. Іванишину Петру Кириловичу по вул. Помірецька площа земельної ділянки 0,1200 для ведення садівництва.

10.1 Надати у власність гр. Іванишину Петру Кириловичу земельну ділянку площею 0,1200 га. по вул. Помірецька для ведення садівництва (землі житлової та громадської забудови), що перебуває в користуванні Іванишина Петра Кириловича.

11. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення гр. Іванишину Петру Кириловичу по вул. Помірецька площа земельної ділянки 0,0417 для ведення особистого селянського господарства.

11.1 Надати у власність гр. Іванишину Петру Кириловичу земельну ділянку площею 0,0417 га. по вул. Помірецька для ведення особистого селянського господарства (землі житлової та громадської забудови), що перебуває в користуванні Іванишина Петра Кириловича…

Міський голова Р. Козир»

Кров у сечі: своєчасно звертайтеся по допомогу

Кров в сечі повинна насторожити хворого, її появу слід розглядати, як грізну ознаку захворювання. В переважній більшості випадків поява крові не супроводжується будь-якими гіршими симптомами і виникає раптово при повному здоров’ї.

Поява крові без будь-яких передвісників і раптова її зупинка створюють враження про випадковість цього явища. Фактично це є серйозним сигналом, після якого обов'язково треба звернутися до лікаря.

Кров в сечі, появляється при багатьох урологічних захворюваннях, але найчастішою і характерною ознакою вона буває за наявності злоякісних пухлин нирок та сечового міхура.

Злоякісні пухлини виникають у людей, старших 40-а років, і значно частіше бувають у чоловіків. Пухлини до певного часу не викликають ніяких розладів. У більшості випадків вони дають про себе знати появою кров'янистої сечі. За умов сильної кровотечі кров згортається, утворюючи згустки, і тоді сеча буде кров'янистою з наявністю згустків.

Частіше злоякісні пухлини нирок виникають у похилому віці. Вони на початку свого розвитку не викликають ніяких болів і єдиним видимим симптомом є саме кров. Ефективне лікування злоякісних пухлин залежить від своєчасного її виявлення.

Слід відмітити, що у тих випадках, коли хворі своєчасно звертались до лікаря, вони, як правило, виліковувались, ставали працездатними.

Зовсім по-іншому складається доля і лікування людей, які пізно звернулись до лікаря. Пухлина розросталась до великих розмірів, проростала в інші органи, кровотечі повторювались, з’являлися метастази. Лікувати таких хворих дуже важко.

Отже, успіх лікування залежить від раннього виявлення пухлини. Тож не баріться, коли почуваєте себе недужим. Чим скоріше звернетесь до лікаря, тим більша гарантія вашого швидкого одужання.

Остап Гузичак, уролог вищої категорії, газета «Трускавецькурорт»

 «Франко фест» – привід пишатися і … задуматися

Погодьтеся, добре коли літо – найпрекрасніша пора року – тішить веселими розвагами, незабутніми подіями. Вони, мов коштовні перлини, нанизані у намисто кращих спогадів для того, аби при нагоді можна було потішитися згадками про якісний активний відпочинок. І саме таким якісним відпочинком можна було 6 назвати багато галицьких фестивалів, що упродовж усього літа відбуваються на теренах нашого краю. Та подія, котра відбулася цими вихідними, масштабний літературно-мистецько-музичний фестиваль «Франко фест» - це, водночас, окреме місце серед найкращих спогадів і привід пишатися, і нагода задуматися над деякими важливими речами. Насамперед тому, що враження від перебування там, принаймні у мене, є досить неоднозначними. Але усе по порядку.

Незважаючи на те, що підґрунтям для цієї творчо-романтичної події стало, швидше за все, наближення виборів до ВР, організувати подію вдалося на найкращому рівні. Свято видалося масовим, сповненим непересічних подій та видовищних атракцій. Щоправда були деякі моменти, котрі засмучували, але, зважаючи на масштаб, різножанровість та важливу просвітницьку роль заходу, усе те здавалося дріб'язком. І хоч не можу похвалитися тим, що побувала на усіх творчо-мистецьких заходах, проте присутністю на окремих дійствах: концертною програмою, файєр-шоу, відвідуванням кількох заходів у музеї та подій, котрі відбувалися на театральній сцені, можу похвалитися. Якщо мені вдасться описати побачене кількома словами, то це будуть визначення: креативно і патріотично. Усе, що відбувалося, задумувалося виключно для того, щоб молодь сповна перейнялася духом свободи, любові до своєї нації і її героїв. Перейнялася ненав'язливо, з глибоким усвідомленням того, якими вартісними насправді є поняття рідної мови, самобутності, незалежності, патріотизму. І це неймовірно тішило свідомість, бо молодь реагувала активно, вона виявилася досить творчою і достатньо свідомою. У вечірній концертній програмі теж було чим потішитися: запам'яталися виступи кількох раніше невідомих мені гуртів, особливо сподобалися фолк-реггі у виконанні «Флайzzи», жарти на галицький манер Кузьми зі «Скрябіна» та новий альбом «Тартака», глибокий і ліричний. А ще мурашками по тілу відлунювали заклики багатьох фронтменів (лідерів гуртів) поважати і любити своє, бути патріотами у серці і відкритими для світу у душі.

Не менш захоплюючі враження від організації цього вельми масштабного заходу. Насамперед вразив порядок: саморобні урни для сміття через кожні кілька кроків, окремо облаштована стоянка для авто, безкоштовні біотуалети у різних частинах співочого поля, довіз питної води через кожні кілька годин, чергові «швидкі» та наряди міліції. Про останніх варто сказати окремо: вартові порядку увесь час ненав'язливо давали знати про свою присутність. Як вже потім стало відомо, їх там було близько шести десятків, тож завдяки їх присутності та атмосфері повного релаксу багатотисячний натовп поводився досить пристойно.

Проте кількаденне проживання у наметовому містечку додало іншого відтінку до вражень. Щоправда цим негативом вирізняються майже усі подібні заходи. А йдеться власне про алкоголь, котрого там було більше ніж вдосталь. Ріки пива з торгових наметів, море горілки, заздалегідь купленої у місцевих крамницях, зробили свою справу, і юнаки та юнки, котрі ще кілька годин тому були такими творчими і самодостатніми, вже ледь волочили ноги від випитого, інші падали поблизу наметів, деяких доводилося витягувати зі струмка поблизу наметового містечка. Це направду пригнічувало, хоч і бачила таке не вперше. Можливо прямої вини організаторів, як цього заходу так і багатьох інших, під час проведення яких повторюється подібна картина, немає. Навпаки, здається вони зробили більш ніж усе, аби у молоді не виникало бажання і не залишалося часу на алкогольний відпочинок. Проте, спостерігаючи за цим «неформальним» дійством, остаточно переконалася: враховувати цей негатив під час організації майбутніх фестивалів обов'язково потрібно. Хоча б через те, що саме це завжди давало привід злословам та українофобам нівелювати ті цінності і ті ідеї, що стають підґрунтям більшості фестивалів.

Яна Липнева, газета «Трускавецькурорт»

 

Футбольні пристрасті

Цьогорічна спартакіада ЗАТ «Трускавецькурорт» фінішує в липні, і, традиційно - футболом. На цей раз організатори змагань вирішили урізноманітнити футбольний турнір, розділивши його на три етапи. Минулої п'ятниці в боротьбу за нагороди вступили команди-учасниці групи А. Це аматори санаторію «Кристал», «Трускавецькурорттеплоенерго», «Допоміжних виробництв» та Дирекції. Як відбувалися події на полі центрального міського стадіону, читайте далі.

Отже, відкрили змагання представники філій ЗАТ «Трускавецькурорт» санаторій «Кристал» та ДВ. Треба сказати, що футболісти допоміжних виробництв неготові були боротися на рівних із кристалівцями, у складі яких виступали колишні футболісти першості області, які нині працюють в оздоровниці. Загальний рахунок матчу - 9:1 на користь «Кристалу».

Взагалі цього дня, окрім футболістів згаданого санаторію, інші учасники групи А підібралися приблизно однакового рівня, а тому спостерігати, хто ж займе друге місце, було напрочуд цікаво. Спершу Дирекція поступилася ТКТЕ - 1:3, а згодом «Трускавецькурорттеплоенерго», в свою чергу, програли «Кристалу» - 0:2. Натомість Дирекція здобула перемогу над футболістами допоміжних виробництв - 3:2. Таким чином усе вирішувалося в останньому турі, в якому зійшлися ТКТЕ - ДВ та «Кристал» - Дирекція. Найфартовішими виявилися спортсмени теплоенерго, які у впертій боротьбі перемогли футболістів-аматорів із допоміжних виробництв - 3:2. Дирекція, в свою чергу, поступилася кристалівцям - 0:4.

Таким чином за перше-друге місця боротиметься команда санаторію «Кристал», яка набрала 9 очок з різницею забитих-пропущених м'ячів 15-1, а за третє-четверте - «Трускавецькурортеплоенерго», яка набрала б очок з різницею м'ячів 6-5.

Хто стане їх суперником, дізнаємося цього тижня.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

 

 

 Создан 02 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником