Трускавецький вісник № 90 (469) від 7 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 90 (469) від 7 серпня 2012 р.

07.08.2012 

У номері: Зустріч Михайла Янковського з працівниками «Карпат»; Тротуари мають бути тротуарами; Гаряча лінія у прокуратурі; До чого закликає Валентина Гук; Анонс засідання Дискусійного клубу; Україна є чудесна.

Новини Трускавця та регіону

Тротуари мають бути тротуарами

Багато тротуарів у Трускавці вражають своєю чистотою та зручністю. Бруківка, покладена чи то за часів попереднього, чи то за часів теперішнього міського голови, вигідно відрізняє наш Трускавець від інших міст регіону. На Львівщині є ще такі курорти, де обабіч доріг тротуарів немає взагалі.

Та хочемо сьогодні підняти питання окремих тротуарів, де не потрібно докладати багатьох зусиль, щоб їх привести до відповідного привабливого вигляду. Фотооб’єктив нашого кореспондента зафіксував тротуар навпроти міської лікарні (приватна територія). Хащі заросли так, що фактично цим тротуаром годі пройти. А цією дорогою (Данилишиних) ходять відпочивальники, ця ділянка тротуару розміщена прямо біля кінцевої зупинки маршрутного автобуса № 3. Тому, гадаємо, нагадування міській владі, що потрібно дивитися за порядком не тільки в парку, а й на околицях міста, не сильно розізлить керманичів міста.

У трускавецькій прокуратурі відкрито гарячу лінію

У прокуратурі міста Трускавця відкрито «гарячу лінію», яка працює з 9.00 до 18.00 щоденно. Про свої звернення, побажання, зауваження громадяни можуть повідомляти по телефону 5-11-07. Така ж «гаряча лінія» з 9.00 до 18.00 працює і в прокуратурі Львівської області. Телефон: 0 800 050 12 80.

Валентина Гук закликає до спалення книг?

«Трускавецький вісник» вже двічі повідомляв про вихід книги Літописця В’ячеслава «Унікальність трускавецької «Нафтусі», де в одному з розділів описано, як міська влада Трускавця не захотіла сприяти у виході цієї книги, котра популяризує наш курорт. В цьому розділі було описано, як завідувач інформаційно-аналітичним відділом ТМР Валентина Гук мала розмову з автором книги і в чому була суть цієї розмови.

Зміст написаного викликав певне занепокоєння у чиновниці, котра тепер відмовляється від своїх слів і навіть скликала з цього приводу прес-конференцію. Щоправда анонс цієї прес-конференції було розміщено в день її проведення і на неї не були запрошені ні журналісти газети «Франкова криниця Підгір’я», де цей уривок на прохання автора книги був опублікований, ні представники «Трускавецького вісника». В поширеній заяві (тут чиновниця використовує офіційний сайт міської ради заради власних амбіцій та особистої сатисфакції) пані Гук погрожує автору книги, котра в позитивному світлі описує курорт Трускавець, такими словами: «…я буду змушена звернутися до суду про захист честі, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди з вимогою вилучення зазначеної передмови або знищення усього накладу книги».

Отже, козирна влада готова піти на спалення книг? А чи не краще вже підготувати так званий «Індекс», чи список заборонених книг, куди включити всі видання, де є позитивна згадка про Лева Грицака, Богдана Матолича, Степана Івасівку чи про Трускавець взагалі? Можливо, в думках деяких чиновників мерії є наміри спалення не лише книг, але і їхніх авторів? То що, горітимуть чесні люди на трускавецьких аутодафе? Слова, які приходять на згадку при всій цій історії – не найкращі: «заборонити», «вилучити», «знищити», «інквізиція», «переслідування», «репресії», «цензура», «козирна карта».

І наостанок ще одне – статтю автора пані Гук назвала «шкідливою» (інша цитата: «стаття автора негативно впливає на імідж міста Трускавця»). Наскільки ж більше шкідливою для Трускавця є діяльність пана Козира та всієї його команди, та приходиться ж терпіти!

Дискусійний клуб: про міліцейські проблеми Дрогобиччини

У четвер, 9 серпня, відбудеться чергове засідання Дискусійного клубу в Дрогобичі. Тема – міліцейські проблеми Дрогобиччини. Як повідомив ведучий Дискусійного клубу Анатолій Власюк, до участі в дискусії запрошені як теперішні, так і колишні очільники силових структур нашого краю.

У Дрогобичі відзначили річницю визволення від фашистів

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, 6 серпня у Дрогобичі на Меморіалі військової слави відбувся мітинг з нагоди 68-ї річниці визволення Дрогобиччини від німецько-фашистських загарбників.

Зі словами привітань до присутніх звернувся керуючий справами міськвиконкому Євгеній Шильник. У своєму виступі він зазначив, що ми не маємо права забувати тих, хто в суворих випробуваннях та стражданнях здобув нам мирне та світле небо над головою, благополуччя прийдешніх поколінь. Усім ветеранам, учасникам бойових дій, трудівникам тилу керуючий справами побажав міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у завтрашній день. Слово мали і керівники ветеранських організацій, військові, ветерани.

Далі учасники заходу поклали вінки і квіти до меморіалу і могил, в яких покоїться прах загиблих, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Після завершення урочистостей учасники мітингу зібралися за святковим столом, де лунало багато спогадів та щирих слів. Мітинг відбувся під двома прапорами – Державним прапором України та червоним прапором Перемоги.

Власна інформація

Ювіляру – грамоту від Президента

5 серпня мешканцю міста Борислава Михайлові Козубському виповнилось 100 років. З цієї нагоди пана Михайла прийшла привітати численна делегація на чолі з міським головою Володимиром Фірманом. Міський голова вручив ювіляру грамоту Президента України Віктора Януковича, а також чудовий образ Пресвятої Богородиці. В цей святковий день завітали  до пана Михайла і хористи церкви святої Анни на чолі з настоятелем храму, деканом бориславським - отцем Романом Василівим.

Пан Михайло народився в Польщі, під час операції «Вісла» його разом з сім’єю було переселено на Донеччину. Під час голодування сім’я пана Михайла переїхала в с. Ясеницю Дрогобицького району, де він працював в колгоспі, а з 1959 року – разом з сім’єю живе в нашому місті. Михайло Козубський за професією столяр, виростив сина і доньку, які живуть у нашому місті. В пана Михайла 5 внуків та 9 правнуків.

В цей святковий день ще дуже багато прозвучало приємних слів в адресу ювіляра.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Інспекція Держархбудконтролю на вимогу Сергія Гориславського зупинила незаконну перебудову житлових будинків у Дрогобичі

Комісія інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області у відповідь на вимогу голови Дрогобицької міської організації Партії регіонів, депутата Дрогобицької міської ради Сергія Гориславського здійснила виїзне засідання щодо незаконного перепланування підвальних приміщень багатоквартирних житлових будинків у Дрогобичі.

Зокрема, члени комісії Держархбудконтролю зустрілися з мешканцями багатоквартирного будинку на вул. Грушевського, 54, який перебуває у відомстві ДП «Буджитлосервіс», та з жителями будинку на вул. Самбірській, 5 у Дрогобичі. Саме у цих будинках без жодних дозволів та погоджень проводяться ремонтні роботи із переплануванням приміщень, що загрожує руйнуванням будівель та обвалом.

Як з’ясували працівники інспекції, ремонтні роботи за вказаними адресами дійсно проводились без погодження з мешканцями будинків та без дотримання відповідних будівельних норм. Відтак роботи призупинено.

«Жителі Дрогобича шукають правди у всіх можливих інстанціях, оскільки місцеві чиновники не реагують на їх звернення. Люди бояться, що їх будинки через незаконне перепланування, можуть завалитися, як це нещодавно трапилося у Луцьку. Тому на звернення мешканців потрібно максимально мобільно реагувати, аби запобігти нещастю», - наголосив С. Гориславський.

Нагадаємо, жителі багатоквартирного відомчого будинку на вул. Грушевського, 54 у Дрогобичі, який перебуває у відомстві ДП  «Буджитлосервіс», звернулися із колективною заявою до депутата Дрогобицької міської ради, голови Дрогобицької міської організації Партії регіонів Сергія Гориславського з проханням втрутитися у ситуацію із незаконним переплануванням підвальних приміщень будинку.  Зокрема, жителі понад 30 квартир будинку на вул. Грушевського, 54 (1962 року) у Дрогобичі повідомили, що у підвалі будівлі здійснюються будівельно-монтажні роботи без жодних погоджень та дозволів. Зі слів мешканців, в результаті несанкціонованих робіт відбувається руйнування фундаменту, у стінах з’явилися тріщини, порушено гідроізоляцію фундаменту. Сергія Гориславського поросили втрутитись у ситуацію та у межах депутатських повноважень сприяти припиненню незаконних  будівельно-монтажних робіт у підвалі багатоквартирного будинку. Дрогобичани також вимагають провести перевірку документів виконавців робіт та наявність у них дозволів на проведення таких робіт.

Прес-служба Львівської обласної організації Партії регіонів 

Михайло Янковський: «Я відповідаю за свої слова»

У вівторок, 7 серпня, кандидат у народні депутати від Партії регіонів по 121 Дрогобицькому виборчому округу Михайло Янковський провів зустріч із працівниками готельно-курортного комплексу «Карпати». Це вже не перша зустріч Михайла Петровича у Трускавці – нещодавно він спілкувався з працівниками «Перлини Прикарпаття».

Представив кандидата від Партії регіонів голова її трускавецької міської організації, керівник виборчого штабу ПР у Трускавці, а одночасно і гендиректор «Карпат» Лев Грицак.

«Я вступив до Партії регіонів ще до місцевих виборів 2010 року, адже ця політична сила реально працює на покращення економіки України, добробуту наших громадян, - зазначив Лев Ярославович. – У свій час ми всі підтримували Помаранчеву революцію, та потім почалися розбірки між Ющенком та Тимошенко, ми побачили невиконані обіцянки та зазнали гіркого розчарування. Чим все закінчилося? Відкриттям кримінальних справ. А тепер ріст національного валового продукту йде по стабільній висхідній лінії. Подивіться, скільки лише за останній час побудовано доріг, аеропортів, стадіонів! Основний лозунг партії після нещодавнього XIV з’їзду: від стабільності – до добробуту».

Далі Лев Грицак коротко розповів про життєвий шлях Михайла Янковського, якого назвав особистим приятелем. У Трускавець Михайло Петрович прийшов майором, покинув наше місто в ранзі полковника, тепер він – генерал. Посада начальника Трускавецького міськвідділу внутрішніх справ стала для нього стартовим майданчиком для подальшого служіння рідній державі та її громадянам. Працював в управлінні внутрішніх справ нашої області, займав високі посади у столиці, перебував на дипломатичній роботі в Болгарії та Російській Федерації. Зараз Михайло Янковський займає посаду заступника глави Львівської облдержадміністрації. «Незважаючи на специфіку роботи у силових структурах, Михайло Петрович завжди відзначався людяністю, вмінням спілкуватися з людьми та розуміти їх», - підсумував Лев Грицак.

Своє спілкування з працівниками оздоровниці Михайло Янковський розпочав з того, що Дрогобиччина, на жаль, за 20 років незалежності України не мала свого депутата, котрий би відстоював її інтереси, котрий би звітував про зроблене, відвідував регіон, знав його проблеми та працював над їх вирішенням. Називаючи прізвища Танюка, Лавриновича, Димінського, Михайло Янковський так узагальнив їх присутність у краї: «Всі побули і поїхали, ніхто не подивився людям у вічі і не сказав, що зробив…». Кандидат висловив впевненість у тому, що якби, для прикладу, дрогобичани на виборах до Верховної Ради віддали перевагу Роману Матоличу, то по сьогодні б діяв НПЗ «Галичина», люди мали б роботу. Інший приклад – вибори мера Борислава 2010 року. Громадяни обрали представника «Фронту змін», а проблем в місті менше не стало. Обласна влада змушена вирішувати ті проблеми, які чомусь не вирішує місцева бориславська влада, розповів заступник губернатора Львівщини. І цими прикладами кандидат в нардепи показав, що голосувати потрібно не емоціями, не під впливом привабливих політичних гасел, а розумом, приймати виважені рішення, щоб потім не пошкодувати.

«Я не прийшов заявляти, що зроблю все і завтра будемо жити при комунізмі, - сказав Михайло Янковський. – Двадцять років говорять, що потрібно робити реформи, але тільки тепер їх почали здійснювати. Реформи – це болісні та непрості речі, але їх треба разом пережити і тоді буде результат, позитивний результат. Я був близьким другом покійного Георгія Кірпи і знаю, скільки він зробив для залізниці. Та скільки лише зроблено за останніх півроку відносно транспорту! Уряд працює два роки, працює стабільно і є з чим порівняти його роботу. Два роки не беремо кредити в МВФ чи в інших організаціях, зате мусимо виплачувати ставки по кредитах, які набрали попередники. І ці гроші повертає кожен українець – від малого до великого. Якби ж цими коштами наповнити бюджет, то було б зроблено набагато більше. Інший приклад – Євро-2012. Попередники два роки ділили, хто ж має робити об’єкти, ніяк гроші не могли поділити і в той же час палець об палець не вдарили, щоб щось робити. Ви натомість самі бачите, що ж нами зроблено до Євро-2012. Чого вартує хоча б один лише чудовий львівський міжнародний аеропорт. Всі міжнародні дороги теж зроблено, тепер прийшла черга на місцеві дороги». Також Михайло Янковський коротко розповів про реформи в медичній та освітніх галузях (зокрема, про потребу створення першого робочого місця для випускників), а також про соціальні ініціативи Президента.

Згадуючи про події 2004-2005 років, Михайло Янковський зазначив, що це був час підйому духу у людей, після якого прийшло глибоке розчарування. «Потрібно мати глибоку пам’ять, - заявив Михайло Петрович. - Невже всі українці забули, як за одну ніч долар став коштувати не 5, а 10 гривень і за цю одну ніч рівень доходів людей знизився вдвічі? А на цьому банки і аферисти заробили мільярди».

Кожен українець має себе поважати та любити, якщо ми хочемо, щоб нас інші поважали та любили. Щоб чогось досягти – треба важко працювати. Влада зараз робить велику роботу, хто б нас там як не показував. Європі чи іншій співдружності ми будемо потрібні тільки тоді, коли будемо сильні та багаті. Ми не беремо кредити, щоб нам не диктували ціни на газ, тарифи. А поступки наших попередників, політиків, які робили такі кроки, оцінить суд і Бог. Такі месиджі посилав у зал кандидат від Партії регіонів. До речі, зустріч із працівниками «Карпат» передбачала і відповіді на запитання, з чого присутні скористалися. Так, зокрема, мешканка вулиці Спортивної в Дрогобичі пожалілася на погану якість дороги і отримала вичерпну відповідь на своє запитання.

«Бути українцем – це не значить тільки ходити у вишитій сорочці. Українець – це той, хто не лише українською говорить, а й українською думає», - висловив своє бачення українства Михайло Янковський. Стосовно ж мовного закону, то кандидат в нардепи порадив його прочитати, особливо той пункт, де зазначено, що в Україні українська мова є єдиною державною мовою.

На закінчення зустрічі Лев Грицак висловив підтримку Михайлу Янковському та пообіцяв допомогу у виборчій кампанії. І хоча Партія регіонів у Галичині не вважається фаворитом перегонів, та шанси на перемогу у Михайла Янковського досить великі, зважаючи на його авторитет, розважливість, досвід. Зауважимо, що навіть заядлі противники регіоналів у Трускавці відгукуються про Михайла Янковського виключно позитивно, адже за час його перебування на посаді начальника міського відділу внутрішніх справ різко знизилася кількість злочинів, а сам він зарекомендував себе не лише як професіонал, але і як розумна та справедлива людина.

«Якщо підтримаєте, то побачите, що я відповідаю за свої слова. Мені було б соромно не виконати те, що обіцяю», - лаконічно та твердо завершив свою зустріч Михайло Янковський.

Володимир Ключак

 

 

Пастирське послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви до вірних у час підготовки до парламентських виборів 2012 року

«Коли матимете віру, як зерно гірчиці, то скажете оцій горі: Перенесися звідси туди –  і вона перенесеться; і нічого не буде для вас неможливого».

(Мт. 17, 20)

Дорогі в Христі!

Наближаємося до чергових парламентських виборів, проведення яких є характерною рисою демократичної системи. Можливість вибирати випливає із загальновизнаного основоположного факту свободи людської особи, котра, формуючи державну владу, не лише реалізує своє невід’ємне право, а й бере на себе громадянську відповідальність за цю владу. А обов’язком чинної влади є забезпечити умови для вільного волевиявлення суспільства. Бо ж у демократії воля народу – закон для влади, а в диктатурі навпаки: воля влади – це закон.

Бажаючи бути співтворцями саме справедливого, демократичного ладу в нашій Батьківщині, нам слід дуже відповідально і зважено підійти до участі у виборах, оскільки через них ми здійснюємо своє фундаментальне право, гарантоване не тільки Конституцією, а й самим Творцем, – обирати шлях власного життя і розвитку рідної країни, як також покликані втілювати в суспільне життя християнські цінності. Не прийти на вибори – означає самоусунутися від відповідальності за долю власної країни, відмовитися від християнського свідчення в суспільному житті, віддаючи свою долю і долю своїх дітей та внуків у випадкові, а часом і злочинні руки. Прийшовши на вибори, ми передусім виконуємо свій громадянський обов’язок, реально і особисто стаючи співучасниками творення свого майбутнього, а окрім цього – не даємо нагоди нечесним на руку особам вкрасти наш голос та прикрити нашою відсутністю різного роду маніпуляції чи фальсифікації.

Однак взяти участь у виборах – це тільки половина справи. Нам слід докласти всіх зусиль, щоб наш вибір був свідомим, зрілим, відповідальним, таким, що найкраще служитиме загальному благу українського народу і запевнятиме успішний розвиток нашої держави.

При цьому значення виборів належить розглядати не тільки у політичній, суспільній, а насамперед у моральній площині. У час виборів пізнається моральна зрілість як кандидатів на різні державні посади, так і самих виборців.

Так, вибори дають нагоду вшанувати народним визнанням тих, хто своїми професійними якостями та моральними чеснотами вартий такої довіри. Цим суспільство не лише довірливо вкладає свою долю в руки гідних людей, а й надає чеснотам обраної особи важливого для неї всенародного визнання.

Проте вибори є також смиренним визнанням перед Богом і людьми того, що у своєму виборі суспільство часом помиляється. А тому настає час, коли воно мусить виправити помилку. Так від керма влади усувають тих, хто не виправдав народних очікувань або не зумів переконати людей у правильності своїх поглядів та власній праведності. Опинившись знову поза владою, ці люди отримують шанс переглянути й удосконалити свою позицію. З релігійної точки зору така щира і глибока внутрішня переміна окреслюється словом «навернення» та проявляється назовні як видима зміна не просто слів, а – реальних дій, які кожна людина може побачити і перевірити. Тому, роблячи свій вибір, ми повинні дивитися найперше на діла тих, хто претендує на нашу довіру і на наш голос. Не можна дати себе звабити різного роду передвиборчими обіцянками та гаслами, які, хоч з об’єктивної точки зору можуть бути цілком оправданими і потрібними, в устах нечесних політиків стають засобом маніпуляції, підступу та введення в оману.

Вже апостол Яків, підкреслюючи небезпеку пустих слів та потребу виявлення ділами своєї віри, каже: «Покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу моїми ділами мою віру» (Як. 2, 18). Подібно маємо зробити і ми. Чи то безпосередньо спілкуючись з кандидатами, чи аналізуючи їхні програми, запропонуймо їм відповісти на декілька простих, але суттєвих для кожної порядної людини запитань: що доброго ти вже зробив для свого народу? Які суспільно значимі ініціативи ти дотепер запропонував і реалізував? Якщо ти дотепер був депутатом, чи належно виконував свій обов’язок перед народом, тобто чи робив свій вибір не за помахом видимої чи невидимої «руки», але згідно із власним сумлінням? Чи ретельно відвідував засідання, чи голосував сам, особисто? Чи не обманював своїх виборців, змінюючи свою політичну позицію, і таким чином спотворював їхнє волевиявлення і зловживав їхньою довірою? Чи ти не був причетний до корупційних дій? Чи ти своїми тезами не пропагуєш ненависті, екстремізму, а навпаки – пропонуєш шляхи укріплення української державності та консолідованості нашого суспільства?

Окремо слід застерегти перед тими, хто намагається купити голоси виборців різного роду діями. Це може бути або прямий підкуп, або завуальована під різні соціальні «доплати» заохота. Християнин у жодному разі не може продавати свого виборчого голосу, так само як і не може купувати голосів виборців на користь якоїсь політичної сили, бо в такий спосіб стає прямим співучасником корупції та руйнує наше суспільство. Вже стало поганою традицію в житті нашої держави, що різні форми матеріальної допомоги чи підвищення соціальних виплат збігаються в часі з черговою передвиборчою кампанією. Так чиняться спроби підмінити реальні реформи і зміни, яких дуже потребують різні сектори суспільного життя, їх імітацією. За цих обставин грошові виплати стають певного роду анестезією сумління виборців та принижують гідність і без того приниженого та впокореного народу. Віддавати хоча б один голос таким особам чи політичним силам було б виявом великої легковажності та безвідповідальності перед лицем Бога, рідного народу і власного сумління.

Особливо застерігаємо від спокуси начебто швидкого та ефективного покращення суспільно-політичних обставин життя країни шляхом насилля, ненависті чи проявів екстремізму під виглядом будь-яких гасел. У підготовчий період та в час проведення виборів мир і спокій, стриманість і мудра розважливість є тими необхідними умовами, за яких можливе справді вільне волевиявлення громадян. Спроби будь-якого тиску на виборця, прояви ненависті до того, хто думає інакше ніж я, є неприпустимими як для християнина, так і для кожного зрілого громадянина й влади демократичної країни.

Благословенним є те суспільство, в якому зміна і очищення органів влади відбувається плавно й безперешкодно. Тоді кожен лідер має можливість переконати інших у своїй здатності провадити людей та реалізувати свою програму. Суспільство ж може або сміливо довіритися тим чи іншим парламентаріям, або законно усунути їх від влади.

І навпаки, великі нещастя насуваються на країну, коли цей важливий демократичний механізм зазнає спотворення чи й узагалі призупиняється. На нашу думку, це може статися з двох причин.

По-перше, зло настає тоді, коли чинна адміністрація відмовляється в демократичний спосіб передати владу іншим, натомість вдається під час виборчого процесу до різноманітних фальсифікацій, створення перешкод, а навіть і до прямого насильства та обману, які унеможливлюють фактичне волевиявлення народу. Керівники, які бачать у цьому свою силу, насправді виявляють цим свою слабкість і вразливість.

Хай не буде так в Україні на цьогорічних виборах! Зупинити маховик розкручування фальсифікацій ніколи не пізно. Відновити справедливість передвиборчих змагань і забезпечити цивілізовані умови виборчого процесу можна і треба. Кожен керівник, який зрікається цього обов’язку, стягає на себе кару Неба і зневагу народу.

По-друге, великим лихом для країни є зневіра народу у своїй спроможності змінити ситуацію на краще і впадання в гріховну апатію. Це рівнозначно тόму, якби селянин відмовився навесні засівати землю, побоюючись, що град поб’є його врожай.

Віра робить нас усесильними – зневіра перетворює на іграшку зловорожих стихій. Віра дала змогу апостолу Петрові подолати навіть силу гравітації й піти по воді. Але тільки-но він втратив цю віру, то почав тонути, за що й почув від Спасителя докірливе: «Маловіре, чого засумнівався?» (Мт. 14, 31).

З цими думками поручаємо Богові всіх, хто в той чи інший спосіб буде причетний до майбутніх виборів: владу закликаємо запевнити чесне, рівноправне і справедливе передвиборче змагання; учасників перегонів – пропонувати не порожні гасла, а реальну програму оздоровлення суспільства та реформування різних секторів суспільно-політичного життя, як рівно ж – висувати людей справді гідних довіри, професійних, морально чесних і сумлінних; усіх громадян – проявити зрілість, виваженість і відповідальність в аналізі програм кандидатів та в здійсненні свого вибору.

Запрошуємо священнослужителів, чернецтво та всіх мирян нашої Церкви до ревної молитви за наш народ і за Україну, за проведення чесних і справді демократичних парламентських виборів, прохаючи словами великого Митрополита Андрея: «Просимо Тебе, Царю Небесний, Духу правди, любови і справедливости, до Тебе підіймається наша молитва!

Зігрій і просвіти наші уми й серця, показуй нам правильну дорогу в нашій праці для добра свого народу, благослови наш труд і подай нам братню єдність у всіх наших зусиллях для щастя нашої вітчизни й народу та для нового розквіту Христової Церкви в Україні. Амінь».

Благословення Господнє на вас!

Від імені Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви

+ СВЯТОСЛАВ

 

Ігоря Куруса таки зареєстрували кандидатом в депутати!

У понеділок Центральна виборча комісія мала зареєструвати головного редактора тижневика «Каменярі» Ігоря Куруса кандидатом у народні депутати України по 121 Дрогобицькому виборчому округу. Проте через те, що працівники Ощадного банку, у якому ще 2 серпня Ігор Курус зробив грошовий переказ для реєстрації кандидатом у народні депутати, з невідомих причин затримали платіж, центральна виборча комісія в свою чергу відмовилався розглядати заяву головного редактора «Каменярів» без підтвердження надходження коштів. Хоча документ, який свідчив про перерахунок коштів, Ігорем Курусом до ЦВК був наданий.

Вранці 7 серпня ситуацію вдалося виправити. Ігор Курус таки домігся перечислення коштів Ощадбанком на рахунки ЦВК та підтвердження платежу.

- Коли у виборчій кампанії 2002 року я допомагав опозиційній «Нашій Україні», то найбільш надійними платежами були платежі через Ощадбанк. Я навіть уявити собі не міг, що державний банк такий безвідповідальний. Що це було, технологія недопущення незалежних кандидатів до виборів, чи звичайна безвідповідальність ми скоро дізнаємся - поділився емоціями Ігор Курус.

Ольга Деркач

Ukraina jest cudowna…

 

 

Tymi słowami jedno z polskich biur turystycznych zachęca do „podróży marzeń” po krajach wschodniej Europy. I dalej kontynuuje: jest to kraj pełen niespodzianek, który nie może się znudzić, a jego niepowtarzalna atmosfera nikogo nie pozostawia obojętnym. Różnorodność przyrody, miast i otoczenia gwarantują nie tylko zróżnicowany i zbalansowany odpoczynek, a zarazem i głębię doświadczeń, co sprawia, że podróż na Ukrainę dostarcza naprawdę niezapomnianych wrażeń.

Od szerokich stepów, wysokich gór, pięknych wybrzeży czy malowniczych galicyjskich gospodarstw, po dynamicznie rozwijające się miasta. Ukraina nie przestaje oczarowywać podróżnych swoim urokiem i pięknem… Nic dodać, nic ująć, tylko podpisać się obiema rękami, co pod tym tekstem z satysfakcją czynię.

Co więcej – w majowym numerze miesięcznika „TTG Polska” (czyli Travel Trade Gazette) – jej wydawca Marek Traczyk, w artykule „Nieutopijne marzenie” dokonał szerszej oceny tych walorów w kontekście korzyści dla całej ukraińskiej gospodarki i społeczności. W oparciu o doświadczenia wielu krajów stwierdza zasadnie i jednoznacznie, że turystyka staje się coraz bardziej znaczącą dziedziną dla rozwoju gospodarczego, tak w skali makro, jak i w układzie regionalnym i lokalnym. W przypadku Ukrainy – z całą pewnością. Nie ulega wątpliwości także, że szersze włączenie Ukrainy do europejskiego przepływu ruchu turystycznego może stworzyć jakościowo nową i korzystną sytuację, stając się jednym z czynników przyspieszających jej integrację z unijną Europą. Turystyka w stosunkowo krótkim okresie czasu może stać się nie tylko jedną z podpór rozwoju gospodarczego, ale również istotnym źródłem dochodów państwa. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień, ale jest to biznes intratny, bo jak pokazują to światowe doświadczenia, koszty stworzenia jednego miejsca pracy w turystyce są 20 razy mniejsze niż w przemyśle, a obrót kapitału inwestycyjnego jest 4,2 razy większy niż w innych dziedzinach gospodarki.

Jakby puentując swoją wypowiedź – Marek Traczyk zwraca uwagę na dwa uwarunkowania takiego, pozytywnego rozwoju. Pierwsze, to wsparcie polityczne i finansowe ze strony Europy. To ono może stać się czynnikiem wspierającym rozwój turystyki na Ukrainie oraz upowszechniającym wizerunek Ukrainy jako kraju atrakcyjnego turystycznie, zwłaszcza pod względem kulturowym i przyrodniczo-klimatycznym. Drugie zaś, to nadzieja, że dzięki rozszerzeniu rynku światowego, w centrum zainteresowania turystów znajdą się nowe miejsca, jednak będzie to zależało od poprawy marketingu Ukrainy i potencjału jej usług turystycznych. Jak się to wszystko uwzględni, to Ukraina może stać się jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. A tego jej szczerze życzymy!

Pierwszy krok w tym kierunku został już zrobiony w okresie Euro 2012.

Mikołaj Oniszczuk, www.kuriegalicyjski.com, zdjęcie www.iloveukraine.com.ua

 

Заява для ЗМІ завідувача Інформаційно-аналітичним центром Трускавецької міської ради Валентини Гук

У книзі В’ячеслава Літописця (Цвєткова) «Унікальність трускавецької Нафтусі», що вийшла у дрогобицькому видавництві «Швидкодрук», у статті «Чому автор цієї книги є водночас її спонсором?» від мого імені наведено слова, які мені не належали.

Я справді (на доручення міського голови) мала розмову із автором книги В’ячеславом  Цвєтковим стосовно можливості видання цієї книги коштом міської ради, але жодне слово із зазначених у цитаті навіть приблизно не відображає суті розмови. Зокрема, знана і поважна людина, почесний громадянин міста Трускавця, дослідник «Нафтусі» пан Степан Івасівка в даному контексті взагалі мною не згадувався. Не йшлося також про конкретні кошти на видання книги, оскільки я, як завідувач інформаційно-аналітичним центром, не є розпорядником коштів і повноважень вести подібні домовленості не мала. Моя оцінка діяльності певних особистостей, які брали участь у написанні передмови до книги, і доцільність їхніх дописів з моєї точки зору  – це також вигадка автора.

Перекручування змісту моїх зауважень стосовно книги, наведення фраз, яких я взагалі не говорила, довільна інтерпретація нашої розмови, подана як пряма мова, дискредитують мене як посадову особу міської ради, і, що найбільш прикро і неприйнятно, кидають тінь недовіри до заслуг видатного трускавецького науковця пана Івасівки, дають підстави звинуватити міську раду у відвертій неповазі до нього.

Враховуючи, що книга матиме певну кількість читачів у Трускавці і поза його межами, така стаття автора негативно впливає на імідж міста Трускавця, применшує його науковий потенціал, подає діяльність міської ради в негативному світлі, а тому є шкідливою.

Пропоную пану Цвєткову публічно вибачитися за неправдиву інформацію, наведену в книзі від мого імені, і текст спростування негайно внести в увесь наклад книги. Інакше я буду змушена звернутися  до суду про захист честі, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди з вимогою вилучення зазначеної передмови або знищення усього накладу книги.

 Обновлен 08 авг 2012. Создан 07 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником