Трускавецький вісник № 91 (470) від 10 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 91 (470) від 10 серпня 2012 р.

10.08.2012 

У номері: Трускавець втратить Форум; Із прес-конференції Михайла Янковського; Глава УГКЦ запрошує на прощу до Риму; БУТ має нового директора; Міліцейські проблеми Дрогобиччини; Бандері ампутували ноги у Трускавці; Праця за кордоном; Одна ніч на Тустані; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Трускавець втратить Міжнародний економічний форум?

За нашою інформацією, Міжнародний економічний форум у Трускавці можуть перенести до Львова – такі плани має глава Львівської ОДА Михайло Костюк. Очевидно, що цього року форум може пройти востаннє у нашому місті-курорті, проте не виключено, що його можуть перенести до Львова вже й цього року, навіть незважаючи на вибори. Нагадаємо, що ідея проводити Львівський Міжнародний економічний форум саме у Трускавці належала екс-керівнику Львівської ОДА Мирону Янківу. Форум почали проводити в Трускавці з 2009 року, тоді його відвідали Президент України Віктор Ющенко та Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Отже, у Трускавці пройшли ІХ, Х та ХІ Форуми, перші два – за часів мера Лева Грицака, останній – за часів Руслана Козира. Форуми проходили під патронатом глав ЛОДА Миколи Кметя, Василя Горбаля та Михайла Цимбалюка.

Подейкують, що причина перенесення Форуму з Трускавця до Львова – незадоволення тим, що владу у Трускавці має «Фронт змін». Фактором, який може зберегти Форум у місті-курорті, є впливи власників готелю «Ріксос-Прикарпаття», де він проводився.

Будинок учнівської творчості має нового директора

Новим керівником Будинку учнівської творчості у Трускавці став Василь Петранівський, інформує наше джерело в Трускавецькій міській раді. Василь Львович працював у різні роки секретарем Трускавецької міської ради – заступником голови міськвиконкому, директором СШ № 3 у м. Трускавці, викладачем Дрогобицького державного педагогічного університету. Активно пропагує спорт та туризм, є заступником голови громадської організації «Рада Старійшин» у Трускавці.

Нагадаємо, що після смерті Тимофія Бойка вакансія директора БУТ була вакантною, виконувала обов’язки директора Любов Гривняк.

Трускавець отримав кошти на енергозбереження

 9 серпня у Львівській обласній державній адміністрації відбулось спільне засідання Конкурсної ради з питань розподілу коштів субвенції обласного бюджету, спрямованих на здійснення заходів з енергоощадності та Конкурсної ради з реалізації «Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2011-2012 роки» у 2012 році. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.  На засіданні були затверджені  результати оцінювання проектів, поданих на конкурс за програмою енергозбереження в бюджетній сфері. Переможцями стали 16 номінантів конкурсу. Реалізація проектів передбачає здійснення енергоощадних заходів на об’єктах бюджетної сфери області. Загальна вартість проектів-переможців становить 1,8 млн. грн., зокрема, з обласного бюджету програмою передбачено 0,7 млн. грн., місцевими органами самоврядування та громадами населених пунктів буде залучено 1,1 млн. грн.

При формуванні заходів зазначеної програми облдержадміністрацією було запропоновано профінансувати конкурс на суму 2,5 млн. грн., що дозволило б залучити близько 7 млн. грн. на заходи з енергозбереження в бюджетній сфері та збільшити ефективність зазначеної програми. Але дана пропозиція була відхилена бюджетною комісією Львівської обласної ради, внаслідок чого фінансування зменшилось до 0,7 млн. грн.

Враховуючи велику кількість якісно підготовлених проектів, які були позитивно відзначені експертною групою, на вищезазначеному засіданні обласною державною адміністрацією була подана та одноголосно підтримана конкурсною радою пропозиція внесення змін до напрямів використання коштів на виконання заходів Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010-2012 роки з метою збільшення фінансування конкурсу на 1 млн. грн., що дозволить додатково профінансувати більше 20 проектів, які не ввійшли в число переможців.

Таким чином, в нашому регіоні кошти на енергозбереження отримали: на реконструкцію опалення Бориславської міської ради – 50 тисяч грн. з потрібних 338 тис.; на реконструкцію внутрішньої системи теплопостачання СШ № 3 м. Трускавця – 50 тисяч грн. з потрібних 160 тисяч; на впровадження енергозберігаючих заходів у Трускавецькій школі мистецтв – 50 тисяч грн. з потрібних 260 тис.; на реконструкцію приміщення Трускавецького територіального центру соціального обслуговування – 50 тисяч з необхідних 220 тисяч; для Трускавецької міської лікарні – 50 тисяч з потрібних 105 тисяч грн.; на капітальний ремонт Народного дому в с. Сторона Підбузької сільської ради та с. Ролів у Дрогобицькому районі – теж по 50 тисяч грн.

Отже, вчасно подані проекти дозволили залучити Трускавцю з обласного бюджету 200 тисяч гривень. Решта коштів треба буде пошукати в міському бюджеті.

У Дрогобичі скликають «мовну» сесію

Сьогодні, 10 серпня, о 12.00, у зв’язку з підписанням Президентом України Віктором Януковичем проекту закону "Про засади державної мовної політики", скликається ХХІІІ позачергова сесія Дрогобицької міської ради. Про це «Трускавецький вісник» повідомили в Дрогобицькій міській раді. На сесії депутати Дрогобицької міськради обговорять підписання в середу, 8 серпня, Президентом України Віктором Януковичем мовного закону.

Роман Ілик визначився, в якому комітеті Верховної Ради працюватиме

Кандидат у народні депутати по Дрогобицькому виборчому округу № 121 від ОО «Батьківщина» Роман Ілик визначився, в якому комітеті ВРУ працюватиме у випадку обрання. Про це він сказав під час засідання Дискусійного клубу, яке проходило в Дрогобичі 9 серпня. «Батьківщинівець» обере або освітній комітет, або комітет з питань охорони здоров’я – згідно з компетентністю Нагадаємо, що Роман Ілик є медиком за освітою, веде викладацьку діяльність, є доцентом.

До нас їде Парубій

Сьогодні, 10 серпня, о 12.00 у Трускавці проведе зустріч з виборцями Андрій Парубій, народний депутат України, обраний за списком «Нашої України». Аналогічна зустріч в Дрогобичі розпочнеться о 16.00.

В 2012 році Андрій Парубій йде до українського парламенту під № 21 за списком ОО «Батьківщина». Якось призабулося, що Андрій Володимирович свого часу був дуже критично налаштованим до політичної сили Юлії Тимошенко, що відображалося в його різких виступах ще два – три роки тому, не кажучи вже про часи губернаторства Петра Олійника, коли «Батьківщину» на Львівщині щемили по всіх фронтах. Та не та тепер «Батьківщина»…

Хаотична забудова процвітає у Трускавці

У Трускавці незважаючи на протести мешканців хаотична незаконна забудова процвітає повним ходом. Прикладом цього є зведення багатоповерхівки на Івасюка, біля сьомого будинку. Ще за часів Лева Грицака там стояв малий кіоск, розбудову чогось більшого мешканці блокували, адже їхнім квартирам загрожувало повне затінення та сирість і відповідно погіршення життєвих умов. Від моменту приходу до влади Руслана Козира будівництво пішло повним ходом і тепер на місці колишньої зеленої зони височіє кількаповерхова будівля.

Потоп місцевого масштабу

У середу, 8 серпня, у Трускавці біля будинку № 3 на вулиці Івасюка стався потужний прорив водопровідної труби. В результаті цього були повністю підтоплені підвали будинку, наш кореспондент був свідком, як великими посудинами виносили воду з приміщення офісу фірми «Вікторія-Д», котру збирали ганчірками з підлоги. У КП «Трускавецьжитло» вину за цю аварію поклали на трускавецький водоканал.

У Дрогобичі побувала делегація з Латвії

 Як інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, у вівторок, 7 серпня, у світлиці Дрогобицької Ратуші відбулась зустріч секретаря міської ради Тараса Метика та начальника відділу освіти Дрогобицької міської ради Петра Сушка з делегацією з української діаспори республіки Латвія. Гості прибули на Львівщину для участі у популярному міжнародному фестивалі «Бойківські фестини».

Секретар міської ради Тарас Метик розповів латвійським друзям про Дрогобич, зокрема, походження його назви, видатних діячів нашого міста, економічний, культурний та соціальний розвиток Дрогобича. Окрім того, Тарас Метик акцентував увагу на бажанні влади поглиблювати дружню співпрацю з латвійськими містами-побратимами.

За час перебування на території Дрогобиччини, делегація з Латвії побувала у Трускавці, Східниці, озері Синевир. Окрім того, латвійці мали можливість ознайомитися з культурним та історичним багатством Дрогобича – оглянули старовинні пам’ятки архітектури нашого міста, відвідали музей «Дрогобиччина», подивились меморіал «Тюрма на Стрийській» тощо. На завершення зустрічі секретар міської ради Тарас Метик вручив друзям з Латвії пам’ятні подарунки, серед яких тритомник творів Івана Франка.

Власна інформація

 

Запрошує Палац культури імені Шевченка

10 серпня, 20.00 - концерт народного артиста України М. Гнатюка.

11 серпня, 20.00 - концерт Євгенія Дашина.

13 серпня, 20.00 - концерт народного артиста України П. Зіброва.

14 серпня, 20.00 - концерт ансамблю «Пісняри».

15 серпня, 16.00 - концерт народного ансамблю пісні і танцю «Трускавчанка»; 20.00 - концерт заслужених артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків.

16 серпня, 20.00 - концерт дуету братів Пономаренків.

17 серпня, 20.00 - концерт квартету «Тенор-Бельканто».

18 серпня, 20.00 - концерт Антона Казимира.

20 серпня, 20.00 - концерт народної артистки України О. Білозір.

21 серпня, 20.00 - концерт ансамблю «Лейся песня».

22 серпня, 16.00 - концерт народного фольклорного ансамблю «Джерела Карпат»; 20.00 - концерт народної артистки України Л. Сандулеси.

Примітка: у програмі можуть бути зміни та доповнення.

Газета «Трускавецькурорт»

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) скликає вірних на всенародну прощу до Святої Софії в Римі

 

Паломницький центр Львівської Митрополії УГКЦ «Рафаїл» (http://rafail.com.ua) розпочинає реєстрацію паломницьких груп для участі в урочистих заходах з нагоди благословення відновленого собору Святої Софії та 120-річчя з дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого). Урочистості очолить Глава УГКЦ Святослав Шевчук. Дата виїзду (зі Львова) - 11 – 17 жовтня 2012 року. Місця відвідин: Ченстохова, Краків, Ватикан, Рим, Венеція, Відень. Для реєстрації на паломництво звертатись за телефоном: (096) 023-56-00. А ось детальніша програму виїзду.

1 день: виїзд зі Львова вранці, переїзд через польський кордон, відвідини Кракова, вечеря та нічліг у Ченстохові.

2 день: сніданок, відвідини Санктуарія у Ченстохові, молитва перед чудотворним образом Ченстоховської Матері Божої, переїзд через Чехію та Австрію до Італії.

3 день: відвідини Венеції, Базиліка і площа св. Марка, міст Ріальто, переїзд на нічліг у готель в околицях Риму.

4 день: сніданок у готелі, виїзд до Святої Софії.

10-00 – Соборна Архиєрейська Служба Божа,

12-00 – Зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава і Кардиналів з паломниками,

18-00 – святковий концерт, 19-00 – уділення Папського Благословення для паломників, вечеря та нічліг у готелі.

5 день: сніданок у готелі, екскурсія по місту, базиліка св. Павла. Рим античний: Фортеця св. Ангела, площа Навона, фонтан ді Треві, Колізей (зовні), Пантеон, переїзд до Відня.

6 день: відвідини Відня та виїзд до Львова.

7 день: приїзд до Львова.

Вартість поїздки: 320 євро та 100 грн. (за умови отримання безкоштовної візи для учасників прощі). У вартість поїздки входить: 3 нічліги у готелях, 3 сніданки та 3 вечері, переїзд автобусом єврокласу, супровід духівника та керівника групи, медичне страхування. Для пенсіонерів, учнів та студентів до 21 року життя віза безкоштовна (мінус 35 євро). Додаткові витрати: оплата за всі екскурсії згідно з маршрутом, а також міський транспорт у Венеції та Римі. Кошт усіх цих витрат разом виносить 35 євро + 25 євро реєстраційний внесок для участі у офіційних заходах пов’язаних з Всенародною прощею з нагоди Благословення відновленого собору Св. Софії в Римі. Маємо бажання, щоб більше людей могли дізнатися про цю прощу і мали можливість поїхати на святі місця (супровід керівника та духівника групи забезпечено).

Катерина Оліярчук

Водій із ножем

Безпрецедентний випадок трапився цієї неділі, п'ятого серпня, в автобусі Борислав-Стебник. Водій, набивши салон по саму зав'язку, вів себе нахабно, хамив пасажирам, а потім несподівано витягнув ніж. Що він збирався з ним робити, невідомо, але пасажири були в шоці, діти плакали. Нині деякі свідки пишуть заяви до бориславської влади, в прокуратуру, у львівські організації, які регулюють автоперевезення. Керівник дрогобицького підприємства, якому належить автобус, обіцяв розібратися в ситуації. Якщо факти підтвердяться, він обіцяв звільнити водія. Кажуть, буцімто цей чоловік уже не вперше поводиться подібним чином, реально загрожуючи здоров'ю і життю десятків людей. Можливо, мова йтиме і про порушення кримінальної справи за хуліганство.

Часопис «Тустань»

Завод у Бориславі призупинив діяльність

Відкрите акціонерне товариство "Бориславський експериментальний ливарно-механічний завод" призупинило свою діяльність у зв'язку з відсутністю збуту промислової продукції. Завод до останнього часу залишався чи не єдиним серйозним платником податків. Як відомо, УБР і "Укртелеком" припинили сплачувати податки до місцевого бюджету, хоча ці підприємства знаходяться на території Борислава. Це суттєво погіршило фінансовий стан міста нафтовиків. За перше півріччя цього року від ВАТ "БЕЛМЗ" недоотримано майже 400 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. Фінансовий стан міста міг би покращитись, якби була ліквідована заборгованість по податках, по заробітній платі, по платі за землю. Великою також залишається заборгованість комунальних підприємств по сплаті податку на прибуток.

Часопис «Тустань»

Даішники кришують лісівників

Цікаву картину можна було спостерігати біля банку "Аваль" на розі вулиць Шкільної та Володимира Великого у Бориславі пізно ввечері в неділю, п'ятого серпня. Машина ДАІ тривалий час чекала на завантажений по саму зав'язку лісовоз, а коли той під'їхав до неї з боку вулиці Данила Галицького, стала супроводжувати його. Перехожі більш ніж лояльно поставилися до цього, а один статечний чоловік сказав, що "менти" кришують лісівників. Хтось зауважив, що даішники супроводжують вантаж до обійстя якогось можновладця, який задумав побудувати собі чи дітям хатинку. Зважаючи на вихідний день, тарифи супроводу, мабуть, були подвійними. Ось так наші доблесні міліціянти зароблять собі на хліб насущний. Узагалі про них іде дурна слава, що це не єдиний спосіб їхнього заробітку.

Часопис «Тустань»

Чи переселять Борислав?

Ми вже писали про проблему загазованості Борислава. Деякі екперти стверджують, що скільки би грошей не дали на розв'язання цієї проблеми, все одно їх буде мало. На наступну п'ятирічку (2013-2017 роки) уряд збирається вгатити у Борислав майже 70 мільйонів гривень. Ще невідомо, чи вся сума надійде, як це трапилося в 2001-2005 роках, та й якими будуть відкати, але навіть ці кошти - крапля в морі порівняно з тим, що дійсно потрібно для розв'язання проблеми.

Ніхто не може дати гарантії, що в Бориславі не станеться техногенної катастрофи. 1972 року на вулиці Щорса (тепер Володимира Великого) підірвався хлібний магазин, загинули люди. А нині найбільш загазованими вважають ділянки в міському парку, на вулиці Івасюка (біля озокеритової шахти), на вулиці Шевченка (біля УБР) та на вулиці Володимира Великого (біля сьомої школи). Насправді таких ділянок набагато більше, просто не все можна зафіксувати приладами.

У декого виникає ідея переселити бориславців в інше місце, бо ліквідувати загазованість навряд чи вдасться. Але чи зважиться уряд на розв'язання цієї широкомасштабної проблеми? Життя людей ставлять не в гріш, так що бориславцям доводиться рятуватися самим. Але як?

Зараз нам запудрять мізки передвиборчою кампанією. Але проблема загазованості Борислава від цього не зникне. А задавнену хворобу, як відомо, завжди важче лікувати...

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Покарана за крадіжку

Досудовим слідством по справі громадянка Л. обвинувачується у тому, що 26 грудня 2011 року в обідню пору вона, перебуваючи у приміщенні квартири на вулиці Бориславській в Трускавці, шляхом вільного доступу таємно вкрала із сумки громадянки Ірини К. пластикову картку банку «Київська Русь», та зі сумки Оксани К. таку ж пластикову картку на ім’я останньої. Після цього 27 грудня 2011 року із вказаних пластикових карток громадянка Л. зняла гроші в сумі по 250 гривень, чим завдала вказаним потерпілим матеріальної шкоди на відповідну суму. Допитана в судовому засіданні підсудна Л. свою вину в інкримінованому їй злочину визнала повністю та показала, що 26 грудня 2011 року вона вкрала за допомогою цих пластикових карток гроші по 250 гривень з кожної.

Суд вважає, що дії підсудної Л. вірно кваліфіковано за ст. 185 ч. 1 КК України, оскільки вона таємно вкрала чуже майно. При обранні міри покарання підсудній Л. суд враховує ступінь середньої тяжкості вчиненого злочину. Обставиною, що пом’якшує вину підсудної Л. в порядку ст.. КК України, є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину. Обставини, що обтяжують вину підсудної Л. в порядку ст. 67 КК, судом не встановлені.

При обранні виду і розміру покарання підсудної Л. суд приймає до уваги те, що вона щиросердечно розкаюється у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, на обліку в лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, відповідно до ст. 89 КК України раніше не судима, по місцю проживання характеризується позитивно.  Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд визнав винною громадянку Л. у скоєному злочині і призначив її покарання у виді штрафу в сумі 850 гривень.

Речові докази: СD-диск із зображенням Л., де вона знімає гроші з банкомату – залишаються при справі; пластикові картки повертаються їх власникам.

Сергій Павич, старший прокурор прокуратури міста Трускавця,

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Кримінальні новини серпня

Неповнолітній викрав з квартири жителя Борислава 50 кг металобрухту

За третю декаду липня 2012 року у Бориславському міському відділі внутрішніх справ зареєстровано 43 заяви і повідомлення про злочини, які у місті скоїли зловмисники чи готувалися до їх скоєння.

У період від 21 до 31 липня у місті Борислав скоєно три крадіжки та одне пограбування. Крім того, зафіксовано вісім випадків погроз фізичною розправою, одне вчинення хуліганських дій, одинадцять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, дев’ять випадків настання смерті, два шахрайства, одну дорожньо-транспортну пригоду, два випадки навмисного пошкодження майна та ще п’ять злочинів, які віднесені до категорії інших порушень. Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки, встановлено осіб, які причетні до вчинення хуліганських дій, погроз громадянам міста фізичною розправою та нанесення тілесних пошкоджень.

Працівники Бориславського міського відділу міліції розкрили злочини за фактами шахрайства. За трьома випадками настання смерті, двома фактами навмисного пошкодження майна та ще п’ятьма злочинами, які віднесені до інших порушень закону, проводяться дослідчі перевірки.

П’ятдесят кілограмів металобрухту викрали невідомі зловмисники з помешкання місцевого жителя. Злодії проникли у будинок через незачинене вікно, звідки здійснили крадіжку, заподіявши власнику будівлі майнової шкоди на суму 100 грн. У ході проведення оперативно-розшукових заходів за «гарячими слідами» було встановлено, що дану крадіжку скоїв неповнолітній мешканець міста ромської національності. Працівники міліції проводять заходи щодо встановлення місця перебування неповнолітнього злодія.

41-річний житель Борислава, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння за кермом автомобіля «Фольксваген-Гольф» з польською реєстрацією, 22 липня близько 15.00 години на вулиці Т. Шевченка не впорався з керуванням та виїхав на тротуар, де скоїв наїзд на 21-річну жінку. З діагнозом закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку постраждала була доставлена у травматологічне відділення ЦМЛ Борислава. Автомобіль у горе-водія вилучено та доставлено на арешт-майданчик міського відділу міліції. За даним фактом проводиться перевірка.

Двох зубів позбувся мешканець вулиці Т. Шевченка у ході бійки, що виникла на ґрунті неприязних відносин між ним і сусідом. 28 липня близько 20.00 години під час з’ясування стосунків один з чоловіків наніс іншому удар в обличчя, чим спричинив останньому тілесні ушкодження. За даним фактом проводиться перевірка.

2 900 гривень та 60 євро викрала з квартири, у якій проживає разом з матір’ю, неповнолітня донька. Виявивши зникнення грошей, мати повідомила працівників міліції. У ході проведення перевірки неповнолітня донька зізналася у скоєному, дала правдиві покази і була відпущена за місцем проживання. Викрадені гроші не вилучено.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами капітана міліції Наталії Хоми, інспектора роботи з населенням та громадськими формуваннями Бориславського МВ ГУМВСУ у Львівській області)

У Дрогобичі раніше судимий обікрав квартиру 50-річної жінки

У Дрогобицький міський відділ міліції звернулася 50-річна мешканка міста Дрогобич. Жінка повідомила, що 31 липня невідома особа шляхом вільного доступу викрала у неї майно на 20 000 тисяч гривень.

Під час проведення перевірки було опитано заступника директора одного з комунальних підприємств, який винаймав квартиру у потерпілої для своїх працівників. Згодом з’ясувалося, що останній з власної необережності віддав ключі від квартири знайомому, котрого знав протягом багатьох років. Однак про те, що чоловік судимий, комунальник навіть і не підозрював.

Після скоєної крадіжки зловмисник зник з викраденими речами. На даний час співробітники Дрогобицького міського відділу міліції проводять перевірку, з’ясовують обставини вказаного вище злочину. 

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області

Правоохоронці Дрогобича за спробу крадіжки огородження пішохідної доріжки на «гарячому» затримали чоловіка

Інспектором дорожньої-автомобільної інспекції Дрогобицького міського відділу міліції за «гарячими слідами» затримали зловмисника, який, демонтувавши металеве огородження пішохідної доріжки, намагався його викрасти. Інспектор дорожньої-автомобільної інспекції Руслан Футалаш проїжджав автомобілем поруч з місцем події. Помітивши, як зловмисник «працював» кувалдою, розбиваючи бетон, правоохоронець зупинився, щоби з’ясувати, що відбувається.

Правоохоронець одразу зорієнтувався на місці. Підійшовши до лиходія, інспектор представився та запитав, що той робить. Діватись було нікуди: зловмисник зізнався, що хоче забрати собі металеве огородження. Однак, на якийсь момент зловмисник оцінив ситуацію і вирішив, що зможе втекти. Лиходій почав вириватися, проте працівник міліції перешкодив йому і, міцно схопивши його, викликав слідчо-оперативну групу. Дрогобицькі правоохоронці зловмисника доставили у відділок міліції, де лиходій зізнався у скоєному та визнав свою вину. На даний час у Дрогобицькому міському відділі міліції вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч.1 статті 185 Кримінального кодексу України. 

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами Наталії Постойко, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській області)

***

6 серпня в Дрогобицькому районі 21-річна громадянка перебуваючи в помешканні знайомого викрала мобільний телефон "Нокіа с206", вартістю 1100 гривень.

7 серпня в м. Бориславі із приміщення магазину 22-річний громадянин, шляхом вільного доступу, викрав дитячий чотирьох колісний велосипед, вартістю 500 гривень.

7 серпня в м. Дрогобичі 18-річний місцевий житель із автомобіля "ВАЗ 2106", шляхом вільного доступу, викрав автомагнітолу марки "Піонер" та акумулятор, всього на суму 2700 гривень. 

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області

 

Міліція та вибори, або «Війна почалася»

Володимир Сабат, колишній заступник начальника Дрогобицького МВ: «Міліція завжди залишалася в полі зору критики».

Степан Сабат, екс-міліціонер: «За спокій громадян, як і за все інше, треба платити».

Роман Ілик, кандидат у депутати ВРУ: «Сьогодні міліція виконує не свої функції, а завдання політичної сили, яка зараз при владі».

Олег Косик, представник Центру громадських ініціатив: «В міліцію потрапляють без освіти, без досвіду і їх ніхто не контролює; хто хоч раз зіткнувся з діяльністю правоохоронних органів, той назавжди пам’ятатиме це надзвичайне лихо для своєї родини».

Олександр Магльона, голова Асоціації «Нові Горизонти»: «Бандитсько-олігархічні угрупування сьогодні захоплюють владу і їм потрібний принижений, безправний міліціонер, на якого можна нацькувати громаду».

Михайло Ваврин, полковник у відставці, колишній начальник Дрогобицького МВ ГУМВСУ, депутат Дрогобицької міської ради: «Ядро фахівців міліції вимите».

Віталій Кахній, екс-начальник Трускавецького МВ: «Третину злочинів розкривають самі потерпілі».

Богдан Волощук, адвокат, голова ТМО партії УРП «Собор»: «Проблеми міліції не можна розглядати окремо від проблем суспільства».

Зараз в українській системі правоохоронних органів працює приблизно 350 тисяч чоловік, на початок 1990-х ця цифра складала тільки 90 тисяч. В результаті реформи правоохоронних органів планується скоротити від 30 до 40% теперішнього складу органів МВС. Та от чи не скоротять професіоналів, чи не стане ця реформа черговою чисткою рядів? За президентства Ющенка багато професіоналів покинуло міліцію після слів міністра Юрія Луценка, що треба підвищити пенсійний вік для них, бо, мовляв, це здорові «мужики». Але життя міліціонера – постійний стрес, він навіть будучи вдома – на роботі. У нього нема ночі, нема неділі, нема Пасхи чи Різдва, це – покликання. Але це стосується не кожного міліціонера.

Термін «міліцейські проблеми» можна розуміти двояко – і як проблеми всередині структури МВС, і як проблеми у стосунках з міліцією. Про те та інше, а також про причини та шляхи вирішення, а фактично виправлення ситуації з тими, хто нас береже, говорили 9 червня на черговому засіданні Дискусійного клубу в Дрогобичі.

У вступному слові ведучий проекту «Дискусійний клуб» Анатолій Власюк зазначив, що до міліції у нас ставлення досить неоднозначне. З однієї сторони, знаємо, що в міліції можуть образити, навіть побити, а були випадки, що і вбивали. Окрім того – вимагання хабарів, «кришування» наркоторговців, співпраця з криміналітетом. Проте в міліції працюють і порядні люди, для яких честь офіцера – не порожній звук.

Участь в дискусії взяли кандидати у депутати ВРУ – Роман Ілик та Микола Тустановський. Мав бути іще один – правоохоронець зі стажем Михайло Янковський, але в зв’язку з поїздкою до Києва він був у цей день відсутній.

Серед ветеранів МВС, які взяли активну участь в обговоренні проблеми, були Василь Попович, екс-начальник міліції Дрогобицького району та колишній заступник начальника міліції міста Дрогобича, полковник, Віталій Кахній, колишній заступник начальника міліції в Дрогобичі, а вийшов на пенсію з посади начальника міліції міста Трускавця, підполковник, Володимир Лазунда, голова Ради ветеранів Дрогобицького міськрайонного відділу міліції, а також Степан Сабат, Володимир Сабат та інші.

Експертом виступив Михайло Ваврин, полковник міліції у відставці, екс-депутат обласної ради і теперішній депутат Дрогобицької міськради, людина авторитетна та шанована як правоохоронцями, так і людьми цивільними. Михайло Васильович підняв досить злободенні теми – матеріальне забезпечення правоохоронців, кадрова політика, моральність. Підтягнутий кадровий офіцер не може спокійно дивитися, як теперішні міліціонери постійно курять на проїжджій частині, а про профілактику злочинності взагалі забули. Одна з причин цього – їх завантажують величезною кількістю звітів, на підготовку яких іде маса часу.

Присутні не могли оминути своєю увагою і теми об’єднання міського та районного відділів міліції в Дрогобичі, подискутували, чи варто без системних реформ правоохоронних органів просто перейменовувати міліцію на поліцію, чи начальника міліції міста мають обирати чи призначати, чи має міська міліція бути підконтрольною місцевій владі. Полковник Василь Попович пригадав, що об’єднання двох відділів (міського та районного) в Дрогобичі вже проходило в 2000 році. Певною мірою цей крок був виправданим – доказом служив хоча б факт, як правоохоронці міста, виявивши труп задушеного таксиста, просто перетягнули його на кілька метрів, щоб той опинився на районній території – таким чином неприємну справу зі своїх плечей вони скинули. Вбивство священика в Модричах по сьогодні не розкрито (правоохоронці на місце злочину прибули тільки через кілька годин), як і ряд інших резонансних справ того часу. Об’єднання двох відділів у 2000 році завершилося тим, що начальником міліції стала людина з педагогічною освітою, а його заступником – людина, котра до того часу працювала тільки в ДАІ. Гадаємо, що не варто пояснювати, яким чином це «покращило» роботу дрогобицьких правоохоронців. Та, на думку Василя Поповича, якщо не варто було тоді об’єднувати міську та районну міліцію, то так само не варто було бездумно і роз’єднувати її в 2005 році з приходом міністра Юрія Луценка. А тепер щось говорити запізно, адже рішення вже прийнято, є відповідна постанова Кабінету міністрів. Як є і новий начальник дрогобицької міліції, полковник Василь Овчаренко з Полтавщини, котрий на засідання Дискусійного клубу був запрошений, але і сам не прийшов, і нікого з заступників не прислав. Це призначення, до речі, викликало певне обговорення в середовищі колишніх міліціонерів (хоча кажуть, що колишніх міліціонерів і не буває). Говорили, що це «парашутист», котрому дадуть тут квартиру і який нічого не покращить, не ввіллється в колектив, а тільки дезорієнтує його. Втім, пригадали, що кожен новий начальник обласного ГУ МВС робить ротації кадрів. Оскільки новий начальник обласної міліції з Полтавщини, то і на Дрогобиччину призначив земляка.

Часто під час дискусії лунало протиставлення теперішньої міліції та тої, яка була в радянські часи («за Брежнєва») та в 1990-х. Ділові та моральні якості тоді, кажуть, були на порядок вищі. В Дрогобичі – особливо, а хто не хотів працювати чи був помічений у зв’язках із злочинцями, той звільнявся чи переводився до Самбора та інших міст. Раніше міліція мала значно більше функцій, включаючи і репресивну роль, а тепер в окремі структури виокремилися державна служба охорони, державна служба покарань, міграційна служба, не виключено, що скоро буде створений окремий слідчий комітет. Таким чином зараз міліція – це карний розшук, дільничні інспектори та патрульно-постова служба. Але головне завдання міліції залишилося те ж – оберігати спокій наших громадян від ворогів внутрішніх, як його оберігають від ворогів зовнішніх наші військовики.

Територія району – 1200 квадратних кілометрів, це більше, ніж площа деяких європейських держав. Забезпечувати порядок нелегко на такому обширі, але якщо вже об’єднання пішло міста та району, то тоді потрібно не залишати окремими анклавами-«апендицитами» Бориславський та Трускавецький міські відділи міліції, вважають ветерани внутрішніх справ. Принаймні в оперативній роботі повинна бути не просто координація, а єдина структура, тоді як по інших галузях (наприклад, служба дільничних інспекторів) можна було б залишити діючі відділи, а навіть створити окремий відділ для Східниці та прилеглих сіл Майдан, Новий та Старий Кропивник та інших.

Інколи проблеми не могли вирішити місцеві правоохоронці і тільки приїзд київських спеціалістів зрушував справу з мертвої точки. За приклад наводилися крадіжки авто в 2005-2007 роках. Бандити спокійно жили в дрогобицькому готелі «Тустань», викрадали автівки (найбільше потерпав курортний Трускавець, хоч не шкодували і Дрогобича), ділилися грішми з працівниками місцевої міліції (може навіть і з кимось із керівництва – хто там знає) і жили безбідно, як кажуть, приспівуючи. На це ніхто не реагував аж до приїзду київських правоохоронців – і тільки після арешту двох бандитських угрупувань питання затихло, розповів полковник Василь Попович.

Цікавий факт до цього додав і екс-мер Борислава Микола Тустановський. «Мені як міському голові, працівники міліції погрожували так: «Буває, що звідси й не виходять», - сказав він і запропонував, щоб призначення керівництва міліції проходило через міськвиконкоми або якимось іншим шляхом, щоб міліція не була структурою, яка зовсім не підпорядковується місцевій владі. Та не всі з цим погодилися. Степан Сабат, зокрема, сказав: «Тепер кожен хоче мати міліцію в ручному управлінні; будь-кого можна вигнати, розтоптати, змішати з болотом, хоча людина поступає правильно, за велінням совісті» і акцентував свою увагу на потребі захисту міліціонера. За приклад наводився приклад інших країн – пан Сабат розповів про соціальний пакет для поліцейського в Німеччині, а Тарас Гентош за приклад навів Грузію, де була політична воля не тільки говорити про реформу правоохоронних органів, але і успішно здійснити її належним чином. Натомість Володимир Кондзьолка розповів про реформування муніципальної поліції у Варшаві (Польща), фінансування якої здійснює місцева територіальна громада. Та в наших умовах це здійснити фактично неможливо – зауважили інші виступаючі.

Тему захисту ветеранів органів МВС підняв Володимир Лазунда, він висловив жаль з того приводу. що їхній досвід, на жаль, не затребуваний керівництвом міськвідділу. Не надто задоволені ветерани МВС і нещодавніми підвищеннями пенсій, бо сталося, як завжди – у кого пенсія була низька, тому фактично мало що її підвищили, або й не підвищили взагалі.

Комітет Верховної Ради України з забезпечення правоохоронної діяльності очолює народний депутат Віктор Швець, колишній помічник Генерального прокурора України. Його помічником-консультантом є Роман Ілик, котрий дещо привідкрив завісу планів реформування не лише міліції, а правоохоронних органів в цілому. За основу концепції взято європейську модель департаментів. Майбутнє міністерство поліції (саме така мала б бути назва) очолюватиме політична фігура. Присутні міліціонери занепокоїлися, щоб, бува, правоохоронцями не керували гінекологи, а далі запитали кандидата в депутати, хто ж «Батьківщину» напоумив у список взяти генерала Василя Пісного. Роман Ілик відхрещувався як міг: у об’єднаній опозиції вісім політичних сил і кожна з них когось та й рекомендувала у список. А пана Пісного рекомендував «Фронт змін», тож «Батьківщина» не може відповідати за нього чи гарантувати щось у цьому випадку. Щоб не заводити кандидата на слизьке подібними запитаннями, присутні перейшли до загальної критики того, що тепер відбувається в країні. Олександр Магльона застеріг: «Якщо зараз приведемо до влади банду, то це буде абсолютно наша вина» і згадав, що кілька років тому у списках Ющенка та Януковича була однакова кількість бандитів. Згадали теж, що екс-мер Дрогобича бандита називав меценатом. Пригадали ті часи, коли слова «мєнт» ніхто не вживав, а до міліціонерів ставилися з повагою.

 А доповненням недоказаного обережних у висловлюваннях представників політичних сил та громадських організацій став виступ фермера Ярослава Бігуняка: «Два місяці до виборів – війна почалася. Тут було багато плачу, заяв, прохань. Окупаційній владі не потрібна розумна, освічена і високоморальна міліція, а тупі, обмежені люди, які будуть виконувати накази. Поки ми не виженемо окупантів – ніякого добра, ніякого покращення не буде».

На нашу думку, цей виступ є яскравим свідченням того, що з демократією та свободою слова в Україні ще не все втрачено. Якби було інакше, то пана Ярослава одразу б забрала обговорювана міліція. Втім, про які обговорення взагалі б могла бути мова при «диктатурі», «режимі» чи «окупації»? Народ має ту владу, на яку заслуговує, а хіба не народ дав мандат довіри Віктору Януковичу, Партії регіонів та тим політичним силам, які випродукували таку величезну кількість парламентських «тушок»?

Втім, політичні питання 9 серпня все ж старалися обходити стороною, а стосовно міліцейських проблем, то вирішили підготувати свої пропозиції для подання у вищі органи влади. Тільки чи послухають у державі думку досвідчених дрогобицьких правоохоронців, нехай і колишніх?

Володимир Ключак

Відверто про наболіле

Партія регіонів на Дрогобицький виборчий округ № 121 висунула кандидатом у народні депутати Михайла Янковського, заступника голови Львівської ОДА. Тож взявши відпустку, Михайло Петрович розпочав свої зустрічі на окрузі. Не кажемо «знайомство» чи «вивчення», бо округ він знає добре – тут пропрацював досить тривалий час, з Дрогобицького району родом його дружина, тут виросли його діти, тут підростають онуки. З тридцяти п’яти років роботи у правоохоронній діяльності вісім Михайло Янковський провів у Трускавці. Тож і не дивно, що саме з Трускавця розпочав своє передвиборче турне, провів зустрічі з колективами оздоровниць «Перлина Прикарпаття» та «Карпати». А 8 серпня в конференц-залі готельно-курортного комплексу «Карпати» кандидат у депутати поспілкувався з представниками засобів масової інформації Львова, Дрогобича, Борислава та Трускавця.

Розмова вийшла досить відвертою, адже говорили про наболіле. На початку зустрічі Михайло Янковський коротко розповів, чому ж вирішив іти у депутати і які основні проблеми регіону потребують першочергового вирішення. Адже кожне з міст має свою специфіку: у Бориславі – загазованість, у Дрогобичі – не працюють промислові підприємства, у Трускавці та Східниці – потрібно розвивати курорт, у Стебнику – є невирішена проблема покинутих шахт. Та є і спільні проблеми: безробіття, дороги, сміттєзвалища, водопостачання, комунальні проблеми тощо.

«Округ великий – 175 тисяч виборців; таку кількість людей переконати і спонукати до підтримки можна тільки одним – справами, - зазначає Михайло Янковський. - Добре, якщо людина ставить лавочки чи дитячі майданчики, імітуючи таким чином активну діяльність, адже і такі дрібні добрі справи потрібні. Але потрібно мислити стратегічно і дивитися в майбутнє. Де ті реформи, про які в незалежній Україні говорять вже 20 років? Ніхто їх не розпочинав, бо це процес непростий і болісний, а починати треба було давно». Тому й імпонує кандидату в депутати те, що саме Партія регіонів перейшла від слів до діла – і на конкретних прикладах Михайло Янковський довів, що ці твердження мають під собою підґрунтя. «Потрібно давати тверезу і правильну оцінку тому, що робиться», - закликає Михайло Янковський, коментуючи ряд реформ та ініціатив Президента та Уряду. Молодь після закінчення освітнього закладу повинна знайти застосування своїх знань, систему профтехосвіти потрібно відновити з руїни, в яку вона невпинно скочувалася протягом довгого часу, а медична реформа повинна бути спрямована на попередження, профілактику захворювань, на здоровий спосіб життя, а не на вибивання коштів під ліжкомісця. Судова система теж потребує реформування. Але найголовніше, на що звернув увагу заступник губернатора – люди повинні довіряти не тільки конкретним особистостям, а владі в цілому.

Кілька хороших слів про Михайла Янковського сказав і присутній на зустрічі генеральний директор «Карпат», голова Партії регіонів у Трускавці Лев Грицак. Йти від Партії регіонів у нашому краї ніби й ризиковано, адже наші люди надто довірливі і часто не дивляться на справи, а слухають обіцянки різних крикунів, сказав Лев Ярославович. На прикладі конкретної допомоги для Трускавця саме від уряду Азарова та тільки від депутата-регіонала Радзієвського Лев Грицак пояснив, чому свого часу теж вступив до цієї політичної сили. «Я знаю, що Михайло Янковський буде переживати за розвиток нашого міста і всього дрогобицького регіону», - висловив впевненість Лев Грицак.

Відповідати Михайлу Янковському доводилося на непрості запитання журналістів – відносно мовного закону Колесніченка-Ківалова, щодо конкурентів на виборчих перегонах, про проблеми чотирьох основних промислових підприємств Дрогобича, затримку бюджетних коштів казначействами, стосовно відміни поїздів Дніпропетровськ – Трускавець та Харків – Трускавець. Останнє питання підняв представник нашого видання, а Лев Грицак попросив заступника губернатора взяти його на свій особистий контроль, адже курорт Трускавець сильно втрачає через відміну цих двох поїздів. Ми вже інформували, що Петро Писарчук, народний депутат України, готував відповідний запит до «Укрзалізниці», зробив він це після звернення голови ТМО Партії регіонів Лева Грицака. Та відповідь нас не влаштовує, вона є відпискою і проблеми не вирішує, тому ми погоджуємося зі словами Лева Ярославовича: «Я вважаю, що це неправильна відповідь і ми це питання не залишимо просто так». Михайло Янковський теж погодився з цим, додавши, що це є проблемою всього регіону, адже з Трускавця цими поїздами їхали і мешканці Дрогобича, Борислава, інших населених пунктів, також він пригадав, якими зручними були поїзди на Москву, Мінськ та на інші напрямки.

Не залишилися поза увагою і проблеми сіл Дрогобиччини. Мешканці постраждалих від червневого буревію сіл Тинів, Зади, Волоща та інших вже отримали матеріальну допомогу, домівки перекриті новенькою металочерепицею, так що селяни не залишаються наодинці з бідою. Стосовно стану доріг в районі, то Михайло Янковський визнав, що тут ще є над чим працювати, додавши між іншим, що вчора був на призначенні нового начальника Дрогобицького райавтодору.

Відповідаючи на запитання, чому він так різко розкритикував мера Борислава, представника «Фронту змін» і в той же час промовчав про мера трускавецького, теж від цієї політичної сили, Михайло Янковський відповів: «Спадщина міського голови Борислава важка. Сьогодні меру Трускавця дійсно найкомфортніше працювати, адже багато питань було вже вирішено до нього», натякаючи, можливо, на те, що Лев Грицак залишив Руслану Козиру хорошу спадщину. Слова пошани до Лева Грицака лунали і зі сторони дрогобицьких журналістів, які висловлювали жаль, що ні на автокрановому, ні на долотному заводі нема таких чудових менеджерів як Лев Ярославович. Михайло Янковський висловив впевненість, що ситуація на автокрановому йде до кращого, над цим працює і міська влада Дрогобича, а от по долотному може треба буде приймати і радикальні рішення, можливо навіть повертати його в державну власність – ситуація виясниться в найближчі два тижні. Наступного тижня Михайло Янковський матиме зустріч з медиками регіону стосовно їхнього бачення майбутнього медичної реформи – цим він дещо заспокоїв тривогу представника бориславської радіоредакції «Слово» (нагадаємо, що в Бориславі довший час тема ліквідації бориславської лікарні була темою № 1, вона й по сьогодні не втратила своєї актуальності).

Дні минають дуже швидко і до виборів залишилося менше трьох місяців. Попереду в Михайла Янковського, як і в інших кандидатів – зустрічі на підприємствах, в установах, зустрічі з виборцями безпосередньо на окрузі, дебати з опонентами. Та насичений графік не перешкодив заступнику губернатора пообідати з журналістами в шикарному етно-ресторані «Гражда», щоб вже в неформальній обстановці почути побажання, враження, думки тих, хто є посередником між політиками та громадою. В ідеалі народний депутат повинен тримати тісний зв'язок зі своїм округом, своїми виборцями, відстоювати їхні інтереси, виконувати те, що обіцяв. «Я би хотів зробити добрі справи для нашої країни», - сказав Михайло Янковський на завершення зустрічі, хоча, зрозуміло, він працюватиме заради людей в будь-якому випадку, адже представляє владу. І тільки вибори покажуть, чи довіряють люди теперішній владі, чи ні.

А на завершення подаємо пряму мову Михайла Янковського з прес-конференції 8 серпня, записану та надіслану прес-службою ЛОО Партії регіонів.

- Сьогодні є безліч невирішених проблем у Дрогобицькому районі. Адже ми маємо міста, які сьогодні практично завмерли через занедбаність колись успішних великих підприємств. Маю на увазі, до прикладу, місто Стебник, яке ще не так давно вважали центром хімічної промисловості нашого регіону. Така ж невтішна ситуація із містом Дрогобичем, де раніше на повну потужність працювало чотири великих заводи. Серед них: ВАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», ВАТ «Дрогобицький долотний завод», ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод», а також Дрогобицький нафтопереробний завод. Якщо говорити мовою цифр, то на цих підприємствах ще донедавна працювало більше десяти тисяч працівників. Зараз заводи практично стоять.

- Я, звісно, розумію, що ті люди, які сьогодні балотуються до Верховної Ради України, побудувавши в місті кілька лавочок та вирішивши ряд побутових проблем, вважають це особливим досягненням. Я так не вважаю. Дріб’язкові політики роблять це виключно задля власної економічної наживи, це справи, які не впливають на розвиток регіону глобально, а саме це сьогодні вкрай необхідним для перспективного Дрогобицького району. На сьогодні уряд держави здійснює низку реформ. Усі вони спрямовані, насамперед, на довготермінові завдання. Двадцять років Україна чекала людини, яка взяла б на себе відповідальність за реальні перетворення в основних галузях економіки. Президент України Віктор Янукович і є цієї людиною. Задля того, аби не зменшувати соціальні гарантії, ми відмовилися від кредитів МВФ і нині виплачуємо відсотки з кредитів, які взяла попередня влада. Раніше, на нарадах, особливо тих, що стосувалися проведення Євро 2012, «ділили те, хто буде ділити». А реальної роботи не було. Що було б, якби влада не змінилася вчасно, важко собі уявити. Але ми всі знаємо, що стадіони та аеропорти в країні, слава Богу, працюють.

- Дрогобич має колосальний освітній потенціал. Однак за стільки років від Дрогобиччини не було жодного місцевого депутата у Верховній Раді України. Це проблема, адже ті, хто мав би представляти інтереси громади, не знають реальних проблем регіону, і тим більше не готові їх вирішувати у столиці. У Дрогобицькому районі є кілька вищих навчальних закладів, однак випускники після завершення навчання, працевлаштуватися не мають змоги. Реформа освіти мала б докорінно змінити цю ситуацію. Сьогодні збільшено державне замовлення на робітничі спеціальності, яких так бракує в нашій державі. Медична реформа теж заслуговує на увагу. Адже ФАПи, які нині розташовані в населених пунктах, мають мати не лише гарні вікна та двері – вони повинні бути оснащені найбільш необхідною медичною технікою.

- Сьогодні виборчий процес на Львівщині може бути зірваний через організаційні проблеми. Адже Львівська обласна рада блокує будь-які рішення, що стосуються проведення в регіоні чесних та прозорих виборів. Зокрема, йдеться про ремонт та відновлення приміщень дільничних виборчих комісій дільниць, півсотні з яких майже повністю знищені. Незважаючи на актуальність цієї проблеми, органи місцевого самоврядування блокують розгляд цього питання, як і нещодавно заблокували виділення коштів з обласного бюджету на навчання членів виборчих комісій. Схоже, процес проведення виборів депутати Львівської обласної ради «політизують», не звертаючи уваги на слушні пропозиції від інших політичних сил.

Володимир Ключак

 

Андрій Парубій та Роман Ілик побували у Трускавці

Чим ближче до виборів, тим більше гостей. Останній робочий день цього тижня, п’ятниця 10 серпня, ознаменувався приїздом до Трускавця двох кандидатів у депутати до ВРУ – списківця Андрія Парубія та мажоритарника Романа Ілика. Обидва представляють Об’єднану опозицію «Батьківщина» і обидва – західняки, галичани: львів’янин з великим політичним досвідом у різних політичних силах та дрогобичанин, порівняно молодий у політиці голова ЛОО партії «Батьквщина».

Втім, в самий полудень не тільки ці кандидати були присутні на центральній площі Трускавця – пильне око кореспондента «Трускавецького вісника» з-поміж знайомих облич виділило і кандидата в депутати по Дрогобицькому виборчому окрузі Святослава Грабовського та кандидата-списківця від партії УНА-УНСО Руслана Солонця.

Зустріч з виборцями «батьківщинівці» розпочали з опитування присутніх громадян – як місцевих, так і відпочивальників. «Чи легко жити в Україні?» - питання, на яке відповідь напрошується само собою. Ми ж звикли постійно нарікати, що в нас все гірше та гірше, що нема добра, нема просвітку, тож було б дивно, якби хтось сказав, що жити в принципі можна, могло б бути значно гірше. А хто винен у тому, що жити погано? Влада! Щоправда, присутні не уточнювали, чи це винна влада центральна, чи обласна, чи може місцева, наша, трускавецька.

Одна з відпочивальниць сама попросилася до мікрофону: «Винна система. Одні олігархи змінюють інших. І нічого не дасть міняти одних на інших, треба міняти систему!». Але на запитання, як це зробити, як змінити систему, жінка не знайшлася, що відповісти, обмежившись загальними фразами, що треба, аби народ повстав.

Про свою діяльність у Верховній Раді України, про мовне питання, про те, що вже минув рік, відколи Юлія Тимошенко сидить у тюрмі, а Луценка звинувачують у тому, що й самі «потерпілі» спростовують, говорив Андрій Парубій. Єдиним недоліком було те, що заглушували слова великого патріота українського народу звуки реклами Східниці та заклики «Пане ґаздо! Вступіт у «Макітру»!» із «східницького телевізора». Чомусь ніхто з присутніх представників місцевої трускавецької влади, а їх було немало, не поспішив вимкнути звук у рекламній конструкції хоча б на час зустрічі з народним депутатом. На нашу думку, це якийсь вияв неповаги до того, хто кров свою проливає на трибунах українського парламенту. Хоча слід зазначити, що і дикція в народного депутата не стопроцентної якості.

Точну кількість осіб, які цього дня послухали Андрія Парубія та Романа Ілика, назвати важко, адже одні підходили, інші відходили. Окрім зустрічі з виборцями, два кандидати провели ще зустріч із партійним активом та представниками трускавецької влади у приміщенні Народного дому Трускавця. Сподіваємося, що за оренду приміщення вони заплатили, адже якщо представники громадських організацій, трускавчани Володимир Шиманський, Євген Бродзінський, Святослав Грабовський чи Василь Кіндракевич могли проплачувати оренду Народного дому, то тим більше внести свій вклад у поповнення міської скарбниці мали б і напевно що не бідніші від них політики.

Володимир Ключак

У Трускавці Бандері ампутували ноги і повернули до таблички «Аналізи»

 

 

У Трускавці вже два роки як стоїть дивний пам’ятник Степану Бандері. Голова проводу ОУН схожий на інваліда – весь покручений, без ніг, з потворно великими долонями. До всього – пам’ятник дивиться на будинок, на якому величезними буквами написано – «Аналізи». Про це повідомили туристи, що навідалися до Трускавця, інформує IA ZIK.

Важко було повірити людям на слово, але нам надіслали фотографії монумента. Більше того – у трускавецьких ЗМІ є інформація щодо проекту пам’ятника та процесу його встановлення.

Нагадаємо, Трускавець – це курортне містечко міжнародного значення. Сюди з’їжджаються тисячі туристів. Те, як виглядає місто, які на його вулицях встановлені пам’ятники, впливає на ставлення людей до України загалом.

Аби сформувати адекватне ставлення до цього монумента, ми вирішили не оцінювати зопалу скульптуру, але звернутися до експерта. Прокоментувати пам’ятник попросили мистецтвознавця і художника Лева Скопа. Він, до слова, має імідж новатора, є прихильником сучасного мистецтва і позитивно ставиться до стилізацій. Але у цьому конкретному випадку був абсолютно однозначний у судженнях – монумент потворний. Спочатку мистецтвознавець навіть подумав, що це фотошоп.

Лев Скоп: «Ясно, що це якась убогість страшенна. Я думав, що це фотошоп! Процитую вислів, що який рівень культури – такі пам’ятники. Одне збочення є у Львові, коли з пам’ятника Леніну скалькували Бандеру. А друге збочення – оці ось експерименти. У мене таке враження, що хочуть тими пам’ятниками осквернити саму ідею».

Мистецтвознавець пояснює, що саме має на увазі під експериментами: «Загалом можна бавитися з тим, як подати тіло. Якась стилізація мусить бути. Але в цьому випадку… Я не хочу бути якимось ретроградом, але в мене єдина емоція, коли я дивлюся на той пам’ятник – це огида».

Власне, таке саме враження від скульптури озвучили й наші читачі, що їздили до Трускавця.

Автори монумента – скульптор Іван Самотос та архітектор Василь Каменщик. Місцеве інформаційне агентство «Трускавецький вісник» пише, що «серйозного публічного обговорення проекту пам’ятника так і не відбулося». За інформацією цього ж видання, відкриття провели помпезно, з партійною символікою та патріотичними промовами. Таке враження, що в нас люди готові сприйняти будь-що, треба тільки вчепити табличку «Бандера».

http://zik.ua/ua/news/2012/08/09/363070

Від «Трускавецького вісника»: містобудівна рада Трускавця після «широкого обговорення», а фактично без жодного громадського обговорення дала добро на те, щоб архітектор Василь Каменщик та скульптор Іван Самотос у Трускавці встановили ще пам’ятник Івану Франку. Нагадаємо, що мова йде про архітектора та скульптора, котрі зробили жалюгідний пам’ятник Бандери на замовлення тодішнього кандидата в мери, а тепер діючого мера міста-курорту Руслана Козира. Існуюче погруддя Івана Франка на вулиці Івана Франка у Трускавці місцева влада хоче демонтувати, можлива причина – апетитне місце розташування земельної ділянки, де стоїть це погруддя Великого Каменяра.

 

 

Одна ніч на Тустані: незабутня, романтична, середньовічна

Щорічний фестиваль середньовічної культури «Героїчна Тустань 2012», що відбувся на теренах Сколівщини вже всьоме, цьогоріч не збавляв обертів. Навпаки, набув статусу міжнародного, а ще устиг «обрости» притаманними лише йому традиціями та неповторним колоритом. Саме тому цей захід ще кілька років тому облюбували відпочивальники навколишніх курортів: Трускавця, Моршина, Східниці. Звісно, не кажучи про учасників, котрі з’їжджаються на фест з усіх куточків України. Усіх їх приваблює автентична середньовічна атмосфера, видовищні поєдинки (бугурти), музика в стилі етно та фольк, цікаві майстерні ремесел, майстер-класи з лицарського бою і середньовічних танців та багато іншого.

Зізнаюся, що чула про цей дивовижний захід вже давно. Мої знайомі відвідували його щороку, але мені вперше випало побувати на ньому лише минулоріч. Відтоді серпень у моїй свідомості асоціюється із цією визначною подією. Між іншим, саме цього року, на відміну від минулого, я відвідала цікаві вечірньо-нічні розваги. І, мушу сказати, вразили вони мене не менше, ніж денне різноманіття. Уночі усе, що відбувається на території, набуває дивовижних і справді середньовічних рис, незбагненної сакральності, прихованої за межами полум'я смолоскипів та маківками дивовижних кам'яних скель - залишків давньої фортеці. Уночі істотніше відчувається, що тут майже десять століть тому вирувало життя. І не просто вирувало, емоції тут зашкалювали, бо, судячи з історії, і сама фортеця, і її залишки (дитинець) протягом кожного із століть ставали епіцентром повстань, захоплень та інших військових дій. Звісно через те і не тільки, навколо цієї дивовижної місцини роїлися десятки романтичних легенд, а спогади про штурм фортеці є основною сюжетною складовою тепер вже відомого далеко за межами нашої держави фесту.

Як і минулого року глядачів вражає розмаїття костюмів, лицарських обладунків, різноманіття елементів побуту, ба, навіть страви, якими харчувалися мешканці таборів - виключно середньовічного походження. І якщо до костюмованого життя у стилі середньовіччя долучалися одиниці, то посмакувати стравами і напоями міг кожен. А ще - власноруч викувати підкову чи виліпити глиняного горщика. Вдень чимало цікавого було і для малечі, її вчили розважатися у середньовічному стилі. І хоч більшість забавок були схожі на сучасні, вони усе одно захоплювали юних відвідувачів незважаючи на спеку. А вже надвечір, коли повітря стало більш прохолодним і галявина, на яких відбувалося дійство нарешті занурилася у гірську прохолоду, головним епіцентром подій стала сцена. На ній виступали українські та іноземні етно-гурти, а під нею весело витанцьовував втішений довгоочікуваною прохолодою натовп. Після численних хореографічних майстер-класів та випитої медовухи та сивухи навіть поважним відвідувачам легко давалися замислуваті середньовічні па. Решту глядачів лише весело спостерігали за таким народним гулянням, очікуючи на знакові події ночі - реконструкцію захоплення фортеці та театр тіней.

І скажу одразу - на них варто було чекати. Видовище неперевершене. Насамперед тому, що саме уночі світло смолоскипів приховує усе зайве, вихоплюючи з мороку лише обриси імітованої фортеці, лицарів у костюмах. Блиск мечів та спалахи від сотень вогняних стріл помножені на героїчні викрики воїнів, які обороняли фортецю додавали і без того натуралістичній картинці атмосфери присутності у тому надзвичайно далекому від нас тринадцятому столітті. А музичний супровід від «Йорій Клоц» та коментарі ведучого додавали дійству потужного драйву та емоційності. Словом, коли штурм фортеці «монголо-татарським загарбникам» вкотре не вдався, усі, хто спостерігав за дійством, зітхнули з полегшенням. Тепер увагу глядачів природного амфітеатру було приковано до сцени, на якій під дивовижне звучання язичницько-рокових композицій від того ж «Йорій Клоца» відбувалося не менш дивовижне видовище: театр тіней. На великому полотні згідно із сюжетом композицій метушилися мисливці і олені, виникала і розчинялася у тінях і світлі сакральна символіка наших пращурів-язичників.

І вже далеко за північ, коли змучені численними битвами лицарі та їх прекрасні панянки у довгих сукнях із квітами у волоссі пішли до своїх наметів на відпочинок, у нас попереду було із десяток кілометрів карпатського бездоріжжя. У світлі численних автомобільних фар на деякий час довелося забути про враження та романтичний настрій: відвідувачі на потужних джипах та крутих авто то голосно сварилися, використовуючи «триповерхові», бо не могли роз'їхатися на вузеньких вуличках Урича, то підрізали одне одного на і без того складних гірських трасах-покручах. Тож останнє, про що подумалося перед тим, як задрімати на задньому сидінні нашої непримхливої дев'ятки: от вони - сучасні лицарі. Такі не те що фортецю здадуть за милу душу. Для таких ніколи не схочеться бути романтичною панянкою з квітами у волоссі... Тішить, що наступного дня мені пам'яталося про побачене лише найкраще. Тож до наступного фесту, героїчна Тустань!

Яна Липнева, газета «Трускавецькурорт»

Будьте пильні, коли пропонують працю за кордоном

 

Літо - гаряча пора. У всіх аспектах. Хтось у цей час планує відпочинок, а хтось – шукає можливостей додатково підзаробити. Найчастіше наші краяти шукають сезонну роботу саме за кордоном, позаяк оплата праці там -в рази вища, ніж в рідній країні. Втім, плануючи працю за межами країни, шукаючи посередників у працевлаштуванні, слід бути пильним, аби вам не підсунули кота в мішку.

Що потрібно знати, вдаючись до послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, якими є обов'язкові умови провадження цього виду діяльності – про це та інше у нашій розмові з заступником директора Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Галиною Петречко.

- Галино Степанівно, окресліть основні ази, котрі має знати і дотримуватись людина, яка вирішила вдатись послуг посередника під час працевлаштування на роботу за кордоном.

- Громадяни, котрі вирішили працювати за кордоном, і задля пошуку місця праці звертаються до посередника, повинні, заради власної безпеки, поставити і отримати відповіді на такі запитання: чи є посередник юридичною особою або фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності? На підставі яких документів він здійснює свою діяльність? Запам'ятайте, ви маєте право попросити надати для ознайомлення копію ліцензії на посередництво в працевлаштуванні на роботу за кордоном; статут або копію свідоцтва про державну реєстрацію із зазначенням виду господарської діяльності - «посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном»; підтвердження реєстрації у місцевому центрі зайнятості за місцерозташуванням як платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Вас повинно зацікавити те, чи укладені зовнішньоекономічні договори (контракти) з іноземним суб'єктом господарювання (роботодавцем чи посередником) про посередництво в працевлаштуванні за кордоном, чи є дані щодо цих зовнішньоекономічних договорів у Мінсоцполітики України. Варто також поцікавитись, чи є копія дозволу на працевлаштування громадян України, виданого іноземному роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування (якщо зовнішньоекономічний договір укладено з роботодавцем) або копія дозволу (ліцензії) на провадження посередницької діяльності з працевлаштування громадян України, виданого уповноваженим органом країни працевлаштування іноземному посереднику (якщо зовнішньоекономічний договір укладено з посередником), чи легалізовані ці дозволи.

Вам повинні відповісти також на те, яким чином та коли буде здійснена оплата за послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, та нате, чи можна отримати контактну інформацію майбутнього іноземного роботодавця, посередницької фірми, державного органу зайнятості країн працевлаштування.

Лише після того, як ви отримаєте аргументовані відповіді на ці запитання, можете приймати рішення щодо подальшої співпраці із цим посередником.

- А якими є обов'язкові умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном? Тобто, які відповіді на поставлені запитання людина фактично має отримати?

- Посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном може виступати як юридична, так і фізична особа. Вид господарської діяльності - посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном - повинен бути зазначений в установчих документах суб'єкта господарювання (для юридичної особи). Фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності повинен також мати ліцензію на провадження посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном. А також мати Свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та свідоцтво про сплату єдиного податку.

Посередник зобов'язаний зареєструватися в місцевому центрі зайнятості за своїм місцерозташуванням як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У службовому приміщенні посередника, де приймають клієнтів, на доступному для клієнта місці мають бути нормативно-правові акти, а також номера телефонів місцевого органу державної служби зайнятості України й представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Посередники організовують надання послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном на підставі договорів (контрактів), які укладають в письмовій формі.

Зовнішньоекономічний договір (контракт) з іноземним суб'єктом господарювання (роботодавцем чи посередником) про посередництво у працевлаштуванні за кордоном повинен відповідати вимогам законодавства України, зокрема вимогам Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

- Як взагалі має виглядати результат співпраці між тим, хто надає послуги з пошуку роботи, та тим, хто цю роботу за кордоном пропонує?

- Між ними має бути укладено зовнішньоекономічний договір. З укладенням зовнішньоекономічного договору, посередник повинен отримати від свого іноземного партнера: копію дозволу на працевлаштування громадян України, виданого роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування, якщо зовнішньоекономічний договір укладено з роботодавцем (крім випадків посередництва у працевлаштуванні моряків на судна іноземних власників); копію дозволу (ліцензії) на провадження посередницької діяльності у працевлаштуванні громадян України, виданого уповноваженим органом країни працевлаштування посереднику, якщо зовнішньоекономічний договір укладено з посередником (зазначені документи повинні бути засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в консульській установі України, вони можуть бути також засвідчені в посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в МЗС); засвідчений іноземним роботодавцем проект трудового договору (цей проект трудового договору повинен відповідати законодавству держави працевлаштування та міжнародним договорам України та містити основні реквізити роботодавця, професійні вимоги до працівника, відомості про характер роботи, умови праці, її оплати та проживання на території країни працевлаштування, соціального захисту (зокрема страхування), термін дії договору, умови його поновлення та розірвання, порядок покриття транспортних витрат тощо.)

Слід зазначити, що документи, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені на українську мову та нотаріально засвідчені.

- Яким має бути кінцевий результат співпраці між тим, хто шукає роботу за кордоном, та тим, хто надає послуги з її пошуку?

- Посередник під час надання клієнту послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, зобов'язаний у письмовій формі укладати з ним договір. Цей документ повинен містити таку інформацію: номер, дату, місце укладення договору; найменування посередника, номер та дату видачі ліцензії на посередництво у працевлаштування на роботу за кордоном, місцезнаходження посередника; відомості про клієнта (прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання тощо); визначення предмета договору: надання послуг з пошуку роботи за кордоном; місце підписання трудового договору з роботодавцем; права, обов'язки та відповідальність сторін; умови змін, розірвання та анулювання договору; порядок вирішення спірних питань; визначення форс-мажорних обставин та дії сторін при їх настанні; перелік додаткових послуг, що можуть бути надані посередником за плату; термін дії договору; .реквізити сторін договору. Цей договір укладається удвох примірниках: один видається клієнту, а другий залишається у посередника.

- На що ще слід звернути увагу?

- Необхідно звернути увагу на те, що договір укладається безпосередньо з посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном, що має ліцензію на провадження посередництва, а не з будь - якою іншою особою, що буде виступати посередником між вами та посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном.

Варто також знати: під час провадження посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном посередник зобов'язаний виконувати спеціальні вимоги, встановлені законодавством України, а саме: не стягувати будь-які види попередніх оплат за послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном до остаточного укладення клієнтом трудового договору з іноземним роботодавцем (наголошую, саме договір з роботодавцем за кордоном, а не з компанією-посередником!); не продавати клієнтам адреси іноземних роботодавців, посередницьких фірм, державних органів зайнятості інших країн, оприлюднені в засобах масової інформації (зокрема, у мережі Інтернет).

Озброївшись цими нескладними правилами, ви зведете до мінімуму ризик потрапити на гачок шахраїв, які мають на меті не допомогти знайти вам необхідне місце праці, але «витягнути» з вас кошти, нічого натомість не надавши. Будьте пильні!

Розмову вів Іван Подоляк, газета «Вільне слово»

 

Підготовка до сезону триває

Літні канікули для футболістів ФК «Трускавецькурорт» проходять у інтенсивній підготовці до нового сезону 2012-2013 років. Чемпіонат Львівської області серед дитячо-юнацьких колективів цьогоріч обіцяють видозмінити і провести його в новому форматі, більш цікавому для учасників. Підтримує цю ідею й тренер трускавчан Іван Павлик.

- Ми давно говорили, що даний регламент змагань застарілий. Команди розбиті на безліч груп, у яких грає по чотири колективи, і які зустрічаються один з одним енну кількість разів. Це просто нецікаво. На мою думку, продовжує І. Павлик, треба сформувати дві-три підгрупи з більшою кількістю команд, тоді і цікавіше буде грати юним футболістам, і кращою стане їх майстерність.

А тим часом, як ми вже розповідали, спортсмени дитячої футбольної команди «Трускавецькурорт» побували на підготовчих зборах на Закарпатті, окремі з них оздоровилися на морі. Тож до нового сезону підростаючі таланти шкіряного м'яча підходять у доброму настрої та хорошому здоров'ї'. І все це завдяки Наглядовій раді ЗАТ «Трускавецькурорт», адміністрації підприємства та профспілковому комітету товариства. Завдяки їм наша дитяча команда має усе необхідне для повноцінного процесу під час тренувань чи офіційних матчів.

До речі, виявили бажання якось допомогти футболістам й окремі керівники відомчих оздоровниць міста-курорту. Зокрема ПрАТ СГК «Дніпро-Бескид», санаторій «Кришталевий палац», ТзОВ «Парк здоров'я» тощо. За це їм також окреме спасибі від юних футболістів.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

 

На черзі – виконання планових завдань серпня

Напрями роботи по забезпеченню виконання планових показників з надходження коштів до державного та місцевих бюджетів – одне із питань, яке обговорювалося під час засідання Громадської ради за участю начальника податкової інспекції Романа Гладія.

Планові показники семи місяців 2012 року виконані.

До Зведеного бюджету надійшло 66 млн.526 тис. грн. платежів (+3,9%), що майже на 4 млн. більше відповідного періоду минулого року. До державного бюджету сплачено 28 млн. 828 тис. грн.(100,2%) Надходження до місцевого бюджету перевищили минулорічні на 6 млн.182 тис. грн. та склали 37 млн. 697 тис. гривень.

На черзі – виконання планових завдань серпня. На зустрічі начальник інспекції відзначив, що в умовах сьогодення державна податкова служба створює додаткові сервіси для платників податків з тим, щоб процес нарахування податкових зобов’язань та їх сплати був максимально зручним. Відкриття сервісних центрів по обслуговуванню платників податків орієнтовані на надання консультацій та інших послуг, пов’язаних з оподаткуванням: взяття на облік, допомога у складанні звітності, прийом звітів, видача необхідних довідок. В Трускавці ЦОПП відкрито ще у квітні поточного року.

Для зручності платників податків та громадян України відкрито телефонну лінію антикорупційного проекту під егідою Голови ДПС України «Пульс податкової». Її номер (044)-284-00-07. За вказаним телефоном платники податків можуть повідомити про всі прояви корупційних діянь зі сторони податківців.

Увагу присутніх було також акцентовано на змінах у податковому законодавстві, які вступили в дію з 1-го липня 2012 року відповідно до Закону України від 24.05.2012 р. № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», які спрямовані на полегшення діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу. У Законі введено норми, які значно спрощують процедури адміністрування податків і прибирають бюрократичні перешкоди для підприємців.

Підсумовуючи засідання Громадської ради, присутні позитивно оцінили створення та функціонування Центру обслуговування платників податків, відзначили покращення партнерських відносин між податківцями та платниками податків.

 Дарія ПЕТРИЧКОВИЧ, СДПІ сектора взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

Приватні оголошення

 

 

Продається діючий гірськолижний підйомник довжиною 500 м на г. Буковиця у Бориславі. Електрообладнання 17 кВт. Новий трос діаметром 11 мм. Є паспорт і сертифікат. Можливий перенос. Тел. 066 48 44 42.

 

В салон краси терміново потрібен майстер манікюру та перукар. Досвід роботи обов’язковий. Звертатись за тел.097 660 95 21.

 Обновлен 14 авг 2012. Создан 10 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником