Трускавецький вісник № 92 (471) від 14 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 92 (471) від 14 серпня 2012 р.

14.08.2012 

У номері: Східниця вшанувала пам’ять Омеляна Стоцького; Про рух «Чесно»; З прийому громадян; Добрі справи Партії регіонів у Трускавці; Вісті з Дрогобича; Борислав не отримав кошти Євросоюзу на берегоукріплення річок.

Новини Трускавця та регіону

15 серпня – храмове свято в трускавецьких римо-католиків

15 серпня за григоріанським календарем Католицька Церква відзначає Успення (Внебовзяття) Найсвятішої Діви Марії. В цей день своє храмове свято мають римо-католики Трускавця. Урочиста Свята Літургія в латинському храмі Трускавця (вул. Суховоля, 1) розпочнеться о 16.00.

Микола Лагодич скликає прес-конференцію

Кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Микола Лагодич скликає прес-конференцію для ЗМІ. Відбудеться вона у п’ятницю, 17 серпня, початок о 12.00. Місце проведення – Дрогобич, вул. Шевченка, 1/1.

Наступне засідання Дискусійного клубу буде присвячено руху «Чесно»

Засідання Дискусійного клубу, котре проходило в Дрогобичі щодва тижні, а в липні не проходило зовсім, тепер відбуватиметься щочетверга. Зустрічі відбуваються в Центрі громадських ініціатив по вулиці Євгена Коновальця в Дрогобичі, неподалік ТРК «Алсет». Незмінним ведучим Дискусійного клубу залишається головний редактор опозиційного часопису «Тустань» Анатолій Власюк. Тема наступного засідання Дискусійного клубу (у четвер, 16 серпня) – про діяльність руху «Чесно» в Дрогобичі.

 «Комунальні вісті» – новий бюлетень у Трускавці

Комунальні служби міста Трускавця розпочали випуск інформаційного бюлетеня, в якому інформують мешканців міста про виконані та заплановані роботи. Пробний варіант бюлетеня під назвою «Комунальні вісті» було вкинуто у скриньки трускавчан минулого тижня. На складеному вдвоє аркуші паперу формату А4 – новини від КП «Парк курортний», «Трускавецьтепло» та «Трускавецьжитло», УЖКГіБ ТМР, ТзОВ «Трускавецький водоканал» та фірми «Ком-Еко-Борислав». Підготував бюлетень «Комунальні вісті» інформаційно-аналітичний центр Трускавецької міської ради.

Добрі справи Партії регіонів у Трускавці

До Трускавецької міської організації Партії регіонів постійно звертаються як окремі мешканці, так і організації з різними питаннями. Про це нас повідомили у громадській приймальні ТМО ПР. Так, зокрема, одне з найсвіжіших звернень стосується прохання надати матеріальну допомогу 90-річному учаснику ІІ світової війни, мешканцю Трускавця Н. Василю Федоровичу. Резолюція, накладена на це звернення Ради ветеранів міста Трускавця головою парторганізації Левом Грицаком, звучить так: «Прошу надати допомогу». З наших джерел відомо, що ветеран війни, інвалід п. Н. отримає грошову допомогу.

Інше звернення до Партії регіонів у Трускавці – від настоятеля парафії преподобного Агапіта Печерського УПЦ КП отця Петра Потоцького. «З ласки Божої у м. Трускавці діє парафія преподобного Агапіта Печерського, який був лікарем і цілителем у Києво-Печерському монастирі, - читаємо у зверненні. - Свята Христова Церква у всі часи підносить молитви за жертводавців, будівничих та фундаторів святих храмів: «Нехай кожен дає, як серце йому позволяє, - не в смутку і не з примусу, тому що Господь любить того, хто з радістю дає! Бо Бог має силу всякою благодаттю вас збагатити, щоб ви завжди мавши у всьому всілякий достаток, збагачувалися всякими добрими вчинками» (2 Кор. 9:6-7). Сьогодні ми, парафія преподобного Агапіта Печерського, звертаємось до Вас, шановний Леве Ярославовичу, з проханням про допомогу у спорудженні грального майданчику і його встановленні біля гуртожитку по вул. В. Івасюка, 9. У зв’язку з тим, що маленькі діти, які там проживають, не мають умов для дитячих розваг. З молитвою та вдячністю про Вас…».

Цілком очевидно, що і це звернення, як і багато інших, не залишиться поза увагою голови трускавецьких регіоналів Лева Грицака. Бо творити добро – його покликання.

Власна інформація

У Східниці вшанували пам'ять першовідкривача мінеральних вод Омеляна Стоцького

У Східниці вчора, 12 серпня, на святкових заходах відзначення Дня курорту відбувся урочистий захід, присвячений 118-й річниці з дня народження першовідкривача мінеральних вод Омеляна Стоцького.

Розпочалося вшанування пам'яті Омеляна Стоцького зі вступного слова доньки першовідкривача мінеральних вод Ганни Стоцької. Зокрема, у своєму виступі вона сказала про невтомну 30-річну боротьбу батька за визнання східницьких мінеральних вод. Про те, як батько шукав у Східниці лікувальні вод, вивчаючи для цього мінералогію, медицину, хімію. Після довгої пошукової роботи Омелян Стоцький знайшов у Східниці 38 джерел мінеральних вод, зайнявся спочатку сам їхнім дослідженням, а далі понад двадцять років боровся з ученими Одеського інституту курортології, з різними чиновниками, бюрократами, з існуючими на той час курортами за визнання Східницьких вод цілющими та лікувальними. "Його не зупинили ні міністерства, ні науково-дослідні інститути. Проти нього стояла ціла система розвиваючих курортів", - сказала Ганна Стоцька.

Також у виступах було сказано про те, що в навколишніх селах є різного типу мінеральні води, навіть є "Нафтуся", але цим населеним пунктам не поталанило мати такого дослідника, як Омелян Стоцький. Також мова йшла проте, що мінеральні води Східниці продовжують життя. Згідно демографічних досліджень місцеве населення на 10-12 років живе довше.

Після урочистих заходів і покладання квітів до пам'ятника Омеляна Стоцького відбувся конкурс іменні О. Стоцького "Східниця шукає таланти".

Довідка. Омелян Стоцький народився 15 серпня 1894 - український педагог і дослідник. Першовідкривач Східницького родовища мінеральних вод. Диплом першовідкривача східницьких мінеральних вод Міністерство геології СРСР видало Омелянові Стоцькому 3 листопада 1977 року. Омелян Стоцький помер 10 січня 1979 року. Похований у Східниці. Вже посмертно його дослідження було висунуте на здобуття Державної премії УРСР.

Прес-служба Східницької селищної ради

Вісті з Дрогобича

Буде безоплатний маршрут. У 20-их числах цього місяця у Дрогобичі планується урочисто відкрити безкоштовний маршрут вул. Гайдамацька – ТЦ «Матадор». Про це 13 серпня на оперативній нараді у Ратуші повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов. З його слів, 1-й етап - це два автобуси, які курсуватимуть за згаданим маршрутом кожні пів години. Далі, коли завершаться переговори із керівництвом «Сільпо» планується запустити третій автобус. Даний акційний маршрут діятиме у рамках програми «ЗЕТ», яка лише впроваджується на території України і передбачає нову форму взаємодії між виробниками та торгівельними мережами.

Перевірять якість пасажирських перевезень. Як повідомив на оперативній нараді у Ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов, з 13 серпня у Дрогобичі розпочинається комплексна перевірка якості пасажирських перевезень. З цією метою у Дрогобицькій міській раді створена відповідна комісія, яка на керівників підприємств та водіїв, що порушують правила перевезень пасажирів по місту, накладатиме адміністративні стягнення.

Продовжується капітальний ремонт вулиць. Як зазначив на оперативній нараді у Ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов, продовжується капітальний ремонт вулиць нашого міста. Зокрема, минулого тижня оглянуто вул. І. Франка та вул. Сахарова і прийнято рішення розпочати ремонт з прокладання каналізації. «Все має бути зроблено відповідно та якісно, - зазначив О. Коростельов,- робити погано – це не наш підхід». Окрім того, О.Коростельов додав, що завдяки клопотанню депутата облради М. Задорожного минулого тижня з обласного бюджету виділено ще 260 тис. гривень, які будуть направлені на ремонт вулиць.

Відбулось засідання оргкомітету з відзначення 21-ї річниці Незалежності України. 10 серпня під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика відбулось засідання оргкомітету з відзначення у місті Дрогобичі 21-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України. Обговорено організаційні питання та затверджено план заходів. Зокрема, 23 серпня, о 16 годині, у Народному домі ім. І. Франка планується провести урочисту академію з нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України. 24 серпня на площі Ринок о 13 годині розпочнуться спортивно-розважальні заходи. Далі, у програмі святкувань о 17 годині ¬- урочисте віче, відтак, святковий концерт. Окрім того, впродовж місяця намічається провести просвітницькі тематичні заходи, спрямовані на формування національної свідомості, у бібліотеках міста та відділі історії музею «Дрогобичина» відбудуться виставки фото- та архівних документів, що ілюструють процес прийняття Незалежності України.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Бориславу відмовили в коштах ЄС на будівництво берегоукріплення

Бориславу та Жешуву (Республіка Польща), які готували спільний проект у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща–Білорусь–Україна», відмовили у коштах Європейського союзу. Про це повідомив начальник відділу економіки Бориславської міської ради Лев Попель.

Борислав та Жешув підготували спільний проект, який мав був реалізований за кошти Євросоюзу. Зокрема, Борислав представляв заходи щодо берегоукріплення та запобігання руйнуванню мостів. Поляки – протипаводкову систему. Після численних перевірок і бориславцям, і жешівцям у коштах відмовили.

Причина відмови – проект не матиме спільного ефекту, роботи за поданими документами планували проводити на різних, не зв’язаних між собою річках.

www.zik.ua

Теніс: ветерани розпочинають і виграють

28-29 липня в Стрию пройшов традиційний парний ветеранський турнір з тенісу на Кубок президента тенісного клубу «Сокіл». У змаганнях, які проводилися у двох вікових категоріях – до 100 років на пару та в категорії 100 плюс – досить вдало виступили трускавецькі ветерани тенісу. Так, в молодшій віковій групі перше місце вибороли трускавчани Андрій Дробчак та Дмитро Котовенко. Друге місце також за спортсменами з Трускавця – його зайняли батько і син Роман та Остап Мільковичі.

У старшій віковій групі друге місце також за сімейною тенісною династією – срібло вибороли Микола та Борис Костюк з Трускавця.

А вже 11-12 серпня в Трускавці на кортах ДЮСК «Спортовець» відбувалися нові цікаві тенісні зустрічі - перший міжнародний ветеранський парний турнір з тенісу «MAX OPEN». Участь в турнірі взяло 12 пар - спортсмени з Трускавця, Стрия, Стебника, а також з США та Сербії. Організатором та головним спонсором змагань став бізнесмен Іван Кузьменко з Дніпропетровська, який у Трускавці сім років тому вперше взяв ракетку до рук і закохався в Трускавець, і в теніс. Турнір вдався на радість ветеранам тенісу та вболівальникам, пройшов в чудовій дружній атмосфері, і спортсмени сподіваються, що ці змагання стануть традиційними.

Перше місце на «MAX OPEN» зайняла міжнародна пара Андрій Дробчак (Трускавець) та Володимир Бірманшевич (Бєлград, Сербія), які в фінальному поєдинку здолали Остапа Мільковича та Володимира Терлецького (обоє з Трускавця, і, відповідно, срібні призери). В зустрічі за третє місце запекла боротьба точилася між парою Миколи Костюка (Трускавець) та Івана Кузьменка (Дніпропетровськ) та спортсменами зі Стрия Русланом Медюхом і Назаром Федоляком. В підсумку бронзовими призерами стали гості зі Стрия.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Затятий рецидивіст відбуватиме покарання за крадіжку мобільного телефону

Співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу закінчили розслідування кримінальної справи, порушеної у листопаді за фактом крадіжки на суму 1 500 гривень.

Раніше судимий районним судом Київської області до чотирьох років і шести місяців позбавлення волі 43-річний мешканець Дрогобицького району на шлях виправлення таки не став і у 1999 році був засуджений повторно – до трьох років і шести місяців позбавлення волі.

Одразу після звільнення чоловік зайнявся своїм давнім ремеслом і вже в 2001 році знову був засуджений Дрогобицьким міськрайонним судом до п’яти років позбавлення волі за вчинення хуліганських дій.

Але цього разу, відбувши покарання, рецидивіст знову зайнявся злодіяннями. За скоєння грабежів він був притягнутий до відповідальності за статтею 186 Кримінального кодексу України: зловмисника засудили до чотирьох років та шести місяців позбавлення волі.

У 2011 році чоловіка звільнили з місць позбавлення волі та встановили йому адміністративний нагляд, як за особою небезпечною для суспільства. На шлях виправлення лиходій ставати не хотів і, скориставшись відсутністю у магазині громадян, таємно викрав мобільний телефон марки «Нокія» на суму 2 420 гривень. Цього разу його засуджено до п’яти років позбавлення волі зі встановленням іспитового терміну до трьох років.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області)

Чесно пропонує виборцям формулу: «Чесний кандидат – чесний народний депутат»

Про технологію «Чесно»

Рухом „Чесно" напрацьовано 6 критеріїв доброчесності кандидатів, які пройшли експертне обговорення і важливість яких для виборців була підтверджена результатами соціологічного дослідження: 1) відсутність фактів порушень прав і свобод людини; 2) незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців; 3) непричетність кандидата до корупційних дій; 4) відповідність задекларованих доходів та майна кандидата способу його життя; 5) особисте голосування у парламенті; 6) участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.

При проведенні оцінювання учасники руху Чесно виходять з презумпції відповідності кандидатів критеріям доброчесності - кандидат вважатиметься таким, що відповідає критерію, якщо оцінюванням не встановлено інше.

Оцінювання не підмінятиме роботу судів та правоохоронних органів (оцінювання не вважатиметься твердженням про винність особи у вчиненні правопорушень) і буде спрямоване на донесення до виборців перевіреної та підтвердженої конкретними доказами інформації про діяльність кандидата, яка не відповідає критеріям доброчесності, з посиланням на джерела її отримання.

До уваги береться лише інформація, отримана з достовірних джерел, а також інших джерел (у т.ч. інформація, надана активістами руху „Чесно"), за умови, що в таких джерелах зазначені конкретні факти порушень та докази причетності до них кандидатів у депутати. Такий підхід дозволяє забезпечити обґрунтованість оціночних суджень про невідповідність кандидата критеріям доброчесності.

Про «Чесно» у Дрогобичі

Нагадаємо, що група Чесно у Дрогобичі самоорганізувалася у квітні цього року. До складу групи увійшли такі особи: Олег Балог (ГО «Спілка Безпеки Управління «Антикорупція»), Михайло Ваврин (координаційна рада НДСД, партія «Батьківщина»), Богдан Гринчишин (ГО «Небайдужі Дрогобичани»), Тарас Демко (ГО «Батьки і діти», партія «Громадянська Позиція»), Володимир Кондзьолка (ГО «Юрій Дрогобич»), Тарас Кучма («Зарваницька ініціатива», партія «Пора»), Святослав Сурма (ГО «Центр громадських ініціатив»), Петро Хорт (партія УНП «Собор»), Богдан Юзефів (ГО «Дрогобицька Громада»).

Якщо котрась з політичних сил висловлювалася про підтримку тої чи іншої особи для обрання її до Верховної ради, чи зголошувалися самовисуванці, тоді учасники групи Чесно у Дрогобичі виходили на контакт з тими особами та пропонували підписати угоду про співпрацю.

На сьогоднішній день маємо такий стан справ:

- завершили або завершуємо перший етап співпраці з претендентами в кандидати та пересилаємо матеріали про них до аналітиків та юристів у Києві (Тарас Курчик, Тарас Гентош, Микола Тустановський, Микола Гук, Микола Одрехівський, Ігор Курус, Олександр Старовойт, Павло Барнацький);

- розпочали співпрацю з кандидатами (Роман Ілик, Віктор Возняк, Михайло Янковський, Валентина Старовойтова, Святослав Грабовський, Микола Лагодич, Михайло Задорожній);

- шукаємо можливості розпочати співпрацю (Віктор Конц, Михайло Сендак).

Другий етап співпраці з кандидатами полягає у представлені їм кінцевих висновків руху «Чесно» на їх відповідність критеріям. При цьому вони матимуть мати можливість аргументовано заперечити або підтримати висновки «Чесно».

Вже на третьому, завершальному етапі - громадськість зможе дізнатися про результати роботи руху «Чесно» стосовно відповідності чи не відповідності кандидатів критеріям Чесно. Саме тоді відбуватиметься презентація Чеснометра для кандидатів-мажоритарників на нашому 121 виборчому округу.

Вже сьогодні зроблено немало роботи у групі Чесно у Дрогобичі, ще немало треба зробити до виборів, щоб виборець якнайбільше зміг дізнатися про кандидатів, щоб вибір його був усвідомлений і відповідальний.

Рух Чесно пропонує пропустити через фільтр із шести критеріїв всіх кандидатів, «вимірявши» їхню чесність перед виборцем, а вже сам виборець буде робити свій вибір, щоб обрати чесного народного депутата.

Розраховуємо на тісну співпрацю із ЗМІ для користі справи, для допомоги виборцю у нелегкому виборі найдостойнішого.

Святослав Сурма, координатор руху «Чесно» у Дрогобичі

Від «Трускавецького вісника». Прес-конференція чотирьох членів руху «Чесно» в Дрогобичі (Святослав Сурма, Володимир Кондзьолка, Богдан Гринчишин і Тарас Демко) проходила в партійному офісі партії «Пора» в Дрогобичі (вул. Шкільна, 4) перед чотирма представниками ЗМІ – Володимиром Ключаком, Анатолієм Власюком, Сергієм Матійком та Ігорем Чижем. Тривав захід від 15.00 до 16.00. Учасники зустрічі торкнулися ряду питань – від марок машин кандидатів у депутати по Дрогобицькому виборчому округу до декларацій кандидатів, більшість з яких виглядають утриманцями своїх родичів. Координатор «Чесно» в Дрогобичі» Святослав Сурма закликав ЗМІ регіону до тісної співпраці з рухом, метою якого є подати виборцям максимум інформації про кандидатів у депутати як публічних осіб. Було сказано, що рух «Чесно» не перестане діяти і після парламентських виборів, а трансформується в організацію, котра фільтруватиме і кандидатів на наступні місцеві вибори.

 

Проблем не меншає

Незважаючи на осінню похмуру дощову погоду 14 серпня, у холі Трускавецької міської ради було людно. Це громадяни прийшли на черговий прийом до мера, надіючись на вирішення своїх питань.

Серед десяти звернень цього дня були і індивідуальні, і колективні. Так, мешканка вулиці Стебницької, 8 просить вирішити питання з сусідами, котрі самовільно встановили стовпчики і таким чином загородили під’їзд до будинку цього та сусіднього, не кажучи вже про те, що нема де поставити власні автомобілі мешканців. Тут немає закріпленої за будинком прибудинкової території, тож в мерії надіються, що справу вдасться владнати. Комісія виїде на місце 15 серпня.

Бабуся, котра самостійно виховує онука, бо невістка від дитини відмовилася, а син в тюрмі, прийшла, щоб вилити свої жалі та біди. Деталі історії не подаємо з етичних міркувань.

Мешканці будинку 43 на вулиці Бориславській (ОСББ «Діброва») хочуть добудувати лоджії по периметру будинку, бо нема де сушити білизну. Від них у владі вимагають пакет необхідних документів, зокрема проект добудови. Проблем не мало б виникати, адже на добудову є згода всіх мешканців ОСББ.

Допомогти вирішити конфліктну ситуацію із сусідами та перенести смітники в інше місто попросили представники салону «Чародійка» з вулиці Героїв УПА, 2. У влади до них зустрічне прохання – жити мирно з КП «Парк курортний» та комунальним АТП, котрі мають в цій будівлі офіси, але несподівано виникли труднощі з використанням електричних мереж.

Корінний трускавчанин пан Ігор обурений свавіллям органів трускавецької влади, котрі вимагають від нього косити територію, котра належить до земель запасу міської ради, тобто, належить громаді. А ви хіба не належите до громади? – зустрічно запитав пана Ігоря міський голова. Тоді житель нашого населеного пункту, чиї предки тут мешкали з діда-прадіда, розповів, як просив, щоб дідівську землю надали йому в оренду, але за попередньої влади цю ділянку продали якимось київським панам. Тепер він хоче, щоб суміжну ділянку в 9 соток долучити до його володінь, але історія повторюється. «В нас є процедура виділення земельної ділянки. Якщо ви готові взяти участь в аукціоні, то будь ласка…», - пояснив ситуацію мер міста Руслан Козир. Чоловіку погрожують протоколами та штрафами, хоча він знає, що правда на його стороні.

Мешканець Дрогобича прийшов лобіювати інтереси еквадорської групи «Індігос», котра знана в нас як «індіанці». Гастролери дозволу не отримали, таке було рішення комісії.

Колишній працівник КП «Наше місто» переживає, що не доживе до того часу, коли йому виплатять заборговану заробітну плату. Його обнадіяли, що вже в серпні-вересні частина суми буде виплачена. Рішення по цьому питанні приймає арбітражний керуючий.

Мешканку вулиці Мазепи не хочуть приписувати до її чоловіка, котрий живе на Біласа – ця історія вже тягнеться не один рік і навряд чи закінчиться і після цього прийому голови.

Трускавчанин-фотограф повідомив, що його виганяють від джерела «Юзя», де він займався заробітком. В центр міста йому нема чого йти – тут працюють троє немісцевих фотографів, конкуренцію яких навряд чи витримає наш чоловік. Але мер йому пояснив, що є перша санітарна зона суворої охорони і там він займатися підприємницькою діяльністю не буде. А те, що чужі матимуть заробіток, а свої залишаться ні з чим, навряд чи когось хвилює – це вже наша думка.

Останнім десятим акордом годинного прийому громадян (10.00 – 11.00) 14 серпня стало звернення жителя вулиці Івасюка з приводу штрафу від Бориславського управління газового господарства.

Можна сказати, що з десяти заявників половина залишилися незадоволеними відповідями мера (фотограф; по групі «Індігос»; перенесення смітників та владнання конфлікту з сусідом; відносно прибирання загальноміської території; відносно приписки). Деякі питання вже традиційно мерії не стосуються – заявники звертаються не туди, куди потрібно, думаючи, що мер може все. Навіть якби він був чарівником на гвинтокрилі, то все одно у Трускавці всі питання він би вирішити не зміг.

Володимир Ключак

Михайло Янковський не голосуватиме за російську мову як другу державну

Саме про це, відповідаючи на моє запитання, сказав кандидат у народні депутати України на прес-конференції, яка відбулася минулої середи, 8 серпня, в трускавецькому санаторії “Карпати” на тлі портрету Тараса Шевченка і двох прапорів Партії регіонів.

Мені здалося, що жоден з присутніх не повірив у ці слова, бо знаємо, як відбувається голосування у фракції Партії регіонів за помахом руки сумнозвісного Чечетова.

Претензії Михайла Янковського на перемогу в Дрогобицькому виборчому окрузі мені видаються сумнівними. І не тому, що він представляє, м’яко кажучи, непопулярну в нашому регіоні політичну силу. У претендента нема родзинки, яка би вирізняла його від інших. Як би я особисто не ставився до Михайла Сендака, але в нього така родзинка є. Та й він постійно на слуху в мешканців Дрогобиччини, нехай цей поголос має і негативну складову, що перевищує позитивну. До речі, я запитав у Михайла Петровича, чи не спік він паску Михайлові Дмитровичу своїм висуненням. Той відповів, що напередодні, сьомого серпня, відвідав голову Дрогобицької районної держадміністрації в лікарні. За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації, в Михайла Сендака не було бажання балотуватися. Я чомусь думаю інакше.

Здавалося, що Михайло Янковський відбував повинність перед журналістами і в нього нема планів перемагати на виборах. Він говорив звичні речі, окреслюючи проблеми регіону, але не називав зазвичай механізми, за допомогою яких можна ці проблеми розв’язати. Коли журналісти, не бажаючи “втопити” Михайла Петровича, задавали конкретні питання, скажімо, по Бориславу чи Дрогобичу, або важливі для мешканців регіону, які переплітаються з загальноукраїнськими проблемами, відчувалося, що регіонал “плавав”. Його відповіді були багатослівними, але не конкретними.

Чимало дісталося на горіхи міському голові Борислава Володимирові Фірману. Відчувалася особиста неприязнь з боку Михайла Янковського. Я теж не в захваті від діяльності та бездіяльності бориславського мера і написав про це не одну критичну статтю, але ж не можна так перекручувати факти, сподіваючись, що акули пера не розбираються в елементарних речах. Ще й як розбираються! Скажімо, Михайло Янковський звинуватив Володимира Фірмана, що той не створює резерву в міському бюджеті на розв’язання нагальних проблем, а тому з обласного бюджету постійно треба виділяти кошти то на ремонт проваль, то на ремонт водогінних труб і таке інше. Проте Михайло Янковський не сказав, що рідна йому Партія регіонів прийняла кабальний Податковий кодекс, завдяки якому чимало підприємств, які працюють на території Борислава, тепер платять податки туди, де знаходяться їхні головні офіси, – зокрема, до Києва, Львова та Долини. Це суттєво скоригувало міський бюджет у бік зменшення. Як за таких умов можна створити резерв, якщо не вистачає коштів на нагальні потреби? До речі, випади Михайла Янковського проти Володимира Фірмана є непоодинокими і звучать мало не на кожній зустрічі високопосадовця з виборцями. Чи продуктивним є такий хід? До речі, про Руслана Козира, трускавецького міського голову, який, як і Володимир Фірман, є представником Фронту змін, Михайло Янковський не сказав жодного кривого слова.

Михайло Янковський декілька разів наголошував, що проблеми Дрогобиччини він знає, і взагалі цей край для нього не чужий. Він працював тут вісім років начальником Трускавецького міського відділу міліції, в Нагуєвичах народилася його дружина. Все це так. Проте значний шмат життя Михайла Петровича минув поза межами Дрогобиччини, куди він приїжджав, можливо, лише на відпочинок. Віднедавна він працює у Львівській облдержадміністрації, тож лише тепер може по-справжньому вникати в проблеми нашого регіону, та й то в тих питаннях, де є куратором. Багатющий досвід у правоохоронних органах у нього ніхто не відніме. Проте ми знаємо, що так звані правоохоронні органи служать режиму Януковича, а це не має нічого спільного з демократією. На опозиціонера в рядах регіоналів Михайло Янковський явно не виглядає, так що якщо і стане народним депутатом України, то навряд чи піде проти нинішнього міліцейського начальства і тих, хто фактично керує парламентом. Досить одного помаху руки Чечетова, аби ілюзії Янковського, якщо вони у нього ще є, вмить розвіялися.

Відповідаючи на запитання журналістів, говорив Михайло Янковський про так званий мовний закон Ківалова-Колесніченка, про проблеми дрогобицьких підприємств, які фактично припинили роботу, про затримку бюджетних коштів казначейством, про відміну поїздів Дніпропетровськ – Трускавець та Харків – Трускавець. Щодо останньої проблеми, то тодішній міський голова Трускавця Лев Грицак намагався через обласні структури Партії регіонів розв’язати цю проблему, але з цього нічого не вийшло.

До речі, Лев Ярославович як господар “Карпат” був присутній на зустрічі й про нього говорили багато теплих слів – навіть більше, ніж про винуватця події. Але навряд чи авторитету Лева Грицака вистачить, аби Михайло Янковський став народним депутатом України.

Схоже, що регіонали, “запустивши” на Дрогобиччину Михайла Янковського, розігрують іншу карту. Вони розуміють, що представник Партії регіонів ніколи не стане тут депутатом, хіба би остаточно звар’ювали представники національно-демократичних сил, забираючи один в одного голоси. Тому ставка фактично робитиметься на одного з так званих самовисуванців, який би був зручний партії влади, а в парламенті став “тушкою”. Уже вимальовуються чотири претенденти на цю роль, а хто з них “головніший” – незабаром дізнаємося.

Зустріч закінчилася розкішним обідом у “Гражді” – затишному ресторанчику, що діє при “Карпатах”. Теми виборчих перегонів уже не торкалися.

Анатолій Власюк, www.tustan.io.ua    

 Создан 14 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником