Трускавецький вісник № 95 (474) від 21 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 95 (474) від 21 серпня 2012 р.

21.08.2012 

У номері: Хто вчинив акт вандалізму у Трускавці; Готуємось до Дня Незалежності України; Із прес-конференції Михайла Задорожного; Чому не варто голосувати за об’єднану опозицію; «У Трускавці не маю більше бажання відпочивати…».

Новини Трускавця та регіону

Партія регіонів у Трускавці готується відзначити День державного прапора і День незалежності України

Як повідомили «Трускавецький вісник» у Трускавецькій міській організації Партії регіонів, 23 серпня, в ландшафтному парку «Підгір’я» санаторію «Карпати» пройде святкування Дня державного прапора України. Свято пройде під патронатом ТМО ПР, в його програмі: 11.00 – виставка народних ремесел та майстер-класи (лялька-мотанка, візерунки на склі, вироби з глини, соломоплетіння), 18.00 – частування кулешем та горілкою, презентація нового живого куточку парку з птахами та іншими тваринами. В програмі також виступи ансамблю народних інструментів «Барви Карпат» та козацького ансамблю «Сагайдачний». Вхід – вільний.

Також ТМО ПР долучиться до загальноміських святкувань Дня незалежності України, котрі розробляє відділ культури ТМР (завідувач – п. Тетяна Татомир). Так, зокрема на центральній сцені міста 24 серпня о 18.00 виступить козацький ансамбль «Сагайдачний».

Загальноміські урочистості святкування Дня незалежності України в Трускавці розпочнуться 23 серпня о 16.00 біля пам’ятника Бандері, звідки сформована колона попрямує до приміщення міської ради, а далі до центральної сцени міста, де о 16.30 розпочнеться урочиста академія, присвячена двадцять першій річниці Незалежності України, а пів восьмої вечора розпочнеться молодіжний концерт.

Програма святкування Дня незалежності України в Дрогобичі

«Трускавецький вісник» вже подавав інформацію про заходи, які відбудуться на День незалежності України в м. Бориславі. А зараз пропонуємо ознайомитися з тим, що ж на це найбільше свято нашої держави пропонує славне місто Дрогобич.

23 серпня 2012 року

16.00 – Урочиста академія та святковий концерт з нагоди 21-ої річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України (Народний дім ім. І. Франка).

24 серпня 2012 року

10.00 – Божественні Літургії за Україну (храми міста);

10.00 – Турнір з міні-футболу (майданчик ДДПУ);

13.00 – Конкурс дитячого малюнку на асфальті (площа Ринок);

13.00 – Турнір «Королі жиму», присвячений Року Спорту та здорового способу життя (площа Ринок);

16.00 – Проходження військ в/ч А 1108, плац-концерт (площа Ринок);

16.30 – Урочисте віче з нагоди 21-ої річниці Незалежності України (площа Ринок);

17.00 - 18.00 – Екскурсії на вежу Ратуші;

18.00 - 22.00 – Святковий концерт (площа Ринок).

Обговорять проблеми туберкульозу

На черговому засіданні Дискусійного клубу, котрий відбудеться в Дрогобичі наступного четверга, 23 серпня, будуть обговорюватися проблеми туберкульозу на Дрогобиччині. Про це нас поінформував ведучий Дискусійного клубу Анатолій Власюк. Початок засідання – о 15.00.

У Трускавці розпочинається Спартакіада інвалідів

Завтра, 22 серпня, в приміщенні Народного дому Трускавця розпочнеться Спартакіада інвалідів. Про це «ТВ» повідомило джерело в міській асоціації інвалідів. Початок заходу – 11.00.

Власна інформація

Трускавець матиме затишний скверик Каменяра

Вчора, 20 серпня, вандалами було пошкоджено погруддя Івана Франка у сквері на вул. Бандери. І це за тиждень до дня народження Каменяра! Міські комунальні служби Трускавця ремонтувати готові, однак обмеженість в коштах становить певні перешкоди для вчасного ремонту.

Однак подарунок місту до свята вирішив зробити місцевий кандидат в народні депутати Микола Лагодич. Негайно було укладено домовленості з начальником житлово-експлуатаційних служб Трускавця та з начальником міського управління МВС (бо все ж таки було скоєно злочин, і, відповідно, лагодження зруйнованого має відбуватись зі згоди і під наглядом міліції).

Притому Микола Лагодич профінансує не лише термінове відновлення самого пам'ятника до свята, але й облагородження території скверу. Будуть встановлені лавочки, оновлено декоративні насадження... Адже сквер в центрі міста міг би стати місцем урочистого покладання квітів молодятами. Там могли би гуляти мами з візочками, відвідувати туристи для фотографування...

За тиждень до свята скверик матиме нове обличчя. В понеділок, 27 серпня, вже заплановане урочисте покладання квітів до погруддя І.Франка Миколою Лагодичем разом з представниками громади та Трускавецької місцевої влади.

Також Микола Лагодич разом з фахівцями оцінить технічні можливості, масштаби і строки роботи щодо реставрації "Мавки і Лукаша" - символу Трускавця, пошкодженого вандалами у березні цього року. Пустотілим мідним скульптурам було відрізано руки. І оскільки пустотілі фігури є одними з найбільш складних у реставруванні, громада Трускавця вже і не сподівалась, що колись матиме один з найулюбленіших символів міста полагодженим. Однак, здається, місто має шанс загоїти бодай один зі шрамів на своєму обличчі.

Тетяна Сивак

Яким має бути представник у парламенті від Дрогобиччини та що має зробити для рідного краю?

 - Найперше регіону потрібно залучення інвестицій, подолання найбільшої проблеми - безробіття. У нас кожне місто живе саме по собі, Трускавець, Дрогобич, Борислав самі вирішують свої проблеми. Хоча мери не конфліктують між собою, ніде у законодавстві не закріплено консолідацію зусиль кількох сусідніх міст для спільного вирішення проблеми регіону. А проблема одного населеного пункту може стати проблемою всіх. Наприклад, покинуті аварійні шахти у Стебнику, чи загазованість у Бориславі. Такі проблеми треба вирішувати тільки на вищому рівні. Хотілося б, щоб наш обранець займався тими питаннями, а не балаканиною. Тому важливо аби наш депутат відповідав за всі обіцянки дані перед виборами.

Володимир Ключак, 36 років, журналіст, громадський діяч, місто Трускавець

 - Треба, щоб депутат був чесний і людяний, допомагав потребуючим завжди, а не лише перед виборами. Що мене турбує в місті? Завищені тарифи на комунальні послуги, то тільки в одному Трускавці з усього регіону такі високі ціни. А ще в нас жахливі дороги, не тільки мешканці, відпочивальники теж скаржаться. І безпритульних собак у нас жорстоко винищують - відстрілюють просто на вулиці посеред білого дня. Я є членом руху захисників тварин - мені ця проблема добре відома і близька до сліз.

Лідія Буга, 50 років, вихователь у дитячому садку, місто Трускавець

З газети «Об’єднана опозиція «Батьківщина». Дрогобиччина»

Влада Дрогобича розпочала використання адмінресурсу проти Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина”

Влада Дрогобича розпочала потужно використовувати адмінресурс з метою блокування агітаційної роботи Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина” та єдиного кандидата у народні депутати від “Батьківщини” та “Свободи” у 121 виборчому окрузі Романа Ілика. Про це йдеться у заяві Львівського регіонального виборчого штабу ВО “Батьківщина”.

“Грубо порушивши закони про місцеве самоврядування в Україні та про вибори народних депутатів України, Дрогобицький міськвиконком ухвалив рішення «Про визначення місць для тимчасового встановлення агітаційних палаток», яким фактично заборонено встановлення агітнаметів по всьому місту Дрогобичу за винятком двох місць.

20 серпня працівники правоохоронних органів уже побували в усіх агітаційних наметах ВО “Батьківщина” з відповідними повідомленнями (копію повідомлення додаємо нижче).

Такі дії влади, які грубо порушують законодавство України, розцінюємо як використання адмінресурсу проти опозиційних партій, які входять до складу ВО “Батьківщина” та узгодженого кандидата Романа Ілика.

У 121 окрузі балотується відразу кілька кандидатів від влади: заступник голови Львівської ОДА Янковський М. П. та голова Дрогобицької РДА Сендак М.Д. Також підтримку режиму має ще один кандидат, який сьогодні “маскується” під опозиціонера, прізвище якого ми згодом оприлюднимо. Заявляємо, що окупаційний режим готується до масштабного блокування участі ВО “Батьківщина” та єдиного кандидата від “Батьківщини” та ВО “Свобода” Романа Ілика у виборчому процесі.

Рішення Дрогобицького міськвиконкому у встановленому порядку оскаржуватимемо у Дрогобицькій міжрайонній прокуратурі та вимагатимемо протесту на дії міськвиконкому.

Одночасно звертаємось до усіх працівників правоохоронних органів не втягувати себе у подібні провокації та незаконні рішення.

Ця заява є публічним зверненням до правоохоронних органів”, - сказано у заяві.

Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”

Соцпакет для підприємців: «єдинники» мають право йти у відпустку

Цьогоріч приватні підприємці мають право фактично на повний соцпакет: можна законно відпочивати та хворіти без фінансових втрат для свого бізнесу - це чергове позитивне нововведення для платників податків.

Відпочити дозволяється не всім – тільки спрощенцям I та II груп. Відпустку можна брати 1 раз на рік, тривалістю 1 календарний місяць. Звісно, що відпускні та оздоровчі ляжуть на гаманець самого підприємця, втім зекономити вдасться на податках. Адже сума єдиного податку зараховується в рахунок майбутніх платежів згідно із заявою платника. Аби скористатися відпусткою, достатньо попередити податкового  інспектора, та написати заяву на відпустку.

Крім того, на період хвороби підприємець теж звільняється від сплати податку, але обов’язково треба надати  необхідні медичні довідки, зокрема, листок непрацездатності, якщо хвороба триває 30 і більше календарних днів. Щоб дізнатися більше, телефонуйте за номером 5-22-08 та 5-04-02, або завітайте власноручно до ДПІ у м. Трускавці, щоб проконсультуватися з питань, які вас цікавлять..

Дарія Петричкович, СДПІ сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

Оздоровилися і потренувалися в Болгарії

 З 25 липня по 8 серпня 2012 року 10 учнів відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець» оздоровлювались у Міжнародному молодіжному центрі «Містраль-2» у м. Святий Влас на чорноморському узбережжі Болгарії.

Відпочинок організовано тренером Трускавецьким ДЮСК «Спортовець» Богданом Смеречинським і проведено за рахунок батьківських коштів (315 євро на 1 дитину).

Трускавецькі діти мали можливість активно провести своє дозвілля, яке включало у себе ранкову гімнастику, водні процедури, ігри, спортивні розваги та культурну програму (дискотеки, екскурсії та ін.).

П’ятиразове харчування, європейський рівень обслуговування, нові друзі та багато інших приємних спогадів сприятимуть подальшому спортивному вдосконаленню юних «спортовців» у новому навчальному році.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

 

Хто вчинив акт вандалізму у Трускавці?

Заява Трускавецької міської організації Партії регіонів

Шановні трускавчани!

В ніч з 19 на 20 серпня у Трускавці стався безпрецедентний випадок, нечувана за своєю зухвалістю та цинізмом подія – вандали демонтували погруддя славетного українського письменника, нашого земляка Івана Франка.

Пам’ятник Великому Каменяреві стояв у місті Трускавці і в нелегкі радянські часи, і протягом двадцяти років незалежної України. Тож нікому й на гадку б не спало, що колись в нашому місті станеться такий ганебний випадок, та ще й напередодні річниці від Дня народження великого поета.

Але знайшлися люди, яким погруддя нашого славного земляка стало кісткою поперек горла. Спочатку в липні 2012 року на містобудівній раді Трускавця було заявлено, що погруддя не відповідає естетичним та містобудівним нормам. Весь час відповідало всім нормам, а тут раптом за чиєюсь вказівкою перестало відповідати.

Потім було сказано, що місце, де знаходиться погруддя, а саме роздоріжжя вулиць Степана Бандери та Івана Франка, не надто вдале для розміщення пам’ятника. А де ж стояти пам’ятнику Франка, як не на вулиці його імені?

І наостанок, наче підписуючи смертний вирок, пролунала заява, що пам’ятник вже зазнав руйнації, оскільки не був виготовлений з природніх матеріалів. Фактично доля погруддя на цьому засіданні містобудівної ради була вирішена.

Останньою закономірною краплею в цьому процесі став акт вандалізму – скинення бюсту Франка з постаменту, що і відбулося 20 серпня.

Трускавецька міська організація Партії регіонів засуджує акт вандалізму, котрий стався у Трускавці із пам’ятником Івана Франка. Звертаємося до правоохоронних органів з вимогою ретельного розслідування справи та притягнення винних до кримінальної відповідальності. В нас немає жодного сумніву, що демонтаж погруддя замовили ті, кому це було вигідно. Адже звільняється земельна ділянка, котру можна буде продати, виділяться кошти з міського бюджету для встановлення нового пам’ятника Франку. Проект цього нового «пам’ятника» виготовили скульптор Самотос та архітектор Каменщик – автори химерного творива під іменем пам’ятника Бандери. Цинічними є слова, що проект пам’ятника авторства Самотоса та Каменщика пройшов «широке обговорення». Нам знову хочуть нав’язати якусь недолугу споруду, за котру буде соромно перед нащадками, як соромно за пам’ятник Бандері без нижніх кінцівок.

Звертає на себе увагу і той факт, що акт вандалізму було вчинено у час відпустки міського голови Трускавця, наче відбілюючи та виправдовуючи його, щоб продемонструвати його невинність та непричетність до вищеописаних подій.

Трускавецька громада повинна зайняти чітку позицію та вимагати від міської влади припинити нищення пам’яток культури, в тому числі пам’ятників. Адже за останні два роки у Трускавці були понівечені пам’ятник герою ОУН-УПА Роману Різняку-Макомацькому, скульптурні композиції «Юзя», «Лукаш і Мавка» та інші. Знущанням над думкою громади і самою громадою є і факт, що на місці планованого пам’ятника Свободи в центрі міста-курорту споруджується ще один ринок.

Влада на місцях, не вирішуючи важливі стратегічні питання, маніпулює думкою громади, використовує питання пам’ятників у своїх меркантильних цілях. Не виключено, що саме земля під пам’ятником Франка, стала причиною його демонтажу. Саме бізнес-інтереси окремих представників влади призвели до ігнорування думкою громади та відкладення спорудження пам’ятника Свободи на Площі Незалежності на невизначений час. Саме політичний піар став причиною, що маємо в місті такий покруч як скульптура Бандери. І таких випадків в місті можна назвати чимало.

Трускавецька міська організація Партії регіонів готова долучитися до відновлення пам’ятника Іванові Франку на місці, де він знаходився від моменту встановлення, а в разі потреби замовити новий проект пам’ятника в повний ріст, виготовити та встановити його. Для нас неприпустимою є навіть сама думка про те, що на місці, де зараз самотньо стоїть постамент із написом «Іван Франко», буде споруджено якийсь готель, пансіонат чи розважальний заклад.

Тому закликаємо трускавчан висловлювати свої пропозиції щодо пам’ятника Івану Франку у Трускавці. Для цього звертайтеся до громадської приймальні ТМО Партії регіонів (вул. Карпатська, 2, ГКК «Карпати», крило адміністративного корпусу, тел. 62-125). Нам важливо почути думку трускавчан. Коли трускавецьку громаду не хоче слухати місцева влада – тоді на захист громади та її інтересів стане Партія регіонів.

Рада Трускавецької міської організації Партії регіонів

Від «ТВ». Заява ТМО Партії регіонів була прийнята 21 серпня 2012 р. Кілька годин перед тим голова ТМО ПР надіслав заяву і начальнику Трускавецького МВ МВС, текст якої публікуємо у повному обсязі.

 

«Начальнику Трускавецького МВ ГУМВС України

у Львівській області

п. Малишу Івану Петровичу

82200, м. Трускавець, вул. Мазепи, 19

 

Трускавецької міської організації Партії регіонів

82200, м. Трускавець, вул. Карпатська, 2

 

Шановний Іване Петровичу!

Трускавецька міська організація Партії регіонів просить Вас взяти розслідування стосовно акту вандалізму над погруддям Івана Франка, вчиненого в ніч з 19 на 20 серпня 2012 року у м. Трускавці на роздоріжжі вулиць С. Бандери та І. Франка, взяти під свій особистий контроль.

Вважаємо, що намагання вплинути на хід слідства заявами, що пам’ятник вже зазнав руйнації, оскільки не був виготовлений з природніх матеріалів, є неприпустимими і тільки професіонали з числа працівників правоохоронних органів повинні встановити справжню причину падіння погруддя, знайти винних та покарати їх згідно всієї суворості закону.

Резонанс, який спричинила в місті Трускавці та нашому регіоні така цинічна варварська акція нищення пам’ятника Великого Каменяра напередодні святкування Дня незалежності України та річниці від Дня народження І. Я. Франка, різні політичні сили можуть намагатися використати на свою користь. А цього допустити не можна, адже тільки всебічне та неупереджене розслідування може дати потрібний ефект. Навіть якщо замовники акту вандалізму займають високі посади в місцевих органах самоврядування – вони повинні понести заслужену відповідальність.

З повагою, голова ТМО Партії регіонів Лев Грицак»

Михайло Задорожний: «Я не є близький до партійних лідерів, я близький до народу!»

 

У вівторок, 21 серпня, в приміщенні Дрогобицької райспоживспілки пройшла прес-конференція кандидата у депутати Верховної Ради України, діючого депутата Львівської обласної ради від Дрогобицького району (фракція «Свобода») Михайла Задорожного. Так-так, саме Михайла, бо серед 21 кандидата по 121 Дрогобицькому мажоритарному виборчому окрузі зареєстрований кандидатом ще Іван Задорожний, «клон», як його називає Михайло Леонович.

Взагалі більша частина півторагодинної зустрічі з журналістами була присвячена чорному піару, який застосовують проти названого кандидата – і це не тільки «клон», але й дуже суб’єктивне висвітлення позиції М. Задорожного у ЗМІ, і поява агіток «Задорожний, зніми свою кандидатуру на користь «Батьківщини»!», і недобросовісна конкуренція інших кандидатів.

«Я працюю на окрузі не півроку, не рік, а вже 15 років, – говорить Михайло Задорожний, - був депутатом трьох скликань по мажоритарному окрузі і один раз за партійним списком. Я не є близький до партійних лідерів, я близький до народу. Сьогодні ж застосовують технологію «меценатства» - непрямого підкупу виборців. У мене немає наміру очорнювати своїх опонентів, бо я ніколи, ніколи не застосовував чорні технології, негативну інформацію про конкурентів».

Під час розмови із представниками ЗМІ кандидат висловив жаль, що «з центру прислали «єдиного кандидата», а це має бути людина від народу». На думку Михайла Задорожного, приїхати за два-три місяці до виборів на округ і почати товкти себе в груди і позбавляти людей права вибору тільки тому, що так вирішили наверху – як мінімум недемократично. Такий підхід п. Задорожний порівняв з тоталітаризмом, коли «альтернативи нема, обирали, плескали, восхваляли». І незважаючи на те, що на підтримку Романа Ілика, кандидата від ОО «Батьківщина», має приїхати група підтримки в складі Турчинова, Яценюка і Тягнибока, Михайло Задорожний не втрачає впевненості у перемозі. «Я є простий, бо виріс серед людей і мене простий люд підтримує», зазначив Михайло Леонович та окреслив приїзд київського політичного бомонду за невпевненість свого конкурента у власних силах, який потребує такої підтримки. В той же час Михайло Задорожний висловив бажання після виборів бути у фракції «Свобода» у ВРУ, як зараз він є і фракції «Свобода» в обласній раді.

В момент, коли ми писали цю статтю, надійшов прес-реліз прес-центру Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина” такого змісту:

«Олег Тягнибок: «Михайло Задорожний – зрадник»

Депутат Львівської обласної ради від фракції «Свобода» Михайло Задорожний, який йде на вибори як самовисуванець у 121 Дрогобицькому окрузі, є зрадником. Про це на прес-конференції 21 серпня заявив голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Як відомо, єдиним узгодженим кандидатом від Об’єднаної опозиції “Батьківщина” та партії “Свобода” у 121 виборчому окрузі є лідер Львівської “Батьківщини” Роман Ілик.

За словами Олега Тягнибока, висунення Михайла Задорожного є несанкціонованим, оскільки не погоджувалося «Свободою» і її партнерами з ВО «Батьківщина».

«Свобода» на своєму з’їзді не висувала кандидата по Дрогобицькому окрузі», – заявив Олег Тягнибок.

Він додав, що відповідно до домовленостей з «Батьківщиною», «Свобода» висунула своїх кандидатів лише на чотирьох округах Львівщини. Ті ж представники «Свободи», які вирішили йти самостійно, будуть оголошені зрадниками.

Олег Тягнибок також заявив, що є подібні приклади і не з боку ВО «Свободи». За цим, на його думку, можуть стояти «хворобливі амбіції окремих людей або їх можливе стимулювання посадами, фінасами чи в якийсь інший спосіб».

До речі, однією із головних тем, яка обговорювалася під час останньої програми “Чесно. Фільтруй Раду!” на телеканалі “ЗІК”,  була справа реального дотримання домовленостей між лідерами ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» щодо взаємного непоборювання на мажоритарних округах.

«Об’єднана опозиція «Батьківщина» координує всі дії з партією «Свобода». Там, де «Свобода» виставляла своїх кандидатів, ми не виставляли. Де виставляли кандидатів ми – «Свобода» не виставляла… Я зустрічався з Олегом Тягнибоком і ми обговорювали неузгодженості у справі висунення кандидатів. І з цього приводу будуть чіткі заяви усіх лідерів політичних сил, які входять в Об’єднану опозицію щодо кандидатів з кожного округу. У цій заяві буде чітко сказано про кожного самовисуванця, який виставив свою кандидатуру, порушивши домовленості. Такі факти є непоодинокі по всій Україні і вони вимагають детального аналізу. І з цього приводу будуть дуже гострі і зрозумілі для кожного виборця заяви», – сказав Роман Ілик в ефірі програми 19 серпня».

Такі от справи. І тим не менше Михайло Задорожний готовий у чесній боротьбі виборювати мандат обранця від Дрогобиччини, адже боротьба та труднощі тільки загартовують його. Він розповідав про спробу порушити проти нього кримінальні справи, про наклепи, за які він подав до суду, про зовнішнє спостереження за ним, про постійні перевірки від всіх контролюючих органів – ОБХСС, прокуратури, санстанції, Держархбудконтролю тощо, але купи документів свідчать про незламність цієї людини. Нелегко Михайлу Леоновичу, бо його, депутата облради, котрий має націоналістичні погляди, кинула «Батьківщина» і кинула «Свобода», але цей шлях він мусить пройти до кінця, вистояти і не зламатися.

Віруючий греко-католик, Михайло Задорожний посповідався перед тим, як прийняти рішення іти в депутати і навіть ймовірна невдача не зламає його. Але хотів би, щоб у парламент потрапив саме він, а не «коміки», які легко забудуть про свої обіцянки-побрехеньки.

Володимир Ключак

Чому не варто голосувати за «об’єднану опозицію»

За кого голосувати – справа кожного виборця. Таємне голосування ще ніхто не відміняв і тому 28 жовтня виборець виявить СВОЮ, а не чужу волю. Для того, щоб вплинути на волю виборця, і застосовуються різні технології включно з маніпуляціями. Випливають старі обличчя, котрі вже встигли приїстися, випливають нові обличчя, котрі є котом в мішку. Нас закликають голосувати за партію влади, котра «робить добро» і закликають голосувати за опозицію, котра повалить партію влади, котра «не робить добро». Нам пропонують вибір між чорним та білим, між владою та опозицією, між добром та злом. Але насправді життя не є чорно-біле, а кольорове і в кожній політичній силі є воїни Світла і люди Темряви. Такий факт.

Зараз у суспільстві активно мусується думка, що виборець, який не голосує за Партію регіонів, який не підтримує політику діючої в Україні влади, просто зобов’язаний проголосувати за ОО «Батьківщину». Пояснення цьому є різні – бо тільки вони «здатні» переламати ситуацію, бо так не розпорошаться голоси, бо там люди випробувані, чесні, незаплямовані, доброчинці, патріоти і т. д.

З цим можна було б погодитися, щоправда, частково, якби не кілька «але». Вражає кілька моментів, які змушують тверезомислячу людину задуматися і відмовитися від подання свого голосу на користь «об’єднаної опозиції».

Перший момент – склад списку. Фактично номером першим йде не Юлія Тимошенко, котра перебуває в ув’язненні, а Арсеній Яценюк. Виглядає на те, що людей від «Фронту змін» у списку значно більше, ніж представників старої гвардії партії «Батьківщина». Знаковим є те, що головного «батьківщинівця» Львівщини послали на надскладний Дрогобицький мажоритарний округ (хоча який округ зараз легкий?), а в той же час головний ефзет Львівщини Степан Кубів розмістився на комфортній 23-й позиції списку об’єднаної опозиції. Не хочемо нікого образити з ОО «Батьківщина», але якщо в першу двадцятку ввійшли більш-менш прийнятні для свідомого українця люди, то цього не скажеш про тих, хто поза 50-м номером – наприклад, вам нічого не говорять прізвища Скосара, Донець чи Соколова? Бо те, що у списку «Батьківщини» є люди, котрих підозрюють в рейдерстві (спроба захопити 34-й канал в Дніпропетровську Михайлом Соколовим), є абсолютно неприйнятним для мене як виборця.

Другий момент – це факт, кого «Батьківщина» висуває на мажоритарні округи. Справжня стрийська «Батьківщина» криком кричала проти висунення Олега Канівця на Стрийщині. Та ніхто рядових партійців слухати не хотів – політика пана Яценюка є жорстка. Висунення Романа Ілика на Дрогобиччині, якого попри всю повагу до нього, виборець мало знає, означає попросту підігравання регіоналам на цьому окрузі, плювок в обличчя тим, кого в якості депутата хотів би бачити регіон, а не «сталіца». Ображені інші кандидати Дрогобиччини, котрі пішли самовисуванцями і мають великі шанси на успіх, навряд чи пробачать «кидок» від «Батьківщини». Хоча, з іншої сторони, вони просто впіймали облизня, очікуючи на підтримку, бо меркантильні інтереси опозиції, котра узурпувала право називати себе «об’єднаною», в деяких випадках переважили здоровий глузд. Можна було б зупинитися і на тому, наскільки прохідними є кандидатури Тетяни Чорновол, або Ігоря Васюника, або й інших кандидатів на Львівщині і не лише на Львівщині. За які заслуги ці люди отримали перевагу перед іншими кандидатами, котрих виборці хотіли бачити на місцях?

Третій момент – чорний піар, спрямований проти інших опозиційних сил. Якщо «Свободу» ОО «Батьківщина» намагається надто сильно не рухати, то проти «УДАРу» Кличка ведеться цілеспрямована інформаційна кампанія, варто лише переглянути місцеву пресу, підконтрольну «Фронту змін». Мішенню стала і правиця. І взагалі складається враження, що головний ворог опозиції – не Партія регіонів, не Комуністична партія і не кандидати-мажоритарники від цих політичних сил, а ті, хто має чітку ідеологію, праві сили. Бо фактично опозиція розраховує на стабільний правий електорат КУНу, УНП, НРУ, «Нашої України», на прихильників центристських сил, відмовляючись від голосів прихильників радикальних ідей, які, швидше за все, підтримуватимуть «Свободу», УНА-УНСО та новостворену УНКП. А те, що ті ж КУН, УНП і частина «Нашої України» йдуть на вибори окремо, є дуже незручним для опозиції. Тому й намагаються всіх, хто не з опозицією, показати у негативному світлі за принципом «хто не з нами – той проти нас».

Четвертий момент, який стримує від голосування за об’єднану опозицію – політика її представників на місцях. Незалежно чи це малі містечка, чи великі міста, чи представники опозиції керують другий термін, чи перший. Всюди, де пахне «Фронтом змін», котрий є основним з восьми складових гравців «об’єднаної опозиції», всюди там є величезне незадоволення простих жителів. Якщо і на найвищому рівні проводитиметься така цинічна політика, котра зовсім не враховує інтереси виборців, то про яку підтримку на цих виборах «Батьківщини» можна говорити?

Це далеко не повний перелік аргументів, які змушують задуматися перед тим, як бездумно агітувати чи голосувати за об’єднану опозицію. Бо маючи владу, ця опозиція показує себе не з найкращої сторони – у Трускавці, де ведеться справжня війна проти підприємців і споживачів комунальних послуг і де за останні два роки чомусь безкарно знищено та понівечено кілька пам’ятників; у Бориславі, де не вирішена жодна з проблем, не виконаний жоден з пунктів передвиборчої програми «Фронту змін»; у Самборі, де «реформи» в освіті йдуть суто на догоду меркантильним інтересам бізнесменів від «опозиції». Виникає логічне запитання: а чим «кращі» представники об’єднаної опозиції відрізняються від «гірших» представників Партії регіонів? Здається, нічим. Бо для мене голосувати за представника Об’єднаної опозиції у Трускавці – це віддати свій голос за Руслана Козира, Петра Іванишина, Руслана Крамара, Теодозія Копка, Сергія Мицика, Юрія Яворського, Юрія Терлецького і їм подібних, а це для свідомого трускавчанина є неприпустимим, навіть в певній мірі злочином проти власного сумління.

Втім, на Партії регіонів та Об’єднаній опозиції світ клином не зійшовся і обирати можна з середовища інших політичних сил – як по партійних списках, так і на мажоритарному окрузі. А по мажоритарці, можливо, все-таки краще прихильникам опозиції голосувати за якогось самовисуванця – треба тільки добре придивитися, хто ж дійсно зможе відстояти в українському парламенті інтереси нашого регіону.

Володимир Справедливий

«Синдром стебницьких таксистів», або «У Трускавці більше не маю бажання відпочивати…»

Вкотре переконуюсь, що провина за поглиблення кризи лежить на нас з вами. Дивний український менталітет, адже у кризу спрямований не на виживання, а на занепад. Для прикладу, де логіка у діях стебницьких таксистів? В день, коли усі на роботі, на стоянці кільканадцять машин, біля яких походжають водії, жаліючись на гірку долю. Проте лише наступить ніч – їх годі викликати. Саме у такі моменти, коли послуги таксистів найнеобхідніші (ніч, дощ тощо) від них і слід простив. Про яке покращання добробуту може йти мова, якщо самі заробляти відмовляємося. Давайте умовно назвемо таке явище «синдром стебницьких таксистів». І не варто втішатись, що десь в далекому Стебнику існують аномальні синдроми. Дане захворювання тут, поряд, біля кожного з нас. І у цьому найбільша трагедія українців.

Нещодавно вдалося поспілкуватися з однією відпочивальницею, яка чотири роки поспіль відвідує Трускавець. Вірніше, відвідувала, і надалі цього робити не збирається – терпець увірвався. Пані Ірина (педагог за освітою) є мешканкою російського містечка Кінєшма Івановської області. Рік у рік з подругами відвідувала курорт, регулярно зупиняючись в санаторії «Кристал». Розповідає, що подобалось і розташування і такий-сякий сервіс. Та роки йдуть і усе змінюється. «На жаль, покращання в обслуговуванні не спостерігається, а лише погіршення, – розповідає пані Ірина. – Колись зроблені ремонти уже своє віджили, хідники ніхто не чистить, протікає стеля – за цим також ніхто не слідкує. А гроші далі беруть такі ж, як і в часи «кращого» сервісу. У кімнатах прибирають дуже рідко. Таке враження, що стараються взагалі цього не робити. І ні разу за час перебування не бачила, щоб хтось контролював цей процес. Коли поселяєшся в кімнату, у ній відсутній навіть туалетний папір, за яким необхідно йти та випрошувати. Постіль стара з дірками, і не відповідає розміру ліжка та одіяла. Чесно кажучи, дуже неприємні відчуття. Окрім цього дуже багато часу йде на вирішення організаційних питань. Півдня очікували, щоб поселитися, стільки ж – щоб отримати призначення лікаря. Коли пішли оформляти процедури в реєстратуру – та ж історія. Таке враження, що працівниці вперше бачать комп’ютер і ледве одним пальцем перебирають по клавіатурі. Ще одна незрозуміла для мене ситуація склалась саме там. Здається, є комп’ютери і помилок не має виникати. Мені ж призначили дві процедури у різних закладах на 13.00. Поряд розміщена адміністрація, з якої раз у раз виходив головний лікар демонструючи, що нічого особливо і не відбувається. Цинічно! Минулого року такого не було. Як в радянський час – одні черги. Звернулися до керівництва з усною скаргою – нічого не змінилося. Очевидно «просто собі побалакали, розійшлися і забули». Обслуговування в їдальні ще так-сяк тримається, хоча й тут свої причуди. Через занадто щільне розташування столів постійно виникали конфліктні ситуації: хтось когось задів, хтось на когось щось вилив. Немає зауважень до харчування. Якість харчів досить прийнятна, добре справляються зі своєю роботою офіціанти. Але знову ж казус – одна паперова серветка на одного відпочивальника. За моїми підрахунками під час одного відвідування їдальні необхідно мінімум як три серветки. Отож коли нас четверо сидить за столом, і хтось з нас не обізнаний з цими нормами – троє залишаються взагалі без серветок. Рік тому скаржилась заступнику головного лікаря на ситуацію, що склалась, але віз і далі там».

Результат: неприємні спогади і відсутнє бажання надалі відвідувати наш курорт. Десь у далекій Росії маленька жіночка здатна розповісти чималій аудиторії про те, як у Трускавці погано. На тлі антиукраїнської пропаганди таку інфу здатні використати в своїх інтересах не одна організація і про це може довідатись усе СНД. Та це так, роздуми про найгірший варіант розвитку сценарію, який, як на мене, є цілком реальним. На жаль, у даній історії спостерігається «синдром стебницьких таксистів» у більш елітарній сфері. Трускавець в кризу втратив надзвичайно багато: фактичний прокол сподівань на Євро-2012, ліквідація залізничних транспортних потоків мала б керівників курортних установ та міста консолідувати заради вирішення стратегічних проблем, а конкретніше - заради утримання клієнтів та привернення нових. А ми спостерігаємо картину «навпаки». Очевидно, слоган «Як погано жити – не будемо робити» стане в недалекому майбутньому ключовим гаслом курорту Трускавець.

Ярослав Баран

 Создан 21 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником