Трускавецький вісник № 96 (475) від 22 серпня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 96 (475) від 22 серпня 2012 р.

22.08.2012 

У номері: Інтерв’ю з Михайло Янковським; За двома зайцями; Матеріали від ВО «Свобода»; Завершується фестиваль «Східницьке літо»; Упущення треба виправляти; Перша спартакіада інвалідів; Оголошення.

Новини Трускавця та регіону

У «Карпатах» пройде Міжнародна конференція з урології

7-8 вересня в готельно-курортному комплексі «Карпати» пройде Міжнародна науково-практична конференція з урології. Про це інформує наше власне джерело. Участь в конференції візьмуть провідні фахівці з урології з різних куточків України та кількох іноземних держав. Детальнішу програму конференції подамо в одному з наступних номерів «ТВ».

24 серпня «Карітас» організовує акцію "Подаруй неповносправній дитині можливість"

24 серпня, у День Незалежності України, БФ "Карітас СДЄ УГКЦ" організовує акцію "Подаруй неповносправній дитині можливість" на площі Ринок у Дрогобичі. Початок акції о 12.00 год. Метою акції є збір коштів для купівлі комп'ютерів та проведення інтернету для дітей з особливими потребами, якими опікується Центр приятелів, що діє у БФ "Карітас СДЄ УГКЦ". У ході акції волонтери Центру розповсюджуватимуть наклейки у формі серця. Акція триватиме до 30 серпня. Ви можете долучитися до допомоги неповносправним дітям та подарувати їм можливість навчатися та спілкуватися, адже багато з них не виходять з дому.

Якщо ви хочете стати волонтером нашого Центру, чи долучитися до акції, просимо звертатися за адресою: м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4, тел. 2-24-58, каб. 34. 

Обласний прокурор проведе прийом жителів Дрогобиччини

Прокурор Львівської області Олег Андрійович Василенко 30 серпня 3012 року з 10.30 до 13.00 години у приміщенні Дрогобицької міжрайонної прокуратури (м. Дрогобич, вул. Шевченка, 29) проводитиме особистий прийом громадян Борислава, Дрогобича, Трускавця.

Натомість у прокуратурі Трускавця перший заступник прокурора Львівської області Віктор Васильович Вольський 16 жовтня 2012 року з 10.00 до 13.00 проводитиме особистий прийом громадян міста.

Власна інформація

Михайло Янковський відвідав Борислав

Нещодавно в місті Бориславі з робочою поїздкою перебував Михайло Петрович Янковський, заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами та зв'язками з громадськістю. Михайло Янковський провів зустріч з міським головою м. Борислава Володимиром Фірманом. Пізніше посадовці побували на локальному водозаборі Ріпне.

В цей день відвідали також будівництво нового мосту та міському парку культури і відпочинку, міському Палаці культури. Перевірили стан виконання ремонтних робіт автомобільних доріг. Як зазначив Володимир Фірман: «Місто готується до відзначення Дня незалежності, а 9 вересня ми відзначатимемо ювілей міста.

За підтримки особисто голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка у нас пройде Міжнародний форум Нафтовиків. Хочу відзначити, що місто завжди знаходить підтримку в стінах облдержадміністрації, особливо тепер. Підтвердженням розуміння міських проблем є той факт, що заступник голови облдержадміністрації вже вдруге відвідує наше місто».

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Завершується фестиваль «Східницьке літо»

У курортній Східниці 24 серпня, в День незалежності України, завершується щорічний фестиваль «Східницьке літо».

У нинішній програмній афіші – виступи колективів селищного Народного дому «Просвіта» та професійних артистів, ярмарок-продаж виробів народних майстрів та умільців. Вперше у курортній Східниці відбуватиметься турнір з боксу. На турнір приїдуть боксери зі Львова та Борислава.

Нагадаємо, фестиваль «Східницьке літо» розпочався на Зелені свята великою концертною програмою, у рамках якої відбулися «Східницька феєрія «Лісова пісня», виступи колективів селищного Народного дому «Просвіта» та професійних артистів. У рамках фестивалю відбувся всеукраїнський фестиваль повітряних куль "FLYQUEST" у якому взяла участь команда з повітряною кулею, яка є найбільшою кулею не тільки України, а й Східної Європи. Під час фестивалю проходила Національна виставка собак всіх порід "Кубок Східниці". Відбулося святкування 110-ї річниці церкви Святих апостолів Петра і Павла за участю єпископа Самбірсько-Дрогобицького владики Ярослава (Приріз). У рамках "Східницького літа" проходив другий міжнародний шаховий турнір "Східницьке літо 2012" в якому прийняло участь 77 шахістів. Відбулось святкування Дня курорту у Східниці. Проходили змагання на джипах та квадроциклах "Східниця TROPHY 2012".

Прес-служба Східницької селищної ради

Михайло Янковський: «Дуже зручно стояти збоку і критикувати того, хто щось робить»

В жовтні – вибори до українського парламенту. На «Трускавецькому віснику» було опубліковано вже ряд звітів із прес-конференцій та інтерв’ю з кандидатами по 121 Дрогобицькому виборчому окрузі. Сьогодні нашим гостем є кандидат від партії влади, заступник глави Львівської ОДА, член Партії регіонів Михайло Петрович Янковський.

- Михайле Петровичу, Ви вісім років пропрацювали у Трускавці. Що Вам найдужче запам’яталося з того періоду Вашого життя?

- Хороший був період роботи, життя. Ну, по-перше, ми були молодші і напевно сприймали життя інакше. Але найбільше запам’яталося те, що у всіх тих нелегких економічних умовах ми будували, робили справу, будували санаторії, житло, розбудовували міліцію і тим самим творили Україну, творили всі ці блага, якими сьогодні користуються і жителі Трускавця, і гості курорту, які приїжджають до нас на лікування.

- За останні два-три тижні Ви побували з робочими візитами у Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, селах Дрогобиччини. Які проблеми є спільними для міст і сіл регіону і яким має бути їхнє вирішення?

- Так, Ви добре сказали – я побував у містах і селах Дрогобиччини і вивчив детальніше всі проблеми і Трускавця, і Борислава, і Дрогобича. Є свої особливості у кожному з міст, є специфічні тільки для окремих міст проблеми, але є і спільні проблеми. Нещодавно ми провели соціологічне дослідження і на перше місце люди ставлять сьогодні не політичні, а саме економічні проблеми. Головні з них – стан доріг, створення нових робочих місць, відновлення роботи підприємств, які працювали і в Дрогобичі, і в Бориславі. На жаль, багато їх зупинено і відновити їхню роботу потребує величезних зусиль.

Поряд з тим є і соціальні проблеми – це забезпечення людей пенсійного віку. Значного покращення потребує і організація роботи комунальних служб. Є й інші проблеми, пов’язані із утилізацією сміття, мережами, водозабезпеченням, особливо в Бориславі. Хотілося, щоб ці нагальні проблеми вирішувалися і сьогоднішньою владою і тою, яку маємо обрати.

- Серед найбільших проблем Ви назвали безробіття і це дійсно велика проблема всього регіону, особливо в Стебнику, Бориславі, селах району. Деякі кандидати обіцяють проблему безробіття вирішити через залучення мільйонних інвестицій. Що ж пропонуєте Ви?

- У своїй передвиборчій програмі я записав один пункт – коли люди ознайомляться з ним, то побачать, що це реальний шлях вирішення проблеми. Передбачається реформа освіти. Держава повинна взяти на себе зобов’язання забезпечити першим робочим місцем випускників наших вузів і це в значній мірі покращить стан, який на сьогодні склався із безробіттям.

Зрозуміло, що залучення інвестицій в Дрогобич, Борислав, Стебник – у ті міста, де була колись промисловість, теж необхідне, воно потребує відродження тих підприємств, створення всіх умов для розвитку потенціалу нашого регіону. Щоб вони відродили свою роботу потрібні капіталовкладення – і зарубіжні, і я думаю, що скоріше за все це було б набагато краще і для людей, і для держави, якби це були наші внутрішні інвестиції.

- У Трускавці, як і в інших містах нашого регіону, міський голова часто любить повторювати, що в нього нема важелів впливу на вирішення тих чи інших проблем. Наскільки необхідними, на Вашу думку, є реформи в Україні, щоб дати органам місцевого самоврядування більше влади, ніж вони мають на даний час?

- Сьогодні міська, сільська, обласна влада у своїй діяльності користуються Законом України «Про місцеве самоврядування». Якщо з ним ознайомитися, то я хотів би вам сказати, що там є достатньо повноважень для голів міських, сільських рад – головне, щоб закон виконувався і владні повноваження направлялися на користь людям, на користь жителям міст. Але і цей закон, як і багато інших, потребує змін. Якщо люди мені довірять, то першим законопроектом, з яким я виступив би в парламенті – це внесення змін до закону про місцеве самоврядування. І тоді чітко треба визначити ті права і повноваження, якими можуть користуватися керівники наших міст і сіл.

- На жаль, громади міст не можуть законним шляхом відкликати депутатів чи усунути міського голову з посади у випадку, якщо ті діють на шкоду інтересів громади. Колись Президент Віктор Янукович заявляв, що буде «відкручувати голови» таким недобросовісним мерам, але насправді сваволя міських князьків продовжується. Як припинити цьому край, зокрема і в Трускавці?

- Це питання назріло не тільки в Трускавці чи Дрогобичі, воно назріло в державі. Не тільки я, але і всі, хто сьогодні має намір піти у Верховну раду, в тому числі кандидати з інших регіонів вважають це питання вкрай важливим. Я для себе вирішив, що питання відкликання мера чи депутатів сьогодні на часі. Якщо людина не виконує свої передвиборчі обіцянки, якщо йде і забуває про інтереси людей, інтереси держави і працює в іншому напрямку, то народ має право вплинути і направити іншого представника на роботу виборчих органів.

- Трускавець за останні два роки замість розвиватися – нидіє, занепадає. Досі нема статусу курорту державного значення, не вирішена проблема водопостачання, від нас забрали Міжнародний економічний форум, відмінено два поїзди (до Харкова та Дніпропетровська), Євро-2012 нас повністю оминуло, кількість відпочивальників, на жаль, зменшилась. Що робити?

- Як ми бачимо, проблеми курорту залежать не тільки від діяльності місцевої влади, але від багатьох факторів. Це і рівень життя людей, які мали б можливість поїхати оздоровитися, це і в цілому розвиток економіки України, яка мала б передбачити більше коштів на покращення оздоровлення, лікування громадян України. Проблеми курорту – не тільки побутового характеру, вони визначаються соціальною політикою держави. Хотілося б, щоб Верховна рада чи цього, чи нового скликання звернула увагу на зміну відношення до здоров’я нації, до здоров’я дітей. Вкладати кошти у здоров’я нації – це інвестувати в майбутнє України. Здорова нація – це сильна Україна.

- У Партію регіонів Ви вступили порівняно недавно – в липні 2012 року. А до цього часу Ви були членом інших політичних партій?

- Ні. У свій час, як і багато громадян Радянського Союзу, був членом КПРС. Після цього політикою я не займався, виконував свою роботу, займався суто виконанням своїх службових обов’язків.

Рішення про вступ в Партію регіонів було усвідомленим. Бачачи, що є багато проблем, які в нашому краї не вирішуються, що є така сильна політизація всіх проблем, все переводиться в політичну площину, хотілося б, щоб люди більше думали про стан економічного розвитку країни, про добробут людей. Тому мною і було прийнято рішення вступити в Партію регіонів, щоб піти робити добрі справи на користь людям та державі.

- В час прийняття мовного закону членів Партії регіонів закликали до виходу з партії, таврували як зрадників та російську п’яту колону, називали яничарами. Напевно, нелегко це було Вам слухати як людині, котра щойно вступила до лав ПР?

- Я хочу Вам сказати, що мовне питання непросте, воно потребує багато обдумування і усвідомлення того, що ми сьогодні маємо зробити, якщо хочемо бути європейською демократичною країною. Що ми зробили за 20 років існування незалежної української держави? Які заходи були зроблені для підтримки саме української, державної мови? Ми мали якусь програму заходів? Чи достатньо популяризувалася українська мова не тільки в Україні, але і за кордоном, де живуть наші українці? Відповіді, гадаю, Ви знаєте самі.

Зрозуміло, що цей закон може і недосконалий, може є питання, які потрібно змінити, поправити, але він є поштовхом до того, що ми задумуємося про мову і про те, що маємо робити сьогодні для неї. Є пропозиції Президента для розвитку і функціонування державної мови і я думаю, що це буде одним з перших кроків вирішення мовної проблеми у нашій країні.

- Партію регіонів звинувачують в утисках бізнесу та свободи слова, підвищенні пенсійного віку, політичній ізоляції в зв’язку з кримінальними справами Тимошенко і Луценка…

- Куди вже дальше йти, якщо говорити про свободу слова… Такої свободи слова і такого словоблуддя, як є у нашій політиці і в нашій країні, напевно нема ніде в світі. Зрозуміло, що всі, хто не хоче порядку в країні, той завжди буде кричати.

А які утиски в бізнесі? Прийнято Податковий кодекс, який спрямований на підтримку малого і середнього бізнесу. Які тут утиски… Так, законодавство буде вдосконалюватися, ще будуть поправки, спрощення – робиться все для того, щоб економіка України розвивалася. Уряд в цьому напрямку працює. А багато кричать ті, хто цього би не хотів. Дуже зручно стояти збоку і критикувати того, хто щось робить.

- На Дрогобицькому виборчому окрузі № 121 окрім Вас балотуються ще член фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді Михайло Сендак та член ПР із Запоріжжя Костянтин Трощановський. Це якась технологія чи просто неузгодженість дій партії влади?

- Ні, це не технологія чи якась неузгодженість. Я хотів би сказати, що Михайло Дмитрович Сендак вже не є членом Партії регіонів – місяць тому він подав заяву і вийшов з ПР. А кандидат із Запоріжжя і не був ніколи членом Партії регіонів – думаю, що тут технологію якраз використали наші опоненти, які не хочуть, щоб у нас в краї було позитивне ставлення до Партії регіонів.

По Дрогобицькому виборчому округу від Партії регіонів іду тільки я.

- Ви – перший заступник глави Львівської облдержадміністрації. Які справи на Львівщині, які проекти з моменту приходу губернатора Михайла Костюка та його команди вдалося успішно довести до кінця?

- Перш за все ми стабілізували ситуацію, яка була в області. Виборчий рік давав своє загострення в політичній площині, а економічну ситуацію ми бачили і раніше, бачимо і сьогодні.

Були питання і екології. Питання впорядкування сміттєзвалищ. Це і питання відновлення ФАПів, надання першої доступної медичної допомоги людям на селі – ця програма виконується і думаю, що до кінця року вона буде повністю виконана. В нашій області є 1118 ФАПів, які потребують і ремонтів, і вдосконалення, і наповнення медикаментами, засобами для надання медичної допомоги.

Це і програма, в якій активно брав участь губернатор, коли йшла підготовка до проведення Євро. Чимало зусиль було прикладено до того, щоб всі об’єкти було завершено вчасно, щоб всі дороги було зроблено вчасно і щоб на високому рівні, з високим рівнем безпеки були проведені заходи Євро-2012.

Важливими є питання відродження села, питання в цей непростий засушливий рік зібрати урожай і зберегти його на користь людям, питання відновлення нашої культурної спадщини. Буквально вчора (20 серпня – В. К.) ми відкрили пам’ятник князю Святославу, який 18 років будували і не могли завершити, а ми за цей рік його завершили і відкрили. Приємно, що історичні та пам’ятні місця нашого краю відроджуються, викликають зацікавлення наших гостей – робимо все, щоб вони давали користь і людям, і державі.

- Яку головну думку кандидат у народні депутати Михайло Янковський хоче донести до виборців Дрогобиччини?

- Найголовніша думка повинна пройти червоною лінією через все, що ми робимо. Нам сьогодні потрібно змінити ставлення до свого життя. Нашу заполітизованість маємо перевести в площину розвитку економіки як для області, так і для регіону Дрогобиччини, щоб мати достойний рівень життя людей, зростання їхнього добробуту. А вже потім думати про різні політичні питання. Я думаю, що йдучи до Верховної ради, ми зуміємо змінити думку людей, щоб серйозно зайнятися економікою…

***

Насамкінець зауважимо, що запис інтерв’ю кандидата в депутати ВРУ по Дрогобицькому виборчому окрузі Михайла Янковського можна буде переглянути на Трускавецькому Інтернет-телебаченні. Редактор «ТІТ» поставив останнє запитання під час зустрічі. Стосувалося воно недавнього акту вандалізму над погруддям Франка у Трускавці. Михайло Янковський зазначив: «Мені прикро чути і знати про таку подію». Стосовно заяви мера Трускавця, в якій той пробує від себе відвести підозри, то кандидат здивувався, що керівники можуть бути, м’яко кажучи, «по-народному, такими брехливими». «Якщо в міській раді обговорювали питання знесення пам’ятника, то чим вони керувалися?» - запитує Михайло Янковський і зазначає: «Партія регіонів зробила свою заяву з цього приводу, звернулася до правоохоронних органів. Всім цим діям повинна бути дана політична і правова оцінка».

Спілкувався Володимир Ключак

За двома зайцями

20 серпня 2012 року у Трускавці стався акт вандалізму: вночі скинуто з постаменту, а вдень вивезено комунальними службами міста погруддя славетного нашого земляка І. Франка у переддень його дня народження. Це цинічний злочин перед українцями, перед трускавчанами, це наруга над українськими національними святинями.

Кожен злочин за кримінальною наукою має свій мотив.

20 серпня 2012 р. на офіційному сайті Трускавецької міської ради появилася заява міського голови Трускавця Руслана Козира, у якій він звинувачує у скоєнні вандалізму «антиукраїнські сили», що приймали закон про мови.

Очевидно, що звинувачення без фактів та аргументів і цинічний обман виборців робиться з метою зниження рейтингу Партії регіонів та підняття значно підупалих відсотків «Фронту змін» та «об’єднаної опозиції». І якась частина трускавчан, на жаль, проковтне цей гачок.

Однак для іншої, аналітично мислячої частини трускавчан хочемо навести деякі хронологічні факти.

1. У листопаді 2012 року підприємство «Джерела Прикарпаття» (керівник Володимир Лесик) продає земельну ділянку площею 1509 м. кв., котра є суміжною до ділянки, де знаходиться пам’ятник Івана Франка. Фактичним власником ділянки стає громадянин іноземної держави, котрий має свої плани щодо розвитку бізнесу у Трускавці. Однак для будівництва готелю ця ділянка мала та потребує розширення. Аналогічно купується земельна ділянка по вулиці Стебницькій біля «Індекс-маркету».

2. Нові власники викупленої земельної ділянки неодноразово оббивають пороги міської ради. Про що велись переговори з міським головою та його першим заступником В. Бодак, можна здогадатися. Карт-бланш для ведення своєї діяльності у Трускавці іноземні громадяни отримали.

3. В липні 2012 р. за вказівкою міського голови проводиться містобудівна рада, де головний архітектор О. Грищенко заявляє, що бюст Івана Франка у Трускавці не відповідає ні естетичним, ні містобудівним нормам. На тому ж засіданні розглядається проект нового пам’ятника Франку, розроблений скульптором Самотосом та архітектором Каменщиком, замовником та клієнтом яких перед виборами 2010 р. був Козир Р. Я., тодішній кандидат на посаду міського голови. Натомість перед тим і міський голова, і секретар міської ради Петро Шумин різко розкритикували проект скульптурної композиції в честь Франка, котре власними силами мало бажання встановити ЗАТ «Трускавецькурорт». У влади ж були інші плани.

4. В липні 2012 р. Інтернет-газета «Трускавецький вісник» та газета «Трускавецькурорт» у статті «Це ж як треба ненавидіти Франка!» публікують аргументи про намагання влади демонтувати існуючий пам’ятник Івана Франка у Трускавці.

5. 20.08.2012 р. до настання світлового дня погруддя І. Франка невідомими особами скидається з постаменту. Із кадрів, що демонструвалися на Трускавецькому Інтернет-телебаченні, видно, що бюст майже не постраждав, бо впав у м’яку землю; не пошкоджений і постамент. Однак комунальні служби вдень грубо вкидають бюст у кузов і вивозять, як потім скажуть, для ремонту.

6. 20 серпня 2012 р. міський голова Трускавця п. Козир звинувачує у своїй заяві «антиукраїнські сили», що прийняли закон про мови, у вандалізмі.

7. По наданій у правоохоронні органи інформації брат нового власника земельної ділянки, громадянин іноземної держави, в момент вчинення акту вандалізму перебуває разом з особистою охороною на території Львівської області.

Трускавецька міська організація Партії регіонів звернулася до правоохоронних органів із заявою та вимогою про негайне ґрунтовне та ретельне розслідування злочину, скоєного 20.08.2012 р.

Вимагаємо від міської влади Трускавця негайного повернення бюсту Івана Франка на його історичне місце та належним чином організувати відзначення Дня народження Івана Франка на місці знаходження бюсту.

Вимагаємо від міської влади оголосити конкурс на проектування пам’ятника Івану Франку із встановленням його на історичному місці та проведення громадських слухань з цього приводу.

Звертаємося до депутатів Трускавецької міської ради з проханням не допустити відчуження земельної ділянки під історичним місцем, де знаходиться пам’ятник нашому славетному земляку І. Франку. Надіємося, що цього гріха не буде допущено.

Трускавецька міська організація Партії регіонів висловлює впевненість, що трускавецька громада та депутатський корпус Трускавецької міської ради не дасть можливості недобросовісному мисливцеві від «Фронту змін» вбити відразу двох зайців і нажитися на національних святинях українського народу та одурманити громаду, звинувачуючи невинних.

Громадо! Досить терпіти відверте знущання над Вами, знущання з постійним підняттям тарифів, утисками підприємців, розбазарюванням громадських коштів, досить терпіти постійний обман! Ми не є заложниками «чесної влади» від «Фронту змін»!

Рада Трускавецької міської організації Партії регіонів, 20.08.2012 р.

Андрій Тягнибок: "Велику Україну побудуємо найближчим часом"

"Відновлення історичної пам'яті – це наш святий обов'язок перед нашою землею, перед тими полеглими хлопцями, які не пошкодували свого молодого життя заради волі України. Скільки таких невідомих могил по всій українській землі – на Сході та Заході, Півночі та Півдні?! Нехай ми не знаємо їхніх імен, нехай не знаємо, як вони загинули, але ми впевнені, що вони поклали свої голови за ідею, за державу, яку сьогодні маємо. А наша справа – зберегти і захистити її". Ці слова виголосив єдиний кандидат від об'єднаних сил опозиції свободівець Андрій Тягнибок після освячення могили воїнам-героям Української Повстанської Армії в селі Чаплі Старосамбірського району Львівської області.

Напевно, чи не в кожному західноукраїнському селі є такі поховання. Деякі з них уже впорядковано та відновлено, але є й забуті, адже час і людська байдужість роблять свою справу. Втім, у кожному селі є старші люди, які були очевидцями визвольних змагань українців у часи Другої світової війни. Так сталось і в Чаплях. Літня жінка повідомила про могилу упівців місцевому священику. Отець Ярослав Кузян, настоятель церкви святого Миколая, розповів про це членам Хирівської міської організації ВО "Свобода", і спільними зусиллями вони змогли в короткий час відновити могили. Чутка про це поширилась околицями. Поступово почали знаходитись родичі загиблих. І таким чином ланцюжок історичної пам'яті потроху відновлюється. Віддати шану героям зібралось чимало мешканців села, серед яких були свободівці з усієї Старосамбірщини.

Жителі села Чаплі, впізнавши Андрія Тягнибока, підходили до нього, аби висловити свою підтримку, попросити допомоги, поговорити про наболіле… А потім відбулася проща до Добромильського монастиря отців Василіан. Саме цього дня у святій обителі святкували храмове свято – Преображення Господнє. До монастиря зібралося кілька тисяч осіб з усіх куточків Львівщини. До речі, Добромильський монастир має давню і цікаву історію з середньовіччя. Та найбільше монахи пишаються тим, що колись своє чернече життя тут провадив митрополит Андрей Шептицький.

Після богослужіння ігумен Симеон поблагословив Андрія Тягнибока і побажав йому перемоги у виборчих перегонах. На це свободівець відповів: "У житті кожного свідомого українця головною була і є віра. У таких святих місцях, як цей монастир, віра відчувається особливо. Вона додає нам сил і впевненості, що Велику Україну ми побудуємо найближчим часом спільними зусиллями усіх українців".

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

Олег Тягнибок: ""Свобода" готує проект закону, який значно спростить відкриття власної справи й стимулюватиме формування потужного середнього класу"

"Свобода" готує на розгляд Верховної Ради наступного скликання проект Закону "Про спрощений режим реєстрації малого та середнього підприємництва". Процедура буде аналогічна звичайному відкриттю рахунку в банку і значно спростить відкриття власної справи та стимулюватиме формування самодостатнього середнього класу. Про це, перебуваючи 20 серпня 2012 року в Теофіполі на Хмельниччині, заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

Конкретизуючи економічні плани націоналістів у майбутньому парламенті, лідер "Свободи" зупинився, зокрема, на нагальній необхідності посилення ролі середнього класу в житті держави:

"Кримінально-олігархічний режим, який панує в Україні, прагне не допустити формування потужного середнього класу. Сама наявність останнього (дрібний і середній бізнес, висококваліфіковані працівники) є запорукою руйнації нинішнього олігархічно-люмпенського суспільного ладу, за якого основні ресурси зосереджено в руках кількох олігархічних "сімей", а більшість населення або перебуває за межею бідності, або ледве-ледве зводить кінці з кінцями. За підрахунками фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, близько чверті населення України перебуває за межею бідності, за підрахунками Національного форуму профспілок України – близько половини. Експерти ООН визнали такими, що перебувають за межею бідності 80% (!) українців. За підрахунками вчених НАН України, співвідношення доходів багатих українців до найбідніших складає 30:1. Для прикладу, в Китаї – 7:1, в Японії – 4,3:1, в країнах ЄС – 5,7:1.

Люди, які належать до середнього класу, не будуть продавати свій голос за гречку, не будуть задовольнятися крихтами з панського столу на зразок "Вітіної тисячі" – вони освічені, соціально активні та здатні відстоювати свої права. Наявність потужного середнього класу є гарантом соціальної стабільності в державі. Характерною особливістю середнього класу є несприйняття владного свавілля, деспотії, правового нігілізму. Саме середній клас був рушієм "Помаранчевої революції", він же є одним із рушіїв опору теперішньому кримінально-олігархічному режимові. Саме тому влада олігархів панічно боїться формування середнього класу, щосили душить його непосильними податками, створює безліч бюрократичних перешкод для осіб, які відкривають свою власну справу. До представників середнього класу, які виявляють високу соціальну активність, здатність системно боронити свої права, влада застосовує репресії. Це засвідчують кримінальні справи проти учасників "Податкового майдану", постійний тиск на підприємців, які не бажають платити "відкати" чиновникам. Умови ведення бізнесу в Україні визнано найгіршими в Європі.

За оцінками експертів, в Україні до середнього класу належить не більше 10–15% населення, у той час, як у розвинених країнах цей прошарок становить близько 60%. Метою "Свободи" є ліквідація соціальної прірви між багатими та бідними шляхом стимулювання розвитку середнього класу, який становитиме не менше ніж 60% від працездатного населення – на рівні найбільш розвинутих країн світу.

Однією з базових умов формування потужного середнього класу є наявність значного прошарку дрібних підприємців. На разі спостерігаємо невтішну картину стрімкого скорочення кількості дрібних підприємців: не витримуючи постійного податкового пресингу та свавілля з боку чиновників, вони змушені або закривати свою справу, або йти "в тінь". Зрозуміло, що це вкрай вигідно олігархам, які таким чином усувають з ринку конкурентів і зміцнюють свою владу над люмпенізованим населенням. У країнах Євросоюзу 57% національного ВВП забезпечується саме за рахунок сектору малого й середнього бізнесу. В Україні цей показник становить усього лише 17% і при цьому невпинно зменшується.

З метою розвитку дрібного бізнесу "Свобода" пропонує забезпечити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи. Держава повинна створювати умови для своїх ініціативних, підприємливих громадян, повинна забезпечити рівні можливості для них. Розвиток дрібного і середнього бізнесу в умовах відкритої конкуренції призведе до поліпшення якості товарів і послуг, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до державного бюджету. Зараз же дрібний бізнес фактично не кредитується, оскільки олігархічна влада не зацікавлена у формуванні потужного середнього класу. Олігархам потрібні покірні наймити, а не заможні, освічені та соціально активні громадяни".

Лідер націоналістичної політичної сили наголосив: "Свобода" готує на розгляд Верховної Ради наступного скликання проект Закону "Про спрощений режим реєстрації малого та середнього підприємництва", який буде аналогічним за часом і процедурою звичайному відкриттю рахунку в банку і значно спростить відкриття власної справи та стимулювати формування самодостатнього середнього класу".

Довідка: З Передвиборної програми Всеукраїнського об'єднання "Свобода" (Розділ ІІ. План всеосяжних докорінних перетворень):

- Ліквідувати соціальну прірву між багатими та бідними, стимулюючи розвиток середнього класу, який становитиме не менше ніж 60% від працездатного населення. Забезпечити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи.

- Запровадити соціально справедливу спрощену систему оподаткування. Зменшити фіскальний тиск держави на всі верстви суспільства, які виробляють національний продукт, зокрема, на дрібне та середнє підприємництво. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки".

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

Перша Спартакіада інвалідів: і сильні, і справні

Символічно і заслужено святкування 21-ї річниці Незалежності в нашому місті цього року розпочалося з І Спартакіади інвалідів Трускавця, урочисте відкриття якої відбулося в Народному домі у середу, 22 серпня. Тому, що саме інваліди, люди з особливими потребами часто нам демонструють справжню незалежність від труднощів і проблем, силу і натхнення жити і творити. В той час, як від зовні здорових людей можна почути: «І що з тої незалежності. Життя нема, добра нема…»

А люди з особливими потребами самі чи з поводирями, на візках прийшли чи приїхали на відкриття І Спартакіади інвалідів. Тому, що вони раді кожному дню і можливості спілкування та змагання, тому, що ті, хто не бере участь у спортивних турнірах, прийшли підтримати своїх побратимів теплими словами та піснями. Адже багато інвалідів все життя не розлучається з музикою, ці невтомні люди грають на музичних інструментах та співають, пишуть вірші та чудово вишивають. Тож присутніх найперше зустрічала виставка творчих робіт членів Асоціації інвалідів Трускавця, а урочисте відкриття перетворили в справжній концерт.

Дітище праці та наполегливості трускавецьких інвалідів та голови міської Асоціації Надії Заблоцької – І Спартакіаду інвалідів Трускавця, яка проходитиме під гаслом «Ми створюємо світ гармонії» - прийшло привітати багато поважних гостей: представники міської влади, депутати Трускавецької міської та Львівської обласної рад та звичайно, колеги з Дрогобицької, Стрийської, Миколаївської, Моршинської та Львівської Асоціацій інвалідів. Благословив всіх організаторів та учасників Спартакіади отець Зеновій, який відзначив, що подиву гідна мужність цих людей.

Активність та дієвість міської Асоціації інвалідів та її голови відзначила заступник міського голови Валентина Бодак. Організувати спортивний змаг інвалідам допомогли Трускавецька міська рада – відділ у справах молоді та спорту, відділ культури, Народний дім та Будинок учнівської творчості та багато небайдужих трускавчан. Так, спонсорською допомогою до організації І Спартакіади інвалідів Трускавця долучилися підприємці та благодійні фонди, партійні організації ВО «Фронт змін», ВО «Свобода» та Партії регіонів.

З побажаннями, в першу депутатам, владі, більше приділяти уваги проблемам інвалідів, адже невідомо, де і який хто буде завтра, виступив депутат Львівської облради Михайло Задорожний. Натхнення і здоров’я всім учасникам Спартакіади побажав і його колега Олексій Балицький.

Виховати у Трускавці майбутніх учасників параолімпійських ігор побажала голова Дрогобицького центру реабілітації інвалідів Валентина Романюк. З привітаннями та почесною грамотою голові Трускавецької міської Асоціації інвалідів Надії Заблоцькій за відданість серцем людям з особливими потребами та з нагоди 55-ти літнього ювілею, який нещодавно відзначила пані Надія, приїхала на урочисте відкриття заступник голови Львівської Асоціації інвалідів Оксана Кіяновська.

А з музичними номерами на святі виступили Євген Конів та Борис Прохорчук, пан Михайло та його племінник Володимир з Миколаєва, Володимир Ковалишин, ансамбль «Сусідки» та ін. Свої вірші читав поет та історик В’ячеслав Умнов, вірші, які надсилають інваліди, читала Валентина Нікіфорова…

Відкриття І Спартакіади інвалідів Трускавця відбулося і вдалося. Попереду – змагання з шашок і шахів, настільний теніс і перегони на візках, легка атлетика та міні-футбол, армреслінг та важка атлетика, більярдний спорт та дартс, кеглі та художньо-естетичні конкурси.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Упущення треба виправляти

Прокуратура Трускавця проаналізувала стан злочинності в місті, розкриття злочинів та нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу зі злочинністю, додержання конституційних прав громадян при провадженні дізнання та досудового слідства в Трускавецькому МВ ГУ МВС України у Львівській області за 6 місяців 2012 року.

Впродовж 6 місяців 2012 року свої зусилля правоохоронні органи Трускавця скеровували на зміцнення законності та правопорядку, посилення боротьби зі злочинністю та корупцією в місті.

Прокуратурою Трускавця спільно з іншими правоохоронними та контролюючими органами здійснено ряд практичних заходів, спрямованих на активізацію боротьби із злочинністю, її попередженню, виявлення злочинних проявів у сфері економіки, корупції, хабарництва, в органах управління, в житлово-комунальній галузі, у сфері земельних відносин. Однак, вжитими заходами не вдалося в повній мірі вплинути на зменшення криміногенної ситуації на курорті, оскільки з окремих видів злочинів за 6 місяців 2012 року у порівнянні з таким же періодом 2011 року відбувся їх ріст.

Так, встановлено, що впродовж першого півріччя 2012 року на території міста зареєстровано 168 злочинів проти 166 за аналогічний період 2011 року, що на 1,2 % більше. З числа вчинених протягом 6 місяців 2012 року на території м. Трускавця правопорушень працівники Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області розкрило 131 злочин.

При цьому, відсоток розкриття злочинів впродовж цього періоду склав 81,9 %. Динаміка росту за 6 місяців 2012 року тяжких та особливо тяжких злочинів становить -31 %. Питома вага тяжких та особливо тяжких злочинів у структурі вчинених злочинів становить 17,2 %, що на 8,1 % менше, ніж за перше півріччя у 2011 році. Серед негативних тенденцій щодо злочинності на території м. Трускавця відзначається ріст окремих видів злочинів, а саме: крадіжок майна на 25 %; злочинів щодо незаконного виготовлення, виробництва, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів (наркотична речовина – ред.) на 28,6 %; хуліганств на 200%. Крім цього у місті на 15% збільшилася кількість злочинів, вчинених в громадських місцях раніше засудженими особами - на 38,7%.

Одночасно встановлено, що за 6 місяців 2012 року зменшилась кількість окремих видів злочинів, зокрема: тяжких тілесних ушкоджень; розбійних нападів; незаконне заволодіння автотранспортними засобами; шахрайство; вимагань; хабарництво.

Тенденція росту злочинів щодо особистої власності громадян спостерігається уже впродовж 2009 – 2011 років, тобто є прогресуючою. Треба відзначити, що частково вона склалась ситуаційно, тобто внаслідок вступу в дію з 24 червня.2009 року законодавства України про підвищення відповідальності за скоєння злочинів щодо приватної власності. Проте це не є єдиною причиною. Так, маємо ще недостатнє інформаційне забезпечення громадян, що викликає у населення недовіру до роботи органів міліції. І надалі болючою залишається тема опорних пунктів міліції. Хоча на цю проблему прокурор міста неодноразово на координаційних та міжвідомчих нарадах звертав особливу увагу, проте до сих пір організовано лише один такий пункт. Є серйозні зауваження щодо діяльності правоохоронців по забезпеченню громадського порядку, попередженню вуличної злочинності.

Звичайно, прокуратура міста не закривала очей на ці упущення в роботі міського відділу. Впродовж 6 місяців 2012 року на адресу начальника Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області та ГУМВСУ у Львівській області прокуратура міста скеровувала неодноразові подання, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 17 осіб. У прокуратурі впевнені, що наші зауваження керівництво міського відділу врахує і зробить все для того, аби в наступному півріччі свою роботу по усіх напрямках підняти на значно вищий рівень.

Олександр Тидаш, виконуючий обов’язки прокурора міста Трускавця

 

Оголошення

Продається діючий гірськолижний підйомник довжиною 500 м на г. Буковиця у Бориславі.

Електрообладнання 17 кВт. Новий трос діаметром 11 мм. Є паспорт і сертифікат. Можливий перенос. Тел. 066 484 44 42.

 Создан 22 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником