Трускавецький вісник № 102 (481) від 4 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 102 (481) від 4 вересня 2012 р.

04.09.2012 

У номері: Із прес-конференції Ігоря Куруса; Сповідь; Михайла Янковського у Трускавці не допустили до слова; Живи не в проблемі, а  в її вирішенні; Подбайте про охорону власних помешкань; На кого працюють російські політтехнологи; Микола Гук подарував школі портрет Франка.

Новини Трускавця та регіону

Трускавецька «Тур-Галичина» – краще мале підприємство Львівщини

В першу неділю вересня в Україні відзначають День підприємця. Цього року це свято якось пройшло непомітно, можливо, тому, що перша неділя випала одразу після Дня Знань, чи просто передвиборча лихоманка заступила в ці дні все решта. Принаймні у Трускавці День підприємця відзначили значно скромніше, ніж в попередні роки, якщо взагалі його відзначали.

І тим більше приємно, що одне з підприємств нашого міста, компанія «Тур-Галичина», здобуло визнання на рівні області. Так, керівник цього приватного підприємства, депутат Трускавецької міської ради Святослав Павлечко отримав з рук голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка подяку за внесок у розвиток підприємництва області та перемогу в обласному конкурсі в номінації «Краще мале підприємство Львівщини». Вітаємо!

Fight Party в Трускавці

У Трускавці, в РЦ «Міленіум», 21 вересня о 23.00 відбудеться Fight Party. Вісім бійців у ваговій категорії 65 кг змагатимуться між собою, аж поки переможе лише один. У перервах між поєдинками глядачів чекають виступи учасниць конкурсу «Міс Бікіні-2012». Деталі – за тел. (03247) 6-94-94 та 6-94-33.

Михайла Янковського у Трускавці не допустили до слова

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Михайло Янковський під час святкування Дня Знань побував у Трускавці на святі в СШ № 1, де, до речі, навчається його онук. Та міська влада Трускавця зробила все, щоб Михайло Петрович не привітав першокласників особисто. Від влади міста у заході в СШ № 1 взяв участь перший заступник міського голови Петро Нестерівський.

Можливою причиною недопущення Михайла Янковського до слова є той факт, що він ввійшов до складу ініціативної групи «За відновлення пам’ятника Івана Франка».

Нагадаємо, що під час святкування Дня державного прапора у Трускавці ведуча заходу оголошувала «Разом з нами відзначає День прапора кандидат від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Роман Ілик», а під час відзначення Дня Знань у трускавецьких школах оголошувалися подяки окремим кандидатам в народні депутати. Ситуація із недопущенням до слова заступника глави Львівської ОДА є скандальною та показує активне втручання міської влади Трускавця у виборчий процес та поділ кандидатів на «своїх» та «чужих». Адже владі не звикати – вона вже на «своїх» та «чужих» поділила всіх – і депутатів, і підприємців, і журналістів, і фактично всю трускавецьку громаду. Бо всі ми – «чужі», котрі заважаємо розграбовувати місто «своїм».

На Дискусійному клубі – перші дебати між кандидатами

Як повідомив «Трускавецькому віснику» ведучий Дискусійного клубу в Дрогобичі Анатолій Власюк, у четвер, 6 вересня, чергове засідання Дискусійного клубу пройде у форматі дебатів між кандидатами в депутати по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Миколою Тустановським та Святославом Грабовським. Початок – о 15.00. Натомість у Львові пройдуть дебати між кандидатами Ігорем Курусом та Михайлом Задорожним, інформує наше джерело.

 

Виконком не відбувся через відсутність кворуму

Засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради, заплановане на вівторок, 4 вересня, не відбулося через відсутність кворуму. Нагадаємо, що окрім жителів Трускавця, до складу виконкому належать мешканці Червонограда та Дрогобича. Цілком можливо, що відсутність кворуму – не якась провокація, а чистий збіг обставин.

Російські політтехнологи Козира тепер працюють на Ілика?

Як інформує наше джерело, політтехнологи із Санкт-Петербурга Дмитро та Павло, котрі працювали на Руслана Козира в його передвиборчій кампанії 2008-2010 років, на даний час перебувають на території України. Росіян бачили на масових заходах у Трускавці, Бориславі, Стебнику та Дрогобичі. Оскільки Руслан Козир є представником «Фронту змін», то не виключено, що саме він запропонував послуги російських технологів кандидату від об’єднаної опозиції Роману Ілику. Таким чином, «рука Москви», котра привела до влади антиукраїнську владу у Трускавець, просуває тепер до українського парламенту «батьківщинівця». Перефразовуючи Василя Симоненка, скажемо: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки «Батьківщину».

Цікаво, чи цікавилися фактом перебування цих російських громадян на нашій території та їхній вплив на виборчі процеси в СБУ? Адже не виключено, що за посередництвом міського голови Трускавця здійснюється шпіонаж на користь іноземної держави.

Чи є зрушення на краще в Дрогобицькому університеті?

З приходом на посаду ректора Дрогобицького ДДПУ імені Франка Надії Скотної є певні зрушення на краще. Так, в зв’язку з переведенням факультетів із Трускавця та Самбора до Дрогобича вдалося зекономити значні кошти, які пішли на розвиток університету, зокрема і на ремонт ряду аудиторій на різних факультетах. Виважена політична позиція та стриманість у кадрових рішеннях теж забезпечують стабільність у Франковому вузі. Проте цю стабільність опоненти діючого ректора, котрі не можуть змиритися з тим, що колектив надав перевагу Надії Володимирівні, називають застоєм, а навіть «загниванням». Надії Скотній дорікають, що вся стара гвардія залишилася на керівних посадах і нема жодних зрушень у боротьбі з корупцією, а також немає оновлення в кадрах, «свіжої крові». Дорікають їй і те, що не прислухається до розумних порад так званої «середньої ланки», до якої відносять ряд добре знаних викладачів. Недобір студентів на двох факультетах також ставлять у вину діючому ректору ДДПУ, як і непрозорість розподілу вибитих місць державного замовлення, котрі все ж Надія Володимирівна зуміла відстояти для університету, щоб ці місця не повертати до Києва. Отже, вороги не дрімають і не виключено, що вже в цьому навчальному році після закінчення виборчих перегонів знову розпочнуться атаки на наш університет. Адже комусь дуже вигідно мутити та в каламутній воді пробувати ловити рибку, тобто робити собі дивіденди на скандалах.

Друга прес-конференція Миколи Лагодича

У п’ятницю, 7 вересня, кандидату  депутати по 121 Дрогобицькому одномандатному округу Микола Лагодич проведе свою другу передвиборчу прес-конференцію для журналістів. Початок – о 15.00.

Василь Бойчук – довірена особа Ігоря Куруса

«Трускавецький вісник» вже інформував про те, що онук Івана Франка Роланд Франко став довіреною особою кандидата в нардепи Ігоря Куруса. Під час прес-конференції Ігор Курус представив своєю довіреною особою Івана Антоневчина та повідомив, що керівник фізико-математичного інституту (декан фізмату ДДПУ) Василь Бойчук

 

Фальсифікації будуть на рівні комісій?

Кандидат у депутати ВРУ Ігор Курус висловив стурбованість ситуацією з окружною комісією в Дрогобичі. Про це він заявив під час прес-конференції 4 вересня. Окрім того, що до складу комісії ввійшли люди з незнаних у нас, в Галичині партій, є ще один момент, який турбує кандидата. «Всі технічні працівники, тобто, люди, які будуть вводити в базу даних результати виборів, є від однієї політичної сили», - зазначив Ігор Курус і додав: «Я звернувся до колег по нещастю, моїх опонентів, щоб спільно протистояти махінаціям».

Микола Гук подарував школі портрет Франка, зустрівся з Левком Лук’яненком та побував на Літургії в Бориславі

 

Як інформує прес-служба кандидата в депутати Миколи Гука, 1 вересня, у День знань Микола Гук побував на урочистій лінійці в загальноосвітній школі № 1 ім. Івана Франка м. Дрогобича. У своєму виступі кандидат у народні депутати України побажав усім школярам, їхнім батькам, педагогам міцного здоров’я, радості у житті та мудрості. Він наголосив: «Тішуся, що ця школа, її прекрасний педагогічний колектив дасть добрі знання і моєму сину, і вашим дітям, виховуватиме їх патріотами України. Тішуся, що за час перебування на посаді міського голови мені вдалося заробити кошти і вкласти їх в ремонт покрівлі, фасаду, спортзалу цієї історичної Рідної школи. Обіцяю, що ставши народним депутатом, доб’юся державного фінансування і для поточного, і для капітального ремонту шкіл України». Микола Гук вручив директору школи Ользі Василівні Лужецькій портрет Івана Франка.

Також 1 вересня відбулася зустріч Героя України, багатолітнього політв’язня Левка Лук’яненка з кандидатом в народні депутати України Миколою Гуком. Левко Григорович запевнив свого молодого побратима, що підтримує його боротьбу і словом, і ділом, особисто відвідає Дрогобиччину в жовтні та звернеться до громад міст і сіл регіону зі словами підтримки на адресу Миколи Гука як людини, що все своє життя вірно і жертовно служить українському народу.

А вже наступного дня, 2 вересня, Микола Гук і члени його передвиборчого штабу побували на святкуванні 625-ліття м. Борислава. Разом з тисячами бориславців та гостей міста нафтовиків вони молилися на Божественній Літургії, яку відправляли Папський нунцій, архієпископ Томас Едвард Галліксон, єпископи Ярослав Приріз, Михаїл Колтун, Тарас Сеньків та більше 20 священників УГКЦ Самбірсько-Дрогобицької єпархії; взяли участь у відкритті та освяченні величної фігури святої Великомучениці Варвари, покровительки нафтовиків. Під час урочистих члени команди Миколи Гука розповсюдили більше двох тисяч примірників газети «Громадянська Українська Коаліція».

Власна інформація

Вихованці Нагуєвицької школи-інтернату святкували День знань з подарунками від міліції

Вихованці Нагуєвицької школи-інтернату зустріли перший навчальний день з великою радістю. Адже, з нагоди Дня знань їх з подарунками відвідали працівники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю та Дрогобицького міськвідділу міліції. Люди у формі ніколи не забувають про вихованців цього інтернату, які є їхніми підшефними. І цього разу, з нагоди Дня знань правоохоронці побували у Нагуєвицькій школі-інтернаті Дрогобицького району Львівської області.

Цьогоріч на свято Першого дзвоника зібралось 130 вихованців навчального закладу. Почесну місію привітати дітей та вручити їм подарунки було делеговано співробітникам - підполковнику міліції Михайлу Теслі (УДСБЕЗ) та майору міліції Олегу Тишинському (Дрогобицького міськвідділу міліції)

На святковій лінійці вишикувалось два десятки першачків, які вперше переступили поріг школи-інтернату. Свій шлях дорогою знань вони розпочали зі спільної молитви. Після урочистої лінійки кожна дитинна отримала подарунок – шкільне приладдя, солодощі та фрукти.

У розмові з директором цього навчального закладу – досвідченим педагогом Ігорем Степановичем Роскіпом, який більше 38 років присвятив педагогічній роботі, пригадалась доля відомих на сьогодні випускників Нагуєвицької школи-інтернату.

З неабиякою гордістю Ігор Степанович розповів про талановитого учня, а нині вже керівника бригади будівельного підприємства - Артема Безшкідняка, який, закінчивши Стрийський художньо-професійний ліцей, знайшов свою стежку на життєвих дорогах. Різьблені твори цієї людини і досі прикрашають стіни рідної школи-інтернату. Пригадалась також випускниця закладу – Олена Токарєва, а нині - перспективний художник… Попри спогади були обговорені проблемні питання, з якими доводиться зіштовхуватись у щоденній педагогічній роботі закладу.

Що ж, воістину доля посміхнулась вихованцям дитячого будинку, коли в них вперше з’явились люди в міліцейських одностроях. Обділені батьківською увагою, вони стали потрібними правоохоронцям, які вболівають зараз за них, як за рідних синів і доньок!

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами УДСБЕЗ ГУ МВС України у Львівській області)

Ігор Курус: «Відверта брехня буде оскаржуватися в суді»

Про Ігоря Куруса, кандидата в депутати Верховної ради України по 121 Дрогобицькому мажоритарному виборчому округу, на «Трускавецькому віснику» є багато інформації. І причин цьому є декілька. Це і плідна співпраця з тижневиком «Каменярі», головним редактором якого є пан Ігор, і та велика кількість добрих справ, які робить даний кандидат. Спокійний та усміхнений, впевнений та наполегливий, він являє собою приклад сильного політика.

Але на прес-конференції, котру Ігор Курус провів 4 вересня, видно було, що навіть його «дістали» опоненти та провокатори, котрі кожен раз намагаються підсунути свиню. І те, що Ігор Курус став об’єктом чиїхось брудних політтехнологій, зовсім не дивно, адже рейтинги у нього досить високі, що показали нещодавні соціологічні опитування.

«Заяви, що вбори будуть брудними, почали справджуватися», - зазначив кандидат і за приклад навів те, що його вже називають «регіоналом», «тушкою», хоча в Партії регіонів він ніколи не був і фактично за все своє життя був членом тільки однієї партії «Реформи і порядок» (з 1998 по 2012). Йому закидають дружбу з Каськівим і Ігор Курус не заперечує свого знайомства з очільником «Пори». Та й як заперечити, коли Ігор Федорович займав високі посади в Києві, був членом Національної ради з питань телерадіомовлення, активно займався проектом «Відкритий світ», котрий, на думку кандидата, є проектом позитивним. Але знати Каськіва не означає бути якимось його засланим «козачком». Зі свого досвіду скажемо, що ж автор цих рядків знає Руслана Козира, але це не означає прихильності козирним ідеям та методам.

Отже, окрім превентивного звинувачення в тому, що пан Курус стане «тушкою», є й інші – нібито тиск на TVi, що саме через п. Куруса в цього телеканалу забрали ліцензію. Ігор Курус не заперечує, що коли телеканалом володіли два російські олігархи Гусинський та Кагаловський, тоді він дійсно мав певні застереження стосовно цього телеканалу. Але в час, коли Ігор Курус був членом Національної ради, ліцензію телеканал отримував, а позбавили його її досить недавно. Але болять Ігоря Куруса не так звинувачення Миколи Княжицького, як іншого Миколи, його друга (чи екс-друга, навіть не знаємо, як буде правильно) – Томенка. Ігор Курус есемескою «подякував» віце-спікеру за «теплі» слова, якими той його «облив» під час зустрічей. Які підстави називати людину «тушкою», коли вона ще не була в парламенті? І чи має моральне право бютівець так говорити, коли «Батьківщина» «випродукувала» понад півсотні істинних тушок?

Слова «самовисуванець» Ігор Курус намагається уникати, віддаючи перевагу словосполученню «незалежний кандидат». Саме незалежні кандидати, на думку І. Куруса, більше зможуть зробити для краю, головним досягненням в рік якого зараз називають «збільшення поголів’я худоби на 8 штук». Сам незалежні від партійних ігрищ депутати зможуть подбати про стратегію розвитку краю. А «поруки» партійних лідерів показали свою справжню вартість у ситуаціях з нашими попередніми депутатами Олександром Лавриновичем (за нього ручився В. Чорновіл) та Петром Димінським (ручився В. Ющенко). Тому ці «поруки» пан Курус цінить так само «високо», як і обіцянки зробити Дрогобицький університет Національним чи «сприяти розвитку спорту, культури, економіки» тощо. Втім, кандидат обіцяє у випадку перемоги примкнути саме до теперішньої опозиції, щоб ця опозиція стала владою.

«В Галичині триває економічний та культурний геноцид», - заявляє Ігор Курус і говорить про те, про що всі ми знаємо – про відсутність у селах дитячих садочків, аптек, про занепад сільського господарства та і села в цілому. Тому задля відстоювання інтересів Галичини претендент на депутатський мандат пропонує в майбутньому парламенті ініціювати створення Галицького демократичного кола – на зразок того, яке діяло в австрійському парламент та стояло у витоків творення ЗУНРу. Очевидно, що на даному історичному етапі не йде мова про якесь від’єднання Галичини, адже опоненти можуть і таке закинути Ігореві Курусу, як закидають йому московських політтехнологів чи утримування технічного кандидата Миколи Гука. Від перших і від другого Ігор Курус категорично відхрещується і це зрозуміло – навіщо йому плями на власній репутації. Але те, що серед 21 кандидата є 5-6 тих, які працюють виключно на Партію регіонів, він не виключає. Не дивно, коли провладні сили атакують кандидата, але коли це роблять «демократичні», то з цим змиритися непросто.

«Відверта брехня буде оскаржуватися в суді», - зазначив Ігор Курус, додавши, що його юридична служба вже над цим працює. Але різні плітки, натяки, недомовки та і просто висмикування слів з контексту роблять свою справу і дехто з виборців може повірити, що Курус – «засланець» з Києва, «парашутист Каськіва» чи «темна конячка від Партії регіонів». Ігор Курус тут у делікатній ситуації, бо переважно такі інсинуації мусуються з подачі об’єднаної опозиції «Батьківщина», а вона зараз узурпувала роль священної корови, про котру можна говорити або тільки добре, або нічого. І навіть якщо всі ці брудні технології спрацюють і до влади прийде інший, для Ігоря Куруса це не буде трагедією, адже зайнятися є чим. Бо для нього головне –дотриматися обіцянки, яку він дав своїй мамі Євгенії, коли та сказала: «Синочку, дивися, щоб люди не плювали мені в спину». І він цієї обіцянки дотримає – в цьому Ігор Курус впевнений на всі сто.

Володимир Ключак

До теми. «Закликаю зупинити «брудні» виборчі технології», - Ігор Курус

Україна ще ніколи не переживала таких виборів. Уже на старті виборчого процесу, зокрема, при формуванні ОВК, можна говорити про кричущі порушення. Процедура жеребкування, яка була застосована цього року, призвела до того, що в окружні виборчі комісії потрапили одіозні шовіністичні проросійські організації, які сповідують відверте українофобство та імперський реваншизм. Серед них «Русскій блок», «Русскоє єдінство», «Партія анархістів України» і тому подібні маловідомі угруповання. Можна зробити висновок, що окружні виборчі комісії створювалися спеціально для фальсифікації результатів виборів і узурпації влади в країні Партією регіонів та її сателітів. Реальність показує, що окружною виборчою комісією замість голови ОВК, представника ВО «Батьківщина», чомусь керує представник Партії Регіонів.

Тому я вирішив звернутися до всіх учасників виборчого процесу: давайте разом зупинимо узурпацію дільничних виборчих комісій партією Регіонів. Я закликаю учасників виборчого процесу  у Дрогобицькому окрузі до діалогу та  напрацювання спільної програми дій щодо захисту результатів виборів. Кандидат у депутати Ігор Курус звернувся до своїх опонентів з пропозицією про проведення круглого столу.

Ще однією особливістю цих виборів є той факт, що ВО «Батьківщина» намагається забарвити їх виключно у два кольори: чорний та білий, монополізувавши право на опозицію до партії влади. Незалежний кандидат в Народні депутати нікому не вигідний. «Мене поливають брудом представники Об’єднаної опозиції, звинувачуючи дружбою з Каськівим. Щодо «дружби» з ним, то кожного освітянина можна звинуватити такою ж «дружбою» з Табачником, бо усі освітяни виконують доручення поки діючого міністра освіти. Так і я виконував доручення Каськіва, працюючи у Національному проекті «Відкритий світ», який вважаю найкориснішим проектом для України. Буквально вчора з’явилася інформація, що Владислав Каськів критикує мене, як колишнього керівника Національного проекту «Відкритий світ», за участь у виборах. Знайомі і друзі, які зі мною співпрацювали у Києві, все частіше розповідають, що до них звертаються незнайомі люди з проханням «підкинути» будь-який компромат на мене. Працівники міліції розшукують людей, які б посвідчили, що вони незадоволені співпрацею з Ігорем Курусом. Виглядає на те, що маховик застосування «брудних» технологій набирає все потужніших обертів. Коли мене оберуть до парламенту, я відстоюватиму інтереси краю та чинитиму спротив антиукраїнській політиці влади. Тому я є незручним і для Партії регіонів і для опозиції» - заявив Ігор Курус.

«Наприклад, коли я працював в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення (2005 - лютий 2010 року) канал TVI ще не був опозиційним і, на відміну від заяв Княжицького, отримав ліцензію. Треба також сказати, що  я домігся переведення усіх радіостанцій та телеканалів на українську мову, організував виключення з ефіру російські канали РТР та ОРТ, розробив стратегію впровадження цифрового телебачення та реалізував пілотні проекти в Одеській і Київській областях» - повідомив Ігор Курус.

Що стосується Дрогобиччини – Ігор Курус розробляє економічний документ «Стратегія розвитку краю», який є програмою відновлення економічного потенціалу регіону, створено Фонд розвитку краю, який почне працювати після виборів. Ігор Курус допоміг у виданні книжок «Дрогобиччина: свідки епох», «Франкознавчі студії», організував проведення дитячих літературних конкурсів «Стежками Каменяра», побудував у Стебнику стадіон, започаткував футбольні турніри, надав допомогу футбольним командам району. Це – далеко не повний перелік добрих справ, які вже зроблені Ігорем Курусом. У передвиборчій програмі передбачає супроводження судових позовів до Росії щодо фінансової компенсації особам (спадкоємцям), яких було відправлено на каторжні роботи та особам (спадкоємцям), які втратили годувальника через репресії сталінського режиму, як це вже зробила Німеччина.

Прес-служба Ігоря Куруса

 

 

Живи не в проблемі, а в її вирішенні

Доброго дня, привіт всім. Мене звати Ігор і мені 43 роки. Я з радістю погодився розповісти про себе, оскільки це є дуже важливим. Чому так? Бо тільки віддаючи, я буду зберігати те, що маю сьогодні – це моя тверезість, до якої я дуже довго йшов. Розповідати в деталях як я вживав, де і з ким, займе дуже багато часу і думаю, мене розуміють ті, хто сьогодні має з цим проблему. Єдине, що хочу сказати – я дійшов до свого дна і відчув, що далі тупик. Далі так жити я не можу.

Мені неодноразово приходилося бувати в медичних закладах, в місцях позбавлення волі, звертатися за допомогою до психологів, терапевтів, їздив до знахарів, спілкувався з представниками духовенства. І що? Абсолютно нічого. А чому? Відповідь дуже проста – я в них бачив спасіння і розрахунок на їхню роботу зі мною. Найважливіше, що не бралося до уваги – це я мав робити сам. Відразу хочу доповнити – я не можу нічого поганого сказати про цих людей, оскільки вони добре робили свою справу. Але проблема була не в них, а в мені.

Так тягнулося до 2007 року. Не знаю, хто сказав, але це є правда: «Бог діє через людей». Я зустрів свого товариша, який прийшов до мене додому – він бував зі мною «біля пекла». Але те, що я бачив, ніяк не говорило про це. Він був тверезий і зовнішній вигляд це доповнював. Я без вагань йому повірив. Це був мій шанс і я ним скористався.

Мені довелося взяти участь в процесі реабілітаційної програми Центру «Назарет», який очолює о. Ігор Козанкевич. Також в «Назареті» в той час працював Турчик Хосе Йосипович. Сьогодні я завдячую їм, бо власне з Центру почалися мої кроки в одужанні, які мене привели до спільноти Анонімних Алкоголіків (АА). І перша конференція Анонімних Алкоголіків в Дрогобичі була проведена з їхньою допомогою.

АА – це товариство таких самих людей, як я і ми ділимося своїм досвідом, допомагаємо іншим і в такий спосіб зберігаємо свою тверезість, для якої також потрібна праця над собою. Я завжди розповідаю цікаву історію на рахунок праці.

Для чого людина ходить на роботу? Багато можна почути причин, але гроші – це головна мотивація. І це правда. Гроші потрібні всюди. Якщо я працюю добре, відповідно мені платять. А коли я не йду до роботи день, другий, тиждень, то мені спочатку дають попередження, а коли не допомагає – звільняють. Так само виглядає з тверезістю. Я маю кожен день працювати над собою, над своєю тверезістю і не забувати, що я – хвора людина. Бо алкоголізм – це хвороба: хронічна, прогресуюча, невиліковна і смертельна. Дуже цікавий момент – там гроші, тут тверезість і що є важливіше? Звичайно, друге. Бо коли я п’яний, що відбувається зі мною і з моїм заробітком? Добре, коли приходиться платити грішми, погано, коли я розраховуюсь здоров’ям, свободою, або життям.

Сьогодні моє життя кардинально змінилося. Програма Анонімних Алкоголіків надала мені можливість зустрітися з собою. Я бачу себе, яким я був і яким я став. Мої рідні і друзі повернулися до мене обличчям, хоча вони й не відверталися, я сам це робив. Можна багато описувати ті плюси, які є на нині, але найважливішим залишається те, що я тверезий і маю можливість допомагати іншим людям. Не агітую, не нав’язую – це справа кожного особисто. Якщо чуєшся в проблемі, відповідь – з теми нашої конференції –  «Живи не в проблемі, а в її вирішенні».

Конференція Анонімних Алкоголіків «Живи не в проблемі, а в її вирішенні» відбудеться 15-16 вересня в м. Дрогобич по вул. Шевченка, 29/1 (Центр душпастирства молоді СДЄ УГКЦ), поч.. о 12.00. Попереднього запису для участі в конференції АА не потрібно.

Також хочу повідомити, що в м. Трускавці діє група АА «Шанс». Адреса: вул. Данилишиних, 62, каб. 306 (ІІІ-й поверх поліклініки); вівторок та п’ятниця: 16.00 – 17.30. Тел. 093-81-53-908; 096-565-07-02.

Ігор, анонімний алкоголік

Подбайте про охорону своїх квартир

 

Трускавецький відділ міліції повідомляє про те, що останнім часом у Трускавці почастішали квартирні крадіжки. Тож хотілося б застерегти мешканців міста, що захист їх житла та майна від посягань злодіїв у першу чергу залежить від них самих. Квартирні крадіжки на сьогоднішній день є однією з найактуальніших проблем не тільки Трускавця, але й інших міст Україні. Треба відзначити, що під час літніх відпусток кількість крадіжок значно збільшується.

За статистикою, переважна більшість крадіжок відбувається саме в денний час: з 9-ї до 12-ї години. Крадіїв цікавить лише відсутність господарів та можливість легкого проникнення в житло. Засоби проникнення до квартир різноманітні: пошкодження замків або вікон, підробка ключів до вхідних дверей, проникнення через відкриті балкони.

Працівники Трускавецького міського відділу міліції здійснюють усі необхідні відпрацювання, щодо викриття злочинних дій. Так, уже за період 2012р. ними розкрито дев’ятнадцять квартирних крадіжок, Але таких випадків у цьому році сталося на 14 більше, ніж за такий же період торік.

У той же час, шановні трускавчани, ви можете запобігти цьому лихові як у себе, так і у своїх сусідів. Для цього, перш за все, не треба жити за принципом «моя хата скраю». По-друге, треба посилити пильність, бути уважним до тих осіб, які викликають у вас підозру, які без причини бродять біля вашого будинку, заходять у під’їзд. Тому, коли бачите незнайомих чи підозрілих людей у вашому дворі, а вони можуть бути пристойно вдягнуті, під’їжджати на престижних автомобілях, звертайте передусім увагу, хто саме заходить до під’їзду, а також звертайте увагу чи не мають слідів пошкодження замки вхідних дверей квартир та вічок, чи не прикриті зайвими предметами вічка вхідних дверей квартир:

Якщо ви помічаєте підозрілих осіб, що намагаються увійти до вашого під’їзду, або коли біля квартир мешканців ви бачите не власника, а особу, яка не викликає довіри – не намагайтеся самі щось вирішити. У таких випадках одразу телефонуйте у Трускавецький відділ міліції за тел. 102 (з мобільних телефонів безкоштовно). Будь-яка інформація може виявитися дуже важливою і своєчасною, тому не бійтеся помилитись. Правоохоронці з’ясують, ким саме є особи, які викликали у вас підозру.

Пам’ятайте, що досить часто злодії-квартирники, оглянувши підходи до об’єкту, відмовляються від своїх намірів, якщо для них виникає будь-яка перешкода. Перешкодити злодієві вчинити задумане допоможе вчасно проведена профілактика. Аби вашу квартиру не обрали для злочину, пропонуємо поради:

- перевірте надійність замків вхідних дверей;

- на вікнах квартир, розташованих на першому поверсі, обов’язково встановіть металеві ґрати;

- не поспішайте відчиняти двері, доки не переконаєтесь, що до вас прийшов хтось зі знайомих. Вхідні двері мають бути обладнані вічком та запобіжним ланцюжком. Завжди користуйтеся ними;

- установіть яскраве освітлення перед вхідними дверима. Це дозволить вам розгледіти обличчя відвідувача. Якщо ви надовго їдете з дому, відмикайте телефонний апарат та повертайте регулятор дзвінка вхідних дверей на мінімум, залишайте голосно увімкнене радіо;

- навчайте дітей, яких залишаєте на якийсь час дома самих, аби вони не відчиняли нікому двері;

- найбільш певним захистом для вашої оселі залишається сигналізація. Не заощаджуйте грошей на її встановленні, адже зазвичай сума викрадених речей набагато перевищує суму вартості охоронної системи.

- не дуже надійтеся на надійність метало-пластикових вікон, - вони є найлегшою перепоною для крадіїв. Їх відкривають навіть без слідів пошкодження. Такий факт мав місце і в Трускавці. Мешканка однієї із квартири, що знаходиться на першому поверсі, прийшовши до дому, виявила факт проникнення в їх квартиру через металопластикове вікно, яке зловмисники відкрили без будь-якого шуму, що навіть сусіди, які живуть поряд, нічого не чули.

Отже, аби не поповнити числа обікрадених, повсякчасно пам’ятайте про хитрощі та підступність злодіїв – квартирників. У випадку довготривалої відсутності звертатись до сусідів, щоб приглядали за вашим житлом, а для професійного захисту вашого житла користуватися послугами Державної служби охорони при МВС України, яка здійснює професійний захист житла та майна громадян.

Роман Хромяк, лейтенант міліції Трускавецького МВ ГУМВСУ

Сповідь

 

Я, як і людина, не пам’ятаю моменту свого народження. Тепер люди говорять, що мені 27-28 років, але на той час я себе не пам’ятаю. Звати мене звичайний дев’ятиповерховий будинок з трьома під’їздами, але прізвище в мене героїчне: Данилишиних, 9. Чіткі моменти свого існування почали відбиватися в моїй пам’яті десь у роки 2-3. Велика юрба дітей щодня бавилася біля мене. Влітку – велосипеди, «пекаря» і, як тоді називали діти, «класікі». Взимку – коньки, санки, хокей. А тепер втікають діти на майданчик школи, який чомусь стоїть обгороджений сталевою огорожею. Від кого цей майданчик ховається, від дітей? Так і хочеться крикнути від болю : «Поверніться до мене. Я ще буду хорошим. Біля мене відремонтують дорогу, полагодять дах та під’їзди, будуть чистими та сухими підвали!».

Дорослі вечорами гомоніли під вікнами мене – молодого і красивого. З цілодобовою гарячою та холодною водою. З безперервним теплопостачанням, з сухими підвалами. Батьків моїх вже нема. На їхньому місці я. Але прислухаючись до розмов мешканців моєї рідної вулиці, я дізнався, що тут жили мої батьки. Маленькі, згорблені, вкриті соломою, а пізніше і шифером. Кругом все цвіло, пахло, черешні одна перед одною хвалилися своїми ягідками. Гілочки дерев хилилися від вишень, сливок, черешень, яблук. А тепер я – красивий дев’ятиповерховий. Не було коли відпочити. Все гомоніло, бігало, ходило.

Пройшли роки. Я ще не дуже старий як на мене. Але вже нема того, що було колись. Дощик капає на мене, тихенькими струмочками тече по під’їздах та мирно затікає в підвали, а ще ті нехороші труби в підвалах не дають мені бути в теплі та бути сухим. Автомобілі понищили мій тротуар. Поодинокі вантажні машини човгають біля мене, завозячи продукти в магазин, що співіснує зі мною. Чому я такий невдалий? Чому я Богом забутий? Може я нехрещений? Я неодноразово ставлю собі це питання. І не можу знайти відповіді. А так хочеться мати хресного, який мені допоможе, повернеться до мене. Надія є, я знаю. Він хороший, добрий, віруючий… Він зробить мене щасливим. А наразі біля мене тихо і сумно…А на душі так прикро…. За моїх мешканців, за вулицю, за місто, за державу…

 Прошу допомоги у всіх (підприємців, меценатів, кандидатів у депутати до Верховної ради, депутатів обласної та Верховної ради).

Депутат Трускавецької міської ради Чапський В. Ч.

 Обновлен 05 сен 2012. Создан 04 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником