Трускавецький вісник № 108 (487) від 17 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 108 (487) від 17 вересня 2012 р.

17.09.2012 

У номері: Інтерв’ю з сином Миколи Лагодича; Хіба це по-християнськи; Микола Гук образив журналіста; Коли і де слухати кандидатів; В Трускавці відзначають День Рятувальника; Дрогобиччина – за TVi; Рекламної продукції про Трускавець було замало; Подяка для Лева Грицака.

Новини Трускавця та регіону

Коли і де слухати кандидатів?

Згідно результатів жеребкування кандидати в депутати по Дрогобицькому одномандатному виборчому округу № 121 виступатимуть на Львівському обласному радіо та обласному телебаченні (ЛОДТРК). Постанова ЦВК від 4 вересня 2012 р. № 739 та додатки до неї визначають порядок виступів на львівському телебаченні кандидатів по Дрогобицькому округу починаючи з 4 жовтня і закінчуючи 9 жовтня. Час виступів – по 20 хвилин, з 19.00 до 19.20, з 19.20 до 19.40 та з 19.40 до 20.00.

На обласному радіо кандидати по 121 округу виступатимуть з 2 по 8 жовтня в час з 19.00 до 19.20, з 19.20 до 19.40, з 19.40 до 20.00 та з 20.10 до 20.30. Програми кандидатів та політичних партій будуть опубліковані в друкованому органі, який видає ТзОВ «Львівська газета «Вісник міста».

Микола Гук образив журналіста Руслана Цехмейстера

На офіційному сайті Громадянської Української Коаліції, від якої кандидує по 121 Дрогобицькому округу Микола Гук, виставлено відеоверсію подій пікетування штабом цього кандидата готельно-курортного комплексу «Карпати» (31 серпня 2012 року). Лева Грицака названо «яничаром Януковича» та подано інформацію, що «багато запитань по процедурі приватизації санаторію, яка була дуже не прозорою». Жодного обґрунтування цих відомостей подано не було, що фактично є образою не тільки особисто Лева Грицака, але й оздоровниці в цілому. Також у відеосюжеті його автори образили журналіста газети «Добра Новина» та оператора Трускавецького Інтернет-телебачення Руслана Цехмейстера. Пан Руслан був зображений з бандитською кепочкою на голові, а на футболці був зроблений напис «Барон Вася». Також представнику Трускавецького Інтернет-телебачення приписали «думку» «ТРК «Україна» бляха-муха». А журналіст просто виконував свій професійний обов’язок.

Тепер зрозуміло, хто є замовником та розробником найбруднішої політичної реклами та образливих картинок про місцевих журналістів, котрі час від часу появляються на Інтернет-ресурсах. Нагадаємо, що подібні «твори» використовувалися у виборах 2010 року проти кандидатів на посаду мера Трускавця Богдана Матолича та Євгена Юника. Аж тепер стало зрозуміло, звідки в цих мальованих «творів» ноги ростуть (дружина екс-мера Дрогобича працювала у виборчому штабі Руслана Козира).

Дрогобиччина – за TVi

Сьогодні, 17 вересня, у Дрогобичі відбудуться збори ініціативної групи «Дрогобиччина – за TVi». Як повідомив для «Трускавецького вісника» голова Товариства «Юрій Дрогобич» Володимир Кондзьолка, телекомпанія TVi потребує 4 мільйони гривень вже до 23 вересня, інакше вона може перестати функціонувати. Станом на п’ятницю прихильники компанії зібрали лише 240 тисяч гривень. Борг утворився внаслідок того, що каналу не повернули відшкодування за ПДВ, яке вона планувала використати для погашення своїх фінансових зобов’язань. Володимир Кондзьолка вважає TVi не опозиційним, а об’єктивним телеканалом і що Дрогобиччина має показати свою підтримку каналу TVi. «Бо питання свободи слова у нас – це теж політичне питання», - зазначає Володимир Миронович.

 

Ігор Курус завтра проводить прес-конференцію

Як інформує прес-служба Ігоря Куруса, кандидата в народні депутати по 121 Дрогобицькому одномандатному виборчому округу, завтра, 18 вересня, відбудеться його прес-конференція. Початок – о 12.00, місце проведення – редакція тижневика «Каменярі» в Дрогобичі (вул. Гончарська, 11). Контактна особа – Ольга Куц (телефон 096-406-82-18).

Рекламної продукції про Трускавець було замало

 

Як повідомив 17 вересня на понеділковій нараді в трускавецькій мерії заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський, делегація нашого міста-курорту 14-15 вересня взяла участь в Туристичному Альпійсько-Карпатському Форумі, що проходив у польському місті Жешув. За 2-3 години до закінчення Форуму рекламних матеріалів про Трускавець на експозиції вже не було, повідомив чиновник – їх розхапали. Напевно, такі ці матеріали якісні, хороші та корисні.

Міський голова Руслан Козир додав: «Та праця, котру ми здійснюємо по розвитку курорту, його популяризації, не проходить марно і бачимо вже перші плоди». Мер подякував всім «причетним до позиціонування курорту в європейській спільноті».

Перебування трускавчан оплатила польська сторона. Трускавець теж запросили на аналогічний форум в 2013 році. А 18 вересня у Трускавці проходитиме прес-тур польських журналістів.

В Трускавці відзначають День цивільної оборони (День рятувальника)

Сьогодні, 17 вересня, на понеділковій нараді в трускавецькій мерії грамотою було нагороджено начальника Трускавецького міського відділу цивільного захисту населення (структура МНС) Лучковського Миколу Васильовича. Також в День рятувальника проходить молебень на території пожежної частини Трускавця. В рамках святкувань міський голова Трускавця Руслан Козир нагороджує кращих пожежників-рятувальників міської пожежної частини на чолі з її керівником Володимиром Гординським. Мер міста побажав надзвичайникам, щоб роботи у них було поменше і надзвичайних ситуацій не виникало, а якщо вони й будуть, то щоб їх оперативно ліквідовувати. Микола Лучковський під час нагородження запевнив міського голову, що Трускавець – у надійних руках.

Власна інформація

Подяка

Хочемо висловити щиросердечну подяку генеральному директору готельно-курортного комплексу «Карпати» Леву Ярославовичу Грицаку за запрошення на святковий обід в неділю, 16 вересня. Я – інвалід І групи, моя дружина – теж інвалід, тому нам було надзвичайно приємно, що за нас не забули і запросили на святкування. Шановний Леве Ярославовичу, прийміть від нашої сім’ї найкращі побажання щастя, здоров’я, радості, успіхів та всіх благ на багато-багато років! Ми з дружиною в цей вечір помолодшали на багато років і здоров’я в нас прибавилося. Тож дякуємо, Леве Ярославовичу, за Вашу турботу.

З повагою, Василь та Тетяна Векличі, пенсіонери-інваліди, м. Трускавець

 

Програма проведення Дня туризму в Трускавці

27 вересня – Всесвітній день туризму. Всесвітній День туризму – день солідарності туристичних організацій і туристів. Його встановлення зумовлено високими темпами розвитку міжнародних туристичних зв’язків. Встановлений рішенням III генеральної асамблеї Всесвітньої туристичної організації, яка відбулась 17 – 27.09.1979 в іспанському місті Торремоліно.

Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись із щоденної буденної суєти на берег річки, у ліс, у поле або інші місця, якими так багата наша земля! Свято відзначається у більшості країн світу вже понад 20 років. У цей день проходять зльоти туристів, святкові заходи і фестивалі, присвячені туризму і туристичному бізнесу.

Ми пропонуємо вашій увазі, шановні учні та вчителі, програму проведення Дня туризму на території Будинку учнівської творчості м. Трускавець (27.09.2012, поч. о 16.00):

1. Урочисте зібрання з нагоди Дня Туризму (16.00 – 16.20).

2. Туристичні майстер-класи:

2.1. Встановлення туристичного намету (16.25 – 16.40, керівник Долик Г.Б.);

2.2. Укладання наплічника(рюкзака) (16.40 – 17.00,керівник Бляхарський О.І.);

2.3. Визначення азимуту за допомогою компасу і карти (17.00 – 17.15, керівники Добош М.Я., Гнатишин О.І., Ластовецький І.Б.);

2.4. Демонстрація велотехніки, педалювання на туристичних велосипедах, показові виступи юних велосипедистів (екстремалів і велотуристів) (17.15 – 17.40, керівник Осійчук О.Р.);

2.5. Демонстрація туристичного спорядження та елементів туристичної техніки (17.40 – 18.00, керівник Возняк В.К., Петранівський В.Л.);

2.6. Краєзнавчо-туристична пісня (розучування і виконання пісень) та виступи майстрів української патріотичної пісні (Борис Прохорчук) (18.00 – 18.30, керівники Пашкін В.О., Мартинюк Р.Я.);

2.7. Приготування та дегустація туристичного кулішу та чаю з карпатських трав (бориславські та трускавецькі пластуни, Домінко М.О.).

На туристичне свято запрошуються учні 5 – 9 кл, класні керівники, вчителі географії,історії та всіх бажаючих.

Із собою всім мати: добрий настрій, товариський дух та почуття гумору.

Дирекція Будинку учнівської творчості м. Трускавець

У Трускавці пройшли змагання допризовників

Відповідно до Положення про ХХІ спортивні ігри Львівщини серед міст та районів та плану роботи відділу сім'ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради 12-13 вересня 2012 року на базі СШ №2 та ДЮСК «Спортовець» відбулися міські змагання з багатоборства допризовної молоді, на яких 3 місце з командному заліку зайняла СШ № 3 (тренер Салань Є. П.), 2 місце – СШ № 1 (тренер Макар І.П.), 1 місце – СШ № 2 (тренер Долик Г.Б.).

В особистому заліку 3 місце зайняв Ярослав Ходак (СШ № 2), 2 місце – Денис Федьків (СШ № 1), 1 місце – Богдан Старовий (СШ № 2).

По окремих видах змагань перемогу отримали: Денис Федьків – плавання, Ярослав Савчин – (СШ№1) – підтягування на перекладині, Богдан Старовий (СШ № 2) – біг 100 метрів, Михайло Пістоляк (СШ № 3) – біг 3 км, Богдан Старовий – метання гранати.

Інформація Будинку учнівської творчості м. Трускавець

Ігор Курус: Партії Регіонів не вдалося отримати ту кількість спецдільниць на Дрогобиччині, на яку вона розраховувала

 

У Львівському окружному адміністративному суді завершилося судове засідання, на якому було розглянуто позов кандидата у народні депутати України Ігоря Куруса у Дрогобицькому окрузі №121. Ігор Курус оскаржував постанови Окружної виборчої комісії цього округу, ухвалені 11 вересня, щодо утворення спеціальних виборчих дільниць на тимчасовій основі у санаторно-відпочинкових закладах смт. Східниця та с. Модричі. Як повідомив юрист Олександр Стефюк, котрий представляв інтереси Ігоря Куруса у суді, позов було задоволено частково: утворення шести спецдільниць суд визнав незаконним через те, що площа приміщень не відповідає нормам, які вимагаються згідно «Закону про вибори народних депутатів». Одну дільницю таки буде утворено – в оздоровчому закладі «Зелений Бір» у Східниці.

«Нам вдалося зупинити плани Партії Регіонів щодо створення потужного підґрунтя для фальсифікацій на Дрогобичині, - зазначив Ігор Курус. – Нагадаю, що провладна партія кілька днів тому програла позов проти виконкому Трускавецької міської ради, у якому вимагала відкрити у місті-курорті 72 тимчасові виборчі дільниці».

Прес-служба Ігоря Куруса

 

Олег Панькевич взяв участь в панахиді на могилі Січових стрільців та повстанців у Сколівському районі

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич взяв участь у поминальних заходах біля братської могили Січових стрільців, воїнів УПА та жертв репресій на горі Бренів, що в селі Орів Сколівського району. Щороку третьої неділі вересня на цьому місці відправляють панахиду та запалюють ватру пам’яті за загиблими в боях та страченими режимом.

У 1914 році на горі Бренів було поховано 38 Українських січових стрільців. У 1939 році на цьому місці додалися поховання жертв польського терору з Орова та Ямельниці, над братською могилою насипали курган. У 1941 році на горі перепоховали останки орівчан, замордованих в тюрмі НКВД в Дрогобичі.

У радянські часи могилу зрівняли з землею. У 1989 році Бориславський «Меморіал» та Дрогобицьке Братство УПА розпочали відновлення могили. Зараз на цьому місці споруджено капличку Пресвятої Богородиці. У 2006 році на каплиці встановлено меморіальну таблицю, присвячену президентові УГВР Кирилові Осьмаку. Зараз у могилі поховано 79 осіб.

Прес-служба Львівської обласної ради

Шахрай за сувенірні гроші купив для коханої сир і молоко

 

Дільничні інспектори Трускавецького райвідділу міліції затримали 52-річного чоловіка, який за сувенірну купюру номіналом 200 гривень купив у бабусі сир та дві пляшки молока.

Жінка-продавець домашньої продукції навіть не зауважила, що гроші не справжні, а тому дала зловмиснику молочні продукти і решту, яка залишилась з 200 «гривень». Того ж дня пенсіонерка пішла до магазину аби купити хліба. Але коли бабця хотіла розрахуватись за придбаний товар і дала продавчині зароблені 200 гривень, то остання розсміялась, сказавши, що «за такі гроші нічого не купують». Тоді старенька і зрозуміла, що продала сир та молоко шахраєві. 

«До нас звернулась пенсіонерка і розповіла, що чоловік купив у неї молочні продукти. Розрахувався невідомий купюрою номіналом 200 гривень. Оскільки пенсіонерка дуже поспішала, то не звернула уваги, що гроші - несправжні. За «гарячими слідами» ми затримали зловмисника», - розповів Олександр Вербенець, начальник СДІМ Трускавецького МВ. Як виявилось, для правоохоронців зловмисник вже добре знайомий. Його неодноразово притягували до відповідальності за крадіжки. Усі злочини він скоював заради жінок. Так було і цього разу. Чоловік хотів приготувати для співмешканки вечерю, але, чому пішов купувати продукти за сувенірні гроші, пояснити не зміг. Зараз вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого статтею 192 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою) Кримінального кодексу України.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області, www.milicia.lviv.ua

 

 

Петро Писарчук: «Скажімо собі правду – Галичину нищить не Партія регіонів, а місцева «еліта»

/Звернення народного депутата України до виборців Львівської області/

Чим ближче до виборів, тим більше запитань у виборців, що буде після них. Допустимо, що малоймовірно, переможе об’єднана опозиція. Кого вона об’єднала? Всіх тих, хто вже був об’єднаний під брендами «Наша Україна» і «БЮТ», і прийшов до влади у 2004 році. Що з цього вийшло – відомо всім. Клянуть один одного, звинувачують у всьому Ющенка, але мовчать про свій основний гріх – не зуміли вони стати цією командою, котра заради України готова поступитися власними амбіціями.

Не буде їм прощення, бо потоптана віра людей в ці європейські ідеали, що проголошувались на Майдані.

Ми зробили серйозний відступ у формуванні сильного, здорового громадянського суспільства. Сьогодні всі ці збанкрутілі політики зі своїми маргінальними партійками, що сидять на утриманні не завжди проукраїнськи налаштованих олігархів, знову засівають Україну неправдою та агресією. Не заради України вони змінили собі вождів чи пробують нав’язати суспільству нових кумирів. Таким чином вони сподіваються залишитись біля владного корита. І як би вони не кляли Партію регіонів, але саме ця ще далеко не досконала політична сила, об’єднала їх, бо демонструє протягом тривалого періоду прагматичні, реалістичні кроки до вирішення тих питань, що стоять на шляху розвитку нашої держави.

У Партії регіонів зроблено немало помилок, за котрі її слід критикувати, але не опозиції. Взяти хоча б відомий мовний закон, який так дружно підтримало немало народних депутатів, що пройшли у парламент за списками нинішньої опозиції. Тому лицемірите, брати мої, бо якби не цей закон, з чим би Ви йшли на вибори? Тому подякуйте Партії регіонів за те, що дала Вам можливість красуватись на біл-бордах з пов’язками як Ви любите і захищаєте державну мову. Але далі пов’язок діло не йде, бо підтримка рідної мови потребує не тільки поваги до інших мов, але і значно більше фінансових ресурсів, ніж на пов’язки.

Давайте дійсно, незважаючи на політичні уподобання, не будемо витрачати грошей на взаємне поборювання, а зробимо від Львова подарунок Севастополю і збудуємо методом народної будови хоча б одну гарну українську школу. Але не так, як вже будували в Києві за попередньої влади лікарню  майбутнього.

От таких невеликих, але спільних кроків потребує сьогодні наша держава. Як і розуміння того, що хто б не переміг на виборах, відповідальні політики мають враховувати в першу чергу позицію тих, хто за них не голосував. Саме такий принцип продемонстрував Президент Віктор Янукович та Уряд, коли рятували Львів від європейської ганьби. Адже в 2010 році Львів дійсно був на грані виключення зі списку міст, що прийматимуть Євро-2012.

Незважаючи на політичні уподобання, відповідальні політики з врахуванням тої непростої економічної ситуації, що є в Європі, повинні сказати правду собі і людям, що Україні вдалося уникнути  тих безрадісних сценаріїв, які розвинулися в деяких європейських країнах, хоч у 2009 році ми були за крок до банкрутства.

Тільки дуже упереджена або необізнана людина може заперечувати, що за останні два роки в забезпеченні незалежності української економіки від російського газу зроблено більше, ніж за попередні двадцять. Вже з наступного року Україна вдвічі зменшить закупівлю російського газу. Під керівництвом Президента розгорнуті масштабні проекти по розвідці і видобуванню газу в шельфі Чорного моря, спільно з Туреччиною розгортається будівництво терміналу зрідженого газу, ще трішки і ми станемо однією із не багатьох енергонезалежних держав світу. А це ключове питання нашої незалежності в майбутньому.

Що стосується сільського господарства, то поволі і на Галичині закинуті роками землі починають працювати на людей і державу.

Хто б сьогодні не переміг на виборах, перед ним стоятимуть непрості виклики і навіть найталановитіша опозиція одним махом їх не вирішить. Бо для того, щоб їх вирішувати, в першу чергу потрібна злагода і терпимість, зріле громадянське суспільство, яке буде делегувати у владу людей фахових, державників, що мають непоборний імунітет до корупції. Жодні контролюючі органи не замінять громадського контролю за владою. А тому нам спільно необхідно виховувати небайдужих борців з безчинствами чиновників незалежно від їх партійної приналежності. Не буває злодіїв своїх і чужих. Зло є зло, і неправда немає політичного забарвлення.

Критикуючи владу за Податковий чи Митний кодекс, опозиціонери замовчують, що вони роками ці питання заговорювали і жодних рішень не приймали.

Голова львівського «Фронту змін» перш, ніж розпинатися з цього приводу, мав би запитати думку у підприємців, що платять податки, а не захищати тих, які намагаються їх обійти. Не секрет, що значна частина українського бізнесу при покровительстві місцевих державних чиновників перебуває у тіні. Для них було б добре, щоб не було жодних податкових зобов’язань. А як жити державі? Маємо розуміти, що не може бути суцільних податкових пільг і одночасно високих стандартів в освіті, медицині, пенсійному забезпеченні.

Як би пан Кубів не критикував Податковий кодекс, але як свідчить його декларація із 5,5 мільйонами задекларованих ним гривень, 4 мільйони він заробив у 2011 році при Президентові Януковичу. 

Без сумніву недосконалою є українська пенсійна система. Не може бути привілейованих пенсіонерів. Але ці перші кроки на шляху реформування пенсійної системи дали змогу втримати її від розвалу. Пенсійний вік підвищила не тільки Україна, але вся Європа. Пенсії платять не політики чи уряд, а роботодавці, що здійснюють відрахування в пенсійний фонд. Розвиток українського бізнесу, економіки – ось шлях до вирішення всіх наболілих проблем.

В цьому контексті важливо також не наробити помилок. Бо сьогодні з допомогою надзвичайно патріотичних сил чи навіть церкви в парламент намагаються потрапити так звані місцеві бізнесмени, які є не донорами, а «пилесосами» державного бюджету України. Не тільки гроші «донецьких», але й їхні гроші працюють не на Україну, а на Кіпр, Швейцарію чи Канаду. Якщо ми на виборах легітимізуємо такі підходи, то ще довго більшості галичан доведеться бути у відведеній їм ролі жебраків, що дуже легко ведуться на подачки. Бо як би сьогодні ці місцеві товстосуми не хизувалися своєю опозиційністю, гріш ціна їхнім обіцянкам. Протягом невеликого політичного відрізку вони вже встигли стільки разів змінити свої політичні погляди, що у свідомого чоловіка голова кругом йде.

Як це можливо зробити бізнес на авторитеті і сприянні Георгія Миколайовича Кирпи, який підтримував на виборах 2004 року Віктора Януковича, і відразу після його смерті стати активними прихильниками Юлії Тимошенко?

Можна привести багато інших прикладів політичних метаморфоз нинішніх рейтингових кандидатів. То скажіть мені, чим Ви кращі за тих, кого критикуєте? Так, можливо Ви менше вивезли за кордон награбованого, але це вже тема іншої розмови.

Багато років наша доморощена еліта діяла за принципом: «ні собі, ні людям», і активно спричинилася до розвалу унікального економічного потенціалу Львівщини. Давайте разом думати, як повернути вивезені кошти в Україну. Особистий приклад дуже важливий, але не менш важливо створити довіру інвестора до держави. Бачимо, що через відсутність такої, навіть найбагатший громадянин Франції приймає бельгійське громадянство.

Давайте не давати марних клятв, а разом з Партією регіонів творити з України цивілізовану європейську державу. Це непростий, тернистий, але єдиновірний для нашого майбутнього шлях.

Скільки б наші опозиціонери не шельмували Партію регіонів, але вона залишається лідером симпатій виборців України, зневажати позицію яких не має права жоден політик. А той комсомольський запал, який демонструють сьогодні місцеві лідери в нетерпимості не тільки до Партії регіонів, але й до своїх колишніх соратників – це не європейський шлях, про який Ви так багато говорите, а нафталін минулої доби – ХХ століття. 

Знаю, що в мене посиплеться град каміння, але вірю в мудрість своїх земляків.

Петро Писарчук

Люди чекають на парасольки

 

Минулої неділі у Трускавці  агітація Партія регіонів здійснювалася за допомогою мікроавтобуса, який курсував містом, повідомили «Трускавецький вісник» у міському виборчому штабі ПР. А сьогодні, 17 вересня, Партія регіонів розгорнула у місті-курорті і свої намети. Як повідомив координатор Олег, наразі розміщені тільки дві палатки – неподалік магазину «Болоння» на стебницькому кільці та неподалік магазину «Вишенька» на вулиці Сагайдачного. В майбутньому Партія регіонів збільшить свою присутність у Трускавці, тобто, палаток буде більше.

- Оскільки ми сьогодні перший день, то й вийшли дещо пізніше, - говорить Василь, агітатор Партії регіонів. - А так плануємо стояти в палатках від 9 до 18 години.

- Відразу після встановлення намету до нас почали підходити люди, - каже Оксана, старший агітатор палатки на стебницькому кільці - запитували, що роздаємо. Люди із задоволенням беруть агітаційну продукцію, програму Партії регіонів, прапорці, зошити. Але після сюжету на телебаченні, де було показано, що Партія регіонів роздає безкоштовні парасолі, найбільше питають саме за них.

- Найближчими днями мають підвезти і парасолі, за якими питають люди, - говорить координатор, - а зараз, як бачите, беруть те, що є.

Кореспондент «Трускавецького вісника» став свідком, як люди масово підходили, щоб взяти учнівські зошити із логотипом Партії регіонів, або біло-сині футболки (теж із логотипом цієї політичної сили). Не пройшло і 15 хвилин, як футболок в палатці не залишилося – їх розібрали трускавчани, адже відпочивальників в цьому мікрорайоні в цей час не так і багато.

Цікаво, що поруч із палаткою Партії регіонів стояли дві інші палатки – від ВО «Батьківщина» та Громадянської української коаліції (ГУК).

- Вас не турбує, що поруч стоять Ваші опоненти? – запитуємо у представників цих двох політичних сил.

- Ми вже стоїмо довший час і навіть встигли подружитися з хлопцями з «Батьківщини», - говорить активістка з палатки «ГУК». - Регіонали появилися тільки сьогодні, ведуть себе мирно, роздають свою агітаційну продукцію – що нам до них. Дружити з ними ми не збираємося, а стояти тут вони мають таке ж право, як і ми.

- Ні, жодних конфліктів у нас не виникає, не було, на щастя, і жодних провокацій, - запевняє активіст «Батьківщини». – Я, звичайно, проти Партії регіонів і не буду голосувати за цю політичну силу, але нам вони тут не заважають.

Варто зазначити, що є люди, які принципово не підходять до палатки Партії регіонів, є такі, які оминають всі три палатки, а є й такі, хто минаючи палатки «Батьківщини» та «ГУК»а, де роздають тільки газети, прямують лише до синього намету, щоб отримати якусь річ.

Хочеться відзначити толерантність та демократичність виборчих перегонів саме на рівні агітаторів. Молоді хлопці та дівчата, котрі стоять в наметах різного кольору, фактично не конфліктують між собою, а навпаки, знаходять нових друзів. Адже всіх їх об’єднує одне – любов до України, чий національний стяг майорить однаково гарно і над наметом ВО «Батьківщина», і над наметом Партії регіонів, і над палатками інших політичних сил.

Всі агітаційні заходи відбуваються згідно закону, про розміщення палаток та курсування агітаційного транспорту повідомлені і місцева влада, і правоохоронні органи, - зазначають у трускавецькому штабі Партії регіонів.

Володимир Ключак

Артур Лагодич: “Я хочу бути схожим на батька”

 

 Кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу №121 Микола Лагодич виховує трьох синів. Сьогодні ми розмовляємо зі старшим із них. Не по роках серйозний, Артур відверто хвилювався. Та й інтерв’ю це, як з’ясувалося, було першим у його житті.

 - Твій батько нещодавно заявив на прес-конференції, що коли він стане народним депутатом України, то його справа перейде до синів. Оскільки ти старший син, то бізнес батька, за ідеєю, мав би насамперед перейти до тебе. Скажи, будь ласка, чи готовий ти прийняти цю справу, чи відчуваєш ти здібності, сили, можливості, чи в тебе, зрештою, є достатньо знань, щоби замінити батька, якщо він стане народним депутатом України?

- Якщо чесно, то поки що я ще не готовий до цього. Але ми всі разом над цим працюємо. Тато мене вчить. Ми часто їздимо з ним по справах. Разом зустрічаємося з його партнерами. Я спілкуюся з людьми, набираюся досвіду. Я думаю, що через деякий час я вже буду готовий прийняти від нього справу.

- Наскільки я знаю, ти заочно вчишся на юриста і вже береш участь у цих справах. А чому саме юрист, а не якась інша спеціальність?

- Я вважаю, що юриспруденція – це те, що мені найбільше потрібно, аби відчувати себе впевнено в сфері бізнесу.

-  Але ж бізнес – це така справа, яка практично забирає весь час. Ти готовий до цього?

- Так, я готовий повністю віддатися цій справі. В майбутньому в мене буде сім’я, хочу повністю забезпечувати дружину і дітей. Зараз нас забезпечує батько.

- Зустрічаєшся з дівчиною?

- Ні. Просто зараз такий період, що я не можу відволікатися на інші справи. В мене є робота. Крім того, маю допомагати батькові у передвиборчій кампанії.

- Якщо не секрет, чим ти практично займаєшся, допомагаючи батькові у веденні бізнесу? Звичайно, якщо це не комерційна таємниця.

- Це не комерційна таємниця, бо я зараз набираюсь досвіду. Тато мені показує, як і що треба робити. Ми разом їздимо. Вчуся фактично кожний день у батька, як вести справи.

- У тебе є якесь захоплення?

- Я люблю читати книжки.

- Які саме?

- Нещодавно читав романи Теодора Драйзера.

- Тобто тобі подобаються літературні твори, в яких у художній формі розповідається про бізнес?

- Так. Можливо, не все ще мені зрозуміло, але я стараюсь, обдумую.

- Скажи відверто, батько тобі не нав’язує думку, що ти мусиш продовжувати його справу? Чи це твоє внутрішнє переконання?

- Мені це подобається. Я не бачу зараз для себе нічого іншого, ніж те, чим займаюся. Я дивуюсь, як тато встигає все зробити за робочий день. Я хочу бути схожим на батька.

- Чи маєш ти мрію, якесь бажання – крім того, що ти татові допомагаєш?

- Я ще не задумувався над цим. Я в татовій команді й хочу якнайкраще все зробити.

- У школі тобі які найбільше предмети подобалися?

- Історія, правознавство і українська література.

- А чому саме ці, а не інші предмети?

- Мені було цікаво знати історію України, інших країн, бо там були цікаві факти. Література подобалася тому, що я люблю читати. Це розвиває мій словниковий запас. А правознавство стало своєрідною підготовкою для вступу в університет.

- А де ти навчаєшся?

- У Львівському Національному університеті імені Івана Франка на юридичному факультеті.

- З української літератури які письменники тобі найбільше подобалися?

- Шевченко, Франко, Сковорода.

- А в історії що найбільше захоплювало?

- Минуле. Козаччина і Галицька доба. Потім, відверто кажучи, історія вже не була такою цікавою.

- Що ти хочеш зробити для Дрогобича?

- Найперше я би відновив парк Васильєва, як його називають у народі. Там раніше було так гарно, було багато людей, можна було де прогулятися, були гойдалки та атракціони. Потім би відновив роботу дрогобицьких заводів. Але це з часом.

- Ти береш участь у передвиборчій кампанії батька. Що саме ти би хотів сказати читачам нашої газети, щоби вони послухали тебе і проголосували за твого батька?

- Наш батько виховав трьох синів. Я вважаю, що він виховав нас гідно і достойно. Тато вже більше десяти років займається бізнесом. Я впевнений, що він готовий до масштабніших справ. Як тільки він береться до якоїсь роботи, він доводить її до кінця і робить це красиво.

- Вас троє братів. Сваритеся?

- Бувають дрібні сварки, які швидко закінчуються, і ми миримося.

- Як старший брат, несеш відповідальність за молодших братів?

- Звичайно. Якщо вони щось не знають, стараюсь їм показати, чогось навчити.

- Дякую. Бажаю успіхів тобі і твоєму татові.

- І вам дякую.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

 

Ігор Курус – достойний, щоб бути у парламенті

Якщо дивитися на сьогоднішню владу в Україні, на її вчинки, то не виникає жодних сумнівів у тому, що вона піде на все, щоби країна не рушилася кудись далеко від них. Але, на щастя, більшість людей уже розуміє, що такою держава бути не може. А має бути своя, національна, де ніхто не замахується на мову, а такі велети духу як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко – це святиня.

На моє переконання, Ігор Курус належить до таких людей, які здатні змінити ситуацію в країні на краще. Він має величезний досвід праці у державних структурах, був першим заступником голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. За час його перебування на цій посаді Національна рада домоглася переведення усіх радіостанцій на мовлення українською, з ефіру були виключені російські телеканали РТР та ОРТ. Ігор Курус розробив стратегію впровадження цифрового телебачення, запровадив концепцію забезпечення малозахищених верств населення безкоштовними цифровими приставками для телевізорів. Очолюючи проект «Відкритий світ», який покликаний підняти рівень освіти українських дітей до світових стандартів, домігся, щоб він пройшов міжнародну експертизу. У рамках цього проекту надав школам Дрогобицького регіону мультимедійні пристрої та проектори. Вже вдруге під його патронатом у Франковому краю проходить літературний конкурс для дітей «Стежками Каменяра».

Ігор Курус – чесна, порядна, національно свідома людина, яка має бути у парламенті. Переконаний, що ні за яких обставин він не співпрацюватиме з провладною партією. Ігор Курус хоче створити у Верховній Раді позафракційне об’єднання депутатів демократичного спрямування «Галицьке парламентське коло», яке б лобіювало інтереси Галичини. У цьому я його також підтримую.

Роланд Франко

Хіба це по-християнськи?

 

/Відкритий лист пресвітеру Романюку (Церква Євангельських Християн-Баптистів у м. Бориславі)/

Шановний пасторе Романюк! Звернутися з відкритим листом до Вас змусили мене життєві обставини та поведінка окремих Ваших вірян. Справа в тому, що член Вашої бориславської церкви ЄХБ Магола Наталія Пилипівна активізує свого сина Богдана на знищення мого сімейного притулку – половини батьківської хати, в якій я виріс та створив сім’ю. Методом цієї ганебної справи являється намовляння моєї рідної сестри Орисі, котра володіла іншою половиною батьківської хати і котра після смерті батьків вороже ставиться до мене, оскільки не змогла заволодіти тією частиною хати, котра згідно заповіту належить мені.

Магола Н. П. так активізувала свого сина Богдана, що моя сестра подарувала йому свою частину батьківської хати, хоча вона в ній і продовжує проживати. Очевидно, між ними встановилися тісні стосунки, щоб методом фальсифікації фактів та через суд виселити мене з сім’ю та заволодіти присадибною ділянкою для побудови багатоповерхового будинку з метою вкладення та примноження капіталу, що в Трускавці вони роблять не вперше.

Під грошовим впливом Маголи Н. П. та її сина Богдана моя сестра пристала на цю ганебну справу і дала доручення львівському адвокату на остаточне здійснення цього ганебного вчинку через суд у Трускавці. Трускавецьким судом розпочато справу про моє життєве знищення, щоб син Маголи Н. П. Богдан міг заволодіти земельною ділянкою для побудови на ній багатоповерхового будинку з метою подальшого продажу квартир у ньому. Одним словом, Наталія Магола та її син Богдан Магола поступають не по-християнськи відносно моєї сім’ї та мене. Мені нема куди подітися окрім батьківської хати і зараз я знаходжуся в смертельно пригніченому стані – як християни в період Реформації, перед судом інквізиції, так і я почуваюся в цій кампанії, спрямованій проти мене та моєї родини.

Я вже не розповідаю про всі деталі гоніння на мене, переслідування та погрози, котрі лунали і продовжують лунати не тільки на мою адресу, а й на адресу близьких мені людей.

Не можна оминути увагою і той факт, що на мене намагалися "вплинути" - сам п. Богдан Магола разом зі своєю матір`ю і прорабом, який веде будівництво цього громадянина Німеччини на українській землі по інших об'єктах, двічі приходили до стареньких батьків моєї дружини з метою переконати їх у необхідності вплинути на мене, їхнього зятя. Та не просто приходили, а мало не погрожували, насміхаючись просто у вічі та говорячи приблизно таке: "Якщо ви не хочете чи не можете вплинути на свого зятя, то скажіть йому, що ніякі суди йому не допоможуть, в нас є адвокати і головне гроші, а гроші завжди перемагають". Аякже, всюди вже все вирішено, схоплено, як у нас кажуть, а тут якийсь лікар пробує противитися, опиратися - та що ж це таке? Слід зазначити, що в стареньких батьків після цього значно погіршився стан здоров`я, загострилася гіпертонічна хвороба, почалися проблеми з серцем, адже якщо перший візит пана Маголи був досить спокійним, то про другий цього аж ніяк не скажеш. І причому це роблять "віруючі", люди, які декларують свою відданість праву та закону…

Виходячи з християнської моралі та правдивого поклоніння Творцю, переконливо прошу вплинути на Маголу Н. П. для відвернення цього лиха як справи лукавого, який заволодів нею та її сином Богданом. Бо срібняки не дали Юді користі, а привели до смерті його ганебної.

Якщо би син Маголи Н. П. Богдан не зазіхав на мою половину хати, а головне на земельну ділянку, то цієї ганебної справи не було б, адже я після смерті батьків користуюся законно цією частиною будівлі та земельною ділянкою вже п’ять років. А тепер беззаконно-корупційним шляхом моїх прав намагаються мене позбавити. Тому вже вдруге прошу Вас, пасторе Романюк, відреагувати на цей конфлікт, до якого дотичні Ваші парафіяни, члени Вашої церкви, припинити його та відновити справедливість. Бо перший раз моє звернення Ви просто проігнорували. Проповідуючи християнську мораль, поступіть по-християнськи.

Звертаюся також до трускавецької громади – будьте пильні, бо на моєму місці може опинитися кожен.

Олег Багрій, м. Трускавець

 Создан 17 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником