Трускавецький вісник № 109 (488) від 18 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 109 (488) від 18 вересня 2012 р.

18.09.2012 

У номері: Програма святкування Дня міста Дрогобича; Брехливі наклепи не підтвердились; Секретар бюджетної комісії відмовиться від посади; Микола Гук мітингуватиме біля пам’ятника Бандері; Чому Михайло Задорожний змушений іти самовисуванцем; Михайло Костюк представив керівника райдержадміністрації.

Новини Трускавця та регіону

Програма святкування Дня міста Дрогобича

/Взято з офіційного сайту ДМР/

20 вересня

16.00 Персональна виставка живопису Романа-Олександра Жирика. Палац мистецтв

17.00 Концерт духовної музики Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда». Виставка ікон. Церква Святого Юра

21 вересня. Різдво Пресвятої Богородиці

08.30 Божественна Літургія. Катедральний Собор Пресвятої Трійці, храми міста

10.00 Свято меду (дегустація меду, медовухи, визначення переможців, нагородження дипломами). Святковий куліш. Площа Замкова Гора

11.00 Фестиваль «Дрогобицькі цибульники». Площа Ринок

12.00 Художній вернісаж. Площа Замкова Гора

12.00 Фестиваль «Дрогобицька ковбаса». Виставка-продаж товарів народних промислів. Площа Ринок

13.00 Весільне шоу. Площа Ринок.

13.00 Фестиваль українських музик. Площа Замкова Гора

15.10 Виступ муніципального духового оркестру. Площа Ринок

15.40 Концерт-дефіле оркестру в/ч А-1108. Площа Ринок

16.00 Урочисте віче, благословення Владики, привітання священиків, привітання міського голови, представників офіційних делегацій. Площа Ринок

17.00 Святковий концерт за участю мистецьких колективів і окремих виконавців міст Дрогобича, Стебника, Львівської Державної чоловічої хорової капели «Дударик» та танцювального колективу «Sanaceji» (Латвія). Площа Ринок

21.00 Концерт зірок української естради за участю агро-фольк-рок гурту «LOS COLORADOS» та дуету «СВІТЯЗЬ». Площа Ринок

23.00 Святковий феєрверк. Площа Ринок

22 вересня

 

10.00 Всеукраїнський турнір з таеквон-до «КУБОК КАРПАТ». ДЮСШ

13.00 Традиційна легкоатлетична естафета «Заповни герб Дрогобича». Площа Ринок - сільзавод

15.00 Фестиваль єдиноборств. Площа Ринок

20.00 Дрогобицький мотоклуб «Галицькі байкери» представляє «Театр вогню». Площа Ринок

20.30 Молодіжна дискотека. Площа Ринок

23 вересня

14.00 Концерт камерної музики. Дворик Ратуші

14.00 Відкриття постійно діючої експозиції, присвяченої заслуженому майстру народної творчості Мирославі Кот. Історичний відділ музею «Дрогобиччина»

15.00 Презентація книги-альбому «Дрогобиччина: свідки епохи». Центральна бібліотека ім. В.Чорновола

15.00 Конкурс «Красуня Дрогобича – 2012» .Народний дім ім. І.Франка

Секретар бюджетної комісії відмовиться від своєї посади

Як інформує наше джерело, днями до кабінету секретаря Трускавецької міської ради Петра Шумина повинна надійти (або вже надійшла) заява депутата ТМР Володимира Чапського про відмову від посади секретаря бюджетної комісії. Причина цього кроку депутата нам наразі невідома, але висуваємо припущення, що пов’язано це з ігноруванням міським головою всіх депутатських запитів Володимира Чапського. Так, за інформацією нашого джерела в міській раді, кошти, котрі мали йти на ремонт одного з будинків на вулиці Данилишиних (округ Володимира Чеславовича), розпорядженням міського голови були передані на потреби КП «Трускавецьтепло» (керівник – Руслан Крамар, голова ТМО партії «Батьківщина» та керівник трускавецького виборчого штабу Об’єднаної опозиції). На заваді не стало навіть те, що ті кошти ухвалені для ремонту будинку на Данилишиних рішенням бюджетної комісії та схвалені сесію ТМР – колегіальним органом.

В той же час група мешканців з вулиці Данилишиних постійно ходить на прийоми міського голови і нарікає на нібито бездіяльність їхнього депутата-мажоритарника. Насправді ж кожен, хто буває на сесіях міської ради, бачить, як Володимир Чапський відстоює інтереси свого округу. До таких свідомих депутатів можна віднести і депутатів Михайла Малащака. Ігоря Стасика, Івана Герльовського, Володимира Наконечного, Олега Ярему та ряд інших. Але це тільки наша версія причини подачі такої заяви депутатом Чапським.

Микола Гук мітингуватиме біля пам’ятника Бандери

Як інформує прес-служба кандидата в народні депутати Миколи Гука, сьогодні, 18 вересня, кандидат проведе мітинг біля пам’ятника Степана Бандери в Трускавці. Початок – о 18.00. Мітинг організовано не супроти недолугого пам’ятника, а на підтримку телеканалу TVi. Аналогічні акції від Миколи Гука пройдуть в Дрогобичі (19 вересня о 18.00 на площі Ринок), в Бориславі (20 вересня о 18.00 на площі Шевченка), у Стебнику (22 вересня о 18.00 на площі Шевченка). Прес-служба Миколи Гука звертається до краян з такими словами: «Запрошуємо всіх українців підтримати нашу акцію! Станьмо на захист незалежного національного телеканалу ТВІ від посягань антиукраїнських сил!»

Власна інформація

Брехливі наклепи не підтвердились!

/Із фракції ВО «Свобода» у облраді Михайла Задорожного ніхто виключати не збирається/

Наразі Остап Канака (Перемишлянський виборчий округ), партієць «Свободи», який несанкціоновано балотується до Верховної Ради України, не виключений з фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді. Про це сказала голова фракції ВО «Свобода» Ірина Сех на своєму брифінгу 12 вересня. «Для цього його (Остапа Канаку - авт.) спочатку треба побачити», - зазначила пані Сех, додавши що на останньому сесійному засіданні Остап Канака був відсутній.

 Водночас Ірина Сех заперечила, що з фракції буде виключений ще один кандидат в народні депутати Михайло Задорожний. Вона пояснила, що Михайло Задорожний не є членом партії, тому санкція на його балотування на виборах не була обов’язковою, а у фракції Михайло Задорожний поводить себе дисципліновано. «Є положення про те, за що можуть виключити з фракції. Я ж нічого не порушив», - пояснив сам Михайло Задорожний, - передає ZAXID.NET.

Відтак, брехливі наклепи, що Михайло Задорожний порушив домовленості між ОО «Батьківщина та ВО «Свобода», а, отже, має бути виключеним з фракції та оголошеним зрадником, вже вкотре не підтвердились. І це, вочевидь, дуже «гризе» того, хто має аж занадто високі політичні амбіції.

Прес-служба кандидата у народні депутати України по 121 мажоритарному виборчому округу Михайла Задорожного

Віктор Конц допомагає у вирішенні проблеми водопостачання Борислава

Завдяки сприянню кандидата в народні депутати України від виборчого округу № 121 Віктора Конца у Бориславі буде покращено водопостачання. Для покращення водопостачання мікрорайону вулиць С. Коваліва, Трускавецької, 600-річчя Борислава буде встановлено насоси-моноблоки у будинках, де потрібна підкачка води. Це дасть змогу мешканцям мати цілодобове водопостачання. Окрім того, кожен насос дасть економію до 60% електроенергії та дозволить відмовитися від централізованої підкачки води. А також сприятиме зменшенню тиску у водопровідній мережі – не буде поривів труб і відповідно витоків.

Потужність насосу - 15 кубічних метрів у годину. Висота підйому - 54 м. Насос повністю автоматизований, працює без втручання людини і має датчик холостого ходу. Перші два насоси буде встановлено в будинках 56, 58 по вул. С.Коваліва. Зараз “Бориславводоканал” готує для цього відповідну проектну документацію.

Сайт кандидата в народні депутати України від виборчого округу № 121 Віктора Конца www.viktor-konc.com.ua

Михайло Костюк представив керівника райдержадміністрації

/До завершення виборчої кампанії Дрогобицьку РДА очолюватиме Михайло Винницький/

13 вересня у Дрогобицькому районі перебував голова обласної державної адміністрації Михайло Костюк. Він провів зустріч з активом району.

Михайло Костюк коротко інформував присутніх про основні завдання, які ставить перед собою обласна влада для поліпшення соціально-економічної ситуації Львівщини. Голова ОДА закликав актив Дрогобиччини відкинути суперечки, політичні конфлікти, які лише перешкоджають повноцінному поступальному розвитку краю, а засукати рукави і спільно братися до конструктивної роботи. «Настав час працювати, використовуючи всі існуючі можливості для позитивних змін. Що стосується виборів до парламенту, - наголосив Михайло Костюк, - наше основне завдання – забезпечити рівні права і можливості для всіх кандидатів та політичних сил. Вибори на Дрогобиччині та в області загалом повинні пройти у чіткій відповідності до чинного законодавства, цивілізовано, прозоро і легітимно».

Під час візиту в район очільник області мав ще одну місію. Оскільки голова райдержадміністрації Михайло Сендак зареєстрований кандидатом у народні депутати і перебуває у відпустці на час ведення передвиборчої агітації, обов’язки голови РДА покладені на його першого заступника – Михайла Винницького. Михайло Костюк наголосив, що виконувач обов’язків голови райдержадміністрації М.Винницький є повноцінним керівником з усіма правами та обов’язками. Тож уся відповідальність за стан справ у районі покладається на нього та колектив, який він очолює. Зі свого боку голова ОДА пообіцяв особисту всебічну підтримку у вирішенні проблем, які сьогодні турбують Дрогобиччину. Разом із тим, голова ЛОДА Михайло Костюк торкнувся проблем промислового комплексу Дрогобича. Він повідомив, що мав розмову з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим з приводу ситуації на долотному заводі. Прем’єр пообіцяв на державному рівні посприяти у вирішенні питання відновлення роботи на цьому підприємстві.

М.Костюк також озвучив пропозицію щодо запуску виробництва на автокрановому заводі. На переконання голови ЛОДА, зараз в Україні спостерігається дефіцит невеликої вантажопідіймальної техніки, яку завозять з-за кордону. ДЗАК міг би налагодити виробництво автонавантажувачів, маніпуляторів, невеликих підіймальних установок, на які є попит. А держава шляхом регулювання розміру ввізного мита могла би посприяти в реалізації продукції вітчизняного виробника. Після завершення наради керівник області мав робочу розмову з в.о. голови РДА Михайлом Винницьким та міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським із приводу вирішення найактуальніших проблем міста і району.

Леся Луців, Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

У Трускавці викрито діяльність підпільного казино

Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю у Львівській області виявили та припинили функціонування незаконно діючого казино. У 2012 році це вже другий факт щодо припинення діяння такого «бізнесу». У місті Трускавці приватний підприємець, порушуючи вимоги Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», у спеціально облаштованій потаємній кімнаті покерного клубу, під виглядом турнірів для гри в спортивний покер, проводив ігри на гроші.

З приміщення вилучено гральний стіл з рулеткою, комп'ютери з інстальованим спеціальним програмним забезпечення, столи для гри, колоди карт, гральні фішки, рекламні буклети з інформацією про діяльність закладу, а також майже 50 тисяч гривень, виручених від надання послуг у сфері грального бізнесу.

За цим фактом вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками статті 203-2 (заняття забороненими видами господарської діяльності) КК України.

Нагадаємо, що у січні 2012 року правоохоронці вже виявили та припинили діяльність незаконно діючого казино. Його роботу організували на території Залізничного району міста Львова.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області (за матеріалами УДСБЕЗ ГУ МВС України у Львівській області), www.milicia.lviv.ua

Про зміни в заповненні документів на перекази

У зв'язку із набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 817 „Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.07.12 за №1287/21599, Державна податкова служба України повідомляє: зазначеним Порядком врегульовано питання щодо заповнення платниками реквізиту „Призначення платежу" розрахункових документів у разі сплати платежів до бюджету.

Звертаємо увагу платників, що в залежності від виду сплати в полі „Призначення платежу" розрахункових документів повинні обов'язково заповнюватися відповідні коди, а саме:

коди 101, 106, 109, 121, 125 - у разі сплати самостійно задекларованих сум;

коди 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 - у разі сплати сум за результатами перевірок структурних підрозділів органів ДПС;

код 117 - у разі сплати сум підприємством, щодо якого розпочато провадження у справі про банкрутство;

код 140 - у разі сплати сум в рахунок погашення податкового боргу;

код 145 - у разі сплати розстрочених (відстрочених) сум;

код 146 - у разі сплати сум в рахунок погашення інших видів заборгованостей перед бюджетами;

код 148 - у разі сплати сум в рахунок погашення податкового боргу в міжнародних відносинах.

Інші коди сплати, передбачені у списку, використовуватимуться органами ДПС у випадках стягнення платежів до бюджету та органами Державного казначейства України у випадках здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Правильне заповнення платниками документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету з урахуванням вимог наказу № 817 сприятиме підвищенню рівня аналітичної роботи органів ДПС щодо оцінки відповідних чинників, що впливають на наповнення бюджету, з метою зміщення акцентів на добровільну сплату податків і зборів платниками податків у світлі перетворення податкової служби з фіскальної у сервісну.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

 

Ігор Курус закликає опонентів до чесної боротьби!

Кандидат у народні депутати Ігор Курус звернувся до опонентів із закликом до чесної боротьби. На його думку, передвиборний марафон підходить до «точки кипіння», коли можуть бути використані найбрудніші засоби. Про це він сказав на прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 18 вересня, у приміщенні тижневика «Каменярі».

"Поки ми перебуваємо у виборчому періоді з умовною назвою "брехня", де окремі кандидати тиражують неправду. - зазначив Ігор Курус. - Наступний етап -"розвінчування" і він може бути найбруднішим. Мені боятися нічого, але брехня, якою захопилися деякі штаби, може бути найнесподіванішою».

 Як приклад, кандидат у народні депутати Ігор Курус навів роботу так званих «шептунів», які ходять по людних місцях і поширюють брехливу інформацію про нього.

Брехливою Курус назвав і ситуацію з листівками, яка, на його думку, є звичайною контрагітацією. Курус показав відео, яке продемонструвало розкидані і потоптані прибічниками Ілика агітплакати: "1998 рік – столичні мужі сказали: Лавринович! Ми повірили! Він зрадив! 2012 рік – столичні мужі кажуть: Ілик! Повіримо???"

"Я не розумію, що так налякало Ілика у цих плакатах? Усі ЗМІ рясніли повідомленнями, що Ілик спіймав на "гарячому" волонтерів, які розклеювали листівки провокаційного змісту, спрямовані проти нього, - зазначив Ігор Курус. - То що, пане Ілику, ви побачили провокаційного? Те, що Лавриновича привели з Києва і він нас зрадив? Чи те, що вас ведуть люди з Києва? Чи, може, те, що я прошу виборців думати, перш ніж зробити свій вибір? Чому люди Ілика зривають ці листівки? Чому брешуть? - риторично запитав кандидат у депутати.

 Також Ігор Курус продемонстрував оригінал заяви, яку у Дрогобицькому відділі міліції писав пан Пукало, довірена особа кандидата у депутати Ілика. Він звернув увагу на те, що Пукало заявляв, начебто Курус бив його по руках і порвав написану ним заяву. "Ось ця заява, яку я забрав зі столу, щоб Пукало не писав її вже після затримання студентів, бо тоді міліція могла б накласти адмінштраф на них,- сказав Ігор Курус.- А щодо побиття, то самі собі уявіть, як я у райвідділі міліції б’ю людину. Це абсурд. Але у страху очі великі. І знову розповсюджується брехня про побиття і нищення доказів," - підсумував він.

 "Доходить до абсурду. Я подав позов до суду, оскаржуючи рішення ОВК про створення спеціальних дільниць у Східниці та Моршині. Але пан Ілик так старається бути єдиним опозиційним кандидатом, що по усіх кутках кричить, що це він оскаржував рішення ОВК. Ось рішення суду, у якому йдеться про те, що саме я подав позов до суду. А опісля цього приєднався ще один позивач," - продемонстрував рішення суду Ігор Курус.

 Кандидат у депутати висловив припущення, що спеціальні дільниці створювалися саме під Ілика, бо ініціативу проявив секретар Бориславської міської ради, який є членом партії «Фронт змін», а, отже, відповідно прихильником Ілика. А вже коли стало відомо, що рішення ОВК оскаржується, Ілик швидко приєднався до позову. І знову - тиражована брехня з боку Ілика.

 Ігор Курус назвав такі дії Ілика нечесними і непрозорими. "Я втомився від брехні, яку тихо через "шептунів" поширює штаб Ілика. Прошу його припинити цю брудну технологію. Пропоную повернутися до дискусії про майбутнє Галичини й України. Пропоную провести відкриті дебати з Іликом і Янковським, щоб виборці голосували головою, а не емоціями. Шановні пане Ілику і пане Янковський, призначте час і місце таких дебатів" - звернувся до опонентів кандидат у народні депутати Ігор Курус.

Прес-служба Ігоря Куруса

Де недогледіли, або Чому Михайло Задорожний змушений йти самовисуванцем?

 

У суспільстві шириться подив: чому ціла плеяда знаних авторитетних людей опинилась «за бортом» опозиційної команди? Чому такі «кити», як діючі депутати Верховної Ради України Олесь Доній, Тарас Стецьків, письменник Василь Шкляр, а також колишній депутат Верховної Ради України Ігор Осташ та діючий депутат Львівської обласної ради (член фракції ВО «Свобода» в облраді) Михайло Задорожний, і ціла низка інших громадських діячів, стали незатребуваними. Адже ці люди мали і мають реальні шанси на перемогу у своїх виборчих округах. Вони – це той щит, який реально може захистити від проходження до парламенту провладних кандидатів.

Ми, звісно, можемо лишень здогадуватися і припускати те, в чому причина. Можемо відслідковувати повідомлення, які рідко містяться у друкованих ЗМІ та на телебаченні, і дещо частіше на інтернет-сайтах. Можемо поверхнево аналізувати…

Так, наприклад, Ігор Осташ – дуже добре знана на Стрийщині людина, з цього приводу свою заяву зробив. Побачити її можна на сайті львівського Прес-клубу. Як і Тарас Стецьків та Олесь Доній, коментарі яких можна знайти у тому ж таки Інтернеті.

Михайло Задорожний тактовно відмовчується. Не хоче, вочевидь, бруд на когось лити, «некрасиві» сторони політики показувати…

«Я агітуватиму за демократичну опозицію»

Цікаво, що вже тепер можна поспостерігати за публічними кроками різних авторитетних людей, які, власне, й підтверджують те, що опозиція таки недогледіла. Так, наприклад, 16 вересня у Львові біля пам’ятника Івану Франку відбулося віче «Разом супроти орди!», яке організував кандидат у народні депутати, самовисуванець Тарас Стецьків. На підтримку цього політика (якому місця у списках опозиції не знайшлось) приїхали дружина Юрія Луценка Ірина Луценко, а також Олесь Доній, Ігор Осташ, Володимир Огризко, Василь Шкляр. Відповідаючи на запитання журналістів, Ірина Луценко дала зрозуміти – є й інша, демократична опозиція. Чи означає її приїзд те, що вона агітуватиме за Тараса Стецьківа, незважаючи на те, що на окрузі, де йде Стецьків, є узгоджений кандидат від об’єднаної опозиції, у список якої входить Ірина Луценко? На це запитання журналісти почули таку відповідь: «Я агітуватиму за демократію, за демократичну опозицію, але, як людина команди, я агітуватиму за об’єднану опозицію. Також я звертаюсь із закликом думати перш ніж віддавати свій голос. Перемогти повинні люди, які не стануть тушками. Перемогти повинні справжні українські патріоти, які вболіватимуть за Україну, а не за власну кишеню», - заявила Ірина Луценко.

Коли «Чому?» дедалі більше

Розгублений виборець – в м’якому шоці: що робити, за кого голосувати? Його дивує те, чому списки «узгоджених єдиних кандидатів» формувались «зверху», без праймерізу, без детального вивчення потреб і запитів громади? Непокоїть те, кого у багатьох округах «призначили» «єдиним», та за які-такі заслуги це було зроблено… І цих «чому» насправді стає дедалі більше…

Зрештою, 28 жовтня кожен із нас матиме змогу розставити всі крапки над «І», обравши до українського парламенту свого кандидата – того, який до глибини кісток пов'язаний зі своїм округом, того, який своїми вчинками вже неодноразово доводив, що не гасла гучні говорить, а роботу корисну для краян робить, того, кого насправді болить доля рідного краю, доля Дрогобиччини, доля України…

Прес-служба кандидата в народні депутати України по 121 мажоритарному виборчому округу Михайла Задорожного

 Создан 18 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником