Трускавецький вісник № 111 (490) від 21 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 111 (490) від 21 вересня 2012 р.

21.09.2012 

У номері: Влада Трускавця знову фальшує; Матеріали про Віктора Возняка та Віктора Конца; Обговорили питання свободи слова; Звернення Лева Грицака; Квартирні махінатори поруч; В освіті району – зміни.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці пройде єдиний концерт Віллі Токарєва

7 жовтня о 20.00 у Трускавці пройде єдиний концерт Віллі Токарєва. Концерт пройде в рамках ІІІ Міжнародного трускавецького кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат», інформує наше джерело.

На Дискусійному клубі обговорили проблеми свободи слова

20 вересня в Дрогобичі відбулося чергове засідання Дискусійного клубу. Одним з питань було розглянуто ситуацію зі свободою слова в Україні. Експертами виступили голова ГО «Небайдужі дрогобичани», знаний громадський діяч Святослав Сурма, представник молодіжних об’єднань Дрогобича Олег Дукас та голова ГО «Юрій Дрогобич» Володимир Кондзьолка. Чотири основні моменти, на яких зупинилися експерти та присутні – справа Гонгадзе, ситуація з телеканалом ТВі, закон про відповідальність за наклеп та питання створення громадського телебачення. Своїми думками з цього приводу поділилися і присутні на засіданні клубу кандидати в народні депутати Віктор Возняк, Ігор Курус та Святослав Грабовський.

Всі на мітинг – на першу годину

Як інформує прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”, у Дрогобичі відбудеться мітинг на захист чесного жеребкування і чесних виборів.

21 вересня у Дрогобицькій районній адміністрації відбудеться жеребкування на визначення членів дільничних виборчих комісій. Об’єднана опозиція “Батьківщина” та ВО “Свобода” виступають за прозоре жеребкування і чесні вибори, тому закликають демократичні політичні сили, громадські організації і просто небайдужих дрогобичан приєднатися до мітингу на захист чесного жеребкування і чесних виборів. Мітинг розпочнеться 21 вересня о 13.00 під будівлею Дрогобицької РДА (вул. 22 січня, 37).

Власна інформація

Звернення Лева Грицака

Трускавецькому міському голові Козиру Р. Я.,

 батькам дітей, що проживають в районі Трускавецької міської лікарні,

 мешканцям, які відвідують міську лікарню

В газеті «Франкова криниця Підгір’я» (№ 35 (184) від 14 вересня 2012 р.) була розміщена стаття «Чи є у місті господар?» із фотографією аварійної зупинки біля міської лікарні. Очевидно, вона була опублікована для того, щоб міська влада Трускавця вжила термінові заходи для попередження загибелі людей.

Міська рада відреагувала повідомленням на міському радіо, що з цього приводу буде проведено засідання міськвиконкому.

Сьогодні, 21 вересня 2012 р., біля 8 год. ранку, під прогнутим аварійним дахом зупинки ховалась від дощу велика група школярів. Затяжні багатоденні дощі призводять до подальшої руйнації споруди, яка стала надзвичайно небезпечною.

Звертаюсь до міської влади з вимогою негайно закрити зупинку, а до мешканців з проханням не користуватися нею та попередити про небезпеку дітей.

Лев Грицак

Спроба реанімувати можливість для «виборчих каруселей» на Дрогобиччині потерпіла фіаско

Спроба реанімувати можливість для виборчих «каруселей» на Дрогобиччині потерпіла фіаско. Вчора, 20 вересня, Львівський апеляційний адміністративний суд відмовив окружній виборчій комісії по Дрогобицькому виборчому округу №121 в розгляді апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2912 року.

Нагадаємо: Львівський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом кандидата в народні депутати України Ігоря Куруса й своєю постановою скасував рішення ОВК щодо створення шести тимчасових спеціальних виборчих комісій у санаторно-курортних закладах смт. Східниця та с. Модричі, дозволивши утворення тільки однієї в санаторному закладі «Зелений бір» у Східниці. А вже 17 вересня представник ОВК Ірина Виноградова за дорученням, підписаним головою ОВК Іриною Тутовою-Марчук, подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду. Оскільки пані Тутова-Марчук є представником від ВО «Батьківщина», то закрадалися сумніви щодо подвійної гри.

Під час сьогоднішнього засідання голова ОВК Ірина Тутова-Марчук подала судові заяву про відмову від позову. Представник кандидата в народні депутати України Ігоря Куруса не заперечив. Тому суд відмовив ОВК в розгляді апеляційної скарги.

- Апеляційна скарга, на мою думку, була спробою не втратити можливість для виборчих фальсифікацій. Тому наша команда робила все можливе, щоб цього не сталося, - наголосив Ігор Курус.

Ольга Деркач

До теми. Спецдільниць на Дрогобиччині не буде – рішення Апеляційного суду

Львівський апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність створення семи тимчасових виборчих дільниць на базі санаторно-відпочинкових закладів смт. Східниці та с.Модричі.

Нагадаємо, ще 16 вересня рішення про незаконність створення таких спецдільниць ухвалив Львівський окружний адміністративний суд.

Проти наміру окружної виборчої комісії утворити спедільниці у 121 виборчому окрузі позивався кандидат у народні депутати України у цьому окрузі Роман Ілик.

Апеляцію на судове рішення подала юрист ОВК Дрогобицького округу Ірина Виноградова. Натомість голова ОВК Ірина Тутова особисто представляла інтереси ОВК у судовому засіданні і спроба юриста Ірини Виноградової діяти в інтересах влади була провалена.

«Партія регіонів вкотре програла. У судах нам вдалось перешкодити намірам перетворити курорти Дрогобиччини на суцільні спецдільниці і відстояти право людей на чесне волевиявлення”, - прокоментував Роман Ілик.

 Як відомо, 11 вересня, Львівського окружний адміністративний суд задовільнив ще один позов Львівського регіонального штабу ВО «Батьківщина» і визнав незаконним позов Партії регіонів щодо утворення 72 спеціальних виборчих дільниць у місті-курорті Трускавець.

Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”

В освіті району – зміни

Днями керівник виконавчої влади району Михайло Винницький своїм розпорядженням зробив кадрову ротацію у відділі освіти. Замість Людмили Коник-Осадчої, віднині освітянським колективом тимчасово керуватиме 45-річний головний спеціаліст відділу освіти Іван Стецько. Щодо пані Людмили, то вона наразі очолює сектор відділу освіти.

У ротації не слід вбачати амбітний підтекст пана Михайла. Це, швидше за все, мудре рішення задля втихомирення освітянських протестних настроїв, які з невідомих причин панують у районі.

Володимир Турмис, газета «Галицька зоря»

Влада Трускавця знову фальшує

На офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради 14.09.2012 р. появилася стаття «Франко повертається», у якій повідомляється, що скинутий із п’єдесталу 20 серпня бюст Івана Франка повертається на своє місце, що роботи з його відновлення почалися з дня, коли міліція дозволила його забрати і роботи контролює сам міський голова і це є істинним патріотизмом.

Ми ж добре знаємо причину руйнування пам’ятника і дії міської ради, що цьому передували. Пам’ятаємо і публікації фото та відео-зйомок у день народження І. Франка 27 серпня 2012 р., де вивезений бюст лежить обличчям до землі, фактично на звалищі комунальних відходів під відкритим небом. Пам’ятаємо передуючі цій даті заяви, що бюст зберігається у закритому приміщенні комунальної служби, що він реставрується і що буде встановлений бронзовий бюст за спонсорські кошти, можливо, самого міського голови Козира.

В зв’язку з виявленим обманом була організована ініціативна група за відновлення пам’ятника Івана Франка в його історичному місці, в склад якої увійшов і я, Лев Грицак, голова Трускавецької міської організації Партії регіонів. 28.08.2012 р. міська рада була офіційно повідомлена, що організовується збір підписів і коштів для відновлення бюсту І. Франка на його історичному місці. До міської ради направлено і звернення, щоб пошкоджений ломами ззаду бюст (це видно з фотографій) передали ініціативній групі для реставрації та для наступної передачі одній із шкіл чи організацій міста. Відповіді не було одержано.

Щоб не допустити установки якісно відлитого у бронзі (а не виколотого з бляхи, як пам’ятник Бандері) бюсту за кошти мешканців з ініціативи опозиції і не витрачати кошти з своєї кишені, як попередньо заявлялось міською владою, було в терміновому порядку встановлено старий бюст, про який був зроблений висновок на замовлення, що він (бюст) самозруйнувався.

З сусіднього Дрогобича був викликаний архітектор Микола Віткович, який мав дати заключення по пам’ятнику для оправдання версії саморуйнації та закриття справи по версії, яка влаштовує міську раду. Проте бюст, який розсипається, знову поставили на постамент. Звичайно, якщо там поставити красивий бронзовий бюст, то ділянку скверу І. Франка ще довго не вдасться продати зацікавленим у розширенні своєї ділянки сусідам-азербайджанцям. У провладних засобах масової інформації та листівках вже прозвучало, що такий скверик не зареєстрований. То зареєструйте, шановні головний архітекторе та міський голово. І не розпускайте плітки, що Грицак має відношення до суміжної ділянки. Якщо б він мав таке відношення, то не воював би з Вами за залишення пам’ятника і скверу на його історичному місці.

На сьогодні ініціативною групою вже виготовлений гранітний монолітний постамент та завершуються роботи по виготовленню литого бронзового постаменту.

Звертаємося до громади Трускавця, партійний і громадських організацій, релігійних конфесій забути передвиборчі поборювання і об’єднатися навколо однієї із наших національних святинь – Івана Франка, та встановити йому новий красивий бронзовий пам’ятник у історичному місці, забезпечивши довічне існування скверу. Також громаді потрібно поставити вимогу перед міською радою зареєструвати сквер імені І. Франка на розі вулиць І. Франка та С. Бандери. А старий відновлений бюст передати одній із шкіл міста, присвоївши їй ім’я Івана Франка. Силами спонсорів  треба благоустроїти сквер ім. І. Франка, привести його до зразка площі Січових Стрільців чи скверів біля пам’ятників Роману Різняку-Макомацькому, Василю Біласу та Дмитру Данилишину, наших героїв-трускавчан.

Ганьба лицемірству! Правда завжди проявиться! Нехай будуть непорушними українські національні святині!

Слава Україні! Гуртуймося!

Лев Грицак, член ініціативної групи з відновлення пам’ятника Івана Франка

Віктор Возняк: «В першу чергу я християнин і це моє кредо»

Через те, що Віктор Франкович Возняк організував у цьому 2012 році Велику Гаївку та Франко-Фест, його вже назвали людиною-фестивалем. Але він не ображається. Через те, що він не балотувався на виборах мера Дрогобича в 2010 року, місто Котермака втратило, бо все могло бути по-іншому. Але все ще попереду. Через те, що Віктор Возняк не створює скандальних ситуацій і не піариться на них, його нечасто називають фаворитом перегонів-2012. Але все стане зрозуміло вже менш ніж через півтора місяця.

А тим часом Віктор Возняк, знаний у нашому регіоні бізнесмен, власник телеканалу «Алсет» та FM-станції «Твоє радіо», безпосередньо причетний до фірми «Альфа-плюс», 20 вересня взяв участь у засіданні Дискусійного клубу Дрогобича. Оскільки «дискусійники» засідають на Коновальця, в приміщенні, котре належить пану Возняку, то й почував він себе тут, звісно ж, як господар. Оскільки другий запрошений учасник (кандидат Тарас Курчик) на засідання не прийшов, то пан Віктор у проекті Анатолія Власюка цього разу виступав без опонента чи співдоповідача.

Одна з причин, що Віктор Возняк пішов у політику – це його знайомство з Ігорем Насаликом, мером Калуша. Одного разу депутат Трускавецької міської ради Ігор Пілько на сесії ТМР розповідав про позитивний приклад Калуша і фактично те ж повторив Віктор Возняк. Завдання просте – як максимально вирішити проблеми території за мінімальні кошти. Вирішити їх можна навіть в нашій державі і 60-тисячний Калуш – безпосередній приклад, як це зробити. Бо там є безкоштовна освіта, безкоштовна медицина, європейські дороги без проведення Євро. І все це стало можливим завдяки прийняттю певних програмних рішень. Влада Калуша не воює зі своєю громадою, як це бачимо у Трускавці, а думає про неї, представляє її інтереси. Чи не тому Українська партія Ігоря Насалика і є такою популярною на Станіславівщині.

Отже, Віктор Возняк вступив в Українську партію. Та обставини склалися так, що за півроку він встиг побувати у двох партіях, а тепер – безпартійний. Чому? Та тому, що Українська партія (в 2010 році у Трускавці її очолював Ігор Кісак-молодший) в 2012 саморозпустилася і її члени ввійшли до «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка. А той заради мандата приєднався до об’єднаної опозиції.

Це був такий коротенький вступ, а зараз – про головне: чому Віктор Возняк іде на вибори, що хоче змінити, як лобіюватиме інтереси Трускавця та регіону, яким є його життєве кредо.

«Виборче законодавство потрібно змінювати не в популістському плані типу імпічменту Президента чи відміні недоторканності депутатів, а в корені. Вибори повинні бути прозорими, за відкритими списками. Бо тепер, голосуючи за партії, люди голосують за етикетку, за обгортку, під якою невідомо що знаходиться», - зазначає Віктор Франкович і за приклад наводить Трускавець, де «Фронт змін» виграв власне через цю «етикетку», а зараз представники туристичного бізнесу їздять всюди шукати захисту від такої влади. Власне запитання по трускавецьких туроператорах задав Олександр Магльона, голова Асоціації «Нові горизонти» в Дрогобичі та шеф-редактор однойменної газети. Олександр Магльона каже: «Вони (влада Трускавця – В.К.) не рахують втрати в бюджеті, не рахують, що люди втрачають роботу, цих людей просто виживають з «хлібних» місць».

Туроператори з Трускавця приїхали на дрогобицьке радіо «Франкова земля», щоб знайти підтримку, розуміння та допомогу. У Трускавці міське радіо – в повному підпорядкуванні пана Козира та його вірної соратниці Валентини Гук, тож доступу до ефіру туроператори не мають. Це цензура по-трускавецьки і вона в малих містах більша, ніж на рівні країни, хоча про це і не прийнято говорити. Тому яким цинізмом виглядають акції кандидата Миколи Гука на захист свободи слова та підтримки телеканалу ТВі в час, коли його дружина безпосередньо причетна до цензури в Трускавці. Інакше б трускавецькі підприємці не їхали аж до Дрогобича для виступу на радіо. Але це так, ліричний відступ.

Кандидат В. Возняк зупинився на потребі реформування громіздкої системи оподаткування, яка не дає розвиватися бізнесу в Україні, а серед політичних сил, яким симпатизує, назвав «УДАР». Віктор Возняк виступає «за зміну керівних еліт, які прозасідалися в цьому парламенті і нічого нового не пропонують». «В об’єднаній опозиції ідеологічно різні партнери, які йдуть в парламент з різними цілями і задачами, - вважає В. Возняк. – Вони лише призупинили своє членство в партіях, а не ліквідували їх. І неетично називати «тушками» та «самозванцями» тих, хто не з ними, не в їхній теперішній команді».

В Дрогобичі, вважає кандидат, варто було вже давно провести інвентаризацію землі, щоб впорядкувати надходження до міського бюджету. За приклад Віктор Франкович наводить земельну ділянку біля «Алсету», де вже три каденції (!) йому цю землю не хочуть надати в оренду. І хто втрачає? Звісно ж, що місто. А тим часом безкоштовно надаються земельні ділянки «під садівництво» депутатам і тим, хто не проживає в Дрогобичі. Натомість по-іншому підійшли до цієї справи у Трускавці. Тут «Альфа-плюс» викупила в міста в докризові часи ділянку в 130 гектарів і тепер Трускавець отримує в міський бюджет великі кошти. «Щороку ми сплачуємо по 3 мільйони податків і зараз ми є найбільшим платником податків у Трускавці», - каже Віктор Возняк.

Бідою України є те, що ми експортуємо сировину, а не готовий продукт і тут Віктор Возняк наводить цікавий приклад – чому ми вивозимо з України зерно, а не можемо експортувати борошно? Невже незрозуміло, що це було б вигідніше? Торкається у своєму виступі Віктор Франкович і питання покращення водопостачання міст нашого регіону, можливого використання адмінресурсу на цих виборах (особливо у військових частинах), розповідає про підтримку його засобів масової інформації людей в питаннях тарифів, комунальної сфери. На кінець зустрічі цитує слова Тараса Возняка зі Львова: «І влада, й опозиція вже програли ці вибори» та наводить дані дослідження, що більше половини громадян України не підтримують ні Партію регіонів (підтримує трохи більше 20%), ні «об’єднану опозицію» (підтримує біля 18%).

А про свої принципи кандидат висловився так: «В першу чергу я християнин і це моє кредо. Я дрогобичанин і вважаю, що цей місцевий патріотизм може згуртувати всіх дрогобичан в одну велику родину. Я українець і тому мені не байдужа доля нашої держави».

Пан Возняк у своєму виступі по другому питанні (ознайомлення з одним із пунктів своєї передвиборчої програми) обрав саме питання ЗМІ як болюче для нього та суспільства. Хвилює пана Віктора відміна обов’язкового квотування мов у ефірі, переживає він за долю місцевих телеканалів, які навряд чи зможуть купити дорогу ліцензію при впровадженні цифрового телебачення. Замало уваги приділяється розвитку спорту, молодіжній політиці. Кандидат виступає з пропозиціями доплат для вчителів української мови та літератури (колись, в радянські часи, такі доплати були для вчителів російської). Віктор Возняк вважає, що займати державні посади повинні тільки люди, які вільно володіють державною мовою – інакше, який же в тебе IQ, якщо ти не можеш її вивчити? Україномовні видання повинні бути позбавлені оплати ПДВ, а на іншомовні треба накласти не тільки ПДВ, а й ще один податок, висловлює свою позицію пан Возняк. А на запитання, хто з українських визначних осіб йому найбільш близький по духу, Віктор Возняк відповідає: «Франко!». І напівжартома, напівсерйозно додає: «Бо він теж балотувався в депутати».

Запитання від «Трускавецького вісника» для кандидата Віктора Возняка були такі: хто його довірені особи та як він лобіюватиме інтереси Трускавця у Верховній Раді. Віктор Возняк поінформував, що всі його фірми зареєстровані тут, у Дрогобичі, Стебнику та Трускавці і що першочергове завдання для Трускавця – це державна підтримка курорту. Щоб залучати кошти для розвитку нашого міста-курорту, потрібно визнати його курортом державного значення на законодавчому рівні, вважає кандидат. Також виступатиме він за покращення транспортного сполучення Трускавця. Тут нагадаємо, що відміна харківського та дніпропетровського потягів сильно вдарила по курорту і те, що завдяки Леву Грицаку тепер хоча б курсуватимуть причіпні вагони з Трускавця до Дніпропетровська на київський поїзд, які потім приєднуватимуть до потяга Київ – Севастополь – це тільки невеличкий реванш. Для покращення транспортного сполучення варто розглянути і проект закинутого дрогобицького аеропорту, вважає Віктор Возняк. Ну і немаловажну роль Віктор Франкович приділятиме промоції курорту, яка, за його словами, «на сьогоднішній день потребує покращення і це не таємниця».

А довірених осіб Віктор Возняк назвав трьох – Олег Косик (Центр громадських ініціатив, м. Дрогобич), Віктор Марченко (працює в фірмі «Альфа-плюс», заступник мера Трускавця Лева Грицака в 2006-2010 роках) та Андрій Кульчинський (депутат Трускавецької міської ради від «Народної Самооборони», головний лікар Трускавецької міської лікарні).

Володимир Ключак

Віктор Конц знає, як вирішувати регіональні та бориславські проблеми

Для вирішення проблем медичних

Кандидат у народні депутати Віктор Конц готовий взятися за вирішення проблем медицини. Це стало зрозуміло після його зустрічі з бориславськими медиками, яка відбулася у приміщенні Бориславської стоматологічної поліклініки. Цікаво, що Віктор Конц продемонстрував неабияку обізнаність у сфері медицини та акцентував увагу на безпосередньому зв’язку медичних проблем із бюджетними. Говорили під час зустрічі про найболючіше.

Необхідно зберегти багатопрофільні лікарні Трускавця і Борислава

Найперше Віктор Конц наполягає, що в Бориславі необхідно зберегти багатопрофільну лікарню. Адже в іншому випадку мешканцям міста для одержання медичної допомоги доведеться добиратися у сусідні міста, а медичним працівникам щоденно долати чималий шлях до своїх робочих місць, і то лише за умови, що їм вдасться працевлаштуватися в сусідніх містах. Ймовірне утворення Дрогобицького шпитального округу може стати проблемою не лише для бориславців чи трускавчан, але й для мешканців сільської місцевості нашого і сусідніх районів, бо, як відомо, пацієнти з населених пунктів Дрогобицького, Турківського та Сколівського районів наразі проходять лікування у тих медичних закладах, до яких їм найлегше дістатися. А тому закрити багатопрофільні лікарні у Бориславі, Трускавці чи інших населених пунктах – це позбавити людей права на отримання якісного і своєчасного медичного забезпечення, яке гарантовано кожному мешканцю статтею 49 Конституції України. Окрім того, згідно зі статистичними медичними показниками, тих чотирьох регіонів України, де триває експеримент з утворення шпитальних округів, така практика спричиняє більше негативних, ніж позитивних, результатів, і подекуди навіть ставить під загрозу життя людей.

Треба внести зміни у закон про міжбюджетні трансферти

З огляду на таку ситуацію кандидат у народні депутати Віктор Конц пропонує шукати інші шляхи для врегулювання медичних проблем району. «Треба внести зміни у закон про міжбюджетні трансферти, - каже Віктор Ярославович. – Тоді кошти за лікування іногородніх хворих не будуть падати ярмом на місцеві бюджети». На думку кандидата, необхідно також змінити спосіб формування бюджету охорони здоров’я. Для цього треба переглянути формулу розподілу фінансового ресурсу. Зробити це можна лише на законодавчому рівні, тобто на рівні Верховної ради. Треба, щоб бюджет медицини формувався не з розрахунку на кількість мешканців певного населеного пункту, а з розрахунку на кількість пацієнтів, які проходять лікування у медичних закладах.

Щодо вирішення конкретної проблеми бориславської медицини, то у цьому питанні, як каже Віктор Конц, не треба винаходити велосипед. Є урядова Програма щодо ліквідації техногенно-екологічних катастроф, у якій для Борислава передбачено виділення 32 мільйонів гривень на добудову лікарняного комплексу по вулиці Куліша (біля міської поліклініки). Тепер треба лише відстояти систематичне виділення цих коштів, за тією схемою, яка передбачена Програмою, тобто впродовж п’яти наступних років. Після добудови лікарняного комплексу по вулиці Куліша, скоротяться видатки на утримання великої кількості приміщень, і ці кошти можна буде скерувати на підвищення якості медичних послуг, придбання необхідного обладнання та ліків.

Впровадити законопроект про повернення рентної плати з видобутку нафти та газу до місцевих бюджетів

До речі, щодо покращення якості медичних послуг на Дрогобиччині, то Віктор Конц наголошує на тому, що для цього потрібні чималі фінансові ресурси. Де їх взяти, кандидат вже знає. «Я вважаю за необхідне найперше внести на розгляд Верховної ради України законопроект про повернення рентної плати з видобутку нафти та газу до місцевих бюджетів», - каже Віктор Ярославович. За його словами, лише за цих півроку Борислав недоотримав до міського бюджету 26 мільйонів гривень. Так само значні суми недоотримав і весь Дрогобицький район, в якому налічуються сотні свердловин. Якщо ці гроші повертатимуться у місцеві бюджету, то буде за що відновити лікарні та школи, відремонтувати дороги та мережі, реально покращити життя всіх мешканців регіону. Зрештою, це буде справедливо. Адже саме з наших надр забирають корисні копалини, створюючи екологічні проблеми для регіону, а тому люди, які мешкають тут, мали б отримувати кращі соціально-побутові умови для життя.

Оптимізувати державні цільові програми з охорони здоров'я

Крім цього, кандидат у народні депутати Віктор Конц під час зустрічі з бориславськими медиками говорив і про інші, локальніші проблеми охорони здоров’я. Зокрема, про необхідність фінансувати лікування від цукрового діабету не лише тих пацієнтів, які є інсулінозалежними, але й тих, хто лікується таблетованими препаратами. Також, на думку Віктора Конца, і як кандидата в народні депутати, і як батька семирічного сина, варто змінити програму єдиного вакцинального комплексу.           З цими та іншими тезами Віктора Конца, бориславські медпрацівники, схоже, були згодними, адже запитань щодо медичної частини під час зустрічі з кандидатом у народні депутати вони не ставили. Єдине, що намагалися з’ясувати медики додатково, це те, яку політичну силу підтримуватиме Віктор Конц, якщо пройде до парламенту. На це запитання Віктор Ярославович відповів так: «На жаль, сьогодні в Україні нема політичної сили, яка б відповідала інтересам народу. Моя політична сила – Ви, мешканці цього регіону. Я родом звідси, я живу тут, і тут буду жити, а тому буду дбати про добробут цього регіону і відповідатиму за нього».

Наприкінці зустрічі Віктор Конц зробив бориславським медпрацівникам ще й гарний сюрприз. Він подарував Бориславській центральній міській лікарні два комп’ютерні комплекси та портативний кардіограф і висловив сподівання, що ця техніка допоможе зробити місцеву медицину більш зручною для медичних працівників і більш якісною для пацієнтів.

Прес-служба Віктора Конца

Довга дорога у свою квартиру, або Квартирні махінатори поруч

Ми так влаштовані, що здається, що щось погане – хвороба, катастрофа, аварія - може трапитися з людиною, але десь далеко і не з нами. Спрацьовує, видно, захисна реакція організму. Приблизно так нам здається, що квартирні афери, залишення людей без даху над головою – це жахи великих міст і сюжети для «Надзвичайних новин» Стогнія, а аж ніяк не нашого маленького тихого курортного містечка.

Та потрібно пам’ятати, що розслаблятися, бути нерозбірливим у контактах, довірливим з малознайомими людьми та неуважним з документами не можна. Незважаючи, у великому чи маленькому містечку ти живеш. Тому, що квартирні махінатори поруч і лише шукають слабинку, де людина залишилася самотня і ослаблена хворобами чи інвалідністю, алкогольною чи наркотичною залежністю!

Так три роки не міг потрапити до своєї квартири в одному з будинків на вулиці Стуса недієздатний Ігор Д. та його опікун – двоюрідний брат Орест Д. Як розповідає пан Орест, у 2009 році йому сказали, що в БТІ взяли витяг на продаж квартири його брата. Пан Орест через суд одразу поставив квартиру під арешт. Та його недієздатного брата зацікавлений у житлі громадянин Ф. фіктивно одружує з Юлією М., двокімнатну квартиру якої він уже продав. З часом Юля приводить нових співмешканців, а найслабшу ланку – Ігоря Д. селять в клітці на дачі в селі Модричі…

Орест визволяє брата, а про повернення його квартири звертається в суди, правоохоронні органи, адже має всі документи –  право власності, будинкову книгу, технічний паспорт на квартиру. Дзвінки і спроби по-доброму потрапити в свою квартиру також закінчуються нічим.

Зрештою пан Орест звертається з заявою про допомогу потрапити в квартиру в КП «Трускавецьжитло». Директор КП «Трускавецьжитло» - молодий та ініціативний менеджер Олександр Ткаченко - є також заступником начальника Західного відділення комітету по боротьбі з корупцією. Тож він зі всією рішучістю береться допомогти пану Оресту та його брату нарешті потрапити в свою квартиру і закінчити тривалу епопею. Він особисто в понеділок, 10 вересня, разом з слюсарами КП «Трускавецьжитло» та дільничним міліціонером виїжджають до проблемної квартири з твердим наміром взламати замок. Причому якщо слюсар в останній момент вагається, все таки справа делікатна: «Я би не радив ламати…», то Олександр Ткаченко проявляє твердість: «Ти не радь, ти ламай!»

Та взламувати замок не довелося – почувши шарудіння в замку, пані Юлія сама відкрила двері, впустила делегацію і пообіцяла за кілька днів забрати з квартири себе, свої речі та своїх співмешканців. Про що написала письмову розписку. Як нам повідомили в міліції,  17 вересня вони справді виселилися, а ключі передали пану Оресту Д.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Анонс

Дивіться передачу «Історія успіху. Лев Грицак»

У суботу 22 вересня на «П`ятому каналі» о 14.10 і о 23.45 дивіться передачу «Історія успіху. Лев Грицак».

 

 Создан 21 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником