Трускавецький вісник № 112 (491) від 24 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 112 (491) від 24 вересня 2012 р.

12.09.2012 

У номері: У Трускавці – новий прокурор; Як мало не посварилися Лев Ярославович та Руслан Ярославович; Підприємці пртестували проти нелюдської політики Руслана Козира; Франка повернули, гріх відпокутували; «Згода» культивує згоду і злагоду; Інтерв’ю з Михайлом Янковським; Відбудеться презентація Стратегії розвитку краю; Руслан Козир легенько «наїхав» на ЗАТ «Трускавецькурорт»; У Дрогобичі перепоховають останки вояків УПА; Кримінальні новини з Борислава.

Новини Трускавця та регіону

На фізматі презентуватимуть Стратегію розвитку Дрогобиччини

Як інформує прес-служба Ігоря Куруса, 25 вересня (вівторок) о 11.00 год. в приміщенні актового залу Інституту фізики та математики Дрогобицького педуніверситету ім. Івана Франка (м. Дрогобич, вул. Стрийська, 3) відбудеться презентація «Стратегії розвитку краю», яку пропонує кандидат в народні депутати України Ігор Курус. Контактна особа – Ольга Куц, телефон 096-406-82-18.

У Трускавці новий прокурор та новий начальник залізничного вокзалу

У Трускавці новий прокурор – Мігоцький Лонгін Зеновійович. Це прізвище подано на офіційному сайті прокуратури Львівської області. Як було повідомлено на понеділковій нараді в мерії, представлення нового прокурора Трускавця відбудеться сьогодні, 24 вересня. Міський голова не візьме участі в церемонії, оскільки їде на колегію облдержадміністрації. На сьогодні планували провести пікет проти Руслана Козира представники туристичних фірм (о 12.00), але навряд чи доцільно його проводити за відсутності мера. Та й заступників міського голови не буде – вони будуть на представленні прокурора.

Також маємо інформацію, що пішла на пенсію начальник Трускавецького залізничного вокзалу п. Галина Гурба. Хто очолить (чи вже очолив) залізничну станцію Трускавець, нам наразі невідомо.

Трускавецька та дрогобицька санстанції возз’єднаються?

Як інформує газета «Нафтовик Борислава», до кінця 2012 року повинно відбутися об’єднання санітарно-епідеміологічної служби Борислава та Дрогобицького району в одну СЕС, а санстанцій Дрогобича, Стебника та Трускавця – теж в одну структуру. Інформація прозвучала на одній із апаратних нарад в Бориславській міській раді (18 вересня). В Трускавецькій санстанції цю інформацію не підтвердили, але і не спростували. Наш кореспондент побував в міській СЕС минулого тижня у час відпустки головного державного санітарного лікаря Наталії Когут і отримав відповідь, що офіційно ще нічого не відомо, але такі чутки ходять. Отже, цю публікацію також просимо вважати як неперевірену.

«Борці за мову», схаменіться!

У Трускавці нездорового розмаху набирає рух боротьби на захист української мови. Не в плані потреби захисту калинової та солов’їної, а в плані розписування графіті житлових будинків та установ. Можна ще закрити очі, коли заклики захистити мову пишуть на парканах, але коли такі заклики появляються на стінах школи – це вже дискредитація ідеї. Хто стоїть за цими написами і чи не пора зупинити таких «борців»?

Руслан Козир легенько «наїхав» на ЗАТ «Трускавецькурорт»

Під час понеділкової наради 24 вересня міський голова Трускавця Руслан Козир зазначив, що «у суботу ЗАТ «Трускавецькурорт» загородив нам майданчик… На кожній нараді у ЗАТ вони кажуть, що міська рада, міська влада їм заважає». Очевидно, має Руслан Ярославович доброго інформатора в ЗАТ «Трускавецькурорт», якщо знає, що говориться на кожній нараді в ЗАТі.

Уточнимо, що мова йде про майданчик навпроти міської ради, де трускавецький мер планував встановити новий пам’ятник Франку. ЗАТ «Трускавецькурорт» натомість має своє бачення, як облаштувати територію навколо нового комплексу «Міротель». Спорткомплекс всередині «Міротелю» ніяк не можна ввести в експлуатацію власне через протидію у стінах трускавецької мерії, інформує наше власне джерело в ЗАТ «Трускавецькурорт». А влада міста забракувала проект, який Товариство вже було готове втілювати в життя і витратило на нього досить велику суму коштів. Скульптора Самотоса та архітектора Каменщика для виготовлення пам’ятника Франку теж ЗАТ «Трускавецькурорту» нав’язують саме у стінах мерії, хоча в них був дешевший та кращий варіант пам’ятника.

Мер Трускавця зазначив, що є інформація і її потрібно поновити, як «вони» відносяться до багатств міста, тобто надр і які вони є роботодавці для своїх працівників. За приклад того, що Товариство не виконує своїх зобов’язань перед містом, Руслан Ярославович назвав вулицю Шевченка, на якій затівці «зруйнували пішохідні доріжки, хідник». Мер висловився образно про ЗАТ «Трускавецькурорт»: «Люди показують своє обличчя, яке воно є».

Міська рада – не рекламний агент санаторіїв та пансіонатів

«Міська рада – не рекламний агент санаторіїв та пансіонатів. Дивує позиція суб’єктів господарювання. Завдання влади – створювати однакові умови для роботи». Так міський голова Трускавця Руслан Козир прокоментував на понеділковій нараді в мерії 24 вересня ситуацію, що склалася з рекламним бізнесом та туроператорами у Трускавці. Нагадаємо, що суб’єкти господарювання звинувачують владу Трускавця в утисках бізнесу трускавчан та лобіюванні власних інтересів, а не інтересів громади. Влада натомість звинувачує туроператорів, що вони не роблять жодної промоції для міста, оскільки не залучають нових відпочивальників, в тому числі через впровадження власних чартерних рейсів до Трускавця. Щодо того, що ці підприємці платять кошти в міський бюджет, то міський голова зауважив, що ці кошти не є значними. Руслан Козир також за приклад навів одного підприємця, котрий заявляв, що в нього працює вісім осіб, але довідку меру показати не зміг.

Жарт від «ТВ». Шановні підприємці! В міську раду тепер – тільки з довідками, що ви багато сплачуєте в бюджет міста і що у вас працюють люди і скільки їх і котрі саме! І з запевненнями, що 28 жовтня проголосуєте за об’єднану опозицію, котру в нашому місті представляє Руслан Козир!

В Бориславі пройшов лемківський кермеш

Вчора, 23 вересня, у Бориславі відбувся лемківський кермеш. Після святкової літургії на вулиці Лемківській пройшов святковий концерт на літній сцені міського Палацу культури.

Пройдуть міжнародні навчання

12 жовтня в Бориславі пройдуть міжнародні навчання з цивільної оборони. Про це на понеділковій нараді в трускавецькій мерії 24 вересня повідомив представник Трускавецького управління цивільного захисту населення. В навчаннях візьмуть участь представники міжнародних організацій, попередню згоду на участь в заході дав голова ЛОДА Михайло Костюк.

Невже знову сміттєпереробний завод?

Як повідомив на понеділковій нараді в трускавецькій мерії 24 вересня міський голова Руслан Козир, в Бориславі побувала експертна група з Польщі, яка збирає вихідні дані по збору та утилізації відходів, щоб в майбутньому із залученням коштів ЄС спорудити сміттєпереробне підприємство. В зустрічі участь взяли мери міст Борислава та Трускавця Володимир Фірман та Руслан Козир, а також представники фірми «Ком-Еко-Борислав», котре займається збором та вивезенням сміття з цих наших двох міст.

В Залокоті освятять каплицю на могилі УСС

30 вересня, в неділю, у селі Залокоть Дрогобицького району на горі Кобилі відбудеться урочисте відкриття та освячення каплиці на могилі Українських Січових стрільців, які загинули в жовтні 1914 року в боротьбі за Україну. Збір колони - в с. Залокоть Дрогобицького району, біля школи, о 12.30. Початок заходу на горі Кобилі о 14.30. Інформацію надав оргкомітет.

Власна інформація

У Дрогобичі перепоховають останки дев’ятьох вояків УПА, віднайдені пошуковцями «Долі»

20 вересня голова Львівської обласної ради Олег Панькевич провів виїзну нараду щодо перепоховання останків дев’ятьох вояків УПА, віднайдених на Дрогобиччині. На нараді було вирішено провести урочисте перепоховання у неділю, 7 жовтня, напередодні 70-річчя створення Української повстанської армії, за християнським звичаєм та з військовими почестями. Усіх дев’ятьох героїв буде поховано на міському кладовищі Дрогобича, на Полі пам’яті, де згодом планується закласти Алею Слави полеглим у визвольній боротьбі за незалежність України. У нараді також взяли участь депутати Львівської обласної ради Святослав Шеремета, Михайло Задорожний та представники Дрогобицької районної ради.

Нагадаємо, що 24 липня 2012 року комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля» виявило невідоме поховання 1944-1945 років біля с. Старе Село в Дрогобицькому районі. Під час розкопок було знайдено останки дев'ятьох вояків УПА. За словами директора КП ЛОР «Доля» Святослава Шеремети, це унікальна знахідка, так як такої кількості останків вояків УПА в одному похованні на Львівщині ще не знаходили. Пошукові роботи поблизу Старого Села тривають.

Прес-служба Львівської обласної ради

Олег Панькевич відвідав село Раневичі Дрогобицького району

20 вересня під час поїздки в Дрогобицький район голова Львівської обласної ради Олег Панькевич та депутати облради Михайло Задорожний і Святослав Шеремета побували у селі Раневичі. Тут вони оглянули Народний дім, в якому зараз проводяться ремонтні роботи. На відновлення будівлі сільська рада - як переможець обласного конкурсу мікропроектів 2012 року - з бюджету області отримала 47 тис. грн.

Також Олег Панькевич та депутати облради оглянули місце, де громада села заклала основу під пам’ятний знак на честь останнього бою чотирьох вояків УПА, які загинули у нерівнім бою з енкаведистами у червні 1946 року на березі річки Солониця. На цьому місці буде встановлено пам’ятник, виготовлений коштом обласного бюджету. Нагадаємо, що у 2012 році депутати Львівської обласної ради прийняли рішення виділити з обласного бюджету 700 тис. грн. на виготовлення пам’ятних знаків для їх встановлення на місцях поховань воїнів УПА та місцях загибелі борців за незалежність України.

Прес-служба Львівської обласної ради

 

 

Підприємці протестували проти нелюдської політики Руслана Козира

 

 

Сьогодні, 24 вересня, у Трускавці неподалік нижнього бювету мінеральних вод відбулася акція протесту проти політики Руслана Козира стосовно туроператорів та інших підприємців, котрі заробляють в парку. В акції протесту на бульварі Торосевича взяло участь понад три сотні осіб, інформує наше джерело, найбільш активними серед них були представники туристичного бізнесу, художники, фотографи. Акція тривала понад годину (розпочалася о 12.00 і закінчилася після 13.00), інформаційний супровід надали телеканали «Алсет», «ЗІК» та загальноукраїнський 24-1 канал, на якому, за словами заступника мера Трускавця Юрія Яворського, почав розміщувати свою рекламну продукцію Трускавець.

У багатьох виступах люди нарікали на антигуманну, нелюдську та нелюдяну політику чинного міського голови Трускавця. Один із виступаючих розповів навіть, що його особисто побив заступник мера Ю. Яворський. Минулого тижня ми перевіряли цю інформацію і Юрій Михайлович заперечив цей факт, інформуючи «Трускавецький вісник», що жодного побиття не було, підприємець сам провокував його і що якщо є побої, то хай підприємець знімає їх та подає на нього в суд. Інша жіночка розповіла історію, що вона змушена була взяти кредит для встановлення автономного опалення, адже нова влада силоміць заставляє мешканців переходити на нього цілими будинками, не питаючи, мають люди на це кошти чи не мають. Жінка сподівалася погашати кредит, але тепер втратила одне-єдине місце роботи і зараз її сім’я фактично приречена на напівголодне існування – з вини міської влади Трускавця.

Організатори акції підготували та зачитали звернення до мера Трускавця, депутатів ТМР, голови Львівської облдержадміністрації. У ньому йдеться про порушення їхніх прав та свобод на вільне підприємництво. Окрім того, підприємці вимагають прискорити підготовку клопотання про «Оголошення природних територій м. Трускавця курортними» з проведенням відповідних експертиз, приведення в дію законодавства «Про регулювання містобудівною діяльності», вирішення невідкладних питань розвитку інфраструктури міста, зокрема, берегоукріплення річки Воротище, заміни колектора, та водогону, будівництво очисних споруд. вирішити питання з Дрогобицькою районною адміністрацією про встановлення чітких меж міста, винести на сесію міської ради окремим питанням дотримання антимонопольного законодавства, щодо створення рівних можливостей для всіх суб’єктів підприємництва незалежно від форм власності.

"Просимо легалізувати наше місце праці у відповідності до попередніх розпоряджень, так, як наша діяльність ніяким чином не впливає на формування джерела «Нафтуся». Бульвар Торосевича є основним місцем нашої діяльності, бо так склалося історично з часів заснування курорту про що свідчать численні документальні джерела. Ми, як суб’єкти підприємницької діяльності вносимо кошти до міського бюджету ми наповнюємо міський бюджет, тому незрозуміла позиція міської ради, міського голови, членів міськвиконкому та секретаря ради щодо позбавлення нас цих місць, і ми вважаємо, що порушується наше трудове право на отримання доходу. Ми захищаємо свої права та право на здійснення підприємницької діяльності, саме в цій сфері туризму і на цьому місці, – сказано у резолюції. – Звертаємося до всіх підприємців м. Трускавця та підприємців Дрогобицького регіону, що ми солідарні щодо своїх вимог і підтримуємо їх щодо справедливості. Вразі невиконання наших вимог ми будемо блокувати сесію міської ради, віримо в справедливість. ВОЛЯ!!! – ціни не має".

Люди категорично проти переходу на так званий «новий ринок», який для себе вибудувала чинна трускавецька влада (неподалік ринку «Дукан»). Виявляється, ринок побудовано незаконно на високовольтних кабелях, трубах теплопостачання та водопостачання об’єктів ЗАТ «Трускавецькурорт», чим грубо проігноровано вимоги архітектури та містобудування. Як кажуть, чого не зробиш і на які порушення не піше заради легкої наживи. Підприємці також обурювалися фактами неоднакового ставлення до суб’єктів господарювання зі сторони міської влади, надання владою переваг «своїм» людям та заїжджим гастролерам, котрим влада сприяє на противагу утискам місцевих підприємців. Також було сказано, що влада фактично усунулася від промоції міста і жодного результату в цій царині не видно, хоча багато рапортується про поїздки та проекти.

Підприємців у їхніх вимогах прийшли підтримати кандидати в народні депутати Микола Лагодич та Віктор Возняк. Нагадаємо, що трускавецькі підприємці змушені були звернутися на дрогобицьке радіо «Франкова земля», оскільки потрапити в Трускавці на міське радіо жодних шансів у них не було через цензуру.

Володимир Ключак

 

До теми. У Трускавці 300 підприємців мітингували, щоб зберегти свій бізнес

У Трускавці близько 300 чоловік, які здійснюють підприємницьку діяльність в курортну парку на бульварі Торосевача, вийшли на мирне народне зібрання з вимогою до міської влади зберегти їх робочі місця.

На народне зібрання вишли екскурсоводи, художники, фотографи, транспортники, музиканти, щоб захисти своє право на вільне підприємництво. Люди тримали плакати «Мер! Не знищуй підприємців!» «Врятуйте Трускавець від Фронту змін!» Основною вимогою мітингуючих було легалізувати місце праці у відповідності до Закону України про курорти та Закону України про туризм. Та видати на руки відповідне рішення про дозвіл роботи на бульварі Торосевича. Позбавляючи основного місця праці, міська влада таким чином порушує трудові права на здійснення підприємницької діяльності. Трускавецька влада називає переміщення туроператорві заходами у рамках благоустрою міст. Два тижня було встановлена двометрова паркана огорожа, де немає жодних написів що проводиться і в які терміни завершиться, – йшлося на народному зібранні.

Згідно припису міської ради, підприємницька діяльність у курортному парку якимось чином перешкоджає мінеральним джерелам міста. Підприємці за два роки конфлікту між міською владою два рази зверталися до суду і обидва рази правосуддя було на боці підприємців.

Також перед мітингуючими виступила гостя міста курорту, яка звертаючись до міського голови Трускавця Руслана Козира, закликала не знищувати підприємців.

«Пане Козир, звертаюсь до вас від імені гостей міста, якщо ви любите ваше місто, якщо поважаєте працю ваших підприємців, не повертаєтесь до них спиною. Дайте можливість працювати. Ви наносите збиток для курорту, як ні один попередній мер».

«Просимо легалізувати наше місце праці у відповідності до попередніх розпоряджень, адже, як наша діяльність жодним чином не впливає на формування джерела Нафтуся. Бульвар Торосевича є основним місцем нашої діяльності, бо так склалося історично з часів заснування курорту про що свідчать численні документальні джерела. Ми, як суб’єкти підприємницької діяльності, вносимо кошти до міського бюджету, ми наповнюємо міський бюджет, тому незрозуміла позиція міської ради, міського голови, членів міськвиконкому та секретаря ради щодо позбавлення нас цих місць, і ми вважаємо, що порушується наше трудове право на отримання доходу. Ми захищаємо свої права та право на здійснення підприємницької діяльності, саме в цій сфері туризму і на цьому місці», – сказано у резолюції, яка була прийнята на мітингу.

www.zik.ua

Франка повернули, гріх відпокутували

 

 

День 23 вересня 2012 року став віхою на тернистому шляху трускавецької «Франкіани». Місяць часу тривали перипетії навколо багатьох питань: впало погруддя Франка саме чи хтось йому в цьому допоміг, встановлювати його на історичне місце чи робити новий пам’ятник навпроти міської ради, естетично це погруддя виглядає (-ло) чи неестетично, підходить цей скверик для Великого Каменяра чи не підходить, хто має реставрувати погруддя, де воно зберігається і чому саме там, знайдуть винних чи не знайдуть, у кого піднялася рука. Принагідно згадався популярний у Трускавці віршик «Кому піднялася рука гранату кинути…», цей твір почав гуляти в 2010 році після замаху на Лева Грицака. Методи ідентичні. Але не будемо про погане.

Світла днина бабиного літа зібрала 23 вересня біля оновленого погруддя Івана Яковича Франка набагато більше людей, ніж раніше – на іменини Каменяра. Бо якщо тоді приходило не більше п’яти десятків осіб (це в кращому випадку), то тепер прийшло кілька сотень. Захід освячення відновленого пам’ятника (відновили і постамент, і погруддя) тривав менше години часу і був доброю лекцією патріотизму та духовності. Після чину освячення, який здійснили отці Петро Івасівка та Василь Нестер, промову зачитав міський голова Руслан Козир. Найдовшим і найцікавішим був виступ вчительки української мови та літератури Анастасії Журавської, котра зупинилася на багатьох болючих для українського суспільства темах. «Громадо, чому гнешся, а не пнешся до сонця?» - перефразовувала слова поета знана у Трускавці громадська діячка Леся Дідик. Отець-декан Петро Івасівка теж сказав кілька слів, подякувавши за відновлення пам’ятника.

В цей день Трускавець жив Франком, дихав Франком, пишався Франком і шкодував, що нема Великого Каменяра зараз в Україні, як нема і свого Мойсея, провідника, котрий виведе народ з рабства. «Що означає любити Франка?» - риторично запитувала Леся Дідик і зауважила, що в місті є дуже багато громадських організацій, але жодній з них досі не було діла до стану пам’ятника нашому поету. Виступи органічно доповнювали пісні на слова Франка – «Червона калино, чого в лузі гнешся», «Ой ти дівчино, з горіха зерня», «Вічний Революціонер», «Не пора, не пора, не пора…» та інші. Лунала і Франкова поезія – найбільше оплесків дісталося учениці однієї з трускавецьких шкіл, котра виконала досить великий за обсягом твір Франка про чудо святого Миколая (як святий урятував втопленого хлопчика).

На понеділковій нараді 24 вересня міський голова подякував за виконані роботи по впорядкуванню скверика КП «Парк курортний» та УЖКГіБ ТМР. Ми ж хочемо подякувати від імені редакції «Трускавецького вісника» особисто начальнику відділу культури Тетяні Татомир – не тільки за гарно підготовлену святкову програму, але й за те, що не повелася на провокації та не дозволила перетворити свято на агітмайданчик одного з кандидатів у депутати. Справа в тому, що цей один кандидат підходив до Тетяни Євгенівни, а згодом і до міського голови з проханням надати йому слово. До честі міської влади, для нього виняток робити не стали. І аж після закінчення свята відбулася спроба цього кандидата зробити політичну провокацію – вийшовши із власним мегафоном, цей пан почав розкидуватися звинуваченнями та ображати присутнього журналіста, називаючи його прізвище та тикаючи пальцем. Та присутні дистанціювалися від провокатора й покинули місце події. Тільки спеціаліст відділу культури ТМР Олег Дьорка почав голосно сміятися та плескати в долоні.

Отже, Франка повернули, гріх відпокутували. Тепер діло за сквериком. Як заявив міський голова Руслан Козир, управління архітектури та містобудування ТМР розробило проект благоустрою скверика Івана Франка, тож тепер всі бажаючі можуть долучитися до вшанування Великого Каменяра, внісши свою лепту в його облаштування.

Володимир Ключак

Як мало не посварилися Лев Ярославович та Руслан Ярославович

Довідка. Лев Ярославович Грицак, генеральний директор ТзОВ “Готельно-курортний комплекс “Карпати”, голова ТМО Партії регіонів та виборчого штабу Партії регіонів у Трускавці. Руслан Ярославович Крамар, директор комунального підприємства “Трускавецьтепло”, голова ТМО партії “Батьківщина” та виборчого штабу “Об’єднаної опозиції “Батьківщина” у Трускавці. В 2006-2007 роках Руслан Крамар працював заступником міського голови Трускавця Лева Грицака.

 У середу, 19 вересня, на території спортивного майданчика по вулиці Довженка у Трускавці стався конфлікт між працівниками ГКК “Карпати” та групою працівників КП “Трускавецьтепло” на чолі з Русланом Крамаром. Причина – “карпатівці” на прохання мешканців ряду будинків на вулиці Мазепи прийшли з наміром облаштувати дещо занедбаний останнім часом майданчик, що обурило Руслана Крамара, “власника” майданчика.

 А передісторія така. До ТМО Партії регіонів надійшов лист такого змісту. “Шановний голово ТМО Партії регіонів, звертаємося до Вас із пропозицією та одночасно із проблемою. На вулиці І. Мазепи у Трускавці (навпроти супермаркету “Рукавичка”) розташовані футбольний та баскетбольний стадіони, а також дитячий майданчик. Уже багато років ні комунальні служби міста, ні кандидати в депутати всіх рівнів не беруться навести лад на цій земельній ділянці.

 Влітку на футбольному стадіоні діти грають у футбол, а на баскетбольному майданчику вже неможливо грати. Дитячий майданчик декілька років тому оновили, але на даний момент він перебуває в занедбаному стані, хоча батьки з дітьми все одно там сидять, бо більше нема куди піти.

 У зв’язку з цим просимо Вас допомогти. Замість того, щоб викидати гроші на славнозвісні “парасольки” та на людей, які розносять листівки, то краще зробіть для людей. 100% успіх буде. Ось те, що на нашу думку, для Вас буде неважко придбати: 1. 2 баскетбольні кільця; 2. 2 сітки на футбольні ворота; 3. дерев’яні палки на лавки та шурупи (металеві каркаси стоять); 4. фарби: біла (на футбольні ворота) та зелена або ін. (на металевий паркан); 5. металевий паркан (тільки там, де його нема); 6. асфальт (на бігову доріжку та баскетбольний майданчик); 7. туї або ялинки (засадити уздовж паркану).

 З повагою, мешканці Трускавця….”.

 Ми свідомо не вказуємо прізвищ підписантів заяви, бо розуміємо, яких неприємностей від міської влади можуть очікувати ці небайдужі трускавчани. Адже автори звернення можуть мати бізнес, можуть бути працівниками комунальних підприємств чи державних установ освіти, культури, медицини тощо чи в іншій формі бути залежними від міської влади. Об’єднує підписантів одне – всі вони проживають на вулиці Мазепи і їм боляче дивитися на стан, в якому перебуває ця немала за розмірами територія, призначена для відпочинку та розваг спортсменів, дітей і інших категорій населення.

 Що ж далі? А далі Лев Грицак дав доручення своїм працівникам, щоб ті найперше оглянули територію та зробили хоча б елементарний порядок, підготували до більш ємких робіт. Та коли “карпатівці” приїхали і почали косити траву попід паркан та ставити нові дошки на пісочниці замість зігнилих, звідкілясь появився Руслан Крамар і почав поводитися як господар.

 Пан Ігор, працівник “Карпат”, так описує цю ситуацію: “Проблема майданчика на Довженка відома мені давно, адже я проживаю тут, на вулиці Мазепи, неподалік проживає мій тесть. До цієї пісочниці одного разу травмувалася моя донька і тому я радий був, що хтось нарешті наведе тут лад. Коли ми приїхали з “Карпат”, то столярі почали ремонтувати пісочницю, а косарі викошувати траву та бадилля попід паркан. Також ми намагалися відремонтувати паркан, наскільки це можливо, зробити, так сказати, попередній ремонт. Руслан Крамар одразу почав до нас висувати якісь претензії, мовляв, як ви смієте, це наша територія, хто ви такі, забирайте своїх людей і йдіть геть. Та найдужче мене розізлило, коли він порівняв наше перебування тут із вторгненням у його власну квартиру. Конфлікт мав місце у середу, 19 вересня, між 16.00 та 16.30. Згодом пан Крамар заспокоївся і наші працівники продовжували працювати над благоустроєм території”.

 В цей же ж день, тобто 19 вересня, ми постаралися взяти коментар у Руслана Крамара. У телефонному режимі Руслан Ярославович пояснив нам, що нещодавнім рішенням виконкому цей майданчик передано на баланс КП “Трускавецьтепло”. “Тобто, Ви будете його утримувати, як свого часу санаторій “Карпати” утримував за власні кошти міський стадіон?” – запитуємо. Адже багатьом трускавчанам відома історія, коли міський голова Трускавця Богдан Матолич пропонував взяти на утримання стадіон неподалік залізничного вокзалу, ці пропозиції Богдан Михайлович подав Олександру Чебаненку, Леву Грицаку та покійному нині Богдану Аксентійчуку. В результаті майже два десятиліття за стадіоном доглядали “Карпати”.

 Руслан Крамар відповів, що так, КП “Трускавецьтепло” взяло на себе зобов’язання утримувати цей майданчик, тому він не розуміє, чому Лев Грицак взявся за ремонт саме тут. “Хіба мало майданчиків по місті? – запитує Руслан Крамар. – Мені не пасує давати задню. Хай підходить до нас і заключає з нами угоду чи договір і ми можемо зробити цей майданчик разом, виділивши матеріали, робочу силу, майстрів, фарби. Як би воно виглядало, якби я прийшов у “Карпати” і почав малювати там лавки?”

 Лев Грицак не поспішає укладати угоду з паном Крамаром, адже не дуже довіряє цій людині. Укладеш угоду – виставлять рахунки за роботу, яку виконають ті ж працівники “Карпат”. Життя навчило Лева Грицака обережності, тим більше в стосунках з такими людьми як голова трускавецької “Батьківщини”.

 Наш кореспондент побував на місці події в цей же день, 19 вересня, біля 18.00. Під час фотозйомок до нас підійшов старший чоловік, відрекомендувався Богданом. Пан Богдан проживає неподалік, працює в КП “Трускавецьтепло”, каже, що йому доручено доглядати за цим майданчиком. На ньому він покосив траву, тепер кролям вкошує тут отаву. На цей дитячий майданчик приходять діти з будинку № 5 на Довженка і майже з усіх будинків парної сторони вулиці Мазепи, каже пан Богдан, бо тут порівняно нові дитячі споруди, великий вибір для дітей, чого нема на малих майданчиках. Залюбки тут відпочивають і старші люди, тут грають у футбол, зранку займаються ранковими пробіжками. Пан Богдан показує деревця аличі, посаджені тут попід паркан саме за часів Лева Грицака, вони плодоносять. На думку чоловіка, ремонту майданчик не потребує, бо за ним доглядають і він не в найгіршому стані.

 Можливо, в цьому і є частина правди. Бо є значно гірші майданчики, ніхто ж від 2010 року, коли за часів Лева Грицака відремонтували ВСІ (!) дитячі майданчики в Трускавці, до цієї теми не повертався. Пану Козиру не до дітей і не до їхній майданчиків – зав’яз у парку чоловік, знає, де є гроші.

 Що ж на майданчику відбувається на даний момент? В середу, 19 вересня, були відремонтовані пісочниця та інші структурні елементи дитячого майданчика. В цей же день була викошена трава та бадилля попід паркан. У четвер та п`ятницю жодних робіт не проводилося через сильні зливи (у п`ятницю було ще й свято Різдва Пресвятої Богородиці). А в суботу, 22 вересня, тут працює техніка – три трактори, дві машини, працюють люди. Розпочато роботи по відновленню баскетбольного майданчика. Знято верхній шар ґрунту (десь до 10 см), робота кипить. Вдруге за цей місяць Лев Грицак говорить: “Влада Трускавця не може – Партія регіонів зробить”. За попередніми даними, кошт відновлення дитячо-спортивного комплексу на вулиці Довженка становитиме для “Карпат” більше 200 тисяч гривень. Бо буде відновлено баскетбольний майданчик, натягнуті волейбольна та баскетбольні сітки, відремонтуються лавки на футбольному полі, де наразі стоять лише каркаси, буде вирівняно одне і друге поле (футбольне та волейбольне), зроблять бігову доріжку, словом, майданчик стане окрасою мікрорайону. Люди на загал дуже схвально відгукуються на те, що тут нарешті буде лад.

 Тож посварилися чи ні Лев Ярославович та Руслан Ярославович? Ні. Щоб “не давати задню”, Руслан Крамар вирішив подати цю історію під виглядом, що це він “зобов`язав” Лева Грицака виконувати ці роботи. І написав для цього … звернення до Лева Грицака з вимогою відновити майданчик, підписавши це звернення 17 вересня.

 Володимир Ключак

«Мері» та Віктор Винник 19 вересня відзначають традиційно

Ранок 19 вересня. Вже за традицією отримую смс від Віктора Винника, який офіційно інформує про концерт групи «Мері» і що я в когорті запрошених. Та не все так просто. Віктор як художник-символіст у своїх діях надзвичайно вправно уміє закодовувати прихований зміст. Чи то я начитався Дена Брауна, чи зранку потягнуло на вирішення ребусів, але раз у раз став перечитувати текст повідомлення. Дивно, але завжди такі запрошення отримую телефонограмою. Щось тут не те. Раптом промайнула раціональна думка: кидаю погляд на календар, там вересень - зодіакальний знак Діви. Віктор у нас Діва за гороскопом. Як же ж я одразу не згадав? А ще друг називається. Справді, сьогодні у фронтмена групи «Мері» День Народження.

Тому, що не одразу згадав цю дату, є декілька пояснень. І серед них зокрема нелюбов Віктора до неї. Завжди у приватних бесідах наголошує що з нетерпінням очікує завершення цього дня. Тому щоб якось прискорити перебіг часу, він виробив надзвичайно просту методику: робота, робота і ще раз робота.

Отож, 2012 також не став винятком. Якщо минулого року «працююче день народження» відбувалось у камерних умовах в уже неіснуючому кафе «BadCat» (Дрогобич), цього разу і сцена була ширшою, і глядачів побільше. Все, що зумів запропонувати нічний клуб «Казанова» (Трускавець), було використано на 100 відсотків. Концерт розпочався без зайвих прелюдій з відомих пісень. Далі без гальм і зупинок старі і нові композиції гармонійно виплітали цілісну продуману програму. Про те, як реагувала публіка, годі щось розповідати, адже не було жодної пісні, яку б не підспівували у залі. Це стосується і нових пісень «Вікторія», «Біла ріка», «Сестрі». Про останню варто розповісти окремо. У ній бачимо не те «Мері», яке звикли бачити. Трохи репу, трохи речитативу і все це на громадянській соціальній ліриці. Вкотре група знехтувала комерційною форматністю на користь творчості. Але як показав моніторинг Інтернет-середовища, такий ризик став оправданим: давно пісні «Мері» не викликали таку бурхливу полеміку з боку поціновувачів.

Визнаю чесно, вперше на концертах цієї групи я занурився у якийсь філософський аномальний стан. Очевидно, цьому сприяла енергетика живого концерту та присутність у залі багатьох знайомих людей: журналістів, музикантів, і просто друзів Віктора Винника. І все це як на якісь приватній вечірці багато років тому, коли про «Мері» знали лише сусіди по будинку та приятелі Віктора. Та знову ж ця часова фата-моргана одразу зникає, коли Віктор бере в руки акустичну гітару і спільно з Миколою Гаврилівим (акордеон) та Володимиром Андрієвським (перкусія) розпочинають імпровіз на українську народну тематику. Переді мною зріла група зі зрілими професійними музикантами – плоди багаторічної роботи, які так і не вмістилися у цьому концерті. Десь згадуються слова Богдана Процишина (автора назви першого альбому), що все ще розпочалось тоді, коли Віктор коні малював у художній школі, а він їх малював і малює завжди класно. Мабуть, у цьому криється загадка групи «Мері» в цілому і Віктора Винника зокрема: стабільна настирливість чи настирлива стабільність стали причиною появи «Ромео», «Мерідіанів», «Міста» та інших хітів.

Ярослав Баран

Михайло Янковський: «Дрогобиччина має шанс стати процвітаючим краєм»

Михайло Янковський - людина добре знана у Трускавці та у всій Дрогобиччині. Нині - заступник голови Львівської облдержадміністрації, він свого часу 7 років віддав власне місту-курорту, де з 1990-го по 1997 роки очолював Трускавецький МВ УМВС України.

Нещодавно Михайло Петрович з робочим візитом побував на наших теренах, тож ми скористались нагодою і поспілкувались з ним і про життя сьогоднішнє в Україні загалом та на наших теренах зокрема.

- Михайле Петровичу, ви як людина, яка обіймає доволі високий пост, маєте добре орієнтуватись в ситуації, яка на загал є сьогодні у нашій державі. Як вважаєте, що найбільше заважає Україні розвиватись, що так би мовити гальмує її поступ?

- Сьогодні в Україні на першому місці стоїть проблема безробіття (особливо серед молоді), яку конче слід вирішувати, в тому числі і на законодавчому рівні. Переконаний, що вже давно на часі прийняття Закону «Про перше робоче місце», завдання якого - не лише збереження існуючих та створення нових робочих місць, а насамперед зменшення безробіття та кількості трудових мігрантів серед молоді.

Ще одною проблемою, яка «тягне» до низу нас і нашу країну, є недоступність якісного медичного обслуговування. Переконаний, що незалежно від місця проживання, в країні повинне зберігатись доступне якісне медичне обслуговування, як одна з основ збереження здоров'я кожного з нас.

- Вересень, по суті, вважається місяцем знань. Ваша точка зору, якою нині е освіта, і чого вона потребує?

- Якісна освіта — основа розвитку кожної людини. Саме від освіти залежить те, як ця людина сформується, ким стане, що нестиме у цей світ. Чи е наша освіта сьогодні якісною? Поза сумнівом, вона розвивається і стає дедалі сучаснішою. Втім, є речі, над якими таки ще варто попрацювати. Як от необхідність передбачити доступність та якість освіти, котра є основою для подальшого працевлаштування випускників навчальних закладів усіх рівнів та форм власності. А також – за державний кошт перекваліфікацію фахівців з вищою освітою, професії яких втратили актуальність на ринку праці. Над цим, думаю, ми попрацюємо і ці питання вирішимо.

- Що можете сказати про інфраструктуру нашого регіону. Як вважаєте, чого вона потребує пером за все?

- Перш за все інфраструктура цього регіону потребує будівництва та ремонту доріг і мостів місцевого та державного значення. Чому? Бо від якості доріг залежить життя кожного з нас. Це, між іншим, стосується практично усіх районів області. Щодо Дрогобиччини, то тут особливу увагу потрібно зосередити на будівництві та ремонті доріг, які пошкоджено внаслідок руху лісовозів гірськими селами Дрогобицького району та важкої техніки підприємств ПАТ "Укрнафта". Тут же державного фінансування потребує відновлення автомобільних мостів через р. Тисмениця та Померла.

- А чи є ще щось, що, вашу думку, потребує негайного вирішення?

- Так, звісно. Це, наприклад, необхідність створення прозорого ринку землі, створення умов для притоку інвестицій у сільську місцевість. Тих інвестицій, завдяки яким село мало б змогу отримати додаткові кошти на будівництво шкіл, доріг, газифікацію. Тих інвестицій, які б сприяли створенню додаткових робочих місць. Це також необхідність вирішення питання будівництва сучасних сміттєзвалищ, запровадження програми ліквідації негативних для довкілля наслідків діяльності підприємств на території Дрогобицького району. Тобто, роботи тут ще багато. Бо ж є тут, на цих теренах, міста, які конче потребують допомоги. Це -Стебник і Борислав. Ми це знаємо і над цим працюємо. Ми розуміємо, що сьогодні конче необхідно надати на державному рівні особливого статусу місту Борислав, що дозволить вирішити питання збереження економічного потенціалу міста, покрашення його екологічного стану та зменшення захворюваності мешканців Борислава і прилеглих сіл. Особливий статус міста дозволить вирішити питання очисних споруд, каналізації, водопостачання, ремонту об'єкт» соціальної сфери...

Поряд з тим, цей край має чим пишатись. У нього - давня цікава історія, тут же - дві оздоровниці - Трускавець та Східниця. Це - потужний «сплав», завдяки якому можна сміливо розвивати туристичні можливості району. Тобто, е гарний стартовий майданчик для розвитку, і, я вірю, тут, на Дрогобиччині, обов'язково все буде добре.

Мартин Гайовий, газета «Вільне слово»

Неповносправним дітям – належну увагу

У вересні-грудні цього року Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів “Надія” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні здійснює новий проект “Право має перемогти”, який повинен привернути увагу нашої громади, суспільства до неповносправних людей, до їх прав і можливостей їх використання.

Не секрет, що в Дрогобичі люди з інвалідністю, зокрема неповносправні діти і молодь, найчастіше залишаються поза навчальними програмами, поза багатьма програмами соціального захисту, поза суспільним і громадським життям. Вони не можуть скористатися більшістю наданих законами прав і гарантій, особливо життєво необхідних, тому що просто їх не знають. Відповідні державні структури не виконують задекларованих законів, не впроваджують їх у реальне життя. Більше того, люди з інвалідністю не мають де отримувати відповідні знання з прав людини, доступні послуги з юридичного захисту та правової допомоги.

У нашому місті дуже важко неповносправній молодій людині, навіть членам її сім’ї, батькам отримати професійну юридичну консультацію з питань залучення до навчання в школі чи дошкільній установі, з питань медичного та соціального захисту, професійного навчання та працевлаштування, з питань участі в громадському житті та реалізації своїх індивідуальних прав. Міські державні служби практично не забезпечують їм таких можливостей.

Ідея проекту полягає в організації та проведенні заходів, що сприятимуть змінам цієї ситуації, покращенню процесів правового захисту, правовій просвіті людей з інвалідністю та їх батьків, опікунів, а також надання їм практичної допомоги у соціальному та правовому захисті, у самореалізації та включення в активне життя, в сьогодення.

До участі у проекті товариство запрошує молодих інвалідів з дитинства І-ІІІ груп, їх представників, а також членів сімей, що мають неповносправних дітей, чи людей з інвалідністю інших нозологій. До виконання завдань проекту будуть запрошуватись представники влади, громади та волонтери, члени партнерських організацій і громада Дрогобича та Дрогобицького району.

Метою проекту є підвищення можливостей для людей з обмеженими можливостями знати і вміти використовувати свої права для самореалізації, творчого, інтелектуального і фізичного розвитку, для свого соціального і юридичного захисту, до адаптації та участі неповносправних людей у повноцінному житті громади.

Проект виконуватиметься шляхом проведення навчальних тренінгів, надання індивідуальних і групових юридичних консультацій та правового захисту потребуючим, інформаційно-просвітницьких, інтеграційних заходів з метою впровадження цих прав у життя в майбутньому.

Основними завданнями проекту є забезпечення прав людини для людей з особливими потребами; співпраця з представниками місцевої влади, розвиток партнерства з громадськими організаціями; збільшення шансів неповносправних людей до використання своїх прав та до повноцінного життя в громаді; інформування громади про можливості, інтереси та здобутки неповносправних осіб і формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю.

Ми розуміємо, що це лише крапля в морі, а тому сподіваємося на допомогу громади та влади. Закликаю всіх до співпраці!

Ірина Дзюрах, керівник Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів “Надія”

«Згода» культивує згоду і злагоду

Вже не перший рік польське культурно-освітнє товариство «Згода» співпрацює з бориславським медичним коледжем, директором якого є Гнат Васильович Пітула. Керівництво коледжу завжди старається допомогти справі, якщо вона спрямована на розвиток молоді, на покращання візерунку учбового закладу та міста в цілому.

Цього літа відбулась подія, яка є яскравою ілюстрацією вищесказаного. Як відомо читачам, наше місто налагодило співпрацю з польським містом Валбжихом, у якому проживає багато людей коріння яких у Бориславі. У бориславській землі поховані їхні родичі, діди й прадіди. В Польщі, на відміну від нас, велику увагу приділяють стану цвинтарів поховань. Напевне, кожен, хто хоч раз побував у сусідів, звернув увагу на порядок у місцях вічного спочинку. Прикро, але нам не притаманна ця риса і тому наш цвинтар на Гуковій Горі є цього відображенням. Наше Товариство» «Згода» робило певні спроби, щоб не дати зникнути польській частині цвинтаря (встановлення пам'ятних таблиць., відновлення могил), але треба визнати, що цього було недостатньо і матінка-природа поглинала старі поховання.

В рамках акції «Збережемо могили прадідів від забуття», яку організовує в Польщі телеканал Вроцлава, вже декілька років поспіль у Борислав приїхала польська молодь з міста Валбжиха та околиць, (опікун - п. Адам Вроньський), щоб своїми силами спробувати привести місце спочинку поляків у належний стан. Руку допомоги надав міський голова В. Фірман та директор медичного коледжу І. Пітула у вирішенні проблеми їх проживання. Дякуючи їх добрій волі та зусиллям керівника гуртожитку коледжу, зокрема, Володимира Мацька та працівників, там були створені прекрасні умови для гостей. Один із працівників коледжу забезпечував необхідну медичну допомогу. За 10 днів гості розчистили частину верхнього цвинтаря (53 могили), відвідали місто Львів, фортецю Тустань, познайомились з нашими людьми та містом, розширили свої знання про Україну.

Разом з польською молоддю на цвинтарі працювала голова товариства бориславців у Валбжиху пані Ірена Фрох та пан Адам Петровський, які народилися в Бориславі, члени Польського культурно-освітнього товариства «Згода», учні та вчителі польської суботньої школи. Особливо треба відмітити пана Йосипа Коваля. Без його допомоги результати праці всіх були б значно скромнішими.

Польське культурно-освітнє товариство «Згода» щиро дякує всім, хто допоміг, щоб люди, які приїхали у наше місто не для відпочинку, а робити добру справу, почувалися в ньому комфортно. Дякуючи спільним старанням, враження від нашого міста у наших гостей залишились гарні. І це найкращий підсумок.

Елеонора Попович, голова ПКОТ «Згода», газета «Нафтовик Борислава»

Служба «102» Борислава повідомляє

У період із першого по одинадцяте вересня в Бориславі скоєно шість крадіжок та два пограбування. Маємо також п'ять випадків погроз фізичною розправою, два шахрайства, три випадки вчинення хуліганських дій, один факт незаконного зберігання наркотичної речовини, чотири випадки нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, шість фактів підробки документів, чотири випадки пошкодження майна, два факти незаконного зберігання зброї, дев'ять випадків настання смерті та ще один злочин, віднесений до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито злочини за одним фактом крадіжки та одним пограбуванням. Співробітники міліції встановили осіб, які погрожували фізичною розправою, нанесли громадянам міста тілесні пошкодження та причетні до вчинення хуліганських та шахрайських дій. Розкрито також злочини за фактами підробки документів та незаконного зберігання зброї. За чотирма випадками умисного пошкодження майна, двома фактами настання смерті та ще одним злочином, віднесеним до категорії інших порушень закону, проводять дослідчі перевірки.

У ході проведення санкціонованого обшуку в рамках операції «Зброя та вибухівка» працівники міліції у помешканні гр. І. по вул. Тустановицькій у присутності пойнятих виявили та вилучили 99 патронів калібру 7,62 та карабін ОПСКС калібру 7,62 без належним чином оформленого дозволу на зберігання. Патрони калібру 5,6 мм, 21 шт., та саморобний пристрій для їх відстрілу, схожий на пістолет, у рамках операції «Зброя та вибухівка» було також виявлено у мешканця вул. Модрицької гр. Н. Працівники міліції проводили звичну перевірку умов зберігання гладкоствольної мисливської зброї, та коли з'ясувалося, що, окрім належним чином оформленого дозволу на зберігання мисливської рушниці, гр. Н. зберігає саморобний пристрій для відстрілу патронів калібру 5,6 мм, у присутності пойнятих виявлену зброю вилучено і скеровано на дослідження у Науково-експертний дослідно-криміналістичний центр при ГУ МВС України у Львівській області. Обох власників небезпечних «іграшок» опитано та відпущено за місцем проживання. Після проведення перевірки щодо можливої причетності вилученої зброї до скоєння злочинів її власникам доведеться відповідати перед судом, який, власне, і визначить міру покарання за незаконне зберігання зброї.

Невдалою виявилася нічна прогулянка містом для сорокачотирирічного мешканця Борислава гр. Р. Близько опівночі на вул. Трускавецькій його зупинив зухвалий молодик, який, застосувавши силу, відібрав у нього два мобільні телефони - «Нокія» та «Самсунг» і гроші, 400 грн. Жорстоко побитий чоловік звернувся зо допомогою у чергову частину міського відділу міліції. У ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що цей злочин скоїв раніше суджений мешканець вул. В. Великого гр. Д., у якого працівники міліції вилучили викрадений телефон. Зловмисник затриманий. Тепер йому доведеться відповідати за вчинення розбійного нападу на громадянина міста із нанесенням тілесних ушкоджень.

Поліетиленовий пакет із подрібненою речовиною темно-зеленого кольору рослинного походження вилучили працівники міліції у раніше судженого мешканця вул. В. Великого гр. К. під час проведення оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак». Виявлену працівниками міліції речовину вилучено та відправлено на експертне дослідження у НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області. Гр. К., який дав правдиві покази, відпущено за місцем проживання. Тепер любителя гострих відчуттів чекає покарання, яке визначить суд.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Создан 24 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником