Трускавецький вісник № 113 (492) від 25 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 113 (492) від 25 вересня 2012 р.

25.09.2012 

У номері: ЛОДА не залишить підприємців напризволяще; ЗАТ «Трускавецькурорт» не збирається миритися із заявами та діями міської влади; У книжково-мистецькому вирі; Степану Івасівці – 70; До нас їде В’ячеслав Кириленко; У Трускавці пройшли реколекції для духовенства.

Новини Трускавця та регіону

Обласна державна адміністрація не залишить трускавецьких підприємців напризволяще

«Трускавецький вісник» вже інформував, що вчора, 24 вересня, в трускавецькому парку на бульварі Торосевича відбулася масштабна багатолюдна акція місцевих підприємців на захист їхніх прав та свобод. Метою акції було привернути увагу до свавільних дій трускавецької влади, спрямованих на знищення бізнесу цих людей. Було прийнято звернення до голови Львівської ОДА Михайла Костюка, а також в інші інстанції.

Як інформує наше джерело, у Львівській ОДА дуже серйозно поставилися до цього питання і вже завтра, 26 вересня, відбудеться зустріч високопосадової особи з ЛОДА із трускавецькими підприємцями. Метою зустрічі є докладне вивчення ситуації, що склалася в курортному парку. Не виключено, що дії влади можна кваліфікувати і як корупційні діяння, спрямовані на лобіювання інтересів окремих фірм на шкоду іншим підприємствам, та цим займатимуться не в облдержадміністрації, а у правоохоронних органах. Про результати зустрічі заступника голови ЛОДА з підприємцями повідомимо додатково.

До нас їде В’ячеслав Кириленко

У середу, 26 вересня, в Дрогобичі відбудеться зустріч із народним депутатом від «Нашої України» В’ячеславом Кириленком. Початок – о 11.30, місце проведення – Дрогобицький педагогічний ліцей. В цей же день нардеп проведе зустріч і з трускавчанами – біля пам’ятника Степану Бандері, о 17.00.

Микола Лагодич та Тарас Курчик поспілкуються на Дискусійному клубі

У четвер, 27 вересня, відбудеться чергове засідання Дискусійного клубу Дрогобича. Про себе, свої програми та погляди на проблеми Дрогобиччини і їхнє вирішення розповідатимуть кандидати в депутати по 121 Дрогобицькому одномандатному виборчому округу Микола Лагодич та Тарас Курчик. Початок зустрічі о 15.00.

В цій інформації хочемо також подати уточнення до публікації «Віктор Возняк: «В першу чергу я християнин і це моє кредо». Там було вказано, що Тарас Курчик не прийшов на засідання ДК 20 вересня. Насправді ж кандидат не зміг прибути на засідання, про що і повідомив попередньо ведучого Дискусійного клубу Анатолія Власюка.

У Трускавці пройшли реколекції для духовенства

Як інформує прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, з 18 по 20 вересня у місті Трускавці проходив перший тур реколекцій для духовенства Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Упродовж трьох днів духовної віднови більше 70 священнослужителів під проводом реколектанта ієромонаха Володимира Груци (ЧНІ) роздумували над сенсом священичого служіння. Протягом реколекцій священики спільно служили Божественну Літургію та молились правило часослова (Утреню, І, ІІІ, VI та ІХ часи, Вечірню). За багаторічним звичаєм, в останній день реколекцій була відправлена поминальна панахида за усопшими священнослужителями єпархії.

Наприкінці реколекцій владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, від імені священиків висловив подяку отцеві-реколектанту за духовні науки, під час яких єроманах ділився досвідом духовного життя, а також роздумами про зміст священичого покликання.

Зазначимо, що реколекції для духовенства Самбірсько-Дрогобицької єпархії відбуваються щороку, восени. Метою днів духовної віднови є створення можливості для священнослужителів в атмосфері спільної молитви часослова збагатити свій особистий духовний досвід завдяки духовним повчанням реколектанта та особистому спілкуванню з ним.

Наступні два тури священичих реколекцій відбудуться у місяці жовтні. Участь у них візьмуть понад 180 священиків єпархії.

Владика Ярослав Приріз відвідав бориславську парафію

Як інформує прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, 21 вересня, у день празника Різдва Пресвятої Богородиці преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, здійснив душпастирські відвідини новоствореної парафії у м. Борислав. У співслужінні прот. Григорія Комара (протосинкела єпархії), прот. Олега Смереки (адміністратора парафії) та священиків Бориславського, Дрогобицького та Трускавецького деканатів владика Ярослав відслужив Божественну Літургію.

Звертаючись до вірних з пастирським словом, єпископ наголосив, що подія Різдва Пресвятої Богородиці є радістю не тільки для праведних Йоакима і Анни, які довго та терпеливо очікували благословення Божого, але і для всієї вселенної. Відкликаючись до спадщини Отців Церкви, архиєрей навів слова преподобного Івана Дамаскина, який називає Різдво Богородиці – днем всесвітньої радості, "бо через Богородицю обновився весь людський рід: смуток Праматері Єви перемінився в радість".

Відтак владика Ярослав закликав вірних постійно прославляти Пресвяту Богородицю. Адже саме завдяки її згоді Бог зміг реалізувати задум спасіння людського роду. "Через її постійне смирення – „Нехай станеться мені по твоєму слову" стає здійсненим та можливим величний план Божий – спасіння всього людства", – додав у підсумку єпископ.

Глибину ставлення Богоматері до кожної людини, на думку владики Ярослава, досить влучно описав Митрополит Андрей Шептицький, який стверджував: «Пречиста Діва Марія любить нас любов’ю рідної матері, бо бачить в нас справу рідного Сина Ісуса Христа».

Після завершення богослужіння о. Олег Смерека від імені усіх парафіян подякував владиці за душпастирський візит, а усім присутнім священикам – за спільну молитву. Наостанок владика Ярослав звернувся до священика та вірних нещодавно створеної парафії із закликом активно розбудовувати парафіяльну спільноту, яка є єдиною християнською родиною.

Власна інформація

«Вирішення екологічних проблем сьогодні – здоров’я наших дітей завтра», – М. Янковський

Про це кандидат у депутати до Верховної Ради України по 121 Дрогобицькому одномандатному виборчому округу від Партії регіонів Михайло Янковський зазначив в ефірі програми «Україна. Країна. Край», в рамках котрої відбулось обговорення екологічної проблематики нашого регіону.

«Те, що питання Грибовицького сміттєзвалища досі не вирішено – це провал у роботі Львівської обласної та міської рад, - зазначив пан Янковський. - Цього року ми допомогли у вирішенні соціальних питань Грибович – діти відвідують нову школу, відремонтовано дитячий садочок. Але це не вирішує головної проблеми – діти і далі дихають брудним повітрям, і всі сили треба спрямувати для вирішення питання будівництва сімттєпереробного заводу. Шляхи вирішення були – проходили десятки іноземних інвесторів, які хотіли, за допомогою сучасних методів, вирішити питання полігону. Однак депутати, чомусь, далі скликання позачергових сесій нічого вирішити не можуть», - додав він.

За словами кандидата, вирішувати питання сміттєзвалища можна лише за використання сучасних світових технологій. «Ми не повинні брати до уваги застарілі технології, котрі нам пропонують певні інвестори. У Львівській області мають побудувати сміттєпереробний завод за останніми технологіями. Адже правильне вирішення екологічних проблем сьогодні – здоров’я наших дітей завтра», – наголосив М. Янковський.

Прес-служба Михайла Янковського

Питання проведення вільних, демократичних та прозорих виборів є безальтернативним, - Михайло Костюк  

Львівська обласна державна адміністрація проводитиме серйозний нагляд над організацією та процесом виборів – в контексті забезпечення їх чесності і прозорості та дотримання законодавства. Про це сьогодні, 24 вересня, під час проведення апаратної наради заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк.

«Ми відповідальні за організацію виборів. Питання проведення вільних, демократичних та прозорих виборів є безальтернативним. Інших виборів цій країні не потрібно», - наголосив Михайло Костюк. За словами голови ЛОДА, облдержадміністрація робитиме все для забезпечення максимальної прозорості виборів. «Робота Львівської ОДА відбуватиметься згідно з планом. І будь-яке висвітлення роботи  облдержадміністрації жодним чином не може бути пов'язаним із виборчим процесом», - додав керівник області. «Неприпустимою є ситуація, коли хтось вважає, що партія влади добивається на цих виборах якихось завищених результатів. Насправді кожен отримає те, на що заслуговує. Наша громада мудра і усі прагнення пройдисвітів чи аутсайдерів отримають гідну відповідь. А наше завдання, як влади, таке: вибори повинні відбутися чесно, прозоро і демократично», - резюмував Михайло Костюк.

Прес-служба Львівської ОДА

Павло Якубенко: «Ми досить терпляче ставилися до відвертого нахабства з боку керівництва міста»

Остання розширена нарада керівників колективу ЗАТ «Трускавецькурорт», що відбулася наприкінці минулого тижня, хоч і проходила у звичному режимі, проте цього разу вони обговорювали не лише справи товариства. Участь у зборах узяли голова Наглядової ради Павло Якубенко та голова об'єднання профспілок області Роман Дацько. їх присутність на нараді свідчила про те, що окрім буденних питань керівництво турбують справи перспективні, проблеми, котрі обговорити і вирішити слід було за участю колективу та профспілки.

Тож після обговорення буденних питань, серед яких питання кадрового та фінансово-господарського характеру, перейшли до приємних моментів. Перш за все Павло Павлович подякував колективові за наслідки проведеної потужної роботи (незважаючи на велику кількість путівок колектив спрацював «на відмінно»). До того ж голова Наглядової ради цього разу поєднав корисне із приємним: під час відпочинку та лікування «Нафтусею» очільник товариства мав нагоду переконатися у бездоганному сервісі та відмінних умовах проживання в новому готелі «Міротель». Зі слів керівника, робота нового об'єкту хоч і потребує незначної «щліфовки», проте вже сьогодні цей красень може потішити гостинним прийомом і сервісом найвибагливіших гостей.

Окремою темою у промові Павла Якубенка стала тема виборів. Заручитися підтримкою керівництва та колективу товариства ще до початку виборчих перегонів пробувала не одна політсила, проте дієва співпраця, зі слів голови Наглядової ради, буде можлива тоді, коли користь від неї буде для усього нашого колективу і курорту Трускавець в цілому. Прикладом такої спільної роботи є проект майбутньої співпраці з представником однієї з політичних партій. Точніше, Павло Павлович повідомив, що мав розмову з Андрієм Шевченком. Співпраця з цим відомим далеко за межами держави футболістом може згодом втілитися у будівництво критого стадіону поруч із санаторієм «Кристал», а ще - підтримку існуючої дитячої команди та інше.

Далі - мова про справи насущні і коротко про плани на майбутнє. У ньому на товариство очікує чимала робота з переоформлення документації. Згідно вимог законодавства наше товариство має змінити форму із закритого акціонерного на приватне акціонерне. Змін у структурі чи суттєвих відмінностей у роботі вона не нестиме, але сам процес спричинить багато паперової тяганини. Та це, зауважив Павло Павлович, важлива вимога держави і відтягувати її вирішення вже немає куди.

Із великим занепокоєнням та сумом голова Наглядової ради прокоментував останні події, що відбулися на теренах міста. «Нещодавно наш колектив звинуватили у причетності до повалення погруддя Іванові Франкові. Це звинувачення ми категорично відкидаємо! Крім того на нас останнім часом було вилито чимало бруду, було і перекручування фактів, і відверта брехня на нашу адресу. Вважаю неприпустимим таке неподобство як і те, що такі речі дозволяють собі посадові особи, люди, яким говорити такі речі не личить. Мало того, усі емоційні випади на адресу товариства свідчать лише про одне: некомпетентність з боку міського чиновництва.» Але, зі слів керівника, образою на адресу товариства міські чиновники не обмежилися. В останній публікації офіційного бюлетеня міської ради серед наклепницьких умовиводів однієї посадової особи є образа честі та гідності митця, поважної людини, викладача вищої категорії дрогобицької дитячої школи мистецтв, відомого скульптора та архітектора Івана Можака, проект погруддя якого було легковажно названо роботою учня-двієчника. «Усі ці речі свідчать про одне: нам більше не варто закривати очі на те, що діється у місті, - зауважив Павло Павлович. - Ми досить терпляче ставилися до відвертого нахабства з боку керівництва міста. Ми стримано реагували на речі, що свідчать, м'яко кажучи, про грубе порушення владою встановлених норм і правил. Як приклад: будівництво монолітної сцени на трубах теплотраси, зведення торгівельних лотків поблизу ринку «Дукан», що стоять на високовольтних кабелях, трубах теплопостачання та водомережах товариства. Ціна питання у разі авариії - відсутність тепла, води та електроенергії в кількох важливих об'єктах міста, (серед яких «Медпалас», новозбудований «Міротель» та інші), а ще - сотні тисяч гривень збитків. І це ще не усе. Останнім часом керівництво товариства на собі відчуло, що таке «викручування рук» та відстоювання власних приватних інтересів міськими чиновниками. Тож тепер діалог «міська влада - товариство» відбуватиметься лише у чітко визначеному законом руслі, через договори, а якщо буде необхідно, і через суди».

Своє бачення цієї ситуації висловив і присутній на нараді профспілковий діяч Роман Дацько: «Прикро, що такі протистояння відбуваються. Прикро, що від них страждають інтереси колективу. Маю надію, ми знайдемо достойний і розумний вихід із ситуації. Ця війна, вона нікому не потрібна...»

Зрештою, попри такі не дуже приємні речі, йшлося і про позитивні моменти. Насамперед голова Наглядової ради зазначив, що керівний склад товариства нині досить професійний та потужний, кожен із керівників вправно виконує покладені на нього обов'язки, тож загальні результати, як і фінансові показники роботи товариства досить хороші. А це значить, у такому складі ми працюватимемо і надалі. А ще для нас це означає бажану фінансову та соціальну стабільність, розуміння і підтримку. І погодьтеся: нині це направду важливі речі.

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

Від «Трускавецького вісника». Автентичний заголовок в газеті «Трускавецькурорт» звучить так: «Стабільність і розуміння – речі важливі». Заголовок у публікації на «Трускавецькому віснику» подано з ініціативи редакції нашого Інтернет-видання, слова до нього взято з тексту статті.

Степан Івасівка: до 70-річчя від Дня народження

Невдовзі виповниться 70 років від Дня народження і 30 років праці на курорті Трускавець головного радника з наукових програм ЗАТ «Трускавецькурорт», Почесного громадянина міста. Лауреата премій ім. О. Богомольця НАН та ім. Т. Торосевича ЗАТ «Трускавецькурорт», почесного редактора журналу «Медична гідрологія та реабілітація». Почесного Голови загальнокурортної Ученої ради, колишнього багатолітнього завідувача відділу експериментальної бальнеології Інституту фізіології ім. О. Богомльця, директора Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції, доктора медичних наук, професора Степана Івасівки.

Пан Степан - трускавчанин з діда-прадіда. Після закінчення тоді ще сільської місцевої школи навчався впродовж 1956-60 рр. у Дрогобицькому технікумі нафти і газу, потім почав працювати на посаді лаборанта. Далі була служба в армії (1961-64 рр.), під час якої йому пощастило відшліфувати свою майстерність музиканта (трускавчани і львів'яни знають його і як чудового саксофоніста), а заодно - підготуватися до вступу у Львівський медичний інститут.

Ставши студентом вузу у віці його випускників, пан Степан одразу ж приступив до втілення в життя своєї мрії про наукову кар'єру. На початку була робота у студентському науковому гуртку патофізіології під керівництвом тоді ще зовсім молодого, а тепер знаменитого онколога, доцента А. Потопальського. Перша наукова публікація за його участю з'явилася вже на IV курсі. Ще будучи студентом останнього курсу, майбутній професор приступив до роботи у Централізованій науково-дослідній лабораторії інституту, в якій чесно і терпляче, не вступаючи у КПРС, пройшов через усі посадові щаблі - лаборанта (1970-71 рр.), старшого лаборанта (1971-72 рр.), молодшого наукового співробітника (1972-75 рр.), старшого наукового співробітника (1975-76 рр.), заступника керівника (1976 р.), очоливши її у 1977 році. Першим вагомим здобутком став захист у 1974 році кандидатської дисертації «Характеристика процесса регрессии экспериментальных опухолей под влиянием тиофосфамидных производных алкалоидов берберина и сангвинарина».

З листопада 1977 року С. Івасівка, не змінюючи місця праці, розпочав свою 25-річну наукову діяльність в системі АН України, що стало можливим внаслідок інкорпорації його лабораторії до Інституту генетики, а з грудня 1979 року - до Інституту біохімії. В 1982 р. ним була оформлена докторська дисертація з онкології, проте захищати її докторант не став на знак протесту проти відмови ВАКу у видачі диплома його вчителю А. Потопальському, майбутньому «батьку» знаменитого протиракового препарату «Україн», який зараз випускається в Австрії.

В лютому 1982 р. Степан Івасівка повертається до своїх витоків, щоб на посаді старшого наукового співробітника щойно створеного відділу з вивчення механізмів фізіологічної дії мінеральних вод вступити у 28-річний період роботи в Інституті фізіології ім. О. Богомольця. Розпочавши, по суті, із чистого аркуша, він через кілька років здобуває визнання провідних бальнеологів СРСР, а в грудні 1990 р. очолює лабораторію експериментальної бальнеології, реорганізовану із відділу.

В 1989 та 1997 рр. виходять колективні монографії, відзначені премією ім. О. Богомольця НАН. Остання монографія написана на основі матеріалів докторської дисертації, захищеної у 1994 р. в УкрНДІ медичної реабілітації, курортології і фізіотерапії. Знаменно, що його диплом доктора виявився першим, виданим ВАК незалежної України за спеціальністю «Курортологія і фізіотерапія».

Незадовго перед захистом науковець погодився на неодноразові прохання адміністрації ЗАТ «Трускавецькурорт» очолити за сумісництвом гідрогеологічну режимно-експлуатаційну станцію, у будівлі якої розміщений відділ експериментальної бальнеології. Не пориваючи із науковою роботою, йому вдалося перетворити станцію на найкращу серед аналогічних на теренах СНД, про що було заявлено учасниками блискуче організованої ним у 1997 р. у Трускавці міжнародної ювілейної конференції гідрогеологів. Завдяки унікальному поєднанню геологічної і медичної освіти та наполегливій цілеспрямованій праці професор зумів підняти моніторинг і експлуатацію родовища Нафтусі на рівень академічної науки, відновивши цим її первинну бальнеоактивність.

В 1999 р. вийшло одразу дві колективні монографії за участю С. Івасівки: «Природа бальнеочинників води «Нафтуся» і суть її лікувально-профілактичної дії» та «Курортна реабілітація потерпілих від чорнобильської катастрофи», в 2000 р. - монографія «Біоактивна вода «Нафтуся» і шлунок». Цей доробок відзначено премією ім. Т. Торосевича в галузі бальнеологи, заснованою ЗАТ «Трускавецькурорт» у 2001 р. У 2004 р. побачила світ монографія «Фізіологічна активність сечової кислоти та її роль в механізмі дії води «Нафтуся», у 2005 р. - «Бальнеокардіоангіологія», а у 2006 р. - «Чорнобиль, пристосувально-захисні системи, реабілітація».

Неоціненною заслугою проф. Степана Івасівки перед бальнеологією є заснування ним у 1998 р. і редагування впродовж 2 років «Українського бальнеологічного журналу», ідейним наступником якого у 2003 р. став часопис «Медична гідрологія та реабілітація», головним редактором якого Степан Васильович був донедавна. Ним була здійснена «піонерська» поїздка у Париж, наслідком якої став прийом України у члени Міжнародної федерації термалізму і кліматології.

Велику увагу С. Івасівка приділяв підготовці наукових кадрів. Впродовж 1995-98 рр. професор входив до складу спеціалізованої вченої ради при УкрНДІ медичної реабілітації, курортології і фізіотерапії, 1999-2006 рр. - медичної вченої ради при ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». Виступав офіційним опонентом низки кандидатських та докторських дисертацій. Під його безпосереднім керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій співробітниками відділу, лікарями курорту Трускавець і викладачами трускавецьких кафедр Дрогобицького педагогічного і Львівського медичного університетів.

В 1993 році захистив докторську дисертацію його учень І. Флюнт, зараз готується до захисту І. Попович, якому професор через хворобу передав лабораторію у 2010 р.

Скуштував С. В. Івасівка і педагогічного хліба, очолюючи впродовж 1994-96 рр. кафедру патофізіології Дрогобицького вільного медичного інституту ім. Ю. Котермака, за що, власне, і отримав звання професора. До слова, кілька його студентів зараз успішно працюють на курорті, а О. Ходак захистила кандидатську дисертацію.

Справжнім бенефісом С.В. Івасівки стала проведена 18 жовтня 2002 року II конференція Асоціації учених м. Трускавця, приурочена до його 60-річчя. Тому цілком логічним продовженням проголошених на конференції панегіриків стало рішення міської ради про присвоєння поважному трускавчанину звання Почесного громадянина Трускавця. В травні 2004 року за вагомий внесок у розвиток вітчизняної та світової фізіологічної науки та з нагоди 70-річчя заснування Інституту фізіології ім. О. Богомольця професора С. Івасівку нагороджено Почесною грамотою Кабміну України з врученням пам'ятного знака.

Так і напрошується журналістський штамп: вітчизняна онкологія втратила багато, натомість бальнеологія взагалі і Трускавець зокрема набули незрівнянно більше. Але у нашому випадку ні про які втрати не може бути мови. Підтвердивши відому істину, що перша пристрасть - найпалкіша, сивоголовий професор з юнацьким запалом повернувся до свого першого наукового захоплення - онкології, започаткувавши цілком новий напрямок - вплив чинників курорту на захисні сили онкологічних хворих. Вже перші результати, оприлюднені на міжнародній конференції курортологів 2001 року, були сприйняті громадськістю як наукова сенсація. З кожним роком успіхи в цьому напрямку множились, відображаючись у наукових публікаціях, виступах професора С. Івасівки на конференціях ВАФК, захисті керованої ним дисертації О. Ходак. У підсумку віднедавна на курорті МОЗ відкрито відділення реабілітації онкохворих дітей, діагноз, який раніше вважався протипоказаним для скерування на курорти.

Всесторонньо обдарована, широко ерудована, працьовита і доброзичлива людина, із великим досвідом керівництва, Степан Васильович користується любов'ю і пошаною колег та мешканців міста-курорту. Від усього серця бажаємо ювіляру міцного здоров'я, сімейного щастя і Божої благодаті.

Співробітники лабораторії експериментальної бальнеології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, працівники ГГРЕС ЗАТ «Трускавецькурорт» (стаття опублікована в газеті «Трускавецькурорт»

У книжково-мистецькому вирі

Початок осені вже декілька років поспіль асоціюється для мене із важливою культурно-мистецькою подією - книжковим форумом. Цьогоріч захід відбувся на теренах міста Лева вже вдев’ятнадцяте. Потрапити на це культове свято - значить отримати справжнє задоволення від неперевершеної мистецької атмосфери, свіжих літературних витівок та спілкування з культовими майстрами пера України та закордону. А ще: це безліч творчих майстер-класів, розваг для дітей, нових знайомств. І хто хоча б раз «скупався» у цьому воістину бездонному морі літератури, кожного наступного року намагається знову поринути у потужний книжково-мистецький вир.

Хоча були речі, котрі злегка зіпсували моє враження від цьогорічного заходу. Одні - суб'єктивні: обмежені фінансові можливості (практика доводить: хочеш придбати більше якісного чтива - 500 гривень це той мінімум, котрий потрібно мати з собою, плюс покупки для дітей) та брак часу (довелося відвідати захід на вихідних, коли на форумі найбільш людно). Інші - об'єктивні: вартість деяких книг інколи просто «зашкалювала», деякі письменники виглядали змученими, дратувалися від надто великого і помітно обридлого натовпу шанувальників та приватних фотосесій. Інші - навпаки, під час нетривалих автограф-сесій були цілком відкриті для спілкування та обговорення власних творів та нових тенденцій. Але попри усе те свято душі таки вдалося. Запам'яталися короткі але пізнавальні миті спілкування з культовою українською письменницею Іриною Карною, та цікавим і неординарним Євгеном Положієм (дивно: я його зовсім не таким уявляла), змістовна та цікава зустріч з Юрієм Андруховичем, конкурс ерудитів та цікаві майстер-класи з дитячими письменниками для малечі. І це ще не усе. За кілька пережитих на форумі годин вдалося багато дізнатися про різні моделі електронних книг, універсальні комп'ютерні посібники для дітей та останні новинки на ринку планшетів. Та зрештою, моєї цікавості вистачило не на довго, бо як можна витрачати час на різного штибу електронні дива, коли поруч пахне свіжою фарбою та манить глянцем свіжовидана і вічна книга?

Під кінець дня підсумовуємо результати поїздки: кілька письменницьких автографів, вісім придбаних книжок (удвічі менше, ніж торік), призи за участь у дитячому конкурсі ерудитів, кілька світлин з Карною, Положієм, Шкляром та братами Капрановими і безліч емоцій та вражень. Маючи такий багаж, усе одно шкодуєш, що чекати на цей потужний книжково-мистецький вир знову доведеться цілий рік.

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

Футбол: підтримка батьків важлива

Наприкінці вересня, а точніше 29 числа, стартує Чемпіонат Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд. Паралельно в новий сезон вступлять й учасники відкритої першості області. І там, і там Трускавець представлений футболістами ФК «Трускавецькурорт». Про засідання федерації футболу Львівщини та завдання на сезон розповідає тренер команди Іван Павлик.

- Ми до останнього сподівалися, що кількісний та якісний склад учасників чемпіонату збільшиться. Перед початком змагань точилося багато розмов на рахунок нового формату Чемпіонату області. Керівники ДЮСШ неодноразово зустрічалися один з одним, обговорювали це питання на засіданнях федерації, але при остаточному прийнятті регламенту більшість проголосувала за старий формат турніру. Основним фактором стали гроші. А точніше, їх відсутність.

- Іване Івановичу, а як же наша команда?

- Так ми й були одними з перших, хто поставив питання про зміну формату чемпіонату, збільшення його географії. Повторюся ще раз, що завдяки підтримці Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт», адміністрації та профкому товариства наша команда забезпечена усім необхідним, а це і спортінвентар, і підготовчі збори, і транспорт, і фінансування тощо. Але, на жаль, дитячо-юнацькі спортивні школи фінансуються з місцевих бюджетів тож не мають змоги в цій площині конкурувати з нами.

- Пригадується, ви один сезон грали в першості області серед футболістів 1996-97 років народження і практично усі домашні та виїзні ігри проводили на полях суперників, досить сильних та іменитих...?

- Я так розумію, Ви ведете до того, що можна було б пропонувати такий варіант знову. Скажу з попереднього досвіду - це погана ідея. Є багато мінусів, один з яких - відсутність підтримки свого уболівальника, фактор чужого поля тощо.

- Як Ви дивитеся на матчі, заплановані на вихідний день суботу?

- Негативно. Треба навіть у дитячому спорті, зокрема футболі, прагнути до європейських стандартів. Вважаю, що правильніше було б проводити поєдинки серед тижня. Наприклад у середу чи четвер. Так краще для всіх. І для нас, і, гадаю, для ДЮСШ.

- Іване Івановичу, кілька слів про зміни в команді, її вікових групах та плани на новий сезон.

- Стосовно змін, то вони незначні, оскільки хлопці старшої вікової групи ще не переросли свій віковий ценз і цього сезону ще гратимуть у Чемпіонаті області. Найбільша ротація у нас серед найменших футболістів. Зараз активно почали записуватися діти 2003-2004 років народження. А відносно планів, то вони незмінні: найперше - здоровий спосіб життя наших дітей та хороша гра в усіх матчах, чи програних, чи виграних.

Користуючись нагодою, хочу запросити батьків активніше відвідувати поєдинки своїх спортсменів на домашньому центральному стадіоні м. Трускавця. Це теж дуже важливо для юних талантів шкіряного м'яча.

Підготував Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

 Создан 25 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником