Трускавецький вісник № 114 (493) від 26 вересня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 114 (493) від 26 вересня 2012 р.

26.09.2012 

У номері: Баден-бабкен по-трушкавечьки із зеленим плотом; Відкритий лист Миколи Гука; Звернення ініціативної групи «За відродження пам’ятника Івана Франка»; Ігор Курус презентував передостанній етап Стратегії розвитку краю; Влада і Церква – речі несумісні; Львів’яни намалювали портрет ідеального депутата; Розгортають роботу громадські приймальні Віктора Конца; Оголошення.

Новини Трускавця та регіону

В музеї історії міста відбудеться круглий стіл на історичну тематику

2 жовтня (наступний вівторок) о 16.00 в музеї історії міста Трускавця пройде круглий стіл на тему «Український визвольний рух на Дрогобиччині». Організатором заходу є громадська організація «Товариський клуб». В круглому столі візьмуть участь історики з Дрогобицького педагогічного університету імені І. Франка

 

Запрошує Художній музей Михайла Біласа

Завтра, 27 вересня, в Художньому музеї народного художника України Михайла Біласа (м. Трускавець, майдан Кобзаря), відбудеться відкриття виставки живопису. Початок – о 17.00.

Без пересадки у Дніпропетровськ

 

Львівська залізниця вводить безпересадочні вагони сполученням «Трускавець – Дніпропетровськ». Це буде два вагони у хвості поїзда № 60 «Трускавець – Київ». Вони перечіплятимуться на ст. Київ у хвіст поїзда № 40 «Київ – Севастополь». Курсувати вагони почнуть з 2 жовтня по 2 грудня 2012 року щоденно, крім 4 листопада. Відправлення з Трускавця о 19.46. У дорозі вагони перебуватимуть 25 год. 15 хв. і прибудуть у Дніпропетровськ о 21 год. 01 хв.

Відправлення вагонів із Дніпропетровська о 7.55 з першого жовтня по перше грудня 2012 року щоденно, крім 3 листопада 2012 року. Вагони чіплятимуть у хвіст поїзда № 17/18 «Анапа – Київ», №25/26 «Кисловодськ – Київ» з перечепленням на ст. Київ у голову поїзда № 49 «Київ –Трускавець». У дорозі - 25 год. 06 хв. Прибуває поїзд на ст. Трускавець о 9 год. 01 хв. Чи будуть курсувати ці вагони після 2 грудня 2012 року, повідомимо додатково

Розгортають роботу громадські приймальні Віктора Конца

У Дрогобичі, Бориславі і Стебнику розгорнули роботу громадські приймальні кандидата у народні депутати по 121 Дрогобицькому виборчому округу Віктора Конца. В Дрогобичі приймальня функціонує на вул. Трускавецькій, 1 (офіс 301), у Стебнику на вул. Грушевського, 8а (біля книгарні), а у Бориславі на вул. Шевченка, 1.

Власна інформація

Звернення ініціативної групи «За відродження пам’ятника Івана Франка»

Міському голові Трускавця Козиру Р. Я.

82200, м. Трускавець, вул. Бориславська, 2

Шановний Руслане Ярославовичу!

Висловлюємо вдячність за те, що дослухалися до вимог нашої ініціативної групи та вимог трускавецької громади і повернули погруддя Івана Франка на історичне місце.

Разом з тим інформуємо Вас, що у Львові завершується виготовлення відлитого з бронзи пам’ятника Франку. Пам’ятник виготовлено за кошти громади та меценатів, зібрані ініціативною групою «За відродження пам’ятника Івана Франка».

Тому звертаємося до Вас із проханням провести громадське обговорення нашої пропозиції про передачу відреставрованого та встановленого у скверику погруддя Франка одній зі шкіл міста з присвоєнням їй імені Великого Каменяра. Натомість просимо дозволити встановити повноцінний монолітний пам’ятник Франку, вилитий з бронзи, на розі вулиць І. Франка та С. Бандери.

Також повідомляємо, що наша ініціативна група готова здійснити облаштування скверика Івана Франка, тому просимо надати нам проект його благоустрою, розроблений Вашими спеціалістами.

З повагою, ініціативна група «За відродження пам’ятника Івана Франка» /підписи/

Мешканці не згідні

На прийом міського голови Трускавця, що проходив 25 вересня, поступило вісім звернень, з них одне колективне. Так, мешканці з вулиці Дрогобицької, 29 і 31 звертаються із заявою стосовно намагання будівництва на прибудинковій території приватної будови. Мешканці виступають проти цього будівництва. Проте пані Фещак має усі погоджувальні документи на це будівництво. Міський голова вважає, що цей спір можна вирішити в разі створення мешканцями цих будинків ОСББ.

Мешканці, які прийшли на прийом, порушували питання, що стосувалися земельних та житлово-комунальних проблем, автономного опалення, ремонту даху та інше. Так, пані Солодова звернулася стосовно виплати заборгованої зарплати чоловікові, який раніше працював у КП «Наше місто», а зараз нездужає. Міський голова пообіцяв втрутитися у цю справу. Пан Зубрицький з вулиці Річки, 17 вимагає, аби зрізали сухі дерева на прибудинковій території. Пані Шидловська з вулиці Грушевського, 3 повідомила, що у її помешканні сильно замокає стіна. Ознайомитися із ситуацією та вирішити ці питання доручено начальнику УЖКГіБ Юрію Терлецькому.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Відбулась зустріч представників влади з активістами громадських організацій міста

 Вже стало доброю традицією щорічно напередодні Дня міста організовувати урочисту зустріч представників влади з активістами громадських організацій міста. Цього року 20 вересня святковий захід відбувся у приміщенні Народного дому імені Івана Франка. З привітанням з нагоди святкування Дня міста до присутніх звернувся секретар міської ради Тарас Метик. У своєму зверненні він відзначив роботу організацій інвалідів, їх важку працю на ниві добра і милосердя, побажав їм та їхнім родинам добра, достатку, родинного затишку, миру та благополуччя. Активістів організацій, кращих з кращих, було нагороджено грамотами міської ради та цінними подарунками (іменними годинниками).

Після урочистої частини відбувся концерт за участю студентів Дрогобицького Державного педагогічного університету ім. Івана Франка, інструментального ансамблю під керівництвом отця Буня та вихованців Уляни Воят, викладача вокалу Стебницької музичної школи. Для учасників заходу було підготовлено святковий стіл. Варто наголосити, що свято відбулося за організаційної підтримки управління праці та соціального захисту населення (начальник - Іван Терлецький) та спонсорської допомоги генерального директора мережі магазинів-салонів “ОРА” Ореста Скірка, Алли Бульби, керівника медичного центру, та начальника Дрогобицького відділення АТ “Дельта Банк” Євгена Паламарчука.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Регіонали Дрогобича розпочинають безстрокову акцію проти підвищення тарифів

Дрогобицька міська організація Партії регіонів розпочинає безстрокову акцію протесту відносно незаконно піднятих житлово-комунальних тарифів, які були підвищенні за рішенням Виконавчого комітету Дрогобицької міської від 16.08.2012р. №340. Дане рішення було прийнято без обговорення з громадськістю Дрогобича та всупереч позиції Президента України.

В Дрогобицьку міську організацію Партії регіонів звернулося близько тисячі дрогобичан, які не згідні з необґрунтованим підняттям тарифів вимагаючи їх скасування.

Нагадаємо, раніше у м. Трускавець прийнято аналогічне рішення і на сьогоднішній день жодних покращень у житлово-комунальній сфері не відбулося.

Закликаємо дрогобичан 28.09.2012 о 09:30 прийти під стіни Дрогобицької міської ради і сказати тверде «НІ» підвищенню тарифів.

Прес-служба Дрогобицької міської організації Партії регіонів

 

Вісті з Борислава

Вирішення проблем екології регіону

З ініціативи Віктора Конца, кандидата в народні депутати України по в/о № 121, 19 жовтня в місті Бориславі відбудеться екологічна конференція на тему «Екологічні проблеми Борислава та Стебника та пошук шляхів їх вирішення».

Під час конференції планується розглянути питання щодо загазованості, стану атмосферного повітря, якості питної води, проблеми з утилізацією твердих побутових відходів, екологічний стан річок регіону, вплив довготривалого нафтоозокеритовидобутку в Бориславі та гірничих розробок в Стебнику на навколишнє середовище. Мета проведення: по новому поглянути на проблеми довкілля, переосмислити ставлення до природи, підвищити природоохоронну освіченість населення і, як наслідок, покращити екологічну ситуацію в регіоні. До роботи в конференції запрошені провідні фахівці Державної служби геології та надр України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства надзвичайних ситуацій, екологи та представники державних та місцевих органів влади.

Цю ідею підтримали і міські влади Борислава та Стебника. Як зазначає міський голова Борислава Володимир Фірман: «Екологічна ситуація в нашому регіоні не проста. Вивчення проблеми забруднення території міста показало, що міграція вуглеводних газів не може бути ліквідована повністю, а вимагає сталих зусиль і впровадження невідкладних заходів. Негативні зміни, що сталися в навколишньому природному середовищі на значній території неможливо усунути без застосування надзвичайних заходів з боку держави. Маю надію, що конференція буде сприяти вирішенню проблем екології, від яких потерпають наші міста».

Відбулося засідання виконкому

21 вересня 2012 року відбулось засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради. Виконком розглянув 7 питань порядку денного. А саме: «Про розгляд проекту доповнення розділу ІІІ додатку до рішення міської ради від 25.03.2011 р. № 207 «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Борислава на 2011-2013 роки», «Про повідомну реєстрацію колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом фінансового управління Бориславської міської ради на 2012-2017 роки», «Про затвердження комісії для вирішення питання щодо проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, у новому складі», «Про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», «Про призначення субсидій окремим мешканцям м. Борислава та смт.Східниця», «Про оформлення права власності на житловий будинок», «Про оформлення права власності на автостоянку та будівлю для обслуговуючого персоналу».

Вирішення проблем водопостачання

24 вересня міський голова м. Борислава Володимир Фірман відвідав КП «Бориславводоканал». В цей день, завдяки сприянню Віктора Конца, мецената та вихідця з Борислава, міському комунальному підприємству передано два насоси середнього тиску, які будуть встановлені в дев’ятиповерхівках, що по вулиці Коваліва. Кожен насос дасть економію до 60% електроенергії та дозволить відмовитися від централізованого підкачування води. Цим самим це сприятиме зменшенню тиску у водопровідній мережі – відповідно зменшаться пориви водогону. Окрім того, пан Віктор профінансував заміну водогінної труби протяжністю 400 метрів, засувок та іншого обладнання. Як зазначає міський голова Володимир Фірман: «Пріоритетом для нас є покращення водопостачання міста. В цьому напрямку нами здійснено ряд кроків. Це і перемога в конкурсі «Питна вода», яка дала змогу провести повну реконструкцію локального водозабору «Ріпне». А взагалі, за оцінками фахівців, щоб покращити водопостачання міста потрібно щонайменше 30 млн. грн. Звичайно таких коштів ні у держави, ні у міському бюджеті немає. Тому вдвічі приємно, коли небайдужі до наших проблем меценати, приходять на допомогу громаді міста».

Анонси подій

У неділю, 30 вересня, о 14.00 в міському Палаці культури відбудеться святковий концерт, присвячений Міжнародному Дню людей похилого віку. Організатор: Бориславська міська рада та територіальний центр.

У неділю, 21 жовтня, о 14.00 на площі Івана Франка в місті Бориславі відбудеться свято для дітей під патронатом кандидата в народні депутати до Верховної Ради України Віктора Конца.

26 жовтня на площі І. Франка у місті Бориславі відбудеться концерт за участю зірок української естради. Організатор: Бориславське міське відділення МГО «Ми українці».

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Баден-бабкен по-трушкавечьки із зеленим плотом

 

У понеділок, 24 вересня, Трускавець сколихнула чергова хвиля протестів. На цей раз протестували не комунальники через невиплачену зарплату, не споживачі житлово-комунальних послуг через необґрунтоване підвищення тарифів, не пайовики і не сусіди окремих забудовників і навіть не політичні організації перед виборами. На протест вийшли підприємці, представники туристичних фірм, художники, музиканти, фотографи та інші люди, які творять неповторне обличчя трускавецького курортного парку, надають інформаційні послуги, роблять фон колоритного краю, курорту Трускавець, в який        хочеться повертатися знову і знову. «Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде», писав Тарас Шевченко, наче звертаючись до цієї трускавецької влади, але намарно. Бо хто їм Шевченко, коли з Франком така оказія трапилася. Ідуть сліпі проводирі, куди ж народ вони ведуть? Куди ведуть ту нещасну багатостраждальну трускавецьку громаду? Скільки ще треба сліз вилити та молінь до Бога занести, щоб не стало навіть сліду по тих, хто знущається над людом? Не знаємо…

Завдяки ЗМІ вся Україна почула та побачила, що коїться в Трускавці. Та не реагує, закриває на все це неподобство очі голова «Фронту змін», а тепер і лідер об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Як не реагував і на спалення прапора цієї політичної сили – саме у Трускавці таке сталося вперше в Україні. Та не може не реагувати на офіційне звернення понад трьох сотень людей обласна влада. Сьогодні, 26 вересня, з самого ранку із людьми зустрівся заступник голови Львівської облдержадміністрації Михайло Янковський. І хоча нам можуть закинути, що він же ж перебуває у передвиборчій відпустці, але хіба це змінює суть справи? Вибори закінчаться, а справа буде вирішена. Бо обіцяв Михайло Петрович людям допомогти, адже люди – у відчаї. В того невиплачені кредити, в іншого тільки він один працює та утримує немічних батьків та хвору сестру, третій пробує заробляти поза парком, але заробітку фактично нема. Замість залучати до курорту відпочивальників, замість робити промоцію курорту влада ганяє одних, розчищаючи місце для інших. Навіть ідучи на цю зустріч, кореспондент «ТВ» став свідком, як хлопчина в куртці з написом «Охорона» ганяв з-під церкви Миколая напівпаралізовану бабцю, котра продавала там дві грудки сира та пляшку молока, щоб заробити на ліки.

В зустрічі з Михайлом Янковським взяло участь біля двох десятків найактивніших підприємців. Кожен намагався розповісти про свій біль, про ту несправедливість, якої допускається трускавецька влада. Туроператори вважають, що їхні щити знесли, щоб монополізувати цей ринок послуг. Люди кивали на місце, де незабаром будуть встановлені аналогічні стенди та відкрито називали прізвище головного лікаря одного з санаторіїв міст, члена виконкому. Люди розповідали про суди та про намагання міської влади вплинути на судові процеси. Люди розповідали, що раніше, за всіх міських голів починаючи від Панкова, із владою можна було говорити, посадовці спілкувалися з людьми, давали нормальні обґрунтовані відповіді, а не відписки. Люди дивилися в очі Михайлу Янковському із надією. Бо надію на порядність міської влади Трускавця вони втратили так само, як і більшість мешканців – після постійних підвищень тарифів, після доведення до банкрутства КП «Наше місто», після постійних намагань перекласти відповідальність на плечі попередників. Люди не вірять брехливій козирній пропаганді і просять одного – «дайте нам можливість працювати!». Вісімдесят людей залишається без роботи. Бюджет недотримуватиме кошти. Парк втратить своє обличчя, а Трускавець привабливість. Не хочеться про це писати. Але вже розпочалися незворотні зміни. Будівництво козирного міні-ринку неподалік «Дукану» може призвести до паралічу життєдіяльності кількох оздоровниць («Міротель», «МедПалас»), спорудження всупереч всіляким правилам забудови стаціонарної сцени на трубах тепломереж може зробити міні-Алчевськ в курортній поліклініці № 1. І це не якісь страшилки, придумані нами, це факти, озвучені головою Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт» Павлом Якубенком.

А влада продовжує банкет під час чуми. Постійні поїздки до Польщі невідомо з якою метою, пафосні звіти про неабиякі досягнення в комсомольському дусі. Воно й не дивно – сірим кардиналом є вічний комсомолець. Геббелівська пропаганда виводить із себе добропорядних мешканців, котрі пам’ятають ще гладку брехню радянських часів. А тут надто вже кострубато, хамовито, цинічно.

- Руслан Козир говорить, що він їздить по закордонах, Карлових Варах, Баден-Бадені і що в нас буде так само, - розповідають підприємці. В очі кидається помальований на зелено паркан, де вже поналіплювали афіші відверто порнографічного змісту. Три тижні тому його поставили після демонтажу щитів туроператорів, щоб нібито робити реконструкцію лавочок. Насправді ж потрібний був привід, жодної реконструкції ніхто не проводить.

- Наступного разу думайте, кого обираєте, - радить людям Михайло Янковський. Та кого обирати, люди знають і так. Вірніше, знають, кого не треба обирати. Руслан Козир своїми діями дискредитує не лише поняття органу місцевого самоврядування, але і політичну силу, до якої він належить. А може, завдання Юрія Яворського з «Пори» Каськіва якраз і полягає в тому, щоб люди розчарувалися в ідеалах Помаранчевої революції, щоб не йшли на вибори, щоб не вірили об’єднаній опозиції, яка в Трускавці зараз має всю повноту влади? Бо голосуючи за «Батьківщину», ми начебто автоматично хочемо, щоб на рівні держави творилося таке свавілля, як у Трускавці. Тому або Партія регіонів, або «Свобода», або «Удар», але тільки не козирна, чи то пак фронтозмінівська влада на всеукраїнському рівні!

Зустріч з Михайлом Янковським завершилася і в людей появилася надія. Надія, що їх інтереси буде кому захистити, що їм повернуть робочі місця (напрошується аналогія з Франком, якого теж взяли, а потім повернули). Треба було бачити, як підприємці вибачалися перед присутнім екс-мером Трускавця Левом Грицаком, що не підтримали його на виборах 2010 року. Треба було бачити той вогник в очах людей, коли Михайло Янковський запевнив, що він не допустить втручання в роботу суду, що заступиться за людей. Адже хтось мусить заступитися та оборонити від свавілля. Бо в іншому випадку залишиться в людей хіба надія на Божий суд та вищу справедливість. Бо не минеться безслідно зумисна кривда, заподіяна простим людям, котрі так нелегко заробляють на кусок хліба…

Володимир Ключак

 

В’ячеслав Кириленко: «Є опозиція, а є китайська підробка»

Чим ближче до виборів, тим частіше згадують про провінцію наші народні депутати. Ніби й не так давно, а саме 10 серпня, Трускавець відвідав нардеп Андрій Парубій, після нього 28 серпня приїхав віце-спікер Микола Томенко і ось маємо ще одного гостя – нашоукраїнця (вибачайте, лідера партії «За Україну!») В’ячеслава Кириленка. Майже годину, з 17 до 18, В’ячеслав Кириленко у компанії кандидата в депутати по 121 Дрогобицькому виборчому округу Романа Ілика спілкувалися з виборцями. Хоча слово «спілкувалися» не надто пасує для цієї ситуації, коли місце мали два монологи – пана Кириленка та пана Ілика.

До приїзду високого гостя готувалася не тільки місцева «Батьківщина», але й трускавецька «Наша Україна», до котрої входить цвіт, еліта трускавецької громади. Саме «Наша Україна» була тим осередком, котрий в героїчний час Помаранчевої революції гуртував у Трускавці дрібніші партії типу УНП, КУН, «Батьківщина», «Свобода», «Пора», а також громадські організації і просто небайдужих трускавчан (а тоді мало хто був байдужим, в цей час національного зриву). Саме з середовища «Нашої України» і народилися такі політики, котрі згодом її ж і почали руйнувати творенням власних політичних проектів – чи то на чиєсь замовлення, чи на догоду власним амбіціям. Як повідомили «Трускавецькому віснику» місцеві «нашоукраїнці», в них було ряд запитань саме до В’ячеслава Кириленка як креатури Віктора Ющенка. Та запитання ці задати їм не було дано – після монологів два політики попрощалися і відповідали вже тільки тим, хто надто рвався запитати «а чому?», «а як?», «а коли?» тощо. Та й тих підганяв Володимир Кондзьолка, довірена особа пана Ілика, бо ж надто насичений графік – пройшли зустріч з інтелігенцією Дрогобича, прес-конференція (її радше вартувало б назвати брифінгом), спілкування з мешканцями Меденич, а ще ж попереду зустріч з простими дрогобичанами.

«Слава Україні, як кажуть у вас на Трускавеччині і в нас на Білоцерківщині», - цим вітанням розпочав свою промову В’ячеслав Кириленко і торкнувся дійсно насущних тем – мова, українські суди, антиукраїнська політика міністрів Табачника та Саламатіна, золоті унітази в Міжгір`ї, демократичність виборів. Кандидат застеріг, що ці вибори можуть бути останніми демократичними в Україні, бо якщо Партія регіонів їх переможе, тоді вже буде як в Білорусі – «чергові вибори Президента» із відомим іменем. В’ячеслав Кириленко закликав до пильності, щоб люди не вірили самовисуванцям, бо «є опозиція, а є китайська підробка», зазначив він.

Пряма мова В’ячеслава Кириленка: «У Дрогобицькому окрузі в нас є один кандидат від опозиції – Роман Ілик. І всі хочуть “відкусити” частину його підтримки, “відкусити” частину Ілика. Роль всіх самовисуванців – відібрати голоси у єдиного кандидата від опозиції, іншої ролі у них немає. Думаю, в більшості випадків вони координують свої дії з владою. Це кандидати, які не вступлять у фракцію “Батьківщина” і відповідно не будуть боротися проти всіх цих ганебних рішень режиму, які нам треба скасувати і потім почати реалізовувати власну програму. Це закамуфльовані кандидати від влади. Адже спробуй тут, у Дрогобичі, виграй від влади! І це така тенденція по всій країні. Це технологія – понатикати по три-чотири своїх кандидати в округ і сказати, що вони всі від опозиції. Але я певен, всі патріотичні люди на Дрогобиччині знають, що від опозиції – єдиний кандидат Роман Ілик. Тільки він нас представляє. Якщо ми не будемо добирати все, що нам належиться у Дрогобичі і взагалі на заході України, то тоді влада взагалі святкуватиме. Ми повинні на тій частині країни, що є виразно патріотичною, виграти всі мажоритарні округи. Це не лише Галичина, а й Волинь, Поділля, Центральна Україна».

Слід зауважити, що народу біля кінотеатру «Злата», під яким проходила зустріч, зібралося немало. Та коли почав виступати Роман Ілик, то люди почали розходитися, адже слухати двічі одне і те ж нецікаво (про білоруський варіант, здачу інтересів нашому північному сусіду, заклики голосувати за опозицію, в котру влилося сім політичних сил). Втім, значно більше, ніж В’ячеслав Кириленко, зупинився Роман Ілик на місцевій проблематиці. Він навів приклад, що не працюють «Галол», «Галлак», дрогобицькі заводи, а про «Полімінерал» сказав, що є інвестор, який готовий підняти з руїн це стебницьке підприємство, але влада лобіює радше інтереси знову ж таки іноземної держави. Звичайно, це не наша справа і ми не мусимо це згадувати, але ж від 2005 до 2010 року була можливість підняти з руїн і бориславські, і стебницькі, і дрогобицькі підприємства, і влада начебто була своя, рідна, помаранчева, а не «антиукраїнська», як каже В’ячеслав Кириленко. То чому не зробили цього?

Детально зупинився В’ячеслав Кириленко на реформах уряду та соціальних ініціативах Президента України. Він різко розкритикував політику Миколи Азарова, проїхався по Сергію Тигипку, пророкуючи, що той ховатиметься після виборів так само, як ховався після виборів-2004, звинуватив у прийнятті мовного закону Віктора Януковича та Володимира Литвина, розповів про страшні порушення регламенту комуністом Адамом Мартинюком та про життя українського парламенту взагалі. Нехай вибачить нам Роман Романович, але на тлі такого колоритного та досвідченого політика як В’ячеслав Кириленко він виглядав дещо блідо та мляво, тож щоб виправити ситуацію, його політтехнологам варто детально попрацювати і то негайно – часу ж мало.

Завтра В’ячеслав Кириленко відвідає курортну Східницю та нафтовий Борислав, а потім, вже з листопада, знову плідно працюватиме в новому складі нового українського парламенту. Адже він – у прохідній частині списку ОО «Батьківщина». Сподіваємося, що не забуватиме він про Дрогобиччину (і про Трускавець зокрема) і після виборів.

Володимир Ключак

Бути туристом – круто!

Всесвітній День Туризму відзначають 27 вересня. Та оскільки в цей день строгий піст (Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього), то у Трускавці День туризму відзначили напередодні, тобто 26 вересня. І свято вдалося на славу. Хороший настрій, позитивні емоції, гарна погода та нейтральна тема об`єднали на одній символічній сцені мера міста Руслана Козира, його колишнього політтехнолога, а тепер піар-менеджера «Планети спорту» Ярослава Барана та головного критика масонських символів у пам`ятнику Бандері, співзасновника туристичного клубу «Інстинкт» Леоніда Федевича. А разом з ними – представниця методкабінету відділу освіти Інна Форемна, спеціаліст відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль, голова історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина» та учасник іншого, серйозного туристичного клубу Трускавця Микола Іваник. І кожен з цих шістьох людей виступив цікаво та змістовно. Міський голова закликав любити рідний край, звернув увагу на те, що тільки в гармонії з природою можна зростати повноцінною людиною, тож закликав не сидіти в хаті, а більше часу проводити у полі, в лісі, на природі. Бо «одне діло побачити гриб на картинці, а інше – побачити вживу».

Турист із великим стажем Леонід Федевич розповів, що ще в 6-річному віці побував на горі Ельбрус і що найвищою насолодою для нього є прокинутися вранці і побачити, як над горами сходить сонце. Про подорожі буковинським краєм розповідав Микола Іваник, а Інна Форемна та Роман Коваль привітали учасників святкового збору – батьків, вчителів, дітей, туристів і всіх небайдужих до спорту людей. Ярослав Баран натомість висловив побажання, щоб наступні дні туризму відзначали не біля БУТу, а на природі, як і личить туристам. Також пан Ярослав розповів про свої туристичні пригоди і наскільки важливо мати якісне спорядження, яке в широкому асортименті пропонує мережа магазинів «Планета спорту». До речі, прямо біля учасників святкового дійства було розгорнуто виставку необхідних для туриста речей – наплічники, термоси, палатки, каструлі та багато інших речей.

В тому, що у Трускавці вперше на такому рівні відзначають День туриста, заслуга виключно нового директора Будинку учнівської творчості, заслуженого вчителя, майстра спорту з туризму, краєзнавця, колишнього викладача Дрогобицького педуніверситету, заступника голови ГО «Рада Старійшин» Василя Петранівського. Ця невтомна людина ділиться своєю позитивною енергетикою з іншими, активізує до діяльності. Так, саме з його ініціативи був створений нещодавно паном Ігорем Булинським (теж дуже хороша людина, з давнього шляхетського роду) сайт «Ради Старійшин», а от вже пан Петранівський ініціює створення офіційного сайту Будинку учнівської творчості Трускавця. Та і це ще не все – маємо інформацію, що в жовтні у трускавецькому БУТі повинен запрацювати гурток кіномистецтва, в якому юні трускавчани могли б вчитися відеозйомок, монтажу, роботи з відеофайлами та  багато інших необхідних в нашому світі нових інформаційних технологій речей.

Після офіційної частини було проведено багато майстер-класів – складання рюкзака, визначення азимуту, показові виступи велосипедистів, встановлення намету. До речі, намет складали під керівництвом досвідченого вчителя НВК «СШ № 2-гімназія» Григорія Долика, котрий удостоєний до Дня туризму почесної нагороди, котру і отримав з рук Руслана Козира. Саме цей вчитель щороку організовує у Трускавці «Золоту осінь», саме під його керівництвом здобувають нагороди трускавецькі юнаки та дівчата на змаганнях із допризовної підготовки на рівні району та області.

Майстер-класи інших вчителів теж були блискучими – Ігоря Ластовецького, Олександра Бляхарського, Олега Осійчука. На жаль, через зустріч із В`ячеславом Кириленком наш кореспондент не зміг побувати до кінця святкового дійства, тож послухати патріотичні пісні та скуштувати куліша та чаю з карпатських трав нам не пощастило. Але знаємо, що таке гори і бачили, як встає сонце та вмивається в ранковій росі, витираючись прозорим серпанком чистого, свіжого та здорового карпатського повітря. Гори не люблять слабаків та дурнів і про це багато міг би сказати без перебільшення кращий турист Трускавця пан Лютов, але з певних причин він не зміг побувати на цьому святі. Гори притягують магнітом і випробовують на міцність тіла та духу і хто знає їх добре, той не закохується в них бездумно, а любить як чоловік жінку – домінуюче та зверхньо. Гори – це круто, але зайва крутизна не одному коштувала життя – і в Гімалаях, і на Кавказі, і в Альпах, і в наших рідних Карпатах.

Бути туристом – це не тільки взяти наплічник і піти кудись на вихідні. Бути туристом – це вміти вижити в екстремальних умовах, це розумітися на природі, прогнозуючи погоду, вміння оцінити своє становище, залишатися тверезим. Бо туризм – це оптимальне поєднання романтики та практичності, це гарт, якого не навчишся у книжках, а здобудеш тільки за допомогою власного досвіду. Тож хто ще не знає, як смакує туризм, може спробувати. І в цьому випадку туристичний гурток Будинку учнівської творчості – добра нагода для дітей. Дорослі теж можуть повчитися у наставників-мудреців, було б тільки бажання.

З Днем туриста всіх вас, шановні!

Володимир Ключак

Менше депутатів – багатша громада, міцніша Україна!

 

/Відкритий лист/

Шановні виборці! Шановні міські голови! Один із пунктів моєї програми – скорочення депутатського корпусу Верховної Ради України з 450 до 300 депутатів.

Сьогодні український народ утримує на своїй шиї значну кількість не тільки дармоїдів, але й відвертих ворогів України з депутатським мандатом: забезпечує їх високими зарплатами, пенсіями, квартирами, дачами, безкоштовними санаторіями, матеріальними заохоченнями, а користі з них – нема. Шкоду відчуває кожен простий громадянин. Закони приймаються для олігархів, а не для народу. Закон захищає сильних світу цього – на захист обездолених людей стати нікому.

Чим більше депутатів – тим активніше вони грабують Україну, кожного з нас. Практично жоден з нинішніх депутатів Верховної ради України не відповідає принципам доброчесності Руху «Чесно». Ніхто з них на ділі не зміг відстояти доленосне національне питання збереження єдиної державної мови в етнічних межах України, ніхто з них не зміг протистояти ратифікації окупаційних Харківських угод, прийняттю злочинної пенсійної реформи…

Переконаний: чим менше буде депутатів, тим потужнішим буде народний контроль за їхньою діяльністю, тим ефективнішою буде їхня праця, тим менше вони розкрадуть, тим більше коштів залишиться в бюджеті для потреб народу. Прошу підтримати цей пункт моєї програми!

Ці мої роздуми щодо роздутих депутатських штатів Верховної ради стосуються такою ж мірою і місцевих рад. На багатьох зустрічах з громадами міст і сіл чую нарікання на роботу депутатського корпусу місцевого самоврядування. Народна довіра до депутатського мандату будь-якого рівня сьогодні є нульовою. Адже місцеве самоврядування – це парламент в мініатюрі. Різниця лише у величинах хабарів та матеріальних ресурсів. Столичні народні обранці розпродують цілі стратегічні галузі української економіки, фабрики, заводи, порти, а місцеві – садочки, магазини, аптеки, кінотеатри, ресторани, земельні ділянки. Таким чином все, що колись належало народу, нам з вами, практично за безцінь переходить у приватні руки.

За всі так звані демократичні каденції на пальцях однієї руки можна перерахувати депутатів, які відслужили громаді свій депутатський термін і не приватизували ні на себе, ні на своїх родичів ні землі, ні комунальних об’єктів, не лобіювали, на замовлення місцевих бізнесменів, за відповідну винагороду прийняття радою того чи іншого майнового питання.

Депутатів, що справді служать громаді, – мало. Але все-таки вони є. Сьогодні таких беруть на сміх, називають лузерами, жебраками-правдолюбами. Але саме вони є сіллю цієї землі. І саме таких нині бракує і до місцевого проводу, і до державних справ.

За час перебування на посаді Дрогобицького міського голови я виносив на сесію міської ради питання щодо скорочення кількісного складу депутатського корпусу з 50 до 36 депутатів. Депутати мене не підтримали.

В дрогобицькій міській раді і далі 50 депутатів. Чи задоволені їхньою роботою дрогобичани? Ні! Від каденції до каденції ситуація погіршується. А ось депутати задоволені – значна частина отримали посади в органах місцевого самоврядування, чимало з них вже встигли обзавестися земельними ділянками під забудову. Обіцянки служити громаді так і залишилися обіцянками. Особисті інтереси зневажили партійні прапори всіх кольорів.

У Трускавці, який менше Дрогобича у чотири рази, депутатів майже як у Дрогобичі – 46! Тут ні посад, ні земельних ділянок не вистачить. Депутати, які у минулі каденції звикли вважати міську раду місцем вирішення власних питань, сьогодні вносять значний елемент деструктиву у роботу усього депутатського корпусу, очікуючи на постійний матеріальний стимул.

Подібна ситуація у Бориславі – 45 депутатів. У Стебнику, весь бюджет якого складає на 2012 рік лише 4 млн. грн. – 36 депутатів! Було би смішно, якби не було так гірко! Чим можуть прислужитися депутати громаді при такому мізерному бюджеті? Нічим! Хіба що нестимуть громаді «великих слів велику силу».

То навіщо держава культивує таку систему рад на місцях? Як на мене, то лише для того, аби не було порядку, аби було кому скубатися між собою, аби було громаді на кого показувати пальцем і звинувачувати в усіх гріхах, аби спокійніше жилося центральній владі при такому потужному місцевому громовідводі.

Як змінити ситуацію? Не чекати вказівок з Києва, а виносити питання щодо кількісного складу і депутатського корпусу міських рад і Верховної ради на громадські слухання. Слово громади нехай буде законом. Хто має ініціювати громадські слухання? Депутати цього не зроблять. Це мусять зробити міські голови, які вважають себе відповідальними за долю громади і за долю ввірених їм міст. Якщо таких ініціативних міських голів бракує – ініціатива має йти від громадських активістів.

Давайте разом боронити Україну від чиновницької сваволі і захланності. Скорочення кількісного складу депутатського корпусу усіх рівнів – не головний, але дуже важливий крок на цьому шляху.

Микола Гук, кандидат в народні депутати України

Ігор Курус презентував передостанній етап «Стратегії розвитку краю»

У приміщенні Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка відбулася презентація програми «Стратегія розвитку краю», ініціатором створення якої є кандидат у народні депутати в одномандатному окрузі № 121 Ігор Курус.

- Ідея цього економічного документу виникла не випадково, - розпочав презентацію головний редактор тижневика «Каменярі». – Коли ми висвітлювали проблеми Дрогобиччини у газетних публікаціях, то прийшли до невтішного висновку: у керівництва регіону відсутня концепція напрямків розвитку краю.

Як зазначив Ігор Курус, Стратегія створювалася у кілька етапів. Першим кроком став аналіз поточного стану і вироблення бачення майбутнього. На цьому етапі було проанкетовано більше 5,5 тисяч мешканців Дрогобиччини, щоб з’ясувати, якими є основні проблеми, та які шляхи їх вирішення. Найболючішими виявилися питання ремонту доріг, безробіття, росту корупції у місцевій владі, інфляції. Район повністю залежний від держбюджету, а бізнесу, який міг би приносити прибутки на місцевому рівні, не дають можливості працювати. Плачевним є і стан справ у промислово-виробничому комплексі: Дрогобич та Борислав, як потужні промислові центри, повністю знищені.

Другим кроком становлення Стратегії стало формування ініціатив і пріоритетів. «На цьому етапі ми визначили, що економіку краю можемо розвивати за чотирма напрямами, так званими кластерами: аграрним, рекреаційним, промислово-виробничим та енергетичним, - розповів Ігор Курус.

І справді, регіон славиться такими курортами як Трускавець та Східниця, привабливими туристичними об’єктами. «Маємо чудову природу, незаймані території, які є фантастичними, це – українська Швейцарія», - переконаний Ігор Курус, - щоб розвивати цей напрям потрібно налагодити транспортне сполучення, створити інфраструктуру, залучити інвесторів».

Що стосується аграрного кластеру, то Дрогобиччина завжди славилася аграрним комплексом, тут був один із найпотужніших племінних заводів. «А сьогодні ситуація вкрай невтішна, - повідомив кандидат у депутати, - мене вразили цифри із минулорічного звіту голови райдержадміністрації, який з гордістю рапортував, що поголів’я великої рогатої худоби на Дрогобиччині зросло на 8 голів. Ще одна шокуючи цифра - 25 тис. га землі у районі не обробляється». Проте відродити сільське господарство у регіоні можливо: автори Стратегії пропонують акцентувати увагу на тваринництві, вирощуванні льону та зернових культур.

Чималі перспективи, на думку Ігоря Куруса, має четвертий кластер - енергетичний. «Потрібно навчитися використовувати вітрову потужність через вітрогенеруючі установки»,- переконаний він. А одну із проблем Борислава – супутній газ, який виходить на поверхню біля нафтових свердловин, перетворювати у теплоенергетику, і завдяки цьому розвивати, скажімо, тепличний комплекс.

Для розвитку усіх чотирьох кластерів головний редактор «Каменярів» пропонує залучати інвестиції. Участь держави зводиться переважно до регулюючої функції. «Ми повинні розуміти, що державний бюджет – ослаблений, - наголосив Ігор Курус, - і девальвація гривні буде ще більшою, бо гроші уряд Януковича друкує».

- Якщо втілити «Стратегію розвитку краю» у життя, то лише створення чималої кількості додаткових робочих місць дасть серйозний поштовх для розвитку регіону», - наголосив Ігор Курус. – Закликаю об’єднатися керівників регіону, науковців, усіх небайдужих людей і разом рухатися у напрямку відродження нашого краю, - закликав кандидат у депутати.

Прес-служба Ігоря Куруса

Влада і церква – речі несумісні, - Петро Писарчук

Священнослужителі чинять великий гріх не тільки перед Богом, але й людьми, торгуючи голосами виборців напередодні виборів, возвеличуючи ледь не до лику святих кандидатів-мажоритарників, які здійснюють пожертви на церкви. На цьому наголосив народний депутат України Петро Писарчук, коментуючи залучення священнослужителів до виборчих кампаній окремими кандидати у депутати по мажоритарних округах Львівщини.

«Уявімо собі, що кожен новообраний президент як це робили колись правителі, буде шукати собі зручного церковного ієрарха і свою позицію нав’язувати церковному кліру. Не приведи Господи, бо церква тоді буде не христовою, а президентською. Напевно, розуміючи це в наш час всі цивілізовані держави пішли шляхом законодавчого відокремлення церкви від держави. Але цього ніяк не може зрозуміти наш церковний клір і як ніде інше пнеться займатися політикою. Високодостойні митрополити міняють церковні кафедри на непристойні агітмайданчики і возносять до небес людей сумнівної репутації, причисляючи їх до лику праведників», - наголосив Петро Писарчук.

На переконання народного депутата, останнім часом почастішали випадки, коли священнослужителі людей ділять не лише за конфесійною, але й за політичною ознакою. «Але хіба Господь дав право навіть найвищому церковному сановникові перебирати його функції? Бог є верховним, справедливим суддею і кожному воздасть по заслугах. Судити ж він буде нас не за словами, а за поступками. Як на мене, саме це священнослужителі мають донести до сердець своїх парафіян, а не ділити їх вже не тільки за конфесійною, але й за політичною ознакою. Суспільство вже настільки заполітизоване, що приналежність до тієї чи іншої партії стало ледь не мірилом патріотизму. Нам негайно потрібно цього позбутись. Немає таких партій, чий квиток був би пропускним в царство небесне», - переконаний Петро Писарчук.

За його словами, роздаючи церковні ордени і пошану жертводавцям, число яких значно зростає перед кожними виборами, священнослужителі не мають права торгувати людськими голосами.

«Не Божа це справа. Творець заради нашого спасіння жертвував не золото і дукати, а життям свого єдинородного сина. Тому і наші пожертви не можуть вимірюватись грошима. Не хотів би думати, що всі ці пожертви, що роздаються перед виборами, є фарисейськими і користолюбними, але церква тримається навіть не на найбільших жертводавцях, а на мільйонах вірних, що у всі часи віддавали останню копійку во славу Божу. І їм в першу чергу ми маємо вклонитися. Агітуючи за багатих, ми принижуємо бідних, не чуємо Бога. Для нього благословенними є не багаті, а упосліджені, тихі, а не крикливі. Мусимо собі сказати, що навіть ті, за кого так заповзято агітують деякі священнослужителі, йдуть до людей не з правдою і чистим серцем, бо бояться бути гнаними за правду. А саме гнаним за правду, як сказав Христос, і буде належати царство небесне», - зазначає Петро Писарчук.

Нардеп наголошує, що виборці мають навчитися робити самостійний вибір і відповідати за нього.

«Знаю, що далеко не всі мене почують і зрозуміють. Відразу скажу, що визнаю – грішником є, грішником і помру, і партія моя не свята. Проте ніколи не погоджуся з тими огульними звинуваченнями на адресу Президента Віктора Януковича, бо в цьому, що нам некомфортно живеться на рідній землі є вина кожного з нас. І той, хто скаже, що від нього нічого не залежить, не тільки помиляється, а й чинить гріх. Бо Бог сказав: просіть (але не гроші) і Вам дасться, стукайте, і Вам відчинять.Ми мусимо навчитися без нав’язувань робити самостійний вибір і за нього відповідати. «З нами Бог», - декларують майже всі політики і несуть при цьому в суспільство агресію, ненависть, злобу і неправду. Заради влади вони пожирають себе і ближніх своїх. Святотатство це.Ось чому так важливо, щоб під проводом церкви ми лікували свої душі, а тоді прийде добробут і достаток у кожну сім’ю, бо наші зусилля в розбудові рідної держави будуть благословенні Богом. Іншого не дано. Нехай посміються і покепкують циніки, але прийде час, що і вони стануть на коліна перед Богом і будуть просити прощення», - переконаний Петро Писарчук.

Прес-служба народного депутата України Петра Писарчука

Львів’яни намалювали ідеального депутата

26 жовтня, в день оприлюднення результатів оцінки доброчесності кандидатів за партійними списками 6 політичних сил (Партія Регіонів, Об’єднана Опозиція «За Батьківщину!», партія «УДАР», КПУ, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та партія «Україна – Вперед!»), у Львові біля Стовпа Ганьби, що на площі Ринок учасники руху ЧЕСНО організували вуличну акцію «Портрет бажаного кандидата» та дізналися, якими якостями, на думку львів’ян, повинен володіти кандидат в народні депутати України.

Мета акції виокремити якості, якими мають володіти народні обранці, для того, щоб гідно представляти інтереси народу у ВР, а також закликати українців порівняти, чи збігаються їх бажання та очікування з результатами оцінки доброчесності кандидатів за партійними списками, які представляє Громадянський рух ЧЕСНО.

Результати акції свідчать, що жоден свідомий громадянин не хотів би, аби склад майбутнього парламенту наповнювали кандидати "тушки", або кандидати, які причетні до корупційних дій чи порушували права та свободи людей. Однак результати оцінки доброчесності кандидатів за партійними списками 6 політичних сил, які було презентовано 25 вересня та містяться на офіційному сайті руху – www.chesno.org, свідчать, що саме такі якості здебільшого наділяють майбутніх парламентаріїв.

 «Ідеальних кандидатів, не буває, але, як сказав один із мудреців: держави гинуть тоді, коли не можуть більше відрізняти хороших людей від поганих. Тому рух ЧЕСНО закликає партійних лідерів врахувати оцінку громадськості та розглянути можливість відкликання від участі у виборах тих кандидатів, які за оцінкою руху ЧЕСНО, є "тушками", причетні до корупційних дій або порушували права та свободи людей. Ми не можемо гарантувати ідеальних кандидатів в парламенті, але ми можемо не допустити туди найгірших», - зазначив один із засновників та головний ідеолог Руху «ЧЕСНО» Олег Рибачук.

Вулична акція «Портрет бажаного кандидата» - це одна із багатьох складових Громадянського руху «ЧЕСНО», що має на меті активізувати суспільство для очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу.

Порівняти власну оцінку депутатів з незалежним аудитом парламентарів від усіх політичних сил українці зможуть, зайшовши на сайт Руху ЧЕСНО - chesno.org.

Прес-служба руху «Чесно»

Оголошення

На роботу в готельно-курортний комплекс «Карпати» потрібні офіціанти. Заробітна плата – 1500 грн./міс. Контактний тел. (03247) 6-21-22.

 Создан 26 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником