Трускавецький вісник № 184 (1105) від 9 листопада 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 184 (1105) від 9 листопада 2015 р.

09.11.2015У номері: Чому програв Козир; Про створення Громадської ради Трускавця; Вчіть німецьку безкоштовно; Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

Офіційна інформація від Трускавецької ТВК

Трускавецька територіальна виборча комісія інформує, що перша сесія Трускавецької міської ради сьомого демократичного скликання відбудеться у четвер, 12 листопада 2015 р., в кінотеатрі «Злата». Початок сесії – о 12.00. Запрошуються всі бажаючі.

Волонтери зібрали у Трускавці понад 10 тисяч гривень

В курортному парку Трускавця відновлено волонтерські акції зі збору коштів для воїнів АТО. Акції тимчасово були призупинені в жовтні задля уникнення звинувачень у втягуванні волонтерів до передвиборчої агітації.

Як інформує на своїй сторінці в мережі Фейсбук волонтер та громадський активіст Сергій Розора, за неділю, 8 листопада, в курортному парку Трускавця вдалося зібрати 10 тисяч 400 гривень для потреб наших захисників.

Власна інформація

З’явилася можливість безкоштовно вивчати німецьку мову

Портал “Порт Європа” запустив безкоштовний е-курс німецької мови для українців. Авторкою курсу є Інна Павлова – українка родом із Києва, котра зараз мешкає в Кракові.

Німецькою мовою говорять близько 75 мільйонів людей в Німеччині та ще 20 мільйонів людей у всьому світі вважають цю мову рідною. Німецькомовні країни: Німеччина, Австрія і Швейцарія належать до найзаможніших і найбільш розвинених країн Європи та, навіть, світу.

Чому варто вивчити німецьку мову? «У наш час німецька мова – це мова можливостей. Кожна людина, котра володіє англійською мовою, так само повинна намагатися володіти німецькою, особливо коли вона прагне добитися великих результатів у своїй кар’єрі, так як німецька мова відкриває океан можливостей», – прояснює Інга Павлова, авторка курсу.

На курс можна записатися через формуляр на сайті, доступний за посиланням: https://porteuropa.eu/ua/austria/ekonomika-i-suspilstvo/2299-kurs-nimeckoji-mowy

Німецька мова – друга після англійської мова міжнародного спілкування у регіоні Центральної Європи, від Балтики по Адріатику. В багатьох країнах і регіонах (зокрема, Угорщина, Балканські країни, Західна Польща, окремі райони Словаччини і Чехії) можна знайти людей, які не знають або погано знають англійську, зате добре володіють німецькою, адже це – мова близького і заможного сусіда. Для чехів, словаків, угорців, словенців, хорватів, босняків і сербів саме Відень є тим магнітом, який приваблює – за працею, навчанням, бізнесом, можливостями та кар’єрою. А німецька мова в цьому контексті необхідна – навіть більшою мірою, ніж англійська.

Як вже згадувалося, курс безкоштовний і він складається з кільканадцяти уроків, які автоматично відправляються на електронну скриньку курсанта кожні декілька днів. Курс зосереджений в основному на прояснені граматичних особливостей німецької мови, окрім того кожен повинен вже самостійно вивчити німецьку лексику – поради для цього вміщені на сайті. Додатком до курсу є статті про Австрію, метою яких – зацікавлення курсантів цією найближчою Україні німецькомовною країною, яка в українських ЗМІ представлена лише поверхнево.

Раніше портал “Порт Європа” відкрив безкоштовний е-курс польської мови для українців, на який можна записатися за посиланням: www.porteuropa.eu/ua/polskamowa,  а також безкоштовний курс білоруської мови, створений у вигляді солідарності з білоруськомовними учасниками Майдану і АТО: https://www.porteuropa.eu/ua/belarus/suspilstwo/2256-bezkosztownyj-e-kurs-biloruskoji-mowy

Іван Слюсарчук

Чим більше громадськість Трускавця контролюватиме нову міську владу  – тим частіше влада згадуватиме про людей

Поки новообрана міська влада готується до облаштування владних кабінетів та веде політичні торги щодо вакантних ключових посад, громадські об’єднання, організації та політичні партії нашого міста нарощують м’язи задля контролю за діяльністю нової влади та захисту прав городян.

У п’ятницю, 6 листопада, відбулись установчі збори  ГО «Громадська рада Трускавця». У створенні Громадської ради Трускавця взяли участь політичні партії «КУН», «Правий Сектор» та громадські організації «Довіра», «Трускавецький Автомайдан», «Трускавецький перевізник», «Рада ветеранів», «Всеукраїнська ліга українських жінок», «Центр молоді «Світлиця», «Товариство офіцерів», «Союз-Чорнобиль Україна».

Учасники засідання затвердили статут  Громадської ради. Крім того, було запропоновано визначитися з кандидатурами голови, заступників голови, а також форматом інших керівних органів Громадської ради, які вирішено сформувати на наступному засіданні.

Усі присутні наголошували на тому, що Громадська рада повинна працювати ефективно, а не бути формальним утворенням. Організація повинна стати центром громадської думки та рупором трускавчан. Також учасники домовились, що тих, хто не працюватиме та не братиме участь у роботі, будуть виключати з Громадської ради.

Мета створення організації – контроль за діяльністю міської влади та захист інтересів трускавчан.

Завдання Громадської ради – накопичувати та узагальнювати пропозиції громадських організацій та політичних партій Трускавця щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення, а також виступати єдиним фронтом на захист інтересів громади, чи окремої соціальної групи.

Крім того Громадська рада Трускавця має на меті організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку міста, готуватиме та оприлюднюватиме  щорічний звіт про свою діяльність.

Про бажання долучитись до  Громадської ради вже заявили інші політичні партії та громадські об’єднання.

Роман Бучкович, депутат Трускавецької міської ради, голова Вільної профспілки «Трускавецький перевізник»: «Громадська рада Трускавця є у стадії становлення, хочемо систематизувати роботу так, де б кожен відповідав за певну сферу роботи. Серед нас є юристи, економісти, інженери, є люди, які добре розуміють міську господарку, інші мають досвід роботи у гуманітарній і соціальній сфері. Весь цей потенціал слід об’єднати. Як показує досвід громадської роботи набагато ефективніше говорити з владою та відстоювати законність не поодинці, а разом, маючи єдиний координаційний центр. Якщо порушуються чиїсь права, то на захист виступають усі. Громадська рада Трускавця являтиме собою громадський координаційний центр, що діятиме за принципом «один за всіх і всі за одного!»

Ренат Борсук, координатор «Правого Сектору» у місті Трускавці: «Завдання організації просте – здійснення громадського контролю за діяльністю міської влади у Трускавці, однак реалізувати його не так просто. Тому є розуміння, що слід об’єднувати зусилля. Крім того, важливо використати той досвід, який вже напрацьований громадськими організаціями в Україні, зокрема щодо проведення громадських експертиз. Громадські експертизи – оцінка діяльності органів міської влади, спрямовані на подолання закритості та бюрократичності, що дають можливість виявляти правопорушення, чи зловживання владою».

Ігор Кісак, голова ГО «Довіра»: «На попередніх виборах я отримав великий відсоток довіри трускавчан. Мене це зобов’язує до певних дій. Якщо я можу ще якось послужити громаді – я це робитиму. Тому виникла така ідея створення свого роду єдиного центру, який би об’єднував зусилля громадських організацій, політичних партій та координував їхню роботу. Ми запрошуємо до співпраці інші громадські організації і політичні сили нашого міста. Будучи разом ми зможемо досягнути значно більше, ніж коли будемо поодинці. Це перші кроки до формування громадянського суспільства у Трускавці.

Підготував Назар Хопяк

Чому програв Козир?

В літературі все просто. Щоб вивести на чисту воду вади і «схеми» своїх нікчемних сучасників, Джонатан Свіфт розсунув рамки свого нудного містечка і відсилаючи свого Гуллівера по черзі то до ліліпутів, то до велетнів, написав свою невмирущу книгу, в якій мовою гіперболи і сарказму задовільнив свій гнів і презирство до обивателів та міських комбінаторів.

В літературі все просто. В житті – теж. Недавно трускавчани обрали нового міського голову Андрія Кульчинського. Про те, що йому програє Р. Козир, знало багато людей. Лише не вірив сам Козир. Самовпевненість згубила не одну людину, особливо коли стоїть питання влади. Чому сталося так, що Р. Козир став лише третім в забігу на посаду міського голови, та ще й з великим відривом?

Досить дивно було бачити в когорті Козира пана Євгена Юника, який ще на минулих виборах був йому опонентом. Можливо, савєтнікі-таваріщі Козира Павел Мєзєрін та Дмітрій Пєрєвязкін розраховували на електорат Юника. Та «спеціалісти» прорахувалися. Мабуть, забули про масове скорочення в ЗАТ «Трускавецькурорті», де саме працює Юник, який не виступив на захист своїх колег.

А ще чи мав Р. Козир свою справжню команду? Його соратники один за одним через чвари змушені були піти. Хтось по своїй волі, хтось ні. А скільки було скандалів, скільки відкритих кримінальних справ, які так і не дійшли до свого логічного завершення.

Можна п. Козиру нагадати некоректні вислови на адресу волонтерів, конфлікт з АТОвцями та спроби закрити бібліотеку. Це речі, що не роблять йому честі.

Окрема тема – трускавецьке радіо та газета «Джерела Трускавця». «Хоч би тітка вмерла чи сталася якась пожежа, а то щось нудно» - так міркував один із чеховських героїв… Однотональність і дифірамби трускавецьких радіо та газети по відношенню до свого патрона нагадують дифірамби радянських газет партійним вождям. Нудно і просто як чеховські історії.

В 2010 році трускавчани проголосували за людину, яка так і не зрозуміла, що керувати фірмою «Арко» – це одне, а  бути міським головою – це інше. Міський голова – це слуга своєї громади, а  підлеглі службовці повинні не боятися, а поважати голову. І тоді буде позитивний результат.

Я недаремно на початку своєї статті згадав автора книги «Подорожі Гуллівера» Джонатана Свіфта. Напевно, Р. Козир відчув себе таким собі Гуллівером, а трускавчан мав за ліліпутів.

Трускавчани вибрали нового мера. Бажаю пану Андрію не ставати на граблі свого попередника. Зрадивши виборцям – зрадиш собі.

Євген БродзінськийСоздан 09 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником