Трускавецький вісник № 199 (1120) від 1 грудня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 199 (1120) від 1 грудня 2015 р.

01.12.2015У номері: Інтерв’ю з Миколою Федоричаком; Свіча пам`яті; Спортивні новини; Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

Злодіїв, які обікрали трускавецьку віллу, затримано

У четвер, 26 листопада, працівниками Трускавецької поліції на одній із вулиць м. Трускавця було затримано п'ятеро зловмисників, які таємно викрали майно із приміщення однієї із вілл міста-курорту. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук інформує прес-служба Трускавецького відділення поліції. Сума нанесених збитків встановлюється. Дана подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У дрогобицьких акробаток – срібло

26-29 листопада 2015 року у Львові відбувся чемпіонат України серед юніорів зі спортивної акробатики, де змагалися 142 учасники з 9 областей нашої держави.

Цього разу акробати Дрогобицької ДЮСШ жіноча пара Табачинська Олександра (Дрогобицька гімназія) та Пилип’як Юлія (ДДПУ) в складі збірної команди Львівської області отримали срібні нагороди, поступившись одеситам на 21 соту бала. Проте своєю найскладнішою програмою вони були відзначені призом глядацьких симпатій. Жіноча пара Юськів Наталія (ЗОШ №4) та Шутяк Ольга (ДДПУ) зайняли 4 місце. Жіноча група Орищак Марія (ЗОШ №4), Шуптар Тетяна (ЗОШ №4) та Білинська Оксана (ЗОШ №2) за програмою КМС зайняли VIII місце.

Змагальний сезон ще не завершений, наступні старти в грудні місяці на Міжнародному турнірі, присвяченому пам’яті ЗТУ О.Чернявого у Львові.

Власна інформація

Перемоги трускавчан у Всеукраїнських змаганнях з акватлону

Упродовж 25-26 листопада 2015 року у м. Івано-Франківськ в плавальному басейні коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання та спорту України відбулися Всеукраїнські змагання з морських багатоборств (акватлон – біг, плавання) за участю збірних команд м. Києва, Львівської обл., Івано-Франківської обл., Одеської обл., Черкаської обл., Хмельницької обл., Тернопільської обл., а також команд СК "Золоті Леви" м. Львів, ДЮСК «Бригантина» м. Київ, КДЮСШ № 6 м. Одеса, ДЮСШ «Сокіл» м. Калуш, ДЮСШ «Олімп» м. Івано-Франківськ, ДЮСШ 25 м. Київ, ДЮСШ 2 м. Червоноград, КДЮСШ 2 м. Тернопіль, ШВСМ м. Черкаси, КДЮСШ ЧМР м. Черкаси, ІФКФВНУФВСУ м. Івано-Франківськ, ДЮСШ «Спартак» м. Черкаси, ДЮСШ м. Хмельницький.

Змагання з акватлону проводились у трьох вікових групах - Чемпіонат України серед учнів старшої вікової групи, Всеукраїнські змагання серед учнів середньої вікової групи та відкрита першість СК «Каменяр» серед учнів 2006 р. н. і мол.

На Чемпіонаті України з морських багатоборств вихованці відділення плавання Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» у складі збірної команди Львівщини, вибороли ІV командне місце серед дівчат (Смеречинська Софія, Кісак Галина, Мацюрак Анастасія) та V командне місце серед юнаків (Маброук Аладдін) у старшій віковій групі.

Трускавчанка Кісак Галина виборола ІІІ місце та бронзову медаль в особистому заліку серед учнів середньої вікової групи на Всеукраїнських змаганнях, а Вітєбський Артур ІІ місце та срібну медаль у Відкритій першості СК «Каменяр» з акватлону у молодшій віковій групі.

Всі вихованці тренерів відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Жгути Андрія, Кирчея Олега та Смеречинського Богдана.

 Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

У Трускавці відбувся форум з питань удосконалення медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту

У Трускавці відбувся форум з питань удосконалення медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Форум проведено із залученням провідних спеціалістів за спеціальністю «Гастроентерологія» та «Внутрішня медицина» з наступних тематик: «Сучасні підходи до лікування хворих із неалкогольним стеатогепатитом» (член-кор. НАМН України, проф. Харченко Н.В.), «Комбіновані гепатопротектори в терапії хронічних захворювань жовчовивідних шляхів» (проф. Анохіна Г.А.), «Диференційоване використання інгібіторів протонних помп при кистотозалежній патології» (проф. Ткач С.М.), «Сучасний підхід до лікування фульмінантних гепатитів» (проф. Анохіна Г.А.), «Стратегія лікування пацієнтів з комбінованою функціональною патологією» (проф. Дорофєєв А.Є.). Про це повідомляє прес-служба МОЗ України

У рамках науково-практичного форуму проведена робоча нарада з головними позаштатними спеціалістами зі спеціальності: «Гастроентерологія» структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської держадміністрацій з метою виконання протокольного рішення наради з питань нормативно-правового забезпечення діяльності головних позаштатних спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України від 29.09.2015 та впровадження затверджених медико-технологічних документів зі стандартизації надання медичної допомоги хворим із захворюваннями кишково-шлункового тракту, розглянуті результати перевірок стану надання гастроентерологічної допомоги в областях, стан розробки та впровадження локальних протоколів, маршрутів пацієнтів, у закладах охорони здоров’я первинного та вторинного (спеціалізованого) рівнів медичної допомоги, відповідності локальних протоколів загальнодержавним.

У рамках робочої наради розглянуті проблемні питання щодо забезпечення сучасною біологічною імунотерапією хворих на неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона, яка на сьогодні, за досвідом європейських країн, є альтернативою інвалідизуючого оперативного лікування (колектомії).

Зазначені препарати є високовартісними і в переважній більшості випадків недоступні для пацієнтів. Порушене питання викликало активне обговорення серед фахівців, потребуватиме організаційних заходів та підтримки на державному рівні.

За результатами обговорення прийнято протокольне рішення наради з питань удосконалення медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Захід відбувся за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Української гастроентерологічної Асоціації, під керівництвом начальника відділу організації спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги Управління надання медичної допомоги дорослим Медичного департаменту МОЗ України Острополець Наталії Андріївни і головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Гастроентерологія», член-кореспондента НАМН України, проф. Харченко Наталії В’ячеславівни.

ТрускавецьІнфо

Про бюджет Трускавця і шляхи його наповнення

Кожен з нас намагається, аби в рідній оселі було красиво, комфортно, затишно. Трускавець – наша спільна оселя і ми можемо гордитися, що живемо у такому славному, знаменитому місті-курорті. Та от чи можемо ми якось вплинути на те, щоб життя тут покращувалося, щоб зростав добробут мешканців Трускавця? Якщо так, то яким чином? Все просто – думаючи про наповнення бюджету міста.

Якщо пересічний трускавчанин не має впливу на такі джерела надходжень в міську казну як доходи від продажу землі чи комунального майна, то є речі, на які ми все ж можемо впливати. Купуючи товари (зокрема, підакцизні) у Трускавці, заправляючи автомобіль на заправці у Трускавці, залишаючи гроші у трускавецьких магазинах, кафе, ресторанах, перукарнях тощо, отримуючи зарплату легальну, а не «в конверті», сплачуючи чесно всі податки, як і прийнято в цивілізованому світі. Словом, якщо будемо не нарікати, а, наче та мурашка, докладати свою лепту у те, щоб Трускавець став містом нашої мрії.

Кожен може долучитися до реалізації програми розвитку міста «Трускавець-2020», яку декларує втілювати в життя нова влада Трускавця на чолі з міським головою Андрієм Кульчинським. І це не пафосна фраза, а реалії. Так-так, коригуючи власну поведінку, відмовившись від інвестування чужої території (нехай і сусідньої), ми копійка до копійки збільшуватимемо капітал міста. За рік-два можемо побачити очевидний результат.

Це мої власні роздуми – роздуми людини, яка не є фінансистом чи економістом, але дає собі раду із сімейним бюджетом. Вважаю себе багатою людиною, бо багатий не той, хто багато має, а той, кому вистачає.

А що скаже про це фахівець? Чи є раціональне зерно у моїх думках? Сьогодні ми спілкуємося з начальником фінансового управління Трускавецької міської ради Миколою Михайловичем Федоричаком про бюджет Трускавця та шляхи його наповнення.

- Пане Миколо, які основні джерела надходжень до міської скарбниці? І чи виконуються планові показники надходжень до бюджету міста Трускавця?

- Якщо розглядати бюджет міста Трускавця, то як і при попередньому Бюджетному кодексі, так і при теперішньому, основними надходженнями до бюджету міста і надалі залишаються податок та збір на доходи фізичних осіб та місцеві податки і збори, до яких зараз належить  плата за землю, яка була і залишається  одним з основних надходжень до бюджету міста. Також в нас є два нові види податку – це акцизний податок  з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі підакцизних товарів і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Основна складова бюджету – це є податок та збір на доходи  фізичних осіб, якого за 10 місяців 2015 р. надійшло 21 млн. 462 тис. грн., або 104% плану 10 місяців. Хочу сказати, що зарахування даного виду податку в нас іде в розмірі 60% від контингенту, який збирається по місту. При попередньому Бюджетному кодексі з такого податку зараховувалося до бюджету міста 75%.

Якщо говорити про місцеві податки і збори, то основним видом платежу тут є плата за землю. Плати за землю у Трускавці за 10 місяців 2015 р. надійшло 18 млн. 692 тис. грн. і є перевиконання планових показників, які планувалися на 10 місяців.

Від податку на нерухоме майно  надходження в бюджет складають 3 млн. 321 тис. грн., тут також забезпечено виконання планових показників. І акцизного податку в нас надійшло 5 млн. 56 тис. грн. Два останні види платежів, які зараховуються до бюджету, є нові і справляються вперше. Вони зараховуються до місцевого бюджету починаючи з 2015 року.

Якщо в загальному аналізувати картину по виконанні бюджету, то за 10 місяців ми маємо надходження в сумі 120 млн. 579 тис. грн.

На даний час ми вже маємо оперативні дані  по виконанні бюджету за листопад, маємо розрахунки щодо виконання бюджету за грудень місяць і очікуємо, що будемо мати перевиконання бюджету міста Трускавця за рік. Тому будемо проводити уточнення в сторону збільшення. Основну частину цих грошей ми скеруємо на збільшення заробітної плати в зв’язку з підняттям мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2015 року, також  на оплату енергоносіїв, коштів яких є недостатньо в зв’язку з підвищенням тарифів. Частина коштів піде на індексацію заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

- Підакцизні товари (алкоголь, тютюн) теж поповнюють міську казну. Не пропагуючи купівлю алкоголю чи цигарок, все ж хочемо знати – за яких умов придбання цих товарів кошти потраплять в бюджет Трускавця, а не іншого міста?

- Якщо людина купує алкоголь чи тютюн на території міста Трускавця, то автоматично 5% від вартості придбаного підакцизного товару зараховується до бюджету міста Трускавця. Аналогічно це стосується і паливно-мастильних матеріалів. Якщо людина заправляє автомобіль на автозаправній станції, яка знаходиться на території міста Трускавця, то відповідно 5% від вартості пального та інших паливно-мастильних матеріалів, які є підакцизними, зараховується до бюджету Трускавця.

Як я вже сказав, в нас в загальному від акцизу на алкогольні вироби, тютюн і паливно-мастильні матеріали надійшло за 10 місяців цього року 5 млн. 56 тис. грн.

- Чи можете назвати конкретну цифру – скільки бюджет Трускавця отримає від купівлі споживачем однієї пляшки горілки за 40 грн., від 1 літра пального за 20 гривень? Якщо я правильно зрозумів, то від пляшки горілки за 40 гривень в бюджет міста поступає 2 гривні, від 1 літра пального за 20 гривень – 1 гривня?

- Якщо говорити про алкоголь, то, для прикладу, в пляшку горілки вартістю 40 гривень вже закладені ці 5%. Округливши, приблизно виходить – 1 гривня 90 копійок, в свою чергу від вартості бензину вартістю 20 гривень  в бюджет міста надійде 95 копійок. 

Від акцизу на алкоголь в бюджет Трускавця поступило 1 млн. 833 тис. грн., у тому числі 1 млн. 115 тис. грн. за лікеро-горілчану продукцію. Від акцизу на тютюнові вироби міський бюджет поповнився на 548 тис. грн. Акциз на паливно-мастильні матеріали склав у Трускавці 2 млн. 675 тис. грн. Це показники за 10 місяців 2015 р.

- Ви згадали про автозаправні станції. А скільки їх є на території міста?

- На даний час на території міста в нас є три автозаправні станції – це АЗС «WOG» на вул. Мазепи, АЗС «ОККО» біля автовокзалу і АЗС на вул. Стебницькій – якщо їхати на Стебник, то з лівої сторони є така стара АЗС, здається, вона теж належить до «ОККО».

- Біля цієї третьої АЗС, про яку Ви сказали, в сторону Стебника є ще одна АЗС, від «Укрнафти»…

- Ця АЗС відноситься до Дрогобицького району, а можливо навіть до с. Станиля. В будь-якому випадку акциз від неї у бюджет Трускавця не поступає.

- Багато трускавчан «отоварюється» в супермаркетах. Чи всі вони зареєстровані в Трускавці та сплачують податки в нашому місті?

- Що стосується реєстрації, то я не можу сказати, чи всі вони зареєстровані в місті Трускавці, бо ми таких даних не маємо. Якщо ж говорити про податки, які сплачуються до бюджету міста, то, як я вже сказав, одним з основних є податок та збір на доходи фізичних осіб. Тобто, це відрахування від заробітної плати, яку отримують працівники цих супермаркетів. Відповідно до діючого Податкового кодексу і Бюджетного кодексу такі податки вони сплачують по місцю проведення діяльності незалежно від місця, де вони зареєстровані.

Наступний платіж, які сплачують супермаркети – це  плата за землю. Її вони також сплачують по місцю знаходження. Тобто, якщо вони знаходяться на території міста Трускавця, то податок за землю вони сплачують в Трускавці.

Що стосується інших податків, то вони не зараховуються до бюджету міста. Податок на прибуток та ПДВ  зараховуються до Державного бюджету незалежно від того, де зареєстрований супермаркет.

- Пане Миколо, як пересічний трускавчанин може долучитися до поповнення бюджету міста? Вимагаючи легальної зарплати, а не «чорних» грошей в конверті, сплачуючи податки від ведення бізнесу, купуючи товари на території Трускавця, а не сусідніх населених пунктів чи ще якимось чином?

- Трускавець – це місто-курорт, місто привабливе. Але всі знають, що у нас найнижчий рівень заробітної плати в області, а можливо і в Україні. Ми залежимо від курортних сезонів – є періоди, коли є більше відпочивальників (літо, зимові свята), а є періоди, коли відпочивальників менше, для прикладу, навесні. Та попри все вважаю, що керівники санаторно-курортних закладів повинні платити людям гідну заробітну плату. В процесі року треба регулювати ці питання, щоб людина отримувала достойну легальну зарплату.

Виходить так, що працівникам оздоровниць платять 75% чи 50% зарплати, бо немає відпочивальників, а коли є відпочивальники, то далі платять так само, бо покривають, умовно кажучи, якісь там борги. Тому хотілося би, щоб люди вимагали достойну заробітну плату і не в конвертах, бо це ж за собою тягне зменшення поповнення бюджету, і відрахування у Пенсійний фонд. Потім людина, котра отримувала зарплату в конвертах, отримує мізерну пенсію, бо ж отримувала офіційно мізерну зарплату. Так що я би просив всіх подумати про це.

Ви правильно наголосили на придбанні тих же підакцизних товарів. Якщо їх купувати на території міста – це надходження коштів у місцевий бюджет. Якщо їх купувати у підприємців, які зареєстровані у Трускавці і ведуть свою підприємницьку діяльність в місті, – це є підтримка нашого малого та середнього бізнесу.

Інше питання, дуже цікаве – це те, що у Трускавці на порядок вищі ціни на продукти харчування, ніж у Дрогобичі та Бориславі…

- І на одяг теж…

- Ну, по одягу можна зрозуміти – це розраховано на покупців – відпочивальників, але продукти харчування все ж більше купують місцеві. Вищі ціни призводять до того, що багато трускавчан їздить купувати продукти харчування у той же Дрогобич чи Борислав.

Тому, вважаю, мала би бути розумна цінова політика наших підприємців, щоб вони розуміли, що є для відпочивальника, а що для пересічного мешканця Трускавця. Потрібно зважити й на те, що рівень середньої зарплати у Трускавці нижчий, ніж в Дрогобичі чи Бориславі…

Від того, що трускавчани купують продукти та інші товари в інших містах, втрачають в першу чергу підприємці, які здійснюють у нас підприємницьку діяльність. Якщо не купуємо в магазинах, супермаркетах – втрачають ті магазини. Оскільки вони мають менше виторгу, то мають менше прибутку і, напевно, платять меншу зарплату працівникам. Тобто йде ланцюгова реакція.

- Якщо ми вже зачепили тему підприємців, то хочу запитати про тих, хто торгує в курортному парку грибами, сувенірами, іншими товарами. Переважно це люди з Закарпаття, Івано-Франківщини. Місто від них щось має?

- Фактично місто від них нічого не має, оскільки це незаконна торгівля, бо є заборона на торгівлю в курортному парку. Ті ж, що торгують на сувенірних ринках, сплачують оренду за використання місця.

- Розкажіть, який шлях проходять гроші, які потрапляють в міський бюджет, перш ніж дійти до остаточного призначення – на харчування дітей у школах чи хворих у лікарні, на ремонт доріг, дахів чи ліфтів…

- Використання бюджетних коштів (як дохідна, так і видаткова частина) регламентовані Бюджетним кодексом, а основний фінансовий документ – це бюджет. Тобто, спочатку затверджується бюджет, в якому розписані постатейно доходи, які зараховуються до бюджету, і  видатки, які йдуть на фінансування бюджетних установ та житлово-комунального господарства.

Складається помісячний розпис доходів та видатків бюджету. Платники платять податки, гроші зараховуються на рахунки міського бюджету. В свою чергу відповідно до розпису проводиться фінансування видатків з бюджету. Тобто, фінансуються головні розпорядники бюджетних коштів, які їх використовують відповідно до кошторисних призначень.

- Пане Миколо, які Ваші прогнози щодо майбутнього Трускавця в плані фінансової самодостатності, а відтак і розвитку? Чи можемо надіятися на стрімкий ріст добробуту в місті? Чи сприятиме цьому бюджетна реформа, новий Бюджетний кодекс?

- Якщо говорити про реформування, то так, дійсно, нам дали два нові види податків, які наповнюють місцевий бюджет. Але в свою чергу в нас забрали 15% основного податку – податку на доходи фізичних осіб, який сплачується із заробітної плати.

З кожним роком спостерігається ріст надходжень до бюджету, але ростуть і видатки. Зростає мінімальна заробітна плата, збільшуються тарифи на енергоносії. І фактично виходить так, що видаткова частина зростає швидшими темпами, ніж дохідна. Це в основному через стрімкий ріст вартості енергоносіїв.

Що стосується бюджету розвитку, то він формується з трьох складових: 1) надходження коштів від продажу земельних ділянок, 2) надходження коштів від пайової участі інвесторів-забудівників, 3) надходження коштів від продажу майна комунальної форми власності.

А якщо говорити в загальному, то бюджет у нас буде самодостатній, без дефіциту, він зможе забезпечити проведення видатків для забезпечення життєдіяльності бюджетних установ. Зовсім інша тема – це фінансування закладів охорони здоров`я і шкіл, які фінансуються за рахунок субвенційних коштів з державного бюджету. Нажаль доведених субвенцій  недостатньо для нормального функціонування цих установ.

Яким буде розвиток міста, чи буде він стрімкий? Тут важко сказати. Бюджетних коштів не є достатньо для того, щоб розвиток міста був стрімким. Інше питання – треба працювати над залученням інвестиційних коштів, залученням грантових коштів, залученням коштів по різних програмах, які є в державному та обласному бюджетах. Це посприяє розвитку нашого Трускавця.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

Свіча пам`яті

Згадайте нас, бо ми ж колись жили

Зроніть сльозу, і хай не згасне свічка.

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

28 листопада трускавчани, молодь, учні загальноосвітніх шкіл міста, вчителі, депутати міської ради долучилися до Всеукраїнської акції «Свіча пам’яті». Кожен з них запалив свою поминальну свічку за жертвами Голодомору 1932-33 рр.

Ведуча вечора-реквієму «Вогонь скорботи» запросила всечесних отців церкви святого Миколая та церкви Покрови Пресвятої Богородиці відправити панахиду за безвинно померлими від голоду душами. Всечесний отець-декан Петро Івасівка звернувся до парафіян, щоб пам’ятали і передавали своїм нащадкам ці страшні події 1932-33 рр.

Ведуча запросила до слова завідувача відділу культури Трускавецької міської ради п. Тетяну Татомир, яка в своєму виступі згадала історичні факти того часу та зачитала власний вірш, приурочений Голодомору.

У церкві святого Миколая вечір-реквієм розпочав камерний оркестр учнів Трускавецької дитячої школи мистецтв (керівник Ігор Нич) твором «Ave Maria», який виконала викладач Мар’яна Кравчук. Прекрасні твори у пам’ять жертв голодомору звучали у виконанні квартету акордеоністів у складі Остапа Гринаша, Павла Лесика, Владислава Салія, Романа Царіци (керівник Ірина Іваночко) та родинного тріо Лесі, Галини та Ореста Баб’яків.

Зі сльозами на очах присутні слухали монолог матері із поезії Антоніни Листопад у виконанні учениці ЗСШ № 1 Мар’яни Мінчак.

На завершення вечора кожен присутній отримав скибочку чорного хліба, щоб ще раз подякувати Богу за хліб на столі, за ситу сьогодні родину.

До вшанування Всеукраїнської акції «Запали свічку» у нашому місті долучилася і громадськість. Складаємо щиру подяку власнику супермаркету «Народна гуртівня» п. Ю. Беднарчуку за надання свічок для викладення символічного поминального хреста.

Колектив Народного дому Трускавця

Відкритий чемпіонат області відкрив хортинг для нових спортсменів

28-29 листопада в Трускавці на базі ДЮСК «Спортовець» пройшов відкритий чемпіонат Львівської області з хортингу серед молодших юнаків та дівчат, юнаків та дівчат, кадетів та кадеток, юніорів та юніорок, чоловіків і жінок. В змаганнях, які організувала та провела Львівська обласна федерація хортингу (Президент Віталій Плеханов), взяли участь 80 спортсменів з Дрогобича, Трускавця, Стебника, Львова, Тячева Закарпатської області та Броварів Київської області. Турнір вражав не кількістю, а якістю - видався багатим на цікаві видовищні поєдинки та нові імена спортсменів, які відкривають для себе українське бойове мистецтво хортинг і захоплюються його правилами та можливостями.

Урочисте відкриття змагань розпочалося хвилиною мовчання, адже саме в ці дні українці згадували жертв Голодомору 1932-33 років. Щоб такої страшної трагедії більше не повторилося, українці повинні бути сильними духом та тілом, і заняття хортингом всебічно сприяють цьому. Учасників змагань, батьків, вболівальників привітав Президент Львівської обласної федерації хортингу Віталій Плеханов. Від міської влади Трускавця з вітальним та напутнім словом до спортсменів звернувся заступник міського голови Олександр Ткаченко.

А розпочали турнір традиційно змагання в розділах «Форма» та «Показовий виступ». Тут абсолютними лідерами стали господарі – представники Львівської обласної федерації хортингу – спортсмени Дрогобицького осередку хортингу (тренер Денис Іваницький), СОЦ «Еней» (тренер Андрій Шевчук) та Трускавецького осередку хортингу (тренер Ірина Циган), які зайняли всі основні призові місця в цих розділах.

В розділі «Двобій» найцікавішими та найбільш видовищними були поєдинки між наймолодшими спортсменами. Потрібно також відзначити, що попри шалену напругу на хорті завдяки професійності рефері Сергія Дідуся та головного судді Віталія Плеханова на турнірі не було жодної травми. Хлопчаки 8-9 років демонстрували блискучу техніку та вміння приймати миттєві рішення в екстремальних ситуаціях. Так найкоротшим та найтехнічнішим став бій у віковій категорії 8-9 років вага 25-30 кг, де перемогу задушливим прийомом на 13 секунді здобув восьмирічний дрогобичанин Богдан Задорожний (тренер Денис Іваницький). Проявили характер та волю до перемоги також спортсмени зі спортивного клубу «Кураж» (Львів), СК «Патріот» (Стебник) та СК «Колізей» (Дрогобич), які лише відкривають для себе хортинг та дійсно вражені універсальністю єдиноборства та багатим арсеналом прийомів.

Та в підсумку кубок за перше загальнокомандне місце вибороли господарі – команда Львівської обласної федерації хортингу, другими стали спортсмени з Закарпаття – Тячівської організації хортингу (тренер Михайло Бучак) і третє командне вибороли бійці СК «Колізей» (тренер Степан Щудло).

Львівська обласна федерація хортингу дякує за допомогу у придбанні медалей для нагородження переможців постійному меценату спорту - керівнику Міжнародної клініки відновного лікування «Еліта» професору Володимиру Козявкіну. А попереду вже нові змагання, виїздні – дорослий склад збірної Львівської області вже розпочав посилену підготовку до Кубка України з хортингу, який відбудеться 11-13 грудня в Києві.

Ксенія ЧумакОбновлен 02 дек 2015. Создан 01 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником