Трускавецький вісник № 201 (1122) від 3 грудня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 201 (1122) від 3 грудня 2015 р.

03.12.2015У номері: Помилки «Трускавецького криміналітету» доводиться виправляти новій владі; Подяка для отця Петра Івасівки; Прокуратура могла б стати на захист мешканців; 3 грудня – Міжнародний День інвалідів.

Новини Трускавця та регіону

Дрогобиччина знову у скорботі

Сумна новина цими днями сколихнула Дрогобиччину: під Маріуполем загинув мешканець села Літиня, воїн Збройних Сил України Мирон Матьола, 1991 р. н.

Парастас відбудеться сьогодні у батьківській хаті загиблого воїна о 19.00 год.

Похорон у п’ятницю, 4 грудня, о 12.00 год.

Власна інформація

Подяка для отця Петра Івасівки

До редакції «Трускавецького вісника» звернулися організатори благодійної поїздки вихованців дитячого будинку в с. Лаврів Старосамбірського району з проханням винести щиру подяку отцю-декану Петру Івасівці.

2 грудня група дітей з Лаврівського дитячого будинку у складі 25 осіб відвідала місто-курорт Трускавець. Організатори, які виступили спонсорами поїздки, відвезли діточок до дельфінарію, де їм дуже сподобалася захоплююча вистава за участю дельфінів та морських котиків.

Для дітей провели екскурсію цікавими місцями курорту, також вони прогулялися курортним парком, оглянули пам’ятники та пам’ятки архітектури, попили знаменитої Нафтусі.

Час минав невблаганно і надійшла пора обіду. Організатори поїздки звернулися з проханням організувати обід для дітей-сиріт до о. Петра Івасівки, настоятеля церкви св. Миколая у Трускавці. Отець не відмовив, а навпаки, відразу посприяв – організував смачний та поживний обід для діточок у Релігійно-просвітницькому центрі імені отця Івана Валюха.

Організатори поїздки та керівництво Лаврівського дитячого будинку за посередництвом «Трускавецького вісника» від свого імені та від імені дітей висловлюють отцю Петру Івасівці щиру подяку. Нехай воздасться Вам, отче, сторицею, за Ваше добре діло!

Вл. інф.

Помилки «Трускавецького криміналітету» доводиться виправляти новій владі

Помилки вчителів сидять у тюрмі, а помилки лікарів лежать на цвинтарі. А от де знаходяться помилки влади Трускавця 2010-2015 рр. і чи можна їх виправити? Принаймні зробити це намагалися депутати Трускавецької міської ради VII демократичного скликання на І пленарному засіданні ІІ сесії, яке проходило 3 грудня.

Першою такою помилкою був так званий «інвестиційний договір» по приміщенні колишньої дитячої лікарні. Протести громадських активістів, апеляція до совісті та здорового глузду від голови ГО «Майдан-Трускавець» Анатолія Томашівського, протести ряду громадських організацій міста нічого не дали – попередній мер «перегнув через коліно» депутатів і інвестиційний договір було укладено. Бо про ніяку совість та здоровий глузд не йшлося – йшлося про «віджим».

За договором № 28 від 11.09.2014 року дане приміщення було передано згідно акту прийому-передачі інвестору-забудовнику. Згідно умов договору перший пусковий комплекс (а це 12 квартир) інвестор мав передати замовнику (тобто, міській раді) протягом 18 місяців з моменту укладання договору (тобто, лютий-березень 2016 року). Станом на сьогоднішній день інвестор відмовляється від реалізації інвестпроекту, мотивуючи це тим, що згідно ескізного проекту не буде дотримана інсоляція в декількох новозбудованих квартирах. На сьогоднішній день дане приміщення без вікон, розфарбоване, зруйновані стіни, покрівля протікає і руйнує стіни, утворюючи грибок, двері розгромлені і демонтовані, поручні демонтовані, а що вже казати про технічний внутрішній стан даного приміщення…

З моменту підписання угоди минуло 15 місяців, вищезгадане майно згідно інвестиційного договору передане в управління інвестору, який мав забезпечити зберігання та утримання в належному стані. Пропозиції Анатолія Томашівського громадою навести лад у приміщенні дитячої лікарні попередня влада міста проігнорувала. Нова влада змушена виправляти цю помилку попередників – сьогодні, 3 грудня, на сесії договір з недобросовісним інвестором було розірвано.

Другою помилкою влади, яка ввійшла в історію як «Трускавецький криміналітет» (за однойменною назвою передвиборчого відеоролика), було накопичення нашим трускавецьким водоканалом боргу у понад 12 мільйонів гривень. Таке «господарювання» мало чітку мету – оголосити водоканал банкрутом і через різні тіньові схеми заволодіти його майном та взяти під контроль якогось олігарха водопостачання міста-курорту. На щастя, трускавчани вчасно показали червону картку владі «Трускавецького криміналітету». Обрання нової влади дозволило не допустити найгіршого сценарію. Зараз 11,5 мільйонів боргу списано шляхом взаємозаліків. Зроблено це тому, що теперішній мер займає іншу позицію, ніж його попередник, який говорив: «А чого я маю йти кудись домовлятися? Я – мер. Мер! То хай всі до мене йдуть…».

І сміх, і гріх, та сьогодні на сесії було зачитано заяву ГО «Рада міста» та Асоціації роботодавців і підприємців міста Трускавця, в якій йшлося про … потребу вирішення проблем водоканалу та водопостачання. Парадокс полягає в тому, що за першою ГО, яка останній раз «світилася» в публічному просторі у 2010 році, стоїть попередній міський голова Трускавця Р. Козир, а за другою – Петро Іванишин, за часів якого і накопичувалися борги трускавецького водоканалу та програвалися суди. Це вже апогей цинізму – п’ять років бути при владі, наробити купу проблем, а тепер апелювати до засідань круглих столів у справі водоканалу.

Третя помилка «папєрєдніков» - ставлення до воїнів АТО. Це ж треба було додуматися виділити землю захисникам України в геопатогенній зоні, де колись був яр і люди обходили стороною це місце, відхрещуючись від нечистої сили. Невже воїни АТО не могли отримати вільну земельну ділянку в кращому місці – для прикладу, неподалік колії, де планувалося будівництво нової прокуратури, або ж хоча б на вул. Карпатській, Городище чи Сагайдачного, тобто, там, де можна знайти вільну площу? Питання містобудівної документації для ГО «Меч Арея», яка об’єднує воїнів АТО із Трускавця, теж було предметом розгляду на сесії 3 грудня.

І таких помилок, яких допустили «вчорашні» з «Трускавецького криміналітету», можна нарахувати більше. На щастя, новий склад депутатського корпусу працює продуктивно, тож є надія, що поволі вдасться вирішувати проблему за проблемою, виходячи з тої ями, з того глухого кута, в якому ми опинилися внаслідок непрофесійності, шапкозакидування, безвідповідальності та глупоти окремих посадовців.

Якщо проаналізувати хід І пленарного засідання, то за чотири години до перерви (з 10.00 до 13.50) було прийнято цілий блок земельних питань, які не вирішувалися інколи роками. Щоправда, і тепер деякі з питань довелося відкласти з ряду причин. А розпочалася сесія з депутатських запитів, які зачитали депутати Бучкович, Малащак, Стародуб та Герльовський. Стосувалися вони проблем окремих будинків на вул. Стуса та Мазепи, а також потрапляння вод типу Нафтуся в питне озеро. Прозвучала і вимога нарешті ліквідувати таке ганебне явище як «ринок» біля музею історії міста-курорту. Як зазначив міський голова Андрій Кульчинський, до кінця року діють договори оренди, тож, зрозуміло, що ще до кінця грудня треба буде потерпіти цей «шанхай», як назвав «ринок» депутат Малащак, котрий і озвучив запит з цього питання.

Депутати дали дозвіл на приватизацію нежитлового приміщення на Довженка, 1, внесли зміни в міську комплексну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, після тривалих дебатів все ж затвердили програму підтримки КП «Редакція міського радіомовлення». Одноголосно було затверджено статут Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького, ухвалено міську програму термомодернізації житлового фонду на 2016-2021 рр. та внесено зміни у рішення про затвердження програми підтримки ОСББ на 2015-2017 рр. Доповідачами в першому блоці питань виступили начальник управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер, начальник Служби у справах дітей ТМР Леся Дребот, в.о. директора-головного редактора проводового радіо Трускавця Любомир Поливка, завідувач відділом культури ТМР Тетяна Татомир, завідувач УЖКГіБ ТМР Сергій Максимич.

Другий блок питань, які доповідали представники управління містобудування, архітектури та землекористування Зіновій Кушнір та Оксана Плахтій, зайняв найбільше часу. Якщо затвердження містобудівної документації стосувалося тільки трьох об’єктів (на Карпатській, Лисенка, 4 і Городище), то лише в одному «земельному» рішенні про надання земельних ділянок у власність та користування було біля півсотні пунктів. Розглянувши його, депутати пішли на перерву, щоб зібратися вже після обіду.

Друге пленарне засідання ІІ сесії ТМР планується провести через 7-10 днів. Саме на ньому депутати можуть затвердити новий регламент. Не виключено, що буде готовим (пройде необхідні комісії) і проект рішення про нову структуру виконавчих органів влади.

Володимир Ключак,

фото приміщення колишньої дитячої лікарні з мережі Фейсбук (сторінка депутата ТМР Богдана Габшія)

Прокуратура могла б стати на захист мешканців

Історію із скандальною забудовою переходу між будинками № 64 та № 70 на вул. Стебницькій у Трускавці знаю давно – ще з початку її виникнення. В 2008 році я працював на посаді голови громадської приймальні Трускавецької міської організації партії «Батьківщина» і до приймальні звернулися мешканці будинку № 70 Рома Романівна Чапля та її син, вчитель Григорій Богданович Долик. Вони написали відповідну заяву на ім`я голови ТМО партії ВО «Батьківщина» Крамара Руслана Ярославовича, а також побували на прийомі у депутата Львівської обласної ради Лаврецької Наталії Вікторівни. Хоча «Батьківщина» у 2008 р. перебувала в опозиції до тодішнього міського голови Трускавця Лева Грицака, та в питаннях, які стосувалися інтересів простих людей, не було політичних кольорів – була згода. Будівництва у міжбудинковому переході зубопротезної лабораторії тоді вдалося уникнути. До речі, якби не зневажливе ставлення тодішнього забудівника до мешканців будинку, то про цю історію давно б забули і лабораторія існувала б уже кілька років. Але люди не захотіли пробачати хамство та зневагу до них і відстояли свої права. З допомогою депутата Крамара, з допомогою прокуратури, проходячи сім кіл судового пекла.

Старі гранітні сходи були зруйновані, але забудівник не досяг своєї мети. Люди заспокоїлися, та не заспокоїлися ті, хто поклав око на ласий шмат землі в дуже вигідному місці – майже навпроти ринку, в діловому серці Трускавця.

І ось ця історія знову у всіх на слуху. Швидкими темпами росте будівництво, а ставлення забудівника до мешканців будинку 70 – таке ж зневажливо-нахабне. «Ми все порішали, у нас є всі дозволи» - почули мешканці. Більшість з жителів будинку – це переселені зі своїх дідівських обійсть корінні трускавчани, які жили на землях, де тепер стоять багатоповерхові санаторії). Звісно, достукатися до попередньої влади, до «Трускавецького криміналітету», вони не могли. Тому й вирішили боротися за свої права самотужки.

Коли після виборів громада отримала нового міського голову Андрія Кульчинського, люди понадіялися на повну підтримку та захист їхніх інтересів. Частково так воно і сталося – А. Кульчинський видав розпорядження № 436-р від 23.11.2015, в якому наказав забезпечити припинення будівельних робіт за вказаною адресою. Одночасно міський голова висловив побажання, щоб сторони конфлікту шукали шляхів виходу із напруженої ситуації, якогось порозуміння. Як образно висловився Андрій Богданович на зустрічі із мешканцями 21 листопада, «щоб і вовки були ситі, і вівці цілі».

Але мешканці будинку не хочуть виступати у ролі «овець». Та й яка може бути угода між вівцями та вовками? Тому і проігнорували вони зустріч із забудівником, який міська влада зініціювала на 2 грудня. «Ми навіть не хочемо їх бачити!» - так прокоментував неучасть представників мешканців будинку на цій зустрічі активіст Григорій Долик. За словами іншого мешканця будинку, йти на якісь зустрічі із забудівником немає сенсу – справу передано до суду, хай суд розставить всі крапки над «і». Такої ж думки дотримується й адвокат Анатолій Мацей, який відстоює інтереси мешканців. Для людей, котрі проживають за адресою вул. Стебницька, 70, забудівник – це терорист, а спроби переговори з ним – це нав`язування нових кабальних Мінських домовленостей волелюбним громадянам.

Звісно, що це містечкове питання, і для більшості трускавчан воно не надто болюче. Але з подібною проблемою може стикнутися кожен з нас, тому й потрібно підтримати жильців цього будинку у справі відстоювання їхніх прав. Мала б це зробити і прокуратура. До речі, в 2008-2009 роках відповіді з прокуратури за змістом далеко не є такими відписками, які люди отримають зараз.

Маю велику пошану до теперішнього прокурора Трускавця Лонгіна Мігоцького, який зумів витримати тиск на нього зі сторони «Трускавецького криміналітету». Тому хочу висловити пораду нашому прокурору все ж вивчити цю справу глибше і взяти активнішу участь у відстоюванні інтересів мешканців. Не буду нікого вчити, тим більше відразу після Дня працівників прокуратури, але хочу, щоб наш прокурор Трускавця ознайомився із текстом, розміщеним на сайті прокуратури Львівської області 23 вересня 2015 р.:

«Прокуратурою продовжують виявлятися порушення законодавства щодо утримання споруд цивільного захисту населення

Зокрема, органами прокуратури Львівської області ретельно вивчаються факти незаконного відчуження протирадіаційних сховищ та укриттів та вживаються заходи прокурорського реагування з метою усунення таких порушень і захисту інтересів держави.

Так, Самбірським міжрайонним прокурором встановлено факт незаконного виключення 3 захисних об’єктів з обліку споруд цивільного захисту посадовими особами управління Самбірської міської ради. За фактом вчинення службовцями кримінального правопорушення, передбаченого ст.367 ч.1 КК України, триває досудове розслідування.

Також прокуратурою м. Червонограда виявлено незаконну приватизацію протирадіаційного укриття у м. Соснівка. З’ясовано, що Соснівською міською радою протиправно включено це приміщення до переліку об’єктів приватизації комунальної власності, внаслідок чого укриття було відчужено на користь фізичної особи. Відомості про вчинення зазначеного кримінального правопорушення за ч.1 ст.233 КК України прокуратурою внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Окрім цього, прокуратурою області та прокурорами Залізничного, Личаківського, Франківського, Шевченківського районів м. Львова, м. Борислава, прокуратурами Буського, Жидачівського, Жовківського, Золочівського районів, Миколаївським та Стрийським міжрайонними прокурорами подано загалом 15 позовів до суду про витребування споруд цивільного захисту з чужого незаконного володіння, про зобов’язання до укладення договорів на безоплатне зберігання сховищ, тощо.

Наразі судами задоволено 2 позови цієї категорії, ще у 3 справах провадження припинено у зв’язку з укладенням 8 договорів зберігання згаданих об’єктів.

До прикладу, рішеннями судів, що набрали законної сили, постановленими за результатами розгляду позовів прокурорів Залізничного та Франківського районів м. Львова, зобов’язано ТзОВ “Львівський завод біофізичних приладів” та ПАТ “Завод “Львівсільмаш” укласти з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області договори безоплатного зберігання сховищ.

Робота на вказаному напрямку триває.

Прес-служба прокуратури Львівської області, джерело»

Якщо ця історія, яка тягнеться вже більше семи років, завершиться перемогою мешканців, а не адвоката забудівника Василя Качмара, то для мене це буде доказом того, що і мер – не популіст, і прокурор – молодець.

Володимир Ключак

Сьогодні – Міжнародний День інвалідів

І

Другого грудня 2015 року в приміщенні бібліотеки-філії по вулиці Стебницька, 76 відбулося засідання круглого столу Ради Трускавецької міської асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ та влади міста Трускавця на тему: «Про хід виконання Конвенції ООН про права інвалідів, міської Комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015-2018 роки».

Захід розпочала завідуюча бібліотеки-філії Лідія Іванівна Стецик: «Згідно запланованого спільного заходу з асоціацією інвалідів міста Трускавця сьогодні проводиться круглий стіл на актуальну не тільки для людей з особливими потребами тему з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Бібліотеки міста Трускавця ніколи не забувають про цю категорію громадян та запрошують на всі свої заходи та свята. Є така послуга для цієї категорії «Принеси книгу мені додому». Бібліотекарі бувають в різних ролях: і соціальним працівником, і правником, і порадником».

Стандартні правила для забезпечення рівних можливостей інвалідів були прийняті на засіданні Генеральної Асамблеї ООН 20 грудня 1993 року. За прийняття цієї резолюції проголосувала і Україна. Минають роки, однак держава так і не перебудувала законодавство відповідно до положень Конвенції. Діючі закони не побудовано на правовому захисті (винятком є хіба що внесення змін до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів»), так і не прийнято Закон України «Про статус інваліда в Україні».

Певним кроком вперед стало прийняття Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права інвалідів» на період до 2020 року. Але на заваді – недостатнє фінансування на реалізацію даного плану, відсутність контролю з боку держави за виконанням важливого документу тощо.

Львівська обласна асоціація інвалідів спільно з ВОІ СОІУ з 2012 рр. провела ряд Всеукраїнських конференцій стосовно правового, медичного, інформаційного забезпечення реалізації Конвенції,в яких я особисто приймала участь, були прийняті відповідні резолюції, але державні органи влади не реагують в належній мірі на ці резолюції, не враховують їх в своїй роботі. Тому громадські організації інвалідів повинні посилити контроль за виконанням прийнятих резолюцій, змінити стиль своєї роботи, вимагати від органів влади відповідного реагування на пропозиції, які ними виробляються. Трускавецька МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ постійно проводить моніторинг виконання міської Комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015-2018 рр., також ТМАІ подавала свої пропозиції до цієї програми і вони були враховані.

Питання об’єднання спільних зусиль влади із суспільством дуже актуальне і звучить майже на всіх нарадах, конференціях, семінарах та у засобах масової інформації.

Відносно Трускавецької міської ради, то зі спільних проектів можу відмітити – це надання приміщення під офіс ТМАІ з 2003 року, коштів з місцевого бюджету з 2014 року, постійне надання приміщення Народного дому під проведення зборів, конференцій, святкувань. Голова ТМАІ є членом Координаційної ради з питань інвалідів при міському голові, комісії з надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам міста, комісії з доступності, інвалід Тарас Мадяк є членом комісії з транспортного забезпечення.

Трускавецька МАІ здійснює свою діяльність відповідно до Статуту та щорічних планів роботи, які затверджуються вищим органом управління – Радою організації. За 18 років громадської роботи сформовано команду із 15 найбільш соціально активних осіб, в якій переважають молоді люди.

Ми маємо соціальне призначення і як громадські діячі виступаємо своєрідним містком між владою та населенням. На основі власних планів постійно інформуємо місцеву владу про чергові заходи, які направлені на інтеграцію людей з інвалідністю у суспільстві. Зокрема, на безперешкодний доступ до об’єктів інфраструктури, упровадження інклюзивності в освіті для молоді та дітей з інвалідністю, також це стосується і працевлаштування людей з інвалідністю. Вдалою була співпраця з управлінням у справах сім’ї, молоді і спорту, управлінням праці та соціального захисту населення, яка присутня і на сьогоднішній день. Ми виступаємо гідними партнерами, бо до нас дослуховуються. Я вважаю, що разом ми багато чого зробили для життєдіяльності людей з інвалідністю.

Завдяки підтримці управління у справах сім’ї, молоді та спорту наша організація започаткувала та провела вже 4 спартакіади для людей з особливими потребами міста.

Наща діяльність – це не тільки соціальний захист, а й інтеграція. І можливо, громадська організація, яку я очолюю, не була б на такому рівні, якщо б ми не проводили спільні заходи з управлінням у справах сім’ї, молоді і спорту. Тобто завдяки їхній підтримці наша ГО має такий рівень, який є на сьогоднішній день. Ми маємо співпрацювати з владою. Також я дотримуюсь тієї думки, що на сьогоднішній день потрібно владі надалі активно підтримувати ГО .

Тільки в партнерстві можна знайти таке рішення, яке буде ефективне та дієве для громади в цілому. Робота в громадських організаціях – це експеримент, у якому важко перевірити успішність. Але саме цей експеримент має право на існування. Адже лише за умов відкритості та доступності влади, за умов діалогу на одному рівні з ГО можуть відбутися позитивні зміни для нашого суспільства.

7 грудня 2015 р . заплановано участь лідерів громадської організації інвалідів Трускавецька міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ в Урочистій академії та фестивалі творчості людей з інвалідністю м. Львів приміщення Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, лідери отримають почесні грамоти та подяки від ЛОАІ, ВОІ, ЛОР, ЛОДА за активну роботу в громадському інвалідному русі.

Також відвідування дельфінарію. Трускавецька МАІ провела передплату газети для інвалідів «Благовіст» на 2016 р. на І півріччя на суму 5100грн. Хочу назвати наших благодійників: Лев Грицак, Андрій Кульчинський, Володимир Козявкін, Ігор Кісак, Валерій Бабелюк, І. Кутельмах, О. Панахида, Юрій Остапчук, Борис Тупіханов, Михайло Малащак, Тарас Чекурда, А. Калганов, Олександр Шишко, обласні депутати Олексій Балицький та Олександр Чебаненко – міцного здоров`я Вам,успіхів у Ваших справах та благополуччя!

Учасники круглого столу слухали голову міста Андрія Богдановича Кульчинського, який сказав: «Я головою міста буду тимчасово, головне – залишатись людиною назавжди». Він іінформував про плани роботи на майбутнє голови міста як з впровадження передвиборчих завдань, так і стосовно людей з особливими потребами. На засіданні виступили секретар міської ради Пономаренко Наталія Анатоліївна, в обговоренні взяла участь і начальник управління праці та соціального захисту населення Ільницька Віра Ярославівна. У своєму виступі директор територіального центру по обслуговуванню одиноких інвалідів та пенсіонерів Пилат Олена Леонідівна надала інформацію про відзначення Міжнародного дня інвалідів у місті Трускавці та про послуги центру, якими можуть скористатися люди з особливими потребами міста Трускавця. Основна думка, яка лунала на засіданні, така: громадська організація інвалідів повинна співпрацювати з владою міста, посилити свою контролюючу функцію. На засіданні круглого столу Андрій Богданович Кульчинський повідомив про призначення голови Трускавецької міської асоціації інвалідів Заблоцької Надії Володимирівни радником міського голови з питань інвалідів.

Всі учасники прийняли активну участь в засіданні та звернулись до голови міста Андрія Богдановича Кульчинського – взяти під особистий контроль виконання міської Комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015-2018 рр. та положень Конвенції ООН «Про права інвалідів» у нашому місті. Також ми звернулись до влади міста з проханням сприяти наданню звання Почесного громадянина міста Трускавця члену Ради Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ Умнову В. В.

На завершення засідання даю вам установку. Від сьогодні забудьмо про всі хвороби і невдачі, нехай вони йдуть від нас! Починаємо нове життя: зарядка, прогулянки на свіжому повітрі, здоровий спосіб життя і здоров`я поступово буде повертатися до нас!

Надія Заблоцька, голова Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ

ІІ

За традицією в грудні у всьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Таке рішення прийняла Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй. Це вияв гуманності, знак уваги і турботи про людей з вадами здоров’я.

При Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовано роботу клубу для інвалідів та пенсіонерів «Промінь». В клубі проходять різноманітні зустрічі з цікавими людьми, тематичні вечори, лекції – бесіди. Інвалідів та пенсіонерів міста Трускавець було запрошено на тематичну годину «Допоможи собі сам». Лікар-терапевт Віра Михайлівна Леськів розповіла присутнім про нововведення в роботі відділення соціально-медичних послуг, профілактику, лікування та реабілітацію при захворювання суглобів. Інструктор з лікувальної фізкультури Людмила Іванівна Дехтяр виступила з лекцією на тему «Захворювання суглобів». Медична сестра відділення соціально – побутової адаптації Лідія Михайлівна Білик ознайомила присутніх з медичною та реабілітаційною апаратурою, яку використовують в територіальному центрі для лікування та профілактики остеопорозу та народні методи лікування даного захворювання. Було роздано соціально-методичні рекомендації на тему «Лікування суглобів народними методами». Присутні переглянули фільми-ролики «Лікування суглобів» та «Вправи для суглобів кисті».

Інструктор з трудової адаптації Лідія Дідух представила присутнім виставку вишитих образів пенсіонерів та інвалідів міста. На виставці були творчі роботи народних умільців Світлани Вовків та Ірини Палинської та гачковані серветки інваліда війни, Почесного донора України Антоніни Каштанової.

Завершилось засідання клубу за горнятком запашного чаю з тістечком та читанням поезії.

Коли здається, жити неспромога,

Коли здається, більше сил нема,

Повір у себе і твоя тривога

Розвіється як марево сама…

Лідія Дідух, інструктор з трудової адаптації Трускавецького територіального центру з соціального обслуговуванняСоздан 03 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником