Трускавецький вісник № 7 (1148) від 14 січня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 7 (1148) від 14 січня 2016 р.

14.01.2016У номері: Коляда по-домашньому; Короткі новини.

Короткі новини

Андрій Кульчинський провів робочу зустріч з працівниками бібліотеки-філії № 1 м. Трускавця

У середу, 13 січня, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський провів робочу зустріч з працівниками бібліотеки-філії № 1 м. Трускавця. Завітавши на захід «Фольклорні посиденьки», Андрій Богданович після його закінчення поспілкувався з директором бібліотеки-філії № 1 Вірою Савкою та бібліотекарями Любов`ю Кіско і Світланою Карпин про нагальні потреби бібліотеки. Окрім питань, які стосуються діяльності всіх бібліотечних закладів міста (поповнення книжкового фонду, участь у грантових програмах, діяльність бібліотек як центрів громадського життя), було обговорено і те, що найдужче болить саме бібліотеці-філії №1, тобто приміщенню на Бориславській, 36. Вислухавши уважно про проблеми бібліотек та можливі шляхи їх вирішення, Андрій Кульчинський запевнив, що триматиме ці питання на особистому контролі.

У Дрогобичі проведуть антикорупційні тренінги для лікарів та вчителів

Як інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, у лютому в Дрогобичі за ініціативи Інституту масової інформації будуть організовані антикорупційні тренінги для лікарів та вчителів. Це було обумовлено на зустрічі міського голови Тараса Кучми з менеджером з розвитку Інституту масової інформації Ольгою Шалайською. Окрім антикорупційних навчань, фахівці київської структури висловили зацікавлення у залученні до столичних тренінгів місцевих журналістів, для яких обіцяють проводити навчання широкого спектру.

Власна інформація

На Львівщині ознакували туристичні шляхи

На Львівщині ознакували низку туристичних шляхів, зокрема, встановили туристичні вказівники та інформаційні щити. Про це повідомила заступник начальника управління туризму та курортів департаменту міжнародного співробітництва та туризму ЛОДА Наталія Табака.

"Ознакування стежок й доріг допоможе туристам здійснювати пізнавальні та рекреаційні екскурсії Львівщиною, - зазначила Наталія Табака. - При цьому, туристичні знаки підвищать безпеку та інформаційну наповненість цих мандрівок".

Так, вздовж автомобільного шляху Львів - Шегині з’явилися туристичні вказівники та інформаційні щити українською та англійською мовами (загалом 19 знаків на трасі М 11).

Також встановили 16 табличних інформаційних знаків, 2 інформаційні стенди, 450 підтверджуючих напрямкових знаків вздовж пішохідного шляху "Від Східниці до Скель Довбуша" (перебіг траси шляху: Східниця – Урич – водоспад Гуркало – водоспад Кам’янка – гора Ключ – Скелі Довбуша) та інформаційний стенд "Історико-культурний заповідник "Стільське городище".

У м. Моршин ознакували 4 шляхи нордичної ходьби протяжністю 14 км.

За словами Наталі Табаки, на території Львівщини планують ознакувати усі автомобільні туристичні шляхи, які з’єднують туристичні атракції, а також шляхи активного туризму.

Прес-служба Львівської ОДА

Коляда по-домашньому

Христос народився! – Славимо Христа!

Це християнське різдвяне вітання по-особливому лунало напередодні старого Нового Року в бібліотеці-філії № 1 міста Трускавця. Тут 13 січня пройшли фольклорні посиденьки, організовані трускавецьким осередком Всеукраїнської Ліги українських жінок (голова – Катерина Ківацька).

Ніщо так не зближує людей як спільна трапеза та спільне колядування. А якщо в компанії є веселі та голосисті, то на посиденьках можна сидіти не одну годину. Власне в компанії, яка зібралася в бібліотеці вшанувати Різдвяні свята, веселих, щирих та співочих господинь було чимало. Катерина Ківацька, Олена Соляник, Леся Таратайців з Ліги українських жінок, а ще талановита композитор та виконавець Олександра Цісінська, трускавецька поетеса Стефанія Шумило, бібліотекарі Любов Кіско, Віра Савка та Світлана Карпин – всі вони створили неповторну ауру заходу, додали йому шарму та бадьорості. По-домашньому добре було гостям сидіти в такому товаристві і підспівувати маленьким колядникам Олександрі та Євгенії Костюкам, Оленці та Анастасії Павлічкам, Вікторії та Діані Якимишиним, Сніжані Скориковій та Анастасії Мороз. Далеко за межі бібліотечного залу линула щира українська колядка – Лесі Таратайців, Любові Кіско, Олені Соляник та Юрію Ківацькому підспівували всі присутні. Віртуозна гра на акордеоні Лесі Цісінської стимулювала присутніх до виконання щораз нових та й нових колядок. А після колядок були віншування-побажання, обсипання пшеницею та вітання зі старим Новим Роком.

Грамоти та подяки від Ліги українських жінок було вручено Лесі Таратайців, а також маленькій донечці учасника АТО Анастасії Павлічко. До речі, дівчинка-третьокласниця виконала ще й кілька циркових номерів (займається в Народному цирку «Каскад»), за що зібрала бурхливі аплодисменти.

На фольклорні посиденьки завітали представники трускавецької влади – міський голова Андрій Кульчинський, заступник міського голови Олександр Ткаченко, керівник управління розвитку міста Наталія Скибак. Для них, а також для бібліотекарів, дітей-колядників, представників Ліги українських жінок та всіх присутніх лунало багатократне «Многая літа».

Після посиденьок, які затягнулися на півтора години, відбулися другі посиденьки – за святковим столом. Пампушки та кутя, вушка з грибами, розсіл та борщик від українських господинь і наливка зі смаком варення – все це очікувало на гостей свята. Поетеса Стефанія Шумило прочитала свої твори та розповіла про традиції святкування Різдвяних свят на Радехівщині, звідки вона родом. Інші присутні теж поділилися спогадами про різдвяні традиції – на Самбірщині, Старосамбірщині, Сколівщині та в інших місцевостях.

Веселі та щасливі розходилися з бібліотеки учасники посиденьок. Людина – істота соціальна, тому спілкування відіграє надзвичайно важливу роль в нашому житті. І важко переоцінити роль спілкування зі спорідненими душами, котрі люблять та плекають українські традиції, котрі знають у чому цінність спільного колядування та довіри у взаємовідносинах.

Надзвичайно приємно було бачити довіру людей до нової влади Трускавця, наскільки щиро люди горнуться до тих, хто є вихідцем зі свого, трускавецького середовища, а не представляє інтереси російського окупанта чи його пітерських технологів. Скромність та доброзичливість міського голови Андрія Кульчинського, а також відсутність пихатості та зневаги до людей є тими рисами, які вигідно відрізняють його від попередника. Чи не тому спільне колядування з Андрієм Богдановичем пройшло так тепло, щиро, задушевно і з надією на кращий завтрашній день.

Христос народився! – Славимо Христа!

Володимир КлючакСоздан 14 янв 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником