Трускавецький вісник № 27 (1168) від 12 лютого 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 27 (1168) від 12 лютого 2016 р.

12.02.2016У номері: Із сесії Трускавецької міської ради; Допоможіть врятувати життя; На книжковій полиці; Короткі новини.

Короткі новини

Три тисячі гривень за краще туристичне гасло краю

Як інформує прес-служба Східницької селищної ради, на виконання Меморандуму «Про співпрацю між органами місцевого самоврядування міст Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава та смт. Східниця» від 17 грудня 2015 року, нещодавно у Дрогобичі відбулася нарада міських голів краю щодо розвитку туристичного кластеру та будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів. В ході наради було презентовано і обговорено заходи щодо реалізації цих проектів. Зокрема, в результаті наради було створено робочу групу з питань розвитку туристичного кластеру у складі: Ігор Курус (керівник групи, Богдан Монастирський (від Борислава), Надія Козар (від Дрогобицької РДА), Олександр Боднар (від Трускавця), Ігор Чава (від Дрогобича), Микола Гайванович (від Стебника), Василь Менко (від Східниці).

З метою створення успішного бренду туристичної Дрогобиччини, який використовуватиметься при просуванні туристичного потенціалу краю, оголошується конкурс на краще рекламне гасло.

Умови конкурсу:

1. Гасло має бути коротким і відповідати загальним уявленням про туристичні об’єкти Дрогобиччини;

2. Гасло може містити місцеві топоніми або використовувати усталені, неподільні і цілісні словесні конструкції;

3. Гасло має бути пов’язане з Дрогобиччиною і бути оригінальним.

4. Разом з гаслом подається:

– пояснення доцільності використання;

– коротка інформацію про автора, в тому числі контактна інформація;

5. Переможець конкурсу отримає премію в розмірі 3000 гривень.

6. Переможець конкурсу зобов’язується укласти угоду про передачу авторських та суміжних прав на гасло.

7. Роботи приймаються до 1 березня 2016 року включно.

8. Роботи слід надсилати на електронну адресу: ikurus@ukr.net. Прохання зазначати у темі листа слово: «гасло».

9. Переможця конкурсу буде названо до 15 березня 2016 року.

Медична галузь Дрогобицького району – друга в обласному рейтингу після Трускавця

В 2015 році у сфері охорони здоров’я Дрогобицького району відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини у с. Гаї Нижні, проведено енергозберігаючий захід - модернізацію опалення у Підбузькій районної лікарні, проведено акцію «Допомога воїнам АТО» та передано 1,5 тони продуктів харчування, санітарний автомобіль і 11,1 тис. гривень для лікування пораненої в зоні АТО медичної сестри Ірини Іванюш, утеплено стаціонарне відділення ДРЛ №5 - замінено дерев'яні вікна на металопластикові, замінено шиферне покриття даху споруди поліклініки ДРЛ№1 смт. Меденичі, роботи виконані господарським методом, зекономлено 270 тис. грн., а головне – збережено робочі місця медичних працівників району, про це розповів головний лікар Дрогобицького районного медичного об’єднання Валерій Паламарчук на нараді з підведення підсумків роботи медичної сфери району за минулий рік, яка відбулася в четвер, 11 лютого, в сесійній залі районної ради. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

З вітальними словами до працівників охорони здоров’я звернулись голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Шутко. Вони подякували медикам, що в такий скрутний час вони докладають усіх зусиль для того, щоб кожен мешканець району мав можливість отримати якісні медичні послуги, і в цьому велика заслуга всіх від керівництва ДРМТО до молодшого медперсоналу.

Та все ж медики Дрогобиччини не збираються зупинятися на досягнутому і дивляться з перспективою в майбутнє, так основними напрямки діяльності у 2016 році Валерій Паламарчук вбачає у відкритті амбулаторій ЗПСМ на базі двох ФАПів, забезпеченні санітарним транспортом дев’яти АЗПСМ, втіленні енергозберігаючих технологій, а саме переведення на електричне опалення ДРЛ №5 м. Дрогобич, ФАПів сіл – Летня, Старе Село, Залокоть, завершенні капітального ремонту ФАПу с. Ролів, ремонт дахів ФАПів в населених пунктах Смільна, Жданівка, Унятичі. Також з метою оптимізації мережі в стаціонарах Дрогобицького району необхідно перепрофілювати в геронтологічні ліжка: десять терапевтичних ліжок у Підбузькій районній лікарні, п’ять пологових ліжок у Дрогобицькій РЛ № 1 смт. Меденичі на неврологічні та одне ліжко на гінекологічні, яких буде п’ять ліжок. Двадцять терапевтичних ліжок у Дрогобицькій РЛ № 2 села Рихтичі перепрофілювати у паліативні ліжка, п’ять ліжок перепрофілювати у ліжка з денним перебуванням при поліклініці, 20 терапевтичних ліжок у Дрогобицькій РЛ №3 села Грушів – перепрофілювати у ліжка з сестринського догляду.

Книжкові новинки-цікавинки – в дитячій бібліотеці

Книги – це символ. Не просто надруковані слова, а своєрідна обіцянка нових знань, пригод, фантазій, вражень. Відкриваючи книгу, читач занурюється у незвіданий або добре знайомий світ, відкриває для себе багато нового.

Міська бібліотека для дітей м. Трускавця поповнила книжковий фонд новою цікавою літературою. Це захоплююча історична трилогія провідного сучасного українського письменника Володимира Рутківського “Джури”. На вас, любі читачі, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ви оборонятимете Київ, перепливете неприступні дніпровські пороги, розвідаєте таємниці підземної Хортиці, штурмуватимете Очаківську фортецю.

Також серед новинок - “Нескінчена історія” Міхаеля Енде. Це книга про книгу, яка так полонить увагу звичайного хлопчика Бастіана, що він потрапляє в іншу реальність, у чарівну країну Фантазію, щоб вплинути на хід подій і порятувати Дитинну Царівну. Захоплюючою є і навчальна повість “Вітер у вербах” Кеннет Грем.

Бібліотекар Наталія Іваночко провела презентацію нової літератури, ознайомила читачів із книгами трилогії.                          

Деякі користувачі вже читали ці книги. Вони ділились враженнями від прочитаних книжок, розповідали цікаві історії, чому саме їм сподобалась ці романи, пропонували своїм друзям їх прочитати. Діти, які були на презентації, взяли прочитати книги, щоб більше дізнатись про відчайдушних героїв.

Шановні читачі, поспішайте до бібліотеки, на Вас чекає неосяжне море цікавого і захоплюючого.

Власна інформація

Двоє поліцейських з Дрогобича підозрюються у вимаганні та отриманні хабара

Слідчим слідчого відділу прокуратури області повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) двом працівникам Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області.

Останні вимагали у громадянина 600 доларів США неправомірної вигоди, обіцяючи за ці кошти не притягувати його сина до кримінальної відповідальності.

Нечисті на руку правоохоронці були затримані прокуратурою області 2 лютого цього року спільно з працівниками УСБУ у Львівській області.

На цей час ухвалою слідчого судді Галицького районного суду міста Львова обом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави в розмірі 55 120 грн для кожного.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває.

Довідково. За вчинення вказаного кримінального правопорушення законодавством передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років, з конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Трускавець: шоста та сьома сесії завершили свою роботу

Четвер 11 лютого виявився напруженим днем для трускавецьких депутатів. Вони відпрацювали повний робочий день – від ранку аж до шостої вечора. До обіду депутати розплутували лабіринти земельних питань. А після обіду загрузли в дебатах відносно того потрібна чи ні комісія з вивчення справ у трускавецькому водоканалі. На створенні такої комісії наполягав представник КУНу Роман Бучкович. Щоправда, ввійти в неї мали переважно «колишні», а саме Ігор Паньків (колишній заступник міського голови Р. Козира з комунальних питань), Петро Іванишин (колишній депутат, колишній «сірий кардинал» Р. Козира і колишній виконавчий директор ТзОВ «Трускавецький водоканал», за якого підприємство «здобуло» мільйонні борги), Євген Юник (колишній депутат міської ради і довірена особа Р. Козира на виборах 2015 р.). На сесію власною персоною прибули панове Ігор Паньків та Петро Іванишин, а також колишній депутат міської ради від «Фронту змін» (і голова фракції «За зміни» в раді VI скликання) Сергій Мицик. Та їхньої присутності депутати не злякалися – за створення цієї дивної комісії з колишніх було подано тільки п’ять голосів, в тому числі проголосували «за» всі депутати від КУНу.

«У кого є конструктивні пропозиції, той може їх подавати», - лаконічно відповів міський голова Андрій Кульчинський на закид щодо небажання слухати думку опонентів. Хоча від опонентів конструктиву він навряд чи дочекається – стиль московських політтехнологів такого не передбачає.

Згодом депутати заслухали доповіді начальника фінансового управління ТМР Миколи Федоричака щодо ставок податку на підакцизні товари та на нерухомість. Місцева влада приймає такі рішення в зв’язку зі змінами до Податкового кодексу. Так, зокрема, акцизний податок на паливно-мастильні матеріали, який раніше становив 5% від їх вартості, зараз становитиме 0,042 Євро від 1 літра придбаного пального. Микола Федоричак наголосив, що рішення, яке пропонується прийняти – суто технічне.

Натомість інший проект рішення технічним назвати важко – мова йде про ставки податку на нерухомість. Бурхливі дискусії викликали ставки цього податку при оподаткуванні готелів, житлових будинків, санаторіїв. Багато хто з депутатів намагався пролобіювати прийняття такої ставки, яка була б вигідна саме для його бізнесу. Доходило до того, що рішення могли не прийняти взагалі. Остудив гарячі голови начальник фінансового управління. Микола Федоричак зазначив, що у разі неприйняття змін нам важко буде в майбутньому претендувати на якісь субвенції, безповоротні позики чи допомоги. В результаті рішення все ж пройшло – 17 голосів «за».

До речі, під час розгляду цього питання були озвучені цифри податку на нерухомість, який сплачують різні об’єкти в нашому місті. Так, для прикладу, за рік ДП «Санаторій «Кришталевий палац» сплачує цього податку 219 тисяч гривень, ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» - 201 тис. грн., ЛТД «Волинь» («Ріксос-Прикарпаття») – 332 тис. грн., санаторій «Шахтар» - 144 тис. грн. Це суттєве поповнення міської казни. Микола Федоричак озвучив і інші цифри: магазин «Річки» сплачує 2 тис. грн. такого податку, готель «Трускавець» - 81 тис. грн., магазин «ТКС» 34 тис. грн.

Якщо коротко, то податок на нерухомість у Трускавці або залишився на тому ж рівні, що і був, або був піднятий на 0,1-1% (по різних об’єктах). Виняток становить лише податок для палаців культури, який було зменшено з 0,5% до 0,3%. Не оподатковуються житлові будинки до 120 кв. м. та квартири до 60 кв. м. Вся площа, яка вище від цієї, оподатковується 2% від мінімальної зарплати. Тобто, власникам трьох- та чотирьохкімнатних квартир доведеться сплачувати цей податок, як і власникам кількох помешкань. Таких у місті є багато, бізнес із винайму житла відпочивальникам процвітає, а от чи сплачують всі податки – невідомо. Тепер принаймні податок на нерухомість будуть платити.

Останнім питанням, яке заслухали депутати на другому пленарному засіданні шостої сесії Трускавецької міської ради сьомого демократичного скликання стали зміни до Програми розвитку теплопостачання. Директор КП «»Трускавецьтепло» Руслан Крамар відповів на запитання депутатів і рішення набрало потрібну кількість голосів. Було повідомлено, що котельня на вул. Сагайдачного буде виведена з експлуатації. Її використання є економічно невигідним в зв’язку з тим, що система теплопостачання цього мікрорайону була розбалансована. Нагадаємо, що попередня влада Трускавця лобіювала перехід на автономне опалення, що в цілому стимулювало споживання населенням російського газу і сприяло зростанню залежності України від постачання газу країною-агресором. Але про це на сесії не говорили.

Шоста сесія ТМР завершилася після 17.00, проте депутати залишилися, щоб провести два технічні питання на VII позачерговій сесії. Перше з них стосувалося одного з комунальних підприємств Трускавця, а друге – співфінансування бібліотеки, яка бере участь у проекті «Урбан-бібліотеки». Для того, щоб залучити близько півмільйона коштів, потрібно було передбачити окремою графою співфінансування від міста. Питання пройшли одноголосно.

Єдиною цікавинкою VII позачергової сесії ТМР став виступ депутата від «Батьківщини» Мирослава Мицька, в якому він звернувся із вимогою до керівника трускавецького водоканалу Володимира Возняка надати штатні розписи підприємства станом на 1 січня 2014, 2015 та 2016 рр. і дані про посадові обов’язки виконавчого директора ТзОВ «Трускавецький водоканал» Петра Іванишина. Місто має знати своїх «героїв» і їхні «заслуги». Нагадаємо, що по сьогодні водоканал має борги перед Дрогобичем, які зростали в результаті програних судових справ, про що багато було написано у вересні-жовтні 2015 р. Своє звернення Мирослав Мицько виголосив перед початком розгляду двох технічних питань VII позачергової сесії ТМР.

Володимир Ключак

Спалах і сплеск

/На книжковій полиці/

Леся Мудрак. «Спалах». Поезії-рефлексії. Йосип Фиштик. «Сплеск». Перегук медитацій.

Книжечка під такою назвою вийшла в кінці минулого року у дрогобицькому видавництві «Посвіт», щоб подарувати радість та насолоду поціновувачам поезії. Про живий перегук поетичних візій Лесі Мудрак та Йосипа Фиштика розповів у передмові до видання доктор філологічних наук Микола Зимомря.

Еротичне начало та емоційне напруження є настільки потужними в кожному з поданих віршів (а їх небагато – по сім від кожного з авторів збірочки), що закривши книгу ще довго не можеш прийти до тями, перебуваючи в полоні слова. Поетичного слова.

Легка гра словами «хочу», «голівка», «шийка», «спиваючи», «вигини», «лоно», «вершник» - це у пані Лесі. І паралельно «крапля», «простирадло», «розкрилюється», «пуп`янок», «контакт», «солодкий», «гніздечко» - у пана Йосипа. Ці слова можна не тільки слухати чи говорити, їх можна уявляти та відчувати, їх можна пережити в тому, що Леся Мудрак називає «Спалахом», а Йосип Фиштик «Сплеском».

Вишукана поезія – для тих, хто вміє не просто споживати, а смакувати…

В.К.

Допоможіть!

Шановні краяни!

Нашої з Вами допомоги потребує 35-річна дрогобичанка Оксана Матвіїв. Медики виявили у неї онкологічне захворювання, яке потребує термінового хірургічного втручання та курсу хіміотерапії. Операція запланована на 23 лютого. Сім’я належить до категорії малозабезпечених: чоловік втратив роботу, мати, пані Оксана, – у відпустці із догляду за дитиною. Разом виховують двох синів: старшому Максимові – 13 років, маленькому Микиті – рочок.

 Пожертви на лікування просимо скеровувати на розрахунковий рахунок №26253500985201, МФО 325796, код 09325703 у ТВБВ №10013/0244 Ощадбанку м. Дрогобич, або для поповнення карти «Приватбанку» №4149437861408662.

Допоможе кожна гривня! Не будьмо байдужими до чужої біди!Создан 12 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником