Трускавецький вісник № 37 (1178) від 4 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 37 (1178) від 4 березня 2016 р.

04.03.2016У номері: Про розслідування справ у водоканалі; Коли діти виходять на вулицю; У Стебнику запрацював центр для дітей з особливими потребами; Спортивні новини.

Короткі новини

Для кого ця перепона (фотофакт)

Вже не перший раз відпочивальники Трускавця звертають увагу на дивну конструкцію, яка перешкоджає їм у русі, перекриваючи тротуар навпроти дзвіниці церкви св. Миколая. Встановлені в часи владарювання «Трускавецького криміналітету» бар`єри буцімто мали на меті перекрити заїзд автотранспорту на центральну площу Незалежності, проте завжди для «своїх» ці шлагбауми відкривали.

Неестетичність бар`єру на природному шляху відпочивальників, які йдуть пити «Нафтусю» чи повертаються з бювету доповнюється порушенням всіх законів мистецтва Фен-Шуй, коли енергія повинна вільно циркулювати. Чи довго ще шлагбаум перекриватиме шлях трускавецьким відпочивальникам? – ось в чому питання.

У Стебнику недовиконується бюджет

Виконання бюджету Стебника по власних доходах за січень-лютий 2016 р. становить 91% від запланованого. Про це інформує офіційний веб-сайт Стебницької міської ради. Не виконано план надходжень по єдиному податку (заплановано 460 тис. грн., надійшло – 300 тис. грн.). Основна причина невиконання – більшість платників проплатили єдиний податок за січень в грудні минулого року. Ці кошти як перехідні враховані в діючому бюджеті.

Але є й позитив – зросли доходи від сплати акцизного податку (виконання 134,7 тис. грн. або 125% від запланованого) та надходження від податку на майно (виконання 184,2 тис. грн. або 166% від запланованого).

Щодо видаткової частини бюджету, то тут план виконано на 36% (248 тис. грн. проти 680 тис. грн. запланованих), є економія по зарплаті та оплаті комунальних послуг. Зате зростуть видатки за виконання робіт із благоустрою, які зараз виконуються комунальними підприємствами в борг.

Чому стебницька влада пішла не тим шляхом?

Як поінформували нас стебницькі підприємці, сьогодні, 4 березня, у Стебнику проводиться рейд на виявлення порушників з продажу підакцизних товарів. Рейд проводять працівники Дрогобицької ОДПІ за скаргою представників стебницької влади.

І знову влада Стебника стає на старі граблі. Домогтися збільшення надходжень до бюджету – це похвально, але чому б це не зробити шляхом зустрічей з підприємцями, чому б не спробувати їх переконати в тому, що тільки спільна відповідальність за долю рідного міста дасть позитивний ефект? До речі, ще перед місцевими виборами 2015 року громадська організація «Воля громади» піднімала це питання і роз`яснювала, наскільки важливо є підтримувати добрі стосунки між владою та бізнесом. Адже співпрацею можна досягнути набагато більшого, ніж силовими методами, скаргами, перевірками, тиском на підприємців.

Кляуза на стебницьких підприємців, написана офіційними посадовими особами Стебника свідчить, що, на жаль, попри намагання збільшити надходження коштів в казну міста стебницька влада пішла не тим шляхом. Перевірки та тиск викликатимуть протидію і відіб`ють бажання співпрацювати з такою владою. Невже в стебницькій мерії це не усвідомлюють?

Власна інформація

На шаховому турнірі в Уличному переміг Любомир Поливка

В Уличному, в приміщенні кафе «Зустріч», уже вкотре відбувся регіональний шаховий турнір, присвячений «Небесній Сотні».

На запрошення організаторів відгукнулися найкращі шахісти можливо майбутнього «Трускавецького повіту». З них: дев'ять місцевих шахістів, два шахісти з Доброгостова, два з Трускавця та один стебничанин. Змагання проходили за коловою схемою. У результаті напруженої боротьби перше місце посів трускавчанин Любомир Поливка. Другим став ще один вихованець трускавецької шахової школи Лев Ванчак, третім – доброгостівчанин Орест Торський.

Призерів змагань нагороджено грамотами та грошовими преміями від депутата Дрогобицької районної ради Михайла Галика та екс-депутата райради Ореста Матківського. Нагороди вручив сільський голова Уличного Святослав Стефанків. Також грамотами відзначили організатора, засновника турніру та дворазового його переможця Ореста Черепущака, а за волю до перемоги - Романа Костишина. До честі останнього, він єдиний спромігся відібрати очки у цьогорічного переможця змагань, зігравши з ним внічию. Не залишили поза увагою організатори змагань наймолодшого учасника Мар'яна Шкікавого, якому, крім грамоти, дістався комплект шахів. В доробку дев'ятикласника перемога над минулорічним переможцем турніру та нічия. Слід зазначити, що Мар'ян чинив гідний опір й усім цьогорічним призерам, змагавшись з ними на рівних.

Юлія Петренко, фахівець фізкультурно-спортивної та оздоровчої роботи Дрогобицького РОВФСТ «Колос» АПК України, газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина»

Коли водоканал нарощував борги, адміністрація підприємства ні в чому собі не відмовляла і жила «на широку ногу»

Про це на сесії Трускавецької міської ради зазначив голова ревізійної комісії, депутат Мирослав Мицько. Він також розповів про перші результати перевірки фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Трускавецький водоканал», яка працює вже два тижні згідно розпорядження міського голови.

В основному йшлося про актуальну тему тарифоутворення – про його складові і їх достовірність.

Отже, комісія встановила, що водоканал подав заявку на новий тариф до НКРЕ, і розрахунок зроблений так, що на виході тариф мав би підскочити до 21, 80 гривні за куб води. Як повідомив голова ревізійної комісії, адміністрація водоканалу включила в розрахунок завищені витрати, а також не намагалась врахувати оптовий тариф, таким чином «роздула» вартість води для трускавчан до 21 гривні.

Депутати, які перевіряли діяльність водоканалу виявили, що до тарифу входять 23 складових. Вартість покупної води, вартість нормативних витрат, вартість електроенергії та транспортування а також оплата праці. Ці чотири пункти складають 89.9 % тарифу. Разом з тим виявлено багато фактів того, що є чимало витрат, які можна реально скоротити.

Комісія наполягає на тому, щоб негайно вжити заходів щодо оптимізації підприємства до 15 відсотків. Якщо ж підприємство не згідне з цим то має надати чітку аргументацію своєї позиції. «За попередні роки, за той час коли підприємство тонуло в боргах воно ні в чому собі не відмовляло а навпаки жило на широку ногу. Жодна інша фінансова життєдіяльність підприємства не була порушена – добрі зарплати, щомісячна індексація, яку не завжди може собі дозволити і прибуткове підприємство, надмірні витрати на паливо та інші видатки», - наголосив депутат Мирослав Мицько.

Всі, без винятку порушення, які виявлені в діяльності Трускавецького водоканалу, будуть вказані у звіті самої ревізійної комісії, який має відбутись в середині березня. До цього часу, як зазначив доповідач, маємо бути готові до того, що негатив, який досі був спрямований на міську раду і, міського голову зокрема, буде литись і надалі. Але однозначним є те, що заявка на тариф буде знижена, а тариф буде перераховуватись.

Слід зазначити, що таке "життя на широку ногу" продовжувалось на Трускавецьому водоканалі за керівництва Петра Іванишина, який був уповноваженим представником тодішньої влади. Його робота на підприємстві мала на меті саме оптимізацію витрат. Натомість те, що випливає з матеріалів комісії, вказує на інше. Згідно актів приймання-здачі наданих юридичних послуг, укладених між ТзОВ «Трускавецький водоканал» та ФОП Підбірним Миколою Ярославовичем підприємство сплатило за період з жовтня 2014 року по лютий 2015 року кошти в сумі 245,0 тис. грн., не дивлячись на те, що в штаті підприємства є провідний юрисконсульт.

При введенні в штат ТзОВ «Трускавецький водоканал» виконавчого директора за період з 2014 по 2015 рік підприємство зазнало втрат в сумі 336,8 тис. гривень. А також програні суди потягли сотні тисяч судових витрат, які мав сплатити водоканал. Такі результати роботи колишнього заступника гендиректора Іванишина можуть свідчити про те, що людина просто не компетентна, або ж водоканал доводили до банкрутства умисно. Можливо тому колишній чиновник намагався потрапити в ревізійну комісію під виглядом громадського активіста, аби перевіряти свою ж роботу, щоб цих порушень не знайшли.

До слова, Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця повідомив, що за підсумками нещодавньої прес-конференції мерів міст Дрогобиччини, попередньо є домовленості з сусіднім Дрогобичем щодо водопостачання і тарифу. А саме, про те, що невдовзі буде сформований оптовий тариф для Трускавця. «Попередня цифра – 7 гривень за кубометр води. Вже завтра стане відомо чи ця цифра конкретизується. До того ж, без розрахунків Дрогобицького водоканалу ми не зможемо провести розрахунок нашого нового тарифу», - додав Андрій Кульчинський. Також до порядку денного сесії включено проект рішення про механізм часткової компенсації вартості води для населення. Таким чином, в разі підвищення тарифу різницю мешканцям компенсуватимуть з бюджету.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Чи можна довіряти газеті і сайту «Джерела Трускавця»?

По одязі зустрічаємо, по розуму проводжаємо.

Не та шинель, на якій ґудзики блищать, а та, що гріє…

Народна мудрість

Так от! Давно мене часопис пана Козира за редакторством Ольги Куц «не гріє». Бо хоч і багато грошей використовують на зовнішній вигляд газети, та розуму і правди інформаторам явно бракує. Не даю оцінку сьогоднішній владі, люди тільки три місяці попрацювали, але хочу висловити своє обурення сайтом «Джерел Трускавця», на якому пістрявіють такі заголовки: «Трускавецький водоканал каламутить воду: у розрахунках нових тарифів занижено обсяги забору з питного озера», «Трускавецьку раду знову пікетували: мер втік до Києва, а у керівника «ТІКЦ» зарплатня 4 тис. грн. і 100% премії на додачу», «Паркування на вулиці Т.Шевченка можна призупинити – та влада зволікає!», «Чиновники виправдовуються – підприємці не здаються. У Трускавці шукають вихід із гострої ситуації з приватним бізнесом у центрі міста», «Трускавецька громада поставила на місце владу невігласів та авантюристів», «Обережно! Готується афера!».

Це з останнього. Подібними за настроями були публікації попередніх місяців. Найгірше, що цей сайт дозволяє собі регулярно прямі образи не тільки чиновників. «Влада невігласів та авантюристів»?! Звідси випливає, що чотири тисячі трускавчан, які проголосували за Кульчинського – невігласи та авантюристи?! А роздмухування теми по воді робиться для чого? Ні для нікого не таємниця, що ця проблема тягнеться ще з часів Грицака, та й Козир за час свого урядування кричав, що тарифи піднімати треба! Не підтримую підняття тарифів, але… Сьогодні мусоленням теми води журналісти «ДТ» лише відлякують від міста-курорту відпочивальників.

Зрештою, маю підозру, що свого друга Іванишина Козир заслав туди наглядачем з зарплатнею у 12 тисяч в місяць не проблеми водопостачання вирішувати, а знайти шлях, як рейдерським шляхом бізнес «віджати». Цифра у 12 тисяч козирівських поплічників не лякала, а чотири тисячі у хлопчини з «ТІКЦ» вони помітили. Певно, забув Козир публіку з власною премією у дві тисячі гривень. Тоді, на програмі «Хто тут живе» Добродомов присоромив чинного мера за таку дріб`язковість, після чого не лише Трускавець, а вся область й Україна сміялися!

Діяв попередній мер не найкраще, і помилок зробив багато. Розхитувати човен, під`юджуючи підприємців, нагнітати попередженням «Обережно! Готується афера!» – це, мабуть, бути самому аферистом, або ж фарисеєм: сьогодні в перших рядах у церкві стояти і поклони бити, а завтра брехню і зло тиражувати. ГАНЬБА!

М. Містянин

Чи Стебник – це Україна?

Запитання риторичне, адже кожен знає, що Стебник у Львівській області – це територія України. Але глянувши на офіційний сайт Стебницької міської ради, чомусь починаєш в цьому сумніватися. І не тільки тому, що на офіційній веб-сторінці цього українського міста відсутня державна символіка – герб та прапор. А ще й тому, що на цьому ж сайті ігнорується українське законодавство, зокрема закони України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації».

Судіть самі – пункт 3 статті 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» чітко та недвозначно гласить: «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за двадцять робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття».

Що ж ми бачимо на сайті Стебницької міської ради? Проекти рішень виконкому, що відбудеться 22.01.2016 р., публікуються … один день перед засіданням виконкому, 21 січня. Проекти рішення виконкому 18 лютого публікують … знову лише за день до того, як будуть прийняті рішення, а саме 17 лютого. Відчуваєте різницю – згідно закону проекти публікуються за 20 днів до розгляду, а згідно самовільних правил стебницької влади – за 1 день.

Хтось може заперечити мені і сказати, що Стебник – не єдине таке місто в Україні, де не дотримуються закону і порушують терміни оприлюднення проектів рішень виконавчого комітету та сесій міської ради. Так, не єдине. Але чому маємо дивитися на гірше та брати приклад з порушників законодавства? Що Стебнику заважає бути зразковим містом хоча б у цьому?

Неоприлюднення у зазначені законом терміни проектів рішень органу місцевого самоврядування – гарна лазівка для просування різного роду тіньових схем, або й таких рішень, які відверто містять ознаки корупції. Адже тоді стає неможливим здійснити адекватні кроки для недопущення прийняття підозрілих рішень. Поки побачиш на сайті проект, поки відреагуєш – а це вже й не проект, а рішення, яке можна оскаржувати хіба що в судовому порядку.

Якщо б знайшовся у Стебнику затятий юрист, то більшість прийнятих рішень ради та виконкому могли б бути скасовані у судовому порядку – як такі, що прийняті з порушенням чинного законодавства України. Це так, між іншим. Адже Стебник – це Україна і закони України повинні виконуватися й на стебницькій території.

Степан Руснак

В`ячеслав Умнов – Почесний громадянин Трускавця!

28 листопада 2015 року відбулося засідання Президії Ради Трускавецької міської асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, на якому одним з питань порядку денного було «Про клопотання перед Трускавецькою міською радою щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Трускавця члену Трускавецької міської асоціації інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів Союз організацій інвалідів України, інваліду ІІІ групи Умнову В`ячеславу Васильовичу».

 Членами Президії Ради Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ одноголосно було прийнято рішення клопотати перед Трускавецькою міською радою щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Трускавця члену Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ, інваліду ІІІ групи Умнову В`ячеславу Васильовичу».

Своє клопотання ми аргументували наступним: В`ячеслав Умнов ще у 1997 році стояв біля витоків створення Трускавецької міської асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, громада міста Трускавця знає В`ячеслава Васильовича як достойного діяча в області освіти, науки, культури, мистецтва, просвіти, фізичної культури, спорту, реабілітації серед інвалідів. В`ячеслав Васильович проявив себе в благодійній, гуманістичній, громадській діяльності, зміцнення всестороннього авторитету міста-курорту Трускавець.

Трускавчанин В’ячеслав Умнов – багатогранна особистість. 27 років тому був делегатом на Установчому з’їзді, який відбувався в Києві 1989 року, тоді було утворено Народний Рух України. Депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, депутат Трускавецької міської ради кількох скликань (був секретарем ради в 2002-2006 рр.), поет, історик, краєзнавець, громадський діяч, дослідник козаччини, митець, педагог, активний борець за незалежність України, перший голова Трускавецької філії «Відродження», товариства рідної мови ім. Тараса Шевченка, редактор мистецького журналу «Тустань», член редколегії національного молодіжного журналу «Смолоскип», член літературного об’єднання «Письменники Бойківщини», Заслужений працівник освіти України та просто цікава людина.

 Актив Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ вважає Умнова В.В. достойним кандидатом для присвоєння такого звання. Це питання нами широко обговорювалося протягом двох років. Перший раз Трускавецька МАІ звернулася до міської влади ще у березні 2014 року. Питання розглядалося, але, на жаль, не набрало достатньої кількості депутатських голосів.

На засідання сесії сьомого демократичного скликання Трускавецька МАІ прийшла повним складом Президії. Нам вдалось досягти позитивного результату!

Присвоїти звання «Почесний громадянин міста Трускавця» Умнову В’ячеславу Васильовичу, Відміннику освіти України, Заслуженому працівнику освіти України за заслуги перед містом в освітянській, культурній, мистецькій діяльності, що сприяє формуванню та розвитку авторитету міста Трускавця – за це проголосували більшість депутатів Трускавецької міської ради.

Вітаємо В`ячеслава Васильовича з високою нагородою!

Надія Заблоцька, голова Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ

Коли люди виходять на вулицю

У вечірніх холодних сутінках у центрі Львова, на проспекті Шевченка, під стіною будинку дівчинка років семи грає на скрипочці «Мелодію» Мирослава Скорика. Перед нею на тротуарі - картонна коробка, куди сердешні перехожі кладуть дрібні купюри. Дитина вбрана бідненько, але охайно: благенька рожева курточка, шапочка з помпончиком синьо-жовтих кольорів. Замерзлі пальчики ледве притискають струни до грифа і втримують смичок.

Зрозуміло, що вивела дівчинку сюди після уроків крайня нужда - чи то хвороба когось із родичів, чи просто після сплати «комуналки» у сім'ї банально бракує грошей на їжу. А може, щось інше - кожна людина нещасна по-своєму.

На проспекті Свободи під такою ж стіною сидить приблизно такого ж віку дитина, кутаючи у таку ж благеньку курточку песика. Перед нею – така ж коробка з кількома гривнями.

Кажуть, Арсеній Яценюк полюбляє класичну музику. Йому б приїхати у Львів та послухати Скорикову музику у сольному скрипковому виконанні на проспекті Шевченка. Хоча і в Києві, і в інших містах схожих вуличних сценок не бракує.

Недавно Яценюка визнали мільйонером. За майже чверть-столітню історію незалежної України не було глави уряду, якого разом з його урядом так проклинав би народ. Він заслужив у нього те, що для політика означає вирок і крах - прізвисько «Сєня», карикатури в газетах і анекдоти.

Міністри декларують мізерні доходи, підвищуючи собі зарплату, пересуваючись на авто за десятки і сотні тисяч доларів і розкошуючи в хоромах.

Начальник Нацбанку Гонтарева впевнено гробить національну валюту, а її синок їздить кількома лімузинами і відпочиває на престижних заокеанських курортах у «люксах» п'ятизіркових готелів.

Давно помічено: у скрутні і смутні часи на вулицях більшає жебраків, калік. Про здирницькі і необґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги розмова окрема. Діти забувають смак цукерок, цитрусових і навіть яблук, дорослі - м'яса і риби, купуючи найдешевші харчі і вдягаючись та взуваючись у «секонд-хенді» тільки після того, як витягнуті з комори старі куртки і черевики вже не витримують чергового ремонту.

А поки що на проспекті Шевченка дівчинка змерзлими неслухняними пальчиками грає на скрипочці тужливу «Мелодію». Пожмакані купюри в її коробочці, які знецінюються, і колючі краплі крижаного дощу, які кусають бліде обличчя, схожі на сльози. До речі, легенда української естради, народна артистка України Антоніна Маренич тепер на заробітках в Італії…

Максим Міщенко, газета «Високий Замок»

У Стебнику запрацював новий теремок-палац для дітей з особливими потребами

Ще вісім років тому на базі трускавецького санаторію «Джерело» під керівництвом досвідченого педагога Микола Гарасим`яка запрацював Львівський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Неважко здогадатися, чому місцем для центру обрали саме місто «Нафтусі»: вирішальну роль відіграли курортні фактори. Усе було б добре, якби не висока орендна плата за користування санаторною площею та тиснява, нестача приміщень для маленьких пацієнтів. Одночасну реабілітацію в «Джерелі» могли пройти лише 16 дітей. Дуже швидко в департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, якому належить Центр, зрозуміли, що доведеться знайти інше приміщення.

Хто шукає, той завжди знаходить. У розташованому по сусідству з Трускавцем Стебником, від якого рукою подати до міста «Нафтусі», довгі роки порожніло ціле «крило» тамтешньої школи. Місцеві депутати, задовольнивши прохання Львівської облдержадміністрації, без зволікань проголосували за передачу приміщення на баланс обласного департаменту соціального захисту населення. Ремонтні роботи тривали кілька років. Усіляке траплялося. Але, врешті-решт, приміщення привели до ладу. Минулого тижня відбулась урочиста посвята споруди. Треба було бачити переповнені радістю дитячі очі. Малеча не могла повірити, що житиме, навчатиметься у цьому теремку-палаці, де відповідно до чинних на сьогодні стандартів надання реабілітаційних послуг обладнано навчально-реабілітаційні класи та кабінети. Відтепер ніхто не юрмитиметься по закутках та пристосованих підсобках. До послуг теперішніх і майбутніх пацієнтів - наповнені сучасним реабілітаційним обладнанням кабінет лікувальної фізкультури та масажна кімната з сучасним лікувальним ліжком «Нуга-Бест», яке Центру подарували спонсори з Бельгії. Свої приміщення отримали психолог та дефектолог. І про сенсорну кімнату подбали. На окремому поверсі розташовано спальні бокси, приміщення матері та дитини, маленький зал для денного перебування дітей. Усе блищить, милує око в туалетних кімнатах, душових з гарячою та холодною водою. По-домашньому затишно в ізоляторі. В Центрі дітки мають можливість навчатися елементам комп'ютерної грамотності, дівчатка оволодівають азами швейної справи. За час існування закладу соціальну реабілітацію-пройшли 547 дітей з Львівщини, а також 8 маленьких гостей з тимчасово окупованих областей України.

Тут добре пам'ятають тріумф 11-літнього Володі зі Стебника, коли хлопець уперше вимовив слово «мама». Після дволітнього перебування в Центрі свої перші самостійні кроки зробила Ілонка з Дрогобича. Ані слова понад 4 роки не вимовляла Дня з Трускавця. Тепер дівчинка успішно навчається в загальноосвітній школі. На церемонії відкриття увагу гостей привернула чотирилітня Юля з Сокальщини. Дівчинка наразі пересувається в інвалідному візку, вчетверте проходить реабілітацію. Будемо сподіватися, що їй також допоможе реабілітація. Ці та інші приклади знімають всякі сумніви - потрібен чи ні такий Центр у нашому краї, де проживає близько 10 тис. дітей з особливими потребами. Одночасну реабілітацію в Стебнику можуть пройти 50 пацієнтів. Робиться все для того, аби допомогти потребуючим. Із дітьми постійно працюють викладачі та студенти соціально-гуманітарного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Маленьких пацієнтів для оздоровлення та реабілітації щодня везуть до Трускавця. Особливу радість та втіху діти отримують від водних процедур, які отримують два рази на тиждень у басейні водно-спортивного комплексу «Спортовець», занять на кінноспортивній базі готельно-курортного комплексу «Карпати». На черзі зустрічі і спілкування з морськими тваринками у курортному дельфінарії. Важко переоцінити користь від співпраці із колективом всесвітньо відомого закладу - Клініки реабілітації професора Володимира Козявкіна.

Олексій Дорофтей, газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина»Создан 04 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником