Трускавецький вісник № 42 (1183) від 14 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 42 (1183) від 14 березня 2016 р.

14.03.2016У номері: Звіт міського голови Дрогобича Тараса Кучми за сто днів роботи; Як у Стебнику виборювали право на поіменне голосування; Про стебницький бюджет; Народні чи не народні депутати Стебника; Героїчний трускавчанин Макомацький; Короткі новини.

Короткі новини

Голова ЛОДА візьме на особистий контроль формування тарифів в Трускавці та Дрогобичі

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка візьме на особистий контроль формування тарифів в Трускавці та Дрогобичі. З такою ініціативою звернулися до нього міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Про це сьогодні, 14 березня, повідомив на понеділковій апаратній нараді заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький.

За його словами, оскільки з листопада минулого року НКРЄ не прийняв жодного рішення щодо тарифів для водоканалів обох міст, то є загроза, що цей процес може затягнутись, а відповідно зростатиме борг трускавецького водоканалу. Для того, щоб врегулювати ситуацію з формуванням тарифів для Дрогобицького водоканалу та оптового тарифу для Трускавця, очільник області погодився взяти це питання на особистий контроль.

Урок в музеї

У п’ятницю, 11 березня, Художній музей Михайла Біласа спільно з Трускавецькою школою №1 провели «Урок в музеї». Це нове оригінальне рішення уроку-квесту української мови, що об’єднав теми, використовуючи дієслова з поезією та малярством Т.Шевченка, на прикладі виставки «Шевченко в дитячому вимірі» творчих робіт учнів художнього відділення Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького. Цей формат уроку орієнтований на розвиток пізнавальної, пошукової діяльності учнів, але не при допомозі Інтернету, а завдяки реальному матеріалу, в даному випадку – малюнки дітей на шевченківську тематику. Було цікаво і пізнавально всім – і учням, і вчителям, і гостям заходу.

Власна інформація

У тестовому режимі запрацював новий туристичний інтернет-портал Львівщини

Інформацію про всі туристично-привабливі місця, інфраструктурні об`єкти, заклади проживання, харчування, туристичні фірми, агросадиби, фестивалі, культурні події та корисні супровідні дані про регіон тепер можна знайти на сайті www.lviv-region.travel

Як повідомив начальник управління туризму та курортів департаменту міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації Роман Теребенець, туристичний портал Львівщини вже успішно працює в тестовому режимі.

"Кожен подорожуючий перед поїздкою складає маршрут і шукає цікаву інформацію про місце відпочинку, - каже Роман Теребенець. - Ми хочемо надати людям максимум корисної інформації про туристичну Львівщину, тому й запустили цей ресурс. Сайт містить рекомендації про те, де туристи, зможуть відпочити, переночувати чи розважитись. Зараз активно наповнюємо розділи необхідною інформацією, всього таких одинадцять: Природа, Культура, Оздоровлення, Активний відпочинок, Де переночувати, Де поїсти, Діловий туризм, Тури, Календар подій, Корисна інформація, Тематичний відпочинок. Усі об`єкти містять контактну інформацію, фотогалерею і їх зручно шукати на інтерактивній карті Львівської області. Дещо затримка зі збором інформації, позаяк об`єктів тисячі й потрібно окремо контактувати з кожним керівником чи власником туристичного об`єкту, щоб дізнатися необхідні дані. Для спрощення роботи, на сайті розміщено реєстраційну анкету Lviv-Region.Travel, яку підприємці можуть самостійно заповнити, а ми уже додамо інформацію на сайт".

За його словами, ресурс слугуватиме інформаційною платформою для промоції Львівщини, допоможе підвищити популярність та впізнаваність області як в Україні, так і за її межами. Відтак залучить більше туристичних потоків у регіон, допоможе створити нові туристичні продукти.

Прес-служба Львівської ОДА

У Трускавці хочуть створити реабілітаційний центр для учасників АТО

Управління комунальної власності Трускавецької міської ради надіслало проект на участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році.

Для участі в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку надісланий, мікропроект реконструкції нежитлового приміщення по вул. Стебницькій, 100 для організації реабілітаційного центру для учасників АТО.

Нагадаємо, в цьому році на обласний конкурс Трускавець подав 26 мікропроектів на співфінансування з обласного бюджету. На конкурс подали проекти управління житлово-комунального господарства і будівництва, управління комунальної власності, відділу освіти, відділу культури, КП «Трускавецька міська лікарня».

У 2014-2015 роках було підготовлено та подано 9 проектів на співфінансування.

ЗІК

Тарас Кучма: «Ворог робить все, щоб не було довіри до влади!»

Агенти Кремля та доморощена п’ята колона роблять все, щоб дискредитувати українську владу. І не тільки на найвищому рівні (Президент, Верховна Рада України тощо), але й на місцевому. Поширювання пліток, а то й відвертої дезінформації, очорнювання міських голів, підбурювання громадян до акцій протесту, пікетів, бунтів – це лише частинка тих методів, які у своїй підривній діяльності використовують наші вороги. Робиться це під личиною «турботи про загальне благо». Та за всім цим криється, як писав Франко, «хитрий писок». Та що тут багато говорити – досить лише глянути на підігрівання ворогу в деяких місцевих ЗМІ, які й не приховують того, що їхня мета – дискредитація місцевої влади. Маю на увазі ту газетку з категорії «жовтої преси», де заступником головного редактора є «гражданін Рассійскай Фєдєрації». Це я про Трускавець.

У Дрогобичі теж ворогів не бракує. Під час свого звіту за сто днів роботи міський голова Дрогобича Тарас Кучма назвав цих ворогів, цю п’яту колону «кагебістсько-ментовськими ушльопками». Жорстко, але правдиво. Як зазначив Тарас Ярославович на початку свого звіту, на фронті було важко, але простіше. Там був ворог явний.

- А тут «друзі», з посмішками, обіймами, похвалами, які згодом трансформуються у правові безчинства, корупцію і інше зло. Зло, яке вихлюпується багнюкою і яке непросто відчистити, - каже Тарас Кучма.

Коли Тарас Кучма говорив про «друзів», які крутяться навколо з посмішками та обіймами, пригадалися слова з Нового Завіту про Страшний Суд. По праву руку (одесную) – праведники, по ліву (ошую) – зрадники та злочинці. По праву руку біля Тараса Кучми сидів його вірний друг – воїн АТО Орест Каракевич…

Звіт міського голови за сто днів не передбачений жодним законом, міський голова має звітувати як мінімум раз на рік і, напевно, зробить це ще в кінці року, - про це каже ведучий зустрічі з дрогобичанами Богдан Николаїшин. Але щоб заткнути рота недоброзичливцям і вкотре показати відкритість та прозорість роботи влади Дрогобича, Тарас Кучма вирішив провести цей звіт. Та й нагода для цього є непогана – друга річниця від моменту створення батальйону імені генерала Сергія Кульчицького, в якому колись воював мер Дрогобича. Тож і об`єднали два заходи разом і провели їх у недільний пополудень 13 березня в Народному домі ім. І. Франка м. Дрогобича.

Кожен бажаючий міг взяти почитати друковану версію звіту, опубліковану в газеті «Галицька Зоря». Ці тексти будуть розміщені і на офіційному сайті Дрогобицької міської ради, тому нема потреби повністю переповідати почуте на звіті. Скажемо лише, що чітко та лаконічно Тарас Кучма зупинявся на кожній життєво важливій для дрогобичан сфері – житлово-комунальному господарстві, медицині, освіті, культурі, а особливо на проблемах, які влада не замовчує, а починає вирішувати.

- Право на критику має той, хто має що запропонувати, - каже перед звітом міського голови капелан Дрогобицької міської ради і капелан Майдану о. Ігор Цмоканич і додає: - Навіть ангел з неба не зробив би нічого, якщо кожен на своєму місці не буде чітко виконувати свою роль, свою місію.

Після спільної молитви та натхненної проповіді отця Ігоря слово для звіту взяв міський голова Тарас Кучма.

- Сто днів замало, щоб знищити прогниле кореневище системи, - каже Тарас Кучма. – Ми зорали поле і засіяли зерно, але поки що це зерно ще не зійшло. Але ці паростки хочуть знищити катком брехні. Нам вдалося налаштувати владу та громаду на позитив та створити міцний плацдарм для реалізації завдань. Наш пріоритет – щоб ми всі разом були учасниками розвитку міста. А для цього потрібно відродити довіру до влади. Та ворог робить все, щоб такої довіри не було. В місті існують провокативні кагебістсько-ментовські похлєбатєлі, які завжди готові вчинити провокацію…

Влада у Дрогобичі – прозора. Впроваджено поіменне голосування, щоб зламати хребет системі колективної безвідповідальності. Вже тричі мер Дрогобича проводив прес-конференції для журналістів, добре співпрацюється йому і з депутатським корпусом. «Я не заветував жодного рішення, хоча не з усіма погоджуюся. Але я не вважаю, що моя одна голова краще мислить, ніж 36 депутатських голів», - каже міський голова.

На слайдах доповідь Тараса Кучми супроводжують цифри та картинки – конкретні результати його роботи за цих сто днів. Нижче подаємо деякі з них.

Міський голова дбає про репутацію влади і показує, що влада готова, аби її моніторили. Робить це зокрема і Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції – проект, який діє за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Але не тільки – Тарас Кучма розповів про те, що кожен може прийти в Ратушу, в його кабінет і ознайомитися зі змістом документів, навіть сфотографувати їх.

Кожен з присутніх на звіті мера Дрогобича за сто днів роботи мав можливість задати запитання і вкинути його у спеціально встановлені скриньки. Якщо у цидулках вказані прізвище та адреса, то люди отримають конкретні письмові відповіді на свої запитання. Але це навряд чи втішило постійних балакунів-горлопанів, тих же, як сказав Тарас Ярославович, «ушльопків», які не мали можливості похизуватися своїм красномовством та критиканством у залі Народного дому. Вони, напевно, найбільше були розчаровані саме цією стороною звіту мера – що їм не дали наговоритися на публіку.

Після доповіді Тараса Кучми розпочалася друга частина заходу – перегляд фільму про батальйон імені генерала Кульчицького, вручення подяк бійцям Першого Добровольчого батальйону та концерт, в якому взяли участь боєць-АТОвець Максим Перев`язко, муніципальний камерний хор «Легенда», Народний ансамбль танцю «Верховинка», ансамбль «Оксамит» Дрогобицького Народного дому імені Франка, вихованці Дрогобицької та Стебницької шкіл мистецтв.

Насамкінець слід зазначити, що тема АТО, глибока пошана до живих бійців та сум за померлими Героями були провідними протягом всіх трьох годин, які тривав цей захід. «Відчуваю свою відповідальність не лише перед громадою Дрогобича, але і перед своїми бойовими побратимами, живими та мертвими, а також перед Богом», - каже Тарас Кучма. Вшанування загиблих Героїв хвилиною мовчання та молитвою, а живих подяками та квітами – не єдині моменти, які кидалися у вічі. Сам боєць, який пройшов пекло війни, Тарас Кучма завжди болісно реагує на будь-яку несправедливість стосовно бойових побратимів. Ці люди заслужили значно більше, ніж ми можемо їм дати, каже мер Дрогобича, адже саме завдяки їм можемо жити розміреним, нормальним, спокійним життям. А простіше – завдяки їм можемо жити… Цим сказано все.

Володимир Ключак, фото Юрія Федчака

Героїчний трускавчанин – Макомацький!

Народився, виріс та боровся за незалежність української землі Роман Різняк в рідному Трускавці. Тут він і загинув 17 серпня 1948 року на околиці міста – в урочищі Помірки, зраджений своїми ж…

Цими днями минуло 95 років з часу його народження – 12 березня 1921 року, в знаній та заможній трускавецькій родині Різняків-Гусяків та водночас трагічній у своїй життєвій долі. «Він змалку ріс на героя», - згадувала про Романа його рідна сестра Оксана Різняк, нині вже покійна.

Роман Різняк був одним з тих молодих і відважних месників ОУН-УПА, які свідомо поклали своє життя на вівтар боротьби за омріяну незалежність рідної української землі від будь-якого окупанта – польського, німецького, більшовицького… В лавах ОУН-УПА він воював під псевдо «Макомацький». Його героїчна діяльність іноді навіть здається легендарною, настільки його вчинки були неймовірними в різних безвихідних ситуаціях...

Про бойову підпільну діяльність Макомацького детальні наукові дослідження на основі офіційних документів СБУ провів Василь Ільницький, кандидат історичних наук, доцент ДДПУ ім. Івана Франка, про що розповів слухачам у музеї міста-курорту Трускавця, де вшановували пам’ять героїчного земляка. Його місія була особливою – Роман був референтом Служби Безпеки дрогобицької районної округи ОУН та виконував особливі доручення керівництва.

Наскільки СБ ОУН була серйозною та відповідальною структурою у визвольному русі провів розслідування та повідомив про це у музеї п. Василь Гуменюк, кандидат біологічних наук, фотограф, відомий як дослідник Яворівського архіву повстанських світлин, виставка яких зараз експонується в музейній експозиції «Повстанська криївка».

Разом з трускавецькою громадою 95 роковини Романа Різняка («Макомацького») зі Львова приїхав вшанувати його племінник Роман Дмитречко.

Галина Коваль, директор музею історії міста Трускавця

 «Голосування» проти «галасування», або Як ми виборювали право на поіменне голосування

Повсякчас чуємо заклики «Ви порушуєте наші права», «Ви не маєте права» тощо. А що ж таке право, і, загалом, правова держава? Правова держава – це держава, у якій організація й діяльність державної влади у її взаєминах з індивідами та їхніми об'єднаннями заснована на праві і йому відповідає.

А чи відповідає правовій наша держава? Ба, чому держава? А місто? А ми?

Одним з основних документів, які лежать в правовій основі роботи кожної ради, в тому числі і Стебницької, є Регламент, який був прийнятий на другій сесії даного скликання. Одним з ключових завдань, яке, на нашу думку, повинен реалізувати Регламент, – це прозорість роботи місцевої влади. Тому членами регламентної комісії, депутатами міжфракційної групи «Майбутнє Стебника», мною, Дідошак Іванною, та Кондуром Степаном, було запропоновано встановити у міській раді ВИКЛЮЧНО ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ усіх питань, окрім тих, голосування яких передбачене чинним законодавством у режимі таємного. Проте, більшість депутатів нашої ради була проти таких «нововведень» і нашу пропозицію відхилила. Дійсно. А навіщо виборцям знати, що роблять депутати, за що голосують? Вони свою справу зробили… Обрали… на свою голову. Дехто з них депутат уже не вперше, «знає, що робить». Зрештою, все як завжди!

12 січня цього року при голосуванні бюджету міста мною була внесена пропозиція проголосувати прийняття бюджету в режимі поіменного голосування. Тип голосування згідно статті 38 Регламенту ради визначається третиною голосів від загального складу ради (у нашому випадку – це 9 голосів) «За» голосують 11 (увага!) депутатів, «Утрималися» – 2, «Проти» – решта. Рішення – НЕ ПРИЙНЯТЕ! Як? Чому? 11 більше, аніж 9! Ну і що? Сказано, не прийняте, значить, не прийняте! Одразу, наші депутати звернулися до керуючого справами і фактичного юрисконсульта за роз’ясненням норми Регламенту. Але і тут: «Не прийняте»! Ніякі доводи, ніякі заклики щодо правового чи, хоча б, логічного пояснення результату не дали.

З боку наших «колег» чулися насмішки, глузування, мовляв, тут Закон України не закон, а те, як ми його розуміємо. Ну що ж! Нехай буде по-вашому! Мною було відправлено у більшість правничих вузів депутатське запитання щодо пояснення норми Регламенту, якою нахабно зневажили у Стебницькій міській раді. Відповіді надійшли з Острозької академії, з Інституту політичної освіти, з Харківського регіонального інституту державного управління. Дехто «дивувався», як можна не розуміти очевидного, мовляв, норма Регламенту є чітко прописана, читається прямо, без двоякого розуміння. (І кого ви там понаобирали?!)

Наведу цитату з відповіді Харківського регіонального інституту державного управління: «Отже, як вбачається із вищенаведеного, депутат Стебницької міської ради, відповідно до чинних законодавчих норм та Регламенту Стебницької міської ради, має право звертатися із пропозицією про проведення поіменного голосування, крім випадків передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Якщо в результаті розгляду даної пропозиції вона буде підтримана однією третьою від загального складу ради (п. 2 ст. 38 Регламенту), тобто буде схвалена Радою, спосіб голосування вважається визначеним, а саме – поіменне голосування.

Оскільки Законом України визначено повноваження голови міської ради, серед яких: забезпечення додержання Конституції та законів України, підписання рішення ради та її виконавчого комітету (ст. 42), то при схваленні радою відповідно до Регламенту поіменного способу голосування, голова повинен підписати дане рішення та дотримуватися його на пленарному засіданні.»

Як так? Невже Ви, шановне панство, помилялися? Не просто помилялися, а зухвало порушували Закон? ЗАКОН УКРАЇНИ!

Своє депутатське запитання і отриману на нього відповідь я оприлюднила на черговій сесії 19 лютого. Після довгих «не хочу», «не буду» документ-відповідь «отримав ПЕРЕМОГУ»! НАС ПОЧУЛИ! Керуючий справами (респект йому за сміливість (чи безвихідь) визнавати помилки) вибачився перед нами. Перед нами? А за що? А як на рахунок вибачитися перед стебничанами, думками і бажаннями яких нехтують? А як на рахунок вибачення перед містом? Чи воно вже настільки зболене, що одним ударом більше, одним менше…? Не говорю, про вибачення перед Україною? А ми говоримо «Верховна Рада»? Тут стараються принизити, обхитрувати, оговорити один одного 27 жителів одного міста, які, як на мене, більшість питань могли б вирішувати у дружній, можна сказати, сімейній атмосфері. А там понад 400: різних, чужих, всіляких… Скажете пафосно? Може й так. Але кожен наш поступок чи проступок – це наша історія.

І тут наш міський голова виніс вердикт: «А я знав, що ви праві!» ХА! Ну як Вам? Знав? Знав і мовчав?!

Тоді наведу другу частину цитати документу-відповіді: «При здійсненні повноважень міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень. Порушення Регламенту можуть бути підставою:

а) для зупинення рішення міської ради міським головою у п'ятиденний строк після його прийняття;

б) для визнання в судовому порядку рішення міської ради, прийнятого з такими порушеннями недійсним.

Неодноразові порушення Регламенту міським головою, секретарем міської ради та головами постійних комісій можуть бути підставою для внесення на розгляд міської ради питання про недовіру міському голові, дострокового припинення повноважень секретаря міської ради, переобрання голів постійних комісій».

Може вже досить? Може дійсно почнемо щось міняти, міняти до кращого. Пропоную кожному розпочати з себе і сьогодні.

З 23 лютого цього року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань». А це значить, що всі рішення будуть прийматися ВИКЛЮЧНО У РЕЖИМІ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ, за що ми і боролися.

«На практиці це дозволить зробити голосування в місцевих радах прозорими, забезпечить громадський контроль за голосуваннями кожного депутата, що сприятиме підвищенню персональної відповідальності народних обранців і покращенню якості роботи органів місцевого самоврядування», – йдеться на офіційному сайті Президента.

Цілком слушно. Галасування закінчилося. Давайте голосувати…

Іванна Дідошак, Депутатська група Стебницької міської ради «Майбутнє Стебника», газета «Воля громади»

Стебницький бюджет: мерії по потребах, громаді та місту – те, що залишилось

З гарячими суперечками прийнято бюджет Стебника на 2016 рік. За документ проголосувало 17 з 25 присутніх депутатів та міський голова. Річний фінансовий план міста склав 5,64 млн. грн., до яких згодом додали ще 1,774 млн. грн., так званого фонду розвитку.

Насамперед, багато емоцій в сесійній залі викликала стаття з витратами на утримання апарату міської ради, яка початково становила понад 49% від загальної суми доходів бюджету. Це досить великі затрати для нашої громади і аналогічного відсотку видатків по цій статті важко знайти в бюджетах інших міст.

Для зменшення цього відсотка Депутатська група “Майбутнє Стебника” (дев’ять депутатів від БПП “Солідарність” та ГР “Народний контроль”) запропонували збільшити дохідну частину бюджету і навіть вказали для цього джерела та можливості, невикористані виконавчою владою при складанні проекту бюджету.

Однак пропозиція не знайшла підтримки, так як частина депутатського корпусу авторитетно стверджувала, що у Стебнику немає звідки брати гроші. Повторюсь ще раз – це не так. Завершилось тим, що несуттєво зменшили фонд оплати праці працівникам міської ради, на що саме керівництво з легкістю погодилось (як на мою думку, це – дивно). Депутатська група “Майбутнє Стебника” пропонувала довести даний показник хоча б до 30% і давала для цього чіткі пропозиції, але нас не чули ні колеги депутати, ні “президія”.

Що нам вдалось? В кінцевому результаті витрати на утримання апарату міської ради склали 42% від суми доходів бюджету, хоча й це є надто багато і ми голосували проти тих цифр. На нашу вимогу було подвоєно фінансування соціальної сфери, а фінансування культурно-мистецьких та спортивних заходів, навчально-тренувальних зборів і змагань вперше в бюджеті Стебника доведено до 100 тис. грн., також вперше Стебник передбачив кошти на подолання проблеми розмноження безпритульних тварин шляхом проведення їх стерилізації.

І ще. Один, не те що цікавий, а швидше дивний факт. Депутатська група “Майбутнє Стебника” виступила з пропозицією провести поіменне голосування за міський бюджет 2016 року. Більшість депутатів цим знехтували, не підтримавши нас. Чи то їм встидно за власні рішення, за те як голосують? Чи мають що приховувати від громади і, можливо, бояться народного гніву?

З цього часу пройшло вже два місяця – як живеться місту за новим бюджетом можна бачити по його вулицях і дорогах, а також скористатись з офіційної статистики, наданої виконкомом міськради. Отже, згідно даних владного сайту, виконання бюджету Стебника по власних доходах за січень-лютий 2016 року становить 91% від запланованого. Не виконано план надходжень по єдиному податку: заплановано 460 тис. грн., надійшло 300 тис. грн. Нібито перевиконано план виконкому з надходжень від податку на майно: заплановано 111 тис. грн., а надійшло 184 тис. грн. та збір акцизного податку: заплановано 108 тис. грн., надійшло 135 тис. грн.

Хоча, якщо знову повернутись до теми прийняття бюджету, то чи не основним каменем спотикання в бюджетній дискусії була стаття доходу від акцизного збору. Тоді, депутати з групи “Майбутнє Стебника” вказували, що сума акцизу в 950 тис. грн. у підготовленому виконкомом проекті бюджету занижена.

За нашими розрахунками, навіть при існуючій в місті незадовільній ситуації зі сплати акцизного збору, в 2016 році повинно надійти не менше 900 тис. грн., але якщо налагодити належну й повну сплату акцизу всіма відповідними підприємцями – бюджет отримав би понад 2 млн. грн. На сесії, до речі, з цим чесно погодився заступник міського голови Роман Корпан, проте виносити дану цифру на голосування депутатів міський голова відмовився.  

Степан Кондур, Депутатська група Стебницької міської ради «Майбутнє Стебника»

Народні чи не народні депутати Стебника?

21 травня 1997 році був прийнятий Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». З прийняттям цього закону втратив чинність старий закон УРСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування". Новий закон не тільки суттєво вивів місцеві ради на більш демократичний, цивілізований рівень, але і змінив статус місцевим депутатам, забравши від них звання «народний». Остаточно зникли «народні депутати» в містах, селах та селищах у 2002 році після прийняття нового закону про статус місцевого депутата. Народними депутатами залишились лише депутати Верховної ради України. Напевне це і правильно, як депутат міста може бути народним, якщо його обирав не весь народ, а громада міста. Це лише у комуністичній радянській державі так – «всі і все є народним, а фактично – партійне».

Однак такі зміни не повністю зачіпили місто Стебник – в нас міські депутати залишились народними. Річ в тому, що за 19 років не хватило ідеї, чи знань, чи часу змінити печатки Стебницької міської ради та її виконавчого комітету. На сьогоднішній день відтиск від них залишається такими: «Стебницька міська рада народних депутатів Дрогобицької міської ради Львівської області» та «виконавчий комітет Стебницької міської ради народних депутатів …». Добре, що хоч є тризуб по центрі. На скільки мені відомо, новообраний голова Стебника за 100 днів так і не зробив відповідної зміни.

Звичайно штемпельно-граверні проблеми не є найважливішими у місті калійників. Проте через таку недбалість місцевих можновладців можуть виникнути труднощі з документами у наших стебничан. Вимогливі та точні в роботі чиновники, особливо Державної реєстраційної служби, можуть відмовити в реєстрації нерухомості та інших правочинів, а нотаріус –відмовитися посвідчувати документ. Завжди прискіпливим до документів були і є суди, митниця, податкова. Скажуть, мовляв, документ вам видав один орган влади, а відтиск печатки зробив другий, і тоді треба додатково переконувати, а навіть і «мотивувати чиновника». Рятує те, що міські печатки рідко мокаються чорнилом, зазвичай на гумку довго хукають, і тому відтиск від них зазвичай є слабий та нерозбірливий.

Однак й це не головне. Найгірше, коли стебничани представивши документ Стебницької міської ради з такими печатками в інстанції Дрогобича, Трускавця, Львова не раз почують вже звичне «Ох, вже цей Стебник».

P.S. Скептикам скажу відразу – печатки не відмінили, а відмінили контроль за їх виготовленням.

Тарас Остап`юк, юрист, активіст ГО «Воля громади», газета «Воля громади»Создан 14 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником