Трускавецький вісник № 43 (1184) від 15 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 43 (1184) від 15 березня 2016 р.

15.03.2016У номері: Акт вандалізму з пам`ятником Папі Івану Павлу ІІ у Дрогобичі; Звітував Моніторинговий комітет з раннього попередженя корупції; І буде син, і буде мати; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Трускавці відкриють меморіальну дошку загиблому воїну АТО Андрію Шіхту

У середу, 16 березня, о 14.15 в СЗШ № 3 м. Трускавця відбудеться відкриття меморіальної дошки загиблому в зоні АТО Андрію Шіхту. Про це інформує адміністрація школи. Трускавчанин Андрій Шіхт, старший лейтенант Збройних сил України, загинув 11 грудня 2015 р. під Маріуполем. Воїну-Герою було всього 24 роки.

Андрій Шіхт навчався в СШ № 3 та СШ № 2 м. Трускавця, а згодом закінчив військову академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного у Львові. Меморіальна таблиця на стінах СШ № 3 має нагадувати учням, батькам та вчителям про славного земляка.

Нагадаємо, що меморіальні таблиці героям-землякам, які загинули в зоні АТО, вже є на інших двох трускавецьких школах. Перед СШ №2-гімназією розміщена таблиця в честь Сергія Шевчука, а перед СШ № 1 – меморіальна таблиця в честь Ігоря Дідача.

У Трускавці окреслять стратегію розвитку водопостачання та план регіонального розвитку

У середу, 16 березня, о 14.00 в Народному домі Трускавця розпочнеться круглий стіл щодо актуальних тем житлово-комунального сектору "Стратегія розвитку водопостачання та водовідведення міста Трускавця та регіону" та "Перспективний план регіонального розвитку та адміністративної реформи міста Трускавця". Про це інформує прес-служба Трускавецької міської ради.

Для участі в обговоренні запрошені директор Департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ та директор Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, а також фахівці з питань водопостачання та водовідведення, міський голова Борислава, селищний голова Східниці, голови сільських рад Станелі, Модрич, Доброгостова, журналісти, громадськість.

У Дрогобичі вандали відпиляли руку Папі Івану Павлу ІІ

Як інформують Інтернет-ресурси Трускавець-Онлайн та Drohobyczer Zeitung, у Дрогобичі в ніч з 13 на 14 березня відбувся жахливий цинічний прояв вандалізму. Статуї Папи Римського Івана Павла ІІ, яка знаходиться в центрі, перед костелом святого Варфоломія, відпиляли руку з хрестом. Ці деталі пам’ятника були поставлені біля підніжжя статуї, що може свідчити про сплановану акцію вандалізму. Ні влада Дрогобича, ні міліція досі не оприлюднили жодного повідомлення про скоєний акт вандалізму.

Не виключено, що провокацію вчинили ті «кагебістсько-ментовські ушльопки», про які під час свого звіту за 100 днів роботи говорив 13 березня мер Дрогобича Тарас Кучма. Не виключено, що акт вандалізму спланували та здійснили агенти Кремля або російські політтехнологи, які дуже вільно себе почувають на території України, навіть беруть участь у ток-шоу на телебаченні.

Нагадаємо, що у серпні 2012 року на наших теренах теж було вчинено акт вандалізму – кремлівські паяци скинули з постаменту погруддя Івана Франка у Трускавці. Тоді в нас був режим Януковича і винних не знайшли досі. Як же після Революції Гідності агенти Кремля і далі вільно живуть в Україні і мають змогу вершити свої провокації? Де наша влада, де правоохоронні органи, де спецслужби?

Причина акту вандалізму зрозуміла – збурити суспільство Польщі, показавши, що на Західній Україні панують антипольські та антикатолицькі настрої. Ті, що зробили цю провокацію, прагнуть показати Україну та українське суспільство ксенофобами, гайдамаками без релігійної толерантності, варварами, які можуть навіть відпиляти руку святому Папі Івану Павлу ІІ. Винних у цьому акті вандалізму потрібно знайти та покарати, чим швидше – тим краще.

Міський голова Дрогобича проведе брифінг щодо акту вандалізму в Дрогобичі

Сьогодні, 15 березня, мер Дрогобича спільно з правоохоронцями проведе брифінг щодо акту вандалізму, який мав місце в ніч з 13 на 14 березня у Дрогобичі (відпиляно руку та хрест з пам’ятника Папі Івану Павлу ІІ перед костелом). Про це «Трускавецький вісник» поінформували у Дрогобицькій міській раді. Початок брифінгу – о 14.00.

У Дрогобичі відбудеться зустріч з легендарним лучником Майдану Орестом Каракевичем

Сьогодні, 15 березня, о 16.00 у світлиці Ратуші відбудеться зустріч молоді міста з Орестом Каракевичем. Дрогобичанин, випускник медуніверситету, лучник з Майдану, який пішов добровольцем в зону АТО, служив у «Айдарі», нині належить до складу одного з підрозділів ЗСУ поспілкується з молодіжним активом про суть і сенс боротьби, яку третій рік поспіль ведуть українські звитяжці.

На звіті про сто днів діяльності, який відбувся у неділю, 13 березня, мер Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що саме Орест Каракевич був тою людиною, завдяки якій він прийняв остаточне рішення балотуватися на пост міського голови.

У психологічній реабілітації воїнів АТО Дрогобич скористається досвідом Латвії

Під час перебування з офіційним візитом у Латвії минулого тижня дрогобицька делегація на чолі з міським головою Тарасом Кучмою побувала на офіційному прийомі у Міністерстві оборони Латвії. Про це інформує прес-служба Дрогобицької міської ради.

Як розповів Тарас Кучма, латвійські високопосадовці цікавилися нюансами соціального захисту вояків АТО і висловили готовність підставити плече допомоги у наданні психологічної допомоги бійцям АТО.

Крім відвідин Міністерства оборони, яке удостоїло очільника Дрогобича відзнакою, дрогобичани мали цікаву і теплу зустріч у Ризі з українською громадою Латвії. Українцям, що живуть далеко від Батьківщини, міський голова Дрогобича подарував портрет Івана Франка з побажанням зберігати національний дух в еміграції. У компанії Посла України у Латвії Євгена Перебийніса та Міністра юстиції Латвії учасники дрогобицької делегації у день уродин Тараса Шевченка поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзареві, а також долучилися до акції на підтримку Надії Савченко.

Не оминули українські візитери Смілтне, яке уже тривалий час є містом-побратимом Дрогобича. Саме там мали можливість ознайомитися з роботою комунального підприємства, яке надає громадянам міста повний спектр послуг від водопостачання до прибирання міста.

Найбільш насичена ця поїздка була діловими зустрічами, під час яких вдалося досягнути порозуміння у започаткуванні конкретних напрямків співпраці. Зі слів Тараса Кучми, латвійські бізнесмени зацікавлені розвивати ділові контакти у комунальній сфері та переробці сільськогосподарської продукції.

З алгоритмом реалізації партнерського співробітництва у згаданих напрямках делегації з Латвії невдовзі прибуде до Дрогобича.

«Попелюшка» для маленьких трускавчан

У неділю, 13 березня, 10 дітей пільгових категорій з м. Трускавець на запрошення Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Ю. Дрогобича переглянули виставу «Попелюшка». Так розпочалась благодійна акція для дітей, в ході якої протягом року театр безкоштовно даруватиме маленьким шанувальникам мистецтва багато нових і яскравих вистав.

Власна інформація

У Дрогобичі волонтери організували концерт "Дякую Тобі!" для воїнів і їхніх родин

12 березня в Народному домі м. Дрогобича відбувся концерт «Дякую Тобі!», організований координаційною групою волонтерів «Дрогобич-SOS — допомога армії». За словами о. Ігоря Цмоканича, в такий спосіб місцеві волонтери вирішили висловити вдячність воїнам і їхнім родинам за те, що вони стоять на сторожі мирного життя українців. Рівно ж волонтери висловили подяку всім людям доброї волі, завдяки пожертвам яких є можливою волонтерська діяльність.

З привітальним словом до присутніх на заході звернувся владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький. «Сьогодні ми зібралися, щоб подякувати нашим земним ангелам-хоронителям — нашим воїнам. Однак найперше хотілося б згадати і подякувати милостивому Богу за служіння і кровну жертву тих, хто вже приєднався до небесного воїнства — воїнів Небесної сотні і небесних полків», — сказав єпископ. У гібридній війні, яку провадить проти України Росія, чітко зауважуємо протистояння добра і зла, світла і темряви, істини та брехні.

Владика Ярослав зазначив, що під час цієї війни загинули 211 невинно убієнних воїнів з Львівської області, з яких більше 60 проживали на території Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, зокрема 19 походили з Дрогобиччини. «Ми співчуваємо, дякуємо і схиляємо голови перед родичами загиблих воїнів: перед батьками, які виховали таких синів і дочок, перед родинами (в першу чергу перед дружинами і дітьми), які мужньо переносили труднощі, відпустивши своїх найближчих на війну — на захист України», — сказав єпископ.

Зазначимо, що подячний концерт відбувся за участі Дрогобицького музучилища, лідера гурту «Мері» Віктора Винника, митця-волонтера Лілії Кобільник, військового оркестру. Смаколиками присутніх частували студенти Дрогобицького 19-го училища і Стебницького училища. У холі Народного дому відбувалась виставка світлин з приватних колекцій волонтерів та воїнів.

Від імені волонтерів усім присутнім подякував Микола Походжай. Загалом за два роки існування координаційної групою волонтерів «Дрогобич-SOS — допомога армії» було зібрано та передано на фронт 400 тон цільової допомоги. Зокрема, було придбано 57 машин. Крім цього, волонтери опікуються госпіталями, що знаходяться у прифронтовій зоні та надають допомогу пораненим бійцям.

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Меморіал радянських воїнів у Трускавці вилучать із об’єктів культурної спадщини

Комісія культури Львівської облради підтримала вилучення «Меморіального комплексу радянських воїнів» у Трускавці із реєстру об’єктів культурної спадщини. Про це йдеться у протоколі комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської облради.

Комісією було розглянуто звернення заступника міського голови м. Трускавця Олексія Балицького щодо вилучення з реєстру об’єктів культурної спадщини пам’ятки історії місцевого значення «Меморіальний комплекс радянських воїнів» по вул. Дрогобицькій у м. Трускавці з метою подальшої реконструкції.

Розглянувши це звернення, члени комісії культури вирішили підтримати та скерувати до департаменту архітектури та розвитку містобудування (О. Ткачук) для опрацювання та надання пропозицій щодо шляхів вирішення питання.

Нагадаємо, рішенням виконкому Львівської обласної Ради депутатів трудящих від 05.05.1972 р. № 183 було взято на державний облік та визначено категорію пам’ятки культурної спадщини меморіального комплексу радянських воїнів по вул. Дрогобицькій у м. Трускавці.

ЗІК

Хто підняв руку на Папу? Агент Кремля чи мисливець за металом?

На брифінг міського голови Дрогобича Тараса Кучми, який він провів 15 березня в зв’язку з екстраординарною подією – актом вандалізму над пам’ятником святому Папі Івану Павлу ІІ, прибули журналісти майже з усіх видань Дрогобиччини. І не лише журналісти – особисто прибув начальник Дрогобицького відділу поліції Мирон Карапата, римо-католицькі та греко-католицькі священики, представники кількох польських, українських та єврейських товариств Дрогобича.

Тарас Кучма не міг приховати емоцій, того, як на нього особисто вплинула ця страшна звістка:

- Коли йшла мова про вандалізм на цвинтарях, то ми вважали, що це роблять хулігани, бомжі, мисливці за металом, словом – люди без моралі та сумління. Але зараз питання стало надзвичайно гостро. Безкарність породила те, що вони пішли далі. Безкарно виривають кабелі з землі, кисневі трубки в лікарні, а тепер підняли руку на пам’ятник святій людині. Сталася страшна трагедія. Не треба шукати винних і казати, що поліція не така, влада не така, чи громада не така. Ми всі разом маємо допомогти поліції. Ця справа – честь їхнього мундира.

Міський голова Дрогобича вперше прочитав про те, що ж сталося, на Інтернет-ресурсі Drohobyczer Zeitung, і картає себе, що не було вжито належних кроків ще тоді, коли злодії крали ринви з дрогобицького костела. Ринви та надгробки на цвинтарях – це одне, а наруга над пам’ятником Папі – це вже не лише акт вандалізму, це й політичний скандал.

Про те, що хтось хоче посварити українців та поляків і що в Польщі останнім часом теж мають місце провокації проти українців, говорив відомий громадський діяч Хосе Турчик.

- Краще б у Дрогобичі пограбували банк, ніж мало таке статися, - непокоїться Хосе Турчик. – Це далекосяжна провокація і не буде дивно, якщо на цьому не закінчиться.

Не міг стримати емоцій поляк, який так багато допомагає Україні і який попри хвороби днював та ночував на Майдані – брат Артур Деска.

- Незалежно від того хто це зробив, справа має політичний вимір, - каже Артур Деска. – Не забуваймо, що в Польщі Україна має не лише приятелів, а й тих, хто за російські гроші чи з власної глупоти використовує кожну нагоду, щоб шкодити Україні!

Начальник Дрогобицького відділу поліції Мирон Карапата повідомив, що по факту злочину порушено кримінальну справу (ст. 296 ч.2 ККУ, «хуліганство»), а перший заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Шутко додав, що й СБУ розпочала займатися цією резонансною справою. Про те, що злочинці напевно були підготовленими людьми, які знали на що йдуть, говорив голова Дрогобицького відділення Товариства польської культури Львівщини Адам Авжецький. Про те, що поліція мала б більше патрулювати центральну частину міста, сказала голова польського товариства «Відродження» у Дрогобичі Марія Галяс. Висловив свою думку з приводу акту вандалізму і голова Всеукраїнського товариства «Бойківщина» Любомир Сікора. Він вважає, що провокатори мали на меті пересварити не лише українців та поляків, але й збурити релігійну ворожнечу. Але їм це не вдасться – в цьому були одностайні всі учасники зустрічі в Ратуші.

- Збурений весь депутатський корпус, - каже секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ. – Непокоїмося, щоб цьому хуліганству не дали політичного забарвлення. Адже маємо агресора, який іде на різні провокації, щоб посіяти розбрат, щоб зіштовхнути лобами поляків та українців.

- Дрогобич – багатонаціональне і багатокультурне місто і ми маємо вийти і сказати, що ми всі разом засуджуємо цей акт вандалізму і що він жодним чином не позначиться негативно на нашій співпраці. Дрогобицька громада і далі залишиться єдиною, - зазначив в кінці брифінгу директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.

Не знаємо, хто вчинив цей акт вандалізму – чи бомжі-п`яниці (навряд, бо де ж би вони взяли драбину і лізли серед ночі на пам’ятник), чи мисливці за металом (навряд, бо пилка відразу відчуває, що ріжеться не метал, а інша речовина, натомість рука Папи була відпиляна до кінця разом з хрестом і залишена біля підніжжя), чи сектанти чи сатаністи (навряд, адже сатаністи принагідно розмалювали б фарбою стіни костела). Найвірогіднішою нам здається версія, що це зробили агенти Москви або їхні прихвостні. Судіть самі – 13 березня на звіті міський голова Дрогобича фактично оголошує війну «кагебістсько-ментовським ушльопкам», а вже через добу Дрогобич, Україну, світ облітає страшна звістка про акт вандалізму у місті Котермака. В зв’язку з цим запитуємо у спецслужб – скільки громадян Російської Федерації знаходилося протягом останнього місяця на території Дрогобиччини? Чи хтось це відслідковує? Чому вони безкарно розгулюють вулицями наших міст та сіл? Доки в час війни з агресором, в час, коли українських громадян запроторюють по російських в’язницях, «гражданє Рассійскай Фєдєрації» виступатимуть експертами на українських телеканалах?

Це питання – архіважливе. Якщо не покарати винних в акті вандалізму в Дрогобичі, то хто дасть гарантію, що завтра-післязавтра агенти Кремля не зроблять щось подібне в іншому місті? Трускавець теж має пам’ятник Івану Павлу ІІ, має пам’ятник Бандері, Шевченку, Франку. Як вберегти їх від злочинних замислів кремлівських потвор, які під виглядом «бєжєнцев» чи іншим прикриттям і далі почувають себе вільготно на нашій багатостраждальній українській землі?

Володимир Ключак

До теми. Заява Дрогобицького міського голови Тараса Кучми з приводу наруги над пам’ятником Іванові Павлові ІІ

Від імені усієї Дрогобицької громади висловлюю глибоку стурбованість хуліганською наругою, вчиненою над пам’ятником Іванові Павлові II.

 Шукачі за металом, що протягом двох місяців здійснювали безчинства на цвинтарі, вирізаючи хрести та букви, днями пошкодили кисневий провід у лікарні, в черговий раз безкарно продемонстрували свою розперезаність, піднявши руку на вершину святості, якою для українського народу є Іван Павло II. Найперше прошу вибачення за зухвале понівечення монумента у римо-католицької громади Дрогобича, якій завдячуємо спорудженням пам’ятника.

Закликаю не надавати політичного акценту цій жахливій трагедії, яка сколихнула усю нашу громаду, викликала осуд у кожного громадянина. Водночас цей випадок згуртував дрогобичан у розумінні того, що зумисне хуліганство не має ні релігійного, ні національного виміру. Зупинити хвилю вандалізму, що останнім часом покотилася Дрогобичем, мають спільно правоохоронні органи із владою та громадою. При цьому стверджую, покарання для зухвальців, які наважилися на цей акт вандалізму – неминуче. Як міський голова беру цю справу під особистий контроль. Справою честі має стати розкриття цього ганебного злочину і для правоохоронців.

Переконаний, реставрація скульптури Івана Павла ІІ стане іспитом на згуртованість та одностайність дрогобицької громади, яка вже активно об’єднується навколо процесу відновлення сплюндрованого пам’ятника.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма

Системні зміни розпочинаємо з Дрогобича і поширюємо на Львівську область

15 березня у Світлиці Дрогобицької міської ради пройшла прес-конференція, присвячена підбиттю підсумків роботи Моніторингового комітету з раннього попередження корупції за попередній місяць. Моніторинговий комітет – це програмна ініціатива громадського об'єднання товариства “Юрій Дрогобич”, яка здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Партнерами та учасниками громадської ініціативи є громадські організації “Дрогобицька громада” та “Дрогобицький майдан”.

У прес-конференції взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма, голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції Богдан Юзефів, директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, журналісти газет «Галицька Зоря», «Франковий край», «Франкова криниця Підгір`я», радіо «Франкова земля» (Дрогобич), проводового Трускавецького радіо, Інтернет-видань Західна Інформаційна Корпорація (ЗІК), Drohobyczer Zeitung, ЛайфІнфо, МедіаЛайфНейм, «Трускавецький вісник».

Трьома ключовими подіями, які відбулися за цей період, можна назвати тренінги, проведені провідним експертом Інституту політичної освіти Тарасом Случиком, кандидатом політичних наук, керівником Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксаною Дащаківською та директором Центру політичних студій та аналітики, головою Національної платформи форуму громадянського суспільства країн східного партнерства Віктором Тараном. Тренінги пройшли відповідно 29 січня, 16 лютого та 5 березня. Теми, які були розглянуті на них - «Використання антикорупційного законодавства у діяльності активістів з контролю дій влади», «Адвокація та піар – вплив на владу» та «Громадська організація як інструмент антикорупційного громадського контролю на місцевому рівні». А 29 лютого в світлиці Дрогобицької Ратуші пройшов круглий стіл «Регламенти міської ради, виконкому та положення постійних комісій ради. Усунення корупційних складових».

Саме ці чотири зустрічі стали основними для прийняття важливого висновку – корупцію можна попередити, протидіючи не конкретним особам, а системним порушенням, які закладені у нормативних документах місцевих рад. Нормативні документи органів місцевого самоврядування дуже часто не відповідають чинному законодавству України, і це велика проблема. Адже чиновники на місцях замість зважати на закони, чомусь в першу чергу керуються підзаконними актами, які йдуть врозріз із законами.

Експерти Інституту політичної освіти Олександр Солонтай та Тарас Случик спеціально для Дрогобицької міської ради розробили висновки та рекомендації щодо регламентів міськради та міськвиконкому і положень про постійні депутатські комісії ради. Тексти цих регламентів та положень проаналізовано на відповідність нормам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації» і виявлено багато порушень, які експерти пропонують усунути. Журналісти отримали ці висновки та рекомендації в письмовому вигляді.

Як зазначив Володимир Кондзьолка, директор комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» (Інститут співпрацює з Моніторинговим комітетом), рекомендації експертів повинні стати основою для внесення системних змін у регламенти ради, виконкому та положення про постійно діючі депутатські комісії. Досвід Дрогобича може і має бути поширений на інші міста та райони області, де також є невідповідність місцевих підзаконних актів нормам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації».

- Хочемо запросити до Дрогобича голову Львівської облдержадміністрації Олега Синютку, щоб наші напрацювання стали поштовхом для внесення системних змін в нормативні документи інших місцевих рад, - каже Володимир Кондзьолка. – Проект, який реалізується в Дрогобичі, виграв конкурс Міжнародного фонду «Відродження» і здійснюється за сприяння Львівської ОДА, тому сподіваємося, що обласна влада підтримує нашу ініціативу щодо вдосконалення механізмів, які зроблять владу на місцях відкритою та прозорою.

- Є дві проблеми – коли інформації замало і коли її забагато, - зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який також взяв участь у прес-конференції Моніторингового комітету з раннього попередження корупції. – Інформація – це зброя, а її, на жаль, можуть використовувати в неправильному руслі, маніпулювати нею. Але інформація, яка законом визначена як публічна, повинна бути доступною. Завдання засобів масової інформації – допомогти нам у цій публічності, бути добрим посередником між владою та громадою, щоб існував зворотній зв'язок, щоб громада розуміла, чого хоче влада, які рішення приймаються і чому, щоб між владою та громадою була довіра.

Тарас Кучма подякував Моніторинговому комітету з раннього попередження корупції за роботу, яка виконується. Він зазначив, що кожен може прийти в Ратушу, в його кабінет і ознайомитися зі змістом документів, навіть сфотографувати їх – при умові, що документи не містять державної таємниці. До речі, похвальне слово на адресу Моніторингового комітету прозвучало з вуст мера Дрогобича і під час його звіту за сто днів роботи, який пройшов 13 березня в Народному домі імені Франка перед тисячною залою.

Про подальші плани роботи Моніторингового комітету розповів журналістам його голова Богдан Юзефів.

На прес-конференції було обговорено і тему виконання передвиборчих обіцянок різних політичних сил, зокрема їхніх зобов’язань по впровадженні прозорості в місцевих радах. Такі зобов’язання перед місцевими виборами 2015 року надали політичні партії «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Народний контроль», «Батьківщина», «Солідарність» та інші. З тим, що партії повинні відповідально поставитися до своїх обіцянок та сприяти процесу відкритості та публічності влади, погодилися всі представники ЗМІ, присутні на прес-конференції.

Володимир Ключак

І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі

В цю чудову весняну пору, коли по всій Україні проходять Шевченківські дні, в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування було проведено тематичну годину «…І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

До присутніх звернулася директор терцентру Олена Пилат, привітавши з Днем народження Кобзаря.

Неможливо уявити український народ без імені Тараса Шевченка. Нам здається, що ми вже все знаємо про творчість поета, про його трагічну долю. Та він мало знайомий нам просто як людина: про що мріяв, кого любив, за ким страждав…

На заході присутні мали змогу перегорнути деякі потаємні сторінки його життя. У глибинний світ життя і творчості Тараса глядачів провели «Музи». У ролі «Муз» виступили активні жінки – волонтери, відвідувачі терцентру. Це Антоніна Леонова, Зінаїда Волчкова, Лариса Павленко, Ірина Палинська, Світлана Вовків, Зінаїда Датольєва, Розалія Казакова. Ведучою заходу була інструктор з трудової адаптації Лідія Дідух.

Сьогодні, в такий складний для України час українські жінки як героїні Т.Г. Шевченка стали символом незламності українського духу та героїзму, символом того, як треба захищати і любити Україну. Такою жінкою стала Надія Савченко. Присутні у спільній молитві побажали Надії швидкого одужання і повернення на Україну.

Глядачі переглянули документальний фільм «Жіночі долі у творчості Шевченка», бажаючі читали поезію Кобзаря.

Закінчився захід спільним читанням Шевченкового «Заповіту».

Лідія Дідух, інструктор з трудової адаптації Трускавецького терцентруОбновлен 16 мар 2016. Создан 15 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником