Трускавецький вісник № 46 (1187) від 18 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 46 (1187) від 18 березня 2016 р.

18.03.2016У номері: Прес-конференція міського голови Борислава; Про відпиляну руку Папи; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Трускавці пройде чемпіонат із сили удару

У неділю, 20 березня, Федерація ударного спорту України проведе у Трускавці прес-конференцію, приурочену до першого в історії Трускавця чемпіонату міста із сили удару. Прес-конференція відбудеться у трускавецькому клубі "Cazanova" (вул. Роксолани,10).

На прес-конференції будуть присутні президент Федерації ударного спорту України Роман Гуц, очільники міста та спорту Трускавця.

Під час прес-конференції обговорять проведення чемпіонату Трускавця із сили удару, який заплановано на 26 березня цього року, а також презентують силомір – спеціалізований прилад для вимірювання сили удару. Лише Федерація ударного спорту України єдина на всій Україні має  силомір.  І тільки  цей силомір  точно обраховує силу удару, яка  фіксується в абсолютній величині (кгс – кілограми сили). Усі присутні на прес-конференції зможуть особисто випробувати силомір, нанісши по ньому удари.

Трускавецьке «срібло» в обласному рейтингу за економічними показниками

Львівська обласна державна адміністрація, департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості щомісяця проводить рейтингову оцінку міст та районів області. Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, у березні цього року Трускавець вийшов на 2 місце в рейтинговій таблиці економічних показників, на першому залишається Львів. В порівнянні з минулим роком рейтинг значно зріс: у 2015 Трускавець займав шосте-сьоме місце в ряді 9 міст Львівщини.

Станом на 1 березня 2016 р. Трускавець на першому місці за рівнем виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів; перший за обсягом надходжень податку на землю та обсягом прямих іноземних інвестицій, наростаючим підсумком з початку інвестування на одиницю населення, дол. США – 1 місце.

Показники, які враховуються рейтингом, стосуються найперше доходів міста. До уваги береться обсяг доходів місцевих бюджетів, рівень виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів), темп зростання (зниження) доходів місцевих бюджетів (без трансфертів), кількість найманих працівників на 1000 населення, загальна кількість прийнятих звернень громадян та інші.

Власна інформація

У трускавчан – третє місце в Чемпіонаті Львівщини з Боча

Трускавецька міська асоціація інвалідів взяла участь в чемпіонаті Львівської області з Боча серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Змагання проводились 18-19 березня 2016 року за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 59, тенісний зал ЛО ФСТ "Динамо".

Метою проведення змагань є розвиток та популяризація виду спорту Боча серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, підвищення спортивної майстерності учасників, визначення сильніших спортсменів для їх подальшої участі у змаганнях вищого рангу, поширення виду спорту в Львівському регіоні як найбільш доступного для людей з важкими порушеннями опорно-рухового апарату.

З шістнадцяти команд Львівської області трускавчани посіли ІІІ призове місце та нагороджені грамотою і Кубком згідно правил BISFed (Міжнародної спортивної федерації Боча).

Загальне керівництво, організація та проведення змагань, здійснювалася Львівським регіональним центром "Інваспорт". Безпосереднє проведення змагань покладалося на головну суддівську колегію (ГСК), головний суддя змагань – Николаєв Мирослав Степанович. Витрати на участь команди у чемпіонаті забезпечив відділ з питань сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради, який очолює Роман Коваль.

Трускавецька міська асоціація інвалідів також дякує депутату Трускавецької міської ради Михайлові Малащаку за надання матеріальної допомоги учасникам на участь в чемпіонаті Львівської області з Боча.

Надія Заблоцька, голова Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ

У Дрогобичі скасували доплату посадовцям за сумлінну безперервну працю

У четвер, 17 березня, у Дрогобичі на засіданні міськвиконкому прийняли рішення «Про затвердження плану заходів щодо дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2016 році». Про це повідомив власкор IA ZIK.

Буде припинено виплату грошової винагороди посадовим особам органів місцевого самоврядування за сумлінну безперервну працю в органах місцевого самоврядування, зразкове виконання трудових обов'язків, тимчасово припинено встановлення доплат за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників (крім лікарів, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою і професіоналів з вищою немедичною освітою та наукових працівників, що допущені до медичної діяльності, молодших медичних сестер, соціальних робітників, вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних навчальних закладів); обмежено максимальний розмір місячної заробітної плати керівних працівників органів місцевого самоврядування, установ та організацій, які не здійснили у 2015 році заходи щодо упорядкування та оптимізації структури, скорочення не менше ніж на 3 відсотки чисельності працівників, 15 розмірами мінімальної заробітної плати.

Керівників бюджетних установ - розпорядників коштів міського бюджету зобов’язано утримувати чисельність працівників та здійснювати фактичні видатки на заробітну плату лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ;проводити видатки, пов'язані із стимулюванням працівників, за умови забезпечення у повному обсязі за рахунок бюджетних коштів обов'язкових виплат із заробітної плати працівникам та видатків на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії всіх бюджетних установ, що належать до сфери управління відповідного розпорядника бюджетних коштів; зменшити споживання бюджетними установами та організаціями, що фінансуються з міського бюджету, енергоносіїв у натуральних показниках порівняно з 2015 роком; припинити придбання автотранспортних засобів, меблів, мобільний телефонів, ноутбуків, побутової техніки (крім необхідних для виробничих потреб); обмежити здійснення витрат на оплату послуг мобільного зв'язку.

Рішенням передбачено здійснювати заповнення вакантних посад за умови забезпечення у повному обсязі у межах затвердженого фонду оплати праці усіх обов’язкових виплат із заробітної плати працівникам;обмежити використання бюджетних коштів для проведення заходів з відзначення пам'ятних та історичних дат, інших подій, друкування продукції, не пов'язаної з виконанням завдань і функцій органів місцевого самоврядування, здійснення витрат на проведення виставок, ярмарків;припинити здійснення службовцями органів місцевого самоврядування службових відряджень за кордон, крім відряджень викликаних нагальною потребою.

Управління бюджетними коштами буде здійснюватисьв межах встановлених бюджетних повноважень із забезпеченням ефективного, результативного, цільового та економного використання кожної гривні, за належної організації та координації роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів, забезпечення зменшення обсягу фінансової підтримки небюджетних організацій за рахунок бюджетних коштів.

ЗІК

Володимир Шутко запевнив, що фахові майстри вже приступили до виконання робіт блюзнірськи понівеченого вандалами пам'ятника Івану Павлу ІІ

Як повідомив адміністрації сайту «Life Info» очільник ініціативної групи щодо відновлення понівеченого безбожними вандалами пам'ятника Івану Павлу ІІ, перший заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Шутко, в результаті перемовин з представниками польської громади, які опікуються костелом святого Варфоломея, вже виділено майстрів, які займатимуться реставрацією блюзнірськи понівеченої руки Папи Римського. Майстри зняли відповідні мірки і приступили до виконання робіт.

Відкриття відновленого пам'ятника Івану Павлу ІІ планують провести другого квітня поточного року, попередньо скликавши прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Адже саме другого квітня – день спомину Івана Павла Другого, котрий відійшов у Вічність 2005 року.

З приводу неприємної події, яка сталася у Дрогобичі, - пошкодження пам'ятника Івану Павлу ІІ, вчора головою райдержадміністрації Максимом Лісогором було проведено термінову робочу нараду з керівниками силових структур: начальником відділу СБУ Борисом Пантюховим, начальником Дрогобицької поліції Мироном Карапатою та першим заступником Дрогобицької місцевої прокуратури Сергієм Сисиним. Силовики повідомили, що відкрите кримінальне провадження за статтею “хуліганство”. Основна версія правоохоронців: акт вандалізму - справа рук мисливців за металом. Сподіваючись поживитися, вони відрізали пилкою руку з хрестом. Але коли побачили, що пам'ятник зроблений не з металу, залишили деталі пам'ятника на постаменті. Голова райдержадміністрації доручив правоохоронцям вважати цю справу однією з першочергових у їхній роботі і зробити все для того, щоб винні були покарані. До речі, в регіоні почастішали випадки крадіжки металу зі святинь, кладовищ тощо. Перед правоохоронцями поставлене також завдання надалі відслідковувати такі факти, щоб не створювати напруги в регіоні. Очільник району також звернувся до влади міста Дрогобича з пропозицією забезпечити освітлення території та відеоспостереження.

Вікторія Лишик, ЛайфІнфо

У Дрогобичі правоохоронці викрили двох малолітніх крадіїв

Працівники Дрогобицького відділу поліції встановили особи зловмисників, які 8 лютого вкрали гаманець у 40-річної місцевої мешканки.

Як повідомила заявниця, звернувшись до правоохоронців, подія сталася удень в магазині по вулиці Карпатській. Жінка мала необережність поставити гаманець на прилавок, чим і скористалися крадії. У ньому знаходилася банківська картка та близько 400 гривень.

Працівники поліції встановили, що до крадіжки причетні двоє школярів – 13-річний мешканець одного із сіл району та його 14-річний товариш, мешканець Дрогобича. За даним фактом ведеться розслідування. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області

Ігор Яворський: «Покращився мікроклімат, появилося бачення…»

Сто днів – не так багато часу, це три місяці і ще трішки. Сто днів діяльності – неофіційна норма, яка жодним способом не прописана в українському законодавстві. Але в західній традиції вона усталилася і Україна, яка прагне до Європи, перейняла традицію звітувати за 100 днів. Тож звіт за сто днів роботи – не щось обов’язкове, а очікуване.

Формат звіту кожен визначає для себе. Мер Дрогобича Тарас Кучма прозвітував перед громадою в Народному Домі. Мер Стебника Петро Старосольський дав обширне інтерв’ю. Мер Трускавця Андрій Кульчинський окрім інтерв’ю з нагоди сто днів на посаді мера скликає прес-конференцію. На прес-конференції, а перед тим на сесії міської ради прозвітував про свою роботу за сто днів діяльності і міський голова Борислава Ігор Яворський. Прес-конференція очільника міста нафтовиків для журналістів Борислава та регіону пройшла 17 березня. Участь у прес-конференції взяли редактори газет «Нафтовик Борислава», «Високий Замок плюс Дрогобиччина», «Франкова криниця Підгір`я», журналісти радіоредакції «Слово» (Борислав), Бориславського кабельного телебачення БТБ, Інтернет-видань ЗІК та «Трускавецький вісник».

- Одне з основних досягнень – це налагодження комунікації, - розпочав спілкування з представниками ЗМІ Ігор Романович. – Нам вдалося і вдається знаходити спільну мову з керівниками області, району, керманичами сусідніх населених пунктів, керівниками бориславських підприємств, підприємцями і з нашою бориславською громадою. Особливо хочу відзначити позитивну динаміку налагодження стосунків із Львівською обласною державною адміністрацією.

Головний акцент на прес-конференції було зроблено на найболючішому питанні для Борислава – водопостачанні.

- Це питання – найбільш проблемне, - визнає Ігор Яворський. - Але проводиться системна робота, спрямована на забезпечення якості водопостачання та стабілізації роботи комунального підприємства. Щоденно ведеться клопітка цілеспрямована робота. Інколи навіть диву даєшся, що з настільки обмеженими фізичними ресурсами наше комунальне підприємство (водоканал – В.К.) ще здійснює роботи. Основні проблеми – це втрати води (біля 90%), тому для нас надзвичайно важливою є тема заміни водогонів.

Підготовлено та подано на фінансування з фонду регіонального розвитку області проекти щодо заміни водогонів на вулицях Бандери та Джерельній, але паралельно роботи проводяться вже. Так, як би дивно це не звучало, та за цей короткий відрізок часу замінено вже 2 км труб, періодично проводяться роботи на локальних водозаборах (Штателянди, Вальки та ін.), під особливими контролем – ситуація на насосній станції «Рибник». Також проведено ремонт хлоратора на очисній станції «Бухів», розпочато ремонт покрівлі над гаражами, відремонтовано обладнання на бойлерній станції №1, розповідає міський голова.

- На підприємстві розпочалися знакові речі – нарешті деякі працівники підприємства зрозуміли, що тільки кивати у сторону влади і вимагати чогось – це не вихід, - задоволений змінами Ігор Яворський. – Почала значно краще працювати абонентська служба водоканалу, складаються протоколи, здійснюються штрафні санкції (на 42 тис. грн.).

Те, що досягненням нової бориславської влади є налагодження комунікації, підтверджує і факт, що вдалося досягнути довіри у стосунках з ПАТ «Львівобленерго». Хоча попередження про відключення електроенергії за борги бориславського водоканалу за цих сто днів і були, та жодного разу живлення не припиняли. Все тому, вважає Ігор Яворський, що Борислав дотримується зобов’язань, а людей слова поважають всюди.

Додає оптимізму в ситуації з водоканалом і погашення різниці в тарифах. Ці гроші (5 млн. 656 тис. 992 гривні) пішли на погашення інших боргів водоканалу (майже мільйон – борг за податки, трохи більше 2 мільйонів – за електроенергію, решта 2 з половиною мільйони – виплата боргу КП «Дрогобичводоканал» за очистку стічних вод).

Завершуючи тему водопостачання, Ігор Яворський зазначив, що на виборах він не обіцяв цілодобового водопостачання, а говорив лише про стабілізацію роботи підприємства. Якщо порівняти ситуацію в жовтні і зараз, то ситуація значно покращилася, каже мер Борислава.

- Покращився мікроклімат, появилося бачення…, - завершив розповідь по темі вирішення проблем водопостачання міський голова.

Інші теми, які були обговорені на прес-конференції – це дороги, мости, житлово-комунальне господарство, освіта і робота над наповненням бюджету.

Ігор Яворський наголосив на тому, що ремонт вулиці С. Бандери ще не завершено, буде покладено ще один шар асфальту, чим заспокоїв тих, хто каже, що ремонт цієї вулиці можна були виконати краще.

Розроблено проектно-кошторисну документацію на ремонт стратегічної вулиці Дрогобицької – тут мер сподівається на підтримку міського голови Дрогобича та голови Дрогобицької РДА. Ця дорога – в жахливому стані, водії часто воліють з Дрогобича у Борислав їхати через Трускавець, щоб лише не товктися по ямах та не нищити свої техзасоби.

Відремонтовано три ліфти – ті, які не експлуатувалися біля 10 років. Це ліфти в буд. 39 на вул. Коваліва (ІІ під`їзд), в буд. 56 на вул. Коваліва (І під`їзд) та в буд. 148 на вул. В. Великого (І під`їзд). Зараз тривають ремонтні роботи по ліфту в буд. 171-А на вул. В. Великого. Натомість про ремонт мостів Ігор Яворський багато не говорив (каже, щоб не зурочити).

Щодо освіти, то подано 6 проектів на конкурс мікропроектів по заміні вікон у школах та садочках, капремонту ігрових майданчиків. Закладено співфінансування місцевого бюджету, тож у будь-якому випадку в школах №№ 4,8,9 та ДНЗ №№ 14 та 20, а також у гімназії будуть позитивні матеріальні зрушення.

Збільшилася кількість дітей, охоплених гарячим харчуванням. Історією став минулий рік, коли батьки вели в садочок дітей і відразу в пакетах несли продукти, щоб діти мали чим пообідати.

Якщо торік бориславські педагоги не отримували індексацію, то цьогоріч можуть розрахувати на грошову компенсацію. Торік ніхто з демобілізованих воїнів АТО у Бориславі не отримував одноразової грошової допомоги – цього року це вже можна буде зробити (підписано розпорядження на перших 30 осіб, адже прийнята програма і є механізм як це зробити). У бюджеті закладено кошти на закупівлю двох квартир дітям-сиротам. Вже визначені земельні ділянки, які будуть виділятися бійцям АТО. Розпочато впровадження Е-урядування, Борислав приєднався до проекту «Відкритий бюджет» (Open Budget in UA), спільно з поляками готується ряд проектів по транскордонному співробітництву.

В міській раді тепер не гратимуть в ігри і не сидітимуть у соцмережах – на комп’ютерах працівників встановлено програму «Система обліку робочого часу», яка моніторить коли комп’ютер включено, коли виключено, які роботи на ньому здійснюються, на які сайти користувач заходить. Гадаємо, таку програму варто запровадити всюди, щоб чиновникам життя медом не здавалося. Шкода, звісно, що таких програм ніхто не встановлював у 2006-2015 рр. Втім, чиновники часто беруть приклад з керівника – був такий мер в нашому регіоні, який цілими днями на комп’ютері в «Танки» грав, але від того розуму йому не додалося…

Після розлогого викладу-звіту про сто днів діяльності журналісти мали можливість поставити запитання Бориславському міському голові. Запитання стосувалися проблем медицини, свідомості бориславців щодо охайного вигляду огорож, фасадів будинків та русел річок, альтернативного водопостачання Борислава з р. Стрий через Трускавець, майбутнього нафтопромислів, адмінреформи, харчування учнів І – ІV класів, відновлення виробництва у Бориславі та ін. Окрім Ігоря Яворського на запитання відповідали його заступники Едуард Бринь, Богдан Монастирський, Роксоляна Гарасимів та секретар Бориславської міської ради Юрій Химин.

- У своїй роботі я дотримуюся принципу «Починати потрібно з себе, а тоді вже можна вимагати від інших», - каже Ігор Яворський. Мер Борислава для себе 2016 рік визначив «роком виконання дохідної частини бюджету» і вже має чим похвалитися. З озвучених цифр стало зрозуміло, що бюджет міста навіть перевиконується (за 2 місяці виконання бюджету Борислава склало 114,3%). Із аутсайдера в рейтингах відділу економіки Львівської ОДА Борислав вийшов у лідери (третє місце), його випереджають хіба Львів та Трускавець. Тільки цієї одної інформації вистачає, щоб визнати роботу мера Борислава Ігоря Яворського за цих сто днів не те що задовільною, а доброю.

Володимир Ключак

Андрій Кульчинський: «Мені не соромно ні за один день моєї роботи на посаді міського голови»

Прес-конференція міського голови Трускавця Андрія Кульчинського про сто днів діяльності відбулася 18 березня. На неї прибули редактори газет «Високий Замок плюс Дрогобиччина», «Трускавець Сьогодні», «Вільне слово», «Франкова криниця Підгір`я», «Трускавецькурорт», «Джерела Трускавця», «Твоя трускавецька ґазета», «Трибуна виборця», журналісти «Твого радіо» та Трускавецького проводового радіо, представники Інтернет-ресурсів – Західна Інформаційна Корпорація (ЗІК), Трускавецьке Інтернет-телебачення, Трускавець-Онлайн, дрогобицька Інтернет-газета «Майдан», «Трускавецький вісник», вільні журналісти та інші. Модератором зустрічі був депутат Трускавецької міської ради, активний громадський діяч, журналіст «Трускавецької ґазети» та «Трускавецького вісника» Святослав Грабовський.

Приймав представників преси мер міста-курорту у своєму робочу кабінеті. Це символічно, адже його попередник панічно боявся, або до нього в кабінет не потрапили журналісти. Але невдоволені зустріччю все ж були – з числа дуполизів того ж попередника.

Орієнтиром для Андрія Кульчинського є його передвиборча програма – про це він сказав на самому початку зустрічі. Щоб не тільки окремі заклади виглядали достойно, а все місто було шикарним, ведуться перемовини про реалізацію ряду інвестиційних проектів, серед яких – побудова аква-парку, парку культури та відпочинку, льодової арени. Більшість з цих об’єктів заплановано розмістити в районі вулиці Бориславської і спільно з дельфінарієм «Оскар» вони утворять пояс активного відпочинку для трускавчан та гостей, каже Андрій Богданович. Але й інші території не залишаться обділеними – в планах будівництво сучасного стадіону, спортивного майданчика із штучним покриттям (біля СШ №3), дитячого розважального центру.

Плани планами, але є вже й конкретні результати. І це не тільки працевлаштування учасників АТО, які охороняють парк замість однієї комерційної фірми, але і реальні кроки по вирішенню проблеми бродячих тварин (5 років над цією проблемою ніхто не працював), і активізація зусиль по залученні позабюджетних коштів. Так, лише цього року на область подано мікропроектів більше, ніж за всі 5 років каденції попереднього мера.

А ще зросли надходження до міського бюджету, Трускавець зайняв друге місце в рейтингу міст області, поступившись тільки Львову (раніше з шостої-сьомої позиції не вилізали). Хоча й поступово, та все ж почав зростати рівень заробітної плати. Збільшилися площі орендованих земельних ділянок.

В плані прозорості влади Трускавець став першим місто в Україні, де запроваджено поіменне голосування ще до прийняття відповідного закону, каже міський голова. Скоро запуститься новий сайт міської ради, де діятиме механізм електронних петицій, і де документи можна буде знайти просто, легко та зручно. Сайт готовий вже на 90%. Ще один доказ відкритості – оприлюднений реєстр земельних ділянок.

 Млявість та невизначеність попередників щодо адмінреформи мало не погубила наш курорт. На щастя, нова влада вчасно відреагувала на виклики часу і зараз мова стоїть не тільки приєднання до Трускавця населених пунктів Модричі та Станеля, але й Доброгостова, Уличного, а також сіл Сколівського району Орів та Зимівки. Це об`єднання буде взаємовигідним, а Трускавець отримає додаткові ресурси для свого розвитку.

У Андрія Кульчинського як доброго лікаря і ще кращого менеджера є чітке бачення як розвитку міської лікарні, так і розвитку курорту взагалі. В лікарні проводяться малоінвазивні операції з урології, хірургії, офтальмології, ортопедії, запроваджується державно-приватне партнерство. Щодо курорту, то розробляється унікальна схема, яка дозволить замкнути повний цикл: ефективна діагностика – малоінвазивне лікування – рання реабілітація.

Звичайно, якби розписувати що зроблено по кожній галузі, то вийшов би великий звіт. Цей звіт опублікують офіційні джерела, ми ж натомість зазначимо, що друга частина зустрічі Андрія Кульчинського із журналістами пройшла у форматі «запитання – відповіді». Запитання були найрізноманітніші – чи залишати вулицю Шевченка пішохідною (це суперечить Генплану), коли відремонтують вулицю Крушельницьку, яка доля будівель колишньої санстанції та колишньої дитячої лікарні, коли припиниться будівництво висотних будинків у зонах забудови котеджного типу, і навіть таке смішне запитання чому ж колишній заступник мера Паньків та колишній виконавчий директор водоканалу Іванишин не ввійшли у склад робочої групи. Міський голова дав вичерпні відповіді на кожне запитання – відео можна буде переглянути на альтернативних Інтернет-ресурсах.

Андрій Кульчинський не сказав про покращення мікроклімату в міській раді, та замість нього про це розповів один із журналістів. Сімдесят працівників міської ради позбулися своєї роботи за часів «урядування» Р. Козира (2010-2015), в мерії панували сексотство, образи, страх, людей принижували. Зараз цього немає – каже журналіст. Слава Богу, що закінчилася ця чорна епоха, а хто принижував людей, хто заохочував до сексотства та служіння московському окупанту – нехай буде проклятий навіки.

Після прес-конференції залишилися двоякі враження. З однієї сторони, вразила інтелігентність та ерудованість міського голови, його такт, його вміння спілкуватися з людьми, його уболівання за долю рідного міста. А з другої не може не обурювати факт, що на прес-конференцію пропускають неврівноважених людей (не-журналістів), які справляють враження психічно хворих. Такої гидоти немає у сусідніх містах, ні в Дрогобичі, ні в Бориславі неадеквати на прес-конференціях не присутні. На щастя, модератор зустрічі Святослав Грабовський зумів «вирулити» і ситуація не вийшла з-під контролю. А то прийшлося б невропатологу пану Андрію викликати з лікарні свого колегу-психіатра пана Віктора, щоб втихомирив «буйних» з діагнозом «недокоханість» (так журналісти влучно та солідарно пояснили причину дій окремих провокаторок на прес-конференції).

А якщо серйозно, то вимагати у влади Трускавця за сто днів більше, ніж зробили ставленики Кремля за 5 років – як мінімум дивно. Влада працює і, звісно ж, робить помилки. «Не помиляється тільки той, хто нічого не робить», - реагує на безпідставні наклепи Андрій Кульчинський. І впевнено додає: «Мені не соромно ні за один день моєї роботи на посаді міського голови…».

Володимир Ключак

Заболіло! МОЄМУ ПАПІ відпиляли руку, з хрестом, яким Він благословляв Україну!

Побачила, - і дико заболіло: МОЄМУ ПАПІ відпиляли руку, з хрестом, яким Він благословляв Україну і кожного, хто проходив біля костелу святого Бартоломея у Дрогобичі.

Цю неординарно-неадекватну подію нині обговорює, як мінімум, уся Європа: є "негодуючі", "радіючі", "співчуваючі","закликаючі"... обставляти пам'ятник національною символікою, а понівечену руку обв'язати вишиваним рушником... зібратись разом... стати на коліна і..."висловити свої вибачення шляхетному польському народу". А чому саме польському народу? Не українцям, не італійцям, не світовій спільноті?... Адже ПАПА - ВЕЛИЧИНА СВІТОВОГО МАСШТАБУ, ВІН - КОЛОСС, ВІН - УОСОБЛЕННЯ КАТОЛИКІВ УСІХ КОНТИНЕНТІВ!

Іван Павло ІІ - Папа не лише поляків, хоч за національністю - поляк. У Понтифіка є і українське коріння! Некоректно розповсюджувати "монополію" на Папу Римського з огляду на Його приналежність до нації. Іван Павло ІІ - це Папа всього світу, України, кожного міста і села, і мій, і кожного з нас.

І не перед поляками потрібно вибачатись, а перед Господом Богом, що ми не попередили наругу над Його посланцем на Землі. Вина українців у тому, що в нашому місті скоєно АКТ ПОЛІТИЧНОГО ВАНДАЛІЗМУ не більша, ніж поляків! Не більша, бо усі, хто нині населяє Дрогобич, МАЮТЬ РІВНІ ПРАВА, рівно ж як І ОБОВ'ЯЗКИ! Тож прошу краян (і українців, і поляків) прийти до тями, і з точки зору "притомного українства" не звинувачувати, не пускати, пардон, соплі і сльози, а РАЗОМ, ЗІ ВСІМА ГРОМАДАМИ МІСТА, З ЦЕРКВОЮ, З ВЛАДОЮ, СБУ, МІЛІЦІЄЮ ДОКЛАСТИ УСІХ ЗУСИЛЬ, АБИ ЗНАЙТИ І ПОКАРАТИ ЗГІДНО із ЗАКОНОМ ТИХ, КОМУ ВИГІДНИЙ КОНФЛІКТ (конфронтація) всередині держави, міста чи громади... Не посипати попелом чоло, а носом землю рити, аби знайти злочинця,що вчинив наругу.

Щодо "клякати на коліна" - треба, але перед Всевишнім і благати, аби відкрив нам очі... Щоб жодна вража особина не змогла спаплюжити національну гідність українця.

І останнє. Одними з перших передали "гарячі новини" російські ЗМІ (в Дрогобичі ще залишилися сексоти?) наче в очікуванні міжнародного скандалу. Поляки ж толерантно констатували факт... Тепер думайте, голосільники, КОМУ ЦЕ ВИГІДНО І ХТО ЗА ЦИМ СТОЇТЬ? Будьмо свідомі того, що там, за мацковскім "бугром", з нетерпінням чекають на нашу реакцію, НА ОЧІКУВАНИЙ НИМИ КОНФЛІКТ МІЖ УКРАЇНОЮ І ПОЛЬЩЕЮ.

Не дочекаються. Маєм гідно вийти з цієї неадекватної ситуації і зробити все можливо - неможливе, щоби НАШ ПАПА знову благословляв Україну - на перемогу і процвітання.

P.S. Тішить, що за відновлення пам'ятника керівництво РДА і міста взялося разом. В єдності - сила!

Марія Головкевич, Drohobyczer ZeitungСоздан 18 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником