Трускавецький вісник № 47 (1188) від 21 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 47 (1188) від 21 березня 2016 р.

21.03.2016У номері: Анонс Міжнародного фестивалю «Імперія мистецтв»; Ніч у бориславському музеї; Новини з терцентру; Звітував «Народний контроль».

Короткі новини

У Дрогобичі – новий керівник податкової

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, у п’ятницю, 18 березня, в залі засідань Дрогобицької ОДПІ відбулося представлення нового керівника Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції Юрія Гриніва. У засіданні взяли участь голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор та голова районної ради Михайло Сікора. Відрекомендував п. Гриніва учасникам зібрання начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

Крок до здоров’я

В перший місяць весни традиційно кожного року Трускавецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить місячник формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя та профілактики негативних явищ «Крок до здоров’я».

17 березня 2016 року працівниками центру проведено вікторину «10 причин, чому я хочу бути здоровим!» серед учнів 6 класів НВК «СЗШ №2-гімназії». Про це інформує директор ТМЦСССДМ Надія Онаць. Під час заходу учні переглядали відеоролики та активно відповідали на питання щодо турботи про своє здоров’я, корисних звичок та занять фізичною культурою. А в кінці зробили висновок: бути здоровим – це бути успішним!

Нові форми соціальної роботи в Трускавецькому терцентрі

Новою формою роботи в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в відділенні соціально-побутової адаптації є трудова адаптація. Про це інформує адміністрація терцентру.

Відділення соціально-побутової адаптації займається адаптацією осіб похилого віку, інвалідів з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримки соціальної незалежності, навчання трудовим навичкам, адаптація до посильної трудової діяльності. Щоб пенсіонери не відчували себе самотніми, в тер центрі об’єднують їх у клуби за інтересами для ветеранів «Спілкування», для інвалідів «Промінь», «Самодопомога». А хоббітерапія допомагає зайнятися улюбленою справою на заняттях з трудової адаптації «Рукодільниця», «Берегиня». Найпопулярнішим є «Комп’ютер і його пізнання», де інструктор з трудової адаптації навчає пенсіонерів навичкам роботи з комп’ютером.

В терцентрі створено навчально-комп’ютерний клас. Спонсором став «ПриватБанк», подарувавши терцентру комп’ютер.  На сьогоднішній день 55 чоловік, серед них 11 інвалідів, навчалися працювати з комп’ютером щоб пізнавати щось нове у соціальній мережі Інтернету. Після закінчення навчання кожний сивочолий випускник отримує «Сертифікат» про засвоєння курсу початкового навчання персонального комп’ютера.

Власна інформація

У Трускавці пройде ІІ Міжнародний фестиваль «Імперія мистецтв»

28-31 травня 2016 р. у Трускавці відбудеться ІІ Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «EMPIRE OF ARTS» («Імперія мистецтв»). Про це інформує Президент фестивалю Борислава Білоцерківська.

У фестивалі візьмуть участь юні таланти з усієї України та з-за кордону. Прогнозована кількість учасників – 1000 осіб віком від 3-х до 35 років, які готуються продемонструвати свою майстерність у таких жанрах: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, мажоретки, барабанщиці, циркове мистецтво, моделінг, дизайн одягу.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінюватиме високопрофесійне міжнародне журі з України, Угорщини та Конго, що складається з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, Народних та Заслужених артистів України, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, PR-спеціалістів, аранжувальників, музичних критиків, хореографів та викладачів.

На даний час до складу журі запрошені:

- Zinaida VARI (Угорщина) – доктор мистецтвознавства, кандидат наук, арт-директор міжнародних фестивалів в Угорщині, Болгарії, Туреччині та Хорватії,

- Тимофій НАГОРНИЙ – відомий продюсер, бізнесмен, меценат, громадський діяч, президент «Фонду волонтерів України»,

- Тарас ШІТ – голова правління ЛОВ Творчої спілки АДЕМУ. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи майстерності ім. Станіслава Сташіца (м. Кельце). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри акторської майстерності та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина»,

- Руслан МАХОВ – топ-педагог «D.Side dance studio». Хореограф телепроектів «Майданс», «Голос країни», «Голос діти» і «Пристрасті на паркеті». Постановник національної музичної премії «YUNA» та музичної премії «M1 Music Awards». Балетмейстер вистав «Бес снов» (м. Санкт-Петербург), «Кабаре Палац» (м. Вороніж), «Christmas story» (м. Вороніж), «Грінч – викрадач Різдва» (м. Сочі). Хореограф-постановник сольних концертів, турів та шоу таких артистів як: Monatik, Руслана, Олександр Рибак, Анна Сєдакова, Alyosha, групи «Nikita», Анна Завальська, Яна Соломко та ін. Балетмейстер численних мюзиклів та спектаклів на території України та Росії,

- Олег ЛИСІЙ – викладач акторської майстерності Продюсерського центра Ігоря Крутого «АРС». Диригент і актор мюзиклів міжнародної театральної компанії «Stage Entertainment». Артист Бродвейських мюзиклів «Chicago», «Красуня і Чудовисько». Співак, викладач вокалу. Соліст Національного оркестру народних інструментів України,

- Blaise MALABA (Конго) – півфіналіст телепроекту «Голос країни-3», оперний співак, учасник Міжнародного конкурсу оперного співу BBC CARDIFF SINGER OF THE 2015 в Лондоні, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів «Impreza», телеведучий.

Організатором цієї події є Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м. Трускавець Андрія Кульчинського.

 Метою конкурсу-фестивалю «Empire of arts» є пошук і розкриття творчих здібностей у молодих авторів, виконавців, хореографів, дизайнерів, моделей, артистів оригінального жанру та митців, залучення їх до мистецтва, включення їх у творчий процес духовного та естетичного потенціалу особистості; надання стартового майданчика для розвитку творчого потенціалу у їхній подальшій кар’єрі; встановлення, розширення і зміцнення дружніх і творчих зв’язків між колективами та окремими виконавцями, розвиток міжнародних та міжнаціональних зв’язків.

Основними заходами конкурсу-фестивалю є:

 1. Церемонія офіційного відкриття І Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts»;

2. Проведення конкурсу-фестивалю у декількох номінаціях: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, мажоретки, барабанщиці, циркове мистецтво, моделінг, дизайн одягу;

3. Проведення масштабного флешмобу;

4. Програма відпочинку (вечір знайомств, конфеті-вечірка, дискотеки, творчі зустрічі, екскурсії Трускавцем, Львовом, відвідування зоопарку «Лімпопо» та ін.);

5. Майстер-клас за участю членів журі;

6. Прес-конференція за участю засновників, організаторів, членів журі, переможців та зіркових гостей конкурсу-фестивалю;

7. Концертна програма за участі зіркового журі та учасників фестивалю;

8. Церемонія нагородження учасників, дипломантів та переможців;

9. Святковий гала-концерт!

Для усіх учасників та переможців конкурсу-фестивалю «Empire of arts» передбачено нагороди та подарунки!

Переглянути фото- та відео звіт фестивалю «Empire of arts-2015» можна на сторінці фестивалю: https://vk.com/empireofarts

Незабаром почне діяти сайт фестивалю: www.empireofarts.com.ua

Розпочнеться конкурс-фестиваль 28 травня о 16.30 урочистим відкриттям на центральній сцені Трускавця. Також, Організатори цього року планують провести під час відкриття цікавий флеш-моб. Конкурсні виступи відбуватимуться 29 та 30 травня з 10.00 до 19.00 у концертних залах Трускавця. 31 травня о 19.00 в приміщенні ПК ім. Т.Г.Шевченка відбудеться заключний гала-концерт. В програмі:

- церемонія закриття фестивалю та нагородження учасників, дипломантів та переможців.

- гала-концерт за участі переможців фестивалю, членів журі та зіркових гостей.

- пірошоу, сюрпризи від партнерів.

Ведучими конкурсних днів та заключного Гала-концерту стануть Тарас Богун та Софія Горбяк.

Заявки на участь у конкурсі-фестивалі приймаються до 01 травня 2016 року.

Детальна інформація розміщена на сторінках соціальних мереж: https://vk.com/empireofarts та https://www.facebook.com/events/528278217374995/ Довідки за тел.: +38 093 252 06 59.

Запрошуємо усіх долучитися до такої грандіозної мистецької події!

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Генеральний партнер – ТЦ «Роксолана». Партнери:

Трускавецька міська рада, МГО «CinemaHall», ЗАТ «Трускавецькурорт», санаторій «Royal Hotel and SPA Resort Женева», Туроператор «Світ мандрів», Розважальний комплекс «Cazanova», Компанія «Ін Тайм», Готель «Золота Корона», Готель-ресторан «Візит», Санаторно-курортний комплекс «Дніпро-Бескид», Зоопарк «Лімпопо», ТРК Львів, Головний шоу-бізнес портал SHOWBIZA.COM, Сайт міста Львова 032.ua, ФМ Галичина, Медіа-група «ProMedia», «ХІТ-ФМ» 106,4 ФМ ,«Наше радіо» 103,5 ФМ, «Радіо П’ятниця» 100,6 ФМ, Інтернет-журнал «TVBOOM», «Львівська газета», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Інтернет-газета «Майдан», Спільнота «Lviv Lviving», Паблік «Типовий Трускавець» https://vk.com/typical_t_t, Портал inkorr.com, Портал «Музичний Львів», Міжнародний культурний портал «Експеримент», Система on-line бронювання «УкрЗахід», Сайт громадської журналістики «Колона», «Malina Photo&Video production», DK-GRUP (c) D.Kushnir, продакшн-компанія «Motion HD», Компанія «Studio Element», Студія звукозапису «ALADDIN Records», Компанія «A-Trophy», Фотограф Роман Колечків, Фотограф Марія Ковалишин, Фотограф Валентина Некрасова, Andrew Yatsiw photography, Фотограф Julia Martin, Фотограф Ulyana Kiral, Фотограф Роксоляна Труш, Фотограф Марта Брицька, Design Studio «TUZ». Ведучі – Тарас Богун та Софія Горбяк.

За матеріалами прес-релізу

Від комедії до культури

Щорічно 27 березня світ відзначає Міжнародний день театру. Захід, приурочений до цього дня, пройшов і в Бориславі. Так, в неділю, 20 березня, у Бориславському історико-краєзнавчому музеї успішно пройшла чергова «Ніч у музеї». Вже не вперше бориславський музей збирає талановиту молодь і людей старшого покоління, яких об’єднує любов до творчості, мистецтва, театру.

Слід зауважити, що «Ніч у музеї» зібрала чималу глядацьку аудиторію. Приміщення було явно затісним, щоб вмістити всіх бажаючих подивитися вистави, взяти участь у квестах, самим спробувати себе в ролі актора.

На жаль, автор цих рядків зміг побувати на заході тільки дві години, але й цього часу вистачило, щоб відчути дух проекту, насолодитися чудовою грою акторів, перейнятися радісною та дружелюбною атмосферою гри та щастя. Слово «щастя» тут вжито не випадково, адже організатори акції провели «Ніч у музеї» у Всесвітній день щастя. В одній з інтерактивних ігор присутні мали зобразити щастя, посилаючи месидж із цим почуттям у далекий і водночас близький космос.

Але давайте про все по порядку. Розпочалося з оплесків та короткого вступного слова ведучих, які стисло розповіли, що таке театр, чому оплески дають заряд позитивної енергії і які ж таланти є в Бориславі. Народний театр імені Петра Телюка, який діє при бориславському Палаці культури і який вітав всіх при вході в музей, зібрав чимало оплесків ще до виступу. Згодом, представляючи інтерпретацію казки про Червону Шапочку, цих оплесків було значно більше…

Першою виставою, яку переглянули бориславці, стала чорна комедія «Той, хто відчиняє двері». Дія відбувається у морзі, сюжет – одна з «небіжчиць» виявилася живою, бо її «смерть» констатував вічно п’яний медик. Санітарка, яка чергувала вночі у трупарні, робить гімнастику для своїх грудей і чує скрип. Невже це мої груди так скриплять? – думає вона і раптом бачить «трупа», який з розпатланим волоссям наближається до неї…

Чудова гра акторок Лесі Кузняк та Марії Гадуб`як подарувала глядачам не лише годину сміху, але й матеріал для роздумів – про життя, смерть, цінності. Так, згадка про вчинені аборти була настільки промовистою, що в залі панувала мертва тиша. А ніби невпопад кинута фраза Віки чи Віри викликала гомеричний сміх. Дві жінки в морзі, які не знають чи живі вони чи мертві і не можуть вийти назовні, телефон не працює, а двері (до речі, броньовані) автоматично захлопнулися...

Театральні постановки чергувалися з ліричними піснями, танцями (чудовий «Танець з гарему» у виконанні Анастасії Метельської), піснями під гітару від Віки Чорної. В музеї була можливість не лише подивитися виставу, а й спробувати зіграти самому. Десятеро глядачів різного віку зголосилися стати учасниками короткої п`єски про Начальника та Секретарку, де ролі грають Вікно, Двері, Ключ, Стіл, Булка, Чай, Сонячний Промінь… Але якщо з цим завданням глядачі впоралися блискуче, то вже зобразити емоції у моновиставі за твором Ліни Костенко «Записки українського самашедшего» було не так легко. Хоча бажаючих не бракувало, адже за перемогу – приз…

Всього троє дійових осіб у казці про Червону Шапочку від Народного театру імені Петра Телюка: Харитя (вона ж Шапочка), Бабуся і Вовк Сіромашко. Але якщо цих троє – справжні актори, якщо Шапочка вподобала собі Сіромашка і намовляє Бабусю, аби Вовк жив у неї, а Бабуся ні про що не думає тільки як би то поїхати в «Казанову» або «Абордаж» розважитись, то казка для дітей перетворюється у потіху для дорослих, які й самі не проти потанцювати із запальною Бабусею…

 «Ніч у музеї» була в самому розпалі, коли обставини змусили мене покинути історико-краєзнавчий музей. Попереду учасників проекту очікували не тільки комедії, а й зустріч з трагедією – розповідь про катівню НКВД. Екскурсія музеєм мала завершити цю чарівну ніч, де зустрілися мистецтво музейне та театральне. Борислав насолоджувався не танцями в «Казанові» чи «Абордажі», а живим спілкуванням зі своїми талантами, веселощами не від гастролерів, а від своїх, викоханих у рідному місті талантів.

Ніч у бориславському музеї може слугувати прикладом того, як можна і як треба прилучати до культури молодь. Не нудними лекціями, не проповідями та «шароварщиною», не пафосними промовами і не офіційними, для галочки, «мєропріятіямі». Там, де є радість і сміх, можна знайти місце для задуми над важливими темами, атмосферою свята можна долучити підростаюче покоління до театрального мистецтва, до розуміння ролі музейної справи. Робота з молоддю – справа тонка та делікатна, та у Бориславі вона проводиться і то досить успішно.

Тож щира подяка всім, хто розуміє і робить це, не думаючи про славу та гроші. Організатори проекту «Ніч у музеї», а це Бориславська міська рада (відділ гуманітарної політики), історико-краєзнавчий музей, ГО «Цвіт нації», заслуговують на велике «спасибі»!

Володимир Ключак, м. Трускавець

 «Народний контроль» прозвітував першим

У п’ятницю, 18 березня, у Дрогобичі відбувся звіт депутатів Дрогобицької міської ради та Львівської обласної ради від «Народного контролю». Звіт проходив у приміщенні концертного залу ансамблю «Верховина» і тривав понад дві з половиною години. За цей час про свою роботу розповіли депутати ЛОР від Дрогобича Василь Масний і Андрій Ковч, а також голова фракції «Народного контролю» в Дрогобицькій міській раді Юрій Кушлик. Інші депутати Дрогобицької міської ради не виступали кожен окремо, зате з готовністю відповідали на запитання дрогобичан.

А запитань було багато – як цілком зрозумілих, так і таких, в яких змісту годі було дошукатися. Незважаючи на некомфортну температуру в залі, присутні «бомбардували» депутатів запитаннями, затягуючи час звіту. Обранці ж терпляче відповідали, усвідомлюючи свою відповідальність перед тими, хто їх обрав депутатами.

Як зазначив депутат міської ради Юрій Кушлик, в минулому активний громадський діяч, всі депутати від «Народного контролю» обрані вперше, тому, можливо, досвіду і бракує. Але краще помилятися, ніж робити щось із злим умислом, заспокоював себе та присутніх Юрій Кушлик. А набувають «нарконтролери» досвіду не тільки на сесіях, а й на різноманітних навчаннях, семінарах, тренінгах, щоб краще усвідомити та виконувати свою місію.

Депутати розповіли присутнім про прийняті рішення, про ремонт вулиць, про проблеми профтехосвіти, шляхи наповнення бюджету, обміркували шляхи вирішення певних екологічних питань, зокрема впорядкування русла річки Серет у Дрогобичі. Людей цікавило майбутнє вулиці Шолом-Алейхема, конфлікт на автостанції, доля приміщення на Шевченка, 2 і тема «з бородою» – надання земельних ділянок під садівництво. Обурює дрогобичан те, що ділянки під садівництво роздаються навіть на вулиці Володимира Великого і кожному зрозуміло з якою метою – для подальшого перепрофілювання землі під житлову забудову. Фермер та активний громадський діяч Ярослав Бігуняк образно висловився, що на землі під «городництво» будують двоповерхову «будку для зберігання мотик» з двома заїздами. На жаль, від часів Радзієвського в цьому плані у Дрогобичі зміни не надто відчутні…

Кілька запитань депутатам від «НК» задав громадський діяч Богдан Гринчишин, а завершальним виступом стала промова представника Товариства «Просвіта», колишнього депутата Львівської обласної ради, відомого громадського діяча Михайла Ваврина. Михайло Васильович зазначив, що першому звітувати завжди важко – він знає це з особистого досвіду як багаторічний очільник ДМО партії «Батьківщина». Але сам факт звіту депутатів є свідченням їхнього бажання співпрацювати з громадою, дослухатися до неї, враховувати її думки та побажання…

Володимир Ключак

Семінар-навчання працівників соціальної сфери на тему «Впровадження нових прогресивних технологій в соціальну роботу»

16 березня 2016 року на базі Трускавецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся семінар на тему «Впровадження нових прогресивних технологій в соціальну роботу», відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», наказу Міністерства соціальної політики України № 1261 від 30.12.2015 року «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги представництва інтересів» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за №127/28257.

Цей Державний стандарт застосовується для організації надання соціальної послуги представництва інтересів сім’ям та/або особам, які перебувають у складних життєвих обставинах (бездомні особи, особи, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, громадяни похилого віку, інваліди, особи, постраждалі від торгівлі людьми, від насильства у сім’ї тощо), прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям опікунів, піклувальників, а також для здійснення моніторингу й контролю за якістю надання соціальної послуги представництва інтересів.

Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги представництва інтересів:

- ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг;

- допомога в оформленні або відновленні документів;

- сприяння в отриманні реєстрації місця проживання або перебування;

- допомога у розшуку рідних та близьких, відновлення родинних та соціальних зв’язків;

- сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання/перебування, встановлення зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо.

В семінарі взяли участь спеціалісти та фахівці з соціальної роботи, соціальні робітники, волонтери, представники громадських організацій. Семінар передбачав обмін досвідом щодо впровадження нових інноваційних послуг для використання в роботі.

Директор терцентру О. Пилат акцентувала увагу учасників семінару на важливості впровадження нових прогресивних технологій в соціальну роботу та реалізації Державного стандарту соціальної послуги представництва інтересів.

Г. Максимич, соціальний працівникСоздан 21 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником