Трускавецький вісник № 48 (1189) від 22 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 48 (1189) від 22 березня 2016 р.

22.03.2016У номері: Створено Народні Збори Дрогобича та Дрогобицького району; Завітайте у «Дворик Лева»; У Дрогобичі презентують каталог стародруків; Короткі новини регіону; Інформує податкова.

Короткі новини

Досвідчений PR-технолог вчитиме мистецтва спілкування з владою

Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції, який діє за сприяння Міжнародного фонду «Відродження», запрошує на тренінг «Мистецтво спілкування з владою: комунікація, власний бренд та ефективні інструменти».

В ході заняття буде висвітлено два питання:

1. «Захист результатів роботи моніторингового комітету. Лобіювання результатів моніторингу в органах влади та оскарження в правоохоронних органах і судах».

2. Практичне заняття «Розгляд конкретних ситуацій, опрацювання методології взаємодії з владою та правосуддям».

Тренер – Наталія Міхнова, професійний журналіст, PR-технолог (12 років досвіду), керівник прес-служби Львівської міської ради, прес-секретар міського голови (2006-2009 рр), керівник ГО "Самопоміч" (2011-2013 рр.), 3 виборчі кампанії (2006, 2010, 2015 рр.).

Тренінг відбудеться у четвер, 24 березня, у Дрогобичі, за адресою: пл. Ринок, 1, каб. 49 (Дрогобицька міська рада, 3 поверх). Початок тренінгу: 14.00. Запрошуємо!

У Дрогобичі презентують каталог стародруків

5 квітня (четвер) у Дрогобичі відбудеться презентація каталогу «Кириличні стародруки у фондах отців Василіян у Львові». Укладачем каталогу є Станіслав Волощенко.

Презентація проходитиме в галереї сакрального мистецтва (Дрогобич, вул. Січових Стрільців, 18) музею «Дрогобиччина», який є співорганізатором заходу спільно з історичним факультетом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Розпочнеться презентація каталогу стародруків о 14.00.

У райдержадміністрації розглядали питання надання Трускавцю земельної ділянки під міське кладовище

Під час робочої зустрічі, яка у понеділок, 21 березня, відбулася в Дрогобицькій райдержадміністрації, розглядалося питання виділення земельної ділянки під кладовище для м. Трускавця. Про це інформує прес-служба РДА. Причиною для такої зустрічі став лист-звернення Трускавецької міської ради щодо надання з цією метою земельної ділянки площею біля 5 га на території Станильської сільської ради.

У розмові взяли участь голова райдержадміністрації Максим Лісогор, голова районної ради Михайло Сікора та їхні заступники Іван Мізерник та Володимир Стецівка, Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський, Станильський сільський голова Михайло Сащук, депутат районної ради Юрій Мручок, начальник управління Держземагентства Любомир Бреньо та в. о. головного архітектора району Юрій Довганич.

Розмова, як і передбачалося, вийшла непростою. Станильський сільський голова повідомив, що село затвердило генеральний план забудови і не має землі для Трускавецького кладовища. Він також зазначив, що протягом попередніх років Трускавець різними правдами і неправдами забрав у села понад 80 га землі. Натомість, Станиля від цього нічого не отримала.

Трускавецький міський голова заперечив, зазначивши, що місто зробило дорогу до цвинтаря, якою користуються і жителі Станилі. Андрій Кульчинський висловив готовність розглядати будь-які пропозиції як щодо земельної ділянки так і щодо надання посильної допомоги селу.

Голова райдержадміністрації наголосив, що питання є дуже важливим і потрібно розуміти як жителів села, так і їхніх сусідів. Адже теми життя і смерті є вічними та стосуються однаково кожного. Тому треба дійти порозуміння і знайти компромісне рішення, тим паче, що Станилі необхідно буде погодити межі з Трускавцем.

Під час розмови виникали різні пропозиції: розміщення кладовища на промислових землях, в лісовому масиві поруч з діючим цвинтарем тощо. Всі вони пов'язані з певними перешкодами та заборонами. Розглядалася можливість надання землі в тому місці, де просить Трускавець, але меншою площею, що дозволить не порушувати існуючі санітарні норми. Втім, домовитися так і не вдалося. Тому голова райдержадміністрації Максим Лісогор і голова районної ради Михайло Сікора найближчим часом відвідають Станилю, де на місці будуть розглянуті різні варіанти та можливості для вирішення проблеми.

Вбережімо дітей від морального бруду!

У п’ятницю, 18 березня, в актовій залі НВК "СЗШ №2-гімназія" (м. Трускавець) відбулась зустріч з викладачем із Канади Степаном Пісоцьким. Про це інформує сайт школи-гімназії. Участь в зустрічі взяв і отець Василь Нестер, вікарій церкви св. Миколая у Трускавці. До розмови запрошувались учні 9-10 класів, були присутні юнаки та дівчата з інших шкіл міста. Тема відвертої бесіди з учнями була "Життя у чистоті", під час якої були розглянуті три аспекти, які, на думку автора, і розкривають всю повноту теми.

Учні прослухали про те, які є наслідки безладного статевого життя, отримали відповіді на запитання "Для чого є статевість?" та "Як тоді жити в чистоті?".

Степан Пісоцький легко та на яскравих життєвих прикладах пояснив, що таке чистота взаємин та як варто вберігатись від зовнішнього морального бруду. На завершення учні отримали пам'ятні брошурки, в яких короткими тезами описано все, що намагався донести до молодого покоління автор, канадець українського походження.

У Дрогобичі пропонують відвідати 27 місць, пов’язаних з Іваном Франком

У Дрогобичі розроблений маршрут, який охоплює 27 місць, що мають прив’язку до життя та творчості Івана Франка. Наразі готується видання туристичного путівника. Про це повідомив директор туристично-інформаційного центру Ігор Чава.

Окрім того, до кінця травня запрацює сайт, який висвітлюватиме маршрути та інші туристичні принади міста. До цього ж туристично-інформаційний центр завершує розробку п’яти причин, що спонукатимуть мандрівників побувати у місті Котермака.

У Дрогобичі вояки АТО малювали картини разом із своїми дітьми

У неділю, 20 березня, у Дрогобичі у відділі сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина» під патронатом міського голови Тараса Кучми відбувся мистецький захід «Мій тато захисник!». Бійці АТО на пару із своїми дітьми малювали картини, інформує прес-служба Дроогобицької міської ради.

Майстер-клас для бійців, що спільно із своїми чадами взялися за пензлі, провів Лев Микитич.

Участь у заході взяв міський голова Тарас Кучма, який разом із своїм сином намалював картину.

Як зазначила куратор заходу, психолог Любов Яцук, контакт через мистецтво важливий у психологічному аспекті, позаяк сприяє виведенню спілкування між дітьми та батьками на новий рівень. Зі слів Любові Яцук, це був лише перший етап заходу, у перспективі – виставка намальованих учора картин, відтак їх продаватимуть на аукціоні. Організатори мають намір повторити сеанси мистецької терапії для родин атовців. З настанням тепла цей захід, каже Любов Яцук, буде проведений на лоні природи. Організатори сподіваються, що мистецька акція просто неба приверне увагу більшої кількості учасників.

Колективу Дрогобицької ОДПІ  представили нового керівника

18 березня 2016 р. в залі засідань Дрогобицької ОДПІ відбулося представлення нового керівника Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції Гриніва Юрія Олексійовича. У засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Максим Лісогор та голова районної ради Михайло Сікора. Представляв очільника начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

Ігор Кондро висловив певні зауваження до роботи податкової інспекції, акцентуючи увагу на необхідності посилити роботу з підприємствами, які “мінімізують” сплату податків. Він побажав новому керівнику оптимізму, сил та натхнення, адже попереду чимало роботи. 

Очільник фіскальної служби області привітав податківців з професійним святом – Днем працівника податкової та митної служби України, подякував їм за сумлінну працю. Окрему подяку за професіоналізм і відданість службовому обов’язку висловив попередньому начальнику Євгенові Турчину. 

Юрій Гринів подякував за довіру та запевнив, що зосередить зусилля колективу для забезпечення виконання поставлених завдань та стабілізації надходжень до бюджету, що є сьогодні вкрай необхідними для вирішення важливих соціально-економічних завдань, які стоять перед нашою країною.

Власна інформація

«Краще один раз побачити, ніж сто раз почути», – М. Лісогор про візит американських бізнесменів на Дрогобиччину

Дрогобиччину в черговий раз відвідала представницька делегація бізнесових кіл з американського міста Маскетин, штат Айова, на чолі з Волтером Конлоном. В ході сьогоднішньої зустрічі в Дрогобицькій районній раді, в якій взяли участь голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови РДА Володимир Шутко, заступник голови райради Володимир Стецівка, депутат районної ради Роман Бейзик, журналісти, студенти факультету іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка йшлося про економічну співпрацю між штатом Айова та Дрогобиччинию.

Михайло Сікора розповів американським гостям про соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні, роль іноземних інвестицій в розвиток нашого краю, зокрема Дрогобиччини.

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор наголосив, що Дрогобицький регіон – це аграрний район з можливостями переробки сільськогосподарської продукції, цікавий туристичний край з найрізноманітнішими можливостями, тут розміщені два відомих курорти – Трускавець та Східниця, тому для співпраці існує багато точок дотику. Американські бізнесмени мають намір особисто ознайомитись з нашим краєм, адже краще один раз побачити, ніж сто раз почути.

Графік перебування делегації є досить щільний і цей візит, безперечно, дасть свої позитивні результати.

Прес-служба Дрогобицької РДА

На Львівщині розвиватимуть медичний туризм

Львівщина має неабиякі перспективи для розвитку медичного туризму. Уже зараз медичний туризм регіону користується неабияким попитом серед поляків, німців, італійців, американців та іспанців. Про це повідомив начальник управління туризму та курортів департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської облдержадміністрації Роман Теребенець.

"На Львівщину туристи їдуть через доступні ціни, якісне обслуговування та гостинність, - розповів Роман Теребенець. - Здебільшого приваблюють європейських пацієнтів стоматологічні послуги, репродуктивна медицина, офтальмологія, кардіологія, естетична медицина, косметологія та пластична хірургія, які за вартістю значно доступніші, аніж у Європі".

За словами Романа Теребенця, приваблює Львівщина іноземців ще й багатими лікувально-оздоровчими ресурсами: регіон має більш як 200 лікувальних джерел мінеральних вод семи типів та найбільше в Україні родовище озокериту. На цій базі розвиваються відомі курорти Трускавець, Моршин, Східниця, Немирів, Любінь Великий, Розлуч та Шкло.

Прес-служба Львівської ОДА

Завітайте у «Дворик Лева»

Ресторан-піцерія «Дворик Лева» - затишний куточок естетичної довершеності, наповнений середземноморськими мотивами, створений зі смаком та любов’ю для приємного відпочинку трускавчан та гостей міста.

У нас Ви зможете розслабитись та відпочити під чудове виконання вокалістки, яка дивує неймовірним виконанням пісень у стилі блюз, джаз та популярної естрадної музики.

Дві комфортних зали і найбільша літня тераса дає можливість відпочити усією сім’єю та стане улюбленим місцем для Вашої малечі. Ваші дітки можуть бешкетувати та розважатись досхочу.

В меню ресторану-піцерії – страви слов’янської, середземноморської та східної кухні. У «Дворику Лева» готують виключно з натуральних продуктів. Єдина у Трускавці справжня піца на дровах, страви з WOK...

Ми впевнені, що Вас здивують запашний хліб та десерти, а незабутній смак якісного морозива власного виробництва нагадає дитинство кожному із нас. Різноманітне та багатогранне меню задовольнить смак найвибагливіших гурманів.

Ювілей, день народження чи свято Вашої дитини в ресторані-піцерії «Дворик Лева» - це справжнє казкове свято, яке запам’ятається надовго.

Також у нас діє послуга «Піца з доставкою». Гаряча піца на дровах для Вашого столу миттєво забезпечить смачне свято у Вашому домі.

 Ресторан та шоу-бар дозволяють одночасно провести незабутній романтичний вечір, не завадивши святкувати гучній та веселій компанії.

Після важливих зустрічей, чи активного відпочинку запрошуємо у готель «Дворик Лева». Вишуканий інтер’єр, доступна ціна, а найголовніше – відчуття тепла та затишку.

Завітайте у «Дворик Лева», де Ви відчуєте нашу гостинність та турботу!

Народні збори України мають на меті змусити владу стати обличчям до народу на усіх рівнях

У неділю, 20 березня, у місті Котермака відбулася презентація щодо створення Народних зборів міста Дрогобича та Дрогобицького району. На зборах були присутні Голова Вищої Ради Народних зборів, генерал армії України Микола Маломуж, керівник центрального штабу Народних зборів України Василь Шевченко, голова Всеукраїнської громадської організації "Народний антикорупційний нагляд" Роман Кутний, члени Вищої Ради Народних зборів України Олександр Давиденко та Петро Зінченко, член ради Народних зборів Львівської області, активний учасник АТО Андрій Деобальд, колишній правоохоронець, полковник у відставці Михайло Ваврин, соціально-активна громадськість Дрогобича та Дрогобицького району, представники ЗМІ.

Розпочалося відкриття зборів з виступу голови громадської організації Народних зборів м. Дрогобича, правника Світлани Ловінської. У своєму виступі п. Світлана акцентувала увагу на тому, що Україна сьогодні переживає нелегкі часи. Загинули люди на Майдані, які увійшли до лав Небесної сотні, пролилася кров захисників вітчизни на сході України в зоні АТО. І можливим порятунком у такій загрозливій ситуації, на думку голови Народних зборів, є повернення влади обличчям до народу. На усіх рівнях.

- Саме тому велика група державних і громадських діячів України разом з громадськими активістами започаткували роботу Народних зборів України, як форму реалізації справжнього прямого народовладдя (відповідно до ст. 5 Конституції України) задля глибоких прогресивних змін у суспільстві, кращого життя наших дітей, онуків та гідної старості сьогоднішніх поколінь, - резюмувала Світлана Ловінська.

Згодом слово було надане голові Народних зборів Дрогобицького району, правникові Богдану Волощуку. Під час виступу перед громадськістю п. Богдан з болем відзначив, що низький соціально-економічний рівень та цинізм правлячої верхівки влади привели до масових самогубств людей пенсійного віку.

- Тільки в нашому регіоні, - відзначив п. Богдан, - дві особи пенсійного віку вчинили суїцид. А все через неплатоспроможність оплатити комунальні послуги. За те, аби придбати на мізерну пенсію ліки, чи продукти, й мови не може бути!

Приголомшений такою невтішною новиною Голова Вищої Ради Народних зборів України, відомий державний громадсько-політичний діяч, генерал армії України Микола Маломуж, котрий взяв слово для виступу, зазначив, що народ, завдяки непрозорій та кримінальній приватизації, сьогодні позбавлений власності, землі, роботи та людської гідності. Неконституційні і тіньові дії влади, недосконале законодавство, несправедливе правосуддя, аморальна виборча система, яка не допускає народ до справжнього народовладдя, квотне формування органів виконавчої і судової влади - все це призводить до зростання клановості, тотальної корупції та кумівства. І поінформував громадськість про те, що 17 жовтня минулого року в Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневому палаці у Києві) відбулися Перші Народні збори України, на яких були присутні представники громад та Всеукраїнських громадських об'єднань з усіх регіонів України.

- Народні збори України є вищим народним органом України, який об'єднує на засадах демократії, законності, гуманності, рівності, перед Законом всіх громадян України. У соїй діяльності Народні збори керуються Конституцією України та волею народу України.. - Відзначив Микола Маломуж.

На запитання ЗМІ та громадськості щодо програмних засад Народних зборів України п. Микола повідомив, що внесення змін до Конституції України передбачає чіткий пріоритет людини, реальну владу громадян і громад, гарантування основних цінностей - життя, безпека, здоров'я, роботи, соціального захисту, збереження сім'ї, культури і моралі. Народ України стає найвищим суб'єктом влади через Всенародні збори.

Присутніх у залі цікавила позиція організації щодо боротьби з корупцією. На що п. Микола відповів: "Основна передумова проведення кардинальних змін, оскільки в даний час корупція в усіх структурах влади, Збройних силах, правоохоронних органах і навіть в зоні АТО, практично знецінює всі завоювання людей, робить їх рабами системи, олігархів, кримінальних авторитетів. Планується створення Національного бюро розслідувань, яке буде єдиним центром боротьби з організованою злочинністю та корупцією і розслідування тяжких злочинів у вищих ешелонах влади. В програмі дій необхідно забезпечити, щоб всі державні службовці та правоохоронці були законодавчо і на практиці відділені від бізнесу. Президент, урядовці, депутати всіх рівнів будуть під обов'язковим контролем громад, ЗМІ та терміново відправлятимуться у відставку при невиконанні своїх обов'язків у будь-який період каденції. Основою діяльності щодо протидії корупції стане народний контроль, прозорі дії влади, спрощення всіх бюрократичних процедур і їх відміна, тотальна перевірка і заміна кадрів в системі влади, правоохоронних структурах, глибоке моральне і культурне виховання людей для формування "антикорупційного імунітету".

Передумовою Презентації щодо створення Народних зборів міста Дрогобича та Дрогобицького району стало те, що 5-о березня поточного року у Дрогобичі відбулися установчі Народні збори, під час яких головою Народних зборів міста Дрогобича було обрано адвоката, члена Львівської обласної колегії адвокатів Світлану Ловінську. Головою Народних зборів Дрогобицького району обрали адвоката Богдана Волощука (Львівська обласна колегія адвокатів).

- Ми закликаємо усіх небайдужих мешканців Дрогобиччини приєднатися до лав Народних зборів міста та району, аби усім разом приступити до форматування суспільства, де політики мають бути на службі у людей, а не навпаки. - Запрошують соціально-свідому громадськість Дрогобиччини Світлана Ловінська та Богдан Волощук.

Контактні телефони:

- адвокат Ловінська Світлана Степанівна - 0985869175, адвокатський офіс Майдан Шевченка, 1 (готель "Тустань);

- адвокат Волощук Богдан Іванович - 0973295787, адвокатський офіс Майдан Шевченка, 1 (готель "Тустань).

Вікторія Лишик, член НСЖУ, фото Юрія Федчака,

відео можна переглянути на сайті ЛайфІнфо

Про оподаткування доходів неприбуткової організації від нестатутної діяльності

Якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною (у т. ч. здійснює продаж основних засобів), та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, то така неприбуткова організація відповідно до підпункту 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. При цьому податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розд. ІІІ Податкового кодексу України для неприбуткових організацій - платників податку на прибуток.

При цьому об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Більш детальна інформація із зазначеного питання розміщена у підкатегорії 102.04 категорії 102 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який знаходиться на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України. 

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Оголошення

Запрошуємо на роботу масажиста турецької бані. Тел. для довідок (03247) 6-24-41.Обновлен 23 мар 2016. Создан 22 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником