Трускавецький вісник № 52 (1193) від 28 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 52 (1193) від 28 березня 2016 р.

28.03.2016У номері: Інтерв’ю з Юрієм Нестором, Наталією Петрицин та Василем Болюком; Матеріали з газети «Воля громади» (м. Стебник); Кримінальні новини; Спортивні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Міський голова Трускавця взяв участь у Великодній Святій Месі

У неділю, 27 березня, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський взяв участь в урочистій Святій Месі, котра була відслужена у трускавецькому костелі Внебовзяття Найсвятішої Діви Марії з нагоди світлого празника Христового Воскресіння. Цього року різниця між Великоднем за григоріанським та юліанським календарем складає 5 тижнів. Римо-католики відзначили Великдень 27 березня, натомість православні та греко-католики України святкуватимуть Пасху 1 травня.

У Трускавці стартував футбольний сезон

У неділю, 27 березня, відбулась гра 1/4 кубка Чемпіонів Львівської області, між командами ФК «Зоря» (Трускавець) та ФК «Буря Січ» (с. Добряни). Про це на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук інформує ФК «Зоря» (Трускавець).

На відкриття футбольного сезону завітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який привітав всіх з святом, побажав здоров'я, натхнення і футбольних перемог. Матч закінчився з рахунком 1:0 на користь гостей. Матч-відповідь відбудеться наступної неділі, 3 квітня, у Добрянах. «Зоря» (Трускавець) дякує всім уболівальникам за підтримку.

Трускавець відвідали потенційні інвестори з Китаю

З метою проведення переговорів та реалізації проектів щодо впровадження технологій клітинної терапії на Україні, Трускавець відвідали гості з Китайської Народної Республіки: генеральний та виконавчий директор Wealth Index Fund Management Co. Ltd пан Хуан Шаньчунь та пані Чжао Сяочень, президент Beijing Green Era Cuiture Communikation Co. Ltd пан Юй Чжаньго, директор та менеджер будівельних проектів Word Islands Exchange Limited пан Чжан Цісінь та пан Хуан Хоу, співробітник Chairman of Anhui Traffic and Shipping Engeneering Co. Ltd пан Лі Шилун. Про це Трускавецька міська рада інформує на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

Члени китайської делегації розглянули інвестиційні проекти та оглянули Трускавець. Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський особисто прийняв делегацію в міській раді та зазначив можливості співпраці у разі виникнення конкретних інвестиційних пропозицій.

Незаконне будівництво на бульварі Торосевича буде зупинено, а те, що встигли набудувати – демонтовано

Інспекція з благоустрою оприлюднила лист-відповідь ПрАТ «Трускавецькурорт» на припис стосовно незаконного будівництва на бульварі Торосевича. Про це інформує Трускавецька міська рада на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

Як виявилось, 20 лютого ПрАТ передав будівлю туалету №1 на бульварі Торосевича, 5 у м. Трускавці в оренду фізичній особі підприємцю Сивому Петру Миколайовичу. Як відомо, підприємець без будь-якого на те дозволу Товариства розпочав проведення у цій будівлі ремонтні та інші будівельні роботи.

ПрАТ «Трускавецькурорт» як власник будівлі направив підприємцеві листа з попередженням про відповідальність за протизаконні дії. В листі поставлена чітка вимога – невідкладно припинити роботи та впродовж 10 днів провести відновлення орендованої будівлі та приведення її до стану, в якому вона була передана в оренду.

У випадку невиконання вказаних вимог ПрАТ «Трускавецькурорт» буде звертатись до правоохоронних органів за захистом своїх прав та притягненням до відповідальності винних у їх порушенні осіб. А також керівництво попереджає, що в разі невиконання вимог, звернеться до суду з вимогою розірвання договору та стягнення завданих збитків і передбачених штрафних санкцій, - зазначено в листі Віктора Жданова, генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт», до підприємця Петра Сивого, який веде незаконне будівництво.

«Є закон про курорт, є заборона будівництва в першій санітарній зоні, відповідно ніякої забудови в цьому місці не може бути. Зі свого боку я теж звернувся до правоохоронців з цього приводу. Такі дії підприємця не можуть залишитись безнаказаними, оскільки це будівництво ведеться без дозволів – незаконно», - прокоментував ситуацію Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця.

Зустрічі Андрія Кульчинського з учасниками АТО будуть проходити щомісяця

На зустріч міського голови з трускавчанами, учасниками АТО були запрошені керівники відділів, працівники соціальних служб, керівництво міської ради, а також представники громадської організації "Меч Арея", яка заснована самими учасниками антитерористичної операції. Про це інформує Трускавецька міська рада на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

Тож на свої запитання присутні отримували фахові відповіді вповноважених осіб. Серед присутніх в залі були військові, які надалі служать, демобілізовані та батьки й рідні воїнів, які зараз в зоні АТО. Найбільше військових турбували питання міських перевезень , виділення земельних ділянок, путівок на лікування, можливості отримання нової професії та інші.

Міський голова Андрій Кульчинський наголосив, що зустрічі з військовими мають відбуватись щомісяця, а то і частіше. Оскільки будь-які питання, що виникають у військових можна обговорити та вирішити, а місто сприятиме цьому.

Керівник управління соціального захисту населення Віра Ільницька повідомила, що невдовзі з'являться путівки на лікування та відпочинок для учасників АТО про що усіх буде повідомлено телефоном. Також колишні військові можуть звертатись до управління соцзахисту на предмет перекваліфікації, зокрема щодо навчання в автошколі й отримання водійських прав.

На зустрічі також обговорили пропозицію створення Алеї Слави трускавчанам, які загинули в боротьбі за Україну. Є пропозиція збудувати її при в'їзді в місто, де знаходиться зараз радянський меморіал. Невдовзі, в рамках декомунізації він буде переданий в користування громаді. Зазначимо, що зараз меморіал знаходиться на балансі в області як культурна спадщина.

У трускавецькій лікарні вистачить коштів на медикаменти для пільговиків

На 2016 рік у Трускавецькій міській лікарні передбачили 330 тисяч гривень на оплату медпрепаратів. Про це інформує Трускавецька міська рада на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

Кошти підуть на купівлю ліків для соціально незахищених мешканців, інвалідів, учасників АТО та інших категорій громадян. Як повідомив, на понеділковій нараді, Ігор Стасик, в.о. головного лікаря міської лікарні, від початку року на потреби трускавчан витрачено 82 тисячі гривень.

З цього приводу Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця, відзначив колектив за налагоджену роботу, що дозволяє лікарні втримувати гідний фінансовий рівень в складних економічних умовах.

До того ж, Трускавецька міська лікарня перемогла в конкурсі проектів на співфінансування з фонду державного регіонального розвитку. Відтак, на реконструкцію поліклінічного корпусу Трускавецької міської лікарні виділять 958 тисяч гривень з державного бюджету.

Разом з тим, на ранковій нараді, Андрій Кульчинський наголосив, що вже від сьогодні керівники установ, розпорядники коштів мають розпочинати планування наступного бюджетного року. Першочергово це стосується напрямку проектів з ФДРР та мікропроектів, завдяки яким у місті будуть проводитись ремонти, реконструкції та нове будівництво.

У Бориславі розпочато роботу над Статутом територіальної громади

У Бориславі розпочато роботу над Статутом територіальної громади міста. Про це інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. Міською радою утворено робочу групу з підготовки Статуту, до складу якої увійшли представники усіх політичних партій, які перемогли на виборах у 2015 році та керівники виконавчих органів міськради, представники міських громадських організацій. Очолив групу секретар міської ради Юрій Химин.

Минулого вівторка відбулось перше організаційне засідання. Робоча група буде проводити свої засідання щовівторково.

Цей Статут, відповідно до Конституції і законів України, закріпить систему місцевого самоврядування міста Борислава, форми та порядок здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою, функції і повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Борислава, статус органів самоорганізації населення, їх компетенцію, основи і форми організації та діяльності, взаємодію з іншими суб’єктами суспільних відносин, юридично оформляє об’єднання жителів міста у територіальну громаду.

Подано в розшук призовників, що ухиляються від проходження медичної комісії

Трускавецьке відділення поліції проводить розшук та доставку на призовну дільницю Дрогобицько-Бориславського ОРВК призовників, що ухиляються від проходження медичної комісії. Про це повідомили у відділі з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи ТМР, інформує Трускавецька міська рада на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

Як повідомили у відділі, продовжується робота по організації підготовки та проведення призову юнаків 1990-1998р.н. на строкову військову службу. Проводилося повторне оповіщення юнаків та роз’яснювальна робота з батьками призовників, що ухиляються від проходження медичної комісії –21 чол. Окрім того, з метою надання відстрочки від призову до ЗСУ отримано пояснень та підтверджуючих документів від призовників, що навчаються або утримують дітей до 3-х років.

Власна інформація

На Дрогобиччині двоє зловмисників напали на пенсіонерку, заволоділи її грошима та зґвалтували

Працівники Дрогобицького відділу поліції затримали двох мешканців одного з сіл району, котрі 25 березня вчинили розбійний напад на будинок своєї 75-річної односельчанки.

Уночі 53-річний зловмисник, змовившись зі своїм 29-річний раніше судимим приятелем, вирішили «навідатись» до оселі самотньої пенсіонерки. Розбивши вікно, вони проникли до будинку і виявили там господиню.

Завдавши жінці кілька ударів по голові та погрожуючи предметом, схожим на ніж, зловмисники вимагали у неї гроші та коштовності. У помешканні знайшлося лише сімсот гривень. Наостанок молодший із нападників ще й вирішив задовольнити свої сексуальні потреби із старенькою.

Потерпіла отримала медичну допомогу у міської лікарні.

Правоохоронці встановили особи зловмисників та затримали їх в порядку ст.208 КПК України. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.187 (розбій) та ч.1 ст.152 (зґвалтування) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Дрогобицькі правоохоронці повернули власнику викрадений автомобіль

Вранці 26 березня у Дрогобичі невідома особа незаконно заволоділа автомобілем «Мерседес-Спринтер». Транспортний засіб знаходився біля будинку, де мешкає його 31-річний власник.

Про зникнення автомобіля чоловік одразу ж повідомив Дрогобицький відділ поліції. Викрадений транспортний засіб правоохоронці виявили на одній із вулиць міста. Якихось видимих пошкоджень «Мерседес» не мав. Однак із салону зникли продукти харчування (борошно, олія, цукор), які власник напередодні туди завантажив. Сума збитків встановлюється.

За фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Вчинення цього злочину карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Правоохоронці встановлюють обставини події та особу, причетну до скоєння правопорушення.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області, за матеріалами Наталі Постойко, Дрогобицький ВП

Східниця приєдналася до європейської ініціативи «Угода мерів»

Депутати Східницької селищної ради схвалили приєднання курортного селища до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів». Відповідне рішення прийнято під час чергової сесії селищної ради. Згідно з цим рішенням, селищний голова Східниці Іван Піляк може від імені всіх східничан підписати форму приєднання до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів»

Підписанти угоди прагнуть скоротити свої викиди СО2 як мінімум на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Прийняте рішення про приєднання Східниці до Європейської ініціативи «Угода мерів», дає можливість селищу отримати підтримку з боку ЄС для зниження енергоспоживання та скорочення відповідних витрат; змогу ділитись власним досвідом та вчитися на досвіді інших міст. А це, в свою чергу, підвищить рівень довіри донорів та фінансових інституцій до українських міст, зокрема й Східниці, збільшить шанси на отримання грантів ЄС чи підтримку інших фінансових інституцій.

Нагадаємо, угоду мерів було ініційовано Європейською комісією в 2008 році з метою підтримки зусиль місцевих органів влади, спрямованих на розробку і реалізацію цілей ЄС, пов’язаних зі зміною клімату та споживанням енергії. Згодом вона вийшла за межі ЄС. Підписуючи угоду, місцеві та регіональні органи влади беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях.

ЗІК

Юрій Нестор: «Громада є тою силою, котра може змінити все!»

На місцевих виборах у жовтні 2015 року Стебник довірив представляти свої інтереси у Львівській обласній раді успішному підприємцю, знаному стебничанину, активному учаснику Революції Гідності Юрію Нестору. Політична партія «Громадський Рух «Народний контроль», від якої балотувався Юрій Богданович, здобула блискучу перемогу у Стебнику та Дрогобичі, здобувши найбільшу кількість депутатських мандатів.

У Дрогобичі партія склала ядро коаліції, допомагаючи міському голові Тарасу Кучмі реалізувати свою передвиборчу програму. Натомість у Стебнику «Народний контроль», маючи найбільшу фракцію в раді та створивши з фракцією місцевої «Солідарністі» депутатську групу «Майбутнє Стебника», перебуває в опозиції до міського голови. Чому так, чи легко бути депутатом, що вдалося зробити за 4 місяці депутатства і яких змін потребує Стебник – про це в нашій розмові з депутатом Львівської обласної ради від Стебника Юрієм Нестором.

- Пане Юрію, як охарактеризуєте Ваші стосунки з місцевими депутатами та міським головою? Це співпраця, конфлікт, відсутність комунікації чи щось інше?

- В нас, ще задовго до останніх виборів, було вироблено правило, згідно якого Громадська організація «Воля громади» контролює діяльність влади. Причому влади не тільки виконавчої, але і представницької, депутатів різних рівнів – як обласного, так і місцевих. Цієї домовленості ми й дотримуємося.

Після виборів наступило певне політичне затишшя, що є цілком закономірним процесом. Натомість зараз надійшла пора прозвітувати про роботу. Тому наша громадська організація знову активізує свою діяльність, відновлює процес, а ми, тепер вже як депутати, й самі звітуємо перед «Волею громади», готуємось звітувати і перед громадою Стебника.

Що стосується влади в цілому… Я відразу переборов у собі те відчуття, що я маю бути до влади в якійсь опозиції, критично ставитись. Хоча я – депутат і я прекрасно розумію, що маю цю владу контролювати, адже мене обрали для цього. В нас люди до кінця не розуміють місію депутата. Часто вони вважають, що якщо тебе обрали депутатом, то ти – влада. Звичайно, я є представник громади, виборців, тих людей, які мені доручили контролювати цю владу…

На сьогоднішній день, коли пройшло більше 4 місяців від дня виборів, я не можу сказати щось поганого чи негативного в сторону влади. Я намагаюся знайти компроміс і перші результати цього є. Але, тим не менше, час від часу виникають питання хто чогось домігся, хто це зробив – влада, депутат чи хтось інший? Амбіції для мене – не найважливіше, нехай влада навіть щось собі припише, та для мене головне, щоб був результат!

Перший результат, який в нас є – це по інвентаризації землі і по Генплану міста Стебника. Щодо Генплану, тут у нас з владою Стебника, з мером є розуміння. Повністю! Я зі своєї сторони контролюю весь процес – що робиться у Львівській облдержадміністрації, а влада їздить і теж добивається. Ми зідзвонюємося і обговорюємо як і куди ми дальше рухаємося. Наступне завдання – це голосування, але воно ще попереду…

Щодо інвентаризації землі. Депутати нашої групи «Майбутнє Стебника», до якої входять «Народний контроль» та «Солідарність», буквально заставили владу прийняти рішення про інвентаризацію, коли протягом двох сесій блокували розгляд земельних питань з вимогою спершу навести лад із землею.

Інша річ, що інколи є перетягування заслуг на себе, а саме перетягування між місцевою владою і місцевими депутатами, в тому числі з нашими депутатами. Це можна зрозуміти, питання є внутрішньо наболілим і інколи проявляється таким чином. Хоча ми, «Майбутнє Стебника», ведемо таку роботу, щоб показати як є правильно, як має бути. А влада не завжди хоче розуміти, що дослухатися до інших теж потрібно. Бо «Майбутнє Стебника» в першу чергу думає про благо рідного міста, благо Стебника.

- У своєму інтерв’ю мер Стебника Петро Старосольський говорив про співпрацю з Вами щодо підготовки мікропроектів. Натомість у офіційному зверненні фракції «Народного контрою» за підписом керівника ваших стебницьких колег Андрія Руденка говорилося про приписування мером собі чужих заслуг. Хто правий у цій ситуації?

- І міському голові, і колегам депутатам, у тому числі Андрію Руденку, я сказав одну просту річ: «Потрібно завжди говорити правду!». Лише до одного з наших мікропроектів, по Народному дому, долучався заступник міського голови Роман Корпан. Виходить, що влада теж була задіяна в цьому процесі. Окреме питання – що з того вийшло?

- Депутатська група «Майбутнє Стебника», до якої входять фракції ГР «Народний контроль» та БПП «Солідарність», фактично не впливає на прийняття рішень Стебницької міської ради, адже мер і так має більшість. Чи це правильно, що виконавча влада Стебника ігнорує позицію понад третини представників громади?

- Я вважаю, що це неправильно. Як я вже сказав, було б правильніше дослуховуватися до думки опозиції, а реалії такі, що «Майбутнє Стебника» перебуває в опозиції.

Якщо є якісь спотворення, якщо «Майбутнє Стебника» робить щось не так, то влада має право сказати про це. Але тоді мусить дати альтернативу, показати що ж, на її думку, є правильним. Так є в усьому цивілізованому світі. А просто казати, що ви – опозиція, тому мовчіть – це недобре.

В мене була пропозиція до міського голови зустрічатися головам фракцій і обговорювати ті питання, які виносяться на сесію, на виконком, щоб досягти консенсусу, щоб наша думка теж була почута і врахована. Тоді робота буде продуктивнішою, бо коли питання обговорене, зважено всі «за» та «проти», тоді легше прийняти правильне рішення.

- Питання адміністративної реформи для Стебника є важливим чи не дуже? І як Ви бачите конфігурацію майбутньої територіальної громади – з центром у Стебнику чи як частину великого Дрогобича?

- Коли я йшов у депутати, то в мене було бачення, щоб об`єдналися села довкола Стебника. Маю на увазі Болехівці, Доброгостів, Уличне…

На сьогоднішній день ми бачимо таку картину – Болехівці в жодному разі не хочуть співпрацювати із Стебником, йдуть до Дрогобича, а Доброгостів та Уличне йдуть до Трускавця. Так виходить, що Стебник залишається сам.

Моя позиція така – якщо Стебник залишиться сам з тою територією, яка в нас є на сьогоднішній день, то він нічого не зможе сам зробити. Абсолютно. Це є правда. Бо на розширення, на розвиток немає нічого, а чотири-п`ять компаній, нехай і потужних, не зможуть витягнути місто на якийсь рівень.

Звичайно, що прийдеться думати над виходом і тоді я бачу два варіанти – або ми йдемо до Дрогобича, або отримуємо статус міста з зоною екологічного лиха чи щось подібне. Але, знову ж таки, не мені це вирішувати. І на сьогоднішній день немає чіткої відповіді на запитання, що для нас буде краще.

Вважаю, що влада має замовити економічне обґрунтування, щоб точно знати який буде результат в такій чи іншій конфігурації об`єднання і який варіант для Стебника є вигідніший.

- Пане Юрію, Ви вперше стали депутатом і то відразу обласної ради. Чи не появилася у Вас від цього на голові «корона» і чи подобається Вам смак влади?

- (сміється) Корона точно не появилася, зате додалося багато питань і проблем, які я повинен вирішувати. Я вже казав своїм колегам і однопартійцям, з якими ми разом ішли на вибори, що депутатство для мене стало великим тягарем, оскільки я розумію відповідальність перед людьми. Я мушу розриватися між своїм підприємством і між депутатською роботою, яка вимагає багато часу та зусиль.

Звичайно, спочатку було дуже важко. Оскільки я не мав депутатського досвіду, то мусів багато вчитися, щоб швидко зорієнтуватися в роботі, щоб не пасти задніх. Та я зрозумів суть, що ж таке обласна рада. Хоча там є багато змін (так кажуть «старожили»), але я все ще бачу багато ручного керування. Так, ми з цим боремося, переконуємо інших депутатів, але на сьогодні це факт.

- У Львівській обласній раді троє представників «Народного контролю» представляють Дрогобиччину, проте Ваша фракція не є великою. Чи важко лобіювати життєво важливі для нашого регіону рішення?

- Інколи буває так, що в нас є «золота акція». Якщо якісь фракції виступають за прозорість (а «Народний контроль» найбільше виступає за прозорість влади), то ми підтримуємо не провладні сили, а підтримуємо «Самопоміч», НРУ, «Свободу» - немає значення, яка це сила…

А якщо вноситься конструктивне питання від влади і воно потребує нашої підтримки, то ми його також підтримуємо.

Перед кожним засіданням ми збираємося фракцією і обговорюємо кожне питання. Якщо по якомусь питанні є розбіжності, то голова фракції (і це його великий плюс) зазначає, що кожен бере відповідальність на себе за те, як він голосуватиме.

В раді є три невеликі фракції і між нами появилася співпраця. Так, ми проводимо консультації, розуміємо як буде голосувати та чи інша «маленька» фракція. А в сукупності наші три фракції складають 17 чоловік, що не є аж так мало, це приблизно як фракція «Самопомочі»…

Так що хоча фракція «Народного контролю» і маленька, але з нами рахуються.

- Не таємниця, що реальну владу в області має все ж облдержадміністрація, а не обласна рада. Чи часто буваєте в ЛОДА і по яких питаннях?

- Один з пунктів, по якому часто доводилося там бути, пов'язаний власне з інвентаризацією землі та Генпланом, про що я вже говорив. Ці питання ми вирішували спільно з владою Стебника, були в заступника голови ЛОДА. Коли голова облдержадміністрації збирав нашу фракцію на переговори, то я особисто висловлював питання територіального статусу Стебника як найбільш болюче для нас.

На минулому засіданні я піднімав питання «Полімінералу». Звернення подала «Батьківщина», мер Стебника брав у цьому участь, оскільки звернення йшло через його фракцію, а я безпосередньо виступав по цьому питанні. Бачу, що тут підтримка депутатського корпусу буде, тож хотілося б подальшого розуміння адміністрації, оскільки зобов’язання по «Полімінералу» не виконуються.

- Пане Юрію, хто найбільше Вам допомагає у Вашій депутатській роботі?

- Допомагають мені помічники, юристи, активісти. Багато людей приходять за допомогою, тож помічники вивчають що й до чого і інформують мене, інакше це зайняло б мені дуже багато часу. Відразу зазначу, що мої помічники працюють на громадських засадах, жодної платні за цю роботу вони не отримують.

Щодо роботи в обласній раді, то, звичайно, консультуюся з депутатами-«старожилами», які мають досвід. Ну і використовую свій особистий досвід роботи на керівній посаді, який є немалим…

- 18 березня у Дрогобичі звітували депутати міської та обласної ради від «Народного контролю». Чи відбудеться подібний звіт і у Стебнику? Якщо так, то коли?

- Так, такий звіт буде – у неділю, 27 березня, о 16 годині в нашому Народному домі звітуватиме депутатська група “Майбутнє Стебника” – це стебницьких шестеро депутатів з «Народного контролю» та троє з «Солідарності», троє дрогобицьких депутатів від Стебника з «Народного контролю» і також я, обласний депутат.

- І останнє запитання на сьогодні: чи задоволені Ви тим, як працює нова влада у Стебнику, чи можуть покращити роботу мер, депутати різних фракцій? І чого б побажали стебницькій законодавчій та виконавчій владі та всій стебницькій громаді?

- Потенціал є, мер та заступники декларують хороші наміри. Я не можу сказати, що вони вже щось «засипали», але є багато порушень в організації та проведенні сесій, в роботі комісій, ігноруються депутатські ініціативи. Тут повністю кульгає секретаріат і це негативно відбивається на результатах змін в місті.

Також, не має реального плану на майбутнє, в тому числі стосовно комунальних підприємств, відсутня чітка позиція по освіті та медицині, з великим трудом добиваємось наведення порядку з майном та землею нашої громади, а це ж є основоположним: наші депутати, для прикладу, виявили, що влада досі здає свої приміщення представникам комуністичної партії, яка в Україні вже давно заборонена судом. І сміх, і гріх.

Тому, я вважаю, що потрібно дати виконавчій владі ще час до літа, щоб вони показали свою роботу. Щодо місцевих депутатів, то повинна бути консолідація всього депутатського корпусу і влади у вирішенні проблем Стебника, а не перетягування на себе хто що зробив і хто в чому винуватий. Якщо ми хочемо щось зробити, то зможемо зробити це тільки разом.

А громаді Стебника потрібно бути більш активною, так як вона є тою силою, котра може змінити все.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак, газета «Воля громади»

Тарас Городиський: «Залучення фінансових ресурсів є невід’ємною складовою ефективного розвитку будь-якого міста»

/Стебницька громада бере активну участь в конкурсі мікропроектів/

12 січня 2016 року Львівська обласна рада затвердила Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку. Дана програма дозволяє залучати кошти обласного та місцевого бюджетів для фінансування розвитку шкіл, садочків та Народних домів.

Розуміючи важливість залучення додаткових коштів для фінансування стебницької освіти та культури, активісти ВОЛІ ГРОМАДИ, стебницькі й дрогобицькі депутати групи МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА (БПП Солідарність Стебник і ГР Народний контроль) взяли участь, до речі, вперше для нашого міста, в обласному конкурсі мікропроектів.

Що ж таке мікропроект? Це проект (бюджет якого не перевищує 300 тис.грн.), що дозволяє вирішити конкретну проблему місцевої громади шляхом залучення коштів з трьох джерел. Найперше – внесок самої громади, який є мінімальним і становить не менше 5% від загальної потреби коштів. Друге – це фінансування з місцевого бюджету в сумі не більше 60%. В нашому випадку – з Дрогобицького міського бюджету, а чому – дочитайте статтю до кінця. І наостанок, в разі перемоги даного проекту, обласний бюджет вносить решту суми не більше 100 тис.грн. Як розумієте, не скористатись даною можливістю для Стебника є майже злочином. Тому ми спробували...

Програмою мікропроектів місцевого розвитку було визначено пріорітети Конкурсу:

1. «Народні доми» – реконструкція, капітальний ремонт та енергозбереження;

2. «ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, центри первинної медико-санітарної допомоги» – реконструкція та капітальний ремонт;

3. «Освітня галузь» – реконструкція, капітальний ремонт шкіл, енергозбереження;

4. «ДНЗ» – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря;

5. «Вуличне освітлення» – будівництво, реконструкція та капітальний ремонт;

6. «Інші пріоритети» – проекти, що не дублюються діючими обласними програмами у 2016 році;

Враховуючи критичну ситуацію в освітній галузі міста (значна частка коштів, які виділяються на освітні заклади витрачаються на комунальні послуги, адже лише в ДНЗ №21 «Сонечко» було проведено заміну дерев‘яних вікон та дверей на енергозберігаючі), було прийняте рішення підготувати мікропроекти, які передбачають заміну вікон та дверей у школах та садочках.

Зокрема, подано наступні проекти:

1) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у школі № 7 на суму 198 тис. грн;

2) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у школі № 6 на суму 192 тис. грн;

3) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у школі № 11 на суму 81 тис. грн;

4) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у ДНЗ № 35 “Колобок” на суму 155 тис. грн;

5) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у ДНЗ №26 “Калинка” на суму 199 тис. грн.

Ще однією важливою проблемою у місті є роками нефункціонуючий спортивний зал при нашого Народному домі. Першим етапом проекту відновлення його діяльності є побудова шатрового даху.

Тому було розроблено та подано проект: «Реконструкція шатрового даху над приміщенням спортивного залу при Стебницькому народному домі» на суму 275 тис. грн.

Усі проекти подані нами та вже зареєстровані Конкурсною комісією.

Хочеться навести імена людей, які брали участь у підготовці мікропроектів: Юрій Нестор – депутат Львівської обласної ради; Тарас Городиський, Олена Бичков’як, Іван Куць – депутати Дрогобицкої міської ради; Іванна Дідошак, Степан Кондур, Андрій Руденко – депутати Стебницької міської ради; Василь Трач, Роман Уневич, Тарас Остап’юк, Юрій Фабіровський – громадські активісти. Початковий етап підготовки мікропроекту «Реконструкція шатрового даху над приміщенням спортивного залу при Стебницькому народному домі» було здійснено заступником міського голови Романом Корпаном.

Важливим фактором перемоги мікропроекту в конкурсі є внесок громади. Для цього депутатом Львівської обласної ради Юрієм Нестором було засновано Благодійний фонд МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА та зібрано, ним особисто та стараннями наших активістів, 125 тис. грн. Також, з ініціативи трьох стебничан з Депутатської групи МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА у Дрогобицькій міськраді вдалось отримати рішення тамтешньої сесії про виділення з Дрогобицького бюджету 483 тис. грн. на співфінансування поданих нами шести мікропроектів. З обласного бюджету планується залучити суму 500 тис. грн.

Стебник потребує змін, тому запрошуємо до співпраці усіх активних людей, які хочуть змінити на краще рідне місто. Планів та можливостей їх реалізації у ВОЛІ ГРОМАДИ та МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА багато – це проекти по дитячих, спортивних майданчиках, медичному й спортивному обладнанні, ідеї з подальшого впровадження енергозберігаючих технологій в місті, тощо.

І наостанок, хочеться сказати кілька слів про «спільну» роботу над проектами зі стебницькою владою, про яку було заявлено у відеозвіті мера за 100 днів роботи, як його велике досягнення. Отже, стебницькою виконавчаою владою було:

1) проведено фотосесії мера та його свити на фоні гнилих вікон наших дитсадків та шкіл, після чого у нас почали виникати труднощі в отриманні від установ необхідних для написання проектів даних;

2) обіцяно 5 тис. грн. як частина внеску громади на співфінансування проекту по реконструкції шатрового даху над спортивним залом Народного дому, яких в останній момент не виявилось, і ми змушені були переробляти бюджети проектів;

3) здійснено виступ мера на оперативній нараді у Дрогобичі з пропозицією не виділяти кошти стебницьким закладам освіти та культури на проекти підготовлені спільно активістами ВОЛІ ГРОМАДИ та депутатами МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА, тому що, за його словами, “ми, виконавча влада Стебника, зробимо все самі”. Цим самим, було ускладнено виділення потрібних коштів з бюджету міста Дрогобича.

Саме такі дії влади змусили активістів ВОЛІ ГРОМАДИ та депутатів МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА надати публічності цій справі.

Тарас Городиський, депутат Дрогобицької міської ради, газета «Воля громади»

Будьмо відповідальні за тих, кого приручили

Ця невеличкого зросту миловидна молода жінка відразу викликає довіру і повагу. Стебничанка Наталія Петрицин, голова міжрайонного товариства захисту тварин, характеризується особливою, самовідданою, просто дивовижною любов`ю до четвероногих друзів.

- Напевне, це дар від Бога. Коли допомагаю збідованій тварині, то відчуваю велику радість і задоволення. Самі розумієте – жодної віддяки нема ні від кого, тільки від цих врятованих тваринок, що впізнають мене на вулиці, весело лестяться біля ніг, немов дякують за допомогу. Може це когось і дивує, а я інакше не можу. Я просто цим живу, це моє покликання, - каже пані Наталія.

Наталія Петрицин балотувалася в депутати Стебницької міської ради, але не пройшла. Запитуємо її, чи не шкодує про це.

- Восени 2015 року Стебницький громадський рух запропонував мені балотуватися в депутати від партії «Народний контроль», - розповідає Наталія Петрицин. - Я довго вагалася. Сперечатися не вмію і не люблю, я не запальна людина, не люблю непотрібних дискусій. Якщо треба щось організувати, щось зробити, щось дістати, то я готова, але політика – це не моє. Тож я довгий час вагалася, але врешті вирішила піти, бо побачила, що в «Народному контролі» зібралася дійсно хороша команда. А ще дуже поважаю Юрія Нестора, який на цих виборах пройшов в депутати обласної ради. Тому з поваги до нього я пішла на вибори від «Народного контролю». Тим, що я не пройшла, абсолютно не переймаюся. В мене роботи і так вистачає – і з безхатніми тваринами, і інші справи.

- Тобто, тваринами Ви займаєтеся і далі?

- Як керівник товариства захисту тварин за сім років ми зробили дуже багато роботи. Я маю можливість порівняти з іншими містами, які економічно краще стоять, ніж Стебник, але там непочатий край роботи. Хоча влада нам ніколи не йшла назустріч, незважаючи на те, що ми до них неодноразово зверталися. Так, ми хотіли, щоб нам надали якесь приміщення, якусь ділянку, оскільки була можливість залучити інвестиції. Нам допомагала німецька сім`я, пані Уте Людвіг, яка приїхала в наше місто, подивилася як ми працюємо і запропонувала свою допомогу. Заступник міського голови Пецюха пообіцяв нам територію, інвестори подивилися на неї, сказали, щоб ми зробили кошторисну документацію. Ми почали робити проект, та нам по сьогоднішній день ніхто землю не надав. Так ми втратили цього німецького інвестора…

Та ми тваринами все одно займаємося. Хочу подякувати тим, хто нам допомагає – стареньким людям, всім мешканцям Стебника. Їх є дуже багато, тому боюся, що когось забуду і цим ображу. Особливо хочу подякувати такій небайдужій людині як депутата міської ради від «Солідарності» Павло Побережний. Він і раніше нам допомагав як громадський діяч та підприємець.

Зараз депутати з групи «Майбутнє Стебника» (фракції «Народний контроль» та «Солідарність») допомагають нашій організації добитися, щоб місто виділило земельну ділянку чи приміщення, кошти для вирішення проблеми безпритульних тварин. Вони завжди цікавляться нами, телефонують, підказують як правильніше поступити, ніколи не забувають, тому дуже щиро їм дякуємо за підтримку.

- Як Вам вдалося звести до мінімуму проблему бродячих тварин у Стебнику?

- Коли ми простерилізуємо собаку і перетримаємо її, то переважно віддаємо в добрі руки. Тому в нас такої гострої проблеми з бездомними тваринами немає, адже все-таки цілеспрямовано працюємо вже сім років. Та буває, що появляються нові собаки, яких хтось викине, часто в приватному секторі.

Я підготувала проект «Як уникнути проблеми безпритульних тварин у місті». Коли на посаду міського голови Стебника від Стебницького громадського руху балотувався Руслан Крамар, частина мого проекту була включена в його передвиборчу Програму розвитку Cтебника “Майбутнє міста”.

Перший заступник міського голови Роман Корпан мав розмову зі мною і запропонував ці питання з мого проекту висувати на сесію. Так що є надія, що проект може бути реалізованим. Там багато затрат не потрібно, проте треба зусиль, часу, терпіння…

Треба серйозно віднестися до цього питання, щоб уникнути проблеми розмноження безхатніх тварин. Щоб людина задумалася – якщо бере собаку, то її треба зареєструвати, утримувати, щоб собака мала ошийник, номер. Бо коли холоди чи гін, тоді випускають собак і вони створюють проблеми для людей…

Спілкувався Володимир Ключак, газета «Воля громади»

Завдяки принциповій позиції депутатів футбол не залишився обділеним

Цього року футбольний клуб «Стебник» вперше за багато років отримує хоча б якесь фінансування з місцевого бюджету. З ініціативи Депутатської групи «Майбутнє Стебника» на потреби футболу виділено 60 тисяч гривень. Суму хотіли «оптимізувати» до 40 тис. і лише принципова позиція «Народного контролю» та «Солідарності» не дозволила урізати ці куці видатки. Для прикладу, у сусідньому Трускавці на потреби ФК «Зоря» місцева влада виділила з бюджету 300 тисяч.

Коштів для ФК «Стебник» явно замало, бо що таке 60 тисяч? Це в середньому 5 тисяч на місяць, а чого лише коштує одне виїзне змагання в межах області (автобус, бензин, оплата суддівства тощо)!

Василь Болюк, президент футбольного клубу «Стебник» та помічник депутата Стебницької міської ради Павла Побережного сподівається, що ті, хто і раніше підтримував стебницьку команду, робитимуть це й надалі. Сьогодні Василь Болюк – гість редакції часопису «Воля громади».

- Пане Василю, як Вам співпрацюється з місцевою владою?

- Президентом ФК «Стебник» я перший рік, але добре знаю, як попередня влада «займалася» футболом і зараз бачу певний позитив. За останній період я в міського голови був може разів десять. Навіть було таке, що я не встигав у робочий час, то ми зустрічалися з ним пів сьомої вечора. Петро Романович старається вирішувати всі питання, які виникають. Перше, що вирішив – команда займається в спортзалі СШ №7, цього раніше не було. Про це міський голова домовився з директором школи. Особисто він домовлявся і за каток, за траву, щоб засіяти на стадіоні. Ну, а те, що на розвиток футболу виділили кошти з бюджету – це вже не заслуга однієї людини, це заслуга депутатського корпусу.

Попередня влада так «попрацювала», що місто Стебник не має свого стадіону. Стадіон – власність ліцею. Ми запропонували зустріч, міський голова її організовував – на зустрічі також були директор ліцею, я, Йосип Бандура та Павло Побережний. На цій зустрічі Леся Мирославівна показала документи, що стадіон – їхня власність. Але ми питання вирішили, будемо співпрацювати з ліцеєм, адміністрація навчального закладу на співпрацю з нами йде. Директор ліцею дала добро, що проведе світло, підведе на стадіон воду, бо вода була відключена…

- Хто складає основу ФК «Стебник» - мешканці Стебника чи «легіонери»?

- Гравці в нас на 90% стебничани. Грають вони не за гроші, а на славу Стебника. Минулий рік ми грали на ентузіазмі, добре, що були підприємці, які преміювали їх по 100 гривень за виграш.

Якщо нічия чи програш, то хлопці не отримують нічого, хіба 50 гривень добових. Мало того, що їдуть, витрачають час, безкоштовно грають, то треба хоча б компенсувати їм якийсь обід, адже не будуть хлопці цілий день голодні. То стаємо біля магазину, щоб купити якесь печиво, водичку, адже літо, спека…

- Яка головна проблема ФК «Стебник»?

- Головна проблема – це кошти. Все впирається в кошти…

- Які запити стебницького футбольного клубу і що місто змогло виділити для потреб футболу?

- Я розумію, що наші запити для міста Стебника можуть виглядати непосильними. Адже маємо у Стебнику дві команди – це ФК «Забівка» і ФК «Стебник», який грає на рівні області. Кошторис «Забівки» - 45 тис. грн., а на ФК «Стебник» треба 200 тисяч.

На футбол депутати виділили 60 тисяч. Звичайно, коштів потрібно значно більше, тому звертаємося до підприємців, щоб допомогли нашій стебницькій футбольній команді гідно представляти рідне місто на футбольних змаганнях.

Я вже говорив депутатам при зустрічах, що минулого року наші хлопці відіграли на область на ентузіазмі. А це ж тратиться цілий день, причому вихідний, неділя. В 10 годині збираємося, в 14.00 розпочинає гру молодіжний склад, о 16.00 дорослі, закінчуються матчі о 18.00, а потім ще дорога. Для прикладу, з Турки їхати біля двох годин, то приїжджали додому біля 9 вечора.

- Хто найбільше спричинився до того, щоб ФК «Стебник» діяв та розвивався?

- Підприємці. У нас є вісім підприємців, які кожного року допомагають коштами, щоб утримувати стебницьку футбольну команду.

Це перший рік, що нам виділили якісь кошти з бюджету. Щоправда, спочатку хотіли дати тільки 40 тисяч, але під тиском депутатів з групи «Майбутнє Стебника» («Народний контроль» та «Солідарність») десь урізали собі кошти і додали нам. Спочатку на спорт планувалося виділити всього 60 тисяч, а потім цю цифру збільшили до 92 тис., у тому числі 60 тис. грн. виділили на футбол.

Записав Володимир Ключак, газета «Воля громади»

Місто, якого немає?

Впродовж історії було засновано чимало міст. Одні міста занепадали, інші розвивалися, ще інші пішли у небуття. У розвитку будь-якого міста відігравали певну роль касти, соціальні верстви, релігійні громади, нації. Галицький край завжди був мультикультурним. В ньому проживало поряд з українцями чимало поляків, євреїв, німців.

Звичайно, наш Стебник в тому плані не є винятком. Розташоване у підгір’ї Карпатських гір, Стебник було типовим галицьким селом, де культурні, релігійні впливи перепліталися. Чіткого кордону між українцями, поляками, євреями не було і не могло бути. Мешканці міст, сіл не лише ходили в різні храми, але й також одружувались, разом працювали, робили спільні гешефти.

Бувало, виникали непорозуміння, суперечки, але вони, як правило, носили побутовий характер. Коли в 30-х роках ХХ ст. львівського географа Ромера, який займався українсько-польськими відносинами у Галичині, запитали, де ж проходить етнічний кордон між українцями і поляками в краї, він, не задумуючись, відповів, що цей кордон проходить через ліжко.

Фактор державної влади вносив свої корективи. Австрійська спадщина була пов’язана з утворенням німецьких сіл в Галичині, яких нараховувалося 207. Навколо нашого міста було декілька, зокрема Гессендорф (Уличне), Найдорф (Нове Село) та інші.

Радянська влада цинічно підійшла до вирішення національного питання. В 1939 р. галицькі німці (самоназва карпатендойче) за пактом Молотова-Ріббентропа виїхали до Німеччини; за галицьких євреїв взялися «будівничі Нової Європи», ну а галицьких поляків у 1945 році та подальші роки переселили у Польщу.

Звична річ, що не українці були ініціаторами голокосту євреїв та виселення поляків. Але саме нам потрібно якомога найбільше відшукати, відновити і зберегти те, що пов’язане з колишніми мешканцями наших міст і сіл. До сих пір можна зустріти за межами галицьких сіл розкидані надгробні плити з єврейських цвинтарів і ми вважаємо, що нас це не стосується.

Вагому частку стебничан складали поляки, котрі були такими ж стебничанами, як і ми. А що ми про них знаємо? Так, використовуємо в побуті певні топоніми, зокрема, «скрент». Пам’ятаємо, що церква архистратига Михаїла (в народі просто церква отця Комарницького) не що інше, як костел. Ну, напевне, що стебничани, які позиціонують себе до патриціїв, називають місто в польському варіанті, ставлячи наголос на останній склад – Стебнúк. І все.

А ще, на порозі адміністративної реформи варто замислитись над майбутнім рідного міста. Яким буде його завтрашній статус, зрештою якою буде філософія нової громади? Ми народились та виросли в місті гірників. А в якому місті живемо зараз? В якому місті житимуть наші діти? Подумаймо, що ми передаємо, з чим відправляємо маленьких нині стебничан у вік ХХІ-ий…

Василь Сорочак, історик, політолог, викладач суспільно-політичних дисциплін, газета «Воля громади»

Нові здобутки трускавецьких плавців та борців

25-26 березня у Львові в плавальному басейні «Динамо» проводились обласні змагання з плавання за програмою V Спортивних Ігор школярів України 2016 року (юнаки і дівчата 1999 р.н.). Загальне керівництво змаганнями здійснювали Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України та Федерація плавання Львівщини. У змаганнях брали участь вихованці відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець».

В особистому заліку призерами Спортивних Ігор школярів Львівщини стали трускавчани:

- Кісак Галина, 50 в/с – І м., 50 н/с – ІІ м.,

- Мацюрак Анастасія, 50 н/с – І м., 100 н/с – І м.,

- Манюк Олена, 100 н/с – ІІІ м.,

- Горічко Денис, 50 н/с – ІІІ м.

У естафетному плаванні трускавецькі плавці вибороли призові місця:

- 4х50 в/с дівчата - ІІ м.,

- 4х100 в/с дівчата - І м.,

- 4х50 в/с юнаки - ІІІ м.,

- 4х100 в/с юнаки - ІІІ м.

У загальнокомандному результаті серед плавців Львівщини команда Трускавецького ДЮСК «Спортовець» зайняла ІІІ місце. Підготували призерів змагань тренери відділення плавання ДЮСК «Спортовець» Богдан Смеречинський, Олег Кирчей, Андрій Жгута та Степан Василенко.

А 26 березня у с. Грімне (Городоцький р-н команда борців дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» брала участь у традиційному відкритому обласному турнірі з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2002-2007 р.н. пам’яті Майстра спорту, Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України, Гев’яка Ярослава Прокоповича. Всього у змаганнях брали участь 164 юних борців з 15 команд: 1) м. Львів СДЮШОР "Спартаківець", 2) м. Львів СДЮШОР "Богатир", 3) м. Львів ДЮСШ №7, 4)м. Львів КДЮСШ "Атлет", 5) м. Трускавець СДЮШОР "Спартаківець", 6) м. Трускавець ДЮСК «Спортовець», 7) м. Винники ДЮСШ "Тризуб", 8) м. Пустомити ДЮСШ "Надія", 9) м. Соснівка СДЮШОР "Спартаківець", 10) м. Щирець СДЮШОР "Спартаківець", 11) м.Стрий ДЮСШ "Сокіл", 12) м. Рава-Руська СДЮШОР "Спартаківець", 13) м. Миколаїв СДЮШОР "Спартаківець", 14) м. Хмельницьк ДЮСШ, 15) м. Жовква ДЮСШ.

За результатами поєдинків найкращий результат серед трускавецьких «спортовців» показав вихованець відділення вільної боротьби ДЮСК Кирчей Назарій, який виборов Кубок і медаль за І місце. Бронзові медалі та ІІІ місця у вихованців ДЮСК «Спортовець» Чаплі Олега та Летуновської (тренер ДЮСК Семен Гардій).

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботиСоздан 28 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником